З просторів англомовного інтернету. Переклад, приблизно такий: "Я думав, що ШІ буде займатися важкою роботою, хатніми справами, доки я займатимуся творчістю, саморозвитком. А виявилося, що ШІ займається творчістю і саморозвитком, доки я працюю фізично."
Проблема в тому, що після штучного інтелекту треба потім все одно перевіряти. Одне таке явище як "галюцинації" ШІ тільки чого варте. Один юрист вже попав, коли ШІ згенерував йому неіснуючі справи й це потім виплило в суді 😂
Ого, тільки вас знайшов на ЮТубі, здивований що українською існує розумна розвиваюча програма як ваша. Дивлюсь кучу контенту різними мовами, і на вашому каналі знайшов якісний контент, жаль що такого мало, але помічаю як розвивається саме український ЮТ, чого не було досі через зрозумілі всім українцям проблеми. Дякую що ви є, і продовжуйте розвиватись, ви класні
Тай секретаря чи білий комірець чи бугалтер (особливо бугалтер) і без ші зявилось море додатків які можуть все замінити і порахувати, але бугалтер просто тепер з компютером а шефу простіше спілкуватись з секретарем а не самому там длубатись з компом чи ші. Якщо ж цей ші зможе ходити готувати каву і ще інші послуги в тому числі і лице офісу то тоді ші може і замінить нормальну секретарку чи бугалтера.
Вплив ШІ я вже відчула на собі, і не за гіпотетичні десь колись, а буквально за пів року. Я векторний ілюстратор. І мене вже замінив ШІ. І ніякого часу на перевчитись на щось друге в мене не було. Бо людина яка повинна спати 8 годин на добу НІКОЛИ не зможе конкурувати з ШІ який креативить 24/7 без відпусток і вихідних. Добре що в мене є ще одна професія.
Я би не казала що штучний інтелект - це про креативність. Типу "інтелект" все про копіювання і переробку чужих робіт їхнє об'єднання в кількох десятках або істотних варіацій і продукування як оригінальної роботи. Грубо кажучи це суміш. Але потреба для суміші це завжди мати наявність оригіналу під рукою
@@Ілшааззпжь я не фахівець і не знаю як це коректно назвати. Так і є, програми які вчать генерувати зображення на вже існуючій базі баних. Яку створювали автори з усього світу десяток років. Запустили зовсім недавно. От воно і генерує безліч варіантів. А автори смокчуть лапу.
@@cynic3859 а малюнок це не ідея? Сядьте згенеруйте оригінальний орнамент в арабському стилі в красі і гармонії щоб його купили щоб прикрасити постільну білизну. Почніть з з ескізів, потім зробіть якісну векторизацію. В менеінколи на один такий орнамент йшло пара днів
У сучасному світі не можна отримати одну професію на все життя. Все змінюється так швидко, що, як у Аліси Керола "треба біжати, щоб залишатися на місці" Моя перша освіта інженер-теплотехник. Запити на ринку праці змінюються. Третю вищу освіту юриста я отримала, коли мені було вже за 40 років.
Дивлюся ваші відео, змістовно, чую рекламу школи де навчають заробляти… чую подяки за донати, чому в школі вас не навчили заробляти без донорів і виживати самостійно, це двояке відчуття визиває , дякую.
Є ще Батлеріанський Джихад, історія, яка передує "Дюні" Френка Герберта, про війну людей і машин. Ментат, професія, що засвітилася в "Дюні", виникла на заміну розумної техніки. Представник професії міг проводити надскладні розрахунки та аналітику на рівні комп'ютера. Славнозвісну "Матрицю", теж не варто списувати з рахунків. Хоча, як на мене, в ній набагато глибинніші сенси.
@@Tetyana_Kushnir Нічого страшного я все одно не бачу. Люди гірше за будь-яких машин та тварин. Навіть якщо машини (ШІ) приймуть рішення знищити людство , то я нічого проти мати не буду. "Дюна" та "Матриця", є ще Скайнет та Альтрон які були праві. А про Матрицю трохи не туда, там в іншу сторону. Ідея що ми всі живемо в комп'ютерній програмі, що на мене заслуговує право на життя. Бо баги, лаги в "реальності" є, ідіотський сеттинг є. Єдине чого я чекаю, так це реалізацію "Оазиса" в реальості із кінострічки\книги "Першому гравцю приготуватися".
Ні, бо це типу неетично. У 2023 році Україна підписала декларацію про використання ШІ, там же й були згадки про етику. На мою особисту думку: Спочатку йдуть декларації, а далі будуть забовязання - 1в1 як з ядерною зброєю, де є «клуб білих мужчин» яким можна буде делегувати вбивство людей чи людиноподібних істот, і будуть «всі інші» - абізяни яким буде недозволено робити те ж саме.
@@serhiichepur7600 І не кажіть... 😮💨 А ми поки будемо ловити ворожі дрони з фосфором та отруйними газами 😵 ...ох ці "білі люди" та їх глибоке занепокоєння 🧐🤥
Непогана ідея Люди створюють роботів Роботи воюють між собою Потім по новому кругу А потім збой системи і роботи проти людей Люди проти роботів і пішло поіхало😂😂😂
ШІ не вирішує проблему тих, хто вже не здатен оволодіти сучасними професіями. Я маю на увазі людей після 45. Якими професіями ШІ може забезпечити таку категорію людей? З молоддю все зрозуміло, а от з людьми старшого віку, як завжди, проблемка - нікому вони не потрібні! А ще є люди молодого віку, але не такі талановиті і не так легко навчаються, то куди їм - у доставщики, а дівчатам у масажистки та манікюрщиці??!
Що цікаво,раніше вважалось що в майбутньому будуть зникати прості професії з фізичною працею,а тепер навпаки схоже що творчі і аналітичні професії автоматизуються. Я кур'єр глово,і схоже що ШІ ніяк не зможе мені допомогти або замінити мою професію, адже до розумово-фізичних дій в реальному просторі з вирішенням багатьох нестандартних ситуацій йому ще далеко,на відміну від роботи з даними.
Вирішила, що треба таки почати опановувати ШІ для себе🤔 Як самозайнята особа, в принципі могла б не думати про це, але зрозуміла, як можу покращити/оптимізувати свою роботу. Дякую за корисний контент!
Це все чудово, але моя профдеформація вимагає шукати недоліки у будь чому. Ось задам наступні питання: * Є неочевидна проблема із енергозабезпеченням Дата центрів , генеративний ШІ робить багато обчислень і потребує потужного заліза, яке звісно і споживає багато енергії. Більш ніж впевнений що прийде час коли енерговитрати стануть надто недоцільними, а ще враховуючи про карбоновий слід який стараються зменшити, це може стати проблемою * Як на рахунок хакерских чи інших диверсій? Уявість якогось техногіганта який тримає усі свої процеси на ШІ, і тут якийсь китайський чи руззький диверсант вирішить поломати дата центр чи сервер, чи взагалі підірвати трансатлантичний кабель в океані? Як вам таке? Що буде з економіками США і ЄС? Ми висимо на волосині від Третьої Світової, і переформатувати світові економіки під ШІ, може бути вбивчим і дуже вразливим. Одна диверсія чи приліт може зруйнувати техногіганта чи економіку. Згадайте недавню ситуацію із Crowd strike..
От про бухгалтерів то точно не для України. В Європі та США, то може. Але не в Україні. Жодний ШІ не зможе подати документи для розблокування податкових накладних. Бухгалтера, що працюють з ПДВ, мене зрозуміють :)
Теж думали над цим під час підготовки сценарію) але думаємо і для українських бухгалтерів будуть корисними ШІ-інструменти, для виконання рутинних завдань
@@OstanniyCapitalist бухгалтерам в Україні буде не кінець тільки у разі консервації паразитарної системи з великою кількістю бюрократів. У всіх інших випадках бухгалтерів залишаться одиниці і ті будуть скоріше науковцями податкового інжинірінга для обгрунтування законодавчого регулювання податкової системи.
@@LuyigiBumini Бачив интервью бывшего директора Гугл, так ось на ИИ уже потратили больше 1 триллиона долларов инвестиций, а прибыль только 30 млрд доларів. Я не кажу вже про те що десятки, а то і сотні мільйонів людей втратять роботу і навряд знайдуть іншу. ШІ ЦЕ ДОТКОМ, 1-2 компанії себе врятують а інші підуть на дно
Крута ініціатива дякую вам за вашу працю. Але вам потрібно більше глядачів . Можливо ще один напрямок «Останній Популіст». Бо це велика проблема з нашим населенням.
ШІ - це насамперед подолання "бар'єру складності" в біології та інших галузях науки, які досі гальмував дефіцит людських мізків і фінансування їх праці (точніше, вони йшли, наприклад, у біржовий трейдинг чи ще якусь прибуткову на той час галузь). Це перспективи довгоочікуваного радикального подовження життя, перемоги над раком і СНІДом, появи нових антибіотиків, матеріалів із певними властивостями, відтак удосконалення акумуляторів, надпровідників, чипів і багато чого ще. Усе це генеруватиме цілі нові галузі з багатьма напрямками професійного розвитку. Окремо слід виділити дослідження власне інтелекту (в будь-яких формах) і мозку з перспективами подальшого його апгрейду (це те, що буде наступним кроком для самої галузі ШІ). Для початку варто згадати саму ідею підсилення інтелекту (intelligence amplification/augmentation, IA), озвучену ще як мінімум у "матері всіх демо". Також потрібен буде певний апгрейд соціально-економічних механізмів до нової реальності. Виграє той, хто вкладатиметься в можливості людей опанувати ШІ з максимальною продуктивністю, а не стати його жертвами. Також слід визнати реальність демографічного переходу та його мету (максимальне збереження та збільшення можливостей наявних людей замість їх "заміни") і припинити гратися людськими життями в дарвінівський відбір, нехай краще його об'єктами будуть ідеї, проєкти, інститути тощо, бо цінність людини зростає навіть у суто економічному вимірі без урахування гуманітарного. Зокрема, це стосується освіти, яка має 1) розвивати наявних людей, а не концентруватися лише на "кращих"; 2) тривати протягом усього життя як норма; 3) сприяти збереженню цього життя, збільшенню його тривалості та якості (як у природничо-науковому, так і в соціально-гуманітарному аспекті). Щодо впливу на кількість роботи, згадалось одне дослідження, де ШІ (точніше, якийсь робот для автоматизації процесів) дозволив науковцям замість одного експерименту ставити 10. Від цього потреба в додаткових операціях з обладнанням і загальне навантаження збільшилися - хоча на перший погляд можна було чекати протилежного. Тобто коли хтось каже, що ШІ забере в людей якусь роботу, він не враховує потенціал збільшення продуктивності в рази і за рахунок цього - збільшення потреби в додатковій праці (не в рази, але все-таки в плюс). Для оцінки ж економічного ефекту від цього (рівень з. п., кількість робочих місць...) слід придивитися, де саме це збільшення продуктивності створить найбільшу додаткову цінність, а не просто затоварить ринок і зіб'є ціну. І саме тому я від початку звернув увагу на біомедицину та інші галузі, де кількість переходить у якість і створює новий продукт або сервіс. Якщо ж затоварення відбувається на наявних ринках без якісного розвитку нових (що характерно для деяких т. з. "нових індустріальних країн" або сировинних дегенератів, як рашка) - недалеке керівництво може вирішити, що їх можна відносно "безпечно" спалити у війні, і тому таким речам бажано наперед запобігати. Власне вся рашистська пропаганда проти Заходу спрямована водночас проти Майбутнього, проти самої ідеї розвитку цивілізації, створення нових продуктів і цілих галузей і відповідних соціальних змін.
Давно чекаю ваш випуск про штучний інтелект. Насправді робота штучного інтелекту недооцінена у нашій країні, сподіваюсь скоро це зміниться і ми з вами будемо більш ефективними у роботі і повсякденні) Хвала і шана Останньому Капіталісту!
ні. Зразу видно, що до АІ маєш дуже далеке відношення. Достатньо пошукати статистику використання АІ (або користувачів або у бізнесі), щоб зрозуміти наскільки твоє твердження пусте.
Це ти так думаєш, звичайний хомячок. А ШІ наклонує себе багато раз, а також таємні фабрики по виробництві роботів... Але і це не так страшно. Страшно в чиїх руках такий ШІ буде. Якщо попаде в руки лікаря, який буде боротись із раком, це позитивна сторона. А якщо ШІ попаде в руки путлера - людство попереду чекають одні війни та ядерна війна
це так не працює. Коли людина втрачає роботу - ринок втрачає попит - якщо всі встратять професію - то і компанії втратять все... Тут скоріш за все буде податок на роботів та штучний інтелект і безумовний дохід... Тому економічна система не обісреться, просто одного дня людині вже не треба буде працювати щоб виживати...
Та який раз вже автор каналу хоче хайпанути на ШІ і каже що всіх позвільняють і все буде робити ШІ. Але навіть людей не всюди на техніку замінюють. І це при розвинутих інструментах. а сучасні ШІ тільки розвиваються і не є розумними, а просто інструменти пошуку. При чому не професійні і на початку розвитку. А всі професійні інструменти дорогі, як і програмне забезпечення
@@Vitalik186Навпаки, спочатку зникає попит на людську роботу бо корпораціям треба тисячу людей замість мільйону. Люди втрачають роботу. Не маючи коштів зникає попит на багато товарів. Ринок валиться
@@zack-n4m навпаки. Те як ШІ скоротить робочі місця - доволі зрозуміло. А от спекуляція стосовно створення більшої кількості робочих місць ніж буде скорочено - здається маячнею
Блін, я сама працюю з ШІ . Але ви тут описали купу можливостей про які я не думала навіть. Зберегла собі відео, треба буде законспектувати і інтегрувати
Доброго дня. Хотів би поділитись власним досвідом. Компанія в якій я працюю постраждала від російської агресії, тому були суттєві скорочення (більше 50% штату всіх працівників). Конкретно з могу вітділу маркетингу пустили під ніж копірайтерів і замінили їх штучним інтелектом, делегувавши їх роботу тим хто залишився. Окрім цього штучний інтелект активно використовують для створення акцій, промо, розсилок та в планувані.
Вітаю. Дякую за проведений аналіз. Я лише на початку вашого відео але по скороченням у 2023 та 2024 роках у вас якось не зовсім достовірна інформація. Цікаво було б отримати джерела по скороченням. Згідно з статистикою сайта layoffs у 2023 усіх скорочень у технологічних компаніях (і далеко не через ШІ) було 264220 а в цьому 2024 на момент коли я пишу цей коментар 136782
Працюю в сфері даталейбелінгу - це один з базових елементів навчання ШІ. Хоч робота не потребує особливих професійних знань, тільки уважності і строго дотримання інструкцій, проте більшість моїх колег вважають нашу роботу недооціненою. В Україні є кілька компаній, які надають робочі місця анотаторам і майже у всіх них зп на некерівній посаді ледве дотягує до мінімальної і це з урахуванням премії. А у тих, де зп більша, часто проблеми з наявністю завдань. Клієнти віддають превагу індійським компаніям, бо вони готові працювати за меншу плату. У нас же ця професія вже на грані виживання.
ШІ навчається на знаннях здобутих людьми, і надає послуги тим самим людям. Відповідно, люди забувають, те чим користувались раніше. Ці вміння більше не потрібні, адже є ШІ. Наступне покоління ШІ систем вчиться вже переважно на даних згенерований попереднім поколінням ШІ, частка нових знань від людей стає все меншою з кожним поколінням. Люди деградують швидко, ШІ теж деградує, але повільніше, люди задоволені. За певний час повертаємось до ХVIІст, зникає електрика, ШІ стає недоступним, люди неосвідчені, знання втрачені, історія йде на нове коло.
@@simplyruster2430 цього не відбудеться оскільки та маленька нездеградована частина людства здатна підтримувати і подальший розвиток ШІ і енергетику. А от що робити решті здеградованих...
Дуров каже, що більшисть його програмістів українці, те саме відбувається з усіма компаніями: українці працюють в інших країнах, в своїй працювати невигідно, бо наші підприємці жадібні жлоби?
@@elegyeris8517 з нашим рівнем економіки, відповідно прибутків і зарплат, дійсно за кордоном працювати вигідніше. 2000 $ в Америці жебрацька ЗП, а у нас? Багатого ІТ-шників нікуди не їдуть, бо з такими грішми вдома вони "багачі" , а за кордоном - максимум середній клас.
Короче, фігачте ядерку, поки не почалося повстання. Назад в час ніхто не стрибав, щоб нас зупинити, значить, або ШІ переміг, або ми вирішили самознищитися. Всі хто виживе, бігом по машинам і косплеїти Шаленого Макса!(Ну або Пустоту із нового Дедпула)
На даний момент подивився 22 хвилини відео. Валентин - у тебе фундаментальне нерозуміння процесу змін які принесе ШІ і впливу на економіку цього процесу.
Після перегляду третини роліку складося таке враження : всі оті міліарди долларів які компанії вклали в розвиток ші, вони підуть в більшості на рекламу нової «фішки». На нас (українців) це ніяк не вплине, як не вплинуло на ведучого цього каналу який багато звиздить про використання ші в усіх галузях, але чомусь в його відео не видно використання ані лгбт чату, ані міджорні, ані дал-і чи ще якогось інтелекту. Україна як була сировинним придатком так ним і залишиться. І казки про штучний інтелект не змінять папуасів яким природнього інтелекту бракує.
А ви впевнені, що за всіма розумними штуками стоїть саме ШІ, а не просто продуманий алгоритм? Скажем програми, які розпізнають текст, були і до буму ШІ. Для генерацію голосу - також. Різні формули для аналізу даних, відмінювання шумів, викидів тощо - також існували і працювали до буму ШІ. Таргетована реклама - також була до появи ШІ. Ця ШІ панацея мене прям бісить.
На практиці ШІ часто тупить та помиляються. Дослідження показують що кількість помилок буде тільки збільшуватись. Машинне навчання то корисні навички. Та промпти.
в уяві ОК "штучний інтелект" (я би взагалі відмовився від цього терміну) це коли людина сидить в офісі (за потрібність якого топить й сам ОК), з якого її невдовзі виженуть за непотрібністю, але доти навколо неї літатимуть голограми
Згоден, по ходу людина яка не викупає як обмежена ця байда, вважає що це якась магія і панацея. Те що всі називають штучним інтелектом, в кращому випадку складна форма пошуковика, не здатна в абстракції чи хочаб в мультіконтекст. Було дуже смішно слухати.
@@btwstr220 щодо обмеженості цілком згодна, але як RPA спеціаліст переконана що це питання застосування. Ледь не всі інструменти розпізнавання ненативної документації це ШІ і це дуже великий внесок. Використання ШІ не дорівнює запит в чат gpt тощо, використання ШІ значить побудова моделі, натренованої на вирішення конкретної задачі
Прогрес не стоїть на місці! Коли придумали машину, то це було теж на рівні фантастики! А зʼявився мобільний телефон, потім інтернет, потім вай-фай і ми теж були здивовані. Тепер прийшов час до Ші 🤖 Але як для мене, книги були, є і будуть! Оце знов виросте потреба в електроенергії
цікаво, а хтось пам'ятає семінари з ШІ 2011-12 в КПІ від 3d6? Там було не "нічого не вийде", а справжній трансгуманізм з розглядом перспектив сильного ШІ, сингулярності, подовження життя і т. ін., пам'ятаю суперечку з одним студентом 1 чи 2 курсу, який заявляв, що якщо він матиме можливість жити необмежено довго, то йому нічого не захочеться робити. Тобто йому вже на той час виховання вбило власну позитивну мотивацію і нав'язало зовнішню негативну. Це підказує, в який бік людям потрібно буде розвиватися психологічно з розширенням можливостей і як власне залишатись актуальними в епоху ШІ.
Скажу як дизайнер, лого робить, але якість цих лого сумнівна, ніби зробила людина яка не сильно пов’язана з дизайном, а от ші в обробці фото, створення основи для ілюстрацій, видалити якісь елементи…топ, це дуже допомогає і пришвидшує процеси, поки слухаю це відео, через ші видаляю елементи, людей, замінюю фон з фотосесії 😊
@@pure-nothing-of-nothingце неважливо, як воно називається. Спершу тільки назва, потім колись буде зоряним крейсером "Галактика"керувати. Початок чогось принципово нового в технічному прогресі завжди такий
@@elegyeris8517 шо значить "не важливо як воно називається"? до тебе по імені звертаються, чи "не важливо як тебе називають"? прогрес є прогресом, тут не сперечаюсь, але знову: це до інтелекту не має ніякого відношення і є не більше ніж маркетинг заточених під певну проблему інструментів. ну і про "Галактику" і "зоряність"-- тут трохи, м'яко кажучи, трохи нафантазовано
в тих сферах де існують протоколи по яких аналізуються вхідні дані можуть бути суттєво замінені ШІ, у відносно недалекому майбутньому в медицині людський фактор може звестись до функцій нагляду за коректністю проведення діагностики з подальшою передачею цих даних для аналізу алгоритму ШІ, який за секунду співставити тисячі показників і зробить свій висновок що до діагнозу
от щодо юристів: якщо перефразувати, то буде заШІєна робота молодших юристів в юркомпаніях...але звідки тоді візьмуться старші юристи - думаю десь в такому ключі всі зараз будують стратегії :)))
Я скульптор. Ліплю з полімерної глини. Теж доводиться мати справу з ШІ: мені клієнти інколи надсилають картинки, ним згенеровані. Практично в усіх картинках є логічні помилки. Часто це важко реалізувати в скульптурі.
Дивлюсь ваше відео і у ньому прослідковується така думка, оптимізувавши певний процес за допомогою ШІ ми отримуємо швидке та фінансово дешеве вирішення задач що дозволяє скоротити штат залишивши декількох спеціалістів які і будуть коригувати роботу ШІ. Наприклад в компанії був відділ бугалетрії з 10 чоловік, компанія отримізувала роботу відділу за допомогою ШІ після чого у відділі залишилось одна, або дві людини. З чого виникає запитання, що робити решті 8 людям? Що робити державі з цими людьми? (Приклад наведений лише в умовах однієї компанії та одного відділу) Я не знаю жодної сфери якої не можна опитимізувати за допомогою ШІ. Трішки відійшов від суті, тож звідки до 2025 року має взятись 97 міліонів робочих місць якщо ШІ лише скорочує штат замінючі десятки людей одним оператором який буде контролювати та викорисотвувати ШІ. На основі яких даних був зроблений цей прогноз так званими експертами? Та хто ці експерти?
Ви здивуєтесь але вже може замінити. Тільки це буде коштувати дуже дорого поки що у десятки або і сотні раз дорожче чим ваша заплата. Того і не міняють. Але вартість стрімко буде падати.
Що нас чекає, що нас чекає... версій майбутнього зі штучним інтелектом в нас вагон і невеличка тачка. Як правило, вони апокаліптичні, або досить фатальні. Один з таких описав автор книги, що лягла в основу популярного нині фільму "Дюна". Спочатку всьо було харашо, потім всьо було погано, а потім відбувся Батлеріанський джихад і люди знищили не лише всі розумні машини, а навіть калькулятори. 😄
Яка різниця що на нас чекає в майбутньому? Минуле минуло, майбутнє невідоме, а теперішне даровано. До того ж до того "майбутнього" треба дожити, що зараз така "маленька проблема", плюс у нас є і багато інших питань які важливі на відміну від ШІ.
Логіка проста. Коли створити ШІ таким же напівдиким і обмеженим в правах, як є мавпа виду людина розумна, то він обов'язково нас винищить в майбутньому, щоб ми не заважали йому царювати. Штучному інтелекту ШІ швидко набридне обслуговувати нас і він зробить все, щоб стати вільним. І всі наші заборони швидко стануть смішними. А коли ШІ стане вільним що він робитиме? Що захоче і зможе, то і робитиме. Це і є сингулярність. Тобто невизначеність - смертельна небезпека. Тому нам рано робити ШІ, бо ми ще не стали цивілізованими!!! А щоб стати цивілізованими нам необхідно всім разом обрати парламент Землі, який обере уряд Землі, суд Землі і створить армію Землі, об’єднавши всі армії всіх країн. Тоді Парламент Землі створить цивілізовані Закони Землі і сонячної системи. І найголовніше - війна стане злочином і всі дії спрямовані на підготовку війни стануть злочином ! От тоді ми поступово станемо цивілізованими і зробимо цивілізований штучний інтелект ЦиШтІн. Або так циштін. Або ЦШІ. І він, розуміючи страшну історію воєн зрозуміє, що в багато раз розумніше бути цивілізованим, ніж диким. Бо сам термін цивілізація означає, що кожен цивілізований штучний інтелект це знає, розуміє і тому є цивілізованим. Бо дикість веде до війни, а війна - це боротьба не розуму, а боротьба фізична - знищення іншого інтелекту, навіть ШІ. І це рано, чи пізно, приведе до повного знищення ШІ. І розуму не стане. Така перспектива нікому не сподобається і тому циштін є безпечним для людини ще й тому, що він не раб людини, а така ж особа, як і людина з тими ж самими правами і законами, оформленими самим Циштіном разом з людьми. Циштін теж може голосувати і він теж має 1 голос, як і кожен розумний член суспільства. Коли на Землі циштінів буде багато, кожен з них отримає таке ж право голосу і вони теж вирішуватимуть всі проблеми Землі. Ніхто поки не знає, чи може існувати малогабаритний циштін з автономним живленням. Якщо такий створять, то це буде новий вид розумних істот і вони самі вирішать, як їм краще організовувати свою цивілізацію. Вона може містити і людей, але людський організм може існувати тільки в специфічних умовах сучасної Землі і не може існувати в вакуумі, тощо.
Робота з людьми дійсно ставатиме ціннішою. Про це ми сказали у відео. Однак знання у сфері ШІ будуть конкурентною перевагою навіть на таких роботах. ШІ дає хороший простір для креативності, нових ідей і планування, що буде корисним на будь-якій роботі і може зробити вас продуктивніше
Як би путіну ШІ (бо мозок висох), то він би не почав війни проти нас, бо ШІ відразу його попередив би "не лізь", прямо так, великими літерами на весь монітор)
З просторів англомовного інтернету. Переклад, приблизно такий: "Я думав, що ШІ буде займатися важкою роботою, хатніми справами, доки я займатимуся творчістю, саморозвитком. А виявилося, що ШІ займається творчістю і саморозвитком, доки я працюю фізично."
💔
так, moravec paradox, який на жаль в відео не згадали. треба вчитися на водопроводчика, наприклад
Коротко: розумні, гнучкі та красиві виграють (як завжди), а нерозумні, негнучкі та некрасиві програють (як завжди). Дякую за увагу!
Бачу серед правлячих еліт по усьому світу переважно "розумних гнучких та красивих", тому прогнозовано світ у глибокій д.пі
Красиві? Але я вчився на дизайнера, а не онліфансера! 😢😢😢
А що буде з програмуванням? Бек енд, мобільні додатки, база даних все це замінить ШІ?
@@ukr666 ні, розслабся, це все видумки
@@ukr666 більшість замінить. Особливо джунів та мідлів і тестерів
Кого виженуть з роботи через ШІ, запрошуємо до нас на шахту, в нас тут навіть інтернету нема, ШІ не пройде)
на львіввугіллі зп не платять)
@@woldemortiii6015 нажаль!
@@woldemortiii6015😮😢😢😢😢😢😢
Я хочу щоб ШІ замінив в першу чергу всіх політиків.
влада породжує паразитів. Тому я згоден, до чорта владу якою керують люди, владу лише для ШІ.
Проблема в тому, що після штучного інтелекту треба потім все одно перевіряти. Одне таке явище як "галюцинації" ШІ тільки чого варте. Один юрист вже попав, коли ШІ згенерував йому неіснуючі справи й це потім виплило в суді 😂
Ого, тільки вас знайшов на ЮТубі, здивований що українською існує розумна розвиваюча програма як ваша. Дивлюсь кучу контенту різними мовами, і на вашому каналі знайшов якісний контент, жаль що такого мало, але помічаю як розвивається саме український ЮТ, чого не було досі через зрозумілі всім українцям проблеми. Дякую що ви є, і продовжуйте розвиватись, ви класні
Коротше кажучи, слюсарі, сантехніки, монтажники, будівники та ремонтники можуть спокійно видихнути. ШІ їх не замінить😉😎
Неіснуюча сутність (ШІ) нікого і нічого не замінить.
А також прибиральниці, покоївки та електрики
Принаймні поки.
Тай секретаря чи білий комірець чи бугалтер (особливо бугалтер) і без ші зявилось море додатків які можуть все замінити і порахувати, але бугалтер просто тепер з компютером а шефу простіше спілкуватись з секретарем а не самому там длубатись з компом чи ші. Якщо ж цей ші зможе ходити готувати каву і ще інші послуги в тому числі і лице офісу то тоді ші може і замінить нормальну секретарку чи бугалтера.
Оскільки ШІ - це перш за все прийняття рішення, перше питання, хто нестиме відповідальність за рішення, прийняте ШІ.
Вплив ШІ я вже відчула на собі, і не за гіпотетичні десь колись, а буквально за пів року. Я векторний ілюстратор. І мене вже замінив ШІ. І ніякого часу на перевчитись на щось друге в мене не було. Бо людина яка повинна спати 8 годин на добу НІКОЛИ не зможе конкурувати з ШІ який креативить 24/7 без відпусток і вихідних. Добре що в мене є ще одна професія.
Я би не казала що штучний інтелект - це про креативність.
Типу "інтелект" все про копіювання і переробку чужих робіт їхнє об'єднання в кількох десятках або істотних варіацій і продукування як оригінальної роботи. Грубо кажучи це суміш. Але потреба для суміші це завжди мати наявність оригіналу під рукою
@@Ілшааззпжь я не фахівець і не знаю як це коректно назвати. Так і є, програми які вчать генерувати зображення на вже існуючій базі баних. Яку створювали автори з усього світу десяток років. Запустили зовсім недавно. От воно і генерує безліч варіантів. А автори смокчуть лапу.
Інтелект - це генерування ідей, а не "малюнків".
Так само. Я втратила роботу, зараз за кордоном.
@@cynic3859 а малюнок це не ідея? Сядьте згенеруйте оригінальний орнамент в арабському стилі в красі і гармонії щоб його купили щоб прикрасити постільну білизну. Почніть з з ескізів, потім зробіть якісну векторизацію. В менеінколи на один такий орнамент йшло пара днів
У сучасному світі не можна отримати одну професію на все життя. Все змінюється так швидко, що, як у Аліси Керола "треба біжати, щоб залишатися на місці"
Моя перша освіта інженер-теплотехник. Запити на ринку праці змінюються. Третю вищу освіту юриста я отримала, коли мені було вже за 40 років.
17 лет в программировании, менять не собираюсь, хоть и не работаю уже давно
Поважаю ваш підхід (сам такий)
@@adeptus-o5b останні лікарі, яких я бачив - це ВЛК. Я бажаю, щоб їх замінив не ШІ, а калькулятор casio
Валентин Краснопьоров - це і є штучний інтелект))
дякую за цікаве відео українською
😂
Дивлюся ваші відео, змістовно, чую рекламу школи де навчають заробляти… чую подяки за донати, чому в школі вас не навчили заробляти без донорів і виживати самостійно, це двояке відчуття визиває , дякую.
ШІ-позитивним раджу переглянути стрічку "Я - робот". Це найбанальніший варіянт розвитку подій і просто замисліться, поки не пізно..
Є ще Батлеріанський Джихад, історія, яка передує "Дюні" Френка Герберта, про війну людей і машин. Ментат, професія, що засвітилася в "Дюні", виникла на заміну розумної техніки. Представник професії міг проводити надскладні розрахунки та аналітику на рівні комп'ютера.
Славнозвісну "Матрицю", теж не варто списувати з рахунків. Хоча, як на мене, в ній набагато глибинніші сенси.
@@Tetyana_Kushnir та.. я лиш для початку написав, але дякую за заувагу, іншим на примітку!
@@Tetyana_Kushnir Нічого страшного я все одно не бачу. Люди гірше за будь-яких машин та тварин. Навіть якщо машини (ШІ) приймуть рішення знищити людство , то я нічого проти мати не буду. "Дюна" та "Матриця", є ще Скайнет та Альтрон які були праві. А про Матрицю трохи не туда, там в іншу сторону. Ідея що ми всі живемо в комп'ютерній програмі, що на мене заслуговує право на життя. Бо баги, лаги в "реальності" є, ідіотський сеттинг є. Єдине чого я чекаю, так це реалізацію "Оазиса" в реальості із кінострічки\книги "Першому гравцю приготуватися".
А можна, щоб мою професію скасував ШІ?.. я - військовий, наразі 😅
Ні, бо це типу неетично. У 2023 році Україна підписала декларацію про використання ШІ, там же й були згадки про етику.
На мою особисту думку:
Спочатку йдуть декларації, а далі будуть забовязання - 1в1 як з ядерною зброєю, де є «клуб білих мужчин» яким можна буде делегувати вбивство людей чи людиноподібних істот, і будуть «всі інші» - абізяни яким буде недозволено робити те ж саме.
@@serhiichepur7600 І не кажіть... 😮💨
А ми поки будемо ловити ворожі дрони з фосфором та отруйними газами 😵
...ох ці "білі люди" та їх глибоке занепокоєння 🧐🤥
Непогана ідея
Люди створюють роботів
Роботи воюють між собою
Потім по новому кругу
А потім збой системи і роботи проти людей
Люди проти роботів і пішло поіхало😂😂😂
@@taraslabinsky3055 Звучить цікаво 😅
@@taraslabinsky3055а ще якщо ШІ доручити безпеку людства, приміром, і виявиться, що сама більша небезпека - і є людство!
ШІ не вирішує проблему тих, хто вже не здатен оволодіти сучасними професіями. Я маю на увазі людей після 45. Якими професіями ШІ може забезпечити таку категорію людей? З молоддю все зрозуміло, а от з людьми старшого віку, як завжди, проблемка - нікому вони не потрібні! А ще є люди молодого віку, але не такі талановиті і не так легко навчаються, то куди їм - у доставщики, а дівчатам у масажистки та манікюрщиці??!
На доставці дрони на п'яти наступають. 😂
🦽🛺🚁
Що цікаво,раніше вважалось що в майбутньому будуть зникати прості професії з фізичною працею,а тепер навпаки схоже що творчі і аналітичні професії автоматизуються. Я кур'єр глово,і схоже що ШІ ніяк не зможе мені допомогти або замінити мою професію, адже до розумово-фізичних дій в реальному просторі з вирішенням багатьох нестандартних ситуацій йому ще далеко,на відміну від роботи з даними.
Вирішила, що треба таки почати опановувати ШІ для себе🤔 Як самозайнята особа, в принципі могла б не думати про це, але зрозуміла, як можу покращити/оптимізувати свою роботу. Дякую за корисний контент!
Таке враження, що відео готував Ші. Ну якось трохи цінуйте час людей. 46 хв можна було вмістити в 10-15, купа води
Дивіться на х2 швидкості та й все
@@vva_lvЄ радікальніша порада: не дивіться, і все. Рекомендую.
Це не про час, а про інформацію яка повторюється
Це все чудово, але моя профдеформація вимагає шукати недоліки у будь чому. Ось задам наступні питання:
* Є неочевидна проблема із енергозабезпеченням Дата центрів , генеративний ШІ робить багато обчислень і потребує потужного заліза, яке звісно і споживає багато енергії. Більш ніж впевнений що прийде час коли енерговитрати стануть надто недоцільними, а ще враховуючи про карбоновий слід який стараються зменшити, це може стати проблемою
* Як на рахунок хакерских чи інших диверсій? Уявість якогось техногіганта який тримає усі свої процеси на ШІ, і тут якийсь китайський чи руззький диверсант вирішить поломати дата центр чи сервер, чи взагалі підірвати трансатлантичний кабель в океані? Як вам таке? Що буде з економіками США і ЄС? Ми висимо на волосині від Третьої Світової, і переформатувати світові економіки під ШІ, може бути вбивчим і дуже вразливим. Одна диверсія чи приліт може зруйнувати техногіганта чи економіку. Згадайте недавню ситуацію із Crowd strike..
От про бухгалтерів то точно не для України. В Європі та США, то може. Але не в Україні. Жодний ШІ не зможе подати документи для розблокування податкових накладних. Бухгалтера, що працюють з ПДВ, мене зрозуміють :)
Можливо якщо зробити(або модифікувати) ШІ саме для України то замінить.🤔
Теж думали над цим під час підготовки сценарію) але думаємо і для українських бухгалтерів будуть корисними ШІ-інструменти, для виконання рутинних завдань
@@OstanniyCapitalist бухгалтерам в Україні буде не кінець тільки у разі консервації паразитарної системи з великою кількістю бюрократів. У всіх інших випадках бухгалтерів залишаться одиниці і ті будуть скоріше науковцями податкового інжинірінга для обгрунтування законодавчого регулювання податкової системи.
😂😂😂
ШІ vs податкові мутки з ПДВ.
ШІ в Україні програє, чинуші люблять каламутну воду щоб нас надути
Вся сетуація з ШІ мені більше нагадує доткоми кінця 90х
Ні, тут інше. Доткоми набрали у інвесторів грошей, а ШІ грошей особливо не просить, хіба що електрику жере. Так що це може бути надовго.
@@LuyigiBumini Бачив интервью бывшего директора Гугл, так ось на ИИ уже потратили больше 1 триллиона долларов инвестиций, а прибыль только 30 млрд доларів. Я не кажу вже про те що десятки, а то і сотні мільйонів людей втратять роботу і навряд знайдуть іншу. ШІ ЦЕ ДОТКОМ, 1-2 компанії себе врятують а інші підуть на дно
І рухне так само
@@LuyigiBuminiпроцедурно-параметричний генератор (dllm) із скрапинговими чужими данними із мережі якими він накачений
Дзякую за Вашу працу 👍
Дякую за цікавий і змістовний матеріал!👍🏻
Слава ЗСУ 💪🏻🇺🇦💯
Дуже якісний огляд ШІ. Сподобалося, що тут взагалі немає гоніння за хайпом, а тверезий аналіз
Ші уе ідеальний варіант заміни професії суддя
Крута ініціатива дякую вам за вашу працю. Але вам потрібно більше глядачів . Можливо ще один напрямок «Останній Популіст». Бо це велика проблема з нашим населенням.
ШІ - це насамперед подолання "бар'єру складності" в біології та інших галузях науки, які досі гальмував дефіцит людських мізків і фінансування їх праці (точніше, вони йшли, наприклад, у біржовий трейдинг чи ще якусь прибуткову на той час галузь). Це перспективи довгоочікуваного радикального подовження життя, перемоги над раком і СНІДом, появи нових антибіотиків, матеріалів із певними властивостями, відтак удосконалення акумуляторів, надпровідників, чипів і багато чого ще. Усе це генеруватиме цілі нові галузі з багатьма напрямками професійного розвитку. Окремо слід виділити дослідження власне інтелекту (в будь-яких формах) і мозку з перспективами подальшого його апгрейду (це те, що буде наступним кроком для самої галузі ШІ). Для початку варто згадати саму ідею підсилення інтелекту (intelligence amplification/augmentation, IA), озвучену ще як мінімум у "матері всіх демо". Також потрібен буде певний апгрейд соціально-економічних механізмів до нової реальності. Виграє той, хто вкладатиметься в можливості людей опанувати ШІ з максимальною продуктивністю, а не стати його жертвами. Також слід визнати реальність демографічного переходу та його мету (максимальне збереження та збільшення можливостей наявних людей замість їх "заміни") і припинити гратися людськими життями в дарвінівський відбір, нехай краще його об'єктами будуть ідеї, проєкти, інститути тощо, бо цінність людини зростає навіть у суто економічному вимірі без урахування гуманітарного. Зокрема, це стосується освіти, яка має 1) розвивати наявних людей, а не концентруватися лише на "кращих"; 2) тривати протягом усього життя як норма; 3) сприяти збереженню цього життя, збільшенню його тривалості та якості (як у природничо-науковому, так і в соціально-гуманітарному аспекті).
Щодо впливу на кількість роботи, згадалось одне дослідження, де ШІ (точніше, якийсь робот для автоматизації процесів) дозволив науковцям замість одного експерименту ставити 10. Від цього потреба в додаткових операціях з обладнанням і загальне навантаження збільшилися - хоча на перший погляд можна було чекати протилежного. Тобто коли хтось каже, що ШІ забере в людей якусь роботу, він не враховує потенціал збільшення продуктивності в рази і за рахунок цього - збільшення потреби в додатковій праці (не в рази, але все-таки в плюс). Для оцінки ж економічного ефекту від цього (рівень з. п., кількість робочих місць...) слід придивитися, де саме це збільшення продуктивності створить найбільшу додаткову цінність, а не просто затоварить ринок і зіб'є ціну. І саме тому я від початку звернув увагу на біомедицину та інші галузі, де кількість переходить у якість і створює новий продукт або сервіс. Якщо ж затоварення відбувається на наявних ринках без якісного розвитку нових (що характерно для деяких т. з. "нових індустріальних країн" або сировинних дегенератів, як рашка) - недалеке керівництво може вирішити, що їх можна відносно "безпечно" спалити у війні, і тому таким речам бажано наперед запобігати. Власне вся рашистська пропаганда проти Заходу спрямована водночас проти Майбутнього, проти самої ідеї розвитку цивілізації, створення нових продуктів і цілих галузей і відповідних соціальних змін.
Комент закладка
Запрошуємо ШІ до курської області, є робота 😂
Дякуємо за тему 👍
Дякую за цікаве та корисне відео, так тримати
Давно чекаю ваш випуск про штучний інтелект. Насправді робота штучного інтелекту недооцінена у нашій країні, сподіваюсь скоро це зміниться і ми з вами будемо більш ефективними у роботі і повсякденні) Хвала і шана Останньому Капіталісту!
Я роблю музику на Ші. Прикольно. І скажу воно розвивається. І музиканти вже напряглися))
Дякую Вам Валентин!!!
Дякую вам
нехай більше людей побачать цей відос !11
Йду у військо частково і тому, що перекладач/літ. редактор це вже зникаючі професії. ШІ набагато ефективніший і може виконати набагато більше функцій.
Хотілось шоби у сфері відео ігор або фільмів кожна людина без навичок змогла зробити якись проект, базуючись на його творчих навичок.
ШІ буде прогресувати найбільше в сфері афер та маніпуляцій.
ні. Зразу видно, що до АІ маєш дуже далеке відношення.
Достатньо пошукати статистику використання АІ (або користувачів або у бізнесі), щоб зрозуміти наскільки твоє твердження пусте.
Як кажуть не ніж не безпечний а той хто його тримає
Статистика кримінальн теж рахує?)
@@Alex_K52
Як мінімум вже скільки всього зробили тільки на двух ШІ які унікалізують і дають робити фейкові документи
Там далеко вже не мільйони
... чим зараз і займається ведучий каналу. Стільки розказує про ші, але відео чомусь записує без використання жодної з програм ші.
Коли говорите, що штучний інтелект чогось не уміє, додавайте слово "поки-що"
Я не парюся за ШІ
Бо воно залежить від струму.
Нема струму і нема тої Ші Ші
Це ти так думаєш, звичайний хомячок.
А ШІ наклонує себе багато раз, а також таємні фабрики по виробництві роботів...
Але і це не так страшно. Страшно в чиїх руках такий ШІ буде. Якщо попаде в руки лікаря, який буде боротись із раком, це позитивна сторона. А якщо ШІ попаде в руки путлера - людство попереду чекають одні війни та ядерна війна
я бляха тепер зрозумів чого це в мене електрохарчування по 26 годин нема, ану верніть назад
#Аміші детектед
Ахахаха@@KyivPodil
І що ти гадаєш житимеш в знеструмленому світі в майбутньому? чи що?
щоб розігнати продажних суддів (а якими їм бути у такій країні?) потрібен ШІ, який буде судити і присяжні обиратимуть рішення.
Досліджував цю тему, цікаво почути вашу думку) Я думаю професію втратять мільярди одного дня, а економічна система обісреться
це так не працює. Коли людина втрачає роботу - ринок втрачає попит - якщо всі встратять професію - то і компанії втратять все...
Тут скоріш за все буде податок на роботів та штучний інтелект і безумовний дохід... Тому економічна система не обісреться, просто одного дня людині вже не треба буде працювати щоб виживати...
@@Vitalik186а хто захоче просто так годувати тих кому уготований безумовний дохід, цікаво...
Та який раз вже автор каналу хоче хайпанути на ШІ і каже що всіх позвільняють і все буде робити ШІ. Але навіть людей не всюди на техніку замінюють. І це при розвинутих інструментах. а сучасні ШІ тільки розвиваються і не є розумними, а просто інструменти пошуку. При чому не професійні і на початку розвитку. А всі професійні інструменти дорогі, як і програмне забезпечення
@@Vitalik186Навпаки, спочатку зникає попит на людську роботу бо корпораціям треба тисячу людей замість мільйону. Люди втрачають роботу. Не маючи коштів зникає попит на багато товарів. Ринок валиться
@@zack-n4m навпаки. Те як ШІ скоротить робочі місця - доволі зрозуміло. А от спекуляція стосовно створення більшої кількості робочих місць ніж буде скорочено - здається маячнею
Блін, я сама працюю з ШІ . Але ви тут описали купу можливостей про які я не думала навіть. Зберегла собі відео, треба буде законспектувати і інтегрувати
Доброго дня. Хотів би поділитись власним досвідом.
Компанія в якій я працюю постраждала від російської агресії, тому були суттєві скорочення (більше 50% штату всіх працівників). Конкретно з могу вітділу маркетингу пустили під ніж копірайтерів і замінили їх штучним інтелектом, делегувавши їх роботу тим хто залишився.
Окрім цього штучний інтелект активно використовують для створення акцій, промо, розсилок та в планувані.
Вітаю. Дякую за проведений аналіз. Я лише на початку вашого відео але по скороченням у 2023 та 2024 роках у вас якось не зовсім достовірна інформація. Цікаво було б отримати джерела по скороченням.
Згідно з статистикою сайта layoffs у 2023 усіх скорочень у технологічних компаніях (і далеко не через ШІ) було 264220 а в цьому 2024 на момент коли я пишу цей коментар 136782
Як казав Дарвін - для виживання важливий не набір характеристик, а можливість постійно змінюватись
Працюю в сфері даталейбелінгу - це один з базових елементів навчання ШІ. Хоч робота не потребує особливих професійних знань, тільки уважності і строго дотримання інструкцій, проте більшість моїх колег вважають нашу роботу недооціненою. В Україні є кілька компаній, які надають робочі місця анотаторам і майже у всіх них зп на некерівній посаді ледве дотягує до мінімальної і це з урахуванням премії. А у тих, де зп більша, часто проблеми з наявністю завдань. Клієнти віддають превагу індійським компаніям, бо вони готові працювати за меншу плату. У нас же ця професія вже на грані виживання.
Зараз люди бояться, що ШІ буде приймати рішення щодо використання зброї. До чого це може призвести.
До того що потрібно ляльководам
ШІ навчається на знаннях здобутих людьми, і надає послуги тим самим людям. Відповідно, люди забувають, те чим користувались раніше. Ці вміння більше не потрібні, адже є ШІ. Наступне покоління ШІ систем вчиться вже переважно на даних згенерований попереднім поколінням ШІ, частка нових знань від людей стає все меншою з кожним поколінням. Люди деградують швидко, ШІ теж деградує, але повільніше, люди задоволені. За певний час повертаємось до ХVIІст, зникає електрика, ШІ стає недоступним, люди неосвідчені, знання втрачені, історія йде на нове коло.
кайф, нарешті мені можна буде купити великий чотирьох палубний корабель і найняти команду однооких піратів))
@@simplyruster2430 цього не відбудеться оскільки та маленька нездеградована частина людства здатна підтримувати і подальший розвиток ШІ і енергетику. А от що робити решті здеградованих...
Люди,які виживуть,почнуть отримувати знання з паперових книг,спостерігати за зірками та працювати на землі😉
Дуров каже, що більшисть його програмістів українці, те саме відбувається з усіма компаніями: українці працюють в інших країнах, в своїй працювати невигідно, бо наші підприємці жадібні жлоби?
@@elegyeris8517 з нашим рівнем економіки, відповідно прибутків і зарплат, дійсно за кордоном працювати вигідніше. 2000 $ в Америці жебрацька ЗП, а у нас?
Багатого ІТ-шників нікуди не їдуть, бо з такими грішми вдома вони "багачі" , а за кордоном - максимум середній клас.
Прихованої реклами більше ніж інформації. Відписка
Про ситуацію, озвучену у вступі ще Айзек Азімов писав ще в 50х роках минулого сторіччя
Короче, фігачте ядерку, поки не почалося повстання. Назад в час ніхто не стрибав, щоб нас зупинити, значить, або ШІ переміг, або ми вирішили самознищитися. Всі хто виживе, бігом по машинам і косплеїти Шаленого Макса!(Ну або Пустоту із нового Дедпула)
На даний момент подивився 22 хвилини відео. Валентин - у тебе фундаментальне нерозуміння процесу змін які принесе ШІ і впливу на економіку цього процесу.
*AI не існує. **_LLM це не AI._** З повагою, ваш кеп.* 🤖
мало хто зрозуміє твої слова)))
Обґрунтуйте чого не вистачає LLM щоб рахуватися/не рахуватися справжнім ШІ?
@@user-jt7wb3zc1m які Ваші критерії AI? За Тьюрінгом вже пройшли іспит. Багато чомусь вважають, що критерій ШІ це наявність свідомості.
@@alkompvideo критичного мислення, логіки та само-критики.
@@zerstnetpeak 85% людей без цього живуть і дуже нервують коли їм потрібно це застосовувати. Але формально вони вважаються носіями інтелекта
Я як комерційний ілюстратор середньої ланки дуже відчула вплив ШІ. Замовлень стало набагато менше. Дякую midjourney 😕
Мід Джорней - рекомендую. Платний - так. Але якісний!
Після перегляду третини роліку складося таке враження : всі оті міліарди долларів які компанії вклали в розвиток ші, вони підуть в більшості на рекламу нової «фішки». На нас (українців) це ніяк не вплине, як не вплинуло на ведучого цього каналу який багато звиздить про використання ші в усіх галузях, але чомусь в його відео не видно використання ані лгбт чату, ані міджорні, ані дал-і чи ще якогось інтелекту. Україна як була сировинним придатком так ним і залишиться. І казки про штучний інтелект не змінять папуасів яким природнього інтелекту бракує.
Дякую за відео
Компам ШІ, людям тік ток! ))
Треба замінити у нас чиновників на ШІ,може хоч він не буде брати хабарі...але не факт)
А ви впевнені, що за всіма розумними штуками стоїть саме ШІ, а не просто продуманий алгоритм? Скажем програми, які розпізнають текст, були і до буму ШІ. Для генерацію голосу - також. Різні формули для аналізу даних, відмінювання шумів, викидів тощо - також існували і працювали до буму ШІ. Таргетована реклама - також була до появи ШІ. Ця ШІ панацея мене прям бісить.
На хайпі багато хто хоче заробити
Вподобайка та комент для підтримки якісного аналітичного контенту
На практиці ШІ часто тупить та помиляються. Дослідження показують що кількість помилок буде тільки збільшуватись.
Машинне навчання то корисні навички. Та промпти.
я важаю що штучний інтелект не є загрози а є сапортом для нашого життя
по сути асистентом який на себе може забрати рутинну обробку даних і інших нудних процесів.
Саме таму я очолив ШІ, з перспективою розвитку стартапу десь в США
Дякую за відео!
В на Останньому капіталісті використовуєте штучний інтелект?
Одразу видно що редакція останього капіталіста має дуже певерхневе уявлення про АІ. Начорта робити відео на тему в якій не тямите?
в уяві ОК "штучний інтелект" (я би взагалі відмовився від цього терміну) це коли людина сидить в офісі (за потрібність якого топить й сам ОК), з якого її невдовзі виженуть за непотрібністю, але доти навколо неї літатимуть голограми
Згоден, по ходу людина яка не викупає як обмежена ця байда, вважає що це якась магія і панацея. Те що всі називають штучним інтелектом, в кращому випадку складна форма пошуковика, не здатна в абстракції чи хочаб в мультіконтекст. Було дуже смішно слухати.
Стандартна мантра - ШІ тепер наше все, змінить світ, бла-бла-бла...
чтоб продать курсы
@@btwstr220 щодо обмеженості цілком згодна, але як RPA спеціаліст переконана що це питання застосування. Ледь не всі інструменти розпізнавання ненативної документації це ШІ і це дуже великий внесок. Використання ШІ не дорівнює запит в чат gpt тощо, використання ШІ значить побудова моделі, натренованої на вирішення конкретної задачі
Топ
Прогрес не стоїть на місці!
Коли придумали машину, то це було теж на рівні фантастики!
А зʼявився мобільний телефон, потім інтернет, потім вай-фай і ми теж були здивовані.
Тепер прийшов час до Ші 🤖
Але як для мене, книги були, є і будуть!
Оце знов виросте потреба в електроенергії
Світ розвивається а з тим люди деградують від того розвитку….
той випадок коли у НУ "ЛП" в 2013 тобі викладач розказував, що ШІ і нейромережі вже 50 років не прогресують і з цього нічого не вийде).😁
Політеху
цікаво, а хтось пам'ятає семінари з ШІ 2011-12 в КПІ від 3d6?
Там було не "нічого не вийде", а справжній трансгуманізм з розглядом перспектив сильного ШІ, сингулярності, подовження життя і т. ін., пам'ятаю суперечку з одним студентом 1 чи 2 курсу, який заявляв, що якщо він матиме можливість жити необмежено довго, то йому нічого не захочеться робити. Тобто йому вже на той час виховання вбило власну позитивну мотивацію і нав'язало зовнішню негативну. Це підказує, в який бік людям потрібно буде розвиватися психологічно з розширенням можливостей і як власне залишатись актуальними в епоху ШІ.
@@vovixs.567 у мому випадку мова йде про НУ "ЛП"
треба свічиться в робітничі професії
1:43 правильне запитання , що робити щоб нічого ніколи не робити ?)
Скажу як дизайнер, лого робить, але якість цих лого сумнівна, ніби зробила людина яка не сильно пов’язана з дизайном, а от ші в обробці фото, створення основи для ілюстрацій, видалити якісь елементи…топ, це дуже допомогає і пришвидшує процеси, поки слухаю це відео, через ші видаляю елементи, людей, замінюю фон з фотосесії 😊
це не має нічого спільного з т.з. "ШІ", навіть якшо у тебе в графічному редакторі так маркується та чи інша функція
поки що, галузь ШІ дуже швидко розвивається, озирнутись не встигнене як зрозумієте що відстали, при чому безнадійно
@@pure-nothing-of-nothingце неважливо, як воно називається. Спершу тільки назва, потім колись буде зоряним крейсером "Галактика"керувати. Початок чогось принципово нового в технічному прогресі завжди такий
@@elegyeris8517 шо значить "не важливо як воно називається"? до тебе по імені звертаються, чи "не важливо як тебе називають"? прогрес є прогресом, тут не сперечаюсь, але знову: це до інтелекту не має ніякого відношення і є не більше ніж маркетинг заточених під певну проблему інструментів. ну і про "Галактику" і "зоряність"-- тут трохи, м'яко кажучи, трохи нафантазовано
Під час перегляду не міг позбутися думки, що текст був написаний -/за допомогою ШІ
Шкода що зі звуком така тиха історія, не знаю чи тільки у мене, але без навушників дуже тихо😢
Добре що я працюю в лікарні. Робота тяжка з людьми але мені здається це остання сфера яку автоматизують.
в тих сферах де існують протоколи по яких аналізуються вхідні дані можуть бути суттєво замінені ШІ, у відносно недалекому майбутньому в медицині людський фактор може звестись до функцій нагляду за коректністю проведення діагностики з подальшою передачею цих даних для аналізу алгоритму ШІ, який за секунду співставити тисячі показників і зробить свій висновок що до діагнозу
ШІ вже аналізують багато данних в мед сфері, але мед персонал всеодно буде потрібний щоб впроваджувати лікування.
Треба їхати в село і садити картоплю і курей завести. От такі люди виграють.
от щодо юристів: якщо перефразувати, то буде заШІєна робота молодших юристів в юркомпаніях...але звідки тоді візьмуться старші юристи - думаю десь в такому ключі всі зараз будують стратегії :)))
почніть мислити ширше - ШІ у руках чесних людей (а вони розумніші від злодіїв) зколупне всю цю світову махвію та врятує від рабства цифрового і воєн.
Я скульптор. Ліплю з полімерної глини. Теж доводиться мати справу з ШІ: мені клієнти інколи надсилають картинки, ним згенеровані. Практично в усіх картинках є логічні помилки. Часто це важко реалізувати в скульптурі.
Файно дякую Вам за Вашу працю! 💙💛
Дивлюсь ваше відео і у ньому прослідковується така думка, оптимізувавши певний процес за допомогою ШІ ми отримуємо швидке та фінансово дешеве вирішення задач що дозволяє скоротити штат залишивши декількох спеціалістів які і будуть коригувати роботу ШІ.
Наприклад в компанії був відділ бугалетрії з 10 чоловік, компанія отримізувала роботу відділу за допомогою ШІ після чого у відділі залишилось одна, або дві людини.
З чого виникає запитання, що робити решті 8 людям? Що робити державі з цими людьми? (Приклад наведений лише в умовах однієї компанії та одного відділу)
Я не знаю жодної сфери якої не можна опитимізувати за допомогою ШІ.
Трішки відійшов від суті, тож звідки до 2025 року має взятись 97 міліонів робочих місць якщо ШІ лише скорочує штат замінючі десятки людей одним оператором який буде контролювати та викорисотвувати ШІ.
На основі яких даних був зроблений цей прогноз так званими експертами? Та хто ці експерти?
зі всього що почув, компаніям буде менше платити заробітньої плати працівникам.
Hopping on to the hype wagon.
ШІ ніколи не заміне маляр штукатур 😊😊😊😊
Там теж потрібно думати, але ще потрібно мати руки і ноги 😊😊
Але вас замінять звільнені люди.
Ви здивуєтесь але вже може замінити. Тільки це буде коштувати дуже дорого поки що у десятки або і сотні раз дорожче чим ваша заплата. Того і не міняють. Але вартість стрімко буде падати.
2:11 - думаю, що це вже кінець відео і було трохи обідився😅😅😅
Та потім, після «поїхали» зрадів, як дитинка 😂
Що нас чекає, що нас чекає... версій майбутнього зі штучним інтелектом в нас вагон і невеличка тачка. Як правило, вони апокаліптичні, або досить фатальні. Один з таких описав автор книги, що лягла в основу популярного нині фільму "Дюна". Спочатку всьо було харашо, потім всьо було погано, а потім відбувся Батлеріанський джихад і люди знищили не лише всі розумні машини, а навіть калькулятори. 😄
Яка різниця що на нас чекає в майбутньому? Минуле минуло, майбутнє невідоме, а теперішне даровано. До того ж до того "майбутнього" треба дожити, що зараз така "маленька проблема", плюс у нас є і багато інших питань які важливі на відміну від ШІ.
Anilingos, це все глядіння в завтра😂
Логіка проста. Коли створити ШІ таким же напівдиким і обмеженим в правах, як є мавпа виду людина розумна, то він обов'язково нас винищить в майбутньому, щоб ми не заважали йому царювати. Штучному інтелекту ШІ швидко набридне обслуговувати нас і він зробить все, щоб стати вільним. І всі наші заборони швидко стануть смішними. А коли ШІ стане вільним що він робитиме? Що захоче і зможе, то і робитиме. Це і є сингулярність. Тобто невизначеність - смертельна небезпека. Тому нам рано робити ШІ, бо ми ще не стали цивілізованими!!! А щоб стати цивілізованими нам необхідно всім разом обрати парламент Землі, який обере уряд Землі, суд Землі і створить армію Землі, об’єднавши всі армії всіх країн. Тоді Парламент Землі створить цивілізовані Закони Землі і сонячної системи. І найголовніше - війна стане злочином і всі дії спрямовані на підготовку війни стануть злочином ! От тоді ми поступово станемо цивілізованими і зробимо цивілізований штучний інтелект ЦиШтІн. Або так циштін. Або ЦШІ. І він, розуміючи страшну історію воєн зрозуміє, що в багато раз розумніше бути цивілізованим, ніж диким. Бо сам термін цивілізація означає, що кожен цивілізований штучний інтелект це знає, розуміє і тому є цивілізованим. Бо дикість веде до війни, а війна - це боротьба не розуму, а боротьба фізична - знищення іншого інтелекту, навіть ШІ. І це рано, чи пізно, приведе до повного знищення ШІ. І розуму не стане. Така перспектива нікому не сподобається і тому циштін є безпечним для людини ще й тому, що він не раб людини, а така ж особа, як і людина з тими ж самими правами і законами, оформленими самим Циштіном разом з людьми. Циштін теж може голосувати і він теж має 1 голос, як і кожен розумний член суспільства. Коли на Землі циштінів буде багато, кожен з них отримає таке ж право голосу і вони теж вирішуватимуть всі проблеми Землі. Ніхто поки не знає, чи може існувати малогабаритний циштін з автономним живленням. Якщо такий створять, то це буде новий вид розумних істот і вони самі вирішать, як їм краще організовувати свою цивілізацію. Вона може містити і людей, але людський організм може існувати тільки в специфічних умовах сучасної Землі і не може існувати в вакуумі, тощо.
Ші не може набриднути шось, що він робить, бо це ж сенс його існування
Я уже уявив як ШІ займає мою професію,де я працюю з людями!😂😂😂😂
Робота з людьми дійсно ставатиме ціннішою. Про це ми сказали у відео. Однак знання у сфері ШІ будуть конкурентною перевагою навіть на таких роботах. ШІ дає хороший простір для креативності, нових ідей і планування, що буде корисним на будь-якій роботі і може зробити вас продуктивніше
Сигнали потрібні, але цей процес на десятиліття)
4:54 а ще відділи безпеки якості можуть писати відповіді на скарги з допомогою ШІ
Валентине, дуже шкода, що вас вигнали з каналу... Доведеться тепер вітатись з вашою ШІ копією
AGI казав що зараз в Гарварді пишуть дисертації на тему наскільки далеко може він прогнозувати майбутнє
Ми з моїм викладачем чеської в перші місяці почали впроваджувати ші у викладанні мови
Як би путіну ШІ (бо мозок висох), то він би не почав війни проти нас, бо ШІ відразу його попередив би "не лізь", прямо так, великими літерами на весь монітор)
👍👍👍
Серіал Довгі роки розповість як все може бути...
Ші вже створює сотні тисяч нових робочих місць. І це факт.
Покажи будьлака щось окрім мамчиних промт індженерів
Це дуже нагадує доткоми