Sziasztok . Szerintem jók a videók , sokk jó ötlet van mindig. A bosch videóhoz meg annyit , hogy örülök hogy lett új szerszámotok mert azzal lehet dolgozni ) ha már rakjátok fel nekünk a sokk szép jó dolgot nem kell irigykedni senkinek, mert akinek nem jó az vegyen nektek másikat. várom a felújításos videókat , mivel én már tál vagyok rajta , de mindig jó nézni mert javítani mindig lehet mindenen.
Sziasztok! Én is egy hasonló projektben vagyok benne, egyedül építek át és újítok fel egy a XX. század elején épült parasztházat, ami időközben átesett egy modernizáláson, a főfalban lévő vályogtéglákat betonra cserélték, de egy része terméskőből épült és azt meghagyták.Mivel alapja nincs, így lábazati szigetelést fogok alkalmaznia nedvesedés minimalizálására, de azt csak később.Mivel egyenes falak itt sincsenek, én is gipszkarton előtétfallal csinálom de én helyiségenként kettő szellőzőrácsot is építek a gipszkartonba,kivéve a fürdőt, így remélve azt hogy mögötte nem penészedik be a fal és mivel én a fémprofilt részesítem előnyben,nem kell attól tartanom hogy elrohad. A gipszkarton mögött gégecsőben megy a vezeték, az is saját munkám, de én nem nézetem át senkivel a végén, a villanyórától én hozom mind a három fázist. Mivel gerendás a ház, így közé szigetelés került és a padlót is szigeteltem, így elméletileg akár 40% fűtésköltség is megspórolható.A vizes rendszert a ti videótok alapján határoztam el, hogy azt is saját kézzel PP-R csőből csinálom, bár ez még a jövő zenéje, ugyanúgy mint a csatorna.A nyílászárókat részben már kicseréltem.A fűtést egy központi kandallóval szeretném megoldani, a födémben elvezetett csövekkel, légfűtéssel. Átmeneti időszakban több elektromos kaloriferrel. Még rengeteg munka áll előttem és előttetek is, így kitartást és sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
@@GreenCottageDIY illetve gyárilag az ablak alá van csavarva egy műanyag sín(ablakpárkány fogadó?)azt érdemes fent hagyni,vagy az csak akkor hagyják fent ha műanyag ablakpárkány kerül fel?
Nagyon komoly problémám volt a gipszkartonozásnál. A pad felől bejött az egér. Onnantól kezdve kiirthatatlan volt a házból, minden este a plafonon rohangásztak, aztán átjártak a falakbe is itt ott. Attól féltem folyton hogy elrágják a villanyvezetéket és egy zárlattal leég a ház. Kiló számra hordtam a mérget a padteritve volt mindenféle méreggel, csapdával amit csak el tudtok képzelni, semmi nem müködik. Egyszerüen a falba élnak. Nyárra eltünnek, gondolom kint jobban érzik magukat a melegben, de a téli időszakra visszajönnek. Ezek után megfogadtam hogy soha sehol nem épitek üreges falat. Próbáltam felülről átszigetelni, de egy régi vályogház szóvel egy egy-két sentis lyukat megtalálni amiből milliónyi van, teljesen lehetetlen. Ebben az egyetlen pozitivum hogy csak ideiglenesen laktunk a házban pár évig, aztán megy raktárnak, vagy garázsnak. Még a karton felrakása előtt mindenhol minden lyukat kijavitottam, és minden üreget, üveggyapottal kiszigeteltem. Azt sem értettem hogy nem fulladnak meg az üveggyapottól. A kábeleket mindenhol gégecsóbe, vagy bemalterozva, begipszelve vezettem, ujra lett vezetékelve minden. Még ultrahangos riasztót is felszereltem, a probléma jelenleg is fennáll. Erre valakinek valami ötlet? A következő házzal már nem szeretnék igy járni, inkább ujravakolom :D
Szia! Nálam az egérfogás legjobb módszereként a ragasztó vált be. Vedd le egy diszperziós vödör tetejét és nyomd tele 1-2 tubus ragasztóval, majd szórj a közepére egy marék kukoricát, sajtot, vagy bármi kaját. A tető pereme miatt megáll rajta a ragasztó, és nem folyik szét, viszont könnyen bele tud menni az egér is. A többi állat távol tartására egy rekesz vagy láda szolgál fejjel lefelé ráfordítva. Remélem tudtam segíteni, és beválik a módszer.
A villanyszerelés Témakörhöz hozzászólva azért van ennyi kritikus ebben a témakörben,mivel a villanyszerelés az egyik leg sokoldalúbb és a legtöbb hibalehetőségget rejtő szakterület. Nem szakmai féltékenységből volt annyi negatív villanyszerelésel kapcsolatos komment,hanem mert szeretünk hibát keresni! Egyébként érdekes a csatorna (jól értve). Csak így tovább,Feri voltam egy villanyszerelő.🤘🏼🙂
Én is villanyszerelő vagyok, és örülök az ilyen videóknak, mert rengeteg munkát adnak. A másik része az a dolognak, hogy most már mindenki villanyt szerel. Az asztalosom, aki tavaly év végén csinálta a konyhabútorom, felajánlotta hogy megcsinálja a pult világitást. Mondom neki hogy szép és jó, de maradj a fánál...Elkezdi nem ördöngősség ez, sokszor szerel villanyt konyhákban, mondom áldásom rád. Szerintetek ki hivott fel január 2-án, ebéd után?Az asztalosom, nem indul el neki a központi elszivója a műhelyében, reggel óta szereli, de nem megy. érkezésem után negyed órával ment az elszivó. Mondtam neki, a konyhákba villanytszerelni hivj engem, te maradj a fánál, és mindenki azt csinálja amihez ért.
A villanyszerelőket kérdezném, hogy mi az a pont ahol véget ér a szolgáltató és ahonnan a vállalkozó része kezdődik? Egy régi bekötésű villanyórám van és a kierkező ÉMÁSZ jelezték hogy a bejövő vezeték az vmi miatt nem az ő dolguk
A gipszkartonnal kapcsolatban csak annyit szeretnék írni, hogy most futottam bele a Habito nevű kartonba, ami annyira világújdonság, hogy 15 kg-ot elbír ha egy sima facsavar betekersz. Nem igazán értettem mi ebben a nagyszám, és utánanéztem a tesztnek amit csináltatok, ahol láss csodát a sima karton is pont elbír 15 kg-ot! Próbáltam utánanézni, hogy mi fia borja ez a cucc, de nam igazán jött róla infó, ezért el is engedtem. Tökéletes a sima karton :D
Tapasztalatból, ha lécekre van a gipszkarton rakva nem csak a rohadás okozhat problémát hanem a fa "dagadása" meg "zsugorodása" mikor vissza szárad. Ettől repedezni fog mindig a gipszkarton. Ez kevés párakülönbségnél is látszani fog főleg a sarkoknál meg a plafonon. Ha ez nem zavar akkor miért ne, öreg régi házak amúgy is álandoan repedeznek.
Nálam vályogházban mindenhol száraz lécek kerültek felhasználásra, öt év alatt sehol egy hajszálrepedés. Más házaknál, hanyag munkánál találkoztam ilyesmivel, fém esetén is.
Sziasztok!Én egyedűlálló nőként vettem egy nyaralót azt szeretném felújítani és télen is lakhatóvá tenni!Hívtam ácsokat 700000-től3500000-ig kértek ugyanazért a munkáért,kicsit elbizonytalanodtam ,mert ha már itt ilyen különbségek vannak mi lesz a fűtés kiválasztásánál stbstb...!Milyen fűtést ajánlotok!Nincs kéményem és sajnos a gáz fővezetéktől100 méterre van a házam!
Szia Éva. Tudni kellene, hogy mennyi időt szeretnél tölteni a nyaralóban, és milyen időszakban. Tételezzük fel, hogy folyamatosan ott tartózkodsz, akkor akár kombinálni is lehet a fűtésrendszert. Értem a klíma ill, a konvekciós fűtésrendszer kombinációján. Mondjuk klímával tudnál fűteni, ill. hűteni is. Erre tudsz H tarifás mérést kérni, ami téli időszakban hasznos ill. költségkímélő tud lenni. Hátránya, hogy 5 fok körül már nem annyira hatékony. Ez mellé a konvekciós fűtést ajánlanám mint például az úgynevezett NOBO vagy más típusú fűtőpanelek. Szóba jöhet még infra fűtés is. Amennyiben sok időt töltenél itt figyelembe kell venni a fűtésrendszer élettani hatását is. A klíma élettani hatása lényegesen rosszabb a NOBO- hoz képest. Több törődést igényel. Ráadásul a levegőt is folyamatosan keveri, míg a panelfűtésnél nincs ilyen jellegű probléma. Továbbá ott van még a zajhatás is. Nem szeretném ha most a klímás fűtést rosszabbnak éreznéd, de szerintem ha valaki minél átfogóbb képet kap az könyebben tud majd dönteni. Most pedig jó lenne tudni a ház elrendezését, mert csak pontos információk rendelkezésre állása után lehet tovább lépni. Remélem tudtam segíteni valamennyit.
Sziasztok. Azt kell mondanom hogy a mérőszekrényben nem szoktunk elhelyezni Fi relét. Ennek több oka is van. Egyébként gratulálok az ötlethez, ami alapján elkezdtétek ezeket a videókat. Legtöbbször jók, csak arra figyeljetek, hogy pontosak legyenek az információk amit átadtok. A villanyszereléssel kapcsolatos negatív kommentek nem hiszem , hogy szakmai féltékenységből származnának. Legalább is részemről nem. Ha adnátok e-mail címet az jó lenne. Köszönöm.
Sziasztok
Egy olyan kérdéssem lenne hogy egy régi ház alapja nagyon porlik szet ? Mit lehet vele kezdeni ?
Sziasztok . Szerintem jók a videók , sokk jó ötlet van mindig. A bosch videóhoz meg annyit , hogy örülök hogy lett új szerszámotok mert azzal lehet dolgozni ) ha már rakjátok fel nekünk a sokk szép jó dolgot nem kell irigykedni senkinek, mert akinek nem jó az vegyen nektek másikat. várom a felújításos videókat , mivel én már tál vagyok rajta , de mindig jó nézni mert javítani mindig lehet mindenen.
Sziasztok! Én is egy hasonló projektben vagyok benne, egyedül építek át és újítok fel egy a XX. század elején épült parasztházat, ami időközben átesett egy modernizáláson, a főfalban lévő vályogtéglákat betonra cserélték, de egy része terméskőből épült és azt meghagyták.Mivel alapja nincs, így lábazati szigetelést fogok alkalmaznia nedvesedés minimalizálására, de azt csak később.Mivel egyenes falak itt sincsenek, én is gipszkarton előtétfallal csinálom de én helyiségenként kettő szellőzőrácsot is építek a gipszkartonba,kivéve a fürdőt, így remélve azt hogy mögötte nem penészedik be a fal és mivel én a fémprofilt részesítem előnyben,nem kell attól tartanom hogy elrohad. A gipszkarton mögött gégecsőben megy a vezeték, az is saját munkám, de én nem nézetem át senkivel a végén, a villanyórától én hozom mind a három fázist. Mivel gerendás a ház, így közé szigetelés került és a padlót is szigeteltem, így elméletileg akár 40% fűtésköltség is megspórolható.A vizes rendszert a ti videótok alapján határoztam el, hogy azt is saját kézzel PP-R csőből csinálom, bár ez még a jövő zenéje, ugyanúgy mint a csatorna.A nyílászárókat részben már kicseréltem.A fűtést egy központi kandallóval szeretném megoldani, a födémben elvezetett csövekkel, légfűtéssel. Átmeneti időszakban több elektromos kaloriferrel. Még rengeteg munka áll előttem és előttetek is, így kitartást és sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Köszöntöm szépen a választ. A konyha felújításra.
Műanyag ablak beépítése előtt az ablak szárny zsanérjait hogyan kell leszedni?
Fölső sarok egy kitolható fém stift ha kivetted le kell emelni.
@@GreenCottageDIY Köszönöm szépen a választ ,sikerült!!!
@@GreenCottageDIY illetve gyárilag az ablak alá van csavarva egy műanyag sín(ablakpárkány fogadó?)azt érdemes fent hagyni,vagy az csak akkor hagyják fent ha műanyag ablakpárkány kerül fel?
Ezt most egy megrendelőnek csináljátok vagy saját magatoknak?
hajrá, hajrá, már nagyon várom :)
BUÉK nektek is
Nagyon komoly problémám volt a gipszkartonozásnál. A pad felől bejött az egér. Onnantól kezdve kiirthatatlan volt a házból, minden este a plafonon rohangásztak, aztán átjártak a falakbe is itt ott. Attól féltem folyton hogy elrágják a villanyvezetéket és egy zárlattal leég a ház. Kiló számra hordtam a mérget a padteritve volt mindenféle méreggel, csapdával amit csak el tudtok képzelni, semmi nem müködik. Egyszerüen a falba élnak. Nyárra eltünnek, gondolom kint jobban érzik magukat a melegben, de a téli időszakra visszajönnek. Ezek után megfogadtam hogy soha sehol nem épitek üreges falat. Próbáltam felülről átszigetelni, de egy régi vályogház szóvel egy egy-két sentis lyukat megtalálni amiből milliónyi van, teljesen lehetetlen. Ebben az egyetlen pozitivum hogy csak ideiglenesen laktunk a házban pár évig, aztán megy raktárnak, vagy garázsnak. Még a karton felrakása előtt mindenhol minden lyukat kijavitottam, és minden üreget, üveggyapottal kiszigeteltem. Azt sem értettem hogy nem fulladnak meg az üveggyapottól. A kábeleket mindenhol gégecsóbe, vagy bemalterozva, begipszelve vezettem, ujra lett vezetékelve minden. Még ultrahangos riasztót is felszereltem, a probléma jelenleg is fennáll. Erre valakinek valami ötlet? A következő házzal már nem szeretnék igy járni, inkább ujravakolom :D
Szia! Nálam az egérfogás legjobb módszereként a ragasztó vált be. Vedd le egy diszperziós vödör tetejét és nyomd tele 1-2 tubus ragasztóval, majd szórj a közepére egy marék kukoricát, sajtot, vagy bármi kaját. A tető pereme miatt megáll rajta a ragasztó, és nem folyik szét, viszont könnyen bele tud menni az egér is. A többi állat távol tartására egy rekesz vagy láda szolgál fejjel lefelé ráfordítva. Remélem tudtam segíteni, és beválik a módszer.
A villanyszerelés Témakörhöz hozzászólva azért van ennyi kritikus ebben a témakörben,mivel a villanyszerelés az egyik leg sokoldalúbb és a legtöbb hibalehetőségget rejtő szakterület.
Nem szakmai féltékenységből volt annyi negatív villanyszerelésel kapcsolatos komment,hanem mert szeretünk hibát keresni!
Egyébként érdekes a csatorna (jól értve).
Csak így tovább,Feri voltam egy villanyszerelő.🤘🏼🙂
Szia Feri. Én is így gondolom. Miért lenne valaki féltékeny. A villanyszerelés nagyon sokrétű és szerteágazó.
Én is villanyszerelő vagyok, és örülök az ilyen videóknak, mert rengeteg munkát adnak.
A másik része az a dolognak, hogy most már mindenki villanyt szerel. Az asztalosom, aki tavaly év végén csinálta a konyhabútorom, felajánlotta hogy megcsinálja a pult világitást. Mondom neki hogy szép és jó, de maradj a fánál...Elkezdi nem ördöngősség ez, sokszor szerel villanyt konyhákban, mondom áldásom rád. Szerintetek ki hivott fel január 2-án, ebéd után?Az asztalosom, nem indul el neki a központi elszivója a műhelyében, reggel óta szereli, de nem megy. érkezésem után negyed órával ment az elszivó. Mondtam neki, a konyhákba villanytszerelni hivj engem, te maradj a fánál, és mindenki azt csinálja amihez ért.
TheDavidking94 Jól cselekedtél!
A villanyszerelőket kérdezném, hogy mi az a pont ahol véget ér a szolgáltató és ahonnan a vállalkozó része kezdődik? Egy régi bekötésű villanyórám van és a kierkező ÉMÁSZ jelezték hogy a bejövő vezeték az vmi miatt nem az ő dolguk
zsolt csikja Az első tuláramvédelmi készülék (kismegszakító) utána már nem az áramszolgáltató dolga a hibaelhárítás.
Sok sikert! 👍😎
A gipszkartonnal kapcsolatban csak annyit szeretnék írni, hogy most futottam bele a Habito nevű kartonba, ami annyira világújdonság, hogy 15 kg-ot elbír ha egy sima facsavar betekersz. Nem igazán értettem mi ebben a nagyszám, és utánanéztem a tesztnek amit csináltatok, ahol láss csodát a sima karton is pont elbír 15 kg-ot! Próbáltam utánanézni, hogy mi fia borja ez a cucc, de nam igazán jött róla infó, ezért el is engedtem. Tökéletes a sima karton :D
Tapasztalatból, ha lécekre van a gipszkarton rakva nem csak a rohadás okozhat problémát hanem a fa "dagadása" meg "zsugorodása" mikor vissza szárad. Ettől repedezni fog mindig a gipszkarton. Ez kevés párakülönbségnél is látszani fog főleg a sarkoknál meg a plafonon. Ha ez nem zavar akkor miért ne, öreg régi házak amúgy is álandoan repedeznek.
Nálam vályogházban mindenhol száraz lécek kerültek felhasználásra, öt év alatt sehol egy hajszálrepedés. Más házaknál, hanyag munkánál találkoztam ilyesmivel, fém esetén is.
Én úgy látom, a magyarok rettegnek a fa használatától. Valószínűleg nem ismerjük eléggé.
Sziasztok!Én egyedűlálló nőként vettem egy nyaralót azt szeretném felújítani és télen is lakhatóvá tenni!Hívtam ácsokat 700000-től3500000-ig kértek ugyanazért a munkáért,kicsit elbizonytalanodtam ,mert ha már itt ilyen különbségek vannak mi lesz a fűtés kiválasztásánál stbstb...!Milyen fűtést ajánlotok!Nincs kéményem és sajnos a gáz fővezetéktől100 méterre van a házam!
Szia Éva. Tudni kellene, hogy mennyi időt szeretnél tölteni a nyaralóban, és milyen időszakban. Tételezzük fel, hogy folyamatosan ott tartózkodsz, akkor akár kombinálni is lehet a fűtésrendszert. Értem a klíma ill, a konvekciós fűtésrendszer kombinációján. Mondjuk klímával tudnál fűteni, ill. hűteni is. Erre tudsz H tarifás mérést kérni, ami téli időszakban hasznos ill. költségkímélő tud lenni. Hátránya, hogy 5 fok körül már nem annyira hatékony. Ez mellé a konvekciós fűtést ajánlanám mint például az úgynevezett NOBO vagy más típusú fűtőpanelek. Szóba jöhet még infra fűtés is. Amennyiben sok időt töltenél itt figyelembe kell venni a fűtésrendszer élettani hatását is. A klíma élettani hatása lényegesen rosszabb a NOBO- hoz képest. Több törődést igényel. Ráadásul a levegőt is folyamatosan keveri, míg a panelfűtésnél nincs ilyen jellegű probléma. Továbbá ott van még a zajhatás is. Nem szeretném ha most a klímás fűtést rosszabbnak éreznéd, de szerintem ha valaki minél átfogóbb képet kap az könyebben tud majd dönteni. Most pedig jó lenne tudni a ház elrendezését, mert csak pontos információk rendelkezésre állása után lehet tovább lépni. Remélem tudtam segíteni valamennyit.
Sziasztok. Azt kell mondanom hogy a mérőszekrényben nem szoktunk elhelyezni Fi relét. Ennek több oka is van. Egyébként gratulálok az ötlethez, ami alapján elkezdtétek ezeket a videókat. Legtöbbször jók, csak arra figyeljetek, hogy pontosak legyenek az információk amit átadtok. A villanyszereléssel kapcsolatos negatív kommentek nem hiszem , hogy szakmai féltékenységből származnának. Legalább is részemről nem. Ha adnátok e-mail címet az jó lenne. Köszönöm.
Miért?
BÚÉK
Én vagyok az első!!