Що робити? Матка втратила пам'ять!!Відповіді на запитання!

Поділитися
Вставка

КОМЕНТАРІ • 25

  • @mr.richard2850
    @mr.richard2850 2 місяці тому +1

    Дякую Повністю Вас Підтримую і Розумію що ви маєте на Увазі))

  • @user-nm8lz8en2y
    @user-nm8lz8en2y 2 місяці тому

    🇺🇦💯💗🙏💪🐝🐝🐝👍👏

  • @user-en6ge3vz1m
    @user-en6ge3vz1m 2 місяці тому

    💛💙👍💛💙👍💛💙👍💞💞💞💪🐝🐝🐝👍

  • @user-yu4pk7gg1t
    @user-yu4pk7gg1t 2 місяці тому +1

    Добрий вечір,не тільки матка має пам'ять а всі бжоли,люди дуже не розуміють які вони розумні.

  • @user-sd3sc4pt5z
    @user-sd3sc4pt5z 2 місяці тому

    Доброго дня! Звичайно пам`ять мае буты. Це у людей бувае що нема.

  • @user-no8rd3nt7o
    @user-no8rd3nt7o 2 місяці тому +7

    Доброго здоров'я вам Степан Михайлович, у маток звісно пам'ять є, і бджіл я вважаю є колективний розум який вчені досі повністью не дослідили, бджоли це боже створіння тому в матки і в бджолах є і пам'ять і розум і краса, а люди які цюго нерозуміют ті люди, мабуть сліпі чи в них Бог розум відібрав, як деякі люди вважають що ми від мавпи походимо, а мій тато каже на це не знаю хто від кого може хто і від мавпи а від дідуся😂😊, дякую вам за вашу працю і любов до бджіл, перемоги нашій Україні, і смерть ворогам і корупціонерам 😢

  • @user-hc4yp5pq9l
    @user-hc4yp5pq9l 2 місяці тому

    В маток є пам'ять. Я одну був привчив три роки підряд в теплу пору день в день сідати мені на плече.

  • @user-zs4ww5kq1s
    @user-zs4ww5kq1s 2 місяці тому +3

    Дякую за відео Степан Михайлович.Память є 100відсотків.

  • @adenfoss1902
    @adenfoss1902 2 місяці тому +6


    Не знаю як у матки, а у багатьох телепнів ні пам'яті немає, ні мізків, проте є своє "експьордне мєніє" - і це є основна проблема людства

  • @hiki9752
    @hiki9752 2 місяці тому

    🇺🇦🙏🇺🇦🙏🇺🇦🙏♥️💯🐝🐝🐝👍

  • @volodymyrvynnyk704
    @volodymyrvynnyk704 2 місяці тому +2

    Доброго дня.
    Дякую за чергове цікаве відео. Не думав, що колись переглядатиму відео із дискусією на тему памяті в бджолинних маток ))
    Ниижче постараюсь вкласти свою точку зору. Думаю, як ви, так і ваш підписник/коментатор праві. Питання тільки в тому, що саме ви і ваш підписник вкладаєте у визначення самої "памяті".
    У бджіл (включаючи бджолину матку) є деяка форма пам'яті, але це не пам'ять у традиційному розумінні, як у людей чи в деяких видів ссавців. Бджоли, включаючи матку, мають здатність запам'ятовувати місцеперебування квітів, джерела їжі, маршрути до них і повертатися назад до вулика.
    Бджолина матка, зазвичай, має більш складену пам'ять, оскільки вона відповідає за координацію життєдіяльності у вулику.
    Матки можуть запам'ятовувати розташування різних комірок у вулику, стимулювати розвиток конкретних типів бджіл залежно від потреб вулика, і взагалі вона відіграє ключову роль у житті бджіл.
    Іншими словами, так, матка має память, проте це все-таки визначається більше біологічними і інстинктивними механізмами, ніж свідомою пам'яттю, як у людей.

  • @user-pc3fv2ur4m
    @user-pc3fv2ur4m 2 місяці тому

    Доброго дня! Щодо штучної вощини. Мені здається що її потрібно покривати спочатку розтопленим воском

  • @user-jp5mc7nd7i
    @user-jp5mc7nd7i 2 місяці тому +2

    Память у матки це суперечливе питання , на мою думку більше працюють інстинкти .

  • @Yroslaw74
    @Yroslaw74 2 місяці тому

    Жаль що я сьогодні нічого не навчився у вас. Через усяких писак.

  • @user-pm3pt7mo8o
    @user-pm3pt7mo8o 2 місяці тому +1

    О Михайлович! Якщо в Біблії написано що все сотворіння славить Бога! То я подумав про що чирикають горобчики? Так і бджоли а матка тим більш, є пам'ять, є!

  • @user-de3cf6mu2y
    @user-de3cf6mu2y 2 місяці тому

    И память есть и трутни дрова рубают и воду носят!А как по другому?

  • @user-kw3qw9qd8k
    @user-kw3qw9qd8k 2 місяці тому

    Дякую за відео! А як ви добиваєтесь щільного прилягання напівкорпусів між собою? З часом вони ж розсипаються, викручуються. Яким способом притерти корпус до корпуса?

  • @user-lg8kf9vt7z
    @user-lg8kf9vt7z 2 місяці тому +2

    О... Чи є пам'ять у матки? На такому питанні коментарів буде багато. Вітаю.
    Нюх у бджіл в 1000 разів більший від собак, а в собак в сотні ліпший від людини. Це уявити навіть неможливо, які бджоли універсальні, вони додому дорогу знаходять по навігаційних орієнтирах і більше по своєму ароматному сліду (феромон) ... а не по пам'яті. Не ображайтесь, нічого особистого тут. Ви не зобов'язані все знати. Ви нас збагачуєте своїм досвідом і мені теж хочеться вам додати... більше питань. Таким чином ми рухаємо один одного в процесі пізнання природи світу. Всього не знає ніхто і аргументів на все не вистачає. Головне не переходити на особистості типу: диванні експерди... тим паче, що Вам це невідомо. Хтось практично обслуговує тисячі сімей виконуючи всього одну чи кілька операцій, а хтось реалізовує себе в бджільництві на основі наукових досягнень, теоретичних знань, власного досвіду, тощо, а когось бджола цікавить ширше як біологічна істота. Успіхів.

  • @user-dy2nw1cp1m
    @user-dy2nw1cp1m 2 місяці тому

    Было,что матки с облёта возращались в чужой улей. Её убивали вместе с сопровождающей пчелой

  • @user-wt8vg7se9v
    @user-wt8vg7se9v 2 місяці тому

    Однозначно є пам"ять. Якби не було пам"яті як би вона потрапила в маленький нуклкус? Це написав якийсь безтолковий.

  • @user-se3ij5us6v
    @user-se3ij5us6v 2 місяці тому +1

    Мабуть у матки більше інстинкту. І доказаро що є пам'ять навіть у акваріумних рибок бо знають де корм сиплять. І в матки звичайно ж є . На жаль вона пасічника не пам'ятає та й бджоли теж

  • @nazark6120
    @nazark6120 2 місяці тому

    Доброго дня,що порадите новачку...на стаціонарну пасіку рамку з розділювачем чи без....а то багато кажуть що розділювач душить бджіл і на стаціонарі можна і без нього??щиро вдячний!

    • @volodymyrvynnyk704
      @volodymyrvynnyk704 2 місяці тому

      Доброго дня.
      У мене вулики на Українську рамку. Раніше використовував тільки з розділювачем, проте з часом почав переходити на рамки без розділювача. І при цьому інколи кочую. Якщо перед кочівлею 2 тижня не рухати рамками, то бджоли самі прикрасно їх склеять. І без розділювача справді менше подавлених бджілок. А отже і спіокійніше реагують на вашу роботу в гнізді.
      Коли я вперше виїхав на кочівлю, 1 вулик у мене на причипі перевернувся (українська рамка на 8рам.) він під час руху повністю зайняв горизонтальне положення. Нащастя він весь був звязаний. Після приїзду я звичайно перевірив в першу чергу саме цей вулик. Я дуже здивувався, коли рамки без розділювача продовжували міцно триматись. При цьому я зовсім не побачив подавлених бджіл після падіння. Так, сімя в цей момент дуже стресувала, і була агресивною. Але за ніч вони заспокоїлись. Ключовим в цій історії було те, що не можна перед кочівлею оглядати сімї. В дорозі можуть трапитись дуже не передбачувані речі. Ну і крапіть вулики по надійніше. А розділювач потрібен першого року пасічникування на декількох сімях, тільки для того, щоб ви начились витримувати правильну ширину комірки.
      Крім того, дехто на весну дещо завужує вулочку для кращого весняного старту. Із розділювачем вам такий маневр не вдясться.
      Миру, добра, та успіхів у цій чудовій справі!

    • @nazark6120
      @nazark6120 2 місяці тому

      @@volodymyrvynnyk704 ЩИро дякую за такий розгортнуй коментар,вдалого дня!