Це відео не доступне.
Перепрошуємо.

Szárító vakolat vályogházra, kísérletek. 🚧

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 сер 2020
  • Úgy döntöttem tesztfelületeket alakítok ki a raktárban és hosszútávon vizsgálom a szárítóvakolatok működését is a vályogvakolat és mészvakolat mellett.
    200809

КОМЕНТАРІ • 28

  • @gusztikalifaszi3998
    @gusztikalifaszi3998 2 роки тому +2

    szia László,
    köszönöm a sok hasznos információt!- én is vályogház vakolására készülök évek óta!
    Több hasonló kisérleten és hibán vagyok már túl. :) Én eddig nem kerültem a cementes habarcsokat. félméterig nedves tornácfal javitása jó eredményt mutat a zöld-fehér zsákos száritóhabarccsal 3 éve. Igaz, nem költséghatékony megoldás. :(
    A ma este is infogyűjtés közben néztem meg jópárat a videoidból és találtam hasznosnak látszó megoldást másoknál is.
    Kérdezem, van tapasztalatod a Viprex-Uni és - Hab adalékkal? honlapjuk jókat ir vályogfalakhoz is.- igaz, ez is cementes.
    Szóval, most össze vagyok zavarodva kicsit, lehet cementes ha porózus, vagy ez teljesen ördögtől való gondolat?

  • @annadallas3795
    @annadallas3795 3 роки тому

    A menyezetet hogyan kell meg csinálni.Köszönöm szépen a videót.

  • @kendimarton631
    @kendimarton631 4 роки тому

    "Glettelhetünk, meszelhetünk a jövőben."
    Ez akár a jelmondatod is lehetne! 🙂

  • @mihalykecskes5942
    @mihalykecskes5942 4 роки тому +1

    László, nem találok szavakat!Olyan jó izüen magyarázza a nehéz kubik munkát hogy, még mindjárt neki kezdek a szülői ház vályog falának, fel ujitani.Le a kalappal a tudás és, akarat előtt. Szabad kérdeznem, hány év tapasztalat van mögötte. Üdv.Misi.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому

      Az építkezésben már sajnos nagyon korán belefolytam, 9 éves koromtól, akkor építették a szüleim a nagy családi házunkat és fizikailag is részt vettem az építkezésben, már akkor is sok dolog rám ragadt a mestertől. :-)
      Vályogházakkal kb. 10 éve kísérletezem, foglalkozom konkrétan. Volt pár a családban.

  • @dzsattila
    @dzsattila 2 роки тому

    Lenne egy kerdesem mi a neve a szellozteto dübelnek vajogfalba? Előre is köszonom a valaszt

  • @AbarthStilo
    @AbarthStilo Рік тому

    Vaporex c+m cementes vakolatot maga a gyártó ajánl vályogfalra. De van a viprex hab ami szintén cementes vakolat de állítólag vályogfalra tanúsítványt is kapott. Ezekről vélemény esetleg??

  • @Quentingyurma
    @Quentingyurma 4 роки тому +4

    Nálam több, mint 100nm-en van vegyes vályog falon LB-Knauf szárítóvakolat. Piszkosul drága volt, de megérte, mert porszáraz a felület. Lászlóval tavasszal találkozunk egy bakonybéli ház felújítása kapcsán, akkor már azt is meg tudom mutatni, hogy egy fűtési szezon után hogyan alakult a Kreidezeit mészfestékkel kezelt szárítóvakolat.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому

      👍

    • @davidmihalyi7751
      @davidmihalyi7751 3 роки тому

      Jónapot! Azt szeretném kérdezni hogy a száritó vakolatra milyen glettet használjak,hogy jó legyen?(már ha kell rá) és milyen festéket? Bármilyen mészfesték megteszi?

  • @margitrajda4594
    @margitrajda4594 3 роки тому

    Én használtam ezt az anyagot /egy rétegben szárító vakolat/.Egy évig volt fent kültéren nedvesedő /alsó és csapó eső is/, 15 fm tégla lábazatra. Csak minden előmunkálat nélkül lett felcsapva téglára, két napig permeteztem /nyár volt/. Nem tettük fel a símító vakolatot és festést sem. Ennek ellenére egy évig volt fent és amikor leszedtük /más elképzelés született a lábazatra/, döbbenten és nagyon meglepve láttuk, hogy még így is teljesen kiszárította a lábazatot....Ezt követően minden külső felújításhoz szükséges segédanyagot és festéket is csak e márkából választottunk. Remélem, jó döntés volt -az idő majd megmutatja..

    • @attilabach2485
      @attilabach2485 3 роки тому

      Megkérdezhetem, hogy melyik anyag volt?

    • @balifon
      @balifon 2 роки тому

      Engem is érdekelne melyik anyag volt.

  • @nagyzoltan7952
    @nagyzoltan7952 4 роки тому

    Szia Laci!
    Ez egy vakoló latni

  • @vinnainorbi7760
    @vinnainorbi7760 4 роки тому

    Szia László! Megnéztem egy kis vályogházat, kívülről le lett üvegszövethálózva, vakolva(sajnos az anyagot nem tudom megmondani mivel), belülről rendben van, 2 éves festés sehol nem akarja ledobni, felázás nincs. Kb térd magasságban van a kő alap teteje. Rajta látszik a szúrkos vászon. Kérdésem az lenne, hogy szted megvehető? Ami miatt számomra kérdés az a külső háló+vakolat.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому +1

      Ez így tzúl általános kérdés sajnos. Ez alapján egy váteli szándékot nem lehet megítélni. Ezen a számon vagyok elérhető: 70/ 6 125-521

  • @warl01
    @warl01 4 роки тому +2

    Azt szeretném kérdezni, hogy mitől szárítt a száríttó vakolat? Gondolom tartalmaz valami adalék anyagokat, hogy semlegesítse a sóterhelést. Viszont ezen kívül egy alap mészhabarcs is elég páraátteresztő nem? Köszönöm

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 роки тому +4

      Egyrészt sokkal lazább, pórusosabb szerkezetű, másrészt a magas mész tartalma miatt nevezhetjük szárító vakolatnak, ám ezt sokan szó szerint értik.
      Igen a sima mészhabarcs is jó lehet, főleg pórusképző adalékkal.

    • @warl01
      @warl01 4 роки тому

      @@nepazarolj köszönöm a választ. Pórusképző adalékra kérhetnék tippet? Idáig csak olyat találtam ami cementes vakolatba való, és ezt hangsúlyozzák is a leírásban. Gondolom a cement indítt be valami kémiai folyamatot.

    • @Kecsuafiu74
      @Kecsuafiu74 4 роки тому +1

      homok a mészhabarcs adaléka, ime: @@warl01 ezermester.hu/cikk-7975/Meszvakolat__termeszetes_es_egeszseges_megoldas

  • @zsoltnagy1251
    @zsoltnagy1251 4 роки тому

    hol lehet venni ezt a vakolatot?

  • @balifon
    @balifon 2 роки тому

    Kedves László!Nekem olyan kérdésem lenne ennyi idő elteltével,hogy melyik szárítóvakolatot javasolja. Illetve akkor jól értem,hogy a szárító vakolaottal kezelt felület sokkal gyorsabban szárad mintha szabadon hagynánk a felületet? Pl pincében ahol nem annyira fontos az esztétika.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  2 роки тому

      Ahhoz kevés szárítóvakolat típust teszteltem, hogy javasoljak egy egy márkát. Ezért nem is teszem. Lehetőleg mészalapú legyen és jól legyen szabályosan felhordva, az sokkal fontosabb, mint a márka, típus.
      Nem nem szárad jobban a szárítóvakolattal a felület. A neve félrevezető. Ez a vakolat nem szárít, sőt van amelyik csak átszívja magába a falból a nedvességet és ennyi. Ha telítődik cserélni kell. A vályog, de a tömör tégla sem fog önmagában kiszáradni, főleg nem egy pincében. Azt feltétlenül ventilátorozni kell. Ám nem szabad sokáig intenzíven szárítani sem vakolat nélkül, mert akkor megöljük az egészet a sókiválással. Na ezért nem lehet távgyógyítani. Minden ház és pince más és más, van ahol el sem kezdeném a szárítást, ha már eleve sóval terhelt. Számos körülmény van, amit meg kell vizsgálni a helyszínen, mielőtt döntünk, hogy mi a legoptimálisabb megoldás a problémára.

    • @edesmamikonyhaja7100
      @edesmamikonyhaja7100 Рік тому

      Szia! Én terméskő háznál alkalmaztam, nekem nagyon bevált ez a márka. Webersan presto 200. Ez tényleg szárazon tartja a falat!

  • @jgymargit
    @jgymargit 11 місяців тому

    Miért estek ki ,segítettek neki ?