Limboski - Czy Widziałeś Już Tę Smugę Bracie - Depesze z Jądra Ciemności

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2024
  • "Czy widziałeś już tę smugę bracie" - słowa i muzyka Limboski
    "Czy widziałeś już tę smugę bracie"
    "Inspiracją do napisania piosenki "Czy widziałeś już tę smugę bracie" nie była konkretna powieść Conrada. Zdecydowałem, że będzie to piosenka o inicjacji, o doświadczeniu które odmienia człowieka nieodwracalnie. W całym bogactwie motywów które eksplorował Joseph Conrad , mnie cały czas i tak najbardziej fascynuje motyw człowieka doświadczonego przez siły natury, przez innych ludzi, przez jego własny umysł czasami w sposób ekstremalny i też w sposób w jaki człowiek reaguje na pewne sytuacje ekstremalne jest dla mnie fascynujący. To bycie doświadczanym przez życie, podejmowanie decyzji, ponoszenie ich konsekwencji to jest właściwie absolutny warunek naszego rozwoju jako człowieka, jako istoty ludzkiej i tak myślę a Joseph Conrad opisuje to w sposób niesamowicie głęboki i pokazuje także niebezpieczeństwa jakie się z tym wiążą, najciemniejsze strony ludzkiej natury które wychodzą ale też potrafi pokazać piękno i siłę człowieczeństwa, która często budzi się i pokazuje swój pełen majestat dopiero w momencie upadku."
    "Depesze z jądra ciemności" to koncert, który przygotowaliśmy na zakończenie roku Josepha Conrada. Podczas koncertu znani polscy artyści zaprezentowali utwory, które napisali w oparciu o prozę Josepha Conrada. specjalnie na nasz koncert. Koncert odbył się 12.12.2017 roku w Teatrze Syrena w Warszawie.
    W koncercie wystąpili: Daria Zawiałow, Bovska, Leski, Skubas, Bisz/Radex Babu Król, Kasia Stankiewicz, Patrick the Pan, LIMBOSKI, Natalia Sikora, The Engineers Band, Warszawska Orkiestra Sentymentalna
    Nad oprawą plastyczną koncertu pracowało trzech świetnych polskich grafików - Krzysztof Ostrowski (wykładowca łódzkiej ASP, rysownik komiksów, projektant, twórca teledysków i animacji), Łukasz Rusinek (juror tegorocznego 26 Yach Film Festiwal, grafik, animator) i Marcin Bania z Temporary Space Design (artysta miksujący najnowsze technologie audiowizualne i koncepcje graficzne)
    Scenografia: Anna Mioduszewska
    Scenariusz i reżyseria koncertu: Halina Przebinda
    Kierownictwo muzyczne nad projektem: Dariusz Łapiński
    Organizacja i produkcja koncert:
    TOProduction
    Halina Przebinda
    Dariusz Przebinda
    Kierownictwo Produkcji:
    Katarzyna Golec
    Piotr Przychodzeń
    współpraca:
    Kamil Gierasiński
    Paulina Rajchel
    Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

КОМЕНТАРІ • 3