Kurczę, to tak jak każda nowa technologia, komputery, konsole, smartfony też na początku miały masę kombinowania, przejściówek, dodatków aż wyewoluowały w to co znamy dzisiaj, za jakieś 15 lat drukarki 3D powinny drukować wielokolorowe i dokładne modele i to w krótkim czasie bez tego całego zaplecza programowo technicznego które dziś jest wymagane. Normalnie nie mogę się doczekać.
Piecyk to trochę przesada, ale w komercyjnych systemach recyklingu szpuli, mieli się duże elementy w maszynie w stylu tej do mielenia mięsa, jednocześnie podgrzewając. :)
Nie wiem czy są dostępne "domowe" urządzenia do recyklingu resztek z wydruku na nowe filamenty, ale od dawna słyszałem o takiej możliwości i wiem, że jest to możliwe.
@@superwinderxd Bardziej kwestia tego, że zajdzie potrzeba kupowania droższego wysokiej jakości filamentu, który nie będzie w większym stopniu zmieniał parametrów po procesie drukowania czy w ogóle grzania. Trochę tak jak z recyklingiem w metalurgii.
Jeżeli komuś zależy na kolorze, to polecam Prusa MK3s + Multi material upgrade. Razem gdzieś 4600zł. Prezentowane urządzenie jest połowę tańsze ale do niego trzeba dokupić drukarkę. Prusa natomiast jest najlepszą drukarką budżetową. Podczas gdy moi koledzy jadą na chińczykach i więcej spędzają czasu na upgradowanie i naprawianie niż drukowanie, ja drukuję. No i Prusę zrobili Czesi ;-) polecam historię firmy, jej właściciel to spoko ziomek.
Absolutnie odrazam MMU od Prusy mam od premiery i jest to porażka. Szkoda nerwów. Przy ankiecie Prusy ponad 80% użytkowników wskazało duże problemy z MMU.
Pomijając panujący w naszym kraju kult Xiaomi jako najlepszej na świecie firmy produkującej elektronikę, czego nigdy nie zrozumiem, to nie sądzę, żeby za małe pieniądze mieli w planach jakieś rewolucyjne zmiany... Raczej będzie tak jak z telefonami, tanie średniaki i wszystkie niemal z identycznymi bebechami. Mimo wszystko zakładam że jeśli kiedyś powstaną to będą tanie i z grubsza dobre, ale nic poza tym.
5 років тому
Nie ma, ale w moim odczuciu drukarkowym Xiaomi, Oppo, etc. jest obecnie Creality.
Hej ARHN. Tak z ciekawości czy jest możliwość zamontowania i cięcia tam filamentu 3mm, czy jest to tylko wersja na filament 1,75mm? Dzięki za odpowiedź. / Kusok
może warto byłoby napisać do producenta żeby zamiast robił prostokąty przy zmianie kolorów była możliwość drukowania jakiegoś przedmiotu bo w sumie te kolorowe kloce fajnie wyglądają :) naprawdę szkoda tego materiału tym bardziej że to mało ekologiczne :)
Jeszcze kilka lat temu żeby mieć drukarkę trzeba było ją sobie zbudować. Najczęściej przy wykorzystaniu drukowanych elementów. Stąd się wzięła, już trochę zapomniana nazwa reprap
Raspberry pi zero jest kompatybilne z Octoprint, wystarczy wersja bez wifi za 25zł + karta sieciowa ethernet pod usb. Moc obliczeniowa nie jest wykorzystywana przez WiFi i octoprint działa bez problemu za 30-40zł. Tak informacyjnie
A powiedzcie mi jak tą paletę połączyć z drukarką chcąc drukować z karty SD to paleta musi widzieć drukarkę a ja podłączam drukarkę do niej wciskam start druku parta robi Filament jak trzeba ale drukarka nic nie robi
Jeśli chodzi ci o dodrukowanie części do wydruku to w zasadzie każda drukarka, przynajmniej z otwartym oprogramowaniem może to zrobić, jeśli: 1. Wydruk stoi równo, dokładnie wiadomo, gdzie, np. po wydrukowaniu i nie oderwaniu od stołu. 2. Slicer pozwala stworzyć gcode, którego pierwsza warstwa nie dotyka stołu. To można rozwiązać modyfikując gcode po wygenerowaniu. 3. Wydruk trzyma się stołu. Dla lepszej wytrzymałości wydruk można podgrzać np. suszarką do włosów. Tyle teorii, nie wiem czy to by działało.
Co do Pi Zero i Octoprint - dokładnie w tym celu w mojej MK3 są wyprowadzenia pod ZeroPi na płycie sterownika - a jak Josef Prusa mówi że coś działa to ja mu wierzę :)
W sumie dlaczego by nie tworzyć drugiego, mniejszego wydruku zamiast maziać sześcian? Będzie w losowych kolorach, ale filament nie będzie marnowany całkowicie.
Dużo tańszym rozwiązaniem jest dodać extruder do drukarki i drukować na jednej dyszy a na dwóch extruderach. Złączyć ze sobą rurki ptfe za pomocą wydrukowanych łączek i jest. Skalibrować to wszystko. Niestety czasem trzeba zmienić płytę główna ale jest to wydatek około 100 zł. I jest kolorowo. wszystko razem może nas wynieść 250-300 zł bez specjalnego oszczędzania.
Za tą cenę spokojnie można by zbudować drukarkę opartą o CoreXY i o polu roboczym min 400x400x500mm, do tego z 3 dyszami chłodzonymi cieczą, co pozwalałaby dodatkowo na jednoczesny druk w różnych kolorach z różnych rodzajów filamentów wymagających różnych temperatur (np. pla, hipsu, petg).
Arheon Na następnym wyzwaniu polecam : Undertale Epic Miki 2 Everspace Warframe Ps. Kiedy zrozumiesz że warframe ( choć jest super ) jest za duże diwyzwanie wyzwania sprubuj pomyśleć nad pozostałymi😋
niekoniecznie, osobiście zrobiłem sobie druk 2kolorowy i wydruki z ABS po obróbce acetonowej wyglądają świetnie wiec druk 2-3glowicami jest jak znalazl.
Nie koniecznie. O ile chcesz zrobic cos jak te figurki archona z overwatcha (recenzja drukarki na zywice), pewnie. Ale np low poly bulbasaur z tego filmu jest ladny tak jak jest, wymaga najwyzej oszlifowania i nie musisz malowac. Chociaz faktycznie moze byc lepiej pomalowac, jesli marnuje tyle filamentu jak mowi tu archron.
Druk kolorowy może wyglądać dobrze bez malowania, z minimalną obróbką przy dobrze skalibrowanej drukarce, co jest przydatne przy różnego rodzaju obudowach, czy prostych częściach. Figurki też mogą wyglądać dobrze lecz zależy od modelu. Przy każdej zmianie koloru na warstwie drukarka musi zmienić kolor a Palete skleić kolejną porcję plastiku co zwiększa ryzyko błędu i nieudanego wydruku. Druk Multi materiałowy ma większy sens łącząc w sobie twardy plastik ABS lub PLA z gumowym TPU z czym palete może mieć problem (niektóre typy plastików nie łączą się, zmiany temperatury od materiału itd). Synchronizacja Palete z drukarką też może być problemem. Drukarka nie marnuje filamentu, tylko zużywa więcej aby wykonać poprawnie proces tworzenia obiektu. To tak jak by powiedzieć że obróbka skrawaniem marnuje metal bo powstają wióry. Są to różne procesy addytywny i sub trakcyjny. Zużyty plastik na zmianę koloru lub podpory po drukowaniu można ponownie przetopić i nawinąć na szpulę lecz jest to mało opłacalne. Do druku kolorowego fajna może być głowica typu Diamond która ma 5 wejść na plastik i łączy je w samej końcówce głowicy. Można mieszać kolory używając odpowiednich proporcji plastiku. Ta metoda ma wiele zalet ale też wiele wad i trudności w konstrukcji. Lepszym rozwiązaniem są drukarki typu IDEX które minimalizują "marnotrawstwo" plastiku. Drukarka ograniczona jest do 2 kolorów lub dwóch materiałów.
wow dzięki za tak długie i odpowiedzi z argumentami, jednak nadal uważam że wolałbym pomalować wydruk niż zostawić w jednym kolorze, ale to już są preferencje do drukarza, ja osobiście drukuję rzeczy do cosplay'ów, figurki do d&d i części do replik asg jak i przydatne rzeczy do domu więc osobiście nie potrzebuję kolorowego druku.
Jeśli chodzi o figurki to malowanie daje najlepszy efekt. Palet z 4 kolorami mocno ogranicza, model musi być specjalnie przygotowany, każdy kolor na modelu jest wyciętym obiektem, Slicer łączy obiekty i przypisuje każdej części numer głowicy/narzędzia. W tej chwili posiadam drukarkę z jedną głowicą, ale zastanawiałem się nad budową kolorowej z głowicą mieszającą filamenty. Głowica Diament to jedyne rozsądne rozwiązanie, ale jej problem jest taki że filament tak naprawdę się nie miesza tylko wychodzi jak pasta do zębów, w zależności od ruchu głowicy kolor może przybierać inny odcień, dlatego zaleca się stosowanie filamentów przezroczystych. W tej chwili buduje drukarkę typu IDEX z dwiema głowicami na osobnych osiach X - co pozwala na drukowanie różnych materiałów i co ważniejsze podpór z rozpuszczalnym w wodzie filamentem, oraz plastików wysokotemperaturowych.
Sprzęt więcej warty niż drukarka używana na nagraniu. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebny i cholernie drogi gadżet, który i tak nie zastąpi papieru ściernego i zwyczajnego malowania wydruku.
600$ xDDD A teraz wejdźmy na strony Prusy i zobaczmy ile kosztuje mmu ;) Ale chyba w chuj sponsorowany ten produkt bo spuszczanie się jest mega nad tym produktem przez osobę nagrywająca.
Magia tego kanału - poznałem kolejną rzecz, o której nie wiedziałem, że chce się dowiedzieć ;) a nie mam nawet drukarki 3d :p
No i jest co oglądać przy obiadku
Kurczę, to tak jak każda nowa technologia, komputery, konsole, smartfony też na początku miały masę kombinowania, przejściówek, dodatków aż wyewoluowały w to co znamy dzisiaj, za jakieś 15 lat drukarki 3D powinny drukować wielokolorowe i dokładne modele i to w krótkim czasie bez tego całego zaplecza programowo technicznego które dziś jest wymagane. Normalnie nie mogę się doczekać.
Tak samo było ze zwykłymi drukarkami :)
W 2000 miały być latające samochody, więc ten...
Takie drukarki już są, np. Stratasys Objet J750. Kwestia że niedostępne dla Kowalskiego.
@@bikeshunters Świetna, ale cena tej drukarki zaczyna się od 200 tysięcy dolarów :) Czyli tak jak piszesz zwykły Kowalski odpada.
5:05
Ten Grunio wygląda jak opornik xD
To teraz trzeba jeszcze kupić piecyk, który te bloki plastiku przetopi i uformuje z nich ponownie szpule do wykorzystania.
Piecyk to trochę przesada, ale w komercyjnych systemach recyklingu szpuli, mieli się duże elementy w maszynie w stylu tej do mielenia mięsa, jednocześnie podgrzewając. :)
Nie wiem czy są dostępne "domowe" urządzenia do recyklingu resztek z wydruku na nowe filamenty, ale od dawna słyszałem o takiej możliwości i wiem, że jest to możliwe.
są. na anglojęzycznych kanałach dotyczących druku 3d są testy takich urządzeń.
Tylko może być problem tym że raz przetopiony a kolejne przetopienie to inne parametry tworzywa
@@superwinderxd Bardziej kwestia tego, że zajdzie potrzeba kupowania droższego wysokiej jakości filamentu, który nie będzie w większym stopniu zmieniał parametrów po procesie drukowania czy w ogóle grzania. Trochę tak jak z recyklingiem w metalurgii.
Te kolorowe przyciski do papieru są piękne.
a jakie drogie.
Jeżeli komuś zależy na kolorze, to polecam Prusa MK3s + Multi material upgrade. Razem gdzieś 4600zł. Prezentowane urządzenie jest połowę tańsze ale do niego trzeba dokupić drukarkę. Prusa natomiast jest najlepszą drukarką budżetową. Podczas gdy moi koledzy jadą na chińczykach i więcej spędzają czasu na upgradowanie i naprawianie niż drukowanie, ja drukuję. No i Prusę zrobili Czesi ;-) polecam historię firmy, jej właściciel to spoko ziomek.
Prusa MK3 drukarką budżetową? Chyba nie w Polsce ;) Dobry chińczyk nie jest zły a i przy ustawianiu wiele sie można nauczyć.
Absolutnie odrazam MMU od Prusy mam od premiery i jest to porażka. Szkoda nerwów. Przy ankiecie Prusy ponad 80% użytkowników wskazało duże problemy z MMU.
Czy xiaomi ma już drukarkę 3D?
Pomijając panujący w naszym kraju kult Xiaomi jako najlepszej na świecie firmy produkującej elektronikę, czego nigdy nie zrozumiem, to nie sądzę, żeby za małe pieniądze mieli w planach jakieś rewolucyjne zmiany... Raczej będzie tak jak z telefonami, tanie średniaki i wszystkie niemal z identycznymi bebechami. Mimo wszystko zakładam że jeśli kiedyś powstaną to będą tanie i z grubsza dobre, ale nic poza tym.
Nie ma, ale w moim odczuciu drukarkowym Xiaomi, Oppo, etc. jest obecnie Creality.
Kiedy wyzwanie?
Dzięki za recenzje. Gdzie najlepiej kupić Paltte 2 Pro?
Archon chyba jesteś pierwszy który tak pozytywnie to zrecenzował. Sponsorowane jutubki z usa więcej narzekały ;)
Dlaczego nie możemy zmieniać grafiki na konsolach?
niebendzie łatwiej jak kiedy coś wydrukujemy to manualnie to malujemy?
To nie bedzie to maso
@@assassynkk32 *MASO*
Kiedy wyzwanie
Hej ARHN. Tak z ciekawości czy jest możliwość zamontowania i cięcia tam filamentu 3mm, czy jest to tylko wersja na filament 1,75mm? Dzięki za odpowiedź. / Kusok
Na ten moment 1,75, ale słyszałem, że rozważają wersję dla 3mm!
może warto byłoby napisać do producenta żeby zamiast robił prostokąty przy zmianie kolorów była możliwość drukowania jakiegoś przedmiotu bo w sumie te kolorowe kloce fajnie wyglądają :) naprawdę szkoda tego materiału tym bardziej że to mało ekologiczne :)
Jestem ciekawy czy drukarką 3d można wydrukować części do drukarki 3d i zrobić hybryde ;-)
Jeszcze kilka lat temu żeby mieć drukarkę trzeba było ją sobie zbudować. Najczęściej przy wykorzystaniu drukowanych elementów. Stąd się wzięła, już trochę zapomniana nazwa reprap
Prusa ma farmę drukarek 3D które drukuje drukarki 3D na sprzedaż
Raspberry pi zero jest kompatybilne z Octoprint, wystarczy wersja bez wifi za 25zł + karta sieciowa ethernet pod usb. Moc obliczeniowa nie jest wykorzystywana przez WiFi i octoprint działa bez problemu za 30-40zł. Tak informacyjnie
Ale z tego co widać, to włączony jest też live stream, który żre CPU i to mocno. Trzeba wyłączyć livestream inaczej Pi Zero będzie sie wieszać.
Damian Herman nie będzie. U mnie działało to bez zarzutów. Jedynie trzeba jak wspomniałem odpuścić sobie wifi na rzecz ethernetu
A powiedzcie mi jak tą paletę połączyć z drukarką chcąc drukować z karty SD to paleta musi widzieć drukarkę a ja podłączam drukarkę do niej wciskam start druku parta robi Filament jak trzeba ale drukarka nic nie robi
Kiedy wyzwanie archona z castlevanii ?
Arhon misiu kiedy tw w pigułce cz3? :3
Pytanie czy jest drukarka, która drukuje na wydrukach 3D?
Jeśli chodzi ci o dodrukowanie części do wydruku to w zasadzie każda drukarka, przynajmniej z otwartym oprogramowaniem może to zrobić, jeśli:
1. Wydruk stoi równo, dokładnie wiadomo, gdzie, np. po wydrukowaniu i nie oderwaniu od stołu.
2. Slicer pozwala stworzyć gcode, którego pierwsza warstwa nie dotyka stołu. To można rozwiązać modyfikując gcode po wygenerowaniu.
3. Wydruk trzyma się stołu.
Dla lepszej wytrzymałości wydruk można podgrzać np. suszarką do włosów.
Tyle teorii, nie wiem czy to by działało.
widziałem kiedyś to urządzenie ciekawe
szanuje
_Kiedy System Error?_
Ale po co? Najlepiej jeden kolor i pomalowac samemu, skoro sa i tak 4 kolory
chcę kupić właśnie drukarke 3d i nie wiem jaką
Jak masz duży budżet to kup oryginalną Prusę 3.0.
Really amazing extruder. Now we can enjoy multiple color printing.
oddajcie te bloki do toczenia
Ale takiego bulba to bym chciał.
5:05 Ale tyłeczek
Dummy thicccc
Co do Pi Zero i Octoprint - dokładnie w tym celu w mojej MK3 są wyprowadzenia pod ZeroPi na płycie sterownika - a jak Josef Prusa mówi że coś działa to ja mu wierzę :)
W sumie dlaczego by nie tworzyć drugiego, mniejszego wydruku zamiast maziać sześcian? Będzie w losowych kolorach, ale filament nie będzie marnowany całkowicie.
5:10 O widze że ktoś tam u was jest fanem ENCE :O
ez4ence
ez4ence ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś będziemy to wspominać z podziwem że tak wielkie maszyny to musiały być
Nie wydaje mi się. Np. Tokarki od wieku nie zmieniły swojej wielkości
Dużo tańszym rozwiązaniem jest dodać extruder do drukarki i drukować na jednej dyszy a na dwóch extruderach. Złączyć ze sobą rurki ptfe za pomocą wydrukowanych łączek i jest. Skalibrować to wszystko. Niestety czasem trzeba zmienić płytę główna ale jest to wydatek około 100 zł. I jest kolorowo. wszystko razem może nas wynieść 250-300 zł bez specjalnego oszczędzania.
700 dolarow za taki troche lepszy multi material update, no way.
Dałem like i wbiło 2 tydziące.
Za tą cenę spokojnie można by zbudować drukarkę opartą o CoreXY i o polu roboczym min 400x400x500mm, do tego z 3 dyszami chłodzonymi cieczą, co pozwalałaby dodatkowo na jednoczesny druk w różnych kolorach z różnych rodzajów filamentów wymagających różnych temperatur (np. pla, hipsu, petg).
PLA nie łączy się z PETG. Problem z wieloma dyszami np. wycieki z nie używanej w danym momencie dyszy.
@@Fruitek można użyć osobnych heatbloków i grzałek.
Jakby zamiast tego "klocka" stawianego obok wydruku można drukować inny model z tych odpadów, to miałoby chyba więcej sensu.
Arheon
Na następnym wyzwaniu polecam :
Undertale
Epic Miki 2
Everspace
Warframe
Ps. Kiedy zrozumiesz że warframe ( choć jest super ) jest za duże diwyzwanie wyzwania sprubuj pomyśleć nad pozostałymi😋
Krzysztof wiem ze to czytasz pozdrawiam :)
700$, nie wiem czy nazwałbym to tańszą alternatywą ;_;
Już to zamawiam 😁😀 ||| cena😐😑😣😖😭
Nie rozumiem fenomenu kolorowego druku, przeciez wydruk i tak trzeba obrobić i pomalować żeby ładnie wyglądał.
niekoniecznie, osobiście zrobiłem sobie druk 2kolorowy i wydruki z ABS po obróbce acetonowej wyglądają świetnie wiec druk 2-3glowicami jest jak znalazl.
Nie koniecznie. O ile chcesz zrobic cos jak te figurki archona z overwatcha (recenzja drukarki na zywice), pewnie. Ale np low poly bulbasaur z tego filmu jest ladny tak jak jest, wymaga najwyzej oszlifowania i nie musisz malowac. Chociaz faktycznie moze byc lepiej pomalowac, jesli marnuje tyle filamentu jak mowi tu archron.
Druk kolorowy może wyglądać dobrze bez malowania, z minimalną obróbką przy dobrze skalibrowanej drukarce, co jest przydatne przy różnego rodzaju obudowach, czy prostych częściach. Figurki też mogą wyglądać dobrze lecz zależy od modelu. Przy każdej zmianie koloru na warstwie drukarka musi zmienić kolor a Palete skleić kolejną porcję plastiku co zwiększa ryzyko błędu i nieudanego wydruku. Druk Multi materiałowy ma większy sens łącząc w sobie twardy plastik ABS lub PLA z gumowym TPU z czym palete może mieć problem (niektóre typy plastików nie łączą się, zmiany temperatury od materiału itd). Synchronizacja Palete z drukarką też może być problemem.
Drukarka nie marnuje filamentu, tylko zużywa więcej aby wykonać poprawnie proces tworzenia obiektu. To tak jak by powiedzieć że obróbka skrawaniem marnuje metal bo powstają wióry. Są to różne procesy addytywny i sub trakcyjny. Zużyty plastik na zmianę koloru lub podpory po drukowaniu można ponownie przetopić i nawinąć na szpulę lecz jest to mało opłacalne.
Do druku kolorowego fajna może być głowica typu Diamond która ma 5 wejść na plastik i łączy je w samej końcówce głowicy. Można mieszać kolory używając odpowiednich proporcji plastiku. Ta metoda ma wiele zalet ale też wiele wad i trudności w konstrukcji.
Lepszym rozwiązaniem są drukarki typu IDEX które minimalizują "marnotrawstwo" plastiku. Drukarka ograniczona jest do 2 kolorów lub dwóch materiałów.
wow dzięki za tak długie i odpowiedzi z argumentami, jednak nadal uważam że wolałbym pomalować wydruk niż zostawić w jednym kolorze, ale to już są preferencje do drukarza, ja osobiście drukuję rzeczy do cosplay'ów, figurki do d&d i części do replik asg jak i przydatne rzeczy do domu więc osobiście nie potrzebuję kolorowego druku.
Jeśli chodzi o figurki to malowanie daje najlepszy efekt. Palet z 4 kolorami mocno ogranicza, model musi być specjalnie przygotowany, każdy kolor na modelu jest wyciętym obiektem, Slicer łączy obiekty i przypisuje każdej części numer głowicy/narzędzia.
W tej chwili posiadam drukarkę z jedną głowicą, ale zastanawiałem się nad budową kolorowej z głowicą mieszającą filamenty. Głowica Diament to jedyne rozsądne rozwiązanie, ale jej problem jest taki że filament tak naprawdę się nie miesza tylko wychodzi jak pasta do zębów, w zależności od ruchu głowicy kolor może przybierać inny odcień, dlatego zaleca się stosowanie filamentów przezroczystych. W tej chwili buduje drukarkę typu IDEX z dwiema głowicami na osobnych osiach X - co pozwala na drukowanie różnych materiałów i co ważniejsze podpór z rozpuszczalnym w wodzie filamentem, oraz plastików wysokotemperaturowych.
Teoretycznie kupując drukarkę 2 kolorową za 2 tyś i 2 takie urządzenia po 1500 zł to już można drukować 8-ma kolorami lub rodzajami filamentu.
Hej wiecie, że Grunie będą obchodzić w tym roku 5 urodziny odkąd są maskotkami serwisu arhn.eu. O jeny, ale ten czas leci, co nie?
2 minuty od wydania i już prawie 100 wyświetleń wow
Brakuje tylko jeszcze możliwości połączenia kilku maszyn w celu użycia większej liczby kolorów 😂
7:55 Shut up and take my money!
oglądam ten film już 2 raz i teraz zauważyłem że został stworzony w moje urodziny. I akurat o tej tematyce której chciałem bradzo się dowiedzieć
A to jest niezle! Wreszcie jakis porzadny sprzet.
To chyba jednak zakupię w mmu2 do swojej prusy mk3
5:08 EZ 4 ENCE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P O T Ę Ż N Y F I L A M E N T
*p o t ę ż n y f i l a m e n t*
Nice film ;)
Archon ty chomiku gdzie jest tajm łorp * zbulwersowany *
wgl kto jeszcze pamieta zadania Archona? xD
1:11 wie ile metrów xdd
Śiaomi
Archon zrób że time warp ps3/360/wii/dreamcast/saturn PROSZĘ ARCHON
elo dark archon
DIDA BASE
Sprzęt więcej warty niż drukarka używana na nagraniu. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebny i cholernie drogi gadżet, który i tak nie zastąpi papieru ściernego i zwyczajnego malowania wydruku.
drugi xD
Przydałaby się taka tania drukarka 3d gdzie nie trzeba nic kombinować w samym sprzęcie a i tak by wydrukowała to co trzeba i jak trzeba.
Nie warte swojej ceny. Za te pieniądze zbudowałbym do swojej drukarki system, z kilkoma dyszami pobieranymi spoza pola roboczego.
600$ xDDD A teraz wejdźmy na strony Prusy i zobaczmy ile kosztuje mmu ;) Ale chyba w chuj sponsorowany ten produkt bo spuszczanie się jest mega nad tym produktem przez osobę nagrywająca.
To działa trochę na innej zasadzie niż mmu dużo fajniejsza technologia
Kolejny odcinek o wirusach komputerowych lub system error