Domácí nahrávací studio - vybavení a proces vzniku desky

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 16

  • @andriydzyatko963
    @andriydzyatko963 11 місяців тому +1

    Дякую за відеосюжет зі студії, чудова організація роботи. Бажаю втілення задумів! 👍🤝

  • @postolka8009
    @postolka8009 11 місяців тому

    Díky za vynikající a nápaditou exkurzi. Zvláště za stať: "Nejdůležitější věc ve studiu". Jen tak dál a už se těším na CD.

  • @jirifritz7220
    @jirifritz7220 11 місяців тому

    Je dobré se dovědět jak to dělají jiní. Za mě dobré a poučné!

  • @boriskrizan7447
    @boriskrizan7447 11 місяців тому

    Vďaka za informatívne video. To bude určite skvelý album.

  • @JosefJindra
    @JosefJindra 11 місяців тому

    Ondro už se těším na výsledek.

  • @albatros1752
    @albatros1752 11 місяців тому

    Dik

  •  11 місяців тому

    uz se tesim! :)

  • @berti9884
    @berti9884 11 місяців тому

    Hi Ondra, habe nicht wirklich viel verstanden, sieht aber beeindruckend aus 😉

  • @japhy001
    @japhy001 11 місяців тому

    Paráda, teoreticky i prakticky jsem dostatečně vybaven jako občasný návštěvník, ale mám dost soudnosti na to abych (snad až na nějaké ty případné domácí demáčky) tuhle práci přenechal povolanějším. Jeden dva mikrofony, jeden preamp, jedna zvukovka a jsem doma plně satisfakován. 🙂
    A jak tak koukám na všecky ty krabičky, kablíky, stojany, nepřemýšlels o 3D tiskárně? Za pár korun by ti to vyřešilo různý držáčky, pověšátka, vodítka kabelů.

    •  11 місяців тому

      Nikdy nepřemýšlel :-) Asi nevím, co to všechno umí. Ten kabelový binec je dočasného charakteru. Jak bude nahráno, většinu balím.

  • @jirizvuk8972
    @jirizvuk8972 11 місяців тому +2

    Ještě poslechnout nahrávku v autě a na velkém aparátu, tam se toho také dost zjistí. Některé CD nehrajou vůbec....

    • @japhy001
      @japhy001 11 місяців тому +1

      Ve všech studiích kde jsem se kdy vyskytnul měli pro tyhle účely nějaké horší bedýnky, staré dvojče nebo třeba vykuchané autorádio. Samozřejmě se musí udělat drobný kompromis aby to nahrávka zněla přijatelně i v horších podmínkách, ale zas na druhou stranu, proč mít přehnanou péči o někoho, kdo si až tak neváží svých uší?

  • @TonyMusic9
    @TonyMusic9 11 місяців тому

    Ondro, dík, že jsi se podělil o vybavení studia, zkušenosti a vůbec.

  • @studio_domovik
    @studio_domovik 11 місяців тому

    Já říkám, že domácí studio není levnější, než profi. Proč? Protože naučit se ovládat DAW, mikrofony a vlastně... zvukařina není to samé jako muzikanství. Jsou to dvě samostatné disciplíny, které vyžadují stejnou kvalitu zručnosti, stejné množství znalostí. Tím chci říct, že když přepočítám čas, který bych strávil ve studiu natočením vlastní desky na peníze a přepočtu čas, který jsem v posledních letech strávil učením se zvukařiny, abych ji natočil home, tak ta dvě čísla hrají extrémně ve prosppěch klasických studií. Být dobrý muzikant neznamená být také dobrý zvukař. ;) Ale moc dobrý point je, aby si kapela vybírala studio ne podle ceny a vybavení, ale žánru a hudebních referencí. Aby v tom studiu rozumněly danému žánru. Zvukař ve studiu by prostě měl rozumět hudbě kapely, kterou natáčí. A to je taky vzácnost. ;) V tom rozhodně souhlasím, ačkoliv rtakto explicitně to ve videu nezaznělo, ale přišlo mi, že to tak bylo myšleno. ;)

    •  11 місяців тому +1

      Díky za komentář.
      Výsledek výpočtu bude jistě záviset na ceně za hodinu času (což může být 50 Kč ale taky 5000 že?) a počtu desek, které pak doma natočím. Podle mě se to spočítat nedá a ani nemám tu potřebu. Naučit se novou věc a pak díky tomu tvořit vlastní hudbu - k nezaplacení :-)

    • @studio_domovik
      @studio_domovik 11 місяців тому +1

      @ Spíš jde o tu symboliku. Spousta mých kamarádů si koupila zvukovku, mikrofon a doma v pokojíčku začala natáčet. Výsledky byly katastrofální. A i sám u sebe mohu říct, že první nahrávky "zněly skvělě" (protože jsem byl nadšený) :) , pak jsem měl asi rok a půl, kdy to najednou nefungovalo, nic neznělo dobře a teprve po další době získávání zkušeností jsem začal chápat, jak ten zvuk míchat. Ta moje myšlenka vychází z toho, že řada muzikantů si myslí, že budou umět doma dobře natočit desku hned a levněji. A ono to vyžaduje roky studia (pokud nejsem písničkář, co chce natočit jen zpěv a kytaru), než to začne znít nezahuhlaně, nebo příliš přeefektovaně... Druhé hledisko... pokud nejsem profi zvukař, ale muzikant amatér, tak nahrávání doma často znamená... že děti musí k babičce, partner/ka by se měl na chvilku ztratit z obýváku a ještě velkou roli hraje únava po práci, kdy se jednomu do nahrávání třeba ani nechce... prostě ty vlivy v domácím studiu jsou často omezeny i těmito podmínkami. A to nemluvě o klasickém kapelním chaosu, že se nahrávání plánuje podle toho, kdo kdy má čas a že to v kapelách někteří členové prostě bojkotují. Proto většina amatérských kapel, které natáčí doma, vydají jednu desku za 10 let. Ale za mě... já tou cestou šel, protože mi to za tu kreativní svobodu stálo. A trvalo to 4 roky velmi intenzivního učení se. Jen říkám, že to není pro každého. ;)