сады растения стиль и элементы 2024

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 103

  • @ViktoriaShumskaya
    @ViktoriaShumskaya 5 днів тому +37

    Спасибо большое, что были с нами в такое сложное время! Дарили нам весь год много важного, полезного и интересного! Мира, свободы и много творчества💚💚💚💚💚

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  5 днів тому +1

      Виктория, спасибо дорогая!

  • @alexanderpopkov7181
    @alexanderpopkov7181 4 дні тому +3

    Спасибо за ваш труд и философию сада в этом году!

  • @ОльгаЮртукаева
    @ОльгаЮртукаева 5 днів тому +12

    Марина! Больше двух лет наслаждаюсь встречами с Вами. Спасибо. Вы прекрасны!!!!

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому

      ого, не напоминайте мне о возрасте(канала)

  • @НаталияДмитриева-ж2у

    Марина спасибо за очередное садовое осмысление! Так как для меня Вы являетесь основным окном в мир дизайна )) то могу только рассказать о своих личных открытиях и применениях Ваших уроков. Ролик о Дэвиде Хиксе был выпущен в прошлом ноябре, он меня заставил изучить законы по которому устроен Версаль ))) для этого пришлось купить учебник по ландшафтному дизайну Ожеговых. Было увлекательно! И итогом стала перестановка в столовой для обустройства вида из окна , далее как мы понимаем начинается преобразование части сада, куда выходит вид из окна! Уже на само преобразование повлиял другой ролик - про уют, чередование открытых и закрытых частей сада ))
    Кстати цветок-открытие для меня стала роза другого Дэвида - Остина! Практически я посадила 30ти сантиметровый саженец в июне и в течение лета несколько раз уезжала на 2-3 недели. Учитываем жаркое и засушливое лето для меня было чудом что он не только выжил но и вымахал почти до полутораметров и цвел волшебными цветами!
    Мира вашей земле и восстановления!

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому +1

      о, вот это движ!!! но я понимаю, что Хикс влияет!

  • @stepsuhovyi5318
    @stepsuhovyi5318 5 днів тому +13

    Дякую, пані Марино.Як завжди, чекаю кожен випуск.. 🫶Рослина, яка мене вразила минулого літа, це гайлардія. На тлі надзвичайної спеки (південь) на протязі всього літа без жодного дощу, коли природнім чином гинули всі рослини висаджені в публічних місцях без поливу, трималася і квітла гайлардія. Так, вона не досягла максимальної висоти, не мала достатньої густоти і розміру квітки, але була єдиним острівцем привабливості. В новому сезоні обов’язково висаджу невеличкий масив між трав. Сизий колір рослини доволі цікавий для поєднань з мідними сортами осок, на мій погляд.

  • @АлексейГрибовский-я1г

    Спасибо вам. Мира, добра и много садов!

  • @oksanasilman5623
    @oksanasilman5623 5 днів тому +9

    Дякую за кожний випуск. Завжди відкриваю з Вами щось нове.

  • @ENY9045
    @ENY9045 5 днів тому +11

    Спасибо, Марина, за все ваши выпуски! Для меня, начинающего садовода, они стали источником очень ценной информации и особого взгляда в целом, на концепцию сада. Уходящий год показал, как заметно меняется климат, как безжалостна засуха… У нас в Беларуси летом было несколько сильнейших ураганов и все эти природные изменения нельзя не учитывать в проектировании сада: что сажать, где, как удержать воду, как защититься от ветра и хочется, чтобы еще и красиво было) С вашей помощью многое проясняется и становится под силу! С уважением, Елена.

  • @ГалинаБорисова-р5м

    Спасибо сердечное, Марина Владимировна, за огромную просветительскую работу, за любовь к естественной красоте! Моим открытием года стали цветы Гауры, которые увидела в парках Санкт-Петербурга. Добра и мира нам всем! ❤

  • @СветланаГоловчук-и5ж

    Спасибо большое за Ваш труд, интересные выпуски, анализ новых тенденций и детальный обзор растений, которые способны выживать в условиях изменения климата, войны. Самым сильным впечатлением стал природный сад, подходы к выращиванию растений без полива, использование асортимента засухоустойчивых растений и конечно же декоративных трав. Этот год стал открытием во многих аспектах в удивительнлм мире садовников))) С нетерпением жду каждого нового выпуска. Мира и вдохновения!

  • @Buckwheatway
    @Buckwheatway 5 днів тому +6

    Спасибо за ваш труд и мужество. Мое растение в этом году - пустырник и валериана. Один я вырастила из семян, вторая сама насеялась. Растила их для успокоительного сбора в чай, а они оказались такими красивыми, объемными и стильными. Теперь это часть моего миксбордера и источник заварки.

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  5 днів тому +2

      кстати, точно валериана!!!!пустірник для меня слишком радикально

  • @Запискидачницы-у1ж
    @Запискидачницы-у1ж 5 днів тому +9

    Дякую, Марино Володимирівна, як завжди надихаюся Вашими відео, та думкою. У мене залишаються флокси як квіти які стійко продовжують надихати у маленьких садах, цибулькові, побачу що з них буде весною. Та так само, з залишків цементу зробила альпінарій, напевно також відчула хвилю. Та Ваші уроки. Миру, спокою та творчого натхнення!

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому

      так так, флокси важно, теж люблю

  • @ОленаІгнатенко-д1п
    @ОленаІгнатенко-д1п 5 днів тому +10

    Завжди з нетерпінням вас чекаю😊

  • @alinabaranova9750
    @alinabaranova9750 4 дні тому +1

    Моя находка этого года - гвоздика картузианская! Точнее, прошлого года. Она - мой "злак"))) У нас в Сибири молинии и вейники не зимуют. А эта гвоздика (3-4 шт в куртинке) образует куст из серебристых стеблей 70-80см высотой, держит форму салюта с шапочками мелких малиновых цветков, которые распускаются с июня до осени. Сочетается с пионами, розами. Прекрасно пережила прошлогоднюю засуху и холодные дожди этого года. Зимует на ура. Сеется, но не зловредно. Случайно купила семена, не знала о ней раньше!

  • @ОленаІгнатенко-д1п
    @ОленаІгнатенко-д1п 5 днів тому +18

    Яка пані Марина сьогодні елегантна…

  • @MsSannyLu
    @MsSannyLu 42 хвилини тому

    з того,що додати:приємно здивувало просо ,синюха, валеріана практично без поливу .радує космея і різнокаліберний дикий коров"як,що стрибає по саду.Дуже надихають батоги безколючкової ожини з довготривалим листям,дрібні різновиди скабіоз.Все більше подобається,як засихає на зиму лофант.

  • @ІринаЛебедєва-к5к
    @ІринаЛебедєва-к5к 5 днів тому +3

    Спасибо за видео.
    Абсолютно с вами согласна про лучший сад. Подписана на автора в инсте - он идеальный

  • @ТатьянаКовган-щ6м
    @ТатьянаКовган-щ6м 5 днів тому +6

    В моём саду самым ярким впечатлением стал инжир. В условиях киевской области урожай собирали до конца ноября. Сажала из-за экзотического вида, а тут еще и урожай! Я никогда в жизни так не наедалась инжиром как в этом году.. Хватило всем! А моя соседка сажает инжир в канаву, чтобы его уложить и укрыть на зиму - получается, она еще и в тренде). Марина, спасибо за идею! Теперь и мне придется рыть канаву для инжирной рощи на севере Украины - в Чернигове)

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому

      обалдеть! ну будем наблюдать за вашими экспериментами

  • @viktoriiazakutina5042
    @viktoriiazakutina5042 5 днів тому +5

    Дякую вам за віртуозний підсумок року!

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому

      ну это дизайнеры постарались, а я только смотрела

  • @irynarubanova964
    @irynarubanova964 4 дні тому +2

    Оксанин сад дуже особливий. Ні з яким іншим його не сплутаєш, і "непричесаність" така поетична, природна. Про канаву дуже актуально, це порятунок для рослин в наше посушливе спекотне літо. Дякую вам за те, що ділитеся своїм поглядом! Тихого неба!

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому

      Ірина, дякую, про канави планую випуск

    • @irynarubanova964
      @irynarubanova964 4 дні тому

      @@marina_kryachko Кожен випуск чекаю як свято, але про канави справді треба, у мене якраз одна "ямка", яка потребує рішення. Чекатиму з подвійним нетерпінням! По своєму саду, який розтягнутий на схилі з південного заходу на північний-схід помічаю, як добре навіть у най-най-найспекотніші дні рослинам, котрі примостилися під стінкою-сходинкою чергової тераси, бо "ноги" не печуться на сонці і волога затримується надовше. Натомість на південному схилі розкошують шавлії-лаванди. Загалом видно як по різному поводяться рослини на рівних ділянках і ті, які на схилах, залежно від експозиції.

  • @СветланаСтальмахова

    Марина Владимировна, спасибо за прекрасное подведение итогов уходящего года. Вдохновение для меня что-то делать в непростых обстоятельствах. Тем более, что у меня появился личный новый маленький сад со старыми лещинами, сиренями, калиной. Вербаскум белый оказался очень устойчивым настоящим многолетником, живущим, по крайней мере, лет 6-7

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому

      ух ты. уже все есть! Да, да, у меня пока три года, но я на него надеюсь

  • @MsSannyLu
    @MsSannyLu 37 хвилин тому

    з того ,що здвувало- Жиль Клеман з його рухливим борщівником. Тобто якесь тотальне прийняття не просто отруйних,а взагалі усіх рослин у саду.І це приємно,зрештою:)

  • @МаріяСавоскула
    @МаріяСавоскула 4 дні тому +2

    Марино Володимирівно, щиро дякую вам за знання та натхнення, якими ви ділитесь в своїх відео. Окремо подяка, що підписали як авторку фото, це дуже цінно ❤
    Найбільші садові враження цього року для мене це:
    - сад Оксани Язикової на світанку.
    - Сад Great Dixter і рослини, які там побачила.

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  2 дні тому

      Мария, фотки отличные, я давно прониклась!

  • @georgisyrovatskiy7729
    @georgisyrovatskiy7729 4 дні тому +2

    Как Вы думаете, можно ли использовать рожь или овес для создания пышного злакового островка в саду? Хочу таким образом обыграть старый конный плуг. Лещину полюбил давно, активно использую. Спасибо Вам за Ваши незаменимые уроки, с наступающими праздниками и мира.

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому +1

      ну на очень короткий период, буквально месяц два, мы сеяли гречиху когда, тоже ждекоративна до середины лета. Очень трудно под все сх культуры готовить почву, сорняк побеждает

    • @georgisyrovatskiy7729
      @georgisyrovatskiy7729 4 дні тому +1

      @@marina_kryachko Спасибо, тогда попробую сформировать луговые островки из того, что само вырастет.

  • @Ірина-г9о
    @Ірина-г9о 5 днів тому +4

    Я захоплююсь такими садами про які йшла мова в відео.По іншому подивилась на злаки і потроху заводжу їх в свій садочок.

  • @zoyasterekhova5309
    @zoyasterekhova5309 5 днів тому +3

    Пані Марино, вітаю! На Ваші розповіді про сади завжди чекаю з нетерпінням. З рослин, що мене вразили цього року своєю стійкістю до посухи і до осінніх заморозків, хочу додати гауру. Цвіла ціле літо і осінь.

  • @user-yp7ui2rt5p
    @user-yp7ui2rt5p 5 днів тому +2

    Як не дивно, гарний вигляд мали троянди, біля них лаванда.Дякую, Марина Володимирівна за відео, успіхів і натхнення❤❤❤

  • @dreamscometrue26
    @dreamscometrue26 5 днів тому +7

    Щиро дякую за сад "Жива Нива" 💚 хочется еще больше украинских садов. Радость этого года - вербена бонарская, которая успешно перезимовала в одесской области, засеяла под зиму во все возможные места и буду сажать рассадой) Мира всем нам и добра 💙💛Усього Вам найкращого, Марина Владимировна!

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому

      У меня когда то был альбом на фб по лучшим украинским садам, современным конечно. Его снесли с моим аккаунтом. так что думаю сделать ролик с этим обзором

  • @МаринаБоричевская
    @МаринаБоричевская 5 днів тому +2

    Большое спасибо🙏💕!

  • @elenakulikova5766
    @elenakulikova5766 5 днів тому +3

    Канава, какая прелесть я весной займусь своей раскошной натуральной влажной канавой . Посадочного матерьяла с избытком дерен кроваво-красный , малиния 3 метровая арестократка

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому +2

      О, это точно! Хочу сделать ролик про канавы

  • @МаринаЛеонович-к7з

    Цілі міста будівельного сміття... Терикони страшної пам'яті... Кращих ландшафтних дизайнерів запросити для створення меморіалів...коли розмінують. І це станеться. Ви надихаєте, дякую ❤

  • @lenakharchenko4527
    @lenakharchenko4527 5 днів тому +2

    Дякую, дякую, пані Марино, за те, що своїми відео надихаєте різними ідеями мій закорузлий мозок))). Завдяки Вам я теж в тренді. Зробила стежки, щоб зручно було ходити між рослин із залишок бетонного паркану, який завалив буревій. Валялись ці шматки майже рік, не знала куди їх подіти. Вийшло гарно, бо вони побились на невеликі прямокутники.

  • @АнастасияОстроумова-л6ь

    Марина Владимировна!!! Спасибо🙏 Всегда жду Ваших выпусков, хотя ютуб и на телефоне теперь висит... трындец😞

  • @levko...gala...s
    @levko...gala...s 5 днів тому +3

    Для мене відкриттям цього року був ваш канал❤
    А з рослин- це злаки, вербена бонарська, свербіжниця македонська.
    Полюбила прості рослини, які самі насіваються і не потребують великого догляду- рудбекію, пенстемони.
    Дізналася про величезну кількість таких рослин, зокрема в розпліднику, про який ви розповідали- Аrt-Zillya.
    Вводжу потрохи такі рослини в свій сад.

  • @oksanagerhuk6160
    @oksanagerhuk6160 3 дні тому +1

    Марина Владимировна каждый выпуск как праздник!Меня удивили гилления трехлистная и пенстемон,на самом солнцепеке,немного подгорела гилления в середине лета но выжила!

  • @ЕленаОлейникова-з9й

    Великолепно! ❤

  • @viktoriiazakutina5042
    @viktoriiazakutina5042 5 днів тому +2

    Для мене цей рік цікавий та складний одночасно. Багато сіяла насіння багаторічників, є успіхі і невдачі. Почала вирощувати хурму віргінську, теж з насіння, вона чудово в Києві та області росте, зимує і плодоносить. А який чудовий базилік в квітниках. Лищина це моя фавортинка наразі з дерев, далі аронія і верби кущові, експериментую зі сливою приземистою. Бузок - недооцінена в нас рослина, росте практично на каміннях.

  • @tm-km7ws
    @tm-km7ws 4 дні тому +1

    Вербена бонарская мой фаворит 2024 под 2 м и соцветия долго сохраняются

  • @myroses3982
    @myroses3982 5 днів тому +2

    Дякую вам за підсумки!
    Вітаю пані Оксану! Її сад дійсно вдихнув життя в похмуру архітектуру.
    Хоча від ліщини з бордовим листям не встигаємо за білкою збирати горішки, але краса і стійкість цієї рослини вражає. Сіянці пересаджую далі по саду.
    Вразив лук-порей. Він чудово насівається, як і петрушка, руккола, кінза, лук-шнітт. Ці рослини доповнюють в мене троянди вздовж дорожки через огород. До них підсіваю ще лікарські трави. Грядки на городі почала заглиблювати, а стежки піднімати, щоб збирати воду. Дійсно, там, де невеличка ямка, все набагато краще росте.
    Фаворитами цього посушливого сезону, все ж таки, залишились троянди, особливо шраби. Вони вистояли без поливу, ще й надихали квітами. Влітку їх не обрізала і на осінь маю дуже смачну шипшину до чаю.

  • @ОленаДубова-ф9к
    @ОленаДубова-ф9к 5 днів тому +3

    Алтейку намагаюся посіяти вже пару років, збираю насіння де бачу і сію....поки чекаю,що десь проросте:) а вербаскум дикий сам насіявся, радує вже 3 роки:)

  • @lisovyj_diadko
    @lisovyj_diadko 5 днів тому +4

    ага. дуже цікаве рішення.

  • @olesychurina2722
    @olesychurina2722 4 дні тому +1

    🙏❤

  • @ОксанаЯзикова-ж4я
    @ОксанаЯзикова-ж4я 5 днів тому +1

    Дякую ❤❤❤❤❤

  • @ЛюдмилаМихайлова-о4ь

    Сад пані Оксани архітектурний. Тому , на мій погляд, він і такий цікавий. Для вологих місць ліщина може бути, так але нам вже треба придивлятися до Алтеї конопляної. Вибачте, Марина Володимирівна, що я тут трохи не погоджуюся З Вами 😊. Я за іргу, якщо вибирати невелике структурне дерево у вигляді куща. Я маю ліщину і не в захваті від габітусу, так що не всі тенденції до душі. А ще й зміна клімату…. Насправді дуже дякую за обзори та підсумки, це дозволяє і нам подумати і структурувати свої думки .

    • @ГеоргиусВенди
      @ГеоргиусВенди 5 днів тому

      А ирга выдержит засуху?

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому +1

      Людмила, лещина-это чистокровный абориген наших лесов, основное растение дубрав Украины, а вот ирга в основном североамериканский пришелец. Про габитус лещины -даже не знаю что сказать, или это какой то сорт с прибамбасами или крайне не удачное место

    • @ГеоргиусВенди
      @ГеоргиусВенди 4 дні тому

      @@marina_kryachko 💌

    • @ЛюдмилаМихайлова-о4ь
      @ЛюдмилаМихайлова-о4ь 2 дні тому

      @ Марина Владимировна, я согласна про аборигенов и пришельцев. У меня и в моем селе под Киевом как раз аборигены и растут, но они из-за,возможно, достаточного количества влаги ( край то озерный) и холмистой местности машут больше 7-8 метров, что не есть хорошо для вытянутых участков. То тебе, то соседу закрывают солнце, а еще кто их обрабатывает … вот и срезаю на уровень метра, а что делать…. А ирга красива, полезна и не агрессор. Я высказала просто свое отношение, как Вы и спрашивали.

    • @ГеоргиусВенди
      @ГеоргиусВенди 2 дні тому

      ​​Так выше Вы пишите "..а й ще змина климату.." в сторону потепления​, а это означает, что влаголюбивой лещине будет не хватать в будущем влаги...потом пишите, что от достаточной влаги она у вас буяет....в чём для вас проблема, не понятно?.@@ЛюдмилаМихайлова-о4ь

  • @lisovyj_diadko
    @lisovyj_diadko 5 днів тому +3

    з геопластикою тоді виникає наступний алгортим проєктування саду - геопластика - наступний шар сад - а наступний вже все решта.

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому +1

      так так, а краще все робити одночасно, тримаючи рельеф в голові

  • @elenakulikova5766
    @elenakulikova5766 5 днів тому +1

    Ждем свободы как весны .

  • @МаринаБоричевская
    @МаринаБоричевская 5 днів тому +1

    Мои победители - душица, окопник, иссоп овсянница, хорошо себя показала лаванда.
    Участок новый буйствует пырей. Пока деревья не набрали силы эти растения выведут пырей, а потом и сами потихоньку уйдут и освободят место другим.

  • @Ірина-г9о
    @Ірина-г9о 5 днів тому +1

    На жаль не всім подобаються справжні природні сади ,а більшість захоплюється вилизаними інстаграмними садками з топіарними формами

    • @marina_kryachko
      @marina_kryachko  4 дні тому +1

      сади дуже різні, формальні сади мені теж до вподоби

  • @forestwest1
    @forestwest1 5 днів тому

    Респект, так тримати. На мене цього року справив враження ось цей проект ua-cam.com/video/QcXR8yrYJpQ/v-deo.htmlsi=MJIILhh2qf08f1if