Broskvoně - ochrana proti kadeřavosti a chloróze

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 4

  • @radkakobesova7279
    @radkakobesova7279 2 роки тому +1

    Zdravím a děkuji za videjko .Ano i my v loni strom napaden a bohužel bylo po urodě.Tak že jsem vybavena a je notno postříkat .Tak doufám že tento rok už bude od toho klid .Mapa je supr a ted víme kdy na to.Máme výšší strom tak to bude o něco těřší to nastříkat .Ale to pude .Mějte se hezky a zas brzo náké videjko prosím .🙂

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  2 роки тому +1

      V tomto mám trochu výhodu v kolonii. Vloni jsme místo bídného motorového postřikovače z Mountfieldu koupili Stihl a můžu stříkat i ořešáky. Na zbytek mám ruční a taky to nějak jde. Bohužel je nutnost chemické ochrany, ale vyplatí se to. Více chorob je cena za čistší ovzduší.

    • @JozefSedláček-l6p
      @JozefSedláček-l6p 10 місяців тому

      Mapa je dobra vec ale najlepsie a najjednduchsie je vsimat si liesku a ked zacne kvitnut tj. ked sa roztiahnu a zacnu zltnut samcie kvety takzvane "rezance"je potrebne prvy krat aplikovat posyrek.

    • @zahradavemeste
      @zahradavemeste  10 місяців тому

      @user-hu5kb2fy9k Berte to tak, že video je cíleno na začátečníky, takže jim mapa dopřeje komfort v tom, že jak se hodnoty zvyšují, tak mají dostatek času na přípravu. Ne každý má kilovku Championu doma, jako já a proto to preferuju jako takový nejjistější způsob. Zkušený sadař to pozná i na pupenech, samozřejmě je kvetoucí líska perfektní ukazatel stavu vegetace. Letos jsem se o lísce ve videu zmiňoval a i ukazoval.