ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили. Телепрограма. Державні символи України.
Вставка
- Опубліковано 14 лис 2024
- Дитяча пізнавальна культурно-мистецька телепрограма «Державні символи України - символи незламності українського народу» - один із основних культурних продуктів, створених у рамках культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили», реалізованого громадською організацією «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» за підтримки Українського культурного фонду в межах конкурсної програми «Культура без бар’єрів».
ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили - унікальний інклюзивний кроссекторальний культурно-мистецький проєкт для дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання, дітей, які фізично та ментально постраждали внаслідок війни росії проти України, у тому числі дітей-переселенців, дітей, що пережили окупацію, дітей із родин Захисників і Захисниць України, зокрема дітей із сімей загиблих українських воїнів.
Проєкт одночасно спрямований на розвиток безбар’єрності в українському суспільстві, розширення доступу до культури та забезпечення соціальної адаптації, інтеграції, підтримки й відновлення ментального здоров’я дітей шляхом створення та масштабування інклюзивного креативного простору - дитячої інклюзивної медіастудії на базі культурних кластерів і реабілітаційних центрів Києва, Іванкова та Димера Київської області.
Безпосередніми учасниками проєкту стали 120 дітей віком від 6 до 18 років з 35 населених пунктів України, зокрема з Лиману, Маріуполя, Бахмуту, Каховки, Нікополя, Бердянська, Сєвєродонецька, Лисичанська, Херсону, Іванкова, Димера, Харкова, Запоріжжя, Києва та ін.
Проєкт органічно поєднав відразу 7 секторів культури і мистецтв: культурні та креативні індустрії, аудіовізуальне, аудіальне, візуальне, перформативне та сценічне мистецтво, літературну справу, культурну спадщину із соціальною та освітньої сферами. Діти спробували себе в ролі телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, блогерів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, сценаристів, митців. У рамках проєкту вони відвідали безліч креативних воркшопів, творчих майстер-класів і занять, психотренінгів і репетицій, зйомок і звукозаписів, публічних презентаційних заходів тощо. Також відбулися тематичні зустрічі, присвячені зокрема перспективам поствоєнного осмислення (очима дітей), на які запрошувалися учасники бойових дій російсько-української війни, рятувальники, волонтери, медики, військовослужбовці ЗСУ для спілкування з дітьми.
У рамках реалізації проєкту було створено 6 якісних інклюзивних культурно-мистецьких продуктів з перекладом українською жестовою мовою: телепрограму, радіопередачу, ток-шоу, мультфільм, відеоблог, а також відеофільм про проєкт і долі його учасників, що були поширені засобами медійного простору (ЗМІ, телебачення, мережа Інтернет) і продемонстровані в столичних культурних кластерах, інклюзивно-ресурсних і реабілітаційних центрах для осіб з інвалідністю Києва та Київської області.
#запідтримкиУКФ #веселкатв #дітидлядітей #ДІМДитячаІнклюзивнаМедіастудіяМісцесили
#проєктДІММісцесили #інклюзія #дітизінвалідністю #дітипереселенці #культурабезбар’єрів #безбар’єрнесуспільство #проєкт #ДитячаІнклюзивнаМедіастудія #впо #VESELKATV #інклюзивнемистецтво #суспільстводлявсіх