Diskusija „Tarp eilučių“: kokį pokytį kuria mecenatai?
Вставка
- Опубліковано 5 січ 2025
- Kultūros mecenatystė - individualus žmogaus apsisprendimas prisidėti prie kultūros formavimo, ją nuosekliai mecenuoti, nesitikint atgalinės grąžos, bet suvokiant, kad mecenatystė turi reikšmingos įtakos ilgalaikėje perspektyvoje formuojant kultūrinę tapatybę ir kultūrinį palikimą. Kultūros mecenavimas Lietuvoje vis dar skinasi kelią, tačiau kultūros mecenatų sukuriama vertė ir pokytis turi didžiulę reikšmę. Šiemet lapkričio 15-ąją Lietuvoje pirmą kartą bus minima į atmintinų dienų sąrašą įtraukta Mecenatystės diena.
Diskusijoje aptariama, kas mecenatus įkvepia ir skatina remti kultūrą, kaip kultūros organizacijoms, skirtingoms savivaldybėms pavyksta pritraukti mecenatus ir rėmėjus, gauti privatų finansavimą. Renginyje pateikiami konkretūs pavyzdžiai iš miestų ir regionų, akcentuojant, kad net ir mažesnio mastelio mecenatystė yra svarbi bei prasminga.
Diskusijos dalyviai:
• Agnė Burovienė - Nacionalinio Kauno dramos teatro pavaduotoja rinkodarai;
• dr. Vydas Dolinskas - Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generalinis direktorius;
• Narūnas Lendraitis - Neringos miesto savivaldybės mero pavaduotojas;
• Audrius Masionis - įmonės „Baltisches Haus“ direktorius;
• Irutė Tumaitė - Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rėmimų projektų vadovė ir kultūrinių patirčių agentūros „Salto“ vadovė.
Diskusiją moderuoja doc. dr. Aurimas Švedas - Lietuvos istorijos instituto direktorius, Vilniaus universiteto mokslininkas.