Під час блекаутів, коли мені треба було енергію для комп'ютера та роутера, щоби працювати, для заряджання телефонів, для холодильника, то в мене навіть не виникло питання "коли окупиться". Були питання "що купити?", "де купити?", "як зібрати та експлуатувати?" та "чи є в мене зараз гроші на все це, і чим я можу поступитися". Тож я виділив 15 тис. грн. та купив інвертор 1кВт, акумулятори LiFePo 12 v 105 Ah, BMS та зарядний пристрій. Зібрав все до купи, і воно мене виручає. На жаль, нема де поставити сонячні панелі, бо живу у квартирі. Хіба що на балконі якусь маленьку панельку на 100 Вт почепити.
@@oksanakra да, действительно нет проблем с электричеством, потому что после после того как приходит парашка , то там нету живых людей, а нету людей нету и проблем с электричеством..
@@oksanakraпока росія не прийшла, в нас проблем зі світлом не було! Ти розкажи про світло в Бухмуті, Мар‘їнці, Лисичанську, Сіверодонецьку, Соледарі та сотні сіл які ви зруйнували! Урод
Автор досить багато інформації перекручує. У будинку як правило заводиться три фази, а інвертори за розумні гроші однофазні . Виникає істотна проблема розподілу навантажень між фазами. Більше всього здивувала фраза "Працює кондиціонер, бо енергію треба кудись витрачати". Це не відповідає дійсності. Панелі працюють як генератор,тобто надлишок потужності можна просто не знімати. Комерційні розрахунки досить наївні. Не кожень день, навіть літом є пряме сонце, до тогож, воно рухається по небу, тому кут між площиною панелі та сонячними променями постійно змінюється, а значить і генерація буде змінюватись. Висновок для неофітів - обовязково знайдіть незацікавлених у продажах обладнання людей, що експлуатують сонячні електростанції. Вони можуть дати вам реальну інформацію, адже особливостей підбору та експлуатації обладнання дуже багато.
можу дати реальну інфу. з своєї статистики інвертора Deya (це не реклама нереально дорогъ штуки, це просто вын эдиний класно стату збираэ). Якщо коротко. то 1квт панельок, видобуває за рік 1100квт в чернівцях (тобто широта мається на увазі). Та при куті панелей 45 градусів. А далі рахуйте ) Вигідно чи ні.
Хотів зразу написати НІКОЛИ,але дослухав до кінця.Сонячна станція потрібна,щоб завжди мати свою електрику і від нікого не залежати,а це в свою чергу дорого і ніколи практично не окупиться
Погодите маленько. Скоро цена за свет вырастит до 8 грн. и тогда вместе с вами посмеёмся. Это во-первых. Во-вторых: попробуйте посидеть без света несколько дней и написать в этот самый момент как вам хорошо работается/живётся. Вы просто забыли один важный факт: что в Украине, что в 3,14дарашке о вас никто не позаботится кроме вас самих.
@@UnixTech100%підтримую. Ніхто не думає про динаміку росту ціни та питання наявності світла в мережі. В мене з другом теж були дискусії про окупність. Після аргументу що в 2014 році ціна була 32 копійки а в 2024 4.32 і ціна зросла в 14 разів він закрив свого сьорбальника.
@@ВиталикКолесник-т8ъ значить до нього все ж таки дiйшло, що ви йому по дiлу казали, тобто ваш друг ще не повний довбень. Повiрте, зараз ще багато таких, хто вважає що сонячні панелі, як один із способів енергонезалежності від держави - то є повна фігня, зате потім просять: "друже, скинь кабель, бо в мене світла нема, хоч гаджети підзаряжу".
Бажано вибирати не станцію від 60В, а вчити фізику і використовувати ці знання і підключати панелі паралельно-послідовно так, щоб на виході отримати потрібний вольтаж.
угу.... ще не відомо кому фізику треба вчити .... напідключаєш послідовно щоб у малосонячну погоду погоду було 90В, так в сонячну зарядить під 300В що з інвертора піде дим ... ото веселуха буде фізику потім
Інші півроку панелі теж дають енергію. Так, в меншій кількості але ж дають і відсоток загального спожива5я гасять. Поставив собі дві станції. Одну за 25000ує на 30кв інвектор і 40кв панелями для зеленого тарифу- з окупністю 4 роки!!!! Іншу 5000ує на 5кв інвекторі 5 кв панелями, 5кв акумом -чисто для будинку щоб бути повністю незалежним
В частном доме за 10 лет окупится точно + свет стабильный! И проблемы с генерацией это ноябрь, декабрь + по половине января и февраля! Месяцев 8 при правильной установке панелей идет нормальная генерация. + как влупят свет по 7.5 то за 5 лет все отобъется!
Ставити собі питання "окупності" тут не доречно. Можно ходити без трусів? Можно. Но ви їх носити. Коли вони вам окупяться? Тут , якщо нема безлимиту по грошах, питання ставится інакше... 1. Чи зможу без цього? ( Ні "не завадить", а саме "чи зможу без цього робити роботу , наприклад...) 2. Якщо "не зможу...", то що я можу собі придбати....інвертер с автомобільним акумом і зарядкою до нього також вихід , якщо з грошима зовсім кепсько, чи є, але потрібні на іньше а "мережу"треба і "на вже'... Можео ДБЖ придюбати + литеевий акум. Знов таки різна потужність різні кошти.... 3. Якщо можу і маю, то мої совети тут не потрибні, людина нацме профі, і той все розкаже , покаже і зробить. Але Сонечне світло, то не про окупнісь, не дуріть самі себе люди(я не про автора ролику, він того і не каже). То або "про комфорт", або "без того ніяк" просто. А не про "зекономити".
@@aaprocky7814 то саме скажу. Акумулятори сразу поповзли до горі в ціні. ДБЖ також. За сонячні панелі не скажу, не дивився. Акумулятори, любий, все одно має кінцевий ресурс. На строк роботи впливає дуже багато чинників. Тому щоб довго і по колу не говорити повторюся. На данному технологічному етапі , "власна сонячна станція на подвір'ї ", це не про економію, не відіб'ється ( різниця між : вкладене/з'єкономлєне) , це або про комфорт, або про "без того ніяк" по тим чи іншим причинам. Але не про економію.
Безглуздий приклад. Якщо труси будуть по ціні, яку ти не будеш здатний заробити то ти будеш обходитись без них. Так і роблять в деяких бідних країнах. Стосовно окупності СЕС - то вона окупна просто потрібно правильно її облаштувати.
@@warah_6707 Приклад як приклад. Один з багатьох можливих. Безглуздо зухвало називати чийсь коментар безглуздим, виражаючи свою єдину авторитетну думку. Що до вартості, я то писав. 6000 доларів середня мінімальна ціна 5 кВт станції, більш менш адекватної гарантованої якості. Плюс мінус... Таки зараз в липні 24 року реалі ринкові. Це десь 250 000 грн. Візьмемо ціну за кВт 4 грн , щоб легше рахувати. Це 62 500 кВт. Якщо будинок не опалюється "світлом", і споживає в середньому нехай 500 кВт , то це 125 місяців. Тобто десь 10 років "світла" можно проплатити за ті кошти. За 10 років скільки батарей "піде спати"? Скільки вкладень в ремонт того чи іншого з обладнання?.... Чи "буде працювати , де воно дінеться?))))"... Всі ти цифри "плюс мінус" то понятно, но загальну картину вони дають... Тому і кажу. Для приватного будинку, середньостатистичної людини , для побуту як такого, мова наразі про "окупність" не йде. Про комфорт так. Про можливу незаперечну необхідність може йти. Но не про "окупність ". Не про "вклав, відбив і заробляєш" , чи прі найми економиш... Можливо через якій час... можливо... технології вдосконалюються, можливо ціна масово впаде на то ... Но зараз не про економить "сонячна енергія". Пробачте, якщо мало часу темі трусів приділив.
А если у тебя коммерческий тариф - не 4.32 а практически 10? Там срок окупаемости сразу резко уменьшается. А если например у тебя свое производство - и при выключении электричества ты или прекращаешь работу и несешь убытки, или запускаешь генератор и - получаешь киловатт по 25 грн. Например магазин в котором должны работать холодильники. Достаточно один раз попасть на отключение на сутки, когда товари испортиться - и затраты на СЭС уже не будут казаться такими большими.
Невірний розрахунок, бо: взимку теж є генерація ~30% Аккуми lifepo4 мають 8000+ циклів і гарантію 10 років. Все окуповується, це при тому що ціна на кВт не зміниться, а вона буде збільшуватись 100%
@@remontPetrovich ось характеристики. LiFePO4 batteries last anywhere from 2000 cycles to 10,000 cycles 8 це звичайно не кожна батарея, але ~6 це реальність на ринку України
10 квт акум коштує 160000. Працює 5000 циклів. Тобто 1 цикл нам коштує 32грн або 3.20 за 1 квт. Плюс панелі, монтаж і виходимо на вартість своєї електрики біля 5грн за 1 кВт при умові, що все працює і не ламається. Це не окупається, це про то, щоб мати свою електрику, коли її нема, але дорожче і с великим гемором.
@@serggadzhilov481 А зачем тебе крутить полный цикл если у тебя есть батареи? 9 месяцев в году у тебя хватает собственной генерации, вечером можно не использовать мощные электроприборы типа бойлера или стиралки - включать днем когда есть бесплатная генерация
Взимку все працює, треба інвертор підбирати, щоб працював з нижчою напругою від панелей, або робити зимову перекомутацію панелей. Свинцеві АКБ треба виснажувати до 50%, а не майже до 90-80%, це треба врегулювати в інверторі і докупити АКБ з запасом, тоді вони працюватиме значно у 2-3 рази довше.
А як що по 10 годин нема світла то що робити ????? Генератор теж не витримає і його треба ремонтувати. Вам мирного та спокійного неба і здоровя. Ваша інформація цікава. Дякую.
На підстанції 330 кВт стоять звичайні кислотні, у скляних 600 А банках 1967 року. Увага питання! Скільки на заявлені кошти, можно придбати звичайних Са-Са акум, або якої ємності?!! Не забуваймо, що на відміну від автівки, їх не трясе та не піддає впливу перепаду температур.
Дуже цікаво, в день я працюю, заряджати тільки вночі... То треба мати дві електрички одна заряджається інша їздить. Та ще треба панелей доставити . Бо на бойлер не вистачить напруги....
Авто від сонця довго будеш заряджати!!!! Інвертори на 6 кіловат на годину!!! У ліфа 42кіловати, авто буде заряджатися при умові 50% залишку батареї, десь 3-4 години. І то при гарному сонці!!
В США всі спершу в батареї заливають, потім через інвертор нічкою на авто. Якщо самому збирати батареї то 40 кіловат батарей десь 6000$ зараз буде коштувати. Як наслідок не платите за електрику якщо заряджати авто на 50% нічкою.
Вітаю! Цікавий розрахунок, цікаво було послухати відгук стосовно потужності реальної сонячної панелі. Але розрахунок трохи не правильний. Точніше, він то правильний, але Ваша модель економії енергії за рахунок встановлення панелей та акумуляторів не єдино можлива. Поділюсь своїми думками. Прошу не кидати тапками сильно, бо я не експерт і досвіду користування сонячною енергією не маю. Економити гроші за рахунок власної генерації не обов'язково означає що треба розраховувати на повну автономність від мережі та перекриття власною генерацією та акумульованою потужностю, щоб забезпечити всі потреби власного будинку прттягом доби в номінальному режимі споживання. Особисто я у побуті, споживаю 200-300 кВт на міс із яких десь приблизно 70-80 кВт на міс - це освітлення, робота холодильника та дрібна електроніка(компьютер, роутер, тощо). приблизно 150 кВт - бойлер, і ще десь до 100 кВт - кондіціонер(звісно коли сонячно та жарко в ньому найбільша потреба). Тобто виходить, що третину мого енергетичного балансу можна "заливали" відразу до бойлеру(звісно якщо він має достатній обсяг який забезпечує витрати протягом дня) і ще третина - робота кондиціонеру в той час коли світить сонце. Нічний тариф на електрику по двозонному тарифу дозволяє досить дешево брати електрику якої не вистачило із сонячних панелей, нприклад, якщо було пасмурно... і підзарядити акумулятори, нагірти бойлер. Також із використанням навіть невелекої ємності акумуляторів я отримаю автономність напротязі доби на випадок вимкнення світла. При цьому без кондиціонера цілком можна обійтись і навіть без нагрівання бойлеру(якщо вимкнули на пів доби-добу). При цьому все інше буде прекрасно працювати. При такому розкладі 2 акумулятори буде досить(якщо від них не жарити бойлер та не крутити кондиціонер), тоді підрахунок буде трохи інший, бо ви гарантовано зможете всю єнергію яку виробляють Ваші панелі "засунити" у свій бойлер, та акумулятори, а якщо не вистачить - "добрати" по нічному тарифу із мережі. Якось так...
Шановний Петрович, питання про те Коли окупиться Сонячна електростанція в основному задають ,,розумники" Які купили собі за 60 000!!! Айфон щоб Вас дивитись і Не Задаються питанням - А Коли ж Він Окупиться?! Щиро Дякую Вам за Ваші відео.А Сонячні електростанції - Це На Даний час Це питання Виживання і Комфорту а не ,, Коли" воно Окупиться! Вдачі Вам і Всім Хто Поставив Собі Або Планує Побудувати Сонячну електростанцію!
Дякую за відео, щось приблизно таке й сам уявляв, цей вид альтернативного джерела енергії просто не окупиться з тими цінами на комплектуючі, та й замінювати все одно все з часом доведеться, навіть якщо брати не AGM акумулятори, а літій - залізо - фосфатні то може років на 10 і можна буде забути про все, але зрештою поки що не бачу щоб в нормальних умовах воно було того варте, звісно якщо почнуться відключення по декілька діб, тоді вже вибору не буде і питання часу окупності відійде зовсім на інший план. Але тут є ще момент з періодом експлуатації, як ви й казали, влітку ці панелі тільки й працюватимуть по суті, тоді що робити взимку? Ставити вітряки? Тоді постає питання взагалі з рельєфом і потоками вітру, не кожному навіть підійде це. Короче кажучи не вийде зараз дешево стати енергонезалежним, навіть якщо пощастить з вітром, тоді ще можна якось організувати це все, влітку панелі, взимку вітряки, але все одно дорого буде, хоча поживемо - побачимо, 4.32 за кіловат явно не остання ціна, може скоро з такими підвищеннями тарифів дешевше буде собі поставити панелі з вітряками. При теперішніх реаліяк бачу тільки одне більш - менш економне рішення в плані енергонезалежності, це зарядні станції по типу ecoflow, ну і в тому числі інвертор + акумулятор або дбж + акумулятор, пів дня світло то є, можна заряджатись від мережі. Ну і на зовсім темні часи вже щось думати доведеться, або панелі, або вітряки, або хоча б генератор на екстренний випадок взяти, щоб від нього заряджати акумулятори.
Якась дивна математика. Китайський гібридний інвертор на Алі від 12 тисяч. Одна сонячна панель 42в 550вТ від 4300 грн. Навіть без АКБ дуже економиш на центральній мережі.
Всі вдарилися в розрахунки ,коли ,коли окупиться , а коли ви купуєте гаджети дорогі вони окупляться , а купуєте автомобіль сраку возить з міста в село теж окупиться?Якщо людина хоче бути не залежна вона не думає за окупаємість.
До чого розмови про окупаємость, хіба автівка або відпочинок в Туреччині себе окупає ? Це незалежність, якась економія і на сьогодні якась впевненність у завтрашньому дні.
Не повинна так напруга просідати з поля - є напруга холостого ходу, є робоча, там різниця на рівні 20%, тому там щось не те, може контакт поганий, або інвертер глюкавий
@@majestif як хочете... Особисто мені все рівно. Я мав на увазі не те що треба купляти зараз. А про те що воно подорожчає. І що окупність по часу, буде такою самою як і була.
@@VASYL.MELNYK а під час блекаутів 22-23 років, піднялися на 100-200% в ціні. Так само і генератори. Перед виключеннями 10+тисяч коштував генератор. Під час блекаутів: 25-30 тисяч за той самий генератор.
Щось не дуже зрозумів? В мене 3kw инвертор та два аккумулятора я вже 4 години можу бути без світла. Та до таких цін ще далеко. Це щось дуже круто. Може можна відчогось відмовитись? (в мене аккумулятор 2х8500 гр., инвертор 2800 гр. соняшні панели вибираю)
что значит 24, 48 Вольт зарядной станции - это накладывает требования на солнечные панели которые должны выдавать 24, 48 В или могут быть панели и меньшей мощности и вольтажа ?
Друже,дякую за відео,маю питання бо бачу що в темі-замовив собі інфертор акб і панель,і от тільки зараз стало цікаво яка логіка цієї системи в тому випадку коли нема споживання енергії а є сонце,куди воно дівається? Чи панелі можуть типо на холостому ході працювати
Для панелей надлишок нікуди не йде, їх відключає інвертор. Для вітряка ставлять калорифер куди скидається зайвий струм або закорочують контакти і вітряк зупитяється.
А чи можна щось придумати,щоб використовувати акумулятор з електромобіля ціна якого 100 доларів 1 квт.Наприклад взяти батарею на 32 квт.і тобі вистачить на кілька днів.Ресурс акмулятора близько 8 років
Так зари такий стан в Україні що потрібно просто світло, і байдуже скільки грошей коштує, навіть не думаю про окуп, просто потрібно щоб деякі прилади працювали постійно.
Незгідкий . Необоязково ставити акб досить мережу тримати як акомулятор . і треба поставити не 2 кіловата на 15 і більше панелі.. цим самим в літку буде накопичення . а зимою витягувати з мережі на кондеціонери . нехай 10 кв в годину на протязі дня 15кв система заощадить 100 в добу За 180 днів мож заощадити 180 000 кіловат і їх використовувати для опалення тепловими насосими ( кондеціонерами.) або просто взяти готівку і оплатити газ. 15 кв купити панелв 500 ватні 30 шт по 7000 .то буде 200000 а також інвертор 100 тис 50 робота. і не забути за рес по 3800 за кіловат 50 000. і тоді рентабельно . на років двацять без проблем.. якщо заплатить держава 180000 по 4.5 гр то мож курити бамбук і їздити на курорти .. а ти тут полеміку розводиш. напевно в ресі працюєш . Лікарям тоже невигідно повністю людей виліковувати ..
Да, ладно....панели менять каждые 6-10 лет то Вы уже загнули. Нормальные солнечные панели работают лет 20-25 до уменьшения мощности до 80% и дальше будут работать. Главное чтобы градом не побило, либо завистливый сосед кирпичом 😂 . А вот то что зимой панели будут вырабатывать раз в 10 меньше электричества от номинала либо летнего периода упомянуть забыли.
а здесь приходится выбирать, или экономия или комфорт, и посчитали вы вроде как и правильно но не зовсім, по перше світло не по 11 грн а даже зараз по 4,32,да 6 панелей для дома замало, потрібно хочаб 12, та АКБ 48 на 300ампер и будет у вас комфорт та єкономія. А рахувати потрібно по другому...1квт панелей за рік виробляе у середньому 1000квт,у вас12*415=5квт то есть за рік вони дадуть вам у середньому 5000 квт*4,32=21600грн. а головне у тому що покупая альтернитіву ви поекпаете єлектроєнергію наперед,а з рахунком того що таріфи ростуть та далі будє то рахуйте,НУ А ГОЛОВНЕ ЦЕ КОМФОРТ
Маленька станція краща і може окупитися. У мене 3квт. А по сонцю 1,7квт. три панелі, інвертор працює і дає енергію сьогодні 21.05.24 о 6:30 вже 200-300ват. поставивши ще три панелі буду мати 500ват при поганому сонці. Панелі коштували 20т. з кабелями, інвертор 10т. батарея на 7 кіловат 23т. Від 1 травня по 20 травня з сонця взяв енергії 90кіловат х2,64 = 230грн. Затратив 53т.на станцію. Згенерував 151кіловат з моменту монтажу. Тому як альтернатива точно ні!!! А от як резерв то так, точно краще за генератор.
у мене генератор на газу природньому. Споживає 0.7 куба на годину й тяне все господарство. як резерв влаштовує. на ваших 53 000 гривень мій генератор може пропрацювати 460 днів
@@user-brobro777 это примерно на одно выйдет, что панели что газом. Стоимость газа за 10 лет будет примерно такая как полноценная сэс с нормальным резервом акб (примерно по 10 лет и живут инверторы и ненамного больше живут железные аккумы). Преимущества сэс - полная независимость. Преимущества газа - когда есть гос. электричество, то не надо его сжигать =)
Інвертор 4.2 паверем 14 тис,панелі 5 по 575 ват 4200 гривнь,доставка 2000 ,кріплення 3000, кабель 25 метрів 1000 ,акумулятоз з комірок єва 105 з енкона з вмс. 12000на 2.68 кВт плюс автомати захисту біля 4000 , виходить 57 тисяч гривень з полем панель 2875 квт ,інвертором 4.2 квт,і літійзалізофосфатним акумулятором на 2.68 кВт який при бажанні можна збільшити до 5,3 квт це плюс 10000 гривень за комірки.Панелі ще дешевшають до зими,автомати захисту з аліка.Так що ні яких сотень тисяч якщо руки не з сраки виросли.Така станція виробить 3000 квт на рік при тарифі 4.3 це13000 тис на рік,окупляється за 4.5 роки при умові не підняття тарифу,плюс не боїтеся виключень світла.
Мне кажется начинать нужно, только с панелей хотя-бы от 2 кв, есть момент инвертор нужен гибридный чтоб начинал стартовать с 20..30 вольт а не 100.150 на, с функцией подмеса, ну в идеале низко частотный (тяжело найти), от 3.5 до 5.5 кому что нужно, можно поставить реле приоритета на бойлер и в этом случае и инвертор 3.5 будут работать не создавая проблем. Сначала без батарей, эта система с подмесом заберёт на себя полностью днем все нагрузки на себя не хватит доберет из сети. В первое время поставил бы минимум аккумуляторов, только чтоб работал свет и телевизор, на 2..3 часа, в этой системе окупаемость уменьшается из-за стоимости батарей и необходимости их замены у кого через 3 года у кого то через 5 лет. Вопрос какой инвертор брать я для себя до сих пор не решил 48 ил 24., возможно если уходить полностью в автономку тогда 48 вольт, если частично то возможно 24 в, 3,5 кв низкочастотный, чтоб стартовал с 30 вольт, он в пике и 10 кв выдаст секунд на 10..
все толково розповів, в мене зелений тариф 30квт, але акуми поки нема бажання ставити 😃, є бензогенератор, камін, для котла китай за 1000грн в автомобільний акумулятор…
Я якось рахував літійзалізофосфатний акумулятор на 100 Аг/ціну/ресурс/ціну електроенергії. Приблизно виходило, що електроенергія, яку він може накопичити і віддати за свій ресурс вартувала б купити в держави стільки, скільки вартував акумулятор по тодішних тарифах. Для стаціонарних об'єктів чудово підходять натрієві акумулятори, які б мали разів в 10 бути дешевшими, але їх на ринку мало і ціни не дуже менші літія, хоча ресурс на тисячі циклів пропонують китайці.
Це така сама ситуація, і з електро автомобілем. Ніби економія, але зміни акумулятор, і виходить більше половини ціни автомобіля. І для того, щоб їздити на електромобілі його треба заряджати, а єлекроєнергію не завжди беруть з панелей і гідростанцій. То чи то дійсно є екологічний транспорт? І ще одне, куди дівати старі акумулятори? Які переробці не підлягають. 🤔
@@АнатолійП-ц3ю я тобі не чувак, по перше, по друге живу вже давно за кордоном, і тут є велика проблема з б/у акумуляторами, а саме з їхньої утилізацією
Вибачте, але Ви далекі в темі електромобілів, якщо таке пишете. Я з 2018 року власник електромобіля і скажу, що економія досить значна, навіть в порівнянні з газом. Деградація батареї проходить не так швидко, як про це пишуть невігласи. Є китайські BYD E6 , які накатали в таксі понад 500000 км, а батареї як нові.
Держава готує людей до підняття тарифів на світло, в мережі ходят чутки що ціна буде 4,5-5 грн за кВт для квартир і будинків. Тоді можна зробити висновок що окупність зменшиться! А як ви гадаєте?
Окупність зменшиться на половину. Але окупність таких систем автономії, це все- як в воду пускати. Стає неактуальною вже на другий рік. Автономність- це не про окупність та вигоду.
Не вводьте людей в оману з такими цінами... Не потрібна на будинок така потужність, в більшості випадків вам вистачить 24В АКБ та 3 кВт інвертора... В більшості споживачів споживання до 300 кВт і там вистачить 2 + кВт панелей. Тобто беремо 5 таких панелей ( 20 тис грн) + інвертор типу еасан чи пов мр за 9000 тис з алі, беремо пару NMC акб 6S-7S (бажано нові) - це вже 5+ кВт год запасу, купуемо пару активних смарт балансирів = це 2000 грн + купуемо комутацію і все інше для монтажу вашої СЕС. Тобто я нарахував від 60 000 грн і вище. Можна звичайно дешевше з одним АКБ, але тоді про холодильник можна забути... Для тих хто хоче саму жлобську СЕС ( економ варіант) - 1) Інвертор гібридний беремо на 3кВт ( меньше немає сенсу) наприклад powmr HVM-3.2 - коштуе 8500 (не економте беріть у офіційного диллера або з магазину - куча підробок), NMC батарей 7S2P ( приблизно 3кВт год) раніше була 9000, зараз 10500 ( Коломия) - на скільки вони гарні - лоторея, але вибору майже немає, 4 панелі райзен 400 Вт знайшов по 3600*4= 16000 приблизно з доставкою. І в результаті ми маемо інвертор на 3 кіловати, 3 кіловат години батарею, 1.6 кВт сонячні панелі = 34 000 грн без комутації, кріплень, робіт, проводів, балансирів. Балансир обов'язково - тому + 1000 і тому мінімально 35 000 грн + десь видрати якийся провід + якось закинути панелі + хоч якось то зліпити, все інше можна докупити потім. І не треба розказувати що АКБ дуже мало, панелей мало, бо якщо будуть відключення ви все зрозумієте... Можна и за 2 000 000 зробити собі СЕС можна ще дорожче, але варто зразуміти той мінімум який вам необхідний. Поки в наявності є все для того щоб все то купити, але бачу що потихеньку починають розкуповувати...
@@Сергей-л5з3ъ Пуск холодильника краще писати в кВА, або в амперах. Мій холодильник бере 8 ампер на запуску, інвертор дає 13А - постійних або до 26А на 5 секунд. Не важко порахувати що за одну секунду одномоментно може запуститися 3 холодильника, але вірогідність такої події - близько 0. По панелям згоден, але взимку 2 місяці вони дають 0...
А як на рахунок зими? Ваші панелі хоть акумулятор здатні заряджати? А відключення в коломиї лише літом будуть? Я собі замонтував 6кВт панелі, гібрид Deye 6еВт, і батарея на 5кВт, і то очкую що бракне...
Цікава ваша думка, або думка всіх людей, які розіміються в підключані панелей до інвертора. Купив люкспавер інвертор 48в, 5 квт. Знайомий каже що треба набрати вольтаж, тобто я дивився панелі 550 ват 50в(при навантаженні 42в). Добре, беру 5-6 панелей і вольтаж є, але, як він говорить, з 6 панелей отримаю не більше потужності як 1 панель, тобто 550 ват. У вас бачу 6 панелей дають при сонці 2,4 квт. Можливо розкажете, чи покажете як з’єднували всі панелі та інвертор?
Лайк за відео. Але для пересічного мешканця це задорого... Будемо шукати варіант хоча б на дві панелі... і один акумулятор... або два... для початку...
Основний прибуток не від продажу в мережу. А від автоконсумції. Цікаво які тепер будуть коментарі. Після підвищення цін на енергію. Тепер, коли маємо відключення. Просимо хейтерів до активності в коментарях.
Все вірно. А ще краще власна електрика, власна вода, власна дорога, власне сміттєзвалище, власний автомобіль, власний літак, власний корабель, власне повітря, власне сонце і тоді точно ні від кого не залежиш. Коли держава не може дати можливісь людині заробляти то байка про власну незалежність дуже популярна.
Займаюсь монтажем 3 роки за кордоном то це все дуже дорого даже людям з грошима ,акумулятори коштують дорожче чим станцiя ,а якщо нормальний гібрид то тисяч 60 грн ,хотя якжщо я знаю то можна зробити все набагато дешевше а так щоб нормально зробити буде коштувати 10 000 Евро
@@ОлегПичкур виробництво не формує ціну на товар. Попит на товар, та конкуренція на ринку виробників- це формує ціну. Чім більший попит- тим вишою буде ціна на товар. Чім більше виробників товару- тим ціна буде меншою. Тож... Побачите.
Прикольно. Але математика хромає на обидві ноги. Поясніть будь ласка, чим більше акумуляторів дозволить більше продавати приватному будинку? Генерація за 6 місяців - теж не вірно рахувати. Укласти угоду на зелений тариф - дійсно неприємно, а у вашому випадку неможливо. Але в загальному випадку можна і треба.
В мене є знайомий, встановив панелей на 10 квт, продає державі(читай українцям), за читири роки окупив половину вартості, каже, що взимку не вистачає для власних потреб. А ще є одна "хитрожовта" - влітку продає по зеленому тарифу, а взимку топить будинок, купуючи електроенергію в 3,7 дешевше - до подорожчання.
автор неправий. 1) "Аби схуднути, треба або менше їсти, або більше рухатись". Я споживаю 130-150КВт на місяць в квартирі. 2) Дивні в автора ціни. В нас бізнес плате близько 7. Нині по 4,32 грн мої нехай 150КВт це до 650грн (я приватна особа). за рік витрачаю 7800. Одна панель на 460Вт мені коштувала б десь стільки. МППТ 1,5к. Аккум літійзалізофосфат 45В 25А під 18к (електровел). 27к вкладень. Користувався подібною схемою ще до війни, ціни навожу сучасні реальні. Також був простий інвертор за 200грн(рідко). Гроші витратиш, звісно, але як для автономки - норм. У вас же панелі підозріло дешево, а ціна за кіловат така, що окупність у 3 роки... 3) Після деокупації (наприкінці осені 2022, Херсон): Холодильник на балконі, опадення автономний газовий котел (без насосів та електроніки), ноут потребує 25-45Вт, мобілка та ліхтарики малопотужні. Потужність панелі діли на 10, як сонця нема. Як сонце було - то тільки на два-три. Виносив, 4 години на свіжому повітрі, і заносив. Вистачало ще й двом знайомим по повербанку зарядити, доки генератори не запрацювали по дворах та пунктах незламності 4) Зараз маю блюветі 2КВт. Купив навесні 2023 за десь 45к. Інтернет - оптика(та й сімка є, зрозуміло). Як викладач інформатики, для мене своєчасно вийти на пари - безцінно! Я ряд спеціальностей, де це окупається (і фріланс є в мене)
Если розматривать как халявная енергия то долго будете окупать , а если розматривать на всякий случяй , били гроши от и купили итд то скорее бистрої окупится
Парні не морочте собі голову,тут автор все правильно сказав. Бензогенератор і самопальне підключення до газової мережі(плита,тройнік,ну і розум),запуск на бенз.,далі кран, редуктор(метан),опитним пупем виставляєм давленіе(там децл буде).Корче працює.В кого башня варить- справиться.Пробуйте,робіть з умом!!! P.S. подача газа- в карб(через воздухан,трубка медь 6мм.,зігнута 90гр.після фільтра,непосредственно перед заслонкой).
Неправильно порахував. Якщо за півроку 30 тис сплачуеш за енергоспоживання , а загальні витрати 103 тис , то воно окупиться за півтора роки і три місяця , а не за три роки.
І взимку всеодно доведеться генератором користуватись, тобто краще просто купити економний генератор і за відсутності світла його вмикати, на 200000 грн. можна купити 4000 літрів палива з яких вийде приблизно 20-25 тис. кВт/год , тобто з вашою витратою ви будете забезпечені на 4-5 років щоденною електрикою від генератора, така от математика
дай посилання на інвентор
riseupcompany.com.ua/ua/
Щось там ціни взагалі не такі як в відео😢
Під час блекаутів, коли мені треба було енергію для комп'ютера та роутера, щоби працювати, для заряджання телефонів, для холодильника, то в мене навіть не виникло питання "коли окупиться". Були питання "що купити?", "де купити?", "як зібрати та експлуатувати?" та "чи є в мене зараз гроші на все це, і чим я можу поступитися". Тож я виділив 15 тис. грн. та купив інвертор 1кВт, акумулятори LiFePo 12 v 105 Ah, BMS та зарядний пристрій. Зібрав все до купи, і воно мене виручає. На жаль, нема де поставити сонячні панелі, бо живу у квартирі. Хіба що на балконі якусь маленьку панельку на 100 Вт почепити.
А у меня первый вопрос был бы за что купить.Хорошо когда у человека 150-200 тыс грн не проблема,а у многих это проблема.
На освобождённых территориях нет проблем с электричеством. Присоединяйтесь👋 Россия прыйдэ порядок навидэ🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺
@@oksanakraнаркоман?)))
@@oksanakra да, действительно нет проблем с электричеством, потому что после после того как приходит парашка , то там нету живых людей, а нету людей нету и проблем с электричеством..
@@oksanakraпока росія не прийшла, в нас проблем зі світлом не було!
Ти розкажи про світло в Бухмуті, Мар‘їнці, Лисичанську, Сіверодонецьку, Соледарі та сотні сіл які ви зруйнували! Урод
Автор досить багато інформації перекручує. У будинку як правило заводиться три фази, а інвертори за розумні гроші однофазні . Виникає істотна проблема розподілу навантажень між фазами. Більше всього здивувала фраза "Працює кондиціонер, бо енергію треба кудись витрачати". Це не відповідає дійсності. Панелі працюють як генератор,тобто надлишок потужності можна просто не знімати. Комерційні розрахунки досить наївні. Не кожень день, навіть літом є пряме сонце, до тогож, воно рухається по небу, тому кут між площиною панелі та сонячними променями постійно змінюється, а значить і генерація буде змінюватись. Висновок для неофітів - обовязково знайдіть незацікавлених у продажах обладнання людей, що експлуатують сонячні електростанції. Вони можуть дати вам реальну інформацію, адже особливостей підбору та експлуатації обладнання дуже багато.
😮
можу дати реальну інфу. з своєї статистики інвертора Deya (це не реклама нереально дорогъ штуки, це просто вын эдиний класно стату збираэ).
Якщо коротко. то 1квт панельок, видобуває за рік 1100квт в чернівцях (тобто широта мається на увазі). Та при куті панелей 45 градусів. А далі рахуйте ) Вигідно чи ні.
@@VolodymyrPetrov-p7x якшо тариф для населення не будуть піднімать....
Для зарядної станції ecoflow delta 2 купив сонячну панель, тепер її тільки від сонця заряджаю. Оце і вся моя енергонезалежність.
Можна дві панелі по 500-550 Вт. Ми двічі так ставили. Там обмеження 900 Вт. Вона з 1 кВт братиме свої до 900 Вт.
@@МиколаДемяненко-ь6лдоброго вечора,а як по вольтажу та амперажу вирішили проблему?
@@Firte на екфлов написано як. треба вкластися в ті характертистики. Панелі ж різні є ). є 12В а є 56В при тих же 500вт
Хотів зразу написати НІКОЛИ,але дослухав до кінця.Сонячна станція потрібна,щоб завжди мати свою електрику і від нікого не залежати,а це в свою чергу дорого і ніколи практично не окупиться
Так воно і є, але у нас немає іншого виходу. Після звільнення Харківщини мої батьки сиділи без світла 1.5 місяці
Погодите маленько. Скоро цена за свет вырастит до 8 грн. и тогда вместе с вами посмеёмся. Это во-первых. Во-вторых: попробуйте посидеть без света несколько дней и написать в этот самый момент как вам хорошо работается/живётся.
Вы просто забыли один важный факт: что в Украине, что в 3,14дарашке о вас никто не позаботится кроме вас самих.
@@UnixTech В мене є своя сонячна станція,тому знаю що пишу.
@@UnixTech100%підтримую. Ніхто не думає про динаміку росту ціни та питання наявності світла в мережі. В мене з другом теж були дискусії про окупність. Після аргументу що в 2014 році ціна була 32 копійки а в 2024 4.32 і ціна зросла в 14 разів він закрив свого сьорбальника.
@@ВиталикКолесник-т8ъ значить до нього все ж таки дiйшло, що ви йому по дiлу казали, тобто ваш друг ще не повний довбень. Повiрте, зараз ще багато таких, хто вважає що сонячні панелі, як один із способів енергонезалежності від держави - то є повна фігня, зате потім просять: "друже, скинь кабель, бо в мене світла нема, хоч гаджети підзаряжу".
Бажано вибирати не станцію від 60В, а вчити фізику і використовувати ці знання і підключати панелі паралельно-послідовно так, щоб на виході отримати потрібний вольтаж.
угу.... ще не відомо кому фізику треба вчити .... напідключаєш послідовно щоб у малосонячну погоду погоду було 90В, так в сонячну зарядить під 300В що з інвертора піде дим ... ото веселуха буде фізику потім
Інші півроку панелі теж дають енергію. Так, в меншій кількості але ж дають і відсоток загального спожива5я гасять.
Поставив собі дві станції.
Одну за 25000ує на 30кв інвектор і 40кв панелями для зеленого тарифу- з окупністю 4 роки!!!!
Іншу 5000ує на 5кв інвекторі 5 кв панелями, 5кв акумом -чисто для будинку щоб бути повністю незалежним
В частном доме за 10 лет окупится точно + свет стабильный! И проблемы с генерацией это ноябрь, декабрь + по половине января и февраля! Месяцев 8 при правильной установке панелей идет нормальная генерация.
+ как влупят свет по 7.5 то за 5 лет все отобъется!
+ до карми українському ютубу ❤
Ставити собі питання "окупності" тут не доречно. Можно ходити без трусів? Можно. Но ви їх носити. Коли вони вам окупяться? Тут , якщо нема безлимиту по грошах, питання ставится інакше...
1. Чи зможу без цього? ( Ні "не завадить", а саме "чи зможу без цього робити роботу , наприклад...)
2. Якщо "не зможу...", то що я можу собі придбати....інвертер с автомобільним акумом і зарядкою до нього також вихід , якщо з грошима зовсім кепсько, чи є, але потрібні на іньше а "мережу"треба і "на вже'... Можео ДБЖ придюбати + литеевий акум. Знов таки різна потужність різні кошти....
3. Якщо можу і маю, то мої совети тут не потрибні, людина нацме профі, і той все розкаже , покаже і зробить.
Але Сонечне світло, то не про окупнісь, не дуріть самі себе люди(я не про автора ролику, він того і не каже). То або "про комфорт", або "без того ніяк" просто. А не про "зекономити".
а що скажете тепер коли тариф збильшили в 2 раза 4,32 грн?
@@aaprocky7814 то саме скажу. Акумулятори сразу поповзли до горі в ціні. ДБЖ також. За сонячні панелі не скажу, не дивився. Акумулятори, любий, все одно має кінцевий ресурс. На строк роботи впливає дуже багато чинників. Тому щоб довго і по колу не говорити повторюся. На данному технологічному етапі , "власна сонячна станція на подвір'ї ", це не про економію, не відіб'ється ( різниця між : вкладене/з'єкономлєне) , це або про комфорт, або про "без того ніяк" по тим чи іншим причинам. Але не про економію.
Безглуздий приклад. Якщо труси будуть по ціні, яку ти не будеш здатний заробити то ти будеш обходитись без них. Так і роблять в деяких бідних країнах. Стосовно окупності СЕС - то вона окупна просто потрібно правильно її облаштувати.
@@warah_6707 Приклад як приклад. Один з багатьох можливих. Безглуздо зухвало називати чийсь коментар безглуздим, виражаючи свою єдину авторитетну думку. Що до вартості, я то писав. 6000 доларів середня мінімальна ціна 5 кВт станції, більш менш адекватної гарантованої якості. Плюс мінус... Таки зараз в липні 24 року реалі ринкові. Це десь 250 000 грн. Візьмемо ціну за кВт 4 грн , щоб легше рахувати. Це 62 500 кВт. Якщо будинок не опалюється "світлом", і споживає в середньому нехай 500 кВт , то це 125 місяців. Тобто десь 10 років "світла" можно проплатити за ті кошти. За 10 років скільки батарей "піде спати"? Скільки вкладень в ремонт того чи іншого з обладнання?.... Чи "буде працювати , де воно дінеться?))))"... Всі ти цифри "плюс мінус" то понятно, но загальну картину вони дають... Тому і кажу. Для приватного будинку, середньостатистичної людини , для побуту як такого, мова наразі про "окупність" не йде. Про комфорт так. Про можливу незаперечну необхідність може йти. Но не про "окупність ". Не про "вклав, відбив і заробляєш" , чи прі найми економиш... Можливо через якій час... можливо... технології вдосконалюються, можливо ціна масово впаде на то ... Но зараз не про економить "сонячна енергія". Пробачте, якщо мало часу темі трусів приділив.
А если у тебя коммерческий тариф - не 4.32 а практически 10? Там срок окупаемости сразу резко уменьшается. А если например у тебя свое производство - и при выключении электричества ты или прекращаешь работу и несешь убытки, или запускаешь генератор и - получаешь киловатт по 25 грн. Например магазин в котором должны работать холодильники. Достаточно один раз попасть на отключение на сутки, когда товари испортиться - и затраты на СЭС уже не будут казаться такими большими.
Невірний розрахунок, бо:
взимку теж є генерація ~30%
Аккуми lifepo4 мають 8000+ циклів і гарантію 10 років.
Все окуповується, це при тому що ціна на кВт не зміниться, а вона буде збільшуватись 100%
Зимою не вистачає навіть щоб заряджати акумулятор про що йде мова. Де ви бачили такий акумулятор на 8000 циклів?
@@remontPetrovich ось характеристики.
LiFePO4 batteries last anywhere from 2000 cycles to 10,000 cycles
8 це звичайно не кожна батарея, але ~6 це реальність на ринку України
@@remontPetrovich A-grade Lifepo4 в теорії на 8000 циклів. B-grade 4000-6000 циклів дивлячись від стану.
10 квт акум коштує 160000. Працює 5000 циклів. Тобто 1 цикл нам коштує 32грн або 3.20 за 1 квт. Плюс панелі, монтаж і виходимо на вартість своєї електрики біля 5грн за 1 кВт при умові, що все працює і не ламається.
Це не окупається, це про то, щоб мати свою електрику, коли її нема, але дорожче і с великим гемором.
@@serggadzhilov481 А зачем тебе крутить полный цикл если у тебя есть батареи? 9 месяцев в году у тебя хватает собственной генерации, вечером можно не использовать мощные электроприборы типа бойлера или стиралки - включать днем когда есть бесплатная генерация
Взимку все працює, треба інвертор підбирати, щоб працював з нижчою напругою від панелей, або робити зимову перекомутацію панелей. Свинцеві АКБ треба виснажувати до 50%, а не майже до 90-80%, це треба врегулювати в інверторі і докупити АКБ з запасом, тоді вони працюватиме значно у 2-3 рази довше.
А як що по 10 годин нема світла то що робити ????? Генератор теж не витримає і його треба ремонтувати. Вам мирного та спокійного неба і здоровя. Ваша інформація цікава. Дякую.
На підстанції 330 кВт стоять звичайні кислотні, у скляних 600 А банках 1967 року.
Увага питання!
Скільки на заявлені кошти, можно придбати звичайних Са-Са акум, або якої ємності?!!
Не забуваймо, що на відміну від автівки, їх не трясе та не піддає впливу перепаду температур.
Треба мислити глобально. Якщо будеш заряджати авто, то окупність буде в рази швидшою
Дуже цікаво, в день я працюю, заряджати тільки вночі... То треба мати дві електрички одна заряджається інша їздить. Та ще треба панелей доставити . Бо на бойлер не вистачить напруги....
Авто від сонця довго будеш заряджати!!!! Інвертори на 6 кіловат на годину!!! У ліфа 42кіловати, авто буде заряджатися при умові 50% залишку батареї, десь 3-4 години. І то при гарному сонці!!
В США всі спершу в батареї заливають, потім через інвертор нічкою на авто. Якщо самому збирати батареї то 40 кіловат батарей десь 6000$ зараз буде коштувати. Як наслідок не платите за електрику якщо заряджати авто на 50% нічкою.
Вітаю! Цікавий розрахунок, цікаво було послухати відгук стосовно потужності реальної сонячної панелі. Але розрахунок трохи не правильний. Точніше, він то правильний, але Ваша модель економії енергії за рахунок встановлення панелей та акумуляторів не єдино можлива. Поділюсь своїми думками. Прошу не кидати тапками сильно, бо я не експерт і досвіду користування сонячною енергією не маю.
Економити гроші за рахунок власної генерації не обов'язково означає що треба розраховувати на повну автономність від мережі та перекриття власною генерацією та акумульованою потужностю, щоб забезпечити всі потреби власного будинку прттягом доби в номінальному режимі споживання. Особисто я у побуті, споживаю 200-300 кВт на міс із яких десь приблизно 70-80 кВт на міс - це освітлення, робота холодильника та дрібна електроніка(компьютер, роутер, тощо). приблизно 150 кВт - бойлер, і ще десь до 100 кВт - кондіціонер(звісно коли сонячно та жарко в ньому найбільша потреба). Тобто виходить, що третину мого енергетичного балансу можна "заливали" відразу до бойлеру(звісно якщо він має достатній обсяг який забезпечує витрати протягом дня) і ще третина - робота кондиціонеру в той час коли світить сонце. Нічний тариф на електрику по двозонному тарифу дозволяє досить дешево брати електрику якої не вистачило із сонячних панелей, нприклад, якщо було пасмурно... і підзарядити акумулятори, нагірти бойлер. Також із використанням навіть невелекої ємності акумуляторів я отримаю автономність напротязі доби на випадок вимкнення світла. При цьому без кондиціонера цілком можна обійтись і навіть без нагрівання бойлеру(якщо вимкнули на пів доби-добу). При цьому все інше буде прекрасно працювати. При такому розкладі 2 акумулятори буде досить(якщо від них не жарити бойлер та не крутити кондиціонер), тоді підрахунок буде трохи інший, бо ви гарантовано зможете всю єнергію яку виробляють Ваші панелі "засунити" у свій бойлер, та акумулятори, а якщо не вистачить - "добрати" по нічному тарифу із мережі. Якось так...
У мене за рік споживання від сонця 5000квт. Привартості 4,5-5 гривень вийду в нуль через 8 років
если доживеш .
@@николайфранцев-э8ы Тебя, москалик, забыли спросить... Еще и пишешь с ошибками, свой язык учи!
Петрович,яку панель потрібно для того щоб заряжати акум 100а год
Шановний Петрович, питання про те Коли окупиться Сонячна електростанція в основному задають ,,розумники" Які купили собі за 60 000!!! Айфон щоб Вас дивитись і Не Задаються питанням - А Коли ж Він Окупиться?! Щиро Дякую Вам за Ваші відео.А Сонячні електростанції - Це На Даний час Це питання Виживання і Комфорту а не ,, Коли" воно Окупиться! Вдачі Вам і Всім Хто Поставив Собі Або Планує Побудувати Сонячну електростанцію!
Дякую за відео, щось приблизно таке й сам уявляв, цей вид альтернативного джерела енергії просто не окупиться з тими цінами на комплектуючі, та й замінювати все одно все з часом доведеться, навіть якщо брати не AGM акумулятори, а літій - залізо - фосфатні то може років на 10 і можна буде забути про все, але зрештою поки що не бачу щоб в нормальних умовах воно було того варте, звісно якщо почнуться відключення по декілька діб, тоді вже вибору не буде і питання часу окупності відійде зовсім на інший план.
Але тут є ще момент з періодом експлуатації, як ви й казали, влітку ці панелі тільки й працюватимуть по суті, тоді що робити взимку? Ставити вітряки? Тоді постає питання взагалі з рельєфом і потоками вітру, не кожному навіть підійде це.
Короче кажучи не вийде зараз дешево стати енергонезалежним, навіть якщо пощастить з вітром, тоді ще можна якось організувати це все, влітку панелі, взимку вітряки, але все одно дорого буде, хоча поживемо - побачимо, 4.32 за кіловат явно не остання ціна, може скоро з такими підвищеннями тарифів дешевше буде собі поставити панелі з вітряками.
При теперішніх реаліяк бачу тільки одне більш - менш економне рішення в плані енергонезалежності, це зарядні станції по типу ecoflow, ну і в тому числі інвертор + акумулятор або дбж + акумулятор, пів дня світло то є, можна заряджатись від мережі.
Ну і на зовсім темні часи вже щось думати доведеться, або панелі, або вітряки, або хоча б генератор на екстренний випадок взяти, щоб від нього заряджати акумулятори.
Якась дивна математика. Китайський гібридний інвертор на Алі від 12 тисяч. Одна сонячна панель 42в 550вТ від 4300 грн. Навіть без АКБ дуже економиш на центральній мережі.
Всі вдарилися в розрахунки ,коли ,коли окупиться , а коли ви купуєте гаджети дорогі вони окупляться , а купуєте автомобіль сраку возить з міста в село теж окупиться?Якщо людина хоче бути не залежна вона не думає за окупаємість.
Вы стали нэзалэжни от ума, за это и получаете ответку 👊
Ось тільки одна СЕС не робить людину незалежною. Треба ще добавити генератор або вітрячок.
@@vadoovadimeich6555 такої потужності навіть зимою вистачить на аварійне освітлення будинку, зарядку гаджетів а навіть на 1 холодильник
За вітрячок підтримую, тільки хто на нього буде дьмухати коли вітру не буде!?
На освобождённых территориях Крыма Донбасса Запорожья Херсона электричество есть всегда 0.84-1.1 рублей за кВт👍 Присоединяйтесь👋
Доброго дня, дуже вдячний за цікаву інформацію... а яка марка та модель інвертора у Вас?
Дякую, за корисну інформацію
Дякую за корисну інфу! 👍
80к за акумулятори це шось багато, хіба якісь готові рішення
Ви завжди знаходите цікаві теми!
До чого розмови про окупаємость, хіба автівка або відпочинок в Туреччині себе окупає ? Це незалежність, якась економія і на сьогодні якась впевненність у завтрашньому дні.
Головне це комфорт проживання !! Удачі !!
Я так і знав.що безкінечні вкладання в роботу.
Не повинна так напруга просідати з поля - є напруга холостого ходу, є робоча, там різниця на рівні 20%, тому там щось не те, може контакт поганий, або інвертер глюкавий
Якийсь дозвіл на установку потрібно чи ні?)
дякую все чітко та з розумом
Можна купити акуми нормальні і поставити 2х тарифний лічильник ,в ночі заряджати в пів ціни а в день використовувати
Автономність дійсно дороге задоволення, але і тариф на електроенергію буде підніматись, тому може трошки швидше окупитись.
Підніметься тариф, подорожчають і генератори, і інвертори, і сонячні та вітрові станції. А також периферія до них.
@@joyearnd Варто купувати зараз, поки є можливість?
@@majestif як хочете... Особисто мені все рівно. Я мав на увазі не те що треба купляти зараз. А про те що воно подорожчає. І що окупність по часу, буде такою самою як і була.
@@joyearnd панелі впали з 22 року відсотків на 35-40, відсоток украіни там капля у морі
@@VASYL.MELNYK а під час блекаутів 22-23 років, піднялися на 100-200% в ціні. Так само і генератори. Перед виключеннями 10+тисяч коштував генератор. Під час блекаутів: 25-30 тисяч за той самий генератор.
Щось не дуже зрозумів? В мене 3kw инвертор та два аккумулятора я вже 4 години можу бути без світла. Та до таких цін ще далеко. Це щось дуже круто. Може можна відчогось відмовитись? (в мене аккумулятор 2х8500 гр., инвертор 2800 гр. соняшні панели вибираю)
Дякую вамза відео
Все ок. Лиш мала поправка - температуру інвертор показує не на панелях, а в зоні радіатора МППТ контролера
что значит 24, 48 Вольт зарядной станции - это накладывает требования на солнечные панели которые должны выдавать 24, 48 В или могут быть панели и меньшей мощности и вольтажа ?
😂
Друже,дякую за відео,маю питання бо бачу що в темі-замовив собі інфертор акб і панель,і от тільки зараз стало цікаво яка логіка цієї системи в тому випадку коли нема споживання енергії а є сонце,куди воно дівається? Чи панелі можуть типо на холостому ході працювати
Ну Ви й даєте!?😂
Для панелей надлишок нікуди не йде, їх відключає інвертор. Для вітряка ставлять калорифер куди скидається зайвий струм або закорочують контакти і вітряк зупитяється.
підкажіть будь ласка по інветору який взяти якщо хочеться на 12 вольт 1 акум залізофосфат?чи можна зателефонувати?
Це не для того щоб окупалося, а щоб працювало. Чогось ніхто не питає, коли окупиться бензиновий генератор, чи коли окупиться ваше авто.
А чи можна щось придумати,щоб використовувати акумулятор з електромобіля ціна якого 100 доларів 1 квт.Наприклад взяти батарею на 32 квт.і тобі вистачить на кілька днів.Ресурс акмулятора близько 8 років
Можна
так і роблять. Купують електромобіль і юзають як велику батарею на 70 кіловат.
Так зари такий стан в Україні що потрібно просто світло, і байдуже скільки грошей коштує, навіть не думаю про окуп, просто потрібно щоб деякі прилади працювали постійно.
Незгідкий . Необоязково ставити акб досить мережу тримати як акомулятор . і треба поставити не 2 кіловата на 15 і більше панелі.. цим самим в літку буде накопичення . а зимою витягувати з мережі на кондеціонери . нехай 10 кв в годину на протязі дня 15кв система заощадить 100 в добу За 180 днів мож заощадити 180 000 кіловат і їх використовувати для опалення тепловими насосими ( кондеціонерами.) або просто взяти готівку і оплатити газ. 15 кв купити панелв 500 ватні 30 шт по 7000 .то буде 200000 а також інвертор 100 тис 50 робота. і не забути за рес по 3800 за кіловат 50 000. і тоді рентабельно . на років двацять без проблем.. якщо заплатить держава 180000 по 4.5 гр то мож курити бамбук і їздити на курорти .. а ти тут полеміку розводиш. напевно в ресі працюєш . Лікарям тоже невигідно повністю людей виліковувати ..
Да, ладно....панели менять каждые 6-10 лет то Вы уже загнули. Нормальные солнечные панели работают лет 20-25 до уменьшения мощности до 80% и дальше будут работать.
Главное чтобы градом не побило, либо завистливый сосед кирпичом 😂 .
А вот то что зимой панели будут вырабатывать раз в 10 меньше электричества от номинала либо летнего периода упомянуть забыли.
а здесь приходится выбирать, или экономия или комфорт, и посчитали вы вроде как и правильно но не зовсім, по перше світло не по 11 грн а даже зараз по 4,32,да 6 панелей для дома замало, потрібно хочаб 12, та АКБ 48 на 300ампер и будет у вас комфорт та єкономія. А рахувати потрібно по другому...1квт панелей за рік виробляе у середньому 1000квт,у вас12*415=5квт то есть за рік вони дадуть вам у середньому 5000 квт*4,32=21600грн. а головне у тому що покупая альтернитіву ви поекпаете єлектроєнергію наперед,а з рахунком того що таріфи ростуть та далі будє то рахуйте,НУ А ГОЛОВНЕ ЦЕ КОМФОРТ
Маленька станція краща і може окупитися.
У мене 3квт. А по сонцю 1,7квт. три панелі, інвертор працює і дає енергію сьогодні 21.05.24 о 6:30 вже 200-300ват. поставивши ще три панелі буду мати 500ват при поганому сонці.
Панелі коштували 20т. з кабелями, інвертор 10т. батарея на 7 кіловат 23т.
Від 1 травня по 20 травня з сонця взяв енергії 90кіловат х2,64 = 230грн.
Затратив 53т.на станцію.
Згенерував 151кіловат з моменту монтажу.
Тому як альтернатива точно ні!!! А от як резерв то так, точно краще за генератор.
А мне так и не удалось найти акк на 7квт за 20тыс. Максимум 50тыс/4.8квт - что попадалось, и то из-за границы надо завозить
у мене генератор на газу природньому. Споживає 0.7 куба на годину й тяне все господарство. як резерв влаштовує. на ваших 53 000 гривень мій генератор може пропрацювати 460 днів
@@user-brobro777 а ц мене нема газу.
@@ivanfun так вже і не знайдете. У квітні місяці було повно.
@@user-brobro777 это примерно на одно выйдет, что панели что газом. Стоимость газа за 10 лет будет примерно такая как полноценная сэс с нормальным резервом акб (примерно по 10 лет и живут инверторы и ненамного больше живут железные аккумы). Преимущества сэс - полная независимость. Преимущества газа - когда есть гос. электричество, то не надо его сжигать =)
Інвертор 4.2 паверем 14 тис,панелі 5 по 575 ват 4200 гривнь,доставка 2000 ,кріплення 3000, кабель 25 метрів 1000 ,акумулятоз з комірок єва 105 з енкона з вмс. 12000на 2.68 кВт плюс автомати захисту біля 4000 , виходить 57 тисяч гривень з полем панель 2875 квт ,інвертором 4.2 квт,і літійзалізофосфатним акумулятором на 2.68 кВт який при бажанні можна збільшити до 5,3 квт це плюс 10000 гривень за комірки.Панелі ще дешевшають до зими,автомати захисту з аліка.Так що ні яких сотень тисяч якщо руки не з сраки виросли.Така станція виробить 3000 квт на рік при тарифі 4.3 це13000 тис на рік,окупляється за 4.5 роки при умові не підняття тарифу,плюс не боїтеся виключень світла.
Мне кажется начинать нужно, только с панелей хотя-бы от 2 кв, есть момент инвертор нужен гибридный чтоб начинал стартовать с 20..30 вольт а не 100.150 на, с функцией подмеса, ну в идеале низко частотный (тяжело найти), от 3.5 до 5.5 кому что нужно, можно поставить реле приоритета на бойлер и в этом случае и инвертор 3.5 будут работать не создавая проблем.
Сначала без батарей, эта система с подмесом заберёт на себя полностью днем все нагрузки на себя не хватит доберет из сети. В первое время поставил бы минимум аккумуляторов, только чтоб работал свет и телевизор, на 2..3 часа, в этой системе окупаемость уменьшается из-за стоимости батарей и необходимости их замены у кого через 3 года у кого то через 5 лет. Вопрос какой инвертор брать я для себя до сих пор не решил 48 ил 24., возможно если уходить полностью в автономку тогда 48 вольт, если частично то возможно 24 в, 3,5 кв низкочастотный, чтоб стартовал с 30 вольт, он в пике и 10 кв выдаст секунд на 10..
все толково розповів, в мене зелений тариф 30квт, але акуми поки нема бажання ставити 😃, є бензогенератор, камін, для котла китай за 1000грн в автомобільний акумулятор…
Я якось рахував літійзалізофосфатний акумулятор на 100 Аг/ціну/ресурс/ціну електроенергії. Приблизно виходило, що електроенергія, яку він може накопичити і віддати за свій ресурс вартувала б купити в держави стільки, скільки вартував акумулятор по тодішних тарифах.
Для стаціонарних об'єктів чудово підходять натрієві акумулятори, які б мали разів в 10 бути дешевшими, але їх на ринку мало і ціни не дуже менші літія, хоча ресурс на тисячі циклів пропонують китайці.
Deye зовсім не шумить, немає вентиляторів навіть
ДЯКУЄМО
Дякую молодець
А якщо замінити сонячні панелі на ротор Оніпко?
Це така сама ситуація, і з електро автомобілем. Ніби економія, але зміни акумулятор, і виходить більше половини ціни автомобіля. І для того, щоб їздити на електромобілі його треба заряджати, а єлекроєнергію не завжди беруть з панелей і гідростанцій. То чи то дійсно є екологічний транспорт? І ще одне, куди дівати старі акумулятори? Які переробці не підлягають. 🤔
Чувак, в даний час вже акумулятори переробляють на 99%
@@АнатолійП-ц3ю я тобі не чувак, по перше, по друге живу вже давно за кордоном, і тут є велика проблема з б/у акумуляторами, а саме з їхньої утилізацією
Вибачте, але Ви далекі в темі електромобілів, якщо таке пишете.
Я з 2018 року власник електромобіля і скажу, що економія досить значна, навіть в порівнянні з газом. Деградація батареї проходить не так швидко, як про це пишуть невігласи.
Є китайські BYD E6 , які накатали в таксі понад 500000 км, а батареї як нові.
@@РусланВойтов-д7цЛитий железо фосфатные вообще батареи миллионники.
@@АнатолійП-ц3юне все
Лайк за проведену роботу😅
Петрович цікавить питання не по темі відео.. чи ти знаєш про новобудову на Плоскій забудовник Дубас, та чи є в тебе хлопці які б могли зробити ремонт?
Зараз після 18-го ремонти ніхто не робить всі сидять вдома і чекають на епічмент
@@remontPetrovich А довго чекати?)))
@@remontPetrovichото правду кажуть, що козацькому роду нема переводу 🤭 Довго чекатимуть 🤭
Х10 до ціни і зімою хватить. Чи вітрячок
Кажуть вітрячок створює шуми. І проживання біля нього не буде приємним.
Держава готує людей до підняття тарифів на світло, в мережі ходят чутки що ціна буде 4,5-5 грн за кВт для квартир і будинків. Тоді можна зробити висновок що окупність зменшиться! А як ви гадаєте?
Окупність зменшиться на половину. Але окупність таких систем автономії, це все- як в воду пускати. Стає неактуальною вже на другий рік. Автономність- це не про окупність та вигоду.
Не вводьте людей в оману з такими цінами... Не потрібна на будинок така потужність, в більшості випадків вам вистачить 24В АКБ та 3 кВт інвертора... В більшості споживачів споживання до 300 кВт і там вистачить 2 + кВт панелей. Тобто беремо 5 таких панелей ( 20 тис грн) + інвертор типу еасан чи пов мр за 9000 тис з алі, беремо пару NMC акб 6S-7S (бажано нові) - це вже 5+ кВт год запасу, купуемо пару активних смарт балансирів = це 2000 грн + купуемо комутацію і все інше для монтажу вашої СЕС. Тобто я нарахував від 60 000 грн і вище. Можна звичайно дешевше з одним АКБ, але тоді про холодильник можна забути... Для тих хто хоче саму жлобську СЕС ( економ варіант) - 1) Інвертор гібридний беремо на 3кВт ( меньше немає сенсу) наприклад powmr HVM-3.2 - коштуе 8500 (не економте беріть у офіційного диллера або з магазину - куча підробок), NMC батарей 7S2P ( приблизно 3кВт год) раніше була 9000, зараз 10500 ( Коломия) - на скільки вони гарні - лоторея, але вибору майже немає, 4 панелі райзен 400 Вт знайшов по 3600*4= 16000 приблизно з доставкою. І в результаті ми маемо інвертор на 3 кіловати, 3 кіловат години батарею, 1.6 кВт сонячні панелі = 34 000 грн без комутації, кріплень, робіт, проводів, балансирів. Балансир обов'язково - тому + 1000 і тому мінімально 35 000 грн + десь видрати якийся провід + якось закинути панелі + хоч якось то зліпити, все інше можна докупити потім. І не треба розказувати що АКБ дуже мало, панелей мало, бо якщо будуть відключення ви все зрозумієте... Можна и за 2 000 000 зробити собі СЕС можна ще дорожче, але варто зразуміти той мінімум який вам необхідний. Поки в наявності є все для того щоб все то купити, але бачу що потихеньку починають розкуповувати...
@@Сергей-л5з3ъ Пуск холодильника краще писати в кВА, або в амперах. Мій холодильник бере 8 ампер на запуску, інвертор дає 13А - постійних або до 26А на 5 секунд. Не важко порахувати що за одну секунду одномоментно може запуститися 3 холодильника, але вірогідність такої події - близько 0. По панелям згоден, але взимку 2 місяці вони дають 0...
А як на рахунок зими? Ваші панелі хоть акумулятор здатні заряджати? А відключення в коломиї лише літом будуть?
Я собі замонтував 6кВт панелі, гібрид Deye 6еВт, і батарея на 5кВт, і то очкую що бракне...
А гідрофор, а бойлер, а пральна машина, а два морозильники, це скільки? А часами мийка високого тиску, зварочний апарат, дрелька, болгарка.
@@leo-sd6ws Все зразу плануєш включати? Тоді мінімум треба 10 кВт інвертора брати...
@@ujerr зразу, не зразу, але коли миєшся, працює гідрофор і бойлер.
Для чого тоді було її встановлювати? Для запису своїх відео в гаражі потрібні: камера, світло і бажання) і все це працює на аккумуляторах))
А чому передній край панелей лежить прямо еа покритті?
Дякую
Модель інвертора?
Цікава ваша думка, або думка всіх людей, які розіміються в підключані панелей до інвертора. Купив люкспавер інвертор 48в, 5 квт. Знайомий каже що треба набрати вольтаж, тобто я дивився панелі 550 ват 50в(при навантаженні 42в). Добре, беру 5-6 панелей і вольтаж є, але, як він говорить, з 6 панелей отримаю не більше потужності як 1 панель, тобто 550 ват. У вас бачу 6 панелей дають при сонці 2,4 квт. Можливо розкажете, чи покажете як з’єднували всі панелі та інвертор?
Мені панелі встановлювала фірма і з'єднувала
Послідовно,!!!
@@M.A.B.65 дякую!)
Лайк за відео. Але для пересічного мешканця це задорого... Будемо шукати варіант хоча б на дві панелі... і один акумулятор... або два... для початку...
Незрозуміло по мощності , в мене 7 кВт в день тобто за місяць приблизно 200 кВт тоді навіщо мені стільки акумуляторів?
Основний прибуток не від продажу в мережу.
А від автоконсумції.
Цікаво які тепер будуть коментарі. Після підвищення цін на енергію. Тепер, коли маємо відключення.
Просимо хейтерів до активності в коментарях.
Все вірно. А ще краще власна електрика, власна вода, власна дорога, власне сміттєзвалище, власний автомобіль, власний літак, власний корабель, власне повітря, власне сонце і тоді точно ні від кого не залежиш. Коли держава не може дати можливісь людині заробляти то байка про власну незалежність дуже популярна.
чому перейшли з 24 на 48?
👍👍👍 на пол года дорогой удовольствие ,
Нащо холодильник, чайник як нема свiтла... сонячна панель до 100 вт забеспечуе свiтло та зарядку гаджета... працюе комп... цена невелика
100 Вт мало для ноутбука, навіть 200 в листопаді грудні малувато. Коли день 6 годин а потужність 10% максимум
Займаюсь монтажем 3 роки за кордоном то це все дуже дорого даже людям з грошима ,акумулятори коштують дорожче чим станцiя ,а якщо нормальний гібрид то тисяч 60 грн ,хотя якжщо я знаю то можна зробити все набагато дешевше а так щоб нормально зробити буде коштувати 10 000 Евро
електрика подорожчає, тож "окупиться" швидше
Подорожчає електрика - подорожчає станція.
@@joyearnd не подорожчає, виробництво станцій тільки дешевшає
@@ОлегПичкур виробництво не формує ціну на товар. Попит на товар, та конкуренція на ринку виробників- це формує ціну. Чім більший попит- тим вишою буде ціна на товар. Чім більше виробників товару- тим ціна буде меншою. Тож... Побачите.
Маю 6 панелей 100Вт 18В, акумулятори 10шт 12V 7ah. Ще хочу купити інвертор гібридний. Напругу обираю 24В
підкажи назву свого інвертора
Прикольно. Але математика хромає на обидві ноги. Поясніть будь ласка, чим більше акумуляторів дозволить більше продавати приватному будинку? Генерація за 6 місяців - теж не вірно рахувати. Укласти угоду на зелений тариф - дійсно неприємно, а у вашому випадку неможливо. Але в загальному випадку можна і треба.
В мене є знайомий, встановив панелей на 10 квт, продає державі(читай українцям), за читири роки окупив половину вартості, каже, що взимку не вистачає для власних потреб. А ще є одна "хитрожовта" - влітку продає по зеленому тарифу, а взимку топить будинок, купуючи електроенергію в 3,7 дешевше - до подорожчання.
Вибачте, а де вибачили такі ціни?
Ми тута і так незалежим від держави електрикою, тільки сонце😮💨, забули дописати доставку і гібридний інвертор.
незалежність дорого коштує. тарифи ростуть. графіки подачі попереду. краще зі світлом, чим без.
автор неправий.
1) "Аби схуднути, треба або менше їсти, або більше рухатись". Я споживаю 130-150КВт на місяць в квартирі.
2) Дивні в автора ціни. В нас бізнес плате близько 7. Нині по 4,32 грн мої нехай 150КВт це до 650грн (я приватна особа). за рік витрачаю 7800. Одна панель на 460Вт мені коштувала б десь стільки. МППТ 1,5к. Аккум літійзалізофосфат 45В 25А під 18к (електровел). 27к вкладень. Користувався подібною схемою ще до війни, ціни навожу сучасні реальні. Також був простий інвертор за 200грн(рідко). Гроші витратиш, звісно, але як для автономки - норм. У вас же панелі підозріло дешево, а ціна за кіловат така, що окупність у 3 роки...
3) Після деокупації (наприкінці осені 2022, Херсон): Холодильник на балконі, опадення автономний газовий котел (без насосів та електроніки), ноут потребує 25-45Вт, мобілка та ліхтарики малопотужні. Потужність панелі діли на 10, як сонця нема. Як сонце було - то тільки на два-три. Виносив, 4 години на свіжому повітрі, і заносив. Вистачало ще й двом знайомим по повербанку зарядити, доки генератори не запрацювали по дворах та пунктах незламності
4) Зараз маю блюветі 2КВт. Купив навесні 2023 за десь 45к. Інтернет - оптика(та й сімка є, зрозуміло). Як викладач інформатики, для мене своєчасно вийти на пари - безцінно! Я ряд спеціальностей, де це окупається (і фріланс є в мене)
Ще врахуйте, що за 10 років акомулятори теж вийдуть з ресурсу, а це по 8000 грн/рік на деградацію ))
Якщо немає сонця, як заряджається
Від мережі
Если розматривать как халявная енергия то долго будете окупать , а если розматривать на всякий случяй , били гроши от и купили итд то скорее бистрої окупится
4 панелі 4 тягових по 100 загалом 70 тис мережа вимкнута 2 місяці😂
у вас там нет ни хмар ни туч ни тумана по 12 часов ?
@@brightrain2 сегодня солнца не было батареи зарядились весь день работал кондиционер и дом весь кроме бойлера 😀
@@brightrain2 холодильник инвертор кондиционер dc инвертор 😀
@@brightrain2 посудомоечная машина и стиральная в такие дни отдыхают
@@berya1966 какие у вас панели и сколько вольт выдают ?
Дякую за правду
на рахунок акумуляторів можна купити або в когось взяти беушну батарею від ліфа дуже чудово працює.
11 гривень це де такий тариф?
Окрема держава Хмельницький
@@ватамен Черкаси, офіси.
Парні не морочте собі голову,тут автор все правильно сказав.
Бензогенератор і самопальне підключення до газової мережі(плита,тройнік,ну і розум),запуск на бенз.,далі кран, редуктор(метан),опитним пупем виставляєм давленіе(там децл буде).Корче працює.В кого башня варить- справиться.Пробуйте,робіть з умом!!!
P.S. подача газа- в карб(через воздухан,трубка медь 6мм.,зігнута 90гр.після фільтра,непосредственно перед заслонкой).
а еще не сказал про срок службі аккамуляторов. они тоже не долговечніе и их надо время от времени вікидівать и покупать новіе
Все чітко без води і саме так як я нещодавно для себе рахував. Нажаль покищо це дорога забавка і не рентабельна.
Нафіга ти її поставив.
Як на мою думку,краще використовувати генератор,,,😂
Купите аккумулятор от электромобиля ,это будет правильно ,дёшево и сердито
Шановний зараз час щоб працювало світло та домашні прилади а як окупиться я подумаю опісля
Неправильно порахував. Якщо за півроку 30 тис сплачуеш за енергоспоживання , а загальні витрати 103 тис , то воно окупиться за півтора роки і три місяця , а не за три роки.
Зимою станція буде врази менше видавати
Добавить ветряк и будет счастье)
І взимку всеодно доведеться генератором користуватись, тобто краще просто купити економний генератор і за відсутності світла його вмикати, на 200000 грн. можна купити 4000 літрів палива з яких вийде приблизно 20-25 тис. кВт/год , тобто з вашою витратою ви будете забезпечені на 4-5 років щоденною електрикою від генератора, така от математика