Słucham dużo muzyki i miałem większość modeli Raspberry Pi. Połączyłeś ze sobą dwie rzeczy które uwielbiam. Do tego całość prezentuję się bardzo stylowo 👌
Czekałem z niecierpliwością na kolejny Twój pomysł;) Rpi jest mi co prawda świetnie znane, ale Twoje wykonanie zachwyca. Takiej estetyki mogą Ci pozazdrościć producenci najlepszych urządzeń. Szkoda, że masz tak mało czasu, Twoje filmy ogląda się bardzo przyjemnie
Wielkie uznanie dla autora, w szczególności co do jakości i estetyki wykonania. BRAWO! PS Start systemu można nieco przyspieszyć stosując szybszą kartę. U mnie Volumio jest gotowe po 45s., na dokładnie takiej samej konfiguracji sprzętowej.
Zastanawialem sie kiedys nad Malinką, NUC kiem lub gotowcem od jakiegoś potentata Audio. Padło na stary laptop z W10. Wgrany Plex do multimediów. Do mp3 i flack ów Aimp sterowany zdalnie z Androida. Dysk usb 1 TB, zdalny pulpit vnc lub microsoft, moduł BT. Podpięte pod lan i wifi. Aimp to chyba najlepszy kombajn do audio a apka na androida bije wszystko od vlc po Music Casta. Pełna kontrola i łatwy dostęp z telefonu. Pokrywa zamknieta stoi ukryte i tylko podłączone do wzmacniacz przez daca lub usb kartę dźwiękową. Mozna zdalnie uspic i wybudzić. Jak chce sluchac w domu to Aimp jak poza to Plex.
Dziwna ta wymowa aUdio, raczej błędna. :) Skoro tak się ostro grzały radiatory, to należało zmniejszyć napięcie do nich dostarczane i po problemie. Fajny projekt, chociaż trochę już przestarzały, dziś już się nie opłaca czasu na to tracić, bo wystarczy tani jak barszcz modulik BT i co chcemy, puszczamy na wieżę Hifi. Ale dawniej była to fajna sprawa. Jeśli komuś zależy na najwyższej jakości, to raczej trzeba wszystko trzymać na nośnikach w formacie wav i flac, bo w mp3 większego sensu to nie ma. Zauważyłem teraz pewne błędy. W prowadzeniu sygnałów oraz masy. Po to są gniazda z izolacją masy, aby nie była łączona z obudową, a tu przewód je łączy z obudową. Jeśli już koniecznie obudowa ma być na masie, to miała być podłączona bezpośrednio do masy zasilacza, a nie przez masę sygnałową. Kardynalny błąd. Jesli by nastąpiło przebicie, to szlag trafi cały delikatny, cyfrowy układ właśnie dlatego, że prąd wykorzysta masę sygnałową. Druga nieprzemyślana sprawa, jeśli już tak naciskać na wysoką jakość, to nie puszcza się obu kanałów blisko siebie we wspólnym ekranie, a tak zrobiłeś do gniazd RCA. Niepotrzebnie umożliwiasz przesłuchy kanałów w ten sposób.
Malina jest super ale hi fi berry... nie jest dac dobrym. Nawet nie średnim. PiSound lepsza. Można było wrzucić amanero i 3Lite dac na AD1865 :) Urzadzenie bardzo estetyczne jak zwykle, wyglada wachowo. Cały zestaw prezentuje się genialnie. Pzdr!
Bootowanie pewnie można byłoby znacząco przyspieszyć gdyby zamiast RPi3 użyć 4-ki i bootować system z SSD zamiast karty SD. Raczej trudno mi sobie wyobrazić by nawet najbardziej wypasiony serwer multimediów i dekodowanie audio tak obciążało procesor by konieczne było chłodzenie aktywne.
Panie Radosławie - gratuluję pięknego urządzenia :) !!! Mam do Pana 2 prośby/pytania :) 1) czy może się Pan wypowiedzieć trochę nt. jakości dźwięku z tego DACa? (wiem, to będzie subiektywne....) - czy gdyby zdecydowałby się Pan ponownie na podobny projekt - nie zastosowałby Pan teraz droższego DAC2 HD Pro? 2) Gdzie zaopatruje się Pan w tak piękne obudowy? Otwory (np. pod wyświetlacz wycina Pan sam, czy zleca Pan jakiejś firmie posiadającej CNC?) / Dziękuję!!!
Witam. Jeśli chodzi o obudowy to wykonuję samodzielnie metodami chałupniczymi. Co do samego przetwornika DAC to trudno mi się wypowiadać bo nie miałem sposobności porównania bezpośredniego z innymi. Tak się składa że niedługo po zrealizowaniu tego odcinka skusiłem się na model HifiBerry DAC2 HD Pro i obecnie jest on zamontowany w malince. Różnica w brzmieniu jest subtelna ale słyszalna. Średnie i wyższe pasmo zdaje się być lepiej poukładane i bardziej jedwabiste basu jest natomiast nieco mniej, nie jest tak nasycony jak w modelu niższym ale za to lepiej kontrolowany i precyzyjny. Szkoda tylko że za te niewielkie różnice trzeba sporo dopłacić😕 Pozdrawiam R.
@@audiostrefa624 Panie Radosławie - Dziękuję za odpowiedzi. Ostatnie pytanie do Pana. Skonfigurowałem sobie RPi 3B+ oraz DAC2 HD + wyświetlacz dotykowy (5") - ale - z czym nie potrafię wygrać - to jak włączyć ten auto login, bo inaczej za każdym startem malinki oraz Volumio - muszę wpisać z klawiatury login i hasło (volumio/volumio) potrzebny/wymagany przez Volumio....Jak Pan sobie z tym poradził...?/dziękuję bardzo za pomoc.
@@kasperkasperkowski2294 hmmmm, dziwne. Ja jestem cały czas zalogowany od momentu założenia konta volumio i nie muszę za każdym razem się logować. Na ekranie przy uruchamianiu widać migający kursor przez kilka sekund ale nic nie robię a volumio się uruchamia. Niestety wadą jest czas oczekiwania na gitowość urządzenia do pracy. U mnie trwa to minutę czterdzieści. Może pi4 uruchamiałaby się szybciej.
@@audiostrefa624 Przepraszam za zamieszanie i fałszywy alarm:) Faktycznie - hasła (u mnie) wpisywać nie trzeba i ładownie Volumio rusza dalej...i faktycznie gotowość aplikacji to jest 1:40 (jednak przy użyciu wtyczki, która przywraca ostatnio odtwarzany strumień, dźwięk pojawia się po 1:06 jednak czasami następuje 15 sekundowa przerwa po chwili (buforowanie, przerwa sieci wifi (głownie słucham audycji z Internetu) - i wraca faktycznie ok 1:40. Ostatnie pytanie do Pana - rozumiem, ze na obu kartach Hifiberry należy usunąć rezystory (0 ohm łączące z 5v z GPIO)) - jeśli chcemy podłączyć kartę audio pod zewnętrzny zasilacz? (choć to utrata gwarancji:///) Dziękuję Panu za pomoc!!! (Malinka całkiem fajnie gra :) i aktualnie czeka na obudowę:)
@@kasperkasperkowski2294 dokładnie, przy osobnym zasilaniu hifiberry należy usunąć rezystor O ohm. Cieszę się że urządzenie działa. Życzę samych dobrych doznań dźwiękowych. Gratuluję i pozdrawiam 🙂 R.
Jak dla mnie warto wspomniec o darmowym oprogramowaniu od prostych playerow po roznorodne programy do robienia muzyki i co najwazniejsze za darmo i w jednym miejscu. Ja na malince mam moje mobilne media center z najtanszym power bonkiem podlaczonym pod GPIO co przy miksowaniu muzyki i sluchaniu na sluchawkach jest bardzo przydatne. Najtanszy power bank to okolo 3 godziny dzialania, oczywiscie sterowany z telefonu na ktorym byl hotspot do ktorego bylo automatyczne podlaczenie podczas restartow. Fajny material, co najwazniejsze prosty do zrozumienia xD Dzieki
Bardzo fajny projekt. Mam pytanie, jaka jest zastosowana końcówka mocy? to znaczy ile wat i jakie sa do niej dobrane głośniki? Ciekawi mnie jakie koszty poniosłeś na zrobieniu takiego wzmacniacza. Czy dałoby sie jeszcze dodać radio FM? Pozdrawiam
Witam. Końcówka mocy/wzmacniacz to osobne urządzenie. Używam takiego samego jak w linku ua-cam.com/video/iwIFmjVYD50/v-deo.html tylko z mocniejszymi trafami i większą ilością kondensatorów w zasilaczu. Oddaje on przy 4 omach nieco ponad 160 W RMS. Ten z linku natomiast jest na moim stanowisku dowodzenia 😋 Co do kosztów to trudno mi powiedzieć dokładnie. Teraz wyszłoby coś ok 1500-1600zł. Kolumny można zobaczyć tutaj ua-cam.com/video/a016kaRC6ek/v-deo.html Raspberry Pi (a w zasadzie zainstalowany na niej Volumio) posiada radio internetowe. Pozdrawiam
Mam w domu 3 maliny w tym jedną z nakładką signature i zachwyty na ten temat są mocno przesadzone. Wprawdzie nie zalilam jej z baterii tylko z linowego zasilacza podwójnie stabilizowanego na niskoszumnych stabilizatorach LM ale różnica pomiędzy signature a inną nakładką jest symboliczna. Trochę łagodniejsza góra i tyle.
@@willsan2717Takie same miałem odczucia jak ty jak miałem slabego daca. Niestety audio to bardzo droga pasja. Nie zawsze koszt wydanych pieniędzy jest proporcjonalny do przyrostu wydanych PLN. Ale jedno przyznam, na dość przcietnym sprzecie jeżeli już rozmawiamy do jakimś poziomie : Miusical fidelity m6si Trangle signature theta Dac matrix Różnica symboliczna. Po zmianie sprzętu na kilka klas wyżej, dopiero przekonałem się co to tło, detal, źródło..... Dźwięk 3d. Myślę, że największą wadą a zarazem zaletą jest cena. Często jest w przedziale osób którzy dopiero zaczynają audio i niestety są zawiedzeni. Nakładka sygnature potrafi zagrać przyzwoicie nawet na zestawie za 200 tyś.
Chciałem sie odnieść do akustyki, wsadziłeś ogrom pracy i pieniędzy na wytłumienie pomieszczeń, a wybrałeś najgorsze miejsce na ustawienie kolumn. Rozumiem, ze ustawienie na przeciwnej ścianie lub na ścianie z oknami to żona by miała pretensje być może, jednak bardzo wąska baza stereo plus szyby drzwi balkonowych na pierwszych odbiciach, a po drugiej stronie brak drzwi to recepta na brak poprawnej sceny dzwiękowej, nawet jeśli masz tam suwane drzwi po prawej to boczne ściany sa za blisko. Do tego kolumny pod sama ściana nie tylko wpłynie na jakośc basu, ale również na juz uposledzona scene. Jeśli zaś chodzi o odtwarzacz to również na ten moment jest troszke lipa. Owszem pięknie wykonany, świetne zasilanie, tylko brakuje wyjść coaxial i Usb, pod zewnetrzny DAC i możliwości streamingu. Rozumiem, ze streaming może Cie nie interesuje, jednak przygotowanie Malinki pod wypuszczenie sygnału na DAC czyli Coax + USB to podniesienie jakości dzwieku o kilka poziomów. Zawsze mozesz zrobic upgrade. Zdolności manualnych natomiast zazdroszcze, osobiście wolałem kupić coś gotowego z obawy, ze sobie nie poradze.
Przeciez zamiast hat-a z dacem, mozesz zalozyc na malinke karte z wyjsciem SPDiF, I juz masz streamer pod zewnetrzny DAC. Ja tak zrobilem, DAC to lampizator/lampucera na Crystalu, I gitara
A co do akustyki, pelna zgoda. W tak zaaranzowanym pomieszczeniu NIE MA PRAWA dobrze grac. I co ciekawe pan Radek, Madre projekty robi, a nie wie, ze glosniki umieszczone NA scianie I szyba po lewej, nie daja szans na jakakolwiek scene dzwiekowa, a bas sie wzbudza Jak diabli
Piękna obudowa! Gratulacje. Volumio niestety uruchamia się bardzo długo, warto spróbować alternatyw np. piCorePlayer lub moodeaudio etc. Mam tylko jedno ale, moim zdaniem niepotrzebne jest tu zupełnie liniowe zasilanie dla maliny. Masa DAC i maliny są i tak wspólne a na Rpi tak czy tak jest DC-DC. Moim zdaniem, lepszy efekt daje zasilanie rpi impulsowo, a samego DAC liniowo. Tylko żeby takie rozwiązanie miało sens trzeba odizolować galwanicznie DAC i Rpi, sam wybrałem chyba najtańsze rozwiązanie czyli DAC USB i ADUM4160 jako izolator.
Świetny projekt! Mam pytanie odnośnie Twojej szafki RTV- nie grzeją się tam sprzęty? Wygląda jakby było ciasno. Ja mam trochę większą wnęke i nawet maluch smsl a8 trochę się grzeje, gdzie stojąc na wolnej przestrzeni był ledwo ciepły. Zastanawiam się nad jakimś cichym wentylatorem z termikiem do załączania bo nie mam pomysłu jak wyciągnąć sygnał włączenia z smsl.
Projekt baaardzo fajny ale porównanie do Onkyo to chyba nie na miejscu? Jaką jest moc RMS tego rozwiązania? o inne parametry nie będę pytał bo to nawet nie przystoi, takie urządzenie nie może zagadać dobrze.
Piękny ekran. Czy trzeba mieć konto na Volumio, żeby tego rozsądnie używać? Widziałem, że bez konta nie ma zdalnego sterowania ani podłączania odtwarzacza CD....
A jak było z kosztami? Ja nie mam niestety talentu technicznego. Poprzestałem na poleasingowym laptopie 13" z dyskiem SSD (400 zł.) + zewnętrzny DAC Ifi Nano (850 zł.).
Dzien Dobry Ladny Film ale czy moze Pan podac dokladne komponenty jakie zakupic i czy wskazal by Pan metode zaprogramowania urzadzenia do wlsciwego dzialania , procedury instalacji itp ;? Dziekuje
To standardowa aplikacja ze stabilizatorem LM350. Kondensatory 2x10000uf przed i 2200uf za stabilizatorem. Trafo toroidalne 50VA 2x6V (osobny tor dla malinki i hifiberry)
Lepianka...lepianka....ale dużo bardziej zaawansowana niż moja ;) (brak obudowy).... faktycznie można zlepić bardzo łądnie grające urzadzenie w ten sposób. A ilośc opcji jest bardzo duża...poprzez malinki i inne minikomputerki a nawet regularne PC, zasilacze mniej lub bardziej wyrafinowane i czyste, DAC-i w dodwolnych cenach rozmiarach i jakościach ....ekrany LCD ...a nawet można sobie wstawić wzmacniacz klasy D i mieć All-in -One..... Sam mam stereo za 6000 $ półkowe ale i tak najwięcej czasu poswięcam na te lepianeczki....i cóż nie gra to wszystko gorzej od produktów połkowych w 5 czy 10 krotnej cenie..... ..polecam szczególnie młodziakom ...będąc w wielku nastoletnim nie miałem takich wspaniałych możliwości jakie są teraz a bardzo pragnąłem chociaż jakiś marny grajek od Unitry ;). Widziałem gdzieć ktoś bardzo łądnie obudował malinkę i volumio w obudowe jak electrocomapniety i ekran jak w aurenderach - bardzo ąłdnie to wyszło ;)
Te książki układa się tak, że dolna okładka zakrywa tą widoczną półeczkę i później zahacza się tą okładkę o taki ząbek, żeby nie opadała. Dzięki temu efekt jest taki jakby książki lewitowały przy ścianie.
@@gogowiegogowie7375 dobrze, że Cię znalazłem to Ci podpowiem co zrobić 🤣 Przycinasz półki do pożądanej długości, albo jako pierwszą książkę wybierasz taką większą, żeby ładnie przykryła półkę😊🤣
Szczerze? Wolę kupić używany komputer klasy USFF, SFF, USDT, czyli wszystkie desktopowe mikroformaty, które są np. używane w biurze i mieć pełnoprawny komputer (mam akurat takowego HPka, z procesorem I3 oraz I5 w modelach 2xxx oraz 3xxx) za jakieś 300 zł (zresztą, za 350 zł kupiłem właśnie HPka z klawiaturą, monitorem, wersja mikro) ale o nieporównywalnie mocniejszych parametrach niż ta malina, a który to oprócz komputera, gdybym chciał, może robić jako serwer muzyczny - de facto u mnie w tej roli chodzi na nim Daphile. Taniej, szybciej, bez kombinatoryki, a całość idzie z HP do DACa cyfrowego DAC od Aune za pomocą USB. Czas uruchamiania to parę sekund, całość może być sterowana przez zmartfon po odpaleniu.
Też korzystam z dac+ pro na Moode audio i borykam się z trzaskami w głośnikach przy przełączaniu utworów. Czy nie ma Pan podobnych problemów na volumio?
Również zbudowałem podobne urządenie z wyśietlaczem OLED i enkoderami do obsługi. Jakość dzwięku super (chociaż użyłem tańszego DAC opartego na PCM5102a). Dodałem jednak jedną rzecz, którą nazwałem bezpiecznym wyłącznikiem, jest to mały układzik pozwalający jednym przyciskiem załączyć malinkę i co ważniejsze bezpiecznie ją wyłączyć czyli przeprowadzić shutdown systemu i dopiero wtedy odciąć zasilanie. W planach mam jednak również wersję z ekranem dotykowym.
Będę robił coś podobnego. Tylko inaczej :) Będzie malina trójka, ale bez systemu operacyjnego. Zamiast niego będzie program napisany z użyciem Ultibo. ( ultibo.org/ ) Program zrobiony w Ultibo wstaje w 3 sekundy od podania zasilania. Będzie też płytka z mikrokontrolerem Propeller 2, ( www.parallax.com/propeller-2/ ) który ma na pokładzie 64 (!) DACe bardzo dobrej jakości (16 bit @ 1.25 MHz albo 8 bit @350 MHz). Testowałem jak to gra (lepiej niż HifiBerry Dac Lite). Mikrokontroler ogarnie więc DACe, gałki i LEDy wszelkiego rodzaju. Są i ADC, można zrobic audio input. Z maliną skomunikuje się przez i2s. Kupiłem 4 panele kolorowych ledów, będzie iluminofonia jak w latach 80-tych, Propeller 2 załatwi także sprawę ich sterowania. Na dziś mam szumnie zwany odtwarzacz zamknięty w niewielkiej obudowie z 7" wyświetlaczem, generujący audio przez jacka. Minusem rozwiązania z Ultibo jest brak obsługi wifi. Ethernet jest, ale "sieciowości" odtwarzacza nie miałem potrzeby robić i się w to nie bawiłem.
A tak żeby nie było za bardzo offtop to dlaczego DAC hifiberry? Brałeś pod uwagę np AlloBoss 1.2 czy np audiophonicsa I-Sabre ES9038Q2M? Wydaje mi się że hifiberry przy tych dwóch wypada co najwyżej przeciętnie (choć nie słabo sam miałem go dość długo i byłem zadowolony) Co miało wpływ na wybór?
@@audiostrefa624 Tak to prawda, z dostępnością słabo. Sam projekt znakomity, jestem pod wrażeniem. Naprawdę dobrze to wygląda. Chyba zacznę myśleć nad swoim. Naprawdę fajny pomysł z wyjściem słuchawkowym! Volumio obsługuje też masę wtyczek, jak radio 357 czy spotify connect. Naprawdę warto rozwijać pomysł. Raz jeszcze gratuluję i podziwiam. Pozdrawiam i czekam na więcej:)
Looks great - Really well put together. Don't know if you discussed this in your video - But have you considered installing a CD-Drive so that Volumio can rip the CD direct to your collection? Well done !!! Google Translation : Wygląda świetnie - naprawdę dobrze połączone. Nie wiem, czy omawiałeś to w swoim filmie - ale czy rozważałeś zainstalowanie napędu CD, aby Volumio mógł zgrać płytę CD bezpośrednio do Twojej kolekcji? Dobra robota !!!
Miło jest znowu Ciebie widzieć. Jak zawszę robisz dobre filmy z których można dużo mądrego się dowiedzieć. Zdradź jak możesz ile wyniósł Ciebie +/- odtwarzacz? Pozdrawiam.
Wolalbym koncept bez DAC. Sama Malina jako transport, z dobrym zasilaniem i wyjsciem USB i SPDIFF na zewnetrzny DAC dobrej klasy. Szkoda, ze tego nikt nie robi - np. Topping.
Książki z tyłu na niewidzialnych półkach masz źle zamontowane. Książka leżącą na dole, powinna okładką okalać tą półkę tam aby nie było jej widać. Pod półeczką jest języczek do zaczepienia okładki. Efekt lewitujących książek jest lepszy.
@@Yoh98 To ja wiem. Ale skoro jest to konstrukcja wg Autora dobra i działa dobrze to czemu nie dać mu kilku złotych. Przerobiłem już tyle zasilaczy liniowych, że nie chce mi się składać kolejnych bo niby konstrukcja prosta jak budowa cepa a i tak zawsze jakieś "ale". :)
@@audiostrefa624 jeśli to nie jest jakiś problem to bym poprosił. Chętnie sprawdzę jak się sprawuje. Volumio i Raspberry używam od kilku lat i nie ukrywam, że dobry zasilacz by bardzo pomógł.
Marzy mi się takie urządzenie. Niestety jestem zupełnym laikiem w temacie Raspberry, lutownicę trzymałem w rękach, ale jakością wykonanych lutów nie chciałbym się tu chwalić. Oczywiście znalazłem większość podzespołów, użytych w tej konstrukcji: Raspberry 3 Model B+, HifIBerry DAC+ PRO RCA, czy wzmacniacz słuchawkowy RS-Headamp. Niestety, w wideo poza informacją o tym, że użył Pan wyświetlacza o przekątnej 4,3" więcej szczegółów już nie zdradził. Czy rozdzielczość 800x440 jest wystarczająca, czy też szukać wyświetlacza o wyższej rozdzielczości. Czy mogę się dowiedzieć, gdzie wycinał Pan otwory na potencjometry, ekran? Czy wielkość frontplatu też można ustalić z tą firmą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Podpinam się do komentarza...Jestem laikiem jak chodzi o elektronikę i chciałbym spróbować swoich sił tworząc taki zestaw, ale bez łopatologii chyba nie dałbym sobie rady. Mimo wszystko świetny pomysł.
Najtrudniej byłoby dokładnie policzyć elementy na obudowę bo trochę aluminium miałem. Myślę że ze wszystkimi podzespołami zmieścić się można w kwocie 900zł.
Ale SUPER!!!! Właśnie szukałem takiego rozwiązania a tu proszę. Wszystko podsunięte pod sam nos.
Wielki szacunek dla autora
Trafiłem tu przypadkowo i powiem szczerze ze jestem w małym szoku 😮 piękny ten odtwarzacz - gratulacje
Słucham dużo muzyki i miałem większość modeli Raspberry Pi. Połączyłeś ze sobą dwie rzeczy które uwielbiam. Do tego całość prezentuję się bardzo stylowo 👌
Lepiej późno niż nigdy
Czekałem z niecierpliwością na kolejny Twój pomysł;) Rpi jest mi co prawda świetnie znane, ale Twoje wykonanie zachwyca. Takiej estetyki mogą Ci pozazdrościć producenci najlepszych urządzeń. Szkoda, że masz tak mało czasu, Twoje filmy ogląda się bardzo przyjemnie
Wielkie uznanie dla autora, w szczególności co do jakości i estetyki wykonania. BRAWO!
PS
Start systemu można nieco przyspieszyć stosując szybszą kartę. U mnie Volumio jest gotowe po 45s., na dokładnie takiej samej konfiguracji sprzętowej.
Dzięki za podowiedź, spróbuję😊
Świetna robota, szacun.
Miło Cię widzieć i słyszeć.
Bardzo ładne wykonanie.
Trafiłem tu przez przypadek i się zaskoczyłem, Super to wyszło
Bardzo fajny projekt, mam taką malinkę i może coś podobnego będę kombinował. Super filmik!
Zastanawialem sie kiedys nad Malinką, NUC kiem lub gotowcem od jakiegoś potentata Audio. Padło na stary laptop z W10. Wgrany Plex do multimediów. Do mp3 i flack ów Aimp sterowany zdalnie z Androida. Dysk usb 1 TB, zdalny pulpit vnc lub microsoft, moduł BT. Podpięte pod lan i wifi. Aimp to chyba najlepszy kombajn do audio a apka na androida bije wszystko od vlc po Music Casta. Pełna kontrola i łatwy dostęp z telefonu. Pokrywa zamknieta stoi ukryte i tylko podłączone do wzmacniacz przez daca lub usb kartę dźwiękową. Mozna zdalnie uspic i wybudzić. Jak chce sluchac w domu to Aimp jak poza to Plex.
Fajny projekt, sam kiedyś chciałem coś takiego zbudować.
Szacun Super Projekt
Dziwna ta wymowa aUdio, raczej błędna. :)
Skoro tak się ostro grzały radiatory, to należało zmniejszyć napięcie do nich dostarczane i po problemie.
Fajny projekt, chociaż trochę już przestarzały, dziś już się nie opłaca czasu na to tracić, bo wystarczy tani jak barszcz modulik BT i co chcemy, puszczamy na wieżę Hifi. Ale dawniej była to fajna sprawa. Jeśli komuś zależy na najwyższej jakości, to raczej trzeba wszystko trzymać na nośnikach w formacie wav i flac, bo w mp3 większego sensu to nie ma.
Zauważyłem teraz pewne błędy. W prowadzeniu sygnałów oraz masy. Po to są gniazda z izolacją masy, aby nie była łączona z obudową, a tu przewód je łączy z obudową. Jeśli już koniecznie obudowa ma być na masie, to miała być podłączona bezpośrednio do masy zasilacza, a nie przez masę sygnałową. Kardynalny błąd. Jesli by nastąpiło przebicie, to szlag trafi cały delikatny, cyfrowy układ właśnie dlatego, że prąd wykorzysta masę sygnałową.
Druga nieprzemyślana sprawa, jeśli już tak naciskać na wysoką jakość, to nie puszcza się obu kanałów blisko siebie we wspólnym ekranie, a tak zrobiłeś do gniazd RCA. Niepotrzebnie umożliwiasz przesłuchy kanałów w ten sposób.
Malina jest super ale hi fi berry... nie jest dac dobrym. Nawet nie średnim. PiSound lepsza.
Można było wrzucić amanero i 3Lite dac na AD1865 :) Urzadzenie bardzo estetyczne jak zwykle, wyglada wachowo. Cały zestaw prezentuje się genialnie. Pzdr!
Zajebiście!
Nareszcie odcinek
No szacun za te meble :-)
świetna maszyna, pozdrawiam
Piękna robota 👍. Co do czasu startu, Raspberry Pi2 z moode gotowy jest po ok. 30 sek. ale i 90 sek. można poczekać :)
Bootowanie pewnie można byłoby znacząco przyspieszyć gdyby zamiast RPi3 użyć 4-ki i bootować system z SSD zamiast karty SD. Raczej trudno mi sobie wyobrazić by nawet najbardziej wypasiony serwer multimediów i dekodowanie audio tak obciążało procesor by konieczne było chłodzenie aktywne.
Elegancko!
Cześć Radek. Dobra robota. No to teraz DIY CD Player albo multiformatowy ;)
Ooo, tu już byłoby trochę trudniej. Ale może kiedyś😊
@@audiostrefa624 Mam trochę pomysłów. Może razem popełnimy ;)
@@audiostrefa624 jakiś kontakt z Panem jest możliwy?
A ja właśnie się zastanawiam nad realizacją nowego zestawu bo ostatnio oddałem swój młodszemu pokoleniu
Panie Radosławie - gratuluję pięknego urządzenia :) !!! Mam do Pana 2 prośby/pytania :) 1) czy może się Pan wypowiedzieć trochę nt. jakości dźwięku z tego DACa? (wiem, to będzie subiektywne....) - czy gdyby zdecydowałby się Pan ponownie na podobny projekt - nie zastosowałby Pan teraz droższego DAC2 HD Pro? 2) Gdzie zaopatruje się Pan w tak piękne obudowy? Otwory (np. pod wyświetlacz wycina Pan sam, czy zleca Pan jakiejś firmie posiadającej CNC?) / Dziękuję!!!
Witam.
Jeśli chodzi o obudowy to wykonuję samodzielnie metodami chałupniczymi.
Co do samego przetwornika DAC to trudno mi się wypowiadać bo nie miałem sposobności porównania bezpośredniego z innymi.
Tak się składa że niedługo po zrealizowaniu tego odcinka skusiłem się na model HifiBerry DAC2 HD Pro i obecnie jest on zamontowany w malince.
Różnica w brzmieniu jest subtelna ale słyszalna. Średnie i wyższe pasmo zdaje się być lepiej poukładane i bardziej jedwabiste basu jest natomiast nieco mniej, nie jest tak nasycony jak w modelu niższym ale za to lepiej kontrolowany i precyzyjny. Szkoda tylko że za te niewielkie różnice trzeba sporo dopłacić😕
Pozdrawiam
R.
@@audiostrefa624 Panie Radosławie - Dziękuję za odpowiedzi. Ostatnie pytanie do Pana. Skonfigurowałem sobie RPi 3B+ oraz DAC2 HD + wyświetlacz dotykowy (5") - ale - z czym nie potrafię wygrać - to jak włączyć ten auto login, bo inaczej za każdym startem malinki oraz Volumio - muszę wpisać z klawiatury login i hasło (volumio/volumio) potrzebny/wymagany przez Volumio....Jak Pan sobie z tym poradził...?/dziękuję bardzo za pomoc.
@@kasperkasperkowski2294 hmmmm, dziwne. Ja jestem cały czas zalogowany od momentu założenia konta volumio i nie muszę za każdym razem się logować. Na ekranie przy uruchamianiu widać migający kursor przez kilka sekund ale nic nie robię a volumio się uruchamia. Niestety wadą jest czas oczekiwania na gitowość urządzenia do pracy. U mnie trwa to minutę czterdzieści. Może pi4 uruchamiałaby się szybciej.
@@audiostrefa624 Przepraszam za zamieszanie i fałszywy alarm:) Faktycznie - hasła (u mnie) wpisywać nie trzeba i ładownie Volumio rusza dalej...i faktycznie gotowość aplikacji to jest 1:40 (jednak przy użyciu wtyczki, która przywraca ostatnio odtwarzany strumień, dźwięk pojawia się po 1:06 jednak czasami następuje 15 sekundowa przerwa po chwili (buforowanie, przerwa sieci wifi (głownie słucham audycji z Internetu) - i wraca faktycznie ok 1:40.
Ostatnie pytanie do Pana - rozumiem, ze na obu kartach Hifiberry należy usunąć rezystory (0 ohm łączące z 5v z GPIO)) - jeśli chcemy podłączyć kartę audio pod zewnętrzny zasilacz? (choć to utrata gwarancji:///) Dziękuję Panu za pomoc!!! (Malinka całkiem fajnie gra :) i aktualnie czeka na obudowę:)
@@kasperkasperkowski2294 dokładnie, przy osobnym zasilaniu hifiberry należy usunąć rezystor O ohm.
Cieszę się że urządzenie działa. Życzę samych dobrych doznań dźwiękowych.
Gratuluję i pozdrawiam 🙂
R.
Czesc. Czy chciałbys sprzedaż ten wz
macniacz ?
Jak dla mnie warto wspomniec o darmowym oprogramowaniu od prostych playerow po roznorodne programy do robienia muzyki i co najwazniejsze za darmo i w jednym miejscu.
Ja na malince mam moje mobilne media center z najtanszym power bonkiem podlaczonym pod GPIO co przy miksowaniu muzyki i sluchaniu na sluchawkach jest bardzo przydatne.
Najtanszy power bank to okolo 3 godziny dzialania, oczywiscie sterowany z telefonu na ktorym byl hotspot do ktorego bylo automatyczne podlaczenie podczas restartow.
Fajny material, co najwazniejsze prosty do zrozumienia xD Dzieki
Fajna "MALINKA"jestem zachwycony. Fajna robota .Respekt
Moge prosić o kontakt mailowy ?
Fajny projekt.
Witam ponownie.
Bardzo fajny projekt. Mam pytanie, jaka jest zastosowana końcówka mocy? to znaczy ile wat i jakie sa do niej dobrane głośniki? Ciekawi mnie jakie koszty poniosłeś na zrobieniu takiego wzmacniacza. Czy dałoby sie jeszcze dodać radio FM? Pozdrawiam
Witam. Końcówka mocy/wzmacniacz to osobne urządzenie. Używam takiego samego jak w linku
ua-cam.com/video/iwIFmjVYD50/v-deo.html
tylko z mocniejszymi trafami i większą ilością kondensatorów w zasilaczu. Oddaje on przy 4 omach nieco ponad 160 W RMS. Ten z linku natomiast jest na moim stanowisku dowodzenia 😋 Co do kosztów to trudno mi powiedzieć dokładnie. Teraz wyszłoby coś ok 1500-1600zł.
Kolumny można zobaczyć tutaj ua-cam.com/video/a016kaRC6ek/v-deo.html
Raspberry Pi (a w zasadzie zainstalowany na niej Volumio) posiada radio internetowe.
Pozdrawiam
Cześć. Gdzie można znaleźć 3 część odnośnie Twoich preampów gramofonowych?
Polecam przetestować nakładkę signature z zasilaniem bateryjnym. Będzie ogromny progres za jedyne 1000 zł
Mam w domu 3 maliny w tym jedną z nakładką signature i zachwyty na ten temat są mocno przesadzone. Wprawdzie nie zalilam jej z baterii tylko z linowego zasilacza podwójnie stabilizowanego na niskoszumnych stabilizatorach LM ale różnica pomiędzy signature a inną nakładką jest symboliczna. Trochę łagodniejsza góra i tyle.
@@willsan2717Takie same miałem odczucia jak ty jak miałem slabego daca. Niestety audio to bardzo droga pasja. Nie zawsze koszt wydanych pieniędzy jest proporcjonalny do przyrostu wydanych PLN. Ale jedno przyznam, na dość przcietnym sprzecie jeżeli już rozmawiamy do jakimś poziomie :
Miusical fidelity m6si
Trangle signature theta
Dac matrix
Różnica symboliczna.
Po zmianie sprzętu na kilka klas wyżej, dopiero przekonałem się co to tło, detal, źródło..... Dźwięk 3d.
Myślę, że największą wadą a zarazem zaletą jest cena. Często jest w przedziale osób którzy dopiero zaczynają audio i niestety są zawiedzeni. Nakładka sygnature potrafi zagrać przyzwoicie nawet na zestawie za 200 tyś.
Świetny sprzęt może jakieś linki do podzespołów? I czy Spotify i inne to tylko z telefonu wraz z radiem czy malina ma wszystko?
mozesz miec w malini jak zainstalujesz soft typu balena albo moody
Zależy od softu. Ja korzystam z volumio w darmowej wersji. Działa głównie jakoś streamer Spotify. Żeby srteamowac Tidala trzeba mieć Volumio Prem
Szacun. Mógłbyś powiedzieć trochę więcej jak zrobiłeś obudowę ?
Super
Po co tak wysokiej jakości prąd do zasilania urządzenia cyfrowego, jakim jest RaspberryPI ?
Po nic. Ale ciężko kupić do malinki dobry zasilacz impulsowy. A jak mamy malinę z DAC to zasilanie zaczyna być istotne
Chciałem sie odnieść do akustyki, wsadziłeś ogrom pracy i pieniędzy na wytłumienie pomieszczeń, a wybrałeś najgorsze miejsce na ustawienie kolumn. Rozumiem, ze ustawienie na przeciwnej ścianie lub na ścianie z oknami to żona by miała pretensje być może, jednak bardzo wąska baza stereo plus szyby drzwi balkonowych na pierwszych odbiciach, a po drugiej stronie brak drzwi to recepta na brak poprawnej sceny dzwiękowej, nawet jeśli masz tam suwane drzwi po prawej to boczne ściany sa za blisko.
Do tego kolumny pod sama ściana nie tylko wpłynie na jakośc basu, ale również na juz uposledzona scene.
Jeśli zaś chodzi o odtwarzacz to również na ten moment jest troszke lipa. Owszem pięknie wykonany, świetne zasilanie, tylko brakuje wyjść coaxial i Usb, pod zewnetrzny DAC i możliwości streamingu.
Rozumiem, ze streaming może Cie nie interesuje, jednak przygotowanie Malinki pod wypuszczenie sygnału na DAC czyli Coax + USB to podniesienie jakości dzwieku o kilka poziomów. Zawsze mozesz zrobic upgrade.
Zdolności manualnych natomiast zazdroszcze, osobiście wolałem kupić coś gotowego z obawy, ze sobie nie poradze.
Przeciez zamiast hat-a z dacem, mozesz zalozyc na malinke karte z wyjsciem SPDiF, I juz masz streamer pod zewnetrzny DAC. Ja tak zrobilem, DAC to lampizator/lampucera na Crystalu, I gitara
A co do akustyki, pelna zgoda. W tak zaaranzowanym pomieszczeniu NIE MA PRAWA dobrze grac. I co ciekawe pan Radek, Madre projekty robi, a nie wie, ze glosniki umieszczone NA scianie I szyba po lewej, nie daja szans na jakakolwiek scene dzwiekowa, a bas sie wzbudza Jak diabli
@@zawszeedek Powinien wlasnie wiecej tych hat-ow zalozyc i miec do wyboru rca i spdif.
Nic straconego jednak.
Dobra... muzyka jest na dysku podpiętym do maliny, a jakbym chciał coś dodać na ten dysk nowego, to jest on udostępniony w sieci LAN ?
Volumio daje taka możliwość. Wpisujesz w Windows: \\adres_ip_twojego_vilumio\ i widzisz w otoczeniu sieciowym kartę SD na MALINIE I USB.
Helo!! bardzo dziekuje za ten film!!
powiedz skad obudowaa...
Miło mi🙂
Obudowa jak zwykle własnej roboty, najpierw oczywiście powstała w głowie a potem ręce ją zmaterializowały
Piękna obudowa! Gratulacje. Volumio niestety uruchamia się bardzo długo, warto spróbować alternatyw np. piCorePlayer lub moodeaudio etc. Mam tylko jedno ale, moim zdaniem niepotrzebne jest tu zupełnie liniowe zasilanie dla maliny. Masa DAC i maliny są i tak wspólne a na Rpi tak czy tak jest DC-DC. Moim zdaniem, lepszy efekt daje zasilanie rpi impulsowo, a samego DAC liniowo. Tylko żeby takie rozwiązanie miało sens trzeba odizolować galwanicznie DAC i Rpi, sam wybrałem chyba najtańsze rozwiązanie czyli DAC USB i ADUM4160 jako izolator.
A obudowa ? Zamówiona czy znaleziona w sieci ?
Wykonana samodzielnie
Świetny projekt! Mam pytanie odnośnie Twojej szafki RTV- nie grzeją się tam sprzęty? Wygląda jakby było ciasno. Ja mam trochę większą wnęke i nawet maluch smsl a8 trochę się grzeje, gdzie stojąc na wolnej przestrzeni był ledwo ciepły. Zastanawiam się nad jakimś cichym wentylatorem z termikiem do załączania bo nie mam pomysłu jak wyciągnąć sygnał włączenia z smsl.
fajny
Projekt baaardzo fajny ale porównanie do Onkyo to chyba nie na miejscu? Jaką jest moc RMS tego rozwiązania? o inne parametry nie będę pytał bo to nawet nie przystoi, takie urządzenie nie może zagadać dobrze.
Jaka cena wykonania jest a czy da radę zrobić ten odtwarzacz też zasilany akumulatorowi a wykonuje pan na zamówienie takie odtwarzacze..
Piękny ekran. Czy trzeba mieć konto na Volumio, żeby tego rozsądnie używać?
Widziałem, że bez konta nie ma zdalnego sterowania ani podłączania odtwarzacza CD....
Jaki dokładnie model zasilacza jest zastosowany? I jakie trafka są umieszczone?
jaki calkowity koszt budowy? lacznie z aykonaniem obudowy itd.
👍👍👌👌👏👏
Gdzie kupujesz takie arkusze blachy na obudowy? jaka jest grubość ścianki ? Pozdrawiam.
Na alledrogo. Grubość zależy od kilku czynników które należy uwzględnić przy projektowaniu. Zwykle jest to w przedziale 2-5mm.
Pozdrawiam
Witamy ponownie. Widzę przeprowadzkę do PL
Tak, już jakiś czas temu😊
Pozdrawiam
A jest gdzieś taki gotowy zasilacz ? Nie znam się na elektronice.
sklep.tomanek.net.pl/category/zasilacze-ulps-do-przetwornikow-dzwieku
Wspominasz o kiepskim zasilaczu impulsowym, a dlaczego nie zastosowałeś dobrej klasy zasilacza impulsowego ?
Ja mam nakładkę Digione Signature polecam
Gdzie można zamówić taką obudowe?
A jak było z kosztami? Ja nie mam niestety talentu technicznego. Poprzestałem na poleasingowym laptopie 13" z dyskiem SSD (400 zł.) + zewnętrzny DAC Ifi Nano (850 zł.).
Witam prosze podaj gdzie moge dostac taka obudowe i reszte
Witam, nie siada Ci co jakiś czas system, na tym zasilaczu od maliny?
Dzien Dobry Ladny Film ale czy moze Pan podac dokladne komponenty jakie zakupic i czy wskazal by Pan metode zaprogramowania urzadzenia do wlsciwego dzialania , procedury instalacji itp ;? Dziekuje
Od czego Wujek gugiel? Call wiedza jest w internecie i w yt. Trzeba tylko poczytac....
Witam. Jak zwykle projekt pierwsza klasa, czy można prosić o parametry zasilacza do malinki? Pozdrawiam i życzę realizacji wszystkich pomysłów 👍💪
To standardowa aplikacja ze stabilizatorem LM350. Kondensatory 2x10000uf przed i 2200uf za stabilizatorem. Trafo toroidalne 50VA 2x6V (osobny tor dla malinki i hifiberry)
Mógłby by Pan podzieli się schematem tego zasilacza?
A czy nie można programowo zmusić maliny by po wciśnięciu przycisku zasilania przechodziła w stan uśpienia?
Skróciłoby to czas rozruchu.
Od Volumio znacznie szybszy jest PicorePlayer. I to bardzo znacznie.
No I za darmo....
Wygląda to super! Zdradzisz swoje patenty na obudowę?
Patentów to tu specjalnych nie ma. Ręczna robota: brzeszczot, wiertarka, pilniki, gwintownik, papiery ścierne, lakier, cierpliwość i determinacja😊
Świetna roboto! Można się z Panem jakoś skontaktować?
Śmiało proszę pisać tutaj lub ewentualnie na maila: radzior13 małpa wp kropka pl
👍👍👍
a nie można go wprowadzać w tryb standby?
Masz kolego talent do audio-majsterkowania! Robisz moze takie urzadzenia na sprzedaz?
Niestety warunki warsztatowe na to nie pozwalają
Lepianka...lepianka....ale dużo bardziej zaawansowana niż moja ;) (brak obudowy).... faktycznie można zlepić bardzo łądnie grające urzadzenie w ten sposób. A ilośc opcji jest bardzo duża...poprzez malinki i inne minikomputerki a nawet regularne PC, zasilacze mniej lub bardziej wyrafinowane i czyste, DAC-i w dodwolnych cenach rozmiarach i jakościach ....ekrany LCD ...a nawet można sobie wstawić wzmacniacz klasy D i mieć All-in -One..... Sam mam stereo za 6000 $ półkowe ale i tak najwięcej czasu poswięcam na te lepianeczki....i cóż nie gra to wszystko gorzej od produktów połkowych w 5 czy 10 krotnej cenie..... ..polecam szczególnie młodziakom ...będąc w wielku nastoletnim nie miałem takich wspaniałych możliwości jakie są teraz a bardzo pragnąłem chociaż jakiś marny grajek od Unitry ;).
Widziałem gdzieć ktoś bardzo łądnie obudował malinkę i volumio w obudowe jak electrocomapniety i ekran jak w aurenderach - bardzo ąłdnie to wyszło ;)
Te książki układa się tak, że dolna okładka zakrywa tą widoczną półeczkę i później zahacza się tą okładkę o taki ząbek, żeby nie opadała. Dzięki temu efekt jest taki jakby książki lewitowały przy ścianie.
Poważnie?Wow 👍🤭🤣 Mam takie i niestety okładki nie sięgają 🥴
No nie wpadłbym na to😜😂
... niewidzialne półki się to zwie.
A co jeśli długość tych półek jest większa niż 80% moich (a w zasadzie małżonki) książek?
@@audiostrefa624 przyciąć półki tak, żeby długość się zgadzała ¯\_(ツ)_/¯
albo jako pierwszą książkę wybierasz taką większą, żeby zakryła półkę a reszta już bez różnicy
@@gogowiegogowie7375 dobrze, że Cię znalazłem to Ci podpowiem co zrobić 🤣 Przycinasz półki do pożądanej długości, albo jako pierwszą książkę wybierasz taką większą, żeby ładnie przykryła półkę😊🤣
Szczerze? Wolę kupić używany komputer klasy USFF, SFF, USDT, czyli wszystkie desktopowe mikroformaty, które są np. używane w biurze i mieć pełnoprawny komputer (mam akurat takowego HPka, z procesorem I3 oraz I5 w modelach 2xxx oraz 3xxx) za jakieś 300 zł (zresztą, za 350 zł kupiłem właśnie HPka z klawiaturą, monitorem, wersja mikro) ale o nieporównywalnie mocniejszych parametrach niż ta malina, a który to oprócz komputera, gdybym chciał, może robić jako serwer muzyczny - de facto u mnie w tej roli chodzi na nim Daphile. Taniej, szybciej, bez kombinatoryki, a całość idzie z HP do DACa cyfrowego DAC od Aune za pomocą USB. Czas uruchamiania to parę sekund, całość może być sterowana przez zmartfon po odpaleniu.
Też korzystam z dac+ pro na Moode audio i borykam się z trzaskami w głośnikach przy przełączaniu utworów. Czy nie ma Pan podobnych problemów na volumio?
Na szczęście ja u siebie takich efektów nie zaobserwowałem😊
fajna obudowa, sam Pan robił, czy to można kupić?
Również zbudowałem podobne urządenie z wyśietlaczem OLED i enkoderami do obsługi. Jakość dzwięku super (chociaż użyłem tańszego DAC opartego na PCM5102a). Dodałem jednak jedną rzecz, którą nazwałem bezpiecznym wyłącznikiem, jest to mały układzik pozwalający jednym przyciskiem załączyć malinkę i co ważniejsze bezpiecznie ją wyłączyć czyli przeprowadzić shutdown systemu i dopiero wtedy odciąć zasilanie. W planach mam jednak również wersję z ekranem dotykowym.
Będę robił coś podobnego.
Tylko inaczej :)
Będzie malina trójka, ale bez systemu operacyjnego. Zamiast niego będzie program napisany z użyciem Ultibo. ( ultibo.org/ )
Program zrobiony w Ultibo wstaje w 3 sekundy od podania zasilania.
Będzie też płytka z mikrokontrolerem Propeller 2, ( www.parallax.com/propeller-2/ ) który ma na pokładzie 64 (!) DACe bardzo dobrej jakości (16 bit @ 1.25 MHz albo 8 bit @350 MHz). Testowałem jak to gra (lepiej niż HifiBerry Dac Lite). Mikrokontroler ogarnie więc DACe, gałki i LEDy wszelkiego rodzaju. Są i ADC, można zrobic audio input. Z maliną skomunikuje się przez i2s.
Kupiłem 4 panele kolorowych ledów, będzie iluminofonia jak w latach 80-tych, Propeller 2 załatwi także sprawę ich sterowania.
Na dziś mam szumnie zwany odtwarzacz zamknięty w niewielkiej obudowie z 7" wyświetlaczem, generujący audio przez jacka.
Minusem rozwiązania z Ultibo jest brak obsługi wifi. Ethernet jest, ale "sieciowości" odtwarzacza nie miałem potrzeby robić i się w to nie bawiłem.
A tak żeby nie było za bardzo offtop to dlaczego DAC hifiberry? Brałeś pod uwagę np AlloBoss 1.2 czy np audiophonicsa I-Sabre ES9038Q2M? Wydaje mi się że hifiberry przy tych dwóch wypada co najwyżej przeciętnie (choć nie słabo sam miałem go dość długo i byłem zadowolony) Co miało wpływ na wybór?
Owszem brałem pod uwagę sabre es9038 tylko u nas chyba ciężko z dostępnością.
@@audiostrefa624 Tak to prawda, z dostępnością słabo. Sam projekt znakomity, jestem pod wrażeniem. Naprawdę dobrze to wygląda. Chyba zacznę myśleć nad swoim. Naprawdę fajny pomysł z wyjściem słuchawkowym! Volumio obsługuje też masę wtyczek, jak radio 357 czy spotify connect. Naprawdę warto rozwijać pomysł. Raz jeszcze gratuluję i podziwiam. Pozdrawiam i czekam na więcej:)
Looks great - Really well put together. Don't know if you discussed this in your video - But have you considered installing a CD-Drive so that Volumio can rip the CD direct to your collection? Well done !!!
Google Translation :
Wygląda świetnie - naprawdę dobrze połączone. Nie wiem, czy omawiałeś to w swoim filmie - ale czy rozważałeś zainstalowanie napędu CD, aby Volumio mógł zgrać płytę CD bezpośrednio do Twojej kolekcji? Dobra robota !!!
Miło jest znowu Ciebie widzieć. Jak zawszę robisz dobre filmy z których można dużo mądrego się dowiedzieć.
Zdradź jak możesz ile wyniósł Ciebie +/- odtwarzacz? Pozdrawiam.
Trudno dokładnie policzyć bo np. trochę aluminium na obudowę małem. Myślę że tak ok. 900 zł powinno wystarczyć na wszystkie komponenty.
A czy do tego odtwarzacza można podłączać bezpośrednio już głośniki? Czy potrzebny będzie jakis wzmacniacz osobny? Super projekt pozdrawiam 😁
W tym przypadku to tylko źródło. Ale istnieją także nakładki wzmacniacze na raspbery pi.
Fajna sprawa ale mi bardziej odpowiada Logitech Sqeezebox Touch z zasilaczem Tomanek. Możliwości te same a czas zaoszczędzony.
Owszem. Bardzo fajne urządzenie. Wychodzi znacznie drożej ale za to ma wyjście coaxial 😊
@@audiostrefa624 piCorePlayer z zainstalowanym jivelite, to w zasadzie taki okrojony Squeezebox Touch.
Takie sprzęty są w sklepach?
ja swojego volumio nie wyłączyłem od 3 lat :D
Cześć, czy można byłoby uzyskać dostęp do szczególowego opisu, instrukcji. jak można to wykonać?
szukaj projekt Volumio, wszystko jest wyklarowane.
Wolalbym koncept bez DAC. Sama Malina jako transport, z dobrym zasilaniem i wyjsciem USB i SPDIFF na zewnetrzny DAC dobrej klasy. Szkoda, ze tego nikt nie robi - np. Topping.
Książki z tyłu na niewidzialnych półkach masz źle zamontowane. Książka leżącą na dole, powinna okładką okalać tą półkę tam aby nie było jej widać. Pod półeczką jest języczek do zaczepienia okładki. Efekt lewitujących książek jest lepszy.
Jak dodać on-off do tego volumio
Czy można nabyć ten zasilacz liniowy?
Można go samemu zrobić.
@@Yoh98 To ja wiem. Ale skoro jest to konstrukcja wg Autora dobra i działa dobrze to czemu nie dać mu kilku złotych. Przerobiłem już tyle zasilaczy liniowych, że nie chce mi się składać kolejnych bo niby konstrukcja prosta jak budowa cepa a i tak zawsze jakieś "ale". :)
Niestety nie wykonuję na sprzedaż. Schemat prosty i ogólnie dostępny. Pcb mojego projektu mogę udostępnić.
@@audiostrefa624 jeśli to nie jest jakiś problem to bym poprosił. Chętnie sprawdzę jak się sprawuje. Volumio i Raspberry używam od kilku lat i nie ukrywam, że dobry zasilacz by bardzo pomógł.
Półtorej minuty? To akurat żeby lampy się dobrze nagrzały
Przydałby się tryb stand-by ;)
@@tomaszt8358 No tak zauważyłem później ze na lampie nie gra tylko na swoim tranzystorze😁
@@michalwarmbier4113 ale w sumie mogę sobie tłumaczyć że lampy się muszą nagrzać choć póki co leżą w szufladzie😂
@@tomaszt8358 jest nakładka gpio o takim działaniu 😊
@@audiostrefa624 ;) Wiem... bo dla mnie 2 minuty to zbyt długo ;) Udanych projektów.
Jaka obudowę wykorzystałeś?
Własnego wykonania
@@audiostrefa624 kurcze, nie zauważyłem że jest już pytanie o obudowę. Sam wykonałeś czy zleciłeś gdzieś wykonanie ?
co za wyświetlacz ?
botland.com.pl/wyswietlacze-lcd-tft-i-ips/16405-ekran-dotykowy-pojemnosciowy-lcd-43-ips-800x480px-dsi-dla-raspberry-pi-waveshare-16239.html
Ile to kosztowało? Warto?
Volumio ładniej wygląda ale można zainteresować się PiCore Playerem (Logitech Media Server) który uruchamia się o wiele szybciej.
Używam PiCore na PiZero jako klienta Daphile, bardzo dobrze się sprawdza
@@Robert_RBX ja mam kilka instalacji PiCorePlayer w domu a wszystkie spięte z HomeAssistant jako multiroom
0:28 adaptacja czy adopcja bo jak zaadoptowanie to adopcja :)
Miałem na myśli zaadaptowanie 😜
Marzy mi się takie urządzenie.
Niestety jestem zupełnym laikiem w temacie Raspberry, lutownicę trzymałem w rękach, ale jakością wykonanych lutów nie chciałbym się tu chwalić.
Oczywiście znalazłem większość podzespołów, użytych w tej konstrukcji: Raspberry 3 Model B+, HifIBerry DAC+ PRO RCA, czy wzmacniacz słuchawkowy RS-Headamp.
Niestety, w wideo poza informacją o tym, że użył Pan wyświetlacza o przekątnej 4,3" więcej szczegółów już nie zdradził.
Czy rozdzielczość 800x440 jest wystarczająca, czy też szukać wyświetlacza o wyższej rozdzielczości.
Czy mogę się dowiedzieć, gdzie wycinał Pan otwory na potencjometry, ekran?
Czy wielkość frontplatu też można ustalić z tą firmą?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Przepraszam, nie zauważyłem, że skomentowałem będąc na koncie mojej córki, proszę wybaczyć:)
Podpinam się do komentarza...Jestem laikiem jak chodzi o elektronikę i chciałbym spróbować swoich sił tworząc taki zestaw, ale bez łopatologii chyba nie dałbym sobie rady. Mimo wszystko świetny pomysł.
Enable CC please.
Zamiast zmieniać radiator, mogłeś przemeblować, a miejsce jest.
Jaki był całkowity koszt zbudowania tego odtwarzacza?
Najtrudniej byłoby dokładnie policzyć elementy na obudowę bo trochę aluminium miałem.
Myślę że ze wszystkimi podzespołami zmieścić się można w kwocie 900zł.
No i gitara.