Chcesz uzyskać jeszcze więcej? Spotkanie, poradę, dostęp do grupy, projekt funkcyjny, a przy okazji wesprzeć mnie w tworzeniu tego kanału? Zostań moim Patronem, będę wdzięczny za każde wsparcie. patronite.pl/aranzacjawnetrz. Zapraszam równie, do mojego kursu o projektowaniu wnętrz i kuchni. Z hasłem yt10 dostaniecie 10% rabatu kursprojektowaniekuchni.pl/ Oraz, zapraszam Was na mój Instagram :) instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/ i TikTok @aranzacjawnetrz
Ja układałem parkiet z buku klasy 0. Tyle że używany już raz. Z kolegą zdejmowalismy go z mieszkania, bo ktoś oddawał za darmo. 40 parę metrów. Dwa tygodnie układania, bo trzeba było trochę zabawy i robota nie idzie jak przy nowym. Dodać jakieś 500zł klej epoksyd i lakier 400 to wyszło Tanio. Tylko z cyklonowaniem było zabawy. Za to podłoga na kolejne 30lat. Wygląda jak nowy.
Bardzo pomocny film i dobrze zrealizowany. Mogę jeszcze dodać coś odnośnie zwykłych paneli, bardzo łatwo nasiąkają wodą na łączeniach i pęcznieją oraz po kilku latach użytkowania w mocnym słońcu wyraźnie się odbarwiają (tracą czerwony barwnik) i nabierają zielonkawego odcieniu, szczególnie te imitujące ciemne drewno.
Dziękuję za miłe słowa. Co do nasiąkania wodą, to fakt zdarza się że jeżeli dłużej ta woda postoi na nich, to spęcznieją one, ale prawdę mówiąc nie spotkałem się z tym, aby traciły barwnik
jak panel winylowy klejony sprawdza się w mieszkaniach na parterach? Czy brak podkładu, i innej izolacji nie powoduje że ciepło szybciej ucieka? W łazience na podłodze: folia w płynie, klej, panele winylowe? Czy w razie usterki nie zaleje garażu? I co jak będzie się chciało je w przyszłości wymienić i odkleić?
Rewelacja, czekałem na taki film, szkoda, że nie było zbliżeń lub pokazane pod kątem na te wszystkie uszkodzenia ale i tak dziękuję. Łapka i subik naciśnięty :) Pozdrawiam
Jestem tu pierwszy raz i po kilku sekundach słysząc Twój głos pomyślałam "on jest stąd". Po czym znalazłam lokalizację Twojej firmy i okazuje się, że jest ona w Rudzie Śląskiej. Pozdrawiam z Chorzowa i zostawiam suba ;)
jest wiele czynników nie wziętych pod uwagę w tym teście. Winyle są dostępne w różnej warstwie odpowiadającej za ścieranie od 0.3 przez 0.5 po 0.7. to samo tyczy się paneli z klasami aż po AC6 - tutaj jeśli chodzi o wytrzymałość też wpływ ma gęstość Hdfu czym nie każdy producent się chwali. kończąc warto też wspomnieć, że deski warstwowe również są pokrywane różnymi lakierami. Nie można porównać deski z marketu z np. barlinkiem z lakierem professional.
Mam u siebie na dole vinyl przyklejany 3mm. Mimo, że posadzka była idealnie zrobiona, to firma układająca wylała dodatkowe 2 mm, ponieważ brali na siebie odpowiedzialność, że wszystko ma wyglądać idealnie. Na ogrzewaniu podłogowym sprawia się idealnie. Nie ma dudnienia. Latem nie ma uczucia zimnego materiału jak w przypadku gresu. Mam kilka rys ale powstały w wyniku przesuwania bardzo ciężkich rzeczy i ostrym kantem zarysowało. Moi goście nie muszą ściągać obuwia i w tym przypadku to rozwiązanie idealnie. Można mopować na mokro. Generalnie polecam. Na górze mam deskę trójwarstwową dębową lakierowaną u producenta. Ważne aby wszystkie warstwy były z tego samego gatunku. Drewno iglaste jest dużo bardziej miękkie . I co z tego, że wierzch 3 mm to twardy gatunek, skoro cała reszta to miękka sosna lub świerk o innych parametrach.
Montuje różnego rodzaju podłogi już kilka lat. Dobrze zrobiony filmik, fajnie że są wszystkie podłogi. Tak jak zostało powiedziane, wszystko ma swoje plusy i minusy i nie ma idealnego materiału. Szkoda że zabrakło paneli laminowanych lepszej jakości. Wtedy myślę że test byłby sprawiedliwy. Są laminaty które po zrzuceniu na nie młotka nie miałyby śladu. Cena co prawda koło 100zl+ za m2, ale ten vinyl na klik też tyle kosztuje, nie wspominając już o jakiejkolwiek desce. 80% winyli jest odporne tylko na zachlapania i jesli będą np pod prysznicem to też będą do wymiany. Niestety znam to z autopsji. Trzeba dobrze sprawdzać i czytać lub pytać porządnych sprzedawców. Dodatkowo winyle potrafią wejść w reakcje z niektórym plastikiem i gumą. Odbarwia się wtedy taki panel na żółto. Kiedyś dziecko klienta zostawiło na noc samochodzik z gumowymi kółeczkami i rano już był ślad. Także marka to dużo, a z marka idzie cena. W wielkopowierzchniowych molochach ciężko o bardzo dobry materiał. Pozdrawiam
Super film - szerokie podejście do tematu, ładnie wytłumaczone i na koniec testy. Stosunek walorów merytorycznych do długości filmu - celujący :-) Dodatkowo potwierdza to, czego już dowiedziałem się od znajomych np. o bambusie czy płytkach. Każdy może mieć swoje zdanie, ale jak dla mnie na ogrzewanie podłogowe płytki wygrywają.
Stoję właśnie przed wyborem co na podłogi w budowanym domu. Cieszę się, że przybliżył pan ten temat. Podobają mi się gresy o wyglądzie drewna i panele winylowe. Tym bardziej, że mam ciężkie meble zabytkowe. Ciekawych rzeczy się dowiedziałam z testu a ponadto, że pod winyl trzeba równą wylewkę. Świetny program, bardzo dziękuję 👌👍
@@ukaszmitua5264Dziękuję za zainteresowanie. Ogladam inne pana filmy. U mnie budowa stanęła. Mam na razie piwnicę otynkowaną. Zaraz będę wybierać co na podłogę. Mój wybór to płytki drewnopodobne. Mąż chce żywicę polimerową. A co pan by polecił.
Świetne są Pana porady. A może coś o listwach przypodłogowych? Które wybrać, kolorystyka jaka najlepsza w utrzymaniu czystości i te nieszczęsne narożniki 🙈😉
Dzięki Marku za ten odcinek i wiele innych. Od kilku miesięcy mierze się z generalnym remontem mieszkania z rynku wtórnego i w końcu widać jego koniec. Twoje filmiki pomogły wyklarować wizję na kilka rzeczy. Co do podłogi, zdecydowaliśmy się na ciemne panele laminowane dąb tabak ac5 i już mialam je kupować, kiedy dwóch robotników powiedziało, żebym się zastanowiła czy na pewno, bo szybciej na nich kurz widać i zarysowania...I tu brakuje mi odpowiedzi na Twoim kanale. Lubię jasne wnętrza i ciemniejszą podłogę, mam poczucie, że do takiej łatwiej dobrać meble. Ale jest też mininalistką i osobą mocno nastawioną na praktyczne względy i teraz mam dylemat czy jednak nie kupić jaśniejszych paneli... czy masz jakieś wskazówki w tym temacie? Bać/nie bać się tych ciemnych paneli?
olej roslinny dla testu tak ale BRON BPRZE na podloge w domu. Olej lenny jak najbardziej. Naturalna impregnacja, fajny kolor i zdrowo bez chemii. Szczegolnie polecam dla alergikow.
Oczywiście. Do naprawy należy wybrać tylko specjalistyczny olej. tu chciałem pokazać, że po prostu można samemu naprawić. Ale na pewno nakładamy odpowiedni olej przy renowacji :)
@@projektantwnetrz Ale należało to podkreślić, bo znajdą się tacy co będą smarować deski olejem roślinnym. A on może i chwilowo spełni zadanie. Do momentu gdy zacznie jełczeć, a to powoduje przykry zapach, a na dłuższą metę wydzielanie substancji toksycznych.
3:55 "taki winyl jest cieniutki" zbytnio upraszczasz. Są różne panele winylowe. m.in. z twardym rdzeniem i zintegrowanym podkładem 8mm. Jednak jest faktem, że winyle (wszystkie) lubią równe podłoże...
Fajny film. Jest lajk ;) Ja bym jeszcze chetnie zobaczyl porownanie dot. wydzielania przez rozne materialy substancji szkodliwych. W sumie to chyba juz nie tajemnica, ze z klejow, lakierow, tworzyw sztucznych "paruja" nam do pomieszczen rozne trucizny (np. formaldehyd itp. itd.)
@@siwy7551 Ciezko powiedziec, bo temat faktycznie bardzo zlozony a do prawdy ciezko by dotrzec. Realnie patrzac, to chyba lite drewno w naturalnym oleju/wosku.
Witam. My musimy zmienić podłogę i właśnie zastanawialiśmy się nad panelami winylowymi i cieszę się, że powiedział Pan o wcześniejszym wyrównaniu podłogi bo nie wiedziałam. Również, że trzeba uważać przy przesuwaniu ciężkiego sprzętu. Mamy wielka szafę dębową i wezmę to pod uwagę. Myślimy również o płytkach bo mamy podłogówkę ale winyl będzie chyba tańszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
Film bardzo pomocny. Ciekawa sprawa jest z deskami bambusowymi. W opisie tych produktów w sklepach można wyczytać, że są wyjątkowo twarde i trwałe, ich twardość może być niemal 2,5-krotnie wyższa niż dębu, oraz że można je stosować nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. W komentarzach natomiast część osób poleca a część faktycznie mocno odradza zwracając uwagę na to że są one bardzo miękkie oraz że się wyjątkowo mocno rysują. Dla mnie jest to co najmniej dziwne. Osobiście przyznam że design podłóg bambusowych bardzo mi się podoba i doceniam niestandardowe kolory jakie są dostępne w tych produktach ( w szczególności karmelowo czerwone jak na filmie). Chyba muszę wybrać się do sklepu i samemu to sprawdzić. Dodatkowo pytanie do Pana Marka: czy oprócz problemu z rysowaniem zaobserwował Pan jakieś inne problemy z tym materiałem, np, odpryskiwanie lakieru, nadmierne reagowanie na wilgoć i wodę, uszkodzenia po umyciu, zapach lakieru itp. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Tak z wilgocią tez nie jest najlepiej. Przykład. Mam odkurzacz który również myje. Widocznie gdzieś z niego woda wyciekła i... już jest ślad na podłodze
Bardzo pomocny i przydatny film. Dla mnie panele winylowe to niestety produkt sztuczny a do tego trudno się rozkładający i rozkładający się na toksyczne związki (np. HCl - chlorowodór). Pomimo wad drewna (słaba odporność) to właśnie drewno wolę.
@@mariolapolak4195 Mnie podłoga drewniana prawie finansowo rujnuje ale jak pierwszy raz usiadłem na niej to zrozumiałem dlaczego warto. Nie robię reklamy - każdy kupuje to na co go stać. Paradoksem jest to, że to co kiedyś było normą (drewno) dziś jest luksusem, na który nie każdego stać. Jak dla mnie winylowe panele to sposób pewnych krajów na pozbywanie się odpadów. Surowiec do ich produkcji w największych ilościach produkują Chiny. Niby trąbienie o ekologii i wycofywanie plastikowych widelców przez UE ale podłoga z PCV to już jest dopuszczalna. A PCV to kompletnie co innego niż polimer dopuszczony do kontaktu z żywnością. Trudno, dopłacę do drewnianej podłogi.
Witam, tak tylko dodam od siebie odnośnie przygotowania posadzki pod podłogę winylową klejoną- można ją również nakleić np. bezpośrednio na płytki, po ich wcześniejszym przygotowaniu. Można również układać na istniejącej podłodze pływającej (panelach laminowanych) wykorzystując matę samoprzylepną
Po zmoczeniu deski surowej okaże nam się wizerunek drewna jakiego się możemy spodziewać po lakierowaniu lakierami wodnymi. Po lakierowaniu lakierami z rozpuszczalnikami np. lakierem nitrocelulozowym drewno dostaje kontrastu, ale po odparowaniu rozpuszczalnika drewno wraca do jasnego koloru.
A co mi powiesz o elementach zalewanych np. drewnianych żywicą epoksydowa? Co do winyli, przerabialiśmy to już z plytkami pcv (na kleju).Co do deski - muszą być chyba położone legary i podłoga skrzypi. Ja mam zwykłe panele i w pielęgnacji, łatwości układania i ceny są cudowne! Sama wycinałam otwory przy rurkach c.o. wyrzynarka. Co do impregnacji drewna mamy nieco zapomnianą ale zdrową technikę , politurowania'' czyli nacieramy drewno żywicą rozpuszczoną w spirytusie.
Z tymi winylami to nie do końca jest tak ze musi być wykonana idealna posadzka - przy odpowiednich panelach winylowych click można położyć je bez podkładu np na płytki ceramiczne.
Witam, film bardzo ciekawy jeśli chodzi o drewno lite na ogrzewaniu podłogowym to sam takie posiadam, spisuje się świetnie nie ma żadnych problemów jest to palisander, mogę śmiało polecić .
Nigdzie ani słowa o podłogach korkowych ... szkoda. Planuję wymianę podłogi i ten akurat materiał zwrócił moją uwagę (panele jednak można zniszczyć 😉) Poza tym bardzo przydatne informacje w każdym kolejnym filmiku ... dziękuję 😁
W temacie podłóg interesuje mnie także ich izolowanie od dźwięków. Mieszkam w bloku. Stropy są cienkie jak z kartonu. Słyszę każdy krok sąsiadów na górze. sa pod podłogi wylewki, izolacje i sam materiał chroni przed dźwiękami, niestety ciężko wybrać coś co będzie idealne i zestawić to tak by chroniło przed dźwiękami. Ja nie chce sprawiać tego problemu moim sąsiadów na dole ale chcę także zabezpieczyć si3 przed dźwiękami z góry-pozatym da się wyciszyć jakoś sufit? Ciężkie jest życie kiedy masz wrażenie że ktoś tobie chodzi po mieszkaniu. A inżynierom polecam myślenie co budują, bo całe pokolenia muszą znosić ich głupotę.
Inżynier zbuduje to co ma w planie. A to co ma w planie zależy od środków inwestora. Krótko mówiąc chodzi o oszczędność A nie komfort. Znajomy od 20 lat robiący remonty mieszkań mówi,że nie ma sensu wygluszac sufitu. Sąsiad z góry powinien wyciszyć podłogę. Tzn fachowiec może wyciszyć Ci sufit, dla niego to kasa, ale podobno to nie ma sensu - sztuka dla sztuki.
Jeśli chodzi o wyciszenie to materiały o dużej gęstości bardzo dobrze przenoszą dźwięk. Z takich materiałów robi się budynki wielorodzinne gdyż są trwałe i wytrzymują duże obciążenie. Co do izolacji proponuje wykonać maty studyjne dźwiękoizolacyjne ale podejrzewam że Pani chciała by mieć bardzo cichutko czyli minus około 60 decybeli . Proponuje poobserwować jaka skomplikowana technologia oraz jaki ogromny nakład kosztów byłby wstanie sprostać Pani oczekiwaniu. Pozdrawiam
@@dominika3313 szkoda że sąsiad z góry to tępym stary dziad, który ma w dupie mój komfort. Jedynym ważnym elementem życia jest usadzenie tylko w fotelu i oglądanie tv do 2 w nocy. To typ Janusza który wie wszystko najlepiej, a jego zdanie jest święte. Użeram się z nim po nocach od pół roku ale ostatecznie to i tak ja wstaje wykończona po 4h snu
Znalazlam Pana kanał 2 tygodnie po wprowadzeniu sue do jowego domu i z zaciekawieniem ale i obawą oglądam filmiki zastanawiając się, czy dobrych wyborów dokonałam. I jak na razie jest ok, blaty z konglomeratu, grubsze winyle klejone na podłogach 😉
Dobry film, wiedza szeroka ale wkradło się parę błędów a i pewne rzeczy wymagają doprecyzowania: Drewno nie jest dobrym izolatorem i choć izoluje niemal 3 razy lepiej niż np: ceramika to jednak od styropianu czy wełny jest niemal 10 razy gorsze. Drewno więc stosujemy na ogrzewanie podłogowe - jednak w wersji warstwowej mniej ono pracuje (ustawienie warstw pod kątem do siebie nie jest przez przypadek) i nie będzie pękać tak jak wersja lita - choć i na tą są sposoby np robienia pustki powietrznej pod deską. Miło było by też pokazać zbliżenia przy testach bo niewiele widać - a z moich testów wychodzi iż nawet dobre panele winylowe mają znacznie mniejszą odporność na zarysowania niż najgorsze panele (a porównanie robiłem na "class 33" vs AC3 - panele winylowe oznacza się tylko w jednej klasie 3x a zwykłe w dwóch 2x oraz 3x co pozwala klasyfikować do normy AC )
Dzięki za uwagi i dobre słowo. Co do drewna to mówiłem, że może być stosowane na ogrzewanie podłogowe, lecz bardziej izoluje niż inny materiał, a jak już chcemy dać drewno to właśnie warstwowe. Co do zbliżeń. Masz rację, niestety wszystkiego człowiek musi się nauczyć w życiu, juz teraz zwracam na to uwagę. jeszcze raz dzięki.
Czy kładąc panele winylowe lub laminowane na płytkach: 1. Będzie się odczuwać wgłębienia w miejscach fug (głównie w kontekście winylowych)? 2. Straci się dużo ciepła z ogrzewania podłogowego? Czy może poleca Pan jednak skucie płytek przed położeniem paneli?
i co w koncu zrobilas bo mam ten sam problem? jesli o ogrzewanie podlogowe to bedzie ok bo tam przenikalnosc cieplna jest bardzo mala okolo 0.03 a z tego co wiem max wartosc to 0.15
Dobrze zrobiony film, z prostym przekazem właściwości produktów - uznanie dla autora. Mam dwa pytania - pierwsze - jak rozumieć gęstość włókien w klasycznych panelach i jaki to ma wpływ na ich trwałość , skoro za trwałość odpowiada laminat o takiej lub innej klasie odporności? Drugie pytanie - czy naprawa desek olejowanych UV, przebiega tak samo jak desek olejowanych oksydacyjnie?
Czym gęstsza płyta HDF (czyli ta gęstość włókien), tym panele są trwalsze. Takie dane można znaleźć w karcie technicznej. Dobra gęstość płyty HDF, to 800/900 kg na m3 Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi, nie robiłem, ani nie widziałem naprawy takich desek
Czy może zrobić Pan dodatkowy odcinek o bambusie? Tu wszędzie wychodzi ze bambusowe jest jak panele drewniane ale chyba jednak trochę twardszy. Dlaczego nie można cyklinować bambusu? A te odbarwienia nie można samemu zaolejować?
wgniecenie w drewnie można wyciągnąć, nie pamiętam dokładnie jak to się robiło ale troszkę wody się wylewało i chyba przykładało żelazko i chyba powinno trochę napęcznieć i wrócić do poprzedniego stanu
Szukałem informacji o panelach winylowych. Wyskoczył ten filmik. Informacji o nich jak na lekarstwo. Brak informacji pewnie spowodowany tym ze czasu brakło w 23 minutach żeby o wszystkim opowiedzieć. Dużo błędów. „Idealnie gładka posadzka” - nie powiedział ze tylko do klejonych. Przy klik już nie jest to tak ważne. Poza tym jest trzeci rodzaj winylu: Rigide. Ma fabrycznie przyklejony podkład. Kolejna informacja: „materiał sztuczny” ok, ale deska nie jest sztuczna? Sama nie, ale to czym ją zabezpieczasz jest już sztuczne. Naturalne jest tylko lite drewno niczym nie zabezpieczane. Nawet nie oglądałem porównania. Na wstępie nie podał producentów lub parametrów technicznych próbek, czy to winyl z Castoramy za 40 zł, czy klasa 32 za 100 zł ma metr kwadratowy czy klasa 42 która kosztuje 200 zł za metr kwadratowy i jest ona tak twarda jak powierzchnia płytki. Przykro mi ale materiał jest tak ogolnikowy oraz niedokładny ze bardziej wywołuje dezinformację - można źle ocenić produkt
kupiłam stare mieszkanie gdzie były deski pomalowane farbą olejną, po wycyklinowaniu okazało się, że są zbijane gwoździami w kolorze złotym i po pomalowaniu farbą przeznaczoną do hal sportowych podłoga okazała się niezwykle trwała i piękna a ma już ponad sto lat, jestem za solidną podłogą drewnianą lub z gresu, winylowa tandeta dobra jest na kilka lat
To prawda winyl jest na kilka lat, dlatego mi pasuje bo lubie dość czesto coś zmieniać w wystroju a winyl można szybko i tanio wymienić na nowy co 3-4 lata :)
@@jolantalewandowska9046 Słaby argument, bo nie jest bardziej niezdrowy niż woda z plastikowej butelki albo jedzenie pakowane w tworzywo. Lakiery do hal sportowych też jest tak samo zdrowy jak winyl 🤣
@@Karoryfelzeberkowynakosciachno niestety, ale on kiedyś przestaje śmierdzieć a winylek to czuje się po latach, chociaż to też zależy jaki a do podłóg drewnianych są też lakiery ekologiczne
Pamiętajcie, że deski można cyklinować tylko jeżeli zostały położone na klej, kiedy podloga jest położona w technologii pływającej, nie ma praktycznie szans na cyklinowanie
Jedna uwaga do "testu" wytrzymałości płytki gresowej za pomocą młotka. Jest to oczywiste, że po przyklejeniu płytki zyskuje ona wytrzymałość na uderzenie. Oczywiście jest to przez to, że poprawnie przyklejona płytka ma równomierne podparcie od spodu dzięki czemu naprężenia od uderzenia rozchodzą się po całej płytce.
Montuje podłogi od lat, i niestety w większości przypadków ludzie kierują się kolorystyką i ceną. Wiele osób nie wie że dużo taniej wyjdzie deska warstwowa od mniejszego polskiego producenta niż deska np. Barlinka. Kupienie i ułożenie gotowej jodełki wyjdzie o wiele drożej niż surowej i polakierowanie jej , nie wspominając już o końcowym efekcie wizualnym. Co do bambusa zgodzę się w 100% i aż się trochę dziwię że osoba z taką wiedzą ułożyła go u siebie ;-) jedyny bambus jaki układałem i fajnie wyglądał był mocno szczotkowany. Winyle zrobiły się bardzo monde ale czy jest sens ich przyklejania to w dalszym ciągu się zastanawia. Na zakończenie dodam że super film i napewno przyda się wielu osobą.
Dzięki za miłe słowa, tym bardziej od fachowca. To prawda, że deska warstwowa, czy surowe drewno bedzie bardziej opłacalne, od gotowych desek, czy tym bardziej lotych. Co do mojego bambusa... błędy młodości😂 A tak na serio, lata temu nie mieliśmy takiej wiedzy, człowiek jednak uczy się całe życie. P.S. też wybrałem wersję szczotkowaną - na niewiele się to zdało.
A możesz kogoś z polskich producentów desek warstwowych polecić? Właśnie zaczynam rozglądać się za deska do domu i nie wiem za bardzo na kogo się zdecydować ...
Ciekawy material. Co do podłóg drewnianych i ich impregnacji zabrakło wosku. Wiadomo ze to nie lakier ale nie brudzi się tak jak olej . Taką podłogę mozna samemu odświeżyć
Mam panele winylowe 2 rok i polecam do ogrzewania podłogowego i także w łazience. W salonie mam duże akwarium, nie raz pochlapię podłogę wodą i nie ma z tym problemu. Mały pies też im nie zaszkodzi, ale dzikie tańce z krzesełek w roli głównej niestety potrafią podrapać troszkę, na szczęście rysy są mniej widoczne niż na tradycyjnych panelach. Polecam do ogrzewania podłogowego ponieważ bardzo dobrze przepuszczają ciepło. Jeżeli nie ma ogrzewania podłogowego to nie warto podłoga będzie chłodna lepiej zwykłe panele założyć.
Miałam panele winylowe w ganku, przedpokoju i kuchni, ale wytrzymały tylko 2 lata. Stwierdzam,że oprócz walorów estetycznych to zwykły lenteks jest bardziej wytrzymały o 500%. Zwykłe panele są też odporniejsze na zarysowania i ścieranie.
Wczoraj trafiłam przypadkiem na Twój kanał i oglądam film po filmie, mąż już się na mnie dziwnie patrzy bo nie wie czy planuję remont czy może coś innego 😁
Witam. Chce zrobic łazienke tzn. Osb spod krecona do drewnianej konstrokcji potem mata wp90 na kleju do mat na to elastyczny klej i plytki. Taki uklad wytrzyma czy beda problemy. Poleca Pan jakies inne rozwiazanie?
BAAAAARDZO pomocny filmik, dziękuję za omówienie opcji. W okolicach 12-tej minuty mówi Pan o gresie - czy można poznac producenta tej płytki gresowej? Z tego co Pan mówil to sprawdzony materiał. Jestem akurat przed kupnem gresu na podłogę w całym domu i mam wrażenie że sprzedawca w sklepie chce mi wcisnàč taki gres jaki ma na zbyciu :( z góry dziękuję!
Z bezproblemowa wymiana winyla gdzie jest motoda zapięcia na clic nie moge się zgodzić. Bardzo łatwo i wręcz prawie jest pewne ze podczas demontażu z zaczep zostanie połamany. Co innego w panelach na clic tam nie ma takich problemów
Uczciwie powiem, że sam nigdy nie wymieniałem, lecz zadzwoniłem jeszcze w tym temacie do kolegi który się zajmuje podłogami, twierdzi, że nie ma problemu wymienić. Ale też i fakt, że czasami może pęknąć taki zaczep.
@@projektantwnetrz czyli jednak spotkał się z pęknięciem zaczepu. Tez wszystko zależy od producenta. Trzeba dobrze poczytać o opiniach na temat trwałości zaczepów, demontażu panela. Cena panela tutaj nie gra roli. Montowaliśmy dość drogie panele winylowe o kształcie kwadratu i tam była istna masakra jeżeli chodzi o zapięcia. Jak raz się zapięło to lepiej było tego nie ruszać. Dodatkowo trzeba było gumowym młotkiem dopinać aby wszedł całkowicie. Pomijając problem zapięć same panele są bardzo fajne. Cienkie, twarde, odporne na wodę, i dają przyjemne ciepło :) kwestia wyboru odpowiedniego producenta paneli. Aby nie było żadnych montażowych problemów.
Dzieki za material, jestem w trakcie zakupu roznych rzeczy do remontu i przydaja sie cenne wskazowki i rady. Zasanawiam sie czy panel nada sie do aneksu kuchennego. Chodzi o wodoodpornosc, nie zakladam ze bede regularnie zalewal kuchnie ale pewnie sie zdazy od czasu do czasu. Czy zwykly panel sie nada? Czy musi miec specjalne oznaczenie, ze wodoodporny? Najlepszy bylby winyl ale idac za wskazowka z poprzednich filmow podloga to jest element na ktorym mozna zaoszczedzic a winyl jest srednio 2-3 razy drozszy od paneli. pozdrawiam
Tak, panele laminowane się nadadzą i jak nie będzie na nich za długo woda stała to nic im się nie stanie. Wybierz na wszelki wypadek te lepsze, które maja więcej włókien w środku i klasa przynajmniej AC4.
Których producentów paneli laminowanych można uznać za najlepszych? Przy remoncie jednej kuchni kupiłem wodoodporne z Quick Step. Teraz remontuję drugą kuchnię i zastanawiam się czy jest jeszcze jakiś dobry producent, którego panele są wart ceny?
Przerobiłem kilka paneli które są zdecydowanie bardziej odporne na wgniecenia niż ten tutaj, ale niestety cenowo zaczynają wypadać już mniej atrakcyjnie niż średnia panelowa. 120-150zł/m2. Tak czy siak świetny filmik!
Chcesz uzyskać jeszcze więcej? Spotkanie, poradę, dostęp do grupy, projekt funkcyjny, a przy okazji wesprzeć mnie w tworzeniu tego kanału? Zostań moim Patronem, będę wdzięczny za każde wsparcie. patronite.pl/aranzacjawnetrz. Zapraszam równie, do mojego kursu o projektowaniu wnętrz i kuchni. Z hasłem yt10 dostaniecie 10% rabatu kursprojektowaniekuchni.pl/ Oraz, zapraszam Was na mój Instagram :) instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/ i TikTok @aranzacjawnetrz
Ja układałem parkiet z buku klasy 0. Tyle że używany już raz. Z kolegą zdejmowalismy go z mieszkania, bo ktoś oddawał za darmo. 40 parę metrów. Dwa tygodnie układania, bo trzeba było trochę zabawy i robota nie idzie jak przy nowym. Dodać jakieś 500zł klej epoksyd i lakier 400 to wyszło Tanio. Tylko z cyklonowaniem było zabawy. Za to podłoga na kolejne 30lat. Wygląda jak nowy.
Łapka w górę dla lepszych zasięgów. Bardzo użyteczne. Dziękuję
Bardzo dziękuję
@@atotuatotam Pani Marzeno, polecam klejony winyl :)
Dzięki za bardzo przystępny i szeroki przegląd. Dopiero zaczynamy nasze poszukiwania podłogi i bardzo nam pomógł Pański film 👌
Cieszę się bardzo i dziękuję za te słowa :)
Jakie wygrały podłogi?
Cieszę się ze trafiłam na twój kanał znalazłam to czego szukałam zetelne porownania
Bardzo się cieszę i miło mi :)
Bardzo pomocny film i dobrze zrealizowany. Mogę jeszcze dodać coś odnośnie zwykłych paneli, bardzo łatwo nasiąkają wodą na łączeniach i pęcznieją oraz po kilku latach użytkowania w mocnym słońcu wyraźnie się odbarwiają (tracą czerwony barwnik) i nabierają zielonkawego odcieniu, szczególnie te imitujące ciemne drewno.
Dziękuję za miłe słowa. Co do nasiąkania wodą, to fakt zdarza się że jeżeli dłużej ta woda postoi na nich, to spęcznieją one, ale prawdę mówiąc nie spotkałem się z tym, aby traciły barwnik
Zależy jaki panel. Ja mam od 20 lat tani panel podłogowy i wygląda zupełnie jak w dniu zakupu.
@@SalgadoMorientez bo kiedyś robili lepsze niż teraz...
jak panel winylowy klejony sprawdza się w mieszkaniach na parterach? Czy brak podkładu, i innej izolacji nie powoduje że ciepło szybciej ucieka? W łazience na podłodze: folia w płynie, klej, panele winylowe? Czy w razie usterki nie zaleje garażu? I co jak będzie się chciało je w przyszłości wymienić i odkleić?
Rewelacja, czekałem na taki film, szkoda, że nie było zbliżeń lub pokazane pod kątem na te wszystkie uszkodzenia ale i tak dziękuję. Łapka i subik naciśnięty :) Pozdrawiam
Bardzo dziękuję ☺
noo niestety niz zupelnie nie widac jesli chodzi o te uszkodzenia :/
Jestem tu pierwszy raz i po kilku sekundach słysząc Twój głos pomyślałam "on jest stąd". Po czym znalazłam lokalizację Twojej firmy i okazuje się, że jest ona w Rudzie Śląskiej. Pozdrawiam z Chorzowa i zostawiam suba ;)
Dyć. Chłopak ze Śląska :)
Miałam dokładnie to samo. Od razu wiedziałam, że jest nasz 😉 Jak to mówią, gena nie wydłubiesz, akcentu też nie.
Pomyślałam dokładnie o tym samym 😏
Podłoga to super ważny aspekt. Po tym filmie już wiem co będzie najlepszym wyborem ☺
jest wiele czynników nie wziętych pod uwagę w tym teście. Winyle są dostępne w różnej warstwie odpowiadającej za ścieranie od 0.3 przez 0.5 po 0.7. to samo tyczy się paneli z klasami aż po AC6 - tutaj jeśli chodzi o wytrzymałość też wpływ ma gęstość Hdfu czym nie każdy producent się chwali. kończąc warto też wspomnieć, że deski warstwowe również są pokrywane różnymi lakierami. Nie można porównać deski z marketu z np. barlinkiem z lakierem professional.
Mam u siebie na dole vinyl przyklejany 3mm. Mimo, że posadzka była idealnie zrobiona, to firma układająca wylała dodatkowe 2 mm, ponieważ brali na siebie odpowiedzialność, że wszystko ma wyglądać idealnie. Na ogrzewaniu podłogowym sprawia się idealnie. Nie ma dudnienia. Latem nie ma uczucia zimnego materiału jak w przypadku gresu. Mam kilka rys ale powstały w wyniku przesuwania bardzo ciężkich rzeczy i ostrym kantem zarysowało. Moi goście nie muszą ściągać obuwia i w tym przypadku to rozwiązanie idealnie. Można mopować na mokro. Generalnie polecam. Na górze mam deskę trójwarstwową dębową lakierowaną u producenta. Ważne aby wszystkie warstwy były z tego samego gatunku. Drewno iglaste jest dużo bardziej miękkie . I co z tego, że wierzch 3 mm to twardy gatunek, skoro cała reszta to miękka sosna lub świerk o innych parametrach.
Dzięki za tą opinię.
Montuje różnego rodzaju podłogi już kilka lat. Dobrze zrobiony filmik, fajnie że są wszystkie podłogi. Tak jak zostało powiedziane, wszystko ma swoje plusy i minusy i nie ma idealnego materiału. Szkoda że zabrakło paneli laminowanych lepszej jakości. Wtedy myślę że test byłby sprawiedliwy. Są laminaty które po zrzuceniu na nie młotka nie miałyby śladu. Cena co prawda koło 100zl+ za m2, ale ten vinyl na klik też tyle kosztuje, nie wspominając już o jakiejkolwiek desce. 80% winyli jest odporne tylko na zachlapania i jesli będą np pod prysznicem to też będą do wymiany. Niestety znam to z autopsji. Trzeba dobrze sprawdzać i czytać lub pytać porządnych sprzedawców. Dodatkowo winyle potrafią wejść w reakcje z niektórym plastikiem i gumą. Odbarwia się wtedy taki panel na żółto. Kiedyś dziecko klienta zostawiło na noc samochodzik z gumowymi kółeczkami i rano już był ślad. Także marka to dużo, a z marka idzie cena. W wielkopowierzchniowych molochach ciężko o bardzo dobry materiał. Pozdrawiam
Dzięki za miłe słowa i uwagi. Pewnie, że jak ktoś chce naprawdę dobra podłogę, to niestety musi na nią więcej wydać
Super film - szerokie podejście do tematu, ładnie wytłumaczone i na koniec testy. Stosunek walorów merytorycznych do długości filmu - celujący :-) Dodatkowo potwierdza to, czego już dowiedziałem się od znajomych np. o bambusie czy płytkach. Każdy może mieć swoje zdanie, ale jak dla mnie na ogrzewanie podłogowe płytki wygrywają.
Bardzo dziękuję za miłe słowa. Co do płytek. Jeżeli chodzi o przepuszczanie ciepła, to na pewno jest to najlepsze rozwiązanie.
Stoję właśnie przed wyborem co na podłogi w budowanym domu. Cieszę się, że przybliżył pan ten temat. Podobają mi się gresy o wyglądzie drewna i panele winylowe. Tym bardziej, że mam ciężkie meble zabytkowe. Ciekawych rzeczy się dowiedziałam z testu a ponadto, że pod winyl trzeba równą wylewkę. Świetny program, bardzo dziękuję 👌👍
@@irenaraczkowska9222 i co Pani wybrała? Czy jeszcze dom w trakcie budowy? Pozdrawiam
@@ukaszmitua5264Dziękuję za zainteresowanie. Ogladam inne pana filmy. U mnie budowa stanęła. Mam na razie piwnicę otynkowaną. Zaraz będę wybierać co na podłogę. Mój wybór to płytki drewnopodobne. Mąż chce żywicę polimerową. A co pan by polecił.
Świetne są Pana porady. A może coś o listwach przypodłogowych? Które wybrać, kolorystyka jaka najlepsza w utrzymaniu czystości i te nieszczęsne narożniki 🙈😉
Dzięki Marku za ten odcinek i wiele innych. Od kilku miesięcy mierze się z generalnym remontem mieszkania z rynku wtórnego i w końcu widać jego koniec. Twoje filmiki pomogły wyklarować wizję na kilka rzeczy. Co do podłogi, zdecydowaliśmy się na ciemne panele laminowane dąb tabak ac5 i już mialam je kupować, kiedy dwóch robotników powiedziało, żebym się zastanowiła czy na pewno, bo szybciej na nich kurz widać i zarysowania...I tu brakuje mi odpowiedzi na Twoim kanale. Lubię jasne wnętrza i ciemniejszą podłogę, mam poczucie, że do takiej łatwiej dobrać meble. Ale jest też mininalistką i osobą mocno nastawioną na praktyczne względy i teraz mam dylemat czy jednak nie kupić jaśniejszych paneli... czy masz jakieś wskazówki w tym temacie? Bać/nie bać się tych ciemnych paneli?
A w którymś odcinku to mówiłem.
Faktycznie na ciemnych podłogach szybciej widać kurz i rysy.
lecz na jasnych znowu brud, krople itp :)
@@projektantwnetrz muszę w takim razie poszukać jeszcze raz, bo nie znalazłam :P
dzięki, to jest jakieś pocieszenie :D
Super materiał! Dzięki za test. Pewnie wrócę do niego bliżej wyboru materiału :)
Dzięki Panie Tomku i zapraszam :)
Bardzo pomocny film, dziękujemy!
Cieszę się, że mogłem pomóc
Dzięki za ten film. Coraz bardziej składam się ku panelom winylowym na click :)
Coś czuję, ze te panele na dłużej u nas zagoszczą :)
warto, polecam :-)
Szkoda ze pominięty jest najważniejszy test... wylana woda np z butów przy wejsciu
Bardzo dobry filmik,życzę sukcesów,bo robi Pan dobrą robotę. Miło Pana słuchać 👍👍👍
Baaaardzo dziękuję ❤🙂
Mam pytanko.Czy winylowe panele w stanie deweloperskim mieszkanie.Jest potrzebna wylewka samopoziomująca?
olej roslinny dla testu tak ale BRON BPRZE na podloge w domu. Olej lenny jak najbardziej. Naturalna impregnacja, fajny kolor i zdrowo bez chemii. Szczegolnie polecam dla alergikow.
Oczywiście. Do naprawy należy wybrać tylko specjalistyczny olej. tu chciałem pokazać, że po prostu można samemu naprawić. Ale na pewno nakładamy odpowiedni olej przy renowacji :)
@@projektantwnetrz
Ale należało to podkreślić, bo znajdą się tacy co będą smarować deski olejem roślinnym. A on może i chwilowo spełni zadanie. Do momentu gdy zacznie jełczeć, a to powoduje przykry zapach, a na dłuższą metę wydzielanie substancji toksycznych.
Dziękuję za filmik
Pozdrawiam :)
Bardzo użyteczny filmik 💪
Dziękuję
3:55 "taki winyl jest cieniutki" zbytnio upraszczasz. Są różne panele winylowe. m.in. z twardym rdzeniem i zintegrowanym podkładem 8mm. Jednak jest faktem, że winyle (wszystkie) lubią równe podłoże...
Fajny film. Jest lajk ;) Ja bym jeszcze chetnie zobaczyl porownanie dot. wydzielania przez rozne materialy substancji szkodliwych. W sumie to chyba juz nie tajemnica, ze z klejow, lakierow, tworzyw sztucznych "paruja" nam do pomieszczen rozne trucizny (np. formaldehyd itp. itd.)
Dzięki. Czyli co mam zrobić taki test i się trochę potruć? ;) A tak na serio, pewnie ciężko by mi było przeprowadzić taki test
Dlaczego ciężko? Są takie czujniki które wykrywają formaldehyd
@@siwy7551 ale formaldehyd to tylko jedno z niewielu chmicznych zagrozen w podlogach i dotyczy akurat wlasciwie tylko tych "drewnopochodnych"
@@b40m60 być może ale jest na to czujnik. Czyli najzdrowiej podloga z gliny?
@@siwy7551 Ciezko powiedziec, bo temat faktycznie bardzo zlozony a do prawdy ciezko by dotrzec. Realnie patrzac, to chyba lite drewno w naturalnym oleju/wosku.
bardzo przydatny filmik
Dziękuję
Kapitalny materiał - jasny, zrozumiały i przejrzysty. Na pewno zapoznam się z resztą zawartości z Pana kanału. Pozdrawiam
Super, dzięki za miłe słowa
Witam. My musimy zmienić podłogę i właśnie zastanawialiśmy się nad panelami winylowymi i cieszę się, że powiedział Pan o wcześniejszym wyrównaniu podłogi bo nie wiedziałam. Również, że trzeba uważać przy przesuwaniu ciężkiego sprzętu. Mamy wielka szafę dębową i wezmę to pod uwagę. Myślimy również o płytkach bo mamy podłogówkę ale winyl będzie chyba tańszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
Bardzo pomocny film!!! Dziękuję!!!👍
Cieszę się. Pozdrawiam
Film bardzo pomocny. Ciekawa sprawa jest z deskami bambusowymi. W opisie tych produktów w sklepach można wyczytać, że są wyjątkowo twarde i trwałe, ich twardość może być niemal 2,5-krotnie wyższa niż dębu, oraz że można je stosować nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. W komentarzach natomiast część osób poleca a część faktycznie mocno odradza zwracając uwagę na to że są one bardzo miękkie oraz że się wyjątkowo mocno rysują. Dla mnie jest to co najmniej dziwne. Osobiście przyznam że design podłóg bambusowych bardzo mi się podoba i doceniam niestandardowe kolory jakie są dostępne w tych produktach ( w szczególności karmelowo czerwone jak na filmie). Chyba muszę wybrać się do sklepu i samemu to sprawdzić. Dodatkowo pytanie do Pana Marka: czy oprócz problemu z rysowaniem zaobserwował Pan jakieś inne problemy z tym materiałem, np, odpryskiwanie lakieru, nadmierne reagowanie na wilgoć i wodę, uszkodzenia po umyciu, zapach lakieru itp. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Tak z wilgocią tez nie jest najlepiej. Przykład. Mam odkurzacz który również myje. Widocznie gdzieś z niego woda wyciekła i... już jest ślad na podłodze
osobiście mam podłogi gresowe , z ogrzewaniem podłogowym , dla mnie super , zimą ciepłe latem w upały zimne , cudownie chłodzą w stopy , POLECAM
Czekam z niecierpliwością zwłaszcza że przede mną wybór podłogi do nowego mieszkania.
Już niedługo :)
Cześć Marek spoko kanał...fachowo na temat!pozdrowienia od ekipy z z Nowego Sącza!
Cześć Piotrku. Dzięki serdeczne. Fajnie, że się odezwałeś :)
Bardzo pomocny i przydatny film. Dla mnie panele winylowe to niestety produkt sztuczny a do tego trudno się rozkładający i rozkładający się na toksyczne związki (np. HCl - chlorowodór). Pomimo wad drewna (słaba odporność) to właśnie drewno wolę.
Widać, że stawiasz na ekologię, wtedy drewno to najlepszy wybór :)
Moje vinyle strasznie się rysują(Arbiton) nie dałabym już drugi raz tyle kasy.
@@mariolapolak4195 Mnie podłoga drewniana prawie finansowo rujnuje ale jak pierwszy raz usiadłem na niej to zrozumiałem dlaczego warto. Nie robię reklamy - każdy kupuje to na co go stać. Paradoksem jest to, że to co kiedyś było normą (drewno) dziś jest luksusem, na który nie każdego stać. Jak dla mnie winylowe panele to sposób pewnych krajów na pozbywanie się odpadów. Surowiec do ich produkcji w największych ilościach produkują Chiny. Niby trąbienie o ekologii i wycofywanie plastikowych widelców przez UE ale podłoga z PCV to już jest dopuszczalna. A PCV to kompletnie co innego niż polimer dopuszczony do kontaktu z żywnością. Trudno, dopłacę do drewnianej podłogi.
Witam, tak tylko dodam od siebie odnośnie przygotowania posadzki pod podłogę winylową klejoną- można ją również nakleić np. bezpośrednio na płytki, po ich wcześniejszym przygotowaniu. Można również układać na istniejącej podłodze pływającej (panelach laminowanych) wykorzystując matę samoprzylepną
Czy kładąc panele na płytki nie stracimy ciepła z ogrzewania podłogowego?
hej, a jaka jest zaleta klejenia? nie lepiej polozyc metoda plywajaca tak jak zwykle panele?
Naprawdę dobry poradnik. like
Dzięki
Super robota👍👍👍👍👍❤⚘⚘⚘⚘⚘
Wielkie dzięki
Po zmoczeniu deski surowej okaże nam się wizerunek drewna jakiego się możemy spodziewać po lakierowaniu lakierami wodnymi. Po lakierowaniu lakierami z rozpuszczalnikami np. lakierem nitrocelulozowym drewno dostaje kontrastu, ale po odparowaniu rozpuszczalnika drewno wraca do jasnego koloru.
A co mi powiesz o elementach zalewanych np. drewnianych żywicą epoksydowa? Co do winyli, przerabialiśmy to już z plytkami pcv (na kleju).Co do deski - muszą być chyba położone legary i podłoga skrzypi. Ja mam zwykłe panele i w pielęgnacji, łatwości układania i ceny są cudowne! Sama wycinałam otwory przy rurkach c.o. wyrzynarka. Co do impregnacji drewna mamy nieco zapomnianą ale zdrową technikę , politurowania'' czyli nacieramy drewno żywicą rozpuszczoną w spirytusie.
Ja wybrałem deskę drewnianą i mega jestem zadowolony dzięki Art Core Studio
a jaką dokładnie wybrałeś?
Ciekawy film, przy winylu też można pokombinować z odnowieniem rys.
Z tymi winylami to nie do końca jest tak ze musi być wykonana idealna posadzka - przy odpowiednich panelach winylowych click można położyć je bez podkładu np na płytki ceramiczne.
Ok, przy klikach jest inaczej, lecz jeżeli je przyklejamy, to niestety musimy zwrócić uwagę aby ta posadzka była bdb.
a jakie to sa idealne 5mm bo mam wlasnie problem co robic z tym niznacznym zaglebieniem w fugach pomiedzy plytkami?
Witam, film bardzo ciekawy jeśli chodzi o drewno lite na ogrzewaniu podłogowym to sam takie posiadam, spisuje się świetnie nie ma żadnych problemów jest to palisander, mogę śmiało polecić .
Nigdzie ani słowa o podłogach korkowych ... szkoda. Planuję wymianę podłogi i ten akurat materiał zwrócił moją uwagę (panele jednak można zniszczyć 😉)
Poza tym bardzo przydatne informacje w każdym kolejnym filmiku ... dziękuję 😁
Ja mam polecam,cieple ciche
Rodzice mają w przedpokoju i kuchni, faktycznie na lata dobrze klejona do betonu.
Dzięki!
Polecam się 🙂
Przy podłogach z drewna olejowanego rysy są na porządku dziennym ale do dodaje uroku takim podlogom
bardzo fajny film
Dziękuję :)
Panie Marku, czy może Pan coś powiedzieć o desce fornirowanej (fenifloor) czy o panelach winylowo- korkowych:):):)
W temacie podłóg interesuje mnie także ich izolowanie od dźwięków. Mieszkam w bloku. Stropy są cienkie jak z kartonu. Słyszę każdy krok sąsiadów na górze. sa pod podłogi wylewki, izolacje i sam materiał chroni przed dźwiękami, niestety ciężko wybrać coś co będzie idealne i zestawić to tak by chroniło przed dźwiękami. Ja nie chce sprawiać tego problemu moim sąsiadów na dole ale chcę także zabezpieczyć si3 przed dźwiękami z góry-pozatym da się wyciszyć jakoś sufit? Ciężkie jest życie kiedy masz wrażenie że ktoś tobie chodzi po mieszkaniu. A inżynierom polecam myślenie co budują, bo całe pokolenia muszą znosić ich głupotę.
Inżynier zbuduje to co ma w planie. A to co ma w planie zależy od środków inwestora. Krótko mówiąc chodzi o oszczędność A nie komfort. Znajomy od 20 lat robiący remonty mieszkań mówi,że nie ma sensu wygluszac sufitu. Sąsiad z góry powinien wyciszyć podłogę. Tzn fachowiec może wyciszyć Ci sufit, dla niego to kasa, ale podobno to nie ma sensu - sztuka dla sztuki.
Jeśli chodzi o wyciszenie to materiały o dużej gęstości bardzo dobrze przenoszą dźwięk. Z takich materiałów robi się budynki wielorodzinne gdyż są trwałe i wytrzymują duże obciążenie. Co do izolacji proponuje wykonać maty studyjne dźwiękoizolacyjne ale podejrzewam że Pani chciała by mieć bardzo cichutko czyli minus około 60 decybeli . Proponuje poobserwować jaka skomplikowana technologia oraz jaki ogromny nakład kosztów byłby wstanie sprostać Pani oczekiwaniu. Pozdrawiam
@@dominika3313 szkoda że sąsiad z góry to tępym stary dziad, który ma w dupie mój komfort. Jedynym ważnym elementem życia jest usadzenie tylko w fotelu i oglądanie tv do 2 w nocy. To typ Janusza który wie wszystko najlepiej, a jego zdanie jest święte. Użeram się z nim po nocach od pół roku ale ostatecznie to i tak ja wstaje wykończona po 4h snu
w dobrym momencie trafilem na ten kanal
Zapraszam do subskrypcji i oglądania kolejnych porad :)
Znalazlam Pana kanał 2 tygodnie po wprowadzeniu sue do jowego domu i z zaciekawieniem ale i obawą oglądam filmiki zastanawiając się, czy dobrych wyborów dokonałam. I jak na razie jest ok, blaty z konglomeratu, grubsze winyle klejone na podłogach 😉
i trzymam kciuki aby tak zostało :)
Dobry film, wiedza szeroka ale wkradło się parę błędów a i pewne rzeczy wymagają doprecyzowania: Drewno nie jest dobrym izolatorem i choć izoluje niemal 3 razy lepiej niż np: ceramika to jednak od styropianu czy wełny jest niemal 10 razy gorsze. Drewno więc stosujemy na ogrzewanie podłogowe - jednak w wersji warstwowej mniej ono pracuje (ustawienie warstw pod kątem do siebie nie jest przez przypadek) i nie będzie pękać tak jak wersja lita - choć i na tą są sposoby np robienia pustki powietrznej pod deską. Miło było by też pokazać zbliżenia przy testach bo niewiele widać - a z moich testów wychodzi iż nawet dobre panele winylowe mają znacznie mniejszą odporność na zarysowania niż najgorsze panele (a porównanie robiłem na "class 33" vs AC3 - panele winylowe oznacza się tylko w jednej klasie 3x a zwykłe w dwóch 2x oraz 3x co pozwala klasyfikować do normy AC )
Dzięki za uwagi i dobre słowo. Co do drewna to mówiłem, że może być stosowane na ogrzewanie podłogowe, lecz bardziej izoluje niż inny materiał, a jak już chcemy dać drewno to właśnie warstwowe. Co do zbliżeń. Masz rację, niestety wszystkiego człowiek musi się nauczyć w życiu, juz teraz zwracam na to uwagę. jeszcze raz dzięki.
Czy kładąc panele winylowe lub laminowane na płytkach:
1. Będzie się odczuwać wgłębienia w miejscach fug (głównie w kontekście winylowych)?
2. Straci się dużo ciepła z ogrzewania podłogowego?
Czy może poleca Pan jednak skucie płytek przed położeniem paneli?
i co w koncu zrobilas bo mam ten sam problem? jesli o ogrzewanie podlogowe to bedzie ok bo tam przenikalnosc cieplna jest bardzo mala okolo 0.03 a z tego co wiem max wartosc to 0.15
Dobrze zrobiony film, z prostym przekazem właściwości produktów - uznanie dla autora. Mam dwa pytania - pierwsze - jak rozumieć gęstość włókien w klasycznych panelach i jaki to ma wpływ na ich trwałość , skoro za trwałość odpowiada laminat o takiej lub innej klasie odporności? Drugie pytanie - czy naprawa desek olejowanych UV, przebiega tak samo jak desek olejowanych oksydacyjnie?
Czym gęstsza płyta HDF (czyli ta gęstość włókien), tym panele są trwalsze. Takie dane można znaleźć w karcie technicznej. Dobra gęstość płyty HDF, to 800/900 kg na m3
Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi, nie robiłem, ani nie widziałem naprawy takich desek
Czy może zrobić Pan dodatkowy odcinek o bambusie? Tu wszędzie wychodzi ze bambusowe jest jak panele drewniane ale chyba jednak trochę twardszy. Dlaczego nie można cyklinować bambusu? A te odbarwienia nie można samemu zaolejować?
2:20 jak spód panela winylowego zabezpieczyc jesli woda mialaby sie dostać, nie rozumiem ?
wgniecenie w drewnie można wyciągnąć, nie pamiętam dokładnie jak to się robiło ale troszkę wody się wylewało i chyba przykładało żelazko i chyba powinno trochę napęcznieć i wrócić do poprzedniego stanu
Nie znałem tego. Zapytam cykliniarza, może tak jest faktycznie
Szukałem informacji o panelach winylowych. Wyskoczył ten filmik. Informacji o nich jak na lekarstwo. Brak informacji pewnie spowodowany tym ze czasu brakło w 23 minutach żeby o wszystkim opowiedzieć. Dużo błędów.
„Idealnie gładka posadzka” - nie powiedział ze tylko do klejonych. Przy klik już nie jest to tak ważne. Poza tym jest trzeci rodzaj winylu: Rigide. Ma fabrycznie przyklejony podkład. Kolejna informacja: „materiał sztuczny” ok, ale deska nie jest sztuczna? Sama nie, ale to czym ją zabezpieczasz jest już sztuczne. Naturalne jest tylko lite drewno niczym nie zabezpieczane.
Nawet nie oglądałem porównania. Na wstępie nie podał producentów lub parametrów technicznych próbek, czy to winyl z Castoramy za 40 zł, czy klasa 32 za 100 zł ma metr kwadratowy czy klasa 42 która kosztuje 200 zł za metr kwadratowy i jest ona tak twarda jak powierzchnia płytki.
Przykro mi ale materiał jest tak ogolnikowy oraz niedokładny ze bardziej wywołuje dezinformację - można źle ocenić produkt
Nikt nie każe lakierować chemicznymi lakierami, można wykorzystać naturalne oleje lub lakiery przyjazne środowisku .
kupiłam stare mieszkanie gdzie były deski pomalowane farbą olejną, po wycyklinowaniu okazało się, że są zbijane gwoździami w kolorze złotym i po pomalowaniu farbą przeznaczoną do hal sportowych podłoga okazała się niezwykle trwała i piękna a ma już ponad sto lat, jestem za solidną podłogą drewnianą lub z gresu, winylowa tandeta dobra jest na kilka lat
To prawda winyl jest na kilka lat, dlatego mi pasuje bo lubie dość czesto coś zmieniać w wystroju a winyl można szybko i tanio wymienić na nowy co 3-4 lata :)
@@Karoryfelzeberkowynakosciach dla każdego coś dobrego😀
winyl jest niezdrowy bo wydziela toksyny, to samo dotyczy mebli z płyty
@@jolantalewandowska9046 Słaby argument, bo nie jest bardziej niezdrowy niż woda z plastikowej butelki albo jedzenie pakowane w tworzywo.
Lakiery do hal sportowych też jest tak samo zdrowy jak winyl 🤣
@@Karoryfelzeberkowynakosciachno niestety, ale on kiedyś przestaje śmierdzieć a winylek to czuje się po latach, chociaż to też zależy jaki a do podłóg drewnianych są też lakiery ekologiczne
@@jolantalewandowska9046 Każda sroczka swój ogonek chwali :)
Szkoda ze nie bylo do tego podlogi pcv . Teraz mega na czasie , moze jakis oddzielny filmink? Zwlaszcza,ze jest tez dedykowana na podłogówkę.
podlogi pcv w sensie takich tradycyjnych wykladzin pcv?
Pamiętajcie, że deski można cyklinować tylko jeżeli zostały położone na klej, kiedy podloga jest położona w technologii pływającej, nie ma praktycznie szans na cyklinowanie
Wątpię aby jakikolwiek cykliniarz się podjął w ogóle takiej pracy na pływającej podłodze.
Jedna uwaga do "testu" wytrzymałości płytki gresowej za pomocą młotka. Jest to oczywiste, że po przyklejeniu płytki zyskuje ona wytrzymałość na uderzenie. Oczywiście jest to przez to, że poprawnie przyklejona płytka ma równomierne podparcie od spodu dzięki czemu naprężenia od uderzenia rozchodzą się po całej płytce.
Oczywiście, nawet o tym wspominam w filmie, że inaczej będzie gdyby była przyklejona :)
Montuje podłogi od lat, i niestety w większości przypadków ludzie kierują się kolorystyką i ceną. Wiele osób nie wie że dużo taniej wyjdzie deska warstwowa od mniejszego polskiego producenta niż deska np. Barlinka. Kupienie i ułożenie gotowej jodełki wyjdzie o wiele drożej niż surowej i polakierowanie jej , nie wspominając już o końcowym efekcie wizualnym. Co do bambusa zgodzę się w 100% i aż się trochę dziwię że osoba z taką wiedzą ułożyła go u siebie ;-) jedyny bambus jaki układałem i fajnie wyglądał był mocno szczotkowany. Winyle zrobiły się bardzo monde ale czy jest sens ich przyklejania to w dalszym ciągu się zastanawia. Na zakończenie dodam że super film i napewno przyda się wielu osobą.
Dzięki za miłe słowa, tym bardziej od fachowca. To prawda, że deska warstwowa, czy surowe drewno bedzie bardziej opłacalne, od gotowych desek, czy tym bardziej lotych.
Co do mojego bambusa... błędy młodości😂 A tak na serio, lata temu nie mieliśmy takiej wiedzy, człowiek jednak uczy się całe życie. P.S. też wybrałem wersję szczotkowaną - na niewiele się to zdało.
A możesz kogoś z polskich producentów desek warstwowych polecić? Właśnie zaczynam rozglądać się za deska do domu i nie wiem za bardzo na kogo się zdecydować ...
Ciekawy material. Co do podłóg drewnianych i ich impregnacji zabrakło wosku. Wiadomo ze to nie lakier ale nie brudzi się tak jak olej . Taką podłogę mozna samemu odświeżyć
Pomyślę o tym przy kolejnym podobnym odcinku :)
Czy może pan zrobić odcinek o podłogach bez listew przypodłogowych?
coraz bardziej przekonuję sie do paneli winylowych Planuję remont w tym roku
Mam panele winylowe 2 rok i polecam do ogrzewania podłogowego i także w łazience. W salonie mam duże akwarium, nie raz pochlapię podłogę wodą i nie ma z tym problemu. Mały pies też im nie zaszkodzi, ale dzikie tańce z krzesełek w roli głównej niestety potrafią podrapać troszkę, na szczęście rysy są mniej widoczne niż na tradycyjnych panelach. Polecam do ogrzewania podłogowego ponieważ bardzo dobrze przepuszczają ciepło. Jeżeli nie ma ogrzewania podłogowego to nie warto podłoga będzie chłodna lepiej zwykłe panele założyć.
Szczerze, ja również :)
Ostatnio również montowaliśmy u klienta w łazience :) No może nie ja tylko fachowcu, ja tylko zaprojektowałem :)
Miałam panele winylowe w ganku, przedpokoju i kuchni, ale wytrzymały tylko 2 lata. Stwierdzam,że oprócz walorów estetycznych to zwykły lenteks jest bardziej wytrzymały o 500%. Zwykłe panele są też odporniejsze na zarysowania i ścieranie.
@@jarko5232lepiej klejone czy na klik?
Wczoraj trafiłam przypadkiem na Twój kanał i oglądam film po filmie, mąż już się na mnie dziwnie patrzy bo nie wie czy planuję remont czy może coś innego 😁
Taniej będzie remont :D:D:D
😁😁😁
Hehe dobre😝🤪
Drewno można szpachlować. My mamy olejowoskowane deski z lakierem do olejowoskow. Plus ogrzewanie podłogowe i kaloryfery.
Zgadza się, to duża zaleta drewna, że można je naprawiać
Jak twarde są panele winylowe, czy wytrzymają pod fotelem biurowym?
Zapraszam w piątek. Akurat pokaże odcinek o panelach winylowych i mały test...
Fakt wybór podłóg jest spory, jednak uznałam, że drewniany parkiet kaczkan będzie najlepszy. Potrzebowałam trwałej podłogi, panele od razu odpadły.
Parkiet oczywiście ma wiele zalet, a jeżeli dba się o niego, to przez lata będzie cieszył.
Witam. Chce zrobic łazienke tzn. Osb spod krecona do drewnianej konstrokcji potem mata wp90 na kleju do mat na to elastyczny klej i plytki. Taki uklad wytrzyma czy beda problemy. Poleca Pan jakies inne rozwiazanie?
Fajnie by było zrobić jeszce test na modny dziś mikrocement na posadzki
Planuje taki odcinek i na pewno nakręcę
@@projektantwnetrz To jeszcze poproszę o żywicę i tego typu wylewane podłogi :)
BAAAAARDZO pomocny filmik, dziękuję za omówienie opcji. W okolicach 12-tej minuty mówi Pan o gresie - czy można poznac producenta tej płytki gresowej? Z tego co Pan mówil to sprawdzony materiał. Jestem akurat przed kupnem gresu na podłogę w całym domu i mam wrażenie że sprzedawca w sklepie chce mi wcisnàč taki gres jaki ma na zbyciu :( z góry dziękuję!
Bardzo dziękuję. Ta płytka drewnopodobna jest z firmy EDIMAX
@@projektantwnetrz WIELKIE DZIĘKI. Wszystkiego naj w 2021!
@@emiliaawarska Bardzo dziękuję :)
Witam świetny materiał, mam pytanie jaki podkład najlepiej można dać pod starą podłogę drewnianą
A jak w porównaniu do paneli laminowanych wypadają fornirowane?
to najgorsza z mozliwych opcji.
Witam, super materiał mam dylemat jaką podłogę zastosować przy energicznym 5 latku i psie? I o jakich parametrach?
Rewelacyjny materiał! najbardziej lubię te techniczne odcinki, a podłogi to ciekawy temat
Bardzo dziękuje za miłe słowa.
Pod takim ciężarem na drewnie naturalnym może zostać ślad niestety.
Z bezproblemowa wymiana winyla gdzie jest motoda zapięcia na clic nie moge się zgodzić. Bardzo łatwo i wręcz prawie jest pewne ze podczas demontażu z zaczep zostanie połamany. Co innego w panelach na clic tam nie ma takich problemów
Uczciwie powiem, że sam nigdy nie wymieniałem, lecz zadzwoniłem jeszcze w tym temacie do kolegi który się zajmuje podłogami, twierdzi, że nie ma problemu wymienić. Ale też i fakt, że czasami może pęknąć taki zaczep.
@@projektantwnetrz czyli jednak spotkał się z pęknięciem zaczepu. Tez wszystko zależy od producenta. Trzeba dobrze poczytać o opiniach na temat trwałości zaczepów, demontażu panela. Cena panela tutaj nie gra roli. Montowaliśmy dość drogie panele winylowe o kształcie kwadratu i tam była istna masakra jeżeli chodzi o zapięcia. Jak raz się zapięło to lepiej było tego nie ruszać. Dodatkowo trzeba było gumowym młotkiem dopinać aby wszedł całkowicie. Pomijając problem zapięć same panele są bardzo fajne. Cienkie, twarde, odporne na wodę, i dają przyjemne ciepło :) kwestia wyboru odpowiedniego producenta paneli. Aby nie było żadnych montażowych problemów.
@@Lordimax Dokładnie, trzeba zawsze sprawdzić opinie o danych panelach/podłogach
@@projektantwnetrz gdzie najlepiej szukać opinii,bo ciężko coś konstruktywnego znaleźć na portalach...
Może Pan coś polecić?
Czy wielkosc gresu ma znaczenie jesli ukladamy go w jodelke klasyczna. ? jakie wymiery beda najkorzystniejsze?
Zasad jest prosta na tego typu podłogach... nogi wszystkich mebli podkleja się filcem i to nie jest żadna wiedza tajemna 😁
Dobra rada 👍
@@projektantwnetrz Ależ proszę 😉 jesteśmy tu żeby sobie pomagać 😁👍
Witam do pokoju dziecięcego panele podłogowe laminowane czy winylowe ?? Które są lepszym rozwiązaniem
Ja mam deske warstwową olejowaną, powiem że ładna podłoga ale bardzo łatwo zniszczyc
Leci łapka i sub.
Dziękuję :)
WITAM, gdzie kupic panele winylowe w dobrej cenie?
w sklepie
Dziękuję serdecznie męża zainteresował Wasz kanał ⚡👍👍👍
Będę polecać znajomym Wasz kanał.Oczywiscie moja siostra juz wie i tez ogląda 👍👍👍👍👍⚡
Dziękuję :)
ciekawy film, udostepniam dalej ;)
Bardzo dziękuję
Dzieki za material, jestem w trakcie zakupu roznych rzeczy do remontu i przydaja sie cenne wskazowki i rady. Zasanawiam sie czy panel nada sie do aneksu kuchennego. Chodzi o wodoodpornosc, nie zakladam ze bede regularnie zalewal kuchnie ale pewnie sie zdazy od czasu do czasu. Czy zwykly panel sie nada? Czy musi miec specjalne oznaczenie, ze wodoodporny? Najlepszy bylby winyl ale idac za wskazowka z poprzednich filmow podloga to jest element na ktorym mozna zaoszczedzic a winyl jest srednio 2-3 razy drozszy od paneli. pozdrawiam
Tak, panele laminowane się nadadzą i jak nie będzie na nich za długo woda stała to nic im się nie stanie. Wybierz na wszelki wypadek te lepsze, które maja więcej włókien w środku i klasa przynajmniej AC4.
A czy ktoś ma coś do powiedzenia w sprawie podłogi fornirowanej? 🙂
Czy wylewka samopoziomująca jest dobra pod panele wyniliowe?
tak
Bardzo proszę o omówienie podłogi wykonanej z betonu polerowanego. Coraz popularniejsze, zwłaszcza do loftów.
Czy zrobi pan odcinek o podlogach zywicznych we wnetrzach? Najbardziej interesują mnie biale, czy sie rysuja i jak z ich utrzymaniem?
Nie mam na razie miejsca, aby je przetestować. Ale postaram się
A dlaczego pominą Pan parkiet i mozaikę?
A czy mozna polozyc te panele winylowe na kafelki ? Czy podklad specjalny musi byc jesli tak to jaki ?
Można jesli płytki są dobrze położone i prosto. nie trzeba podkładu. ewentualnie betokontakt. Ale to fachowiec musi stwierdzić
Dobry wieczór panie Marku jestem właśnie przed montażem paneli winylowych proszę doradzić mi jaki podkład powinnam wybrać dziękuję i pozdrawiam
Których producentów paneli laminowanych można uznać za najlepszych? Przy remoncie jednej kuchni kupiłem wodoodporne z Quick Step. Teraz remontuję drugą kuchnię i zastanawiam się czy jest jeszcze jakiś dobry producent, którego panele są wart ceny?
Classen
A jak się mają do tego zestawienia wykładziny pcv ? Jest duży wybór wzorów teraz. Pozdrawiam
mi sie jodełka podoba, art core ma piękne
Panele laminowane - najrozsądniejszy wybór
Jakiej firmy panele winylowe przyklejane Pan poleca?
Np Panele: project-floors.com
Przerobiłem kilka paneli które są zdecydowanie bardziej odporne na wgniecenia niż ten tutaj, ale niestety cenowo zaczynają wypadać już mniej atrakcyjnie niż średnia panelowa. 120-150zł/m2. Tak czy siak świetny filmik!
Dziękuję :)
I tak, masz rację, te droższe panele będą zdecydowanie bardziej wytrzymałe na uderzenia. No ale coś za coś :)