Класна розмова! Я багато для себе винесла корисних думок, завтра буду чіпляти колег, що вони думають з того чи іншого приводу))) дякую, це дуже цікаво ❤😊
Цей діалог - насправді (!!!) - дуже крутий посібник не тільки для початківців йти поза мейнстрімом і знаходити себе в програмуванні, але й взірець використання софт-скілів.
Корисним досвідом "після другої-третьої мови програмування" може стати вибір мови програмування з іншою парадигмою і спробувати якусь, до прикладу, масив-орієнтовану на відміну від вже "набридлих" с-подібних. В такому випадку веселий квест і наморщування мозку точно гарантоване.
@@babichweb для мене свого часу було досить дивно дізнатися, що в Європі досі дуже популярний Wordpress, а там відповідно PHP. Тому повністю згодна, що PHP буде і буде існувати далі. Цікавинкою було дізнатися ще про 'Мавку' 😊
PHP буде жити доки існують проєкти написані на ньому. Його хоронять мені здається останні років 6, а то й більше, а він все одно потрохи продовжує розвиватись і покращуватись. Тут аналогія з jQuery була приведена дуже точно. На PHP дуже багато старих, якась кількість нових проєктів + скільки зараз сайтів створено на Вордпресі, який теж потребує знання PHP? Так, нових проєктів на ньому створюється не так багато, як на тому ж Python чи NodeJS. Але так працює ринок. Дуже вірно було сказано про те, що більша частина курсів викладає той самий Python чи NodeJS і це теж впливає на формування ринку і популярності технологій. На мою особисту думку Python не набагато краще чи зручніше ніж PHP, та й все, що стосується синтаксису - то діло звички. Кращий він лише тим, що для нього дуже багато корисних ліб написано і він прикольний для сфери типу data science, AI і т.д. До речі, мені здається, що саме через ці сфери він і набрав такої мега популярності. Типу більш універсальна мова виходить. Стосовно перформансу, тут можу помилятися, але зустрічала таку думку, що php десь навіть краще. Хоча не думаю, що там буде якась глобальна різниця, якщо ми кажемо про веб. Я трошки дивилась Python, щось намагалось на ньому клепати, але того мало, щоб якесь адекватне порівняння зробити. З NodeJs трохи простіше. Як мінімум, простіше вʼїхати в те, що там відбувається якщо ти вже пишеш фронт на JS. Тому багато хто його обирає в проєкти через це. Стосовно джуніорів фулстаків. Я починала свій шлях саме з PHP + JS і хочу сказати, що це кардинально впливає на розуміння того, як все працює в комплексі. Наче ти якийсь бонусний апгрейд на початку гри отримав. Так, було важко тягнути все на старті, але воно того варте. І легко, я думаю, в будь якому випадку, не буває. Вакансій малувато для такої комбінації зараз, але коли вони зʼявляються - там вже не буде 1000 кандидатів на місце, як наприклад у випадку з NodeJS + React чи у випадку чисто фронтових вакансій. Ще один бонус)
@@primatch777 яким місцем думаєте? Скільки комерційного використання пихи і скілки рубі подивіться для початку. Крім того у рубі є проблема: його не варто вивчати новачкам, хіба що на нього можна переходити наприклад з пихи досвідченим розробникам. Що не скажеш про пиху, по яому і курсів / айті-шкіл в десятки разів більше. Тобто в пиху навіть новачки заходять в рази активніше (більш надійне джерело новачків), ніж в рубі.
Випуск супер! Стосовно камери: у мене logitech С270, придбала кілька місяців тому. Дуже задоволена покупкою. Тож стосовно новинки_ впевнена, що вона крута!
Тема супер. Сам замислювався над тим чи здохне js. Підстав не знайшов)а от на рахунок легасі проектів тільки бізнесу це цікаво, не вкладаючи великих коштів заробляти. А мені як розробнику абсолютно нецікаво вчити jquery і тому подібне. Бачив іще такі вакансії HTML верстка, підтримка старих сайтів, теж думаю можна віднести до legacy, але css завжди знадобиться як і html
колись знайомий свічнувся в айті саме на пхп і за скількось небагато років він вже вперся в зарплатну стелю. Щоб її пробити тре було вчити англійську, але його в принципі типу і так все влаштовувало - на чорну ікру та смузі і так вистачало.
так нічого й не почув про Perl. Якісь помилки (заблуждения). На пихі / писі працюють понад 75% відстоків сайтів. З якого переляку вона мертва? Бо так каже багато недалеких людей?
@@babichweb так. В кінці було сказано, що пиха не мертва. Але це і так очевидно уважній людині, бо комерційного використання мови дуже багато. Третє місце серед бекенд мов в Україні. Хтось говорить отсєбятіну про вмирання мови. Так отсєбятіну будь-яку можна верзти. Про те, що пиха "для старих людей" ще можна подискутувати (що молодь віддає перевагу вивчення інших мов). Але 100% не мертва і багато кого переживе.
як показує бентежне життя, під час ковіду канадська медична система потребувала розробників, які знають древню мову програмування(здається оберон, можу помилятись, ні, кобол) тож php точно не варто в топку
у php перевага в тому що можна незамарачуватись з Model View Controller, де поклав там і лежить. Не потребує компиляції (плюс build та deploy). Порівнюю з java. та навіть javascript замарачується зі своїми install, build, lint, pack, bundle, components, TypeScript, watchers. Зараз у javascript свій світ на мою думку. Для мене простіше використовувати чистий js з використанням бібліотек vuejs3, jquery, bootstrap4 та інші. Написав, оновив сторінку і все. І нетреба ніяких IDE, команд додаткових в консолі виконувати. Прийшов то того що використовую jekyll, php, js (чистий або з vuejs як js lib і bootstrap). Розумію що таку комбінацію на ринку не знайдеш, але мені вона подобається.
я починав з php, зараз пишу на vue.js. з власного досвіду - якщо бізнес платить і сума оплати влаштовує, пиши на чому хочеш. захочеш більше заробляти - писатимеш на тому, на чому скажуть. але якщо можеш свій стек дорого продати, то ти молодець і питань нема.
😄головне не на чому, а як писати. ті "експерти" що ховають php мабуть заглядували в нього коли він ще був v4+. з того часу вже більше 400 релізів і зараз він взагалі на "дорослу мову" став походити. а ще й jit обіцяють завезти (хоча вже давно обіцяють 😔)
Класна розмова! Я багато для себе винесла корисних думок, завтра буду чіпляти колег, що вони думають з того чи іншого приводу))) дякую, це дуже цікаво ❤😊
Дуже приємно, дякую )
Цей діалог - насправді (!!!) - дуже крутий посібник не тільки для початківців йти поза мейнстрімом і знаходити себе в програмуванні, але й взірець використання софт-скілів.
Дуже гарний та цікавий співрозмовник
Стараюсь усіх так підбирати )
Не встиг на онлайн і дуже чекав цей випуск. Зараз як раз у пошуку позиції мамонтів фулл-стака (основний стак PHP)
Дякую Сергію та Сашку!
Топ! Удачі в пошуках та приємного перегляду)
Підкажіть, який РНР-фреймворк використовуєте ?
@@ivanovserg8795 Laravel в основному, але це не принципово, тож будь який - Symfony, CodeIgniter, Zend e.g.
багато ціквих(та болючих) тем підняли, дякую за випуск
Дякую? Старались )
Корисним досвідом "після другої-третьої мови програмування" може стати вибір мови програмування з іншою парадигмою і спробувати якусь, до прикладу, масив-орієнтовану на відміну від вже "набридлих" с-подібних. В такому випадку веселий квест і наморщування мозку точно гарантоване.
Дякую, дуже сподобалося!
Дякую!
подяка за контент! прям із задоволенням послухав :)
Дякую! Сьогодні пишем новий подкаст!
@@babichweb вже готовий і чекаю 👀
Не виходило бути на трансляції, так тепер дивлюсь - цікаво)
Дуже радий, що подобається!
@@babichweb для мене свого часу було досить дивно дізнатися, що в Європі досі дуже популярний Wordpress, а там відповідно PHP. Тому повністю згодна, що PHP буде і буде існувати далі.
Цікавинкою було дізнатися ще про 'Мавку' 😊
Дивлюсь 5 хвилин, а вже цікаво 🔥🔥🔥 Дякую за шикарний контент ❤
Радий, що подобається!
Дякую за працю 😊
Дякую!
Php дуже крутий!!!🎉
Та хіба хто сперечається?)
Гарну тему підняли
Дякую!
Харків дивиться в записі💪 Поки так. Як казав якийсь класик, "Батя, я стараюсь!"😂
Радий бачити! Харкову привіт )
@@babichweb ❤️
якийсь класик - це дружина януковича )))
@@vladtkachenko6822 та знаю:) але фраза вийшла гідна Шекспіра, або Данте:)
@@ususususification фраза шикарна, так )
PHP буде жити доки існують проєкти написані на ньому. Його хоронять мені здається останні років 6, а то й більше, а він все одно потрохи продовжує розвиватись і покращуватись. Тут аналогія з jQuery була приведена дуже точно. На PHP дуже багато старих, якась кількість нових проєктів + скільки зараз сайтів створено на Вордпресі, який теж потребує знання PHP?
Так, нових проєктів на ньому створюється не так багато, як на тому ж Python чи NodeJS. Але так працює ринок. Дуже вірно було сказано про те, що більша частина курсів викладає той самий Python чи NodeJS і це теж впливає на формування ринку і популярності технологій.
На мою особисту думку Python не набагато краще чи зручніше ніж PHP, та й все, що стосується синтаксису - то діло звички. Кращий він лише тим, що для нього дуже багато корисних ліб написано і він прикольний для сфери типу data science, AI і т.д. До речі, мені здається, що саме через ці сфери він і набрав такої мега популярності. Типу більш універсальна мова виходить. Стосовно перформансу, тут можу помилятися, але зустрічала таку думку, що php десь навіть краще. Хоча не думаю, що там буде якась глобальна різниця, якщо ми кажемо про веб.
Я трошки дивилась Python, щось намагалось на ньому клепати, але того мало, щоб якесь адекватне порівняння зробити.
З NodeJs трохи простіше. Як мінімум, простіше вʼїхати в те, що там відбувається якщо ти вже пишеш фронт на JS. Тому багато хто його обирає в проєкти через це.
Стосовно джуніорів фулстаків. Я починала свій шлях саме з PHP + JS і хочу сказати, що це кардинально впливає на розуміння того, як все працює в комплексі. Наче ти якийсь бонусний апгрейд на початку гри отримав. Так, було важко тягнути все на старті, але воно того варте. І легко, я думаю, в будь якому випадку, не буває.
Вакансій малувато для такої комбінації зараз, але коли вони зʼявляються - там вже не буде 1000 кандидатів на місце, як наприклад у випадку з NodeJS + React чи у випадку чисто фронтових вакансій. Ще один бонус)
Найкращий комент, дякую
Дякую за випуск, хоч я вже і не розробник(фронтенд) поки, але все одно цікаво)
Дякую! Я думаю, тут суть не лише в програмуванні, а в підходах в цілому.
Чому всі душять мій php не трогайте нас, в нас все добре, і я думаю він ще багато кого переживе
Хто душить php?! Покажіть мені цих негідників!
Або ужа, або пехапе 🤷 Або по черзі:)
Ruby переживе я думаю))
@@primatch777 яким місцем думаєте? Скільки комерційного використання пихи і скілки рубі подивіться для початку. Крім того у рубі є проблема: його не варто вивчати новачкам, хіба що на нього можна переходити наприклад з пихи досвідченим розробникам. Що не скажеш про пиху, по яому і курсів / айті-шкіл в десятки разів більше. Тобто в пиху навіть новачки заходять в рази активніше (більш надійне джерело новачків), ніж в рубі.
@@save_the_UOC не думав що я в когось таким коментарем викличу інфаркт сраки.
Молоді програмують на нових мовах, старики на старих)
Привіти з Цифрової Долини)
Які файні хлопці)❤️ і камера) і шапка))
Шапка найкраща в світі!
Найцікавіше було в кінці. PHP таки не вмер. Дякую.
Приходьте ще, маю нові одкровення)
@@babichweb, та тепер вже точно прийду. Навіть підписався на канал.
@UserYY-m7v люкс!
43:50 про 1С влучно сказав😆
Випуск супер! Стосовно камери: у мене logitech С270, придбала кілька місяців тому. Дуже задоволена покупкою. Тож стосовно новинки_ впевнена, що вона крута!
Топ, дякую!
Тема супер. Сам замислювався над тим чи здохне js. Підстав не знайшов)а от на рахунок легасі проектів тільки бізнесу це цікаво, не вкладаючи великих коштів заробляти. А мені як розробнику абсолютно нецікаво вчити jquery і тому подібне. Бачив іще такі вакансії HTML верстка, підтримка старих сайтів, теж думаю можна віднести до legacy, але css завжди знадобиться як і html
Яказ взявся вчити php, а Ютубчик рекомендує мені ваший стрім із заголовком "php вмер?" ))
Та ж то питання, на яке ми й шукаєм відповідь )
Про програмування дітям. Малий мого друга в років 6-7 сказав: "я краще буду веселим танцором чим унилим програмістом" 🤣 довго реготали.
Як ми його розумієм…
Я подивлюся, подивлюся, тільки не сьогодні)
Це ж було вже 🤔
Ні, не було
Блін, також хочу таку камеру, щоб якість норм була при зйомці(
Ну тут або така як у мене за 1000 баксів, або така як у Сашка за 200 ) Посилання в описі ;)
Так, ну подивимось, шо тут)))
Може років через 10 повернусь до Perl 😊
Чом би й нє )
На мої практики його і досі використовують у своїх нішах, навіть у нових проєктах
Красунчики
колись знайомий свічнувся в айті саме на пхп і за скількось небагато років він вже вперся в зарплатну стелю. Щоб її пробити тре було вчити англійську, але його в принципі типу і так все влаштовувало - на чорну ікру та смузі і так вистачало.
так нічого й не почув про Perl. Якісь помилки (заблуждения). На пихі / писі працюють понад 75% відстоків сайтів. З якого переляку вона мертва? Бо так каже багато недалеких людей?
Ти додививсь?)
@@babichweb так. В кінці було сказано, що пиха не мертва. Але це і так очевидно уважній людині, бо комерційного використання мови дуже багато. Третє місце серед бекенд мов в Україні. Хтось говорить отсєбятіну про вмирання мови. Так отсєбятіну будь-яку можна верзти.
Про те, що пиха "для старих людей" ще можна подискутувати (що молодь віддає перевагу вивчення інших мов). Але 100% не мертва і багато кого переживе.
@save_the_UOC ну та ж клікбейт, ну )
як показує бентежне життя, під час ковіду канадська медична система потребувала розробників, які знають древню мову програмування(здається оберон, можу помилятись, ні, кобол)
тож php точно не варто в топку
Про то ж і мова )
Цікава тема. Так, пхп ховають кожен рік. Але він стає тільки сильнішим. І комьюніті дуже розвивається, як у нас, так і на заході.
у php перевага в тому що можна незамарачуватись з Model View Controller, де поклав там і лежить. Не потребує компиляції (плюс build та deploy). Порівнюю з java. та навіть javascript замарачується зі своїми install, build, lint, pack, bundle, components, TypeScript, watchers. Зараз у javascript свій світ на мою думку. Для мене простіше використовувати чистий js з використанням бібліотек vuejs3, jquery, bootstrap4 та інші. Написав, оновив сторінку і все. І нетреба ніяких IDE, команд додаткових в консолі виконувати. Прийшов то того що використовую jekyll, php, js (чистий або з vuejs як js lib і bootstrap). Розумію що таку комбінацію на ринку не знайдеш, але мені вона подобається.
я починав з php, зараз пишу на vue.js. з власного досвіду - якщо бізнес платить і сума оплати влаштовує, пиши на чому хочеш. захочеш більше заробляти - писатимеш на тому, на чому скажуть. але якщо можеш свій стек дорого продати, то ти молодець і питань нема.
@Serhii-Kostin чудова позиція!
😄головне не на чому, а як писати. ті "експерти" що ховають php мабуть заглядували в нього коли він ще був v4+. з того часу вже більше 400 релізів і зараз він взагалі на "дорослу мову" став походити. а ще й jit обіцяють завезти (хоча вже давно обіцяють 😔)
Одне питання, чому на превью священник з бородою і щось про поховання пхп 🥴?
Відспівуєм. Недорого.
@@babichweb 😅
"ПіАшПі" - це ви на якій мові в загалі? Французька? Латинь?😂
Все луччє ніж "пехапе"