Zmiana mocy (zgłoszona) jest zgodą na zerwanie plomb. Ogranicznik mocy (ten omówiony bezpiecznik) ogranicza prąd jaki masz do dyspozycji. Zmiana z 16A na 32A udostępnia możliwość większego pradu.
Ja mam na dom w skrzynce przed licznikiem 3x25A jeszcze topikowe wkładki. A licznik mam jeszcze mechaniczny na tarczę. Ale nie mam indukcji, raz tylko wybiło mi zabezpieczenie za licznikiem jak po 10 latach grzałka w pralce Bosch dostała przebicia. Ale nigdy nie stosowałam Calgonu. 😉 Jak miałeś 16A na fazę, to maksymalna moc 3680W, razy 3 fazy 11040W, teoretycznie, bo z jednej fazy nie pociągniesz więcej prądu niż te 16A, a jak masz w domu rozplanowaną instalację to nie wiem. Trzeba to przemyśleć i tak to rozłożyć, żeby równomiernie obciążać fazy. A jak na jednej fazie masz czajnik elektryczny, zmywarkę, mikrofalę i kuchnię indukcyjną a na drugiej fazie tylko oświetlenie to nie jest to zbyt dobrze rozplanowane. To indukcję należy podłączyć na tę fazę gdzie jest najmniejsze obciążenie, czyli w obwód oświetlenia. Ta indukcja jest na 3 fazy?
@@fixanddrive a to spoko, to rozłoży się równomiernie między wszystkie 3 fazy. Jakbyś miał fotowoltaikę to wtedy w słoneczne dni ciągniesz prąd z paneli. Teraz jest jakieś dofinansowanie bez kryterium dochodowego, Mój prąd, może warto skorzystać. 😉
Indukcja pracuje na dwóch fazach do żyły neutralnej. Potencjał 400V nie jest wykorzystywany. Dokładnie jest zasilana 2x230V. Można ją podłączyć pod 1x230V tylko prąd fazowy wzrośnie. Kto mi powie dlaczego prąd żyły neutralnej na zasilaniu też wzrośnie po takim zabiegu?
Nic nie zmieniał tylko zmienił bezpieczniki z 16A na 32A przez to zwiększył dopuszczalny prąd dwukrotnie. Licznik pozostał ten sam. Może się Pan przez to spodziewać wyższych rachunków ze względu na zwiększoną moc przyłączeniową. Teraz ma Pan moc przyłączeniową ok.18.5 KW.
dom 150, nowe AGD(bez indukcji) więc bardzo oszczędne, 4 osoby, jestem w stanie na 4kw żyć ale nie więcej niż 2 urządzenia włączać. Warto popatrzeć kiedy jakie AGD bierze dużo prądu np pralka na początku podgrzewa wode a potem pobór malutki, pranie 1,5h ok 0,65 kwh. Zwmywarka w eco 0,75kwh. Jak smakuje jedzenie z indukcji? niektórzy jednak preferują starszą technologię :D
Witam. 18 kW to jest ilość mocy jaką Pan potrzebuje a 3x32A to jest zabezpieczenie przed natężeniem przekraczajacym tą wartość. Moc [kW] i natężenie [A] to dwie różne wielkości, które od siebie zależą. Im więcej [kW] odbiornik pobiera tym większe jest natężenie prądu [A]. A z podwyższeniem mocy na Pana dom to jest tak, że instalacja naziemna już była przewidziana na moc 18 kW i w Pana przypadku ograniczało się to tylko do zmiany zabezpieczenia przedlicznikowego 3x32A i zmiany w umowie, bo im większe zapotrzebowanie na moc kW tym większe opłaty miesięczne. Nasuwa się pytanie, jaki przekrój przewodów od licznika do skrzynki bezpiecznikowej w domu zastosował Pan przy budowie domu, bo wspomniał Pan o prądzie budowlanym 9kW a na różną moc stosuje się odpowiednio inne przekroje przewodów. Pozdrawiam.
Kilka osób w komentarzach wyliczało możliwą moc do pobrania, ale żaden wyłącznik nadprądowy nie wyłączy się równo po przekroczeniu wartości nominalnej, bo zgodnie z charakterystyką czasowo-prądową nie ma możliwości wyłączyć się przy krotności 1,13, czyli dla 16A będzie to 18,08A, a dla 32A jest 36,13A, tylko że to jest próg przy, którym dopiero w miarę wzrostu natężenia prądu nastapi wyłaczenie od kilkunastu minut do nawet godziny i to przy krotności 1,45. Charakterystyka czasowo-prądowa, to takie widełki czasowe dla danego natężenia prądu. Wyłączniki nadprądowe nie są precyzyjnymi aparatami. Wiele osób myśli, że wyłącznik nadprądowy zadziała natychmiast, ale tylko gdy prąd wzrośnie do bardzo dużych wartości, czyli gdy dojdzie do zwarcia, za co odpowiada elektromagnes, a za przeciążenia blaszka bimetalowa, która w miarę wzrostu obciążenia nagrzewa się i stopniowo odkształca. Zasada działania dokładnie jak tetmostatu w żelazku lub piekarniku.
Jeżeli zabezpieczenie przedlicznikowe na słupie jest 3×32A typu C to w domu powinno być 3×25A bądź ewentualnie 3×32A ale typu B. Jakie ma Pan bezpieczniki w domu?
Dając C25 a za nim B25 maksymalne obciążenie będzie jednakowe. Pierwszy zadziała ten, który będzie miał cieplej. Różnica pojawi się przy przeciążeniu, np podczas ciężkiego rozruchu silnika indukcyjnego. Wtedy B zadziała szybciej. W trakcie bezpośredniego zwarcia zdążą zadziałać oba. Różnice robi to pomiarowcowi, któremu mierząc wyjdzie wysoka impedancja pętli zwarcia, i prąd obliczeniowy mniejszy niż 10 x prąd zabezpieczenia. Nie znam urządzenia domowego, któremu robi różnicę zabezpieczenie B czy C. Chyba że w trakcie remontu bruzdownica z odkurzaczem.
Mocy pilnuje bezpiecznik, 32A x 230V to masz na jedna fazę Ok 7kW. Jak pociągniesz więcej - bezpiecznik wyskoczy. Przy zabezpieczeniu na 1 fazie 16A masz Ok 3,5 kW na fazę - powyżej wyskoczy.
Przyłącze mocy jest jedynie wirtualne i dla zwykłego odbiorcy (nie mówię o zapotrzebowaniu) nie ma to żadnego znaczenia czy będzie to 9kW/12kW/15kW/32kW. Różnica jest jedynie w rachunkach. Teoretycznie powinieneś mieć na "liczniku" odpowiedni bezpiecznik jednakże nikt się nie cacka i montują albo 16 albo 32. Problemem może być doliczane przez dystrybutora energii dodatkowej opłaty za pobraną większą moc niż umówiona (tak jest dla elektrycznych liczników, dla starych tarczowych mogłeś pobierać ponad moc przyłączeniową ale tyle co pozwalał bezpiecznik). Dla ~18kW powinieneś mieć bezpiecznik na fazie 25A! Jak Ci dali przed licznikiem 32A to w domu załóż sobie 25A aby mieć pewność, że nie będziesz płacić czegoś nadmiarowego.
@@fixanddrive tu chodzi o przekroczenie mocy umownej pobieranej chwilowej - czyli sekundę pobierasz 19kW i płacisz ekstra za to że przekroczyłeś umowną moc jaką mozesz pobierać Nie sprawa technikaliow przyłacza a umów Pan w komentarzu proponuje fizyczne zabezpieczenie przed taką sytuacją (ograniczy ci pobór chwilowy do ~17,25kW)🤗
A na śwìęta dlatego Panu wybijało zabezpieczenie ponieważ został przekroczony prąd 16A na jednej fazie. Teraz bezproblemowo może Pan korzystać z urządzeń a sytuacja z wybijaniem zapezpieczeń nie powinna się powtórzyć ale jestem ciekaw jakie ma Pan bezpieczniki w domu? Bo co z tego że prąd pobierany może osiągnąć 32A jak bezpiecznik w domu będzie np.25A i to on wybije.
zmiana mocy przyłączeniowej wiąże się wyłącznie z wymianą zabezbieczenia przedlicznikowego na większą lub mniejszą wartość oczywiście po załatwieniu papierologii , pobór mocy jest monitorowany przez wskaźnik mocy maksymalnej , który jest zainstalowany w liczniku energii elektrycznej
Hej wszystkim takie pytanie. Kupiłem pusta działkę w przyszłości chce się budować. Na ten moment chce postawić jakiś garaż blaszany ew. Domek holenderski i zależy mi żeby mieć jak najszybciej prąd. Chodzi mi o zwykła taryfę G11 lub G12 nie k taryfę budowała na. Czy mogę we wniosku na stronie PGE zaznaczyć że to ma być prąd do garażu (którego jeszcze nie mam) ? Czy będę miał z tego jakieś problemy jeśli garaż nie powstanie albo będzie zbyt blaszany? Z góry dzięki za odpowiedź
żadnej różnicy nie ma, tylko umowa się różni, no i bezpieczniki, mogłeś zmienić bezpieczniki bez zmiany umowy i ciągnąc te 12- 18 kW ALE jakby coś się popaliło.....
Możesz zmieniać bezpieczniki samemu bądż przez wykfalikowanego elektryka ale musisz mieć na to pozwolenie na zwiększenie mocy a zakład energetyczny musi to odebrać i zapląbować.
Bezpiecznik pilnuje :) A więc tak jak masz stary normalny nieinteligentny licznik to nikt nie złapie, że ciągniesz więcej niż umowna o ile zmieścisz się w bezpieczniku. Twoje stare bezpieczniki 16A umożliwiały ciągnięcie fizycznie non stop 16A * 3 fazy * 230 = 11,040 kW - ktoś zapyta to dlaczego taki dali? Bo mniejszy w typoszeregu 10 A dawałby tylko 6,900 kW Teraz obecne bezpieczniki umożliwiają ciągnięcie 32A * 3 fazy * 230V = 22,080 kW
@@zino7945na teraz może i jeszcze nie potrzebne, ale wystarczy że poza sprzętem domowym na prąd będziesz miał samochód elektryczny i będziesz chciał go dosyć szybko naładować to potrzebujesz do ładowarki dostarczyć 22kw. Taką mocą naładujesz przeciętny samochód w około 3h.
Liczy sie odpowiednie rozlozenie obciazenia na fazy znam ludzi co maja 16A na przedlicznikowym i uzywaja indukcji i nic im nie wywala a normalny przydzial to bezpieczniki 20 - 25A wiecej nie ma sensu
Z licznikiem włącznie, a bezpieczniki są przed, wszystko należy do zakładu energetycznego. To oni jako pogotowie energetyczne powinni zmienić bezpieczniki i programowanie licznika( jeżeli jest konieczne) i zaplombować. Za to zapłacił Fix, a później elektrykowi za wymianę bezpieczników i materiał. Coś jest nie tak, ale skoro brakuje paliwa na CPN 😂 tzn. że to już PRL. Jak ktoś w czasie PRL-u chciał doprowadzić do posesji prąd, to odpisywali mu warunki. Warunki; budowa linii np.1km plus transformator należy wybudować na koszt właściciela posesji. Następnie właściciel zrzeka się linii i transformatora na rzecz zakładu energetycznego. Na początku lat transformacji było głośno, że nauczyciel chyba pod Warszawą nie miał prądu i siedział przy lampach naftowych. A ciekawostką było to że na terenie gminy była jakaś instytucja zarządzająca rozwojem infrastruktury energetycznej. Może to były Ząbki, czy Wołomin chyba gdzieś te okolice. Historia zatacza koło 🙆 🧍🚶🧍🚶🚶🚶🚶❤ OBUDŹCIE SIĘ !!! Październik Niedziela Warszawa 🇵🇱🚶♥️🧍🇪🇺🧍🇵🇱🚶🚶♥️🚶🚶 ❤❤❤❤❤❤❤🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶♥️🇪🇺🇵🇱🇵🇱🇵🇱
I znowu w punkt! Od piątku mam nową kuchnię i z gazu na indukcję. Żona się pyta, czy Ty pod nas robisz te filmy... 😂 Dzięki!❤👍
Zmiana mocy (zgłoszona) jest zgodą na zerwanie plomb. Ogranicznik mocy (ten omówiony bezpiecznik) ogranicza prąd jaki masz do dyspozycji. Zmiana z 16A na 32A udostępnia możliwość większego pradu.
Dom 150 m2. Indukcja, piekarnik, pralka, suszarka, zmywarka, 4x klimatyzacja wykorzystywana do grzania w okresach przejściowych, rekuperacja. Przyłącze 12 kW w zupełności wystarcza.
Pozdrawiam serdecznie
Ja mam na dom w skrzynce przed licznikiem 3x25A jeszcze topikowe wkładki. A licznik mam jeszcze mechaniczny na tarczę. Ale nie mam indukcji, raz tylko wybiło mi zabezpieczenie za licznikiem jak po 10 latach grzałka w pralce Bosch dostała przebicia. Ale nigdy nie stosowałam Calgonu. 😉
Jak miałeś 16A na fazę, to maksymalna moc 3680W, razy 3 fazy 11040W, teoretycznie, bo z jednej fazy nie pociągniesz więcej prądu niż te 16A, a jak masz w domu rozplanowaną instalację to nie wiem. Trzeba to przemyśleć i tak to rozłożyć, żeby równomiernie obciążać fazy. A jak na jednej fazie masz czajnik elektryczny, zmywarkę, mikrofalę i kuchnię indukcyjną a na drugiej fazie tylko oświetlenie to nie jest to zbyt dobrze rozplanowane.
To indukcję należy podłączyć na tę fazę gdzie jest najmniejsze obciążenie, czyli w obwód oświetlenia. Ta indukcja jest na 3 fazy?
Tak na 3 fazy
@@fixanddrive a to spoko, to rozłoży się równomiernie między wszystkie 3 fazy. Jakbyś miał fotowoltaikę to wtedy w słoneczne dni ciągniesz prąd z paneli. Teraz jest jakieś dofinansowanie bez kryterium dochodowego, Mój prąd, może warto skorzystać. 😉
Indukcja jest na dwie fazy 400 V
Dwie fajery chodzą na jednej fazie i dwie kolejne na drugiej fazie.
Indukcja pracuje na dwóch fazach do żyły neutralnej. Potencjał 400V nie jest wykorzystywany. Dokładnie jest zasilana 2x230V. Można ją podłączyć pod 1x230V tylko prąd fazowy wzrośnie. Kto mi powie dlaczego prąd żyły neutralnej na zasilaniu też wzrośnie po takim zabiegu?
Witam serdecznie super filmik a czy Posiada Pan już Licznik Zdalnego Odczytu jeśli chodzi o Prąd
Nic nie zmieniał tylko zmienił bezpieczniki z 16A na 32A przez to zwiększył dopuszczalny prąd dwukrotnie. Licznik pozostał ten sam. Może się Pan przez to spodziewać wyższych rachunków ze względu na zwiększoną moc przyłączeniową. Teraz ma Pan moc przyłączeniową ok.18.5 KW.
Nikt nie mysli czy WLZ wytrzyma.
dom 150, nowe AGD(bez indukcji) więc bardzo oszczędne, 4 osoby, jestem w stanie na 4kw żyć ale nie więcej niż 2 urządzenia włączać. Warto popatrzeć kiedy jakie AGD bierze dużo prądu np pralka na początku podgrzewa wode a potem pobór malutki, pranie 1,5h ok 0,65 kwh. Zwmywarka w eco 0,75kwh. Jak smakuje jedzenie z indukcji? niektórzy jednak preferują starszą technologię :D
Witam.
18 kW to jest ilość mocy jaką Pan potrzebuje a 3x32A to jest zabezpieczenie przed natężeniem przekraczajacym tą wartość.
Moc [kW] i natężenie [A] to dwie różne wielkości, które od siebie zależą.
Im więcej [kW] odbiornik pobiera tym większe jest natężenie prądu [A].
A z podwyższeniem mocy na Pana dom to jest tak, że instalacja naziemna już była przewidziana na moc 18 kW i w Pana przypadku ograniczało się to tylko do zmiany zabezpieczenia przedlicznikowego 3x32A i zmiany w umowie, bo im większe zapotrzebowanie na moc kW tym większe opłaty miesięczne.
Nasuwa się pytanie, jaki przekrój przewodów od licznika do skrzynki bezpiecznikowej w domu zastosował Pan przy budowie domu, bo wspomniał Pan o prądzie budowlanym 9kW a na różną moc stosuje się odpowiednio inne przekroje przewodów.
Pozdrawiam.
Fix w mieszkaniu w bloku mam trzy fazy 15KW indukcja śmiga bez problemu.
Zawsze można obniżyć moc w ustawieniach płyty. 3,5kW spokojnie wystarcza do gotowania. Oczywiście jeżeli nasza płyta ma taką opcję.
Kilka osób w komentarzach wyliczało możliwą moc do pobrania, ale żaden wyłącznik nadprądowy nie wyłączy się równo po przekroczeniu wartości nominalnej, bo zgodnie z charakterystyką czasowo-prądową nie ma możliwości wyłączyć się przy krotności 1,13, czyli dla 16A będzie to 18,08A, a dla 32A jest 36,13A, tylko że to jest próg przy, którym dopiero w miarę wzrostu natężenia prądu nastapi wyłaczenie od kilkunastu minut do nawet godziny i to przy krotności 1,45. Charakterystyka czasowo-prądowa, to takie widełki czasowe dla danego natężenia prądu. Wyłączniki nadprądowe nie są precyzyjnymi aparatami. Wiele osób myśli, że wyłącznik nadprądowy zadziała natychmiast, ale tylko gdy prąd wzrośnie do bardzo dużych wartości, czyli gdy dojdzie do zwarcia, za co odpowiada elektromagnes, a za przeciążenia blaszka bimetalowa, która w miarę wzrostu obciążenia nagrzewa się i stopniowo odkształca. Zasada działania dokładnie jak tetmostatu w żelazku lub piekarniku.
Jeżeli zabezpieczenie przedlicznikowe na słupie jest 3×32A typu C to w domu powinno być 3×25A bądź ewentualnie 3×32A ale typu B. Jakie ma Pan bezpieczniki w domu?
Dając C25 a za nim B25 maksymalne obciążenie będzie jednakowe. Pierwszy zadziała ten, który będzie miał cieplej. Różnica pojawi się przy przeciążeniu, np podczas ciężkiego rozruchu silnika indukcyjnego. Wtedy B zadziała szybciej. W trakcie bezpośredniego zwarcia zdążą zadziałać oba. Różnice robi to pomiarowcowi, któremu mierząc wyjdzie wysoka impedancja pętli zwarcia, i prąd obliczeniowy mniejszy niż 10 x prąd zabezpieczenia. Nie znam urządzenia domowego, któremu robi różnicę zabezpieczenie B czy C. Chyba że w trakcie remontu bruzdownica z odkurzaczem.
To sie nazywa ograniczenie własnej mocy przyłączeniowej.
Dobrze że ja jeszcze nie mam takiej skrzynki i mam dostęp do 3 głównych bezpieczników fazowych.
Z płytą i pompą ciepła 8,5 kW, pralka, suszarka, czajnik, wszystko na prąd i 15 kW spokojnie starcza.
Mocy pilnuje bezpiecznik, 32A x 230V to masz na jedna fazę Ok 7kW. Jak pociągniesz więcej - bezpiecznik wyskoczy. Przy zabezpieczeniu na 1 fazie 16A masz Ok 3,5 kW na fazę - powyżej wyskoczy.
3500W = 3.5kW
Już poprawiłem, dzięki wkradł mi się błąd. Pozdro
Wyskoczy ale nie tak prędko jak Ci się wydaje
Nic nie zmieniał , zmienią ci tylko opłaty na wyższe.
Przyłącze mocy jest jedynie wirtualne i dla zwykłego odbiorcy (nie mówię o zapotrzebowaniu) nie ma to żadnego znaczenia czy będzie to 9kW/12kW/15kW/32kW. Różnica jest jedynie w rachunkach. Teoretycznie powinieneś mieć na "liczniku" odpowiedni bezpiecznik jednakże nikt się nie cacka i montują albo 16 albo 32.
Problemem może być doliczane przez dystrybutora energii dodatkowej opłaty za pobraną większą moc niż umówiona (tak jest dla elektrycznych liczników, dla starych tarczowych mogłeś pobierać ponad moc przyłączeniową ale tyle co pozwalał bezpiecznik). Dla ~18kW powinieneś mieć bezpiecznik na fazie 25A! Jak Ci dali przed licznikiem 32A to w domu załóż sobie 25A aby mieć pewność, że nie będziesz płacić czegoś nadmiarowego.
Powiedzieli mi, że nie będę płacił nic więcej. Pytałem kilka razy. Że płacę tylko raz za przyłącz, tzn 350zł.
@@fixanddrive tu chodzi o przekroczenie mocy umownej pobieranej chwilowej - czyli sekundę pobierasz 19kW i płacisz ekstra za to że przekroczyłeś umowną moc jaką mozesz pobierać
Nie sprawa technikaliow przyłacza a umów
Pan w komentarzu proponuje fizyczne zabezpieczenie przed taką sytuacją (ograniczy ci pobór chwilowy do ~17,25kW)🤗
@@Raczek_Nieboraczekjakoś mam licznik elektroniczny i nic takiego nie rejestruje
A na śwìęta dlatego Panu wybijało zabezpieczenie ponieważ został przekroczony prąd 16A na jednej fazie. Teraz bezproblemowo może Pan korzystać z urządzeń a sytuacja z wybijaniem zapezpieczeń nie powinna się powtórzyć ale jestem ciekaw jakie ma Pan bezpieczniki w domu? Bo co z tego że prąd pobierany może osiągnąć 32A jak bezpiecznik w domu będzie np.25A i to on wybije.
zmiana mocy przyłączeniowej wiąże się wyłącznie z wymianą zabezbieczenia przedlicznikowego na większą lub mniejszą wartość oczywiście po załatwieniu papierologii , pobór mocy jest monitorowany przez wskaźnik mocy maksymalnej , który jest zainstalowany w liczniku energii elektrycznej
dokładnie tak
Nie tylko. Przewód WLZ jak ma za mały przekrój to trzeba wymienić.
Hej wszystkim takie pytanie. Kupiłem pusta działkę w przyszłości chce się budować. Na ten moment chce postawić jakiś garaż blaszany ew. Domek holenderski i zależy mi żeby mieć jak najszybciej prąd. Chodzi mi o zwykła taryfę G11 lub G12 nie k taryfę budowała na. Czy mogę we wniosku na stronie PGE zaznaczyć że to ma być prąd do garażu (którego jeszcze nie mam) ? Czy będę miał z tego jakieś problemy jeśli garaż nie powstanie albo będzie zbyt blaszany?
Z góry dzięki za odpowiedź
Mam 7(słownie SIEDEM) kW , dom 240mkw, indukcja, itp.
Przez 4 lata, nawet raz nie wywaliło mi bezpiecznika w płocie.
Na dom ok.18kW, na mieszkanie 12kW
żadnej różnicy nie ma, tylko umowa się różni, no i bezpieczniki, mogłeś zmienić bezpieczniki bez zmiany umowy i ciągnąc te 12- 18 kW ALE jakby coś się popaliło.....
Jak to możliwe, skoro skrzynka należy do ZE?Oni powinni zmienić bezpieczniki.
Możesz zmieniać bezpieczniki samemu bądż przez wykfalikowanego elektryka ale musisz mieć na to pozwolenie na zwiększenie mocy a zakład energetyczny musi to odebrać i zapląbować.
Będą wyższe rachunki za podwyższenie mocy przyłączeniowej od 3 "korków" fazowych.
Zapewniano mnie, że opłaty się nie zmieniają. Zapłaciłem tylko za nowy przyłącz 350zł.
@@fixanddrive to ciekawe bo ja w firmie właśnie zmieniłem moc przyłącza na mniejsze i opłaty "korkowe" w dół. Dostawca prądu OEN.
tylko Bezpieczniki ograniczały
Bezpiecznik pilnuje :)
A więc tak jak masz stary normalny nieinteligentny licznik to nikt nie złapie, że ciągniesz więcej niż umowna o ile zmieścisz się w bezpieczniku.
Twoje stare bezpieczniki 16A umożliwiały ciągnięcie fizycznie non stop 16A * 3 fazy * 230 = 11,040 kW - ktoś zapyta to dlaczego taki dali? Bo mniejszy w typoszeregu 10 A dawałby tylko 6,900
kW
Teraz obecne bezpieczniki umożliwiają ciągnięcie 32A * 3 fazy * 230V = 22,080 kW
Mam Domek 2017 170m zabezpieczenie 3X40A
I po co Ci to ?
@@zino7945na teraz może i jeszcze nie potrzebne, ale wystarczy że poza sprzętem domowym na prąd będziesz miał samochód elektryczny i będziesz chciał go dosyć szybko naładować to potrzebujesz do ładowarki dostarczyć 22kw. Taką mocą naładujesz przeciętny samochód w około 3h.
Ja tam se wole nalac do baku a nie cudowac
O ile się nie myle to na 15kW i 18kW bezpiecznik jes ten sam
Za licznikiem, czyli w domu w rozdzielnicy max. zabezpieczenie na wejściu to 3x25A
Liczy sie odpowiednie rozlozenie obciazenia na fazy znam ludzi co maja 16A na przedlicznikowym i uzywaja indukcji i nic im nie wywala a normalny przydzial to bezpieczniki 20 - 25A wiecej nie ma sensu
Farelka w łazience? To niedobry pomysł.
Nieoplacalne grzanie
Z licznikiem włącznie, a bezpieczniki są przed, wszystko należy do zakładu energetycznego.
To oni jako pogotowie energetyczne powinni zmienić bezpieczniki i programowanie licznika( jeżeli jest konieczne) i zaplombować.
Za to zapłacił Fix, a później elektrykowi za wymianę bezpieczników i materiał.
Coś jest nie tak, ale skoro brakuje paliwa na CPN 😂 tzn. że to już PRL. Jak ktoś w czasie PRL-u chciał doprowadzić do posesji prąd, to odpisywali mu warunki.
Warunki; budowa linii np.1km plus transformator należy wybudować na koszt właściciela posesji.
Następnie właściciel zrzeka się linii i transformatora na rzecz zakładu energetycznego.
Na początku lat transformacji było głośno, że nauczyciel chyba pod Warszawą nie miał prądu i siedział przy lampach naftowych. A ciekawostką było to że na terenie gminy była jakaś instytucja zarządzająca rozwojem infrastruktury energetycznej.
Może to były Ząbki, czy Wołomin chyba gdzieś te okolice.
Historia zatacza koło 🙆
🧍🚶🧍🚶🚶🚶🚶❤
OBUDŹCIE SIĘ !!!
Październik Niedziela Warszawa
🇵🇱🚶♥️🧍🇪🇺🧍🇵🇱🚶🚶♥️🚶🚶
❤❤❤❤❤❤❤🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶🚶♥️🇪🇺🇵🇱🇵🇱🇵🇱