Легенда про дівчину Чернелицю. Замок-привид, який може зникнути з нашої архітектурної спадщини.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 тра 2022
  • Щоб підтримати наш канал:
    Патреон:
    www.patreon.com/Gutsulandia?f...
    Приват Банк:
    5363 5420 2021 6546
    Будейчук М. О.
    Щоб дізнатись якусь інформацію про цілителів, підписуйтесь в наш інстаграм:
    / misha_budeichuk
    Чернелиця - Замок часів Козаччини початку XVII століття. Проте, в 1648 році замок добряче розбили козаки і знову відновив Чернелицький замок брацлавський воєвода Михайло Юрій Чарторийський в 1659 році. У 1672 та 1676 роках замок захоплювали турки. Замок відігравав велику роль для Речі Посполита, оскільки це був найсхідніший прикордонний форпост королівства на правому березі Дністра! Дуже важливим пунктом був Чернелицький замок під час походу Яна ІІІ Собеського в 1685-1691, саме тут зберігався провіант цілої армії Речі Посполита і частенько тут зупинявся і сам король Ян. Одразу ж після Чарторийських, замком володів Галерський, згодом Потоцький, далі Старецький, а потім Ценський. Останнім жителем замку був Маріан Ценський, після смерті якого в 1817 році його син залишив Чернелицю та поїхав у світи. Відтоді замок почав занепадати і повільними кроками претворюватися в руїну. Уявляєте, наскільки міцними були кам‘яні стіни, ідеально спроектовані, що до сих пір вони стоять, хоч уже більше 200 років в замку ніхто не живе. В середньому будинок падає, якщо в ньому не живуть 20-30 зим, а тут цілих 200… вміли ж будувати в той час. Ну а настінні барельєфи герба з вершником на коні, ці ренесансні колони та інші елементи середньовічного замку просто нікого не залишать байдужим. Нажаль, в наш час, коли війна в країні, всім не до того, щоб реставровувпти стародавні пам‘ятки архітектури, і навіть, такий чарівний замок скоро впаде, якщо ніхто не втрутиться в це. Городенківський район має великий туристичний потенціал у майбутньому. Закинуті храми та замки вже є родзинкою цього краю, а якщо ж їх відреставрувати, то можуть стати перлиною цього краю! Домінікансьеий костел в Чернелиці, який 300 метрів від замку, теж заслуговує особливої уваги. На фасаді храму ще збережений унікальний барельєф гербу вершника на коні, такого ж, як і на замку - герб називається Погоня, роду Чарторийських.
    Костел - безумовно пам‘ятка архітектури національного значення, яка теж уже 200 років занепадає руїною… Домініканський костел Архангела Михайла зведений у поєднанні стилів ренесансу та барокко. Фундатором костелу був Теж Михайло Юрій Чарторийський, який звів його два роки після відновлення замку. Костел мав підземні ходи, які з’єднювали його з замком, дуже зручно було для втечі, кажуть, що ходи ці вели від замку ще кілометр і виходили на річку Дністер, проте вони вже давним-давно засипані. Храм був у набагато кращому стані до пожежі 2005 року, коли згорів весь дах із гонтою і костел відтоді почав швидко руйнуватися… Ренесансовий портал з гербом на вході милує око, не зважаючи на весь цей занепад.
    Закликаю всіх небайдужих поширювати це відео, щоб більше людей побачило та дізналося, які унікальні пам‘ятки занепадають в Україні… наша місія - зберегти і храм і замок в Чернелиці та повернути їм першочерговий вигляд.
    Отже, першою власницею замку в Чернелиці була Ядвіга Язловецька, яка була дружиною польського шляхтича Андрея Белжецького! Доречі Белжецький на початку 1600-их років був частково власником Делятина та Микуличина.
    Легенда про назву села Чернелиця. Колись давно в середньовіччі була тут вежа і князь привіз свою принцесу та закрив тут. Дружина князя знайшла собі молодого коханця, поки той був у від‘їздах та війнах. Оскільки вона мала дещо засмаглий колір шкіри, її називали Чорно лиця. Перед приїздом чоловіка, спокусниця злякалася та кинулася з вежі, а за іншою версією - чоловік замурував свою дружину в одній з цих грубих стін за зраду. А як думаєте ви, яка версія є більш правдивою?
    Згодом назва Чорнолиця і прижилась до села, видозмінившись на Чернелицю!
    У 1650 році замок переходить у власність Михайла Чарторийського цікавим чином, як посаг його майбутньої дружини Єфросинії Станіславської. А Єфросинія була донькою снятинського старости - Пйотра з роду Потоцьких! Перша письмова згадка про село датована 1440-им роком. Тоді молодий король Речі Посполита Владислав Варненчик передав Теодорчику з Бучача село Чернелицю ( Вперше було записано Czelenycze, Челеніце) та ще 16 поселень на Покутті та Поділлі в обмін на пару коней та чотири гаптовані золотом шуби. Хоча є припущення, що ціна була набагато більшою, але записали саме так, як зробили би і в наш час! Теодорик Бучацький герба «Абданк» саме і став першим з роду Язловецьких князів, яким належала Чернелиця біля 200 років. В 1436 році Теодорик Бучацький одружився на Катежині та отримав від неї посаг - місто Язловець, і від тоді почав записувати себе Теодорик Бучацький Язловецький. У другій половині XVI століття Чернелиця отримала статус міста. Доречі, костел та храм Архангела Михайла звели за проектом єзуїта Войцеха Рожевського.

КОМЕНТАРІ • 93

  • @irinasv129
    @irinasv129 2 роки тому +10

    Якщо людина не знає ( і не оберігає )свою історію , цэй народ не має майбутнёго !!!! Дуже вам - Дякую 👍👍👍👍❤️!!!!

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Українці точно мають майбутнє! А пам‘ятки з часом відновимо, треба тільки, щоб країна стала багатою!

  • @mayamaryam778
    @mayamaryam778 2 роки тому +9

    Жаль,занепадає наша історія,і нікому до того нема діла.Я не чула,щоб у Верховній Раді,піднімалося питання про збереження і реставрування історичних пам'яток культури України.Основні питання,які піднімаються, це як все знищити,що не знищене( в усіх сферах життя),це перше,і друге- як набити свої кишені.Дякую за гарне відео,які є необхідним для нас.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Дякую вам, пані Майя, за підтримку та хороші слова! Вірю в те, що з часом всі наші пам‘ятки будуть відновлені!

  • @tatyanakosa9931
    @tatyanakosa9931 2 роки тому +6

    Як завжди підтримую кожне слово історика. Дуже гарний Замок, та Костел, і Держава повинна щось робити, бо це наша Культура та правдива Історія. Наша Історія. АЛЕ зпочатку ПЕРЕМОЖЕМО всіх рашистів та кляту орду. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ !!! СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ !!! 🙏🙏🙏💪💪💪🇺🇦🇺🇦🇺🇦

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякуємо вам за відгук, пані Тетяно! Все буде Україна!

  • @user-wy4ch6er5k
    @user-wy4ch6er5k 2 роки тому +1

    Ви робите неймовірну роботу.Дай Боже Вам здоров'я!

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякую вам за підтримку, пані Уляно!

  • @viktorcholiy
    @viktorcholiy 2 роки тому +6

    Дякую за цікаве відео. Привіт від мене паралімпійця.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякую вам за відгук! Хотів би зняти з вами інтерв‘ю, якщо ви паролімпієць. Напишіть в інстаграм: Misha_Budeichuk

  • @user-wp7ud2nl8m
    @user-wp7ud2nl8m 2 роки тому +12

    Дякую за вашу працю. Успіхів. Цікава і гарна наша Україна.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +2

      Дякую вам, Наталія, за відгук!

  • @OTAKOYI
    @OTAKOYI 2 роки тому +16

    Як завжди цікавий випуск) Архітектурні пам'ятки, якраз зараз потрібно дуже берегти й відновлювати. Це наша ідентичність та культура. Як казав Черчилль: "Якщо ми економимо на культурі, то за що ми воюємо?"

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +4

      Дякую тобі друже за відгук! Вірю в те, що скоро в нашій країні мо зможемо все відновити, в тому числі і пам‘ятки архітектури!

    • @OTAKOYI
      @OTAKOYI 2 роки тому +1

      @@Gutsulandia :)

    • @olgak3341
      @olgak3341 2 роки тому +1

      що там вже відновлювати? Місцеве населення розтягло каміння на мури біля своїх осель, посеред замку посадили яблуневий сад, підвали давно вже аварійні. А від цього замку був окремий підземний хід до костелу і, казали старожили, аж до Дністра. У підвалі ніби прикопаний пам'ятник Сталіну, що колись стояв у скверику перед старою лікарнею. Вже і дах костелу спалений, і замок майже повністю зруйнований, і містечко з райцентру перетворилося у забите, глухе, напівпорожнє село.

    • @OTAKOYI
      @OTAKOYI 2 роки тому +3

      @@olgak3341 Все можна відбудувати та реставрувати. До прикладу польський замок Мальборк. Почитайте як його відновили. Він був майже знищений, а зараз яка файнезність) Головне це фінанси та бажання

    • @halinasereduyk570
      @halinasereduyk570 2 роки тому

      @@OTAKOYI ЗГІДНА

  • @harmoriman
    @harmoriman 2 роки тому +1

    Поширюймо, браття і намагаймося привернути увагу до зникающої у бездні віків архітектури та культури нашого народу, щоб зберегти її для наступних поколінь.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякуємо вамтза корисний відгук, пане Василь! Наша місія зберігати культурну спадщину та висвітлювати архітектуру, яка ще залишилась на теренах України!

  • @dumydumy
    @dumydumy 2 роки тому +8

    Круті дядьки. Прості та приємні. Вподобайка 🔥

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякую вам!

    • @svetlanaromaniuk6832
      @svetlanaromaniuk6832 2 роки тому

      Низький Вам Уклін, Дай Боже Вам здоров'я і Божого Благословення

  • @user-bg6ht3ci2b
    @user-bg6ht3ci2b 2 роки тому +2

    Не будемо знати своєї історії, не будемо цінити свою культуру, то і втратимо самі себе. Обов'язково треба берегти своє минуле, щоб мати майбутнє

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +2

      Дякуємо вам, пані Людмило, за хороші слова!

  • @user-oy2ee5dh8x
    @user-oy2ee5dh8x 2 роки тому +10

    Приезжайте в Тальне,Черкаськой области,теж е замок,сначала там был замок графа Шувалова,после вроде как начальная школа,после госпиталь во время войны,после техникум и одновременно музей,а теперь стоит и охранник ходит вокруг него,обнесли забором и на этом все.Можно в инете подивитися.Есть и костел с 17.. года.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Обов‘язково приїдемо! В цьому році плануємо експедиції по всіх регіонах України. І в Черкащину також завітаємо! Дякую вам за коментар, про Тальне не забудемо!

    • @user-oy2ee5dh8x
      @user-oy2ee5dh8x 2 роки тому +1

      @@Gutsulandia У нас на замке еще и крыша есть и стены целы,вам там проведут экскурсию,там и подземелье есть и говорят старожилы что раньше были большие подземные ходы,что конями ездили под землей.А еще у нас в лесу,не далеко от замка,есть скала любви,Очень высоко от земли,не меньше 10 метров,разбиться можно,говорят что с нее прыгнула девушка,от неразделенной любви,когда ей запретили влюбляться в другого,ой,там много всего есть,пройдетесь на водопад,лесом,краевид чудесный.

  • @user-np1jt5en9x
    @user-np1jt5en9x 2 роки тому +2

    Ці унікальні будівлі треба зберегти! Я не маю коштів..лише очима реставрую...на жаль..якщо їх реставрувати,то наша Держава стане набагато вагомішою у світі

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякую вам за підтримку, пані Ніна!

  • @user-rf5sq4tm8j
    @user-rf5sq4tm8j 2 роки тому +3

    Щиро дякую вам за чудовий екскурс!
    Та от болить душа, що така занедбаність нашої історії, на все вистачає : на яхти, на замки закордоном, а на свої пам'ятки архітектури не вистачає!!! Нажаль.
    ❤❤❤🙏🙏🙏💛💙💐💐💐

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Дуже вам дякую за відгук! Надіємось, що з часом вийде відновити всі наші архітектурні пам‘ятки!

  • @MiriamFishmanArt
    @MiriamFishmanArt 2 роки тому +5

    Дуже гарні споруди. Сподіваюсь, що їх можна буде відреставрувати після війни.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Дякую вам за відгук! Теж на то сподіваюся, що наша держава все зможе відновити

  • @user-rd5ow6wo5x
    @user-rd5ow6wo5x 2 роки тому +9

    Був минулого року, жахлива дорога до села, і сам замок нажаль в занедбаному стані(

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Вірю в те, що його повністю відновлять!

  • @user-rf5sq4tm8j
    @user-rf5sq4tm8j 2 роки тому +4

    Вітання вам з Криму!
    З вами завжди дуже цікаво й інформативно! Хай щастить вам завжди і всюди!!!
    Чекаємо на нові випуски!!!

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Дякую вам за відгук! Приємно, що і кримчани дивляться наш канал. Дуже люблю Крим, надіюсь, що скоро він повернеться до нас! Вам теж нехай Щастить!

    • @user-rf5sq4tm8j
      @user-rf5sq4tm8j 2 роки тому +1

      @@Gutsulandia 🙏🙏🙏😊☕🍬

    • @halinasereduyk570
      @halinasereduyk570 2 роки тому +1

      Раді бути з Вами..

  • @BelarusianWorld
    @BelarusianWorld 2 роки тому +4

    Вітаю. Дзякуй за разповед. Як па-беларуську.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Дякую за відгук з Білорусі!

  • @user-dv2rl5ki8i
    @user-dv2rl5ki8i 2 роки тому +4

    Дякую за таку красу,як шкода.Треба булоб щоб реставрували.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякую вам за підтримку, Ніна! Разом ми всю Україну зможемо відновити!

  • @halinasereduyk570
    @halinasereduyk570 2 роки тому +1

    ДЯКУЮ!!!

  • @user-tc3yr7yp7i
    @user-tc3yr7yp7i 6 місяців тому

    Дуже шкода,що зникає така краса,тут , у Чернелиці наролилася моя мама,я була там ще дівчинкою, дуже занепав замок, нажаль нема нікому діла !Я ще пам'ятаю у середині стояли великі дерев'яні сани,чи то бричка,ми з сестрою , лазили на верх, дуже цікаво було!Чере цей замок ми ходили до бабусиної сестри ,тети Пазі у Залісся,так начебто , так наче називалося на той момент,треба було йти у гору, через сосняк,зараз вже мабуть великій ліс там!!У лікарні навпроти,та що вже зруйнувана, доживала моя бабуся,моя мати забрала її додому ,там вона і померла на руках у доньки,вони мешкали у центрі села,зараз у її хаті кафе! Взагалі було таке красиве,мальовниче село, центр міста мав купу крамничок,будинок побуту, ательє ,церква,станція, велика школа, красиві,великі ялинки росли по алеї, зараз, кажуть ,що занепало село, дуже шкода!!

  • @angelamyronyuk6331
    @angelamyronyuk6331 2 роки тому +9

    Де це Є, може олігархи щось добре зроблять і реставрують цей замок? Дякую за відео, усіх успіхів

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Замок в селі Чернелиця, Городенківського району!

    • @angelamyronyuk6331
      @angelamyronyuk6331 2 роки тому

      @@Gutsulandia дякую, щиро 😊

  • @vergil7185
    @vergil7185 2 роки тому +2

    Дуже класний випуск! Від мене однозначно вподобайка!

  • @user-fg5mw9rh6k
    @user-fg5mw9rh6k 2 роки тому +5

    Дуже шкода, що все занепадає

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +2

      Вірю в те, що після цієї війни в Україні появиться можливість рестпвровувпти архітектурні пам‘ятки.

    • @user-fg5mw9rh6k
      @user-fg5mw9rh6k 2 роки тому +1

      @@Gutsulandia і я вірю, що все буде добре, але люди звикли, що держава має все робити,а проблему треба вирішувати і на місцевому рівні, шукати меценатів та робити все на совість 🇺🇦

  • @mrs185
    @mrs185 2 роки тому +5

    Мені завжди шкода занедбаних історичних будівель, навіть якщо це маленька хатинка. Бо це наша спадщина, це історія. Якщо ми не будемо зберігати, то зостанемось з тими безликими, за одним проектом побудованими будинками, які будували в усьому срср. Шкода. За податки, які влада отримує від громадян, можно було б реставровувати та підтримувати все. Брати приклад треба з Европи - там майєе все ціле, бо шанують і знають свою історію. А у нас як перекотиполе, або двері відверті для кого завгодно - всим громаднство, але оці "всі" нашу історію не шанують, навпаки, вбивають.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Дякую вам за підтримку! Після цієї війни все зміниться і можливо, що появляться кошти і на реставрацію таких замків!

  • @user-lo1qk2ok5j
    @user-lo1qk2ok5j 2 роки тому +2

    Нічого собі , такий костел, чому це все не ремонтує влада!!?

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Нажаль, владі завжди було не до цього!

  • @CHEinJersey
    @CHEinJersey 2 роки тому +3

    Цікава історія, але від замку залишилась тільки пам‘ять - шкода!

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Так, дуже шкода! Але вірю в те, що його відновлять!

  • @user-oy4js8js2y
    @user-oy4js8js2y 2 роки тому +3

    В Європі відбудовують ,реставрують такі споруди ,а в нас до історичних цінностей нікому немає інтересу . Немає меценатів в Україні.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Після цієї війни і ми станемо Європою! І можливо, тоді все і зможемо відновити!

  • @captaincommodore5081
    @captaincommodore5081 2 роки тому +2

    Молодці!

  • @Mandrivka5555
    @Mandrivka5555 2 роки тому +2

    Молодець!
    Відео дуже цікаве!

  • @vitadilk1775
    @vitadilk1775 2 роки тому +1

    🙏❤🇺🇦❤🙏

  • @angelamortesku3882
    @angelamortesku3882 2 роки тому +11

    Дуже жаль за нашу iсторичну цiннiсть, так вмираe наша культура.Нашому керiвництву не до цього, людям теж все байдуже.Видно як занедбала наша земля, все мало i мало господарiв,якi люблять свою Украiну.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Дякую вам за підтримку, пані Ангело! Вірю в те, що після війни все зміниться на коаще і наші пам‘ятки почнуть відновлювати!

  • @mariiamaksymiv1782
    @mariiamaksymiv1782 2 роки тому +1

    Дуже прикро бачити своє селище таке занедбане. Ясно, що в чернеличан немає грошей на реставрацію. Але хоча б сміття можна там не викидати і не засмічувати остаточно. Важко то бачити. Дуже болить. Багато можна зробити. Але треба щоб був господар в селі. Поки ні в кого руки не дійшли до порядку.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякую вам за відгук! Радий, що і до людей, які народилися в Чернелиці, дійшло це відео. Вірю, що там все раставрують!

  • @user-wy4ch6er5k
    @user-wy4ch6er5k 2 роки тому

    💙💛

  • @user-mt1dl8jr3q
    @user-mt1dl8jr3q 2 роки тому +1

    Фундамент - це запорука довговічності будівлі

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +1

      Тут фундамент ще міцний!

  • @17vladimir28
    @17vladimir28 2 роки тому +3

    Подобаються всі ваші передачі. Багато корисного і цікавого. Вам трошки треба підтягнути теоретичну частину в частині альтернативної історії і будете розуміти в цих замках набагато більше. В цьому розрушеному замку видно, що велики білий ідеально оброблений камінь є основою, всі інші жовтуваті цеглини мають нікчемного рівня обробку, їх просто склали навколо руїн з білого каменю. В Підгайцях є костел по якому видно як був потоп в північної сторони, перший поверх костелу занесло землею. Нижні величезні блоки є полігональною кладкою, а вище песля руйнації його будували в різні часи з двох різних видів цегли. Південна стіна замку збережена майже до даху. Ще є в Підгайцях церка того ж часу будови, над дверимаю якої через штукатурку видніється назва і дата на древній мові (дата написана літерами). В Києво-Печерській лаврі я знайшо лише дві плити з буквенним датуванням. Це датування було знищено Петром 1 в 1700 році. До цього основною релігією було не християнство, а ведизм, тому немає жодних кладовищ з захороненням до 1700 року.

    • @user-rf5sq4tm8j
      @user-rf5sq4tm8j 2 роки тому

      🙏🙏🙏👍👍👍💛💙❤️👏👏👏💐💐💐Дякую вам!

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Дякую вам за відгук, пане Вололимир. Візьму до уваги те, що ви написали. Стародавні надписи мене цікавілять. При нагоді приїдемо і в Підгайці та знімемо повноцінне відео!

    • @17vladimir28
      @17vladimir28 2 роки тому

      @@Gutsulandia За можливості загляньте в напівзасипані вікна Підгаєцького костелу з південної сторони.

  • @user-od7zv7qh5t
    @user-od7zv7qh5t Рік тому

    Відео цікаве і захоплююче,але я б хотіла зробити зауваження на те, що ви трохи не правильно ставите наголос на назву сіл, таке трохи не приємно чути

  • @dorogamyUkrayiny
    @dorogamyUkrayiny 2 роки тому +1

    Пам'ятки польської архітектури!
    Який інтерес України в збереженні польських пам'яток архітектури??? В цьому мала б бути заінтересована Польща! Це її пам'ятки архітектури!

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому

      Як же дивно ви мислите, на ущерб собі та державі. Справжні пам‘ятки архітектури, які охороняються ЮНЕСКО, не належать Україні чи Польщі, а належать цілому світу!

  • @Nina-pq5qe
    @Nina-pq5qe 2 роки тому +7

    Чому так в Україні???,все руйнуєтьс,за кордоном,всі пам’ятки зберігають,а унас в Киеві скільки було пам‘яток,все з допомогою Кличка зруйновано,і одні ресторани будують.

    • @vladkorniowski522
      @vladkorniowski522 2 роки тому

      Поїдь в Харків чи Маріуполь там знайдеш відповідь на свої питання.

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +2

      Владі завжди було не до цього. Проте, я переконаний, що після цієї війни все зміниться!

    • @vladkorniowski522
      @vladkorniowski522 2 роки тому

      @@Gutsulandia нічого не поміняється, бо до влади прийдуть чергові популісти як і до цього приходили, бо в нас люди хочуть все і відразу, такого не буває навіть у казках.

    • @user-rf5sq4tm8j
      @user-rf5sq4tm8j 2 роки тому

      ​@@vladkorniowski522 🤦‍♀️😱🤷‍♀️😢😢😢

    • @user-nx8bh1gf1d
      @user-nx8bh1gf1d 2 роки тому

      Від цього замку підземні ходи вели до найближчих сіл : Репуженці , Дубки - 3 ходи .

  • @scorpio_venom7753
    @scorpio_venom7753 2 роки тому +2

    ДУЖЕ МУЗИКА ЗОМБО.ЛУПИТЬПО МІЗКАХ.ТЕКСТ НЕ СПРИЙМАЕТЬСЯ ВЗАГАЛІ. ХОЧА ЦІКАВО. ВПОДОБАКУ НЕ СТАВЛЮ

  • @user-mt1dl8jr3q
    @user-mt1dl8jr3q 2 роки тому +1

    Колись були замки, бо власник збирав податок з людей навколо. Від 50к до 500к людей приблизно. А ті люди їли раз у день і спали в одязі в холодній халупі. А ще в Європі за рахуно рабства в Африці, Америці, Азії, Океанії та Австралії

    • @Gutsulandia
      @Gutsulandia  2 роки тому +2

      Згідний, панам було в рази легше будувати замки завдяки рабству. Мали сьобі свої каменоломні, своїх рабів, свої поля, та й толком і платити за будівництво замку не приходилося…

    • @user-oy2ee5dh8x
      @user-oy2ee5dh8x 2 роки тому

      @@Gutsulandia Моя бабушка застала помещиков,она говорила что они все разные были и добрые и такие,что знущались с людей.Впрочем как и теперь в наше время,все люди разные.

  • @kvantika444
    @kvantika444 2 роки тому

    Невозможно соизмерить величину энергии украины, нельзя соизмерить украину в атомах, в электронвольтах и кратных единицах, так и в квантовых выражениях и значениях физики украины не существует, украину можно измерить только рулеткой от одного столба забора до другого столба забора, можно в попугаях и мартышками измерить,не прочесть про украину и про немцев и германию в старых писаниях и на старых картах украины и германии не найти и не разглядеть, в Знаниях Мироздания алгоритмы и метафоры отсутствуют, украина существует как иллюзия и как символ человеческой глупости, так и германия существует как иллюзия и как символ человеческого безумия, в будущем не будет существовать польши, не будет существовать германии и украины, так и немцы и французы прекратят своё существование навсегда, навязанный с рождения культ как и немецкий язык не может сделать человека немцем в априори так не сделает никогда по своей сути и природе! Человечество постепенно вылезет из мира иллюзий, лжи,обмана и шаблонного мышления в эпоху золотого века и здравого смысла, не придумали лекарства и таблетки от человеческой глупости и безумия, люди словно куклы и танцоры в театре обезумевших режиссёров и дирижёров, время вылечит сумасшедших артистов и актёров, все исчезнет как иллюзия и немцы,и французы и свидетели культа украины уйдут в небытие, так и украину и германию переименуют в Святую Русь как было ранее, сложно будет тем кто не сможет истину отличить от лжи и обмана, многие имеют глаза но не имеют способности видеть, имеют уши но не имеют способности слышать, имеют на плечах головы но не имеют способности думать, многие откроют глаза от лжи и обмана,у многих сойдёт с глаз пелина а многие умрут в собственных иллюзиях, убивая близких во имя культа ,и символа,и флага украины, за символ фашизма так и глупости человеческой,украинец это просто диагноз,украинец как и немец являются по своей сути и природе символом фашизма так и глупости человеческой.От Евангелия. ....
    .