Mam tak samo jak wy. Takie same problemy z takimi samymi stropami z podobną powierzchnią działki, robię to prawie 2 lata ( w listopadzie) samemu z moim Tatą ( żona opiekuje się naszymi dziećmi i mnie wspiera). Życzę powodzenia, cierpliwości i zdrowia. Pozdrowienia od Szymona z Inowrocławia ( Kujawy)
Pełna profeska , nie ma się czego przyczepić. Jedyną rzeczą którą warto rozważyć jest lekkie dociążenie stropu, bo może się okazać że keramzyt będzie za lekki i strop będzie mocniej pracował , ale i tak zdecydowanie lepiej w tą stronę. Pozdrawiamy Serdecznie
Dzięki! Jesteśmy w kontakcie z doradcą z Leca, także temat jest znany :) Musze pomierzyć i policzyć masę na m2 oryginalnej polepy i tego co będziemy mieć z keramzytu L+S. Jeśli będzie duża różnica to dołożymy jakieś kruszywo.
@@SobieRobie najlepszy jest po prostu zwykły płukany żwir którym posypuje się pierwsza warstwę keramzytu "s" by wypełnił wszystkie luki między jego ziarnami (keramzyt wysypany na dwie grubości ziarna) Potem grubsza warstwa "l" Na to zwykła geowłóknina (biała czy czarna obojętnie, oby była ta włóknista. Na to powtórka pierwszej warstwy i deska calówka. Odradzam płyty OSB itp ponieważ nie "oddychają" tak, jak drewno. Strop może okresowo nabierać wilgoci, jeśli od spodu nie jest dobrze zabezpieczony i nie jest wentylowany. Dobrze jest znać wagę polepy i ocenić przed remontem jaka jest strzałka ugięcia (czy była wystarczająca) Dodam jeszcze, że na "wsuwki" Też włóknina
Oglądam Was od czasu /promocji/ na kanale Łukasza . Remont i mam nadzieje rozbudowa Waszego domu to ogrom pracy chyba więcej niż przy budowie nowego domu . Odcinek ciekawy , jak dla mnie zabrakło kilku słów o zastosowanym drewnie .Wyglądało na drewno czterostronnie strugane lub jakaś klejonka. W Małopolsce składany metr to też metrówka. PZDROWIENIA.
Dzięki :) Zdaje się, że zgubiło się w montażu, powiemy co nieco w kolejnej odsłonie tematu. Deski to drewno C24 a podwaliny KVH. Niestety z jakością drewna jest coraz gorzej i stempel C24 niestety niczego nie gwarantuje.
Witam, super odcinek ! Może Pan mniej więcej podać jakie wymiary mają "główne podwaliny " stropu? Mam podobną sytuację i długość podłogi jest około 7m i poparcie jedynie na zewnętrznym murze. Planuje dać kantówki 18x18cm, wystarczą?
Jeśli mówimy o belkach stropu to u nas mają one 18x21. 21 to oczywiście wysokość. Sugeruję skonsultować się z konstruktorem - policzy on ugięcie belki i ustali ich przekrój oraz co równie istotne - rozstaw.
Bardzo przydatny i merytoryczny filmik, czeka mnie podobna robota ale pod spodem mam sąsiada i nie chcę do niego wpaść przez sufit, pewnie konieczne będą pomosty z osb. Wstępny zwiad ustalił żużel pod deskami... usunąć czy zostawić ? Wszystkiego dobrego i spokojnej roboty Wam życzę :)
Dzięki za miłe słowa. Jeśli nie rozbierasz stropu na wskroś to nie ma sensu usuwać całkowicie wypełnienia. Strop musi być dociążony żeby tłumić dźwięki uderzeniowe. W twoim przypadku może się sprawdzić technologia na suchym jastrychu i keramzycie podsypkowym. W części drugiej coś o tym powiemy a od ręki sporo informacji na stronie Leca - producenta keramzytu.
Ja kupiłam mieszkanie w kamienicy, 2 pietro i podłoga jest wgłebiona na środku. W meblach, dzwiczki sie otwieraja, meble z lat 70- tych, zamki troche popsute, nie wiem jak sobie z tym poradze.
Witam, a jakby główne legary obszałować i wylać samopoziom lub cienką warstwę czegoś podobnego aby to wyrównać? I na ten beton położyć hydroizolacje i zadeskować lub płyty osb przykręcić, co Pan sądzi o takim pomyśle? Pozdrawiam
Słabo by się przez ten beton wkręty wkręcało ;) A roboty z szalowaniem równie dużo jak z przykręcaniem desek. Jednym z rozwiązań jest suchy jastrych - opis systemu jest na stronie Leca Keramzyt: leca.pl/rozwiazania/izolacja-stropow/strop-drewniany-remont-kapitalny-dostep-od-gory-i-z-dolu/ . Wspomnę też o tym w drugiej części filmu, gdy ją w końcu nagramy :D
Inżynierem - tak, budownictwa nie :) Zazwyczaj działa to tak, że wymyślam/znajduję pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu a następnie konsultuję go z odpowiednimi osobami, takimi jak architekt/konstruktor/kierownik budowy czy specjaliści od strony producentów.
W 9:42 wygląda jakbyście całe gniazdo wypełnili zaprawą. Tak Wam doradził konstruktor? W "Ciesielstwie Polskim" F. Kopkowicza na str. 175 (wyd. Arkady reprint z 1958 r.) czytam, że gniazdo podporowe powinno mieć szczelinę 2-3 cm zarówno z boku jak i od czoła oraz być zabezpieczone środkiem grzybobójczym. Zabezpieczyliście czoło przed wilgocią i grzybami? Nie chodzi o wymądrzanie się tylko czeka mnie to samo - właśnie muszę zamówić legary. Moje belki stropowe to też uśredniając 17x22 cm i zastanawiam się w jaki sposób wykonać wzmocnienie przez dołożenie kantówki do boków i osadzenie w gnieździe. A swoją drogą, jeśli chcecie sufit podwieszany to autor proponuje oddzielne belkowanie dla sufitu, żeby nie przenosiło drgań i pęknięć sufitu. Ma to sens a koszt już chyba niewielki. Jasne, ktoś to musi zrobić... Powodzenia.
Gniazda wypełnione w całości. Dlaczego? Bo tak było tam od zawsze :) Dojście do czoła wymagałoby usunięcia belek, są głęboko osadzone. Nasze dokładki mają na celu wyrównanie podłogi, gdyby miały być typowo wzmocnieniem byłyby przykręcone przy dolnej krawędzi, tak żeby pracować na rozciąganie.
Pomysł bardzo dobry też bym tak zrobił . Obawiam się tylko czy ten keramzyt nie będzie za lekki aby dociążyć podłogę . Widziałem dociążenie stropu płytami chodnikowymi i keramzytem .
Jakie wymiary mają deski wykorzystane do kratownicy? Chciałem wykorzystać u siebie stare deski, które zostały mi po demontażu podłogi, ale z tego co widzę wy użyliście chyba grubszych.
Przed Wami masa roboty ale będzie co wspominać. Trzymam kciuki by nie było po drodze większych problemów ;) A co do prostowania stropu to się nie odniosę bo... się nie znam :P
Sprytny sposób. Możnaby dechy poprzeczne mocować z przesunięciem, żeby wkręty w główne belki nośne nie wchodziły w tym samym miejscu z dwóch stron, choć pewnie i tak będzie wytrzymale.
Położenie desek poprzecznych jest takie, żeby trafić pod łączenia płyt. Pokażemy w kolejnej odsłonie tematu. O osłabienie belek wkrętami absolutnie nie ma się co bać! :)
Metoda mi znana z widzenia i książki "zrub to sam", ale te blachy to nie do końca tam widzę, ponieważ zawsze czuję że to się urwie i spadnie na łep a zwłaszcza boję się że sufit zleci za to coś
Łączniki/wieszaki mamy atestowane, myślę, że dadzą radę. w ramach testu postałem sobie na jednej z zamocowanych podwalin. Ani drgnęła, a jak przyjdą płyty to nacisk nie będzie skumulowany, tylko rozłoży się na większej powierzchni.
Co tu duzo mowic, kazdy film jest swego rodzaju nauka, mozna cos skopiowac czy poprawic a na bank warto obejrzec bo wiedzy nigdy za malo. Z mojego laickiego punktu widzenia, rozwiazanie ktore stosujecie powinno sie sprawdzic jednak ja jeszcze zaimpregnowalbym drewno jakimis srodkami. Pozdrawiem, i zasubskrybowalem. PS. sam robie juz remont 2ego domu i mimo iz jestem na 1wszym etapie bo zaczalem od lazienki, to po tych kilku miesiacach - 3 razy wymienilem podloge, 3 razy zmienilem projekt ogolny, 2 razy przeprojektowalem hydraulike i 2 razy zmienilem projekt wykonczenia. Laznieka w trakcie remotnu musi byc w stanie "do korzystania" bo dzieci itd. Kolejno czeka mnie juz tylko dzielenie 1dnej sypialni, wybuzanie kilu malych scian na pietrze i zdzieranie starych tapet, nastepnie gladzenie scian (bez karton-gipsow) i uwienczeniem bedzie nowa podloga, ktora wg. zalozen bedzie jednolita w calym domu jednak miejsca takie jak kuchania i lazienki beda w panelach winylowych (ceramika nie wchodzi w gre) Pozdrawiam i oby prace postepowaly bezporoblemowo :)
Zdaje się, że nie widać tego na materiale (będzie pewnie w kolejnym o odbudowie stropu), ale wjechał oczywiście środek na drewnojady :) Wszystko porządnie zabezpieczone. Łazienka ważna sprawa - sami o nią walczymy niczym o niepodległość :D Mogłaby już wylecieć z całą dobudówką, ale czekamy ile się da :D Pozdrawiamy
To jest jakaś niepisana zasada internetów, że na miniaturkach filmów trzeba robić ... niezbyt mądrą minę? Jeszcze parę filmów do tyłu uśmiechaliście się Państwo na miniaturkach, a ostatnio obserwuję jakąś dziwną modę. Fajnie się Was ogląda na filmikach, łapka w górę, ale te zajawki :(
@@SobieRobie Sam się wykańczam:) Wolałbym postawić trzy domy w stanie surowym niż jeden wykończyć. Teraz macie fajnie, kupujesz cegłę, stal, drewno i nie zastanawiasz się czy ma być pistacjowy czy amarantowy, z połyskiem czy matowy:) Budowa domu i urządzanie ogrodu to najlepszy okres w naszym życiu. Powodzenia!
Była to jedna z opcji. Odpadła bo oryginalne drewno było w dobrym stanie (opinia konstruktora), przeróbka stropu na betonowy wiązałaby się z dużo większym zakresem prac no i ostatnie, dość ważne - koszt byłby niewspółmiernie wysoki. Wytrzymało 85 lat, wytrzyma kolejne 50 albo i więcej.
@@SobieRobie oczywiście, że tak. Dom wytrzyma tyle, ile wytrzyma spoiwo wiążące cegły. Dom w ciągłym użytkowaniu tylko przedłuża ten okres. Rada kolegi powyżej, jest lekko mówiąc "nie bardzo". Idąc tym schematem, to najlepiej wszystko zaorać i stawiać od nowa w dzisiejszych technologiach. Tylko chyba chodzi i to, żeby zrobić coś przyzwoitego, z tego co już stoi. A każdy kto taki dom remontuje, raczej zdaje sobie sprawę (przynajmniej powinien) że choćby nie wiem co, to nie będzie to dom jak nowy. Aczkolwiek często jednak taki, bywa lepszy niż właśnie ten nowy.....
Jesteście perfekcyjni!
Wiedza i film zmontowany tak, ze zrozumiałe nawet dla mnie!😉
Bardzo fajnie 👍🏻
To tylko Dawid jest taki popsuty w tym zakresie :) Musimy nadrobić odcinek o przerabianiu cukinii - mamy klęskę urodzaju :D
Super cieszę się że remontujecie swój dom jestem z wami od samego początku cały czas śledzę i życzę sukcesów
Albo przynajmniej - niezbyt wielu porażek :) Dzięki serdeczne za oglądnie, miło wiedzieć, że ktoś to śledzi :)
Super, robota na piątkę, colsztok nie kłamie 🤣👍Pozdrawiam serdecznie ze Śląska 😊😃👍
Dzięki za uznanie :) Pozdrawiamy z Wielkopolski :)
Po' wyremontowaniu swojego domu z taka wiedza mozecie zalozyc firme remontowa .Brawo👍
Nie uda się... Przy naszym tempie prac i przykładaniu wagi do detali, raczej na chleb byśmy nie zarobili :D
Jaka cena za poziomowanie podłogi.
Bardzo fajnie to wymyśleliście.
Nie ma co się oszukiwać - nie byliśmy pierwsi w temacie. Ale najważniejsze, że pokazaliśmy iż amatory też podołają takiemu zadaniu :)
Mam tak samo jak wy. Takie same problemy z takimi samymi stropami z podobną powierzchnią działki, robię to prawie 2 lata ( w listopadzie) samemu z moim Tatą ( żona opiekuje się naszymi dziećmi i mnie wspiera). Życzę powodzenia, cierpliwości i zdrowia. Pozdrowienia od Szymona z Inowrocławia ( Kujawy)
Pozdrawiamy również i trzymamy kciuki za powodzenie projektu!
Uwielbiam patrzeć na dobra robotę, pozdrawiamy :)
Uwielbiamy czytać, że ktoś to docenia :) Pozdrawiamy serdecznie!
Dobra robota👍
Dzięki serdeczne :)
Dobra robota, a na Śląsku to metrówka nazywa się colsztok pozdrowionka z Katowic 👍
I dlatego tak lubimy robić te jutuby! Człowiek się cały czas czegoś uczy :) Pozdrawiamy serdecznie!
Nowy odcineczek akurat do kolacyjki 🥗👌
Kiedyś się netflixa w takich momentach odpalało.. A teraz Sobierobie!!! :D
Mam ten sam problem w całym mieszkaniu z tym że już w nim mieszkamy, też nigdy tego nie robiłem ale filmik pomocny
U nas niestety nie było wyjścia. Inaczej niczym poprzedni właściciele, byśmy byli zmuszeni drzwi podcinać żeby się domykały :)
Komentarz dla zasięgu. Pozdrawiam
Nie wiem czy UA-cam nie filtruje tych ze słowem 'zasięg' ;)
Pełna profeska , nie ma się czego przyczepić.
Jedyną rzeczą którą warto rozważyć jest lekkie dociążenie stropu, bo może się okazać że keramzyt będzie za lekki i strop będzie mocniej pracował , ale i tak zdecydowanie lepiej w tą stronę. Pozdrawiamy Serdecznie
Dzięki! Jesteśmy w kontakcie z doradcą z Leca, także temat jest znany :) Musze pomierzyć i policzyć masę na m2 oryginalnej polepy i tego co będziemy mieć z keramzytu L+S. Jeśli będzie duża różnica to dołożymy jakieś kruszywo.
@@SobieRobie najlepszy jest po prostu zwykły płukany żwir którym posypuje się pierwsza warstwę keramzytu "s" by wypełnił wszystkie luki między jego ziarnami (keramzyt wysypany na dwie grubości ziarna)
Potem grubsza warstwa "l"
Na to zwykła geowłóknina (biała czy czarna obojętnie, oby była ta włóknista. Na to powtórka pierwszej warstwy i deska calówka. Odradzam płyty OSB itp ponieważ nie "oddychają" tak, jak drewno. Strop może okresowo nabierać wilgoci, jeśli od spodu nie jest dobrze zabezpieczony i nie jest wentylowany.
Dobrze jest znać wagę polepy i ocenić przed remontem jaka jest strzałka ugięcia (czy była wystarczająca)
Dodam jeszcze, że na "wsuwki"
Też włóknina
Dobra robota, teraz już wiem jak wyprostować strop w moim domu. Pozdrawiam
Cieszymy się, że nasza praca komuś pomoże łatwiej wykonać jakieś prace. Powodzenia!
Bardzo dobra robota 😃
Sugerujesz, że szkoła druciarstwa? :D
@@SobieRobie po kim jak po kim ale po Was nigdy w życiu 😉 a powiedzonko dobre 😀
Witam, gdzie kupowaliscie Panstwo juz suche deski do rownania podlogi?
Oglądam Was od czasu /promocji/ na kanale Łukasza . Remont i mam nadzieje rozbudowa Waszego domu to ogrom pracy chyba więcej niż przy budowie nowego domu . Odcinek ciekawy , jak dla mnie zabrakło kilku słów o zastosowanym drewnie .Wyglądało na drewno czterostronnie strugane lub jakaś klejonka. W Małopolsce składany metr to też metrówka. PZDROWIENIA.
Dzięki :) Zdaje się, że zgubiło się w montażu, powiemy co nieco w kolejnej odsłonie tematu. Deski to drewno C24 a podwaliny KVH. Niestety z jakością drewna jest coraz gorzej i stempel C24 niestety niczego nie gwarantuje.
No niezłe cacko :)!
Potrzebował bym pana u siebie :))
Witam, super odcinek ! Może Pan mniej więcej podać jakie wymiary mają "główne podwaliny " stropu?
Mam podobną sytuację i długość podłogi jest około 7m i poparcie jedynie na zewnętrznym murze.
Planuje dać kantówki 18x18cm, wystarczą?
Jeśli mówimy o belkach stropu to u nas mają one 18x21. 21 to oczywiście wysokość. Sugeruję skonsultować się z konstruktorem - policzy on ugięcie belki i ustali ich przekrój oraz co równie istotne - rozstaw.
Bardzo przydatny i merytoryczny filmik, czeka mnie podobna robota ale pod spodem mam sąsiada i nie chcę do niego wpaść przez sufit, pewnie konieczne będą pomosty z osb.
Wstępny zwiad ustalił żużel pod deskami... usunąć czy zostawić ?
Wszystkiego dobrego i spokojnej roboty Wam życzę :)
Dzięki za miłe słowa. Jeśli nie rozbierasz stropu na wskroś to nie ma sensu usuwać całkowicie wypełnienia. Strop musi być dociążony żeby tłumić dźwięki uderzeniowe. W twoim przypadku może się sprawdzić technologia na suchym jastrychu i keramzycie podsypkowym. W części drugiej coś o tym powiemy a od ręki sporo informacji na stronie Leca - producenta keramzytu.
Tak samo prostuje się krokwie na dachu pod nowe łaty😁 Jaki będzie koszt keramzytu jeśli można wiedzieć grubość i metry kwadratowe podłogi. Pozdrawiam
Wyślę Ci mailem :)
@@SobieRobie Ok czekam 👍
Petarda. Mnie też to czeka. Jak prostowaliscie sufit pod tą podłogą?
Tu nie ma czego prostowac, będzie nowy na GK :)
Cześć. Jaki był wymiar desek które przykręcaliście do legarów i robiliście kratownice? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Teraz już nie pamiętam. Nie powiedzieliśmy?
Dzień Dobry... jakie wymiary macie tych desek okładkowych - sisteringu? Pozdrawiam Tomasz
Oj nie pamiętam, nie podawaliśmy w filmie?
Witam, jest cześć druga?
Mam nadzieję, że wkrótce, trochę utknęliśmy w piwnicy.
A ten keramzyt to jakie zadanie ma spełnić
Ja kupiłam mieszkanie w kamienicy, 2 pietro i podłoga jest wgłebiona na środku. W meblach, dzwiczki sie otwieraja, meble z lat 70- tych, zamki troche popsute, nie wiem jak sobie z tym poradze.
Można taki strop naprawić bez pełnej rozbiórki. Proszę sprawdzić rozwiązania firmy Leca leca.pl/artykuly/remont-stropu-drewnianego-krok-po-kroku-0/
Witam, a jakby główne legary obszałować i wylać samopoziom lub cienką warstwę czegoś podobnego aby to wyrównać? I na ten beton położyć hydroizolacje i zadeskować lub płyty osb przykręcić, co Pan sądzi o takim pomyśle? Pozdrawiam
Słabo by się przez ten beton wkręty wkręcało ;) A roboty z szalowaniem równie dużo jak z przykręcaniem desek. Jednym z rozwiązań jest suchy jastrych - opis systemu jest na stronie Leca Keramzyt: leca.pl/rozwiazania/izolacja-stropow/strop-drewniany-remont-kapitalny-dostep-od-gory-i-z-dolu/ . Wspomnę też o tym w drugiej części filmu, gdy ją w końcu nagramy :D
@@SobieRobie myślałem o jakiś kołkach ale ma Pan rację, roboty tyle samo :) dzięki za odpowiedź i pozdrawiam z Śląska
Mam pytanie, jest Pan inżynierem budownictwa , czy tak o sobie Pan to wymyśla :) ?
Inżynierem - tak, budownictwa nie :) Zazwyczaj działa to tak, że wymyślam/znajduję pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu a następnie konsultuję go z odpowiednimi osobami, takimi jak architekt/konstruktor/kierownik budowy czy specjaliści od strony producentów.
Czy do poziomowania podłogi można użyć legarów o wymiarze 6x10?
Jedyna prawidłowa odpowiedź to: to zależy. Na pewno konieczne dłuższe wkrety i gesciej.
@@SobieRobie Dziękuję za odpowiedź, w takim razie postaram się użyć takich lub podobnych których państwo użyli, chociaż ceny nie rozpieszczają
Druga opcja to zrobić podsypkę keramzytową i położyć suchy jastrych.
W 9:42 wygląda jakbyście całe gniazdo wypełnili zaprawą. Tak Wam doradził konstruktor?
W "Ciesielstwie Polskim" F. Kopkowicza na str. 175 (wyd. Arkady reprint z 1958 r.) czytam, że gniazdo podporowe powinno mieć szczelinę 2-3 cm zarówno z boku jak i od czoła oraz być zabezpieczone środkiem grzybobójczym.
Zabezpieczyliście czoło przed wilgocią i grzybami?
Nie chodzi o wymądrzanie się tylko czeka mnie to samo - właśnie muszę zamówić legary.
Moje belki stropowe to też uśredniając 17x22 cm i zastanawiam się w jaki sposób wykonać wzmocnienie przez dołożenie kantówki do boków i osadzenie w gnieździe.
A swoją drogą, jeśli chcecie sufit podwieszany to autor proponuje oddzielne belkowanie dla sufitu, żeby nie przenosiło drgań i pęknięć sufitu. Ma to sens a koszt już chyba niewielki. Jasne, ktoś to musi zrobić... Powodzenia.
Gniazda wypełnione w całości. Dlaczego? Bo tak było tam od zawsze :) Dojście do czoła wymagałoby usunięcia belek, są głęboko osadzone. Nasze dokładki mają na celu wyrównanie podłogi, gdyby miały być typowo wzmocnieniem byłyby przykręcone przy dolnej krawędzi, tak żeby pracować na rozciąganie.
Gdzie kupione te deski do poziomowania ?
W składzie drewna :)
A jaki był to rozmiar chodzi o grubosc ?
@@Merkury0042 bodajże 4,5cm
Calówka albo Zollstock - to w innych rejonach :)
Co to za deski, belki przykrecane do stropu ?
O których mówimy?
Pomysł bardzo dobry też bym tak zrobił . Obawiam się tylko czy ten keramzyt nie będzie za lekki aby dociążyć podłogę . Widziałem dociążenie stropu płytami chodnikowymi i keramzytem .
Policzymy to na pewno, jesteśmy w kontakcie ze specami z Leca. Damy znać jak to wyszło w kolejnym odcinku z walki ze stropem.
A po co dociążać podłogę i strop? Bo nie rozumiem.
Jakie wymiary mają deski wykorzystane do kratownicy?
Chciałem wykorzystać u siebie stare deski, które zostały mi po demontażu podłogi, ale z tego co widzę wy użyliście chyba grubszych.
Chyba 14,5x3,5? Szczerze mówiąc nie pamiętam. Aktualnie sypnęlibyśmy keramzytu do równego i położyli fermacell.
zollstock! :)
O, tego sposobu zapisu nie znałem bo znam to słowo tylko ze słyszenia :D
Przed Wami masa roboty ale będzie co wspominać. Trzymam kciuki by nie było po drodze większych problemów ;) A co do prostowania stropu to się nie odniosę bo... się nie znam :P
My zasadniczo, przed tym prostowaniem też się nie znaliśmy.. Ale jak to mówią: nie święci garnki lepią :)
@@SobieRobie ważne aby było bezpiecznie. Do odważnych świat należy!
Sprytny sposób. Możnaby dechy poprzeczne mocować z przesunięciem, żeby wkręty w główne belki nośne nie wchodziły w tym samym miejscu z dwóch stron, choć pewnie i tak będzie wytrzymale.
Położenie desek poprzecznych jest takie, żeby trafić pod łączenia płyt. Pokażemy w kolejnej odsłonie tematu. O osłabienie belek wkrętami absolutnie nie ma się co bać! :)
więcej śrub do kieszonek, jak nie to będzie skrzypiec i to szybko
Metoda mi znana z widzenia i książki "zrub to sam", ale te blachy to nie do końca tam widzę, ponieważ zawsze czuję że to się urwie i spadnie na łep a zwłaszcza boję się że sufit zleci za to coś
Łączniki/wieszaki mamy atestowane, myślę, że dadzą radę. w ramach testu postałem sobie na jednej z zamocowanych podwalin. Ani drgnęła, a jak przyjdą płyty to nacisk nie będzie skumulowany, tylko rozłoży się na większej powierzchni.
@@SobieRobie i tak mine to nie przekonuje do tego mocowania🙂
Co tu duzo mowic, kazdy film jest swego rodzaju nauka, mozna cos skopiowac czy poprawic a na bank warto obejrzec bo wiedzy nigdy za malo. Z mojego laickiego punktu widzenia, rozwiazanie ktore stosujecie powinno sie sprawdzic jednak ja jeszcze zaimpregnowalbym drewno jakimis srodkami. Pozdrawiem, i zasubskrybowalem. PS. sam robie juz remont 2ego domu i mimo iz jestem na 1wszym etapie bo zaczalem od lazienki, to po tych kilku miesiacach - 3 razy wymienilem podloge, 3 razy zmienilem projekt ogolny, 2 razy przeprojektowalem hydraulike i 2 razy zmienilem projekt wykonczenia. Laznieka w trakcie remotnu musi byc w stanie "do korzystania" bo dzieci itd. Kolejno czeka mnie juz tylko dzielenie 1dnej sypialni, wybuzanie kilu malych scian na pietrze i zdzieranie starych tapet, nastepnie gladzenie scian (bez karton-gipsow) i uwienczeniem bedzie nowa podloga, ktora wg. zalozen bedzie jednolita w calym domu jednak miejsca takie jak kuchania i lazienki beda w panelach winylowych (ceramika nie wchodzi w gre) Pozdrawiam i oby prace postepowaly bezporoblemowo :)
Zdaje się, że nie widać tego na materiale (będzie pewnie w kolejnym o odbudowie stropu), ale wjechał oczywiście środek na drewnojady :) Wszystko porządnie zabezpieczone. Łazienka ważna sprawa - sami o nią walczymy niczym o niepodległość :D Mogłaby już wylecieć z całą dobudówką, ale czekamy ile się da :D Pozdrawiamy
Film zapisany.
To jest jakaś niepisana zasada internetów, że na miniaturkach filmów trzeba robić ... niezbyt mądrą minę? Jeszcze parę filmów do tyłu uśmiechaliście się Państwo na miniaturkach, a ostatnio obserwuję jakąś dziwną modę. Fajnie się Was ogląda na filmikach, łapka w górę, ale te zajawki :(
Im dalej w remont, tym mniej powodów do uśmiechu ;) Obiecujemy poprawę :)
@@SobieRobie Sam się wykańczam:) Wolałbym postawić trzy domy w stanie surowym niż jeden wykończyć. Teraz macie fajnie, kupujesz cegłę, stal, drewno i nie zastanawiasz się czy ma być pistacjowy czy amarantowy, z połyskiem czy matowy:)
Budowa domu i urządzanie ogrodu to najlepszy okres w naszym życiu. Powodzenia!
Na Śląsku to ,,colsztok,, nie wiem jak się to pisze ale tak się wymawia
Tak słyszeliśmy :)
Zalecałbym chociaż okulary ochronne, a przy piłowaniu to już na pewno. Kosztuje niewiele a oko można ocalić.
Zazwyczaj używamy, pewnie w ferworze walki zapomniałem założyć. Postarm się poprawić :)
@@SobieRobie też tak zawsze dyplomatycznie odpowiadam 😆
Strop zerwać dać nowe belki , i wylać beton normalnie. Bo łatając stare i robiąc jak dawniej dom będzie po latach w opłakanym stanie
Była to jedna z opcji. Odpadła bo oryginalne drewno było w dobrym stanie (opinia konstruktora), przeróbka stropu na betonowy wiązałaby się z dużo większym zakresem prac no i ostatnie, dość ważne - koszt byłby niewspółmiernie wysoki. Wytrzymało 85 lat, wytrzyma kolejne 50 albo i więcej.
@@SobieRobie oczywiście, że tak. Dom wytrzyma tyle, ile wytrzyma spoiwo wiążące cegły.
Dom w ciągłym użytkowaniu tylko przedłuża ten okres.
Rada kolegi powyżej, jest lekko mówiąc "nie bardzo".
Idąc tym schematem, to najlepiej wszystko zaorać i stawiać od nowa w dzisiejszych technologiach.
Tylko chyba chodzi i to, żeby zrobić coś przyzwoitego, z tego co już stoi.
A każdy kto taki dom remontuje, raczej zdaje sobie sprawę (przynajmniej powinien) że choćby nie wiem co, to nie będzie to dom jak nowy. Aczkolwiek często jednak taki, bywa lepszy niż właśnie ten nowy.....