VHS Hi-Fi, második rész

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2024
  • Folytatjuk a VHS mint hifi lejátszó témáját.
    Tesztfelvételeket hallgatunk és megnézzük, hogy milyen egyéb szempontok lehetnek fontosak egy hifinél a hangminőségen kívül.
    Első rész itt: • VHS a szegény ember or...
    A másik csatornám, a Három keréken, itt érhető el:
    / @haromkereken

КОМЕНТАРІ • 217

  • @kalozatesz
    @kalozatesz 2 роки тому +40

    sziasztok !
    nagyon kellemes meglepetés (mind a kettő része) ez a videó. én itt kaposváron a 90-s években kalózrádiót üzemeltettem és sikerült 125 000-ért (akkori áron) egy sharp 6 fejes hi-fi sztereo recordert beszereznem. full extrás volt és az adások lebonyolítására használtam. csak zene rögzítése esetén tudta azt, amit az utána következő generációk már nem, vagyis a képsáv helyére is a hangok kerültek, így 2-2 sávban a hang. el lehet képzelni azt a minőséget, nagyon szuper és teljesen tiszta, nyávogás mentes volt. ami pluszt adott a gép..... a cd-lemezek felmásolásakor, minden felvétel elején, egy un. tracking kódot lehetett tenni a szalag, egy külön sávjára, ami az egy kazettán lévő zene mennyiségben aránylag gyorsan megtalálta az adott zeneszámot.vagyis, vezetve voltak füzetben a dalok, és sorszám alapján a távirányítón beütve a számhoz tartozó sorszámot, a kereséskor pontosan az elején állt pause állásba meg. a távirányítója is pazar volt a gépnek, mert mint a könyvet, ki lehetett nyitni, lcd óra, funkció ledek sorozata jelzett minden információt. aztán kb. 3 év alatt a mechanika elkopott, így sajna le kellett cserélnem, de addigra már cd-lejátszók is akadtak szép számban, elérhető áron. a készülék amúgy, napi 12-16 órákat ment !

    • @laszloenzsol466
      @laszloenzsol466 2 роки тому +1

      Fimi X8? Nekem is nagyon tetszett. Sok jó videót készítettem vele. Egyébként Én rohamosztagosnak hívtam.

  • @MMSZoli
    @MMSZoli 2 роки тому +8

    A VR969 második hibája inkább az egész akkori Philips videómagnó generációra jellemző volt, de mondhatom a legnagyobb konkurensek is belefutottak.
    Ez a szériahiba a közlőgörgő meghibásodása volt, ez vitte át a lejátszásnál, oda-vissza mozgatásnál az erőt a szalag orsóira.
    Nos ez azért volt egy gennyes hiba, mert általában a garanciaidő lejárta után pár hónappal jelentkezett, legjobb esetben pont előtte.
    Nem betervezett elavulás volt, hanem egy rossz anyagválasztás, és főképp a meleget termelő áramkörökkel telerakott felső-kategóriás termékeket sújtotta (ezeken jött ki először a hiba). Annyi történt, hogy a meleg hatására a deck belsejében levő közlőgörgő gumija elkezdett öregedni, és vesztette a lágyságát, felkeményedett. Egy idő után olyan kemény lett a felülete, hogy csak csúszott, nem tapadt, nem vitte át a nyomatékot, nem játszotta le a kazettát (vagy megette).
    Úgyhogy az emelkedő reklamációk hatására a bécsi fejlesztési csapat egy kríziscsapatot állított össze, jópár fejlesztővel és minőségissel, laborosokkal. Kidolgoztak egy durva élettartam gyorsítási tesztet magas hőfokon, és mikroszkópon naponta megmérték a felületen kialakult repedések szélességét mikronban, illetve tesztelték a funkciót, és volt egy méret, ami után már nem játszott le a termék. visszaszámolva az jött ki, hogy a gumi-keverék élettartama kb 1.3 év, némi szórással. Tehát a szerencsétlen vevők egy része szinte rögtön az egy éves garancia lejárta után szembesültek a hibával. Ami pláne bosszantó volt, hogy a kb 200 forint értékű műanyag közlőgörgő mire eljutott a szervízekbe a központi raktár és gyorspostázások után, közel 5000 Ft volt + munkadíj (garancia után). Nem kicsit voltak frusztráltak a vevők emiatt, de nemcsak a VR969-nél, az összes Philips videónál ez volt, több kevesebb idővel.
    A bécsi csapat csinált összehasonlítást is. A Panasonic majdnem ugyanolyan volt, mint a miénk, sőt rosszabb, 1.2 év volt a teszten. A Sony kb két év volt, viszont a Samsung anyaga az extrém öregítésen is 7 évnyi terhelést bírt, ami az alsóbb kategóriás termékekre lefordítva 10 évnyi élettartamot jelentett. A cél az volt, hogy a piac legjobb anyagát kísérletezzék ki a fejlesztőink, és állítólag bevonták a BASF-et is. Öt anyag (sose felejtem el, "gumimischung"-ot), teszteltek. A fejlesztés végére a közlőgörgőnk (kb másfél hónappal később) átlag 10.2 éves élettartammal rendelkezett a legmagasabb lehetséges belső hőmérséklettel rendelkező videómagnó esetén is
    Ezzel a fejlesztéssel kb1998-tól kezdődően a Philips VHS deck lett az egyik legmegbízhatóbb a piacon, és persze rengeteg költséget előzött meg, és a vevők is elégedettebbek voltak.
    A régi közlőgörgőket bezúztuk, a termékekben levőket (a videó korától függetlenül, bármikor is jelentkezett ez a hiba) a gyár a saját költségére kicserélte a szervizekben.
    Ez rutinná vált, és pár évvel később jópár tízezer euronyi visszaélést is generált a piacon. A későbbi,már garantáltan jó termékeknél is nagy mennyiségben jelentettek le ilyen javításokat a szervizek, de mint kiderült a nyomozásnál, alkatrészt nem is rendeltek a központból. Ezek a huncutok általában Németországban, Angliában, Hollandiában mentek, és kis török, palesztín és hasonló szervizek voltak "Juszuf és társai", meg hasonlók. Miután felgöngyölítettük a csalók hálózatát (kiderült: gyakran videómagnó sem járt náluk, csak felvittek egy kamu javítást egy kamu szériaszámmal a rendszerbe (ezen buktak le, mert észrevettem a garanciális adatok elemzésekor, hogy az adott héten ilyen terméket nem is gyártottunk és nagyon sok ilyet találtam)). Elég nagy balhét csaptunk, hamarosan ki is vágtuk ezeket a nyerészkedő csalókat a szervizhálózatból, amennyiben éves szinten 10-nél több igazolt csalást vittek be (ez akkori áron 500€ volt).
    Ezzel az akcióval éves szinten közel százezer eurot spóroltunk meg, ennyi kamu javítást jelentettek le ezek az ügyeskedők...
    Én csak annyival járultam hozzá a sikeres projekthez, hogy ötleteltem a tesztek paramétereinek a kitalálásában, illetve és hurcoltam a gyár és a fejlesztési központ között a mintákat (a gyárban százával járattuk folyamatosan ezeket, hogy nem csak egy szimulációra bízzuk magunkat, és a mintákat közösen átnéztük Bécsben). Aránylag kezdő mérnökként megtiszteltetés volt egy ilyen komoly és nagy hatású projektben dolgozni a fejlesztőkkel együtt, és a későbbi években sokat dobott a termékeink tartósságán, megítélésén is. A LOEWE-nek gyártottuk az utolsó videókat, és ebből a közlőgörgőből vagy 10 évnyi mennyiséget berendeltek a gyártás végén a szervízenek, hogy később se fogyjanak ki belőle.

  • @leszunkbaratok
    @leszunkbaratok 2 роки тому +3

    Az érzés, amikor egy 1995-ös gyártású Sony Hi-Fi tornyot 2022-ben felújítasz, felbecsülhetetlen. Van rajta bakelit, dupla deck, 5 lemezes CD váltó, szettben egy VHS lejátszóval. Aki szereti a retro dolgokat, azon belül is a zenét, annak egy menyország, mikor elindul a technika. A napokban kísérletezgettem a kazettákkal, és már magába az a szennyezett zaj egyfajta minőséget ad ami a szalag zúgása a háttérben. Sajnos a VHS menthetetlen maradt, de a többi része hibátlanul működik, és lehet nekem jönni ezekkel a digitális anyagokkal, meg BT, meg a többi. Szerintem már annak eleve van egy feelingje, ha kézzel fogható hanghordozót hallgatsz.

  • @mcdomy
    @mcdomy 2 роки тому +12

    A fejváltás pillanatában leromlik a jel-zaj viszony, ennek kompenzálására a jel felvételkor (a dolby rendszerhez hasonlóan) dinamika kompresszión esik át, amit helyreállítandó lejátszáskor dinamika expanderen engedik át a jelet. Ezt kifogásolják a hifisták, ami bizonyos körülmények között hallható. Ez a jelenség nem összetévesztendő a jelen videóban szereplő készülék automata felvételi szint szabalyzó megoldásával. Viszont még egy kis "fejváltás hang" témázás: nagyon nagyon függ a videókazetta szalag minőségétől. Gagyibb szalagoknál hangosabb, jobb szalagoknál nehezen észrevehető. Illetve: vannak a 6 fejes (videót is LP-ben rögzítő) készülékek, ott már eleve vékonyabb a hangsáv forgófeje, hogy LP felvételkor is elférjen a kép között a hang. Na ezeken a készülékeken hangosabb szokott lenni a fejváltás. És amit én használtam anno Marantz MV-755-öst, az csak 4 fejes volt, bennük szélesebb a hangot rögzítő forgófej (a standard play mód miatt), csak audio módban tudott LP-t, azaz felezett szalagsebességet, olyankor a kép helyére is hangot vett fel, rajta nagyon csendes volt a fejváltás. Köszi a videót!

  • @tamashorvath587
    @tamashorvath587 2 роки тому +8

    Kipróbáltam.A deckem egy aiwa r450 más néven a pultos aiwa. Kazetta amire felvettem sony ux-s crom a vhs kazetta egy sima fuji volt. Az erősítő kenwood ka-57 a vhs nyert tényleg jobban szól. Ami meglepett hogy lp üzemmódban is szebben szólt a decknél. Így gyakorlatilag 240 perces vhs re. 10 45 perces album felfér. ami kb 5db 90 perces magnókazetta

  • @baratigabor
    @baratigabor 2 роки тому +13

    Érdekes videó volt, köszi! Az idő túlhaladta már mindhárom eszközt, egy filléres nagy pendrive, vagy egy otthoni NAS szerver tárolókapacitásával egyik sem versenyezhet. Ha kihal a mai 40/50/60-as generáció, a még megmaradt kazetták, az orsós magnószalagok és VHS-ek is a kukában végzik... de nincs is ezzel baj, gramofont és viaszhengereket sem hallgat ma már senki :).
    Rácsatlakozván a témára, kevesen tudják, de a 90-es évek közepe tájékán létezett a VHS-nek egy olyan felhasználási technikája is, mely a 180 vagy 240 perces kazettákat adattárolásra használta. Akkoriban még a nagy és drága HDD-k is csak pár száz megabájtnyi adattárolási kapacitással rendelkeztek, a kereskedelmi forgalomban nem is kapható szilárdtest alapú memóriák pedig még ezeknél is kevesebbel.
    Nagy mennyiségű adat tárolása tehát nagyon drága dolog volt akkoriban, erre nyújtott olcsó, szinte filléres megoldást az ArVid (Archiver on Video) rendszer, mely egy 180 perces VHS szalagra 2 gigabájt(!) adatot tudott rögzíteni.

    • @pellerb
      @pellerb 2 роки тому

      Ha jól emlékszem, oroszok csinálták. Az adatot valamilyen hibajavítással kiegészítve fekete-fehér képkockákba rendezték és ezt videóként rögzítették a szalagra. Így tulajdonképpen a magnót nem is kellett kibelezni, csak egy interfész elektronika kellett.

    • @vargarichard3710
      @vargarichard3710 5 місяців тому

      @@pellerb Nem csak az oroszok csinálták. Az egész világon a stúdiókban a hetvenes nyolcvanas években a dat megjelenéséig ez volt a digitális magnó. Az eszközt úgy hívják, hogy pcm processzor.

  • @drsosi
    @drsosi 2 роки тому +5

    A hi-fi sztereó videó felvételnek jóval nagyobb a szallagsebessége a fogófej miatt és jobb is a hangminősége elvileg. 22 évvel ezelött egy magán hangstúdióban én még olyan technikát is láttam, amikor a többsávos rögzítést videómagnók párhuzamos vezérlésével oldották meg. Anno az Irigy Mirigy első lemeze is ott készült. Az a zaj amikor végszavaztak az gyönyörű volt! :D

  • @MMSZoli
    @MMSZoli 2 роки тому +3

    Ismét beírok. Említetted, hogy a videómagnókon nincs kijelzés, ha csaka zene megy. Nem mindegyikre igaz :-)
    Az előző videónál említett Philips VR969 illetve VR967 (fa sarokelemekkel ellátott "kisöccse") mindkettő rendelkezett sztereo audió jelszint kijelzővel.
    Emellett a VR969 rendelkezett oldalanként vételi szint szabályzó potikkal is (ezt én is elfelejtettem.
    Szerintem az a termék pont erre van kitalálva, mint amire teszteled ezt a VHS-t.
    Hogy megadjam a kegyelemdöfést: pontosan meg tudtad adni a Turbo drive-nak, hogy hová menjen, a két orsó forgási sebességéből mindig másodpercre pontosan tudta a készülék, hol áll a berakott kazetta (tehát nem kellett visszatekerni az elejére, beraktad, és tudta hol áll).
    Az ára ma sem alacsony, de az eredeti árához képest (kb 200 ezer forint 1997-ben) igen jutányos a 200€ is :-)
    Viszont hogy ne legyen a kép túl rózsaszín, el kell mondjam, a VR969 termék rendelkezik KÉT komolyabb szériahibával.
    Az egyik okát én fedeztem fel, a másikat meg segítettem megoldani. (a műszaki vevőszolgálaton dolgoztam, ez volt a munkám: megérteni a hibák műszaki hátterét és megoldás találni rá)
    A VR969 első hibája egy tipikus céges filléreskedés eredménye volt. Észrevettem, hogy megnőtt a "front panel no function" reklamációk száma a piaci visszajelzésekben, de a szervízben leginkább "NFF", vagyis nem találják a hibát volt a visszacsatolás. Körbejártam a gyárat, ki látott már ilyet, amikor belefutottam, hogy a Simtest 500 órás tesztjén a huszonvalahány készülékből három nem játszotta le a kazettát, mint a többi. A Mérnökség központilag vezérelte a magnókat, mindegyik elé ki volt rakva egy IR adó. Viszont ez a 3 nem reagált erre a jelre. Megkérdeztem, mi van ezekkel, és kiderült, hogy lehajtva az ajtót,a belső érzékelő már vette a jelet, és megcsinálta a gombnyomásra amit kértünk. Rájöttem, hogy az első felhajtható panel elveszítette a funkcióját. ennek az volt az oka, hogy az ajtó fel és lehajtásakor a flexibilis kábel becsípődött az ajtó mögé. Tesztek szerint már száz lehajtásnál elkezdődött a probléma, de 200-250 körül mind tönkrement. Viszont az első pár ezer terméknél nem. Kiderült, hogy történt egy kábelhossz változás, amitől az euro kevesebb mint 0.1%-val olcsóbb lett a kábel, így ez már "nyereség" a beszerzésnél. Sajnos nem tesztelték le kellően: a rövidebb kábel már másképp hajlott meg, ez elérte az ajtó pereme és becsípte.
    A történethez hozzátartozik, hogy berontottam a termelési igazgatóhoz a magam huszonéves lendületével, hogy azonnal le kell állítani a gyártást, mivel nincs hosszabb flexkábel a raktáron, s minden egyes darab, amit így legyártunk, rövid időn belül tönkre fog menni, és darabonként kb 80€ javítási költséget fog eredményezni. Szakmailag ekkor még nem volt nagy nevem, így a termelési igazgató behívta a mérnökség tapasztalt vezetőjét, Andrást, akit megkért, hogy nyilatkozzon. András kissé zokon vette, hogy először nem vele tárgyaltam le a dolgot (tegyük hozzá, észre sem vették a hibát a csapatával), így azt mondta, hogy csak felfújom a dolgot, nem is értek hozzá, az a három darab csak véletlenül romlott el. Mérnöki szemmel nézve nincs a rövidebb kábellel sincs gond (én nem így láttam, mert megnéztem, hogyan viselkedik és hogy néz ki a rossz, eltört példány).
    Így a termék gyártása folytatódott, és mivel a piac egyik legjobb, legprofibb terméke volt, elég sokat is vettek belőle a "gazdagék". Csakhogy igazam lett. Alig pár hónap múltán már ostromolták a Philipset a vevők, mert mint kiderült a szerviz miután észlelte a hibát, és javítási tanácsot is kapott, sorra cserélgette a flexkábeleket, de ami nekik a raktáron voltak, az is mind a rövidebb volt, és rövid úton tönkrement.
    Így történt, hogy a valóban high-end terméknek egy filléres flexkábel (sőt annaka fillérb*sz* megrövidítése) tett be, és az ismétlődő meghibásodások miatt több mint a 100%-át visszahozták (valahol 150% körül állt meg a szám, mire sikerült kidobni a rövidebb kábel, és csak a hosszabb volt elérhető). Mondanom se kell, oda lett a vevői bizalom.
    Viszont ez volt az egyik első elemzésem, ami megalapozta a szakmai hírnevem a cégnél, később sokkal jobban odafigyeltek a véleményemre. Egy évtizeddel később a Simtest nagyobbik része is hozzám került.

  • @sziriuszkibernetikaitarsas542
    @sziriuszkibernetikaitarsas542 2 роки тому +3

    A hangminősége nagyon jó, egy jobb SHG kazettára 8 óra anyag ráfér, egy jobb gépen (pl az enyém) van felvételi szintszabályzó, de ott a két gond, a kereshetetlenség, meg a szalag használatból adódó sérülései miatti apróbb pattogások, rosszabb esetben a hifi-stereo üzemmódról a mono-normálba való óda-vissza átkapcsolgatások De most kedvet kaptam meghallgatni, van vagy tíz kazettám hifi anyaggal, a gépemet sem tettem a kukára... A hálátlan utódok viszont biztos oda fogják tenni...

  • @heater424
    @heater424 2 роки тому +10

    Nekem anno akkor volt egy "World Reset" élményem, amikor régi bakelit lemezeket digitalizáltam jó minőségű lejátszóról és a gyönyörű leírhatatlan analóg hangzástól elakadt a lélegzetem... Hihetetlen, hogy ha a víz hőmérsékletét lassan emeljük a béka nem tesz semmit a " megfőzetés" ellen, velünk is ugyanaz történt, a régi szép analóg hangzást, hangkeverést eltüntette a digitális, műanyag világ. Akkor értettem meg, hogy a Pet Shop Boys az egyik akkori albumuk készítéséhez egy utolsó mohikán németországi analóg hangstúdióba utazott, csak a hangzásért.

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok246 2 роки тому +6

    Igen szerintem is igaza van önnek. Valóban van igény máig az ilyen VIZUÁLIS latható mozgó dolgokra. Én is mindig is imádtam és máig imádom nézni ahogy akár a magnó kazetta akár a VHS kazetta szalag orsók forognak a a szalagot szállítja az orsó Villanymotorja a képszedő fej körül VHS videkmagnóban, illetve a sima magnóban a kazetta orsók forgását nagyon szeretem nézni. Talán emiatt is imádom a másik nagy kedvencemet a FOK-GYEM Elektromágneses Utastájékoztató kijelzőket. Ott nagyon tetszik, hogy a kis pixelek mágneses lamellái ki nyílnak és be zárodnak a mögöttúk lévő tekercseknek es állandómágneseknek köszönhetően. Hiszen ez is bizonyítja, hogy ez Vizuális rajongás mind egy EVOLÚCIÓS ajándék vagy mi a szösz az embereknek. Képes vagyok máig is egy pucolás, illetve karbantartás miatt szét szedett Videomagnó vagy DVD lejátszóban nézni ahogy forog a kezatta orsó vagy a DVD lemez és olvassa a lézer fej a lemezt. Képes vagyok ezt hetekig nézni mikor haza érek esetleg munkából vagy máshonnan fürdés után. Imádom ahogy láthatom hogyan működik valami. A másik dolog az, hogy ez mind bizonyítja azt, hogy az ember 99%-ban Vízuálisan tanul, és jegyez meg dolgokat amiket később elsajátít és nagy hasznára válik a dolgok megoldásában. Én teljesen így vagyok ezzel. Nekem akkor szerencsém van, hogy a 2 fejes Videomagnóm tetején ami pont rá lát a kazetta orsójára az Plexiből van. Készítek videot én is a videómagnómról. Állati ez a csatorna és várom a sok VHS videomagnós videokról a folytatást amelyben akép minőséget teszteli.

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +1

      Köszönöm a kommentet. Ezek szerint nem tévedtem és nem vagyok egyedül azzal, hogy tök jó nézni a forgó dolgokat meg a mechanikus szerkezeteket.
      Azt hittem, majd nekem esnek az emberek, hogy hülyeség az egész.

  • @martondosa4
    @martondosa4 2 роки тому +6

    Rádió stúdióban VHS-re archiváltuk az adást a ‘90-es években. :)

  • @tmsaskg
    @tmsaskg 2 роки тому +4

    Commodore Amiga számítógépekre írtak programot (Amiga VBS), ami digitális tartalmat, fileokat, adatot, bármit, átküldött VHS magnóra ami szalagra rögzítette, mint egy háttértárra. Óránként 85MB anyag volt rögzíthető, egy 4 órás kazettán akár 340MB ami akkoriban a merevlemezek kapacitásával vetekedett, tehát egy komplett merevlemezt le lehetett menteni egyetlen kazettára. Az írás és az olvasás a számítógép két különböző csatlakozóján keresztül történt, egyik soros másik párhuzamos csatlakozón. Láttam ilyet működni, érdekes volt.

  • @SzokyT
    @SzokyT 2 роки тому +4

    Tetszett a videód. Sokat foglalkoztam hangtechnikával annak idején, de valahogy a videómagnós zenehallgatás kimaradt, ezért meglepett ez a téma. Hallgatva a tesztanyagokat, hegyezni kellett rendesen a hallószervet. Szerintem a kazettásból kicsit a mélyek, reel to reel-ből a magasak hiányoztak, a videószalag egy kicsit mesterkéltnek tűnt az eredeti hanganyagokhoz képest, főleg a dinamikusabb muzsikák esetében, mintha meg lenne kompresszorozva. Hangsúlyozom, csak nüansznyi különbségekről van szó, főleg hogy nem bitwise jön át az adat a hallgatóig.

  •  2 роки тому +12

    Nekem az orsós kicsit tompábbnak tűnik, a VHS Hi-Fi hangsáv messze a legjobb, de a kazetta sem rossz, azt kell mondjam, bármennyire lapgép az a Denon deck, akkor is jól szól.

  • @AdamDani
    @AdamDani 2 роки тому +5

    Hiánypótló tartalom magyar nyelven, közérthető, szemléletes - a témák szuperek! Hajrá, ja és: Public Enemy NO1🎶🎵

  • @benkozs
    @benkozs 2 роки тому +5

    Nekem a bakelit lemezek sercegésénél jutott eszembe, hogy nagyon tud hasonlítani a tűz ropogására, lehet, hogy ez is az egyik oka, hogy sokan kedvelik a hangzását (van egy lemezem, ahol egy komplett oldal üres barázdákkal van végig vágva "Do not play" felirattal, tiszta tábortűz hangsáv :) ).

  • @pellerb
    @pellerb 2 роки тому +5

    Én rádió stúdióban is találkoztam a VHS hangrögzítéssel már a 90-es évek második felében. Kötelezően rögzíteniük kellett a kimenő műsort és ezt egy LP-be állított VHS magnóval oldották meg.

  • @AttilaOlbrich
    @AttilaOlbrich 2 роки тому +4

    Az Akai GX magnóknál a nyávogás az típus jelenség, kb évente újra be kell állítani a hátsó orsó fékezését. A gyári érték benne van a gépkönyvében, nekem van egy digitális kijelzős műszerem amivel beállítom. Ha jól emlékszem 6cm es szalag átmérőnél kell nézni, ez is benne van a szervíz könyvben. Valószínű utána jó lesz. De néha csak a hátsó orsó utáni szalagvezető görgő van beragadva, és nem forog.

  • @SzokyT
    @SzokyT 2 роки тому +2

    Ja, és ami a látványt illeti, nagyon jól megfogtad a kérdést ezzel az ősi tűznézős teóriával, de akárcsak a tánc is jó példa lehet arra, hogy miért segít elmélyülni valamilyen ezekhez hasonlító kvázi stilizált vizuális élmény. Bár a VU mérő és a forgó orsók, annak idején funkcionálisan fontos és szükséges elemei voltak a készülékeknek. Semmi hókusz pókusz, nem úgy mint pl. egy mai allplay készülék esetén a villogó ledek.

  • @laszlobarany5368
    @laszlobarany5368 2 роки тому +3

    Amennyiben valakinek van jó sok régi, analóg, jóminőségű magnófelvétele szalagokon, abban az esetben szuper élmény lehet egy orsós magnón zenét hallgatni. Amennyiben csak digitálisan rögzített zenékkel rendelkezik valaki, szerintem a VHS a jobb választás a három közül. (Engem kicsit zavar a VHS magnó alap működési "zizegése", ezért CD-t és egyéb digitális forrást használok zenehallgatáskor.)

  • @erdelyitibor8008
    @erdelyitibor8008 2 роки тому +6

    Érdekes hogy az orsósnál mintha szélesebb lenne a hangkép. Dolby Surround-ba kapcsolva az erősítőt, csak az orsósnál a hátsó hangfalakból is jön hang, míg a többinél csak elölről jön.

  • @Matrix...777
    @Matrix...777 2 роки тому +2

    Az efektet én csinaltam régi Fekete feher tv bol. Megforditotam azta tekercses fejet a kepernyo torokbam 90 fogkal , és a vertikális jelhó (vagy horizontális , mindegy a za lenyeg hogy egyket sét kötod és csak egy csík marad , vertikális csík, megfordítod a üveg toroknál és horizontális lesz belűle) simán rá kötöd az audio jelet. Oleg egy potenciometer, vagy trimmer hozzá a hang jel erő alitasra. Kepen latni osciloskop. Egy kisseb kepernyon nagyon super, de akár a Nagy öreg Fekete feher tv bol is lehet csinalni. 5perczes munka. Egyszerű. Még rá tettem szines foliat hogy legyen egy kis szin.

  • @triod000
    @triod000 2 роки тому +3

    Kiváló, korrekt kis műsor. Néhány dologgal azért kiegészíteném:
    A VHS magnók valóban nagyon kiváló hangminőséget produkálnak. Nagy hibája viszont ennek a rendszernek, a "drop out" Ez sajnos meg is pecsételte a rendszer sorsát.
    Az orsós technikát jobban reprezentálná egy félsávos gép. Mint pl. a címképen látható Revox A77. ennél tűrhetően be lehet állítani az EQ-t, és a BIASt a megfelelő szalaghoz. Enélkül nem használható ki a technika által leehtséges minőség.
    A negyedsávos technika nem egy szerencsés megoldás. Ráadásul az 50 mikronos szalag sem a negyed sávnak, sem pedig az Akai 4000 nek nem barátja.

  • @josef.dr.frank1968
    @josef.dr.frank1968 7 місяців тому +2

    A videomagnó teljesen jól szól,a kazetta az levágja a mélyet az orsós meg a magasat,mélyet egyaránt

  • @libafos1
    @libafos1 2 роки тому +4

    Nagyon tetszett az összehasonlítás. A VHS videó hangja valóban kiemelkedik minőségben a többi szalagos társaitól. Azonban a BBC CDS 90-es kazetta + Denon deck párosítás számomra érthetetlen okból (gyerekkori élmények miatti elfogultság?) nyert nálam. Bolondulok a deckekért pedig nekem sohasem volt csak egyik gyerekkori osztálytársamnak és az édesapjának és anno sokat hallgattuk őket. Örök élmény. :)

  • @Jack-Carver
    @Jack-Carver 2 роки тому +2

    Nekem van egy 6 fejes Hi-Fi Stereo Panasonic videómagnóm. 80 ezer Ft volt 1999 karácsonyakor. Azon is biztos szép hangminőséggel lehetne felvenni zenét

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +1

      Próbáld ki, számolj be az eredményről

  • @huszadrian
    @huszadrian 2 роки тому +5

    Na, szerintem megyek és veszek egy VHS lejátszót. Hallom már, hogy hívogat :) Jó volt megnézni ezt a 2 részt, szuper videó lett.

    • @olcsohigany
      @olcsohigany 2 роки тому +2

      Meglep, hogy nincsen neked :)

  • @gaborsomogyi7727
    @gaborsomogyi7727 2 роки тому +2

    Szép jó estét kívánok!
    Anno nagy Hi-Fi rajongó voltam, a lehetőségeimhez mérten a lehető legjobb eszközöket igyekeztem beszerezni. Nagyon büszke tulajdonosa voltam a GX 4000D-nek, és rommá használtam kb. 8 éven keresztül. 9,53 sebességen kb. egy jó minőségű kazettás deck hangján szólalt meg, de 19,05-ön már kitárult a HANG. Jelentősebb nyávogást nem tapasztaltam, pedig eleinte elég sűrűn teszteltem. Minden tiszteletem Csabai Dánielé, de úgy vettem észre, hogy voltak favorit berendezései, és az AKAI termékek nem tartoztak közéjük. A tesztről. Hiányoltam az akusztikus hangszereket, elsősorban a templomi orgonát, mert sokkal teljesebb a hangképe, szinte a teljes hallható tartomány jelen van. A másik probléma a UA-cam hangminősége, ami jelentősen rontja a minőséget. Valaki már írta korábban, hogy az orsós magnó tetszett neki a legjobban, egyetértek vele. A kazettás deck jó szokásukhoz híven kiemeli a magas és mély hangokat, ezért a közép tartomány kissé üressé válik. A videonál a dinamika szűkülését éreztem, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy ténylegesen így van. Azt hiszem, korrektebb véleményt lehetnekialakítani, ha a hangot nem egy UA-cam video alatt hallanánk, ami már átesett egy digitalizáláson is.
    Mindettől függetlenül nagyon hasznos volt az elméleti és a gyakorlati bemutató, még úgy is, hogy a témakör ismerője révén számomra nem sok újdonsággal szolgált.

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +2

      Köszönöm a hozzászólást.
      A tesztanyag kiválogatásánál több szempont volt: szerzői jogokkal nem terhelt anyag kellett, így a youtube royalty free albumából töltöttem le a számokat. MP3 320kb/s formátumban. Tehát már a tesztanyag is MP3, ezt a videóvágó is betömöríti, meg gondolom még a youtube is.
      Tehát az anyag mindenképp roncsolt.
      Eredetileg sokkal több zenét válogattam ki, de arra is figyelnem kellett, hogy 15 számot 4-szer lefuttatva már senki nem hallgat végig.
      A videóm célja a figyelemfelkeltés, informálás és erre a célra ezek a felvételek szerintem megteszik. Ha valakit jobban érdekel a dolog és szeret kísérletezni, maga is elvégezheti otthon, bármilyen zenét bármilyen hanghordozóra.
      Mindenképp értékelem, ha a keletkező tapasztalatokat velem, illetve az itteni közönséggel megosztják, mert mindenki hasznára válhat.
      Ebben a videómban nem véletlenül nem értékeltem ki magam az eredményt, mert szeretem, ha mindenki maga dönti el és alkot saját véleményt.

  • @robertnagy2491
    @robertnagy2491 2 роки тому +2

    Varj. Az 1 oras orsosmagnos szalalgjara ket olddalra lehet felvenni, meg lehet forditani, sztereoba az 2 ora monoba 4 ora.

  • @zsombor_99
    @zsombor_99 2 роки тому +3

    Ha tüz szerű látványt akarsz, akkor vegyél egy LEDes "kandalló" imitációt! 🔥 😁 Öhöm... Elnézést... ☺
    Szóval, régebben egyszer már bepróbálkoztam, 4 zeneszámot átvettem egy rövid VHS kazettára: a videoklipeket VLC játszotta le teljes képernyőn, a(z alacsony minőségű) képet egy "VGA→kompozit" video konverter biztosította, a PC sztereo kimenete pedig csak össze volt kötve a videomagnóval. Olyan volt, amilyen, de működött, a fiatal énem pedig örült az eredménynek. 📼 😊

  • @sharedinventions
    @sharedinventions 2 роки тому +7

    De hiszen a VHS-nek ott a videó jel, amire akár még a spektrum is rávehető, vagy lángnyelvek, vagy egy másodperc számláló. Egy olcsó kisTV-vel valós egérmozi varázsolható a VHS-el, csak épp nem triviális. (Amúgy az első, felül töltő VHS magnókba ugyanúgy be lehetett látni, mint a kazettásba.)

    • @petronas215
      @petronas215 2 роки тому

      Vagy maga a videóklip...vagy a zenekar...stb.

  • @gaborpajer862
    @gaborpajer862 2 роки тому +7

    Hepay! Nem is tudtam, hogy van csatornád(nem is egy) itt jutubon! Véletlen dobta fel. Nem láttalak száz éve nem úgy volt, hogy valahol külföldön élsz? Megnéztem már majdnem az összes videódat és azt mondom hogyha kicsit sem érdekelne a téma akkor is érdekes lenne számomra pláne ahogy előadod:)! Úgy látom kicsit túlnőttél a fasttracker2-n meg a full-logic kazettás Fujitsu-ten fejegységen... öröm nézni amit csinálsz, de soha ne feledd: a flexibilis féktömlők húzó igénybevételt NEM szenvedhetnek! 😂 Ütközhetnénk valamikor ha gondolod!

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +1

      Oppá! Hogy itt kell rámtalálnod?
      Kedden megyek haza egy hétre, beugorhatok.

  • @tghwinner1995
    @tghwinner1995 2 роки тому +3

    Nem fülhallgatóval hallgattam meg, de hangszórón keresztül a VHS Hifi konkrétan vissza adja a teljes eredeti hanganyagot. Úgy tudom, hogy FM szintű hangminőséget rögzít a szalagra, javítsatok ki ha tévedek. Az is előny, hogy LP módban is elviekben ugyan olyan minőségben rögzít, sőt diszkósok egy éjszakai szettjüket EP módban rögzítették. A magnó kazettán több magast hallottam, a szalagos magnón pedig a mélyek jöttek jobban át. A VHS mono-ról meg ne beszéljünk... :D Thomson Scenium VSH SVHS lejátszóm van, ott van óra számláló és kivezérlés jelző is. Nem lehet állítani a hangerőn, de a bejövő forrást meg lehet vele nézni. Van egy VHS-re rögzített Trance zene gyűjteményem gépről rögzítve mp3 forrásból, de egyszer sem vettem elő. Kisérletezésképp csináltam, jól szól, de a vizuális élmény tényleg elmarad sajnos.

  • @martonjuhasz6569
    @martonjuhasz6569 2 роки тому +3

    Tök érdekes, hogy a családban én vagyok az, aki gyerekkorom óta érzékeny a fülére. Amikor már tehettem, vettem 60.000 Ft-os hangkártyát a számítógépbe (megérte), meg még korábban egy jónak gondolt fejhallgatót is (Sennheiser HD650, amit azóta szivacstalanítottam (ez a művelet is megérte)) ... mégis, a tesztanyag, a VHS és a kazettás magnó között egyértelmű különbséget nem hallok. Talán a kazettásnak picit több magasa van, mint a VHS-nek (?). A szalagos magnó nekem tompább sokkal (az az egyedüli, amit nem használnék az itt látottak közül), ami fura, de kb. ennyi amit hallok. ... Lehet, hogy így 40 után már ennyit romlott a fülem? Vagy a UA-cam "kitömöríti" a hallanivalót? ... Mondjuk annyira nem fogom bánni, ha süketülök picit, mert elég sok bajom volt már életemben a "mindent is" meghallásból...

    • @MrLaly1972
      @MrLaly1972 3 місяці тому

      A UA-cam hangsáv bit sebessége a jó minőségűnek (mp3 320 kbps) mondható szintet se éri el sajnos.

  • @SanchoMuzax
    @SanchoMuzax 2 роки тому +13

    Érdekes volt hallgatni a teszt felvételeket. Mivel életem meghatározó éveiben csak kazettás magnót hallgattam, ezért annak a zajos hangja tetszett a legjobban. Leggyakrabban erősen szubjektív okok döntenek abban, hogy mit választ jobbnak az ember. A többi inkább bullshit. Én legalább bevallom, hogy miért a kazettás...😂

    • @janoslerch5931
      @janoslerch5931 2 роки тому +7

      Én meg szubjektíve nem hallom a különbséget a három között, vagy talán egy kicsit, ha erősen belemagyarázom 😀. Hiába, a fülem nem javul az idő előrehaladtával 😟

    • @karolynogradi8414
      @karolynogradi8414 2 роки тому +1

      @@janoslerch5931 Kérdés,hogy az otthoni hangtechnika,mennyire profi hangzást biztosít! :)) Nálam sem volt érezhető a váltás,igaz csak két egyszerű hangszórócska,van a géphez társítva!

    • @robertezsias
      @robertezsias 8 місяців тому

      ​@@karolynogradi8414..és eleve az internet átviteli/felbontási sávszélessége, dinamika tartománya. Talán ott, a helyszínen lehetett jól hallani a különbségeket.

  • @nemodabuda4817
    @nemodabuda4817 2 роки тому +7

    Ez az "evolúciós" eredet számomra nagyon érdekes gondolat.
    Nekem két Sony deckem is van (persze már vagy 10-15 éve nem kapcsoltam be azokat, ékszíjak nyilván elfáradtak), de mindig is azt szerettem jobban nézni zenehallgatás- vagy felvétel közben, amin klasszikus "műszeres" kijelző van.
    Tényleg klassz látvány a sötétben!
    Hogy ennek az lenne az eredendő oka, hogy az őseink ültek a tábortűz körül?
    Nagyon érdekes felvetés.

  • @toshi3343
    @toshi3343 2 роки тому +9

    A szemmel összehasonlítást lehet tanulmányozni, de a hangot UA-cam nagyon korlátozza. Maga a teszt érdekes és szuper.

    • @Tofu3435
      @Tofu3435 2 роки тому +1

      A UA-cam 160kilobites ogg/vorbis hangot ad.

  • @kjanos19
    @kjanos19 2 роки тому +2

    Jó látni, hallgatni hogy más is gyűjti ezeket a régi eszközöket. :)

  • @tibornagy7620
    @tibornagy7620 Рік тому +1

    (Ha látvány kell a zene mellé, akkor nem hangszerkesztőt, hanem videószerkesztőt kell használni forrásnak. Akár sima feliratokat tenni az egyes zeneszámok "fölé" vagy lemezborítókat, fotókat, stb. Csak persze akkor a videójelet is be kell kötni a VHS-felvételhez....)

  • @JozsefSzaszFabian
    @JozsefSzaszFabian 2 роки тому +2

    Nagyon jó ez a videó, most először érzek késztetést, hogy rendesen kommenteljek. "Fűcsomó legyek" ha nem jár az ujjam a nótára, mert annyit néztem az analóg VU métereket... Ennyit az ősi beidegződésről, de tényleg hipnotikus a kazettás magnó és az orsós, mert a legszebb nótákat úgy hallgattam, hogy átszökött a számláló 999-ről 000-ra. Gyerekkoromban egyfolytában orsós magnókat terveztem, a forgó orsók mindig elbűvöltek :-)
    Figyelmesen, többször is meghallgattam a tesztfelvételeket, de mindig arra jutok, hogy a digit 48kHz 16-bit nem véletlenül lett feltalálva konzumereknek... Jó nosztalgia a FeO2 de rengeteg hátránya mellett van egy csomó rossz tulajdonsága - ma is egy olyan nóta ment vhol, hogy előjött az a kellemetlen érzés, sistereg (zajos) és nyávog a magnó? (nem, csak effekt). Hidd el, nagyon sok javíthatatlan nyávogós magnót javítottam (tudom, erről nem lenne szabad kommentelni), sohasem sikerült ezeket teljesen rendbe hozni...
    A FLAC váltotta valóra az álmomat, miszerint az összes kedvenc nótám legyen meg a számítógépemen és ne kelljen odatekerni egyfolytában :-)
    PS. az örök kedvencem, az AKAI orsós levizsgázott, mégsem olyan jó... Sztem bele van építve az elektronikába egy hiss-filter - tompább a hangja, vagy ha kopott a fej, csökken a magas freki? A kazetta hozza a formáját, extrém zajos, de egy mezei Polimer még mindig elmegy, ha jó rajta a nóta és nem a gyűrött elején kezdődik :-)

  • @TeddyCoke
    @TeddyCoke Рік тому +2

    Nagyon jó videó! köszönjük!

  • @LevisGarage
    @LevisGarage 2 роки тому +5

    Előkapartam én is a vhs lejátszómat, már készűlőben van róla a videó 🤫😁

  • @carlovics
    @carlovics 2 роки тому +7

    Végighallgattam. Érdekes. De én csak az iMac hangszóróin keresztül hallgattam. Aminek ugyan elfogadható a hangja, de mégsem az igazi. És ott van még az a tény is, hogy a youtube is beleszól valamilyen módon a hang közvetítésébe. Meg, amit te is mondtál - hogy valami automatikus hangerőszabályozás van a VHS felvételnél, ami azért a dinamikába keményen belevág. Ezért én véleményt inkább nem nyilvánítok. De a kísérlet jó. Én még egy minidiszket bevettem volna az összehasonlításba. (ha van ilyen kéznél) A dolog ezelőtt 40 évvel sokkal jobban érdekelt volna, amikor csak LP és valamilyen magnós hangrögzítőm volt, megfelelő hifi erősítővel, hangfalakkal. És volt időm elterpeszkedni a fotelben egy pofa serrel a kezemben elmerülni a zene élvezetében. Most is lenne erre elvileg kedvem, hisz vén nyugger öreg-rocker vagyok - de gyakorlatilag mégsem teszem. Már megelégszem az iMac viszonylag jó hangjával, előtte meg a PC-hez csatlakoztatott jobb minőségű hangfalakkal. Esetleg HiFi-nek mondott fülesekkel. Az erősítőm nem volt bekapcsolva már több mint 10 éve, de az legalább még működik. Az AKAI DS-4000-esem nyávog, már vagy 20 éve, nem hallgatom. Pedig csak LP-ről felvett jó minőségű szalagjaim vannak hozzá. A lemezjátszóm is nyávog, és az LP-im is csak akkor voltak használva, amikor magnóra vettem fel őket. Hisz a magnószalagot és a DVD-t, CD-t lehet nyúzni. (azokat is, amiket én írtam meg) De ezek felett bíz' eljárt az idő. A kedvenc számaim ott gyülekeznek a vinyókon, és ha úri kedvem úgy tartja, akkor onnan ezeket meghallgatom. Vagy ott a Spotify és a kedvenceim listája. Az a baj, hogy manapság a zenét úgy hallgatjuk, hogy mást is csinálunk még, és a mellett a háttérben szól a zene. Nincs olyan, hogy csak egy zenére koncentrálok. Hisz azt - ha kell - annyiszor meghallgathatom, amennyiszer akarom. De komolyzene háttérzenének nem megy. Ahhoz le kell ülni, feltenni a zenét, és elindítani. Én Verdi Requiem-jét szoktam a halottak napi megemlékezésre koncentrálva így meghallgatni. De Bach szinte valamennyi zenéjével is így vagyok. Illetőleg könnyű zenei anyagnak a Beatles minden lemeze. (hál istennek valamennyi megvan szinte minden formátumban) Dehát már a füleim sem a régiek .....

    • @gabe8719
      @gabe8719 2 роки тому

      Egyszer majd, ha a Spotify-hoz és iMac-hez szokott fül újra meghallja a régi technikát, többé nem kéri majd az újat, hiába kényelmesebb. Fülmosással felérő tud lenni a különbség, annyival természetesebben, testközelibben, élőbben szólal meg egy jó felvételt tartalmazó szalag, vagy LP.
      A 4000DS hangzás szempontjából egy remek magnó, az LP-hez ma már olyan hangszedőket gyártanak, hogy az ember nem hiszi el ahogy szólni képesek a régi gépek is, és mindkét eszközön csak pár olcsó gumialkatrészt kell cserélni és mindkettő hozni fogja a gyári képességeit.
      Érdemes elővenni őket.

  • @Liptonfilter
    @Liptonfilter 2 роки тому +1

    Azért ez 80.-90-2000 évek beli termékek megvoltak csinálva volt benne anyag . Sokkal maszivabbnak tűnnek ezek a termékek.

  • @bertramanderson8071
    @bertramanderson8071 2 роки тому +2

    Pár éve már újra bevonzott a mágnesszalagos audio hangrögzítés. Kazettás deckeket használok, bár ezek mindegyike beállításra szorul jelenleg még, amit megfelelő kazetta hiányában nem tudok megtenni. Viszont a sok digitális hanganyag után nehéz megszokni az alacsonyabb jel-zaj arányt.
    Éppen két hete kapartam elő egy ajándékba kapott, szinte új Panasonic NV-HS1000 VHS magnót. Arról hallottam, hogy egészen jó hangjuk van ezeknek, de nem tudtam mennyire. Info keresgélés közben akadtam erre a csatornára és a YT video első részére. Saját magam is felvettem egy öregecske szalagra hanganyagot (pc->usb dac 192kHz/24bit) és sokévi kompakt kazettás magnózás után kellemes meglepetés volt a hangja. Gyönyörű hang, tágabb tér, lényegesen jobb jel-zaj arány. Köszönöm az ebben és első részben lévő infokat. Rendbeteszem a VHS magnót teljesen (pl. kondicsere a tápban) és kipróbálom milyen lehet Vinyl-ről rögzíteni vele. Így teljesen analóg marad a lánc.
    Reméltem, hogy egy frekimenetet is csinálsz a 3 adathordozóra majd, hasonlóan a kazetta tesztnél. Lehet vizuálisan látható lenne a különbség.
    A VHS esetében nem a limiter zavart be a funky zene kiállásnál?

    • @zsombor_99
      @zsombor_99 2 роки тому

      "Viszont a sok digitális hanganyag után nehéz megszokni az alacsonyabb jel-zaj arányt."
      Hát, az érzés mégis más, ha úgy ülsz be a sztereo térbe két hangszóró elé, hogy kazettát játszol le, mint ha digitális forrást játszanál le, ugye? 🔈 Akár amolyan megfogalmazhatatlanul kellemes is tudhat lenni (legalábbis nekem), ahogyan a kazetta szól, nem? 😏 #cassettefeelingrulez 📼

  • @hubaszarvas2106
    @hubaszarvas2106 2 роки тому +2

    Székelyudvarhely rádiójának az anyagát VHS-re archiválták anno... Be volt állítva pár magnó long-play-ben.

  • @petervarga1635
    @petervarga1635 4 місяці тому

    Szia én most találtam a csatornádra.Gratulálok nagyon szuper és érdekes lett.Én is használtam videómagnót hangrögzítésre, teljesen jó volt.Továbbá én meg Rover 75 újítok fel. További sok sikert kívánok a munkádhoz.Szuper vagy😊

  • @vargarichard3710
    @vargarichard3710 5 місяців тому +1

    Frekvenciamodulációval rögzít a vhs. Szükséges a maximális löket korlátozása miatt a csúcsok limitálása.

  • @GyulaSzőke-s9c
    @GyulaSzőke-s9c 4 місяці тому +1

    apámnak volt egy sanyo videoja.. 87 től használta 99 ig,akkor jött egy gagyi fos thomson dvd...ja,a video még megvan,sajnos egy szervizbekerult vmi apro hibaval,és ott elintéztek gatyara

  • @CsabyC
    @CsabyC 2 роки тому +1

    Ami a szalagos magnót illeti... Mintha el lenne nyomva a hangja picit. Nem tudom, valahogy nem annyira élénk. VHS 1. hely, kazetta 2., orsós magnó 3. Azért mondom a magnót, mert a szalagnak lehet nincs baja. Vagy... Ami meg a vizuális dolgot illeti meg tábordtűz stb... Én például azért vettem lemezjátszót mert élvezem nézni ahogy forog egy darab műanyag és hangot ad ki. Nem is akármilyet ♥

  • @janosgyomai1527
    @janosgyomai1527 2 роки тому +5

    Annyira igazad van, azzal kapcsolatban, hogy mennyire jó látni, nem csak hallani.
    Én gyerekkoromban állandóan a mosógép előtt ültem és néztem a mosásban lévő ruhákat.
    Mikor pár éve megvettem az első elől töltős mosógépem, alig vártam hogy megint leüljek a gép elé nézni, hogyan mos! Hát nem sötétített az üvege??? Annyira el voltam keseredve! :D

    • @jhjhjjhjhjhable
      @jhjhjjhjhjhable 2 роки тому +1

      Értelek. A mosógépet lehet nézni, amíg új az élmény. Nekem volt gázkandalló a nappalimban, 20-25 centi magas, kb 60 centi hosszú lánggal, az alján izzó lávakövekkel.. Ültünk este, az asszony a tévét nézte, én a kandalló tüzét meg az asszonyt. Közben látszott a kinti hóesés, az üveg teraszajtón át. Összkomfortos megelégedett ősembernek éreztem magamat. De elkanyarodtunk a témától.. 😀

  • @MrTauron77
    @MrTauron77 2 роки тому +1

    sztereó VHS magnóból teljesen audió magnót csinálni, jókora átalakítással, és plexi ablakkal a tetején. .

  • @mikloscsatkai368
    @mikloscsatkai368 2 роки тому +1

    Annak idején nekem is volt AKAIm ugyanezzel a mechanikával (de nem GX fejjel), nem kellett túl sokat használni, hogy nekem is elkezdjen nyávogni, eleinte csak a szalagvégek közelében, aztán már mindenütt. Konstrukciós hiba.

  • @csabaszedlacsek2710
    @csabaszedlacsek2710 2 роки тому +2

    Helló Feltennél egy videót hogy hogyan veszel fel zenét vhs kazira?? Gondolom a lejátszás annyi hogy ráküldöm egy erősítőre és hagy szóljon.Válaszodat köszönve Csaba

  • @nandorholozsnyak7799
    @nandorholozsnyak7799 2 роки тому +1

    Nagyon tetszett!
    Nyávog az egyik izé, bár lehet te is hallottad. Üdv.

  • @rubatohu8065
    @rubatohu8065 2 роки тому +1

    Azért az alapvető infó hiányzik: a Hi-Fi VHS nem direkt analóg, hanem egy FM modulációs/demodulációs átvitel, mint az URH adás, a maga problémáival, de valóban szépen tud szólni a készülék korlátaival és képességeivel... :)

  • @ferencpalok5560
    @ferencpalok5560 Рік тому +1

    Imádom! Baromi jó! Csak így tovább!!!

  • @Trollkergetok
    @Trollkergetok Рік тому

    Azóta szereztem gyárilag plexi tetős panasonic VHS-t 😃

  • @roszgyurka
    @roszgyurka 2 роки тому +1

    Üdv! Tesztnek nagyon jól mutat különbséget pl fehérzaj v rózsaszín... Zenével sajnos átlag cuccon nem nagyon lesz hallható a másság!

  • @tudomanyoskavehaz
    @tudomanyoskavehaz Рік тому +2

    Az AKAI GX 4000-nél a nyávogás kiküszöbölhetetlen, mert a lefutó orsón nincs feszítésszabályozás. Főleg akkor brutális, ha kis magméretű az orsó és a szalag a végét járja. A GX sorozat fejlettebb tagjain ez már megoldott. Az üvegfejnek egy előnye volt, hogy nem kopott, de nagy volt a sáváthallás. Meg is váltam tőle gyorsan és váltottam egy Revoxra, ami szerintem randa, de mindenek közt a legjobb, és persze kb. 15x annyiba krült, mint a GX.

  • @istvanhangay1643
    @istvanhangay1643 2 роки тому +5

    Nem akarok beleokoskodni, de az AKAI bal súlykuplungja szokta a nyávogást okozni.
    Igazad van! A látvány és a hang egymás hatását erősíti. Pl koncert fénytechnika.
    Érdekes kísérlet. Érdekes videó. Én úgy érzem, hogy a kazetta nem maradt le.
    DAT magnó ?
    Köszönet a videóért. Önös érdek, várom a következőt. Likeon kívül van támogatási lehetőséged?

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +3

      Köszi a tipppet, át fogom nézni.
      Támogatásnak bőven elég, ha hozzászóltok és megosztjátok a véleményeket, tapasztalatokat, kritikákat.

    • @triod000
      @triod000 2 роки тому

      Az Akaiban nem súlykuplung van, hanem sajnos egy rugóval megoldott, állandó feszítőerőt adó -egyébként rettentő rossz megoldás.

    • @istvanhangay1643
      @istvanhangay1643 2 роки тому

      @@triod000
      Igen kedves Kornél! Ez azonban valójában súlykuplung. Csak a "súlyt" laprugó állandó ereje biztosítja. Álló helyzetben, függetlenül az orsón levő szalag súlyától.

    • @istvanhangay1643
      @istvanhangay1643 2 роки тому +1

      @@triod000
      Ha már szóba került az AKAI egyik "gyengéje", remek méréseket lehetne végezni. Lehetne mérni a nyávogást, álló és fekvő helyzetben, különösen a szalag végén. Illetve a magas hang átvitelt, hiszen ezt nagymértékben befolyásolja a szalag visszafeszítése.

  • @sandornagy1318
    @sandornagy1318 2 роки тому +2

    Lehet tudni mekkora a frekvencia tartománya VHS-ra felvett audionak? 20-20000 Khz? Mennyi volt az eredeti értéke? Mit mondd a spektrum analízis összehasonlításnál?

  • @metrovagon
    @metrovagon 2 роки тому +6

    Ha lenne hozzá eszközöm, a következőt csinálnám: Felvágnám a VHS szalagot az orsós magnó formátumával megegyező szélességű csíkokra, és megnézném, hogy maga a szalag jobb minőséget biztosít-e, mint egy eredetileg orsós magnóra gyártott szalag.

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +2

      Jó az ötlet.
      Sajnos nekem sincs hozzá eszközöm, hogy felcsíkozzam.

    • @dekoralti3996
      @dekoralti3996 2 роки тому

      nemakarok okoskodni de ilyesmit mintha láttam volna itt a youtubon...

    • @gabe8719
      @gabe8719 2 роки тому

      A VHS szalag előmágnesezési igényét a magnó képtelen lesz kiszolgálni, plusz a szalag is nagyságrendekkel keményebb, nagyon hamar lekoptatná még a GX fejeket is. Kísérletképp nem utolsó móka, de hétköznapi használatra semmiképpen nem alkalmas.

    • @dekoralti3996
      @dekoralti3996 2 роки тому

      itt a valász:
      ua-cam.com/video/xRdWqjiowmY/v-deo.html

  • @feitseristvan4475
    @feitseristvan4475 2 роки тому +4

    Jó a pólód!✌🙂

  • @Shoshoj
    @Shoshoj 2 роки тому +1

    Ebből a második részből nem sok minden derül ki.
    Ahhoz képest, hogy az első rész 1. percénél azt mondtad, hogy a VHS "a ma elérhető legjobb analóg felvételi formátum", a 3. percnél pedig biztos voltál benne, hogy a VHS jobban fog szólni a másik kettőnél (ezáltal akaratlanul is befolyásolva a videó nézőit a saját tapasztalataiknak a kiértékelésében), én a VHS és a magnókazetta általi felvételnek a számítógépre való visszajátszása után e kettő között nem hallok különbséget, viszont az orsósmagnó sokkal természeteseb hangélményt nyújt még úgy is, hogy nyávog (ez egyébként a gitáros résznél egy természetes vibrátó érzetét kelti, tehát akár effektként is felfogható, ld. pl. itt: ua-cam.com/video/ucSc7bbrcZw/v-deo.html :-) ).
    Két kérésem lenne: nem lehetne-e megismételni a kísérletet (legalább az orsósmagnó részét újravenni, ha a többit nem is) azután, ami után a nyávogásból kigyógyítottad a szalagos magnót és abból egy újabb videót készíteni és feltölteni ide?
    A második, amire itt már egy hozzászóló utalt, hogy az új videóban nem lehetne-e, hogy az eredményt a hangszerkesztő szoftvered sávjainál is megmutasd, hogy láthassuk is a különbséget, ahogy a nagy kazettatesztnél 10:56-tól ua-cam.com/video/Rg7ivgekgzs/v-deo.html tetted? Ugyanis mindannyian másféle hangszórókon, hangfalakon, fejhallgatókon, stb. hallgatjuk vissza a műsorokat (én pl. egy régi Primax PC-hangszórópáron ua-cam.com/video/Npx0hQyYKGk/v-deo.html , amit jónak tartok a PC-ről való beszéd-, ill. zenehallgatás terén), így mindenki másképp hallja az eredményeket, de a képi különbségtétel egyértelműbb helyzetet teremtene. Tudom, hogy egy rövid ideig mutatod a sávok vizuális képét is, de az csak egy részletre vonatkozik.
    Egyébként gratulálok, hogy úgy össze tudtad vágni a zenéket a különböző hangforrásokról, hogy nincs zökkenés, a vágások helyét nem hallani, vagy nem venni észre.

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +3

      Köszönöm a kommentet. Mindenképp meg fogom ismételni a kísérletet, ha sikerül megjavítani az orsós magnót, sikerül szereznem egy kicsit komolyabb vhs magnót és bontatlan, jó minőségű kazettát.

    • @extravaganter3106
      @extravaganter3106 2 роки тому

      @@Kábeldzsungel A logika a sávszélességről helytálló. Szerintem az alapvető "baj" hogy maguk a VHS gyártó sorok (cégek) soha nem gondolkodtak Hi-Fi minőségű analóg jel rendszer (főleg Audiophil jelrendszer) kidolgozásában mivel maguk a televíziók sem voltak a Hi-Fi szabványnak megfelelőek. A legtöbb háztartásban még ma sincs olyan hangfal ami 30Hz és 15KHz közt be tudná tartani a +-3 decibeles szintkülönbséget, mert hogy ez volt a Hi-Fi szabvány akkori kitétele. Sok hangfal még 30Hz mélységű hangot sem tud lesugározni hallhatóan, vagy anélkül hogy a hangszóró ki - be mozgása, lengése következtében a középtartomány ne színeződjön el, és ne nőjön meg a teljes torzítási ráta. Tehát klassz, hogy volna egy nagy sávszélesség amibe beleférhetne a teljes hallható tartomány, és a részletfelbontása is jó lenne ha minél sűrűbb a mágnesszalag, de vajon az audió áramkör az hozza legalább a Hi-Fi szabványt? A kiszáradt elkók amik nyilvánvalóan már nem teszik a dolgukat nem viselkednek azóta filterként? Mert ha egy hobby hifista veszi a fáradtságot, szétbontja, és kicseréli az összes elkót egy újra, még akkor is csak azt tudja a készülék amire tervezték, és ha azt nem Audió gondolkodással tervezték ahogy híres márkák mint amilyen például a Marantz is mindent arra hegyez ki hogy az Audió jel a lehető legkevésbé vesszen el, vagy torzuljon el, akkor az egy dolog mit rögzítünk, és egy dolog hogy mit ad vissza a jelátviteli elektronika, ami az erősítő előtt van a videóban. Ha az nem Audiophil akkor a teljes elérhető sávszélesség hiába venne fel bármit, mert a rögzített anyag, annak részletei, és dinamikája sem Audiophil. Amúgy nekem S-VHS magnóm van otthon, és csak azért tartottam meg mert az anno 2szer annyi képsort tudott rögzíteni mint a VHS. (VHS átlagosan 200 sor S-VHS 400+ ami már eléggé közel ált a DVD akkoriban elfogadott 500 illetve egyes modelleknél 525 képsorához). Sajnos az S-VHS 4 tüskés képi csatlakozó nem hozta azt a képminőségszintet amit az új RGB Scart al szerelt modellek tudtak. Az AIWA modellekbe nem csak Nicam Stereo de akár BBE hangfeldolgozó kört is szereltek, ami drasztikusan megdobta a gyári VHS filmek moziélményét mindaddig, amíg a szalag nem volt sérült ugyanis képes volt egy szempillantás alatt az összes magas hangot, és a széles sztereó tartományt egy tompa Monóba sűríteni :-( Vajon ez a teszt mennyivel lenne másabb egy S-VHS magnóval amiben az Audió szekció elfáradt kondenzátorai is ki vannak cserélve újakra, és akár papírforma szerint is hozza azt amire akkoriban tervezték? Vajon maga az Audió ami a rögzítés után kinyerhető részletgazdagabb lenne? Plusz mivel a Sony azért vezette be a VHS szabványt mert a gyártási technológia akkoriban SOKKAL olcsóbb VHS kazetták gyártását tette lehetővé lévén az S-VHS mágnes szemcse sűrűség olyan többletköltségekkel járt amitől a JVC fejlesztése nem lett volna népszerű széles körökben, a kérdés jogos, vajon az a mágnesszalag ami eleve tudja veszteség mentesen kezelni az S-VHS jelet is, az hasonlóan a bit mélység növeléséhez az adott rögzítési idő intervallum alatt több információs részletet is elment a szalagra egy a keverőpultból adagolt Live zenei felvétel során? (együttes, stúdió felvétel, és Live koncert hiányában egy SACD vagy DSD hanganyag is megtenné referenciának).

  • @MrLaly1972
    @MrLaly1972 3 місяці тому

    A Philips VR969-esemmel ki fogom próbálni én is milyen. De viszont Philips VR700-assal már vettem fel csak zenét. Az jó lett.

  • @tamaskovacs9335
    @tamaskovacs9335 Рік тому

    A Hifi Stereo képmagnó..... én nagyon sok Video Disco-t csináltam a 90-es évek végén, 2000-es évek elején-közepén, Panasonic FS100 és Blaupunkt (Panasonic az is) RTV820 képmagnókkal, Barcodata650 3csöves kivetítővel, az Egyetemi bulikon. Nagy sikere volt és jól is szólt, a dinamika hatalmas, zaj szinte semmi... A képanyag az MTV, VIVA, Z+ tévékről felvett anyagokból jött, a kolesz stúdiójában JVC editáló rendszeren vágtuk össze a buli anyagát, ha sikerült jó anyagot összeszedni, 2 db kazettáról lement az egész buli. Visszasírom azt az időszakot.....

  • @eszetlenke9961
    @eszetlenke9961 2 роки тому

    Nem kifejezetten a témához kapcsolódik, de okulásképpen megjegyzem azért, hogy mások ne essenek ugyanebbe a hibába. Néhány kommentelő olyan kifejezést használt, amit eleinte nem is értettem: "digitális hangzás". Na az vajon mi??? Aztán rájöttem, hogy valamilyen torzításfélére gondolhatnak. A napokban be is bizonyosodtam erről. Ugyanis a cd- írómban elromlott a betöltőmotor, így kénytelen voltam helyettesíteni egy dvd- íróval. Na ebből lett egy nagy- nagy árnyékra vetődés! Ugyanis a dvd- író- mint olyan- teljesen alkalmatlan az audió- cd írására! Valószínűleg az eltérő lézerek miatt történhetett- ugyanis másfajta lézert használ a dvd-, és mást a cd- író!- , de számomra is rögtön értelmet nyert a "digitális hangzás" fogalma. A flac formátumból az író rögtön "mp 3- at varázsolt"😂, az audió helyett. Summa- summárum: legszívesebben mindenkit lebeszélnék a dvd- író használatáról, legalábbis a zene világában. Viszont működőképes cd- írót már nem is olyan egyszerű fellelni, pláne sata- csatlakozósat, mert azt nem is ismerték abban az időben. A megoldás: egy sata+ ide konverter, ami áthidalhatja a felmerülő problémát...ja, meg egy működő cd- író! 😊

  • @bandiras2
    @bandiras2 2 роки тому +1

    Ótvar, legolcsóbb USB powered laptophoz való Hama hangszórókon hallgatom, és még így is átjön a különbség. Mármint a forrás és a VHS között nem hallom a lülönbséget. A kazettánál megvan a jellegzetes "hissing" háttérzaj, az orsós pedig... elment a teteje. Azt mégis hogyan? Alulmúlta a kazettát, még a kazettazajjal együtt is. Nem erre számítottam.

    • @burgdavid
      @burgdavid 2 роки тому +2

      Sajnos ezeknek az Akaiknak mára előszeretettel zajosodnak be a tranzisztorai. Látszik, hogy féloldalas is a felvétel. Én ezt gyanítom mögötte.

  • @gaborvisnyei8528
    @gaborvisnyei8528 Рік тому

    Én pld a dj mixeket költöztetném ki VHS-re, 8 órás DJ Rush & Chris Liebing mixet tenném rá ki :)
    Holnap szerintem veszek is egyet, ez kell, ebbe a hónapba 10 rongyot erre fogom elcseszni :D

  • @lovaszstefan5863
    @lovaszstefan5863 2 роки тому +1

    amit a Kábeldzsungel hiánynak irt fel a vhs hifi gépekre, ebben a készűlékben megtalálható, hangszint szabályozás, zene keresés, (introscan), a kazettát óra percre leméri, és emiatt lehet felirni meik zene szám meik számláló pozicióban van, és a billentyűzetről be lehet keresni, (számláló pozició- goto- és megkeresi) nagy dinamikája van, teljesen zajmentes tiszta hifi hang( műjoldvevőről felvett film, sztereó hangal, a robbanás robbanásnak hallatszott, 2x 30 wattos hangfalakkal , megrezgett az ablak......) sajnos van egykét tervezési hibája, emiatt sajnos le kellett mondjak rólla, pedig beszereztem még egyet pótalkatrésznek is... de sajnos olyan szervo integrált áramköröket tartalmaz, amik rossz kezelés esetén, elromolnak, és már nem gyártják őket... a rossz kezelés nem feltétlen a dobálás kalapálás vagy ilyesmi miatt , hanem a kazetta lift eléggé rossz tervezése miatt történik...(készülék gründig vs 380 vps), jah... egy érdekes tulajdonséga még ,hogy ha felvétel közben szünetre tettem, a készülék fél óra mulva is szüneten állt, (picit mindig vitte arrébb a szallagot, hogy ne mind ugyanott koptassa a forgófej )műholdvevő esetén, képes volt a reklámokat kiszűrni, mikor kezdődött a reklám, megállt szüneten, mikor véget ért a reklám, elindult tovább a felvétel, (sajnos nemsok tévé állomás adta a reklám kezdeti jelet, jah, volt teletext dekódere is, onnan lehetett egyenesen programozni az adásokat, mint most a modern tévékben a felváteleket, műsor nézéseket....szóva.... profi vhs hifi szerkezet , sajnos egnynéhány tervezési hibával....

  • @csababalsi1156
    @csababalsi1156 2 роки тому +2

    A Tascam szerintem nem gagyi (!!!) Amikor megláttam egy VFD kijelzős spektrum analyzert vennem kellett 1-et (SOUNDWAVE Q 900)

  • @worldbadminton9852
    @worldbadminton9852 2 роки тому +2

    a youtube nagyon kicsi különbséget hoz
    évekig lenéztem a kazettást, mert a videoton szégyene az MK 25 kazettás magnó maradt meg bennem amit osztálykiránduláson hallgattunk, utána az akai gx 4000 d jött évekig
    a mai kazettások hangja a gyenge hangfalakon szinte megkülönböztethetetlen
    a gyenge láncszem mindig a hangfal
    ma már érdemes egy jó decket is hallgatni
    az akai gx nyávogás...
    nem a görgő, nem a szíj, hanem az orsők filchez nyomódása túl erős és egyszerűen rángatja a görgőnél azaz a hangtengelynél a szalagot
    tudom, kinlódtam vele eleget
    ennek oka a primitív megoldás, hogy egy motorra bíznak a tervezők mindent azért volt 15 ezer a magnó és nem 500 ezer
    a revoxnál 3 motor van az orsók leeresztése es húzása és a hajtás szinkronban vannak és mindig ugyanakkora a nyomaték
    tehát
    vedd le e burkolatot és a 2 orsó alól a tüskés rugót, nyomj egy picit a lábain, amig gyengébben forgat, majd rakd össze és ha még kell, újra állíts
    2-3 szerelés után, ami pár perc, nem nyávog
    , de ennek az a hátránya, hogy a végén meg nagyon laza a szalag mert a szalag átmérő az elején és a végén nem
    ugyanakkora, de a motor ugyanakkora erővel húzza, tehát állandóan változik a nyomaték
    képes olyat, hogy akkora erővel húz, hogy hullámos lesz a szalag széle, mert gyárilag túl erősre állították
    amúgy jó hangú 19 cm/s sebességnél már megveri akármelyik nakamichi decket is

  • @drdma1
    @drdma1 2 роки тому +1

    A HiFi magazin szerint is nagy a W&F az Akai GX 4000D-n. Szerintük konstrukciós probléma.

    • @gabe8719
      @gabe8719 2 роки тому

      A videón látott jelenség egyedi eset, nem konstrukciós hiba.

  • @kovcorporation
    @kovcorporation 2 роки тому +2

    Nekem az orsós magnó tetszett ... nyávogással együtt :)
    Nekem nem kell nagy hi-fi az tuti :)

  • @attilakovacs7853
    @attilakovacs7853 2 роки тому +1

    Csak egy adalék, régen árultak hifi VHS kazettát, ahol a reklám szerint vastagabb mágneses réteg volt. Pont azért, hogy a videó jel alatt jobban "elférjen" a hifi hangsáv. Lehet, hogy egy ilyen kazival is ki kéne próbálni a tesztet.

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +4

      Próbálok szerezni egy ilyen kazettát újat, egy komolyabb videómagnót meg rendberakni a szalagost és megint csinálni egy tesztet.

  • @laszlohazi8524
    @laszlohazi8524 2 роки тому +3

    Hajnali 3-óra van, és ezt nézem. Kaptam egy 6-fejes orion vhs recordert. Nics rajta külön rca- rec csatlakozó,csak két scart dugó. Az ilyen rekorderrel, hogyan lehet csak hang felvételt késziteni egy sztereo erősitőn keresztül?

  • @juliuswegeta4872
    @juliuswegeta4872 2 роки тому +6

    Izgalom... mozgalom .. evolúciós eredet :) Inkább mérni kellett volna, átvitelt, torzítást, dinamikát :)

  • @lepence1961
    @lepence1961 2 роки тому +4

    Ennek így semmi értelme, ha valakit tényleg érdekel a hi-fi video audio része olvassa el a régi HiFi Magazin 21. 1986/2. számát.(neten meg lehet találni)
    Amúgy a hifi video analóg része baromian jól tud szólni, még a nagy szallagos magnókkal is pariban van.

  • @jozsefvarga721
    @jozsefvarga721 2 роки тому +1

    Régebbi videómagnóknál létezett plexi kazettaajtó és egy fém tükör amin lehetett látni a mozgó orsókat. Az utolsó Petőfin sugárzott Poptarisznyát videómagnóval vettem fel 2002-ben.

    • @jozsefvarga721
      @jozsefvarga721 2 роки тому +1

      @Balage78Szfvar Akai VS 37EDG fronttöltős volt átlátszó kazetta ajtóval belül fém tükörrel, Videoton forgalmazta 1988-89 évben.
      Idézet Wikipédia:
      Szintén az Akai típusoknál volt jellemző az átlátszó kazettafészek-ajtó, a leereszkedő síktükör, és a kazetta behelyezése után felgyulladó lámpa, ami a VS-37-nél is megfigyelhető. Mindez arra szolgált, hogy a kazettafészek ajtaján betekintve látható legyen az ellátó orsón hátralévő szalag mennyisége, ezáltal megbecsülhető legyen, hogy elegendő-e még a szalag a kívánt felvétel készítéséhez, anélkül hogy a kazettát kiemelnénk.

  • @dominikkomjaty3110
    @dominikkomjaty3110 4 місяці тому

    Nekem nyáron sikerült szereznem egy 7 fejes Panasonic videómagnót egy pizzáért cserébe. Már csak azért is elhoztam mert különben ment volna a kukába.
    Szinte hibátlan annyi problémája van hogy az első kijelzőjének ki van égve a felső rész

  • @karolynogradi8414
    @karolynogradi8414 2 роки тому +1

    Azt hittem,hogy a képsávra is hang lett varázsolva és ettől javult minőségben lehet felvételeket menteni!

  • @greg4272
    @greg4272 2 роки тому +3

    Azt elárulnád, hogy miként csináltad a hangfelvételt VHS magnón? Simán rádugtad a L, R audió jelet az audió- videó RCA bementre és üresen hagytad a videó jel RCA-t, majd rec?

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +5

      Pontosan így

    • @fazviko
      @fazviko 2 роки тому

      @@Kábeldzsungel Én is így csináltam nekem egy Samsung SV 671 van .de csak monoban vesz fel /

  • @blackyilabrador4475
    @blackyilabrador4475 2 роки тому +1

    már csak az a kérdés - mi volt az etalon hangzás?? honnan jőtt és az milyen minőség?? ezt sehol nem derült ki .. emlékeim szerint!!
    mert LP? vagy esetleg valami felrakott nettes adat? vagy gyári CD?

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +1

      Az etalon a "Tesztanyag" nevű track.
      Az az eredeti anyag, azt vettem rá a szalagokra.
      Ezek a számok a youtube szerzői jogokkal nem terhelt zenéinek albumából tölthetőek le, 320kb/s mp3 formátumban.

    • @blackyilabrador4475
      @blackyilabrador4475 2 роки тому +2

      @@Kábeldzsungel hmm.. 320kb .... kevésnek tünik.. 🙂53 éves vagyok.. nekem van sokkk cuccosom.. - MD - CD - 3fej3motor deck - dd LP - Hi-Fi VHS... Jamo Hangfal -- az MD tecccik hangfalról (az is 320-as tömörités!), de fülesröl hallatszik a tömöritésnek a kvantálása... - LP jó-jó, de zavar a lemez "zaj" 🙂 - CD már sima hang (de ott is számit, hogy milyen lemez nyomás) - vicces, készitettem LP digitalizálást CoolEdit progival a "lemezzajt" kiszedtem.. ki irva jobb volt a dinamika.. a zene jobbnak tünt, mint a késöbbi kiadott gyári CD !! dehát vannak fent jobb minöségű zenék.. letölthetöen (ami max. .flac tömöritésüek).. azok talán szebben szólnak .. -- bocsi, ha sok volt, de én ezt hallottam/éreztem zene hallgatáskor.. ja, haver autóhifis.. ök minden évben felraknak egy CD mennyüségű teszt zene annyagot egy oldalra.. na azok jól szólnak, és ezekkel tesztelik a gépeiket.. én is néha néha letöltöm, és hallgatózok 🙂 hátha valamit javithatok... 🙂

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +1

      Abszolút egyetértek. Én sem vagyok oda az mp3-ért, bár hazudnék, ha azt állítanám, hogy mindig mindenkor hallom a különbséget.
      Az van, hogy videó készítésekor vannak más szempontok is, produkciós szempontból célszerű valamely szerzői jogokkal nem terhelt anyagot használni.
      Amúgy a videó renderelésekor a hangot megint betömöríti egyszer és csak az ördög tudja, hogy feltöltés után milyen feldolgozáson megy keresztül.
      Nem is ez a lényeg. A durva különbségeket lehetett hallani, akinek pedig felkeltettem az érdeklődését, maga is kipróbálhatja az általa választott rendszeren és hanganyaggal.

  • @karoljkanizai6175
    @karoljkanizai6175 2 роки тому +1

    Minden oké kolléga úr, de gōzöd sincs arról hogy nem zajos jazz bisz-basszal tesztelnek , meg csettenö cintányérokkal, hanem klasszikus koncert zenével, mondjuk Hendel vagy Mozarttal, ahol miden spectrum ott van!!!! Akkor vizsgálódhatsz hogy MIT tudnak a gépeid....

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +2

      Sajnos a szerzői jogdíjak miatt korlátozott a repertoár, amit tesztre fel tudok használni.
      Meg időben is korlátozott, azért komolyzenéből nem hiszem, hogy elég lenne egy 3 mp-es részlet, hosszabbal meg egy órás lenne a videó.
      Ez a teszt nem tudományos igénnyel készült, hanem hogy megmutassam, hogy milyen lehetőségek vannak azoknak, akik szeretnek kísérletezni.
      Ha valaki kedvet érez, végezze el a tesztet egy komolyzenei anyaggal és ossza meg velünk az eredményt. Érdekel a dolog.

  • @TeXUSR
    @TeXUSR 2 роки тому +1

    Eléggé offtopic, de a Terény településen levő orsósmagnó múzeum szerintem nagyon klassz élmény. A tulaj se lesz már fiatalabb, mindenképp megéri találkozni Vele!

    • @ttimbaogaben3852
      @ttimbaogaben3852 2 роки тому +2

      Már csak azért sem lesz fiatalabb, mivel sajnos tavaly a tulaj elhunyt...

    • @TeXUSR
      @TeXUSR 2 роки тому +1

      @@ttimbaogaben3852 oh, köszi az infót! Csak egyszer találkoztak Vele, de valami egészen különlegeset hozott össze.

    • @zsonizsony7775
      @zsonizsony7775 2 роки тому

      @@ttimbaogaben3852 😢

    • @mrnmrn1
      @mrnmrn1 2 роки тому

      @@ttimbaogaben3852 Én is két hete hallottam, hogy sajnos már nincs közöttünk... A múzeumról tudsz valamit, működik tovább? Úgy tudom, egy alapítvány volt mögötte, remélem, tovább viszik, mert meg akarom nézni régóta. Kár, hogy az egészet összehozó urat már nem ismerhetem meg személyesen.

    • @TeXUSR
      @TeXUSR 2 роки тому

      @@mrnmrn1 remélem, mert nem semmi gyűjteménye volt. Szerencsére sok videó elérhető arról ahogy mesél a masináiról. Pár éve még bővítette a helyet, szerintem valamilyen formában megtekinthető marad.(remélem)

  • @HDBikerBudapest
    @HDBikerBudapest 2 роки тому +3

    Köszi a tesztet, szuper kis videó lett. Ment a sub a másik csatornára is.

  • @zoltanjankovics3783
    @zoltanjankovics3783 Місяць тому

    Nekem az orsós hangja tetszett jobban,bár már 30 éve is tudtam hogy VHS nek is jobb hangja lesz mint a kazettasmagnonak,De magában az 1.rész ahol a szalagsávokat,lejátszofejeket ,mūködést magyarázod az nekem új volt néhány szempontbol.kapsz egy liket🙂tetszik a mūsorod

  • @spontanvideok246
    @spontanvideok246 2 роки тому +2

    Áhh a VHS HIFI SZTEREO az VISZ mindent.😍 Akárki bármit is mond a VHS HIFI Az máig a FULL HD, 2K, 4K hangokkal vetekszik.❤❤😍😍😍

  • @1970coconut
    @1970coconut 2 роки тому +3

    Az orsós valóban alulteljesített, mint ahogy a többiek is írták: tompán szólt, azaz a magasak kimaradtak belőle. Viszont szélesebbnek hangzott a sztereója a kazettáshoz képest, de ezt csak az egyik számnál tudtam kihallani.
    A dobverő hangja kitűnően hallatszott a VHS-en annak ellenére, hogy a grafikus megjelenítő levágta, mintha nem is lett volna. Ezt kifejtenéd, miért volt? Bízzunk-e vagy ne abban a szoftverben? Köszi és üdv, remek volt!

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 роки тому +1

      Köszi a kommentet. Nem tudom, hogy mi az oka, hogy a dobverő látványra eltűnt, de mégis jól lehetett hallani. Azért volt különbség hangzásban, csak nem akkora. Az orsós magnóra sokan azt mondanák, hogy olyan meleg, analógos hangja van, ami igaz is, de az különbözött a legjobban az eredeti felvételtől.
      Egy átnézést mindenképpen megér.

    • @molnartiby
      @molnartiby 2 роки тому +1

      Nekem is feltűnt, hogy vhs-en a dobverők hangja még életszerűbben hatott, mint a teszthangon illetve bármelyik tesztalanyon.

  • @boneym7828
    @boneym7828 2 роки тому +1

    Ha már felkértél kommentre: A szalagos magnó szól a legszarabbul, de nem azért mert nyávog, hanem a trióból neki a legrosszabb a minősége. Egyébként a kérdés szofiszikáltan van feltéve a trióból valóban a VHS a legjobb, de nem lehet az időt visszacsinálni. A motor váltotta le a gőzgépet és nem fordítva. Ha a VHS is a legjobb akkor is analóg, romantikázni lehet vele, de nem fognak rá zenét másolni, már nem kompatibilis a világ digitális folyamataival.

  • @frostyati
    @frostyati 2 роки тому

    Az orsós magnód szalag húzó tengelye eléggé nem egyenes. Attól nem lehet a nyávogása? Csak egy ötlet.

  • @kutyasulikutyafule1179
    @kutyasulikutyafule1179 2 роки тому +1

    Gratulálok, felkerültél az Elittagra :)

  • @pecsautomoso935
    @pecsautomoso935 Рік тому +2

    Egy jóőtlet van is néhány a padláson

  • @endrepinter357
    @endrepinter357 2 роки тому +2

    Az akai szalagosnál nem borzalmas a nyávogás, amúgyis hajlamos rá, nem épp a legjobb gép......ellenben magas hangból itt van a legkevesebb...lehet picit már kopik az üvegfej? A VHS kazi nekem meglepetés, jó hangja van. Amikor a játékidőt említed: azért a sebesség sem mindegy. A kazettás magnó 4,75 a szalagos magnó 19 ill. 9,5 a vhs szalag sebességét pont nem tudom! Biztos tudod, de a nagyobb szalag sebesség jót tesz a hangminőségnek. Orsós magnón zenére 19-et, beszédre 9,5-et szokás használni. Örülök, hogy rátaláltam a Kábeldzsungelre, mindig nézni fogom! :) üdv Budapestről :)

    • @norbertbeyer8348
      @norbertbeyer8348 2 роки тому

      Normal sebessegen 2.44cm/s.

    • @tranzisztorgyogyasz79
      @tranzisztorgyogyasz79 2 роки тому

      A videomagnók forgófejesek, míg a másik kettő állófejes, Vagyis a fej szalag sávkorlátozó jellege kiszélesedik videóknál, (Relatív szalagsebesség növelő eljárás) mivel a fej szalag közötti sebesség különbség számít, Minél nagyobb a sebesség különbség, annál nagyobb a rögzíthető sávszélesség.

  • @mcdomy
    @mcdomy 2 роки тому +1

    ... És amúgy a CD-nél, meg a digitális zenehallgatásnál sem látszik semmi, ami hozzátenne az élményhez, nem úgy, mint a lemeznél és az orsós magnónál :)

  • @Sinike7
    @Sinike7 2 роки тому +1

    Üdvözöllek!
    A VHS rendszernél nincs értelme, hogy a magnó látványos legyen - persze lehet filozofálni - de logikus, hogy a tévét nézed közben, nemdebár? :D ;)

  • @csavargonyugdijasok6956
    @csavargonyugdijasok6956 6 місяців тому

    Nekem egy 7 fejes Panasonic videóm van, sajna nem veszi be a kazettát, és nem találtam szerelőt aki megcsinálná (igaz nem is nagyon kerestem) Szívesen használnám zene hallgatásra,,

  • @kzsotl1
    @kzsotl1 2 роки тому +2

    Ezt biztos vmi jó fülessel kéne halgatni, mert én nem érzek különbséget sokszor🤨