Чудовий початок для цікавої серії повчальних роликів, будь ласка продовжуйте. В майбутніх відео покажіть також такі елементи як з'єднання ластівчин хвіст, а до отворів для кріплення додайте заглиблення під гвинт з потайною головкою - так би мовити що б з кожним відео прості елементи ускладнювались.
Це просто прекрасно! Дякую!!! Треба не просто відео про різьби, а повноцінний курс, з усіми фішками! Я вже зробив більше 15 модельок, але вже стільки нового дізнався, що значно б пришвидшило час створення, просто таки в рази!
@@rio_diyНе переймайся відсутністю досвіду. Роби відео про все чого навчився і чого вчитимешся з часом. Добре? Це варто уваги, не сумнівайся. Подумай сам, скільки людей зараз понакупляли принтерів для друкармії. Чи вміють вони моделювати? Не думаю. Маєш можливість збільшити кількість підписників. Плюс такого не так багато на україномовному ютубі. То що, домовились?🙂
Супер! Саме коротке та зрозуміле відео для початку моделювання! Я вже вмію але дещо для себе підкреслив. Дякую Було би цікаво подивитись як всавити лого з формату наприклад svg, моделюваня по фото, та з додатками-сканерами)
Сподобалось, супер. доходчіво. Чекаю настопне. Так цікаві корпуси с кришечками, з якимось отворами під гайки. Також корпуси з кришками на різьбі теж дуже цікаві
Круть, дякую за свіже відео! Здається, я ніколи ще не знаходив такої свіжини (один день) відео-гайд, просто набравши у пошук ютубу (до цього не знав про Ваш канал). Шукав такого роду гайд, бо, навіть, не знав як переміщуватись у просторі та як крутити модельку... Цікаво побачити урок, де будемо брати готову модельку та редагувати її: - розділити на кілька частин, штучно збільшити якусь частину, залишивши іншу такою ж (грубо кажучи: модель жирафа, й ми окремо збільшили голову, залишивши шию та тулуб такими ж).
я якось купив слайсер півпрофесійний поламаний додому.. то за 2 дні навчився проектувати шестерню- приспічило (3д принтера не маю - замовив друк)) Але і в іншій програмі.. з ліцензіями не заморочувався). Дякую за відео)
Дякую дуже корисно!)) Як раз роблю один проект на ESP32, і як раз треба буде створити корпус для нього, та дисплея) Тому з нетерпінням чекаю на відео з модулюванням корпусу для ESP32 ))
Дуже цікава та корисна тема відео. Дякую Вам за відео. Сам нещодавно придбав 3д принтер і намагаюсь навчитись моделювати свої детальки. Чекаю наступні відео. Як варіант теми - моделювання зʼєднань деталей.
Щодо ідей які розвинути для новачків - різьба, нестандартні фігури, наприклад якийсь трикутникьперпендикулярний до іншої сторони і тп (гарний приклад - кріплення антен фпв дрона - там є багато чого). Також правильний підхід моделювання кришок для корпусів і отвори під них (+ наприклад металеві закладні під болти м3 і тп). Все це користую але давалось самоучці не швидко :)
To object при екструді можна не вибирати, просто тицяємо мишкою на поверхню, до якої треба екструд зробити і fusion зрозуміє. Розміри теж можна не прописувати всі окремо, якщо наприклад в нас товщина стінки 5мм, то щоб в наступний раз не міняти цей розмір в декількох місцях, ми можемо один раз дати розмір 5мм, а поітм у всіх настпних стінок при виборі товщини просто тицяємо мишкою на значення 5мм яке ми задали першій стінці, і всі ці інші стніки отримають цю змінну з розміром. Якщо ми захочемо поміняти 5мм наприклад на 6, то ми тоді змінимо лише перше (оригінальне) значення, а для всіх інших воно підтягнеться автоматично, бо всі ці розміри взяті з однієї змінної. Коли ж ми задаємо один і той же розмір для кожної стінки окремо, то всі ці значення пишуться в різні змінні, тому нове значення доведеться вписувати вручну кожній змінній окремо.
Там в меню "файл" є пункт "експорт для 3д друку". Тиснеш його, вибираєш " баді" яке хочеш надрукувати, і фюжн автоматично відкриває "Кура" вже з моделькою в середині
Змоделювати можна типу кронштейн під навушники (ускладнений гачок, фактично) або той же кораблик Бенчі (там якраз деталей побільше і форма складніша) Ну і якийсь простенький механізм, які постійно спливають у відосах "що друкувати на принтері" (оті механізми, від котрих 0 користі, але прикольні коли перший раз бачиш чи перший раз друкуєш)
Якщо деталь симетрична, як у даному випадку, варто використовувати інструмент Mirror. З цим інструментом швидше малюється та в разі необхідності редагується.
Отверстия под "саморезы" лучше делать через инструмент Нole (h) ..чуть правее от Extrude. В нём сразу и потай под саморез делается\настраивается (что бы шляпка не торчала над деталью). Хоть в видео вы эту функцию не применяли, но в вашей модели, я смотрю, она использовалась.
22:05 Я коли проводив курси по 3д моделюванні (також фюжн) то після таких простих моделей ми якраз починали моделювати корпуса під електроніку, а після того уже різні механізми, крілпення і тд.
Для того щоб внутрішній і зовнішній кути були охайними і консистентними, можна до розміру внутрішнього додавати товщину і буде розмір зовнішнього. Наприклад, якщо внутрішній кут 8мм, як на відео, а товжина заготовки 3мм, то зовнішній кут буде 8+3=11мм. На відео на око обрали 12 - майже правильно)
Це реально корисне відео для інженерів і конструкторів! Питання: чи є сумісність файлів з Автокад, Солідворкс чи компас3д? І безкоштовна программа - назавжди при завантаженні? Дякую!
дуже вдало натрапив,якраз хочеться опанувати цю програму, періш кроки робив в Shapr 3d але в безкоштовній версії якось дуже в поганій якості зберігає файл ( наприклад з круглого отвору стає щось типу малополігонального) надіюсь тут такого немає ще питання як редагувати готові моделі, я коли закидую в програму моделі СТЛ формату то вся форма в кучі ліній\трикутників якось можна це прибрати?
доброго дня , в мене виникла проблема з експортом в obj , не правильно переносить розміри. деталь має ширину 23мм. коли відкриваю в слайсері то вона має ширину 2,3мм. як це можна виправити?
Вітаю, дуже дякую за такий контент рідною мовою! Дуже прошу зробити відео по створенню світлових обємних букв для 3Д друку, українською мовою таких немає або я не найшов.
Відео супер. Але є бистріший спосіб зберегти STL. На боді клацаємо ПКМ і обираємо сейв ас меш. Одразу переходимо в вікно Експорт, те що перед самим збереженням файлу.
Для того щоб додати логотип не обов'язково створювати шрифт з іконками. У вкладці Insert можна вставити .svg файл:) А також отвори можна робити не скетчем, а інструментом Hole, він, доречі, дозволяє певні профілі обирати і можна, наприклад, зроби отвір з фаскою під болти з потаєм
Іване, сил та наснаги Вам. Цікаву тему "зачепили" )) Я б порекомендував усім бажаючим почитати підручник "Нарисна геометрія та інженерна графіка", там пояснюють, що як називається і як, що створюється 😉. А ще хотів би виправити... не малюємо, а креслимо 🤭.
@RomanOstapenko , будь-який, вони ж +/- одну і ту ж інформацію доносять до читача. Правила креслення одні для усіх. Можете декілька підручників переглянути і вибрати того автора, який вам "подобається".
Стосовно того що моделювати. По-перше, ти можеш на прикладах того, що ти для себе вже моделював. Це додаси глибини розповіді, бо ти пояснюєш що та для чого. Ще один варіант брати найпоширеніші моделі з каталогів (зрозуміло, що обираємо найпростіші) і їх повторюємо. Високоверогідно, що це буде багато кому потрібно або хоча б цікаво
Дякую за відео. Цікаво чи можна на створенні модельок трошки заробити?) Стосовно скетчів там є така зручна штука як англ. P або у Create - Project/Include. Таким чином можна в скетч додати якусь проекцію геометрії щоб потім прив'язатись до неї. Також можна експортувати через меню File - Export
Він реально став таким тормозним? Чи пк геть древній? Я давно ще пробував на і5 2500 то нормально йшов тільки як і всі кад програми хоче оперативки. А фрікад це жесть все у ньому зроблено спеціально не так як у комерційних кад програмах. Мені колись дали в ньому модель для виробництва. Якщо чесно я так і не зміг розібратись сказав замовнику хай сам хоча б у степ формат сконвертує.
Дякую за відео! В Тінкеркад є симуляція фізики для моделей (sim lab). В безкоштовній версії Ф'южина є таке? Якщо так, то додайте це в вписок тем для майбутніх уроків, будь ласка.
Думаю новачкам будуть цікаві коробки, тобто корпуси, під електронні пристрої, чи органайзери під всякі дрібниці, холдери під акумулятори і т.п. А також з'єднання, всякі різьби, защіпки, шахти під гвинти, ребра жорсткості. Також створення патернів для організації вентиляції у тих коробочках
Дякую за цей навчальний ролик. Дуже сподобався. В мене є питання : чи можливо експортувати скетчап файли .skl в файли для 3d друку? Мені це було б набагато зручніше.
Я швидкий, як вітер. Сьогодні відтворив дії автора, і все вийшло. Якщо можна, хотів би попросити показати приклад створення "коробочки" із "кришечкою", які будуть корпусом павербанки на 1-2 елементи 18650/21700 + розмістити якусь елементарну плату. Можна? Реально? Кріплення кришки, або шурупи, або на застібках.
А є запитання, я з Fusion 360 не працював, і я розумію що відео для новачків🙂 Але може хто підскаже, чи обов'язково працювати в цій программі? Чи наприклад я можу працювати для цього в Blender? НУ і так я розумію що пропоную інженерну роботу робити в прозі не для того заточеній😅
@rio_diy Так експортувати можна, там плагін додатковий ставиться і все ок, ну я поки з фюженом всеодно поковиряюся, може сам інструментарій, зручніший ніж в блендер, то ж таке😁
@@rio_diy Дам ще фідбеку, може хто зацікавиться питанням, подібного характеру як в мене, скажу одразу так блендер теж можна використовувати для створення моделей та імпортування їх в потрібному форматі, це робиться через відповідний плагін, а от з проектуванням вже складніше, але теж можливо, всього знадобиться десь 4 плагіна, вони не величкі і все буде працювати більш менш адекватно, але як що не хочете морочити голову, юзайте спеціалізований софт як фюжен😄
Купа пластику викидається на смітник! Узяв шмат, відрізав полосу, нагрів, зігнув на потрібний кут, більш міцне ніж надруковане, має промисловий вигляд та зроблено набагато швидше! Те саме з будь якою шухлядкою або чимось іншим! Особливо, коли світло вимикають! Чергова, коштовна іграшка, котра вирішує проблеми, яких не існувало до того, як ця іграшка з'явилась!
@@Євген-е4г ну по перше це елементарна модель, щоб показати новачкам принцип роботи програми, складний корпус з купою кріплень під різні модулі і т.д. ви с феном з відходів не видуєте. А взагалі це називається прогрес, коли все прораховується та проектується на комп'ютері, а машина відтворює точну модель.
@@rio_diy Англійською називається "I/O Shield". В більшості сучасних материнських плат вона вже вбудована в материнку але раніше поставлялася в комплекті окремо і тому її часто гублять, продають материнську плату без цієї заглушик і т.д.
@@dimondss1 Допустимо, координати я виміряв, далі в програмі саме зробиться, чи таки треба якісь знання, вміння, навчики? П.С. То не ви автор мему про малювання сови де: "малюєм овал, малюєм другий овал, малюєм залишок сови" - "просто", як два пальці об асфальт....тільки не кожен зможе. ))))
@@OstJoker Я в тому розумінні що це не є показова деталь для навчання, бо по суті там буде використовуватись тільки один тип операцій - витягування (і вирізання, залежно як робити). Вже по цьому уроку можна її зробити по суті. Мені основи 3д моделювання показали за 20 хвилин у солідворксі, далі я вже сам розбирався, з кад програм тоді я бачив тільки компас 2д в універі.
Канал в Telegram - t.me/rio_diy
Корисні посилання:
🔶Creality Ender-3 V3 KE ➡ fas.st/1GmJ1W
🔶Creality K1C ➡ fas.st/cPTiAT
🔶Creality Ender-3 CoreXZ ➡ fas.st/zwrECz
🔶Ніж для зняття фаски ➡ fas.st/qDAmLa
🔶Якісна PEI підкладка для Ender-3, K1 ➡ fas.st/mcdlZ
Дякую за відео нормальною мовою, якраз хотів почати!!! Дякую!!!
Чудовий початок для цікавої серії повчальних роликів, будь ласка продовжуйте. В майбутніх відео покажіть також такі елементи як з'єднання ластівчин хвіст, а до отворів для кріплення додайте заглиблення під гвинт з потайною головкою - так би мовити що б з кожним відео прості елементи ускладнювались.
Повністю підтримую
Дякую за відео, не вистачало мені саме такого україномовного контенту для почптківців в 3д принтингу
Дякую за коментар!
Та яка рiзниця якою мовою. Треба все розумiти
Це просто прекрасно! Дякую!!! Треба не просто відео про різьби, а повноцінний курс, з усіми фішками! Я вже зробив більше 15 модельок, але вже стільки нового дізнався, що значно б пришвидшило час створення, просто таки в рази!
На курс мого досвіду мало, але жменю цікавих відео зроблю (:
@@rio_diyНе переймайся відсутністю досвіду. Роби відео про все чого навчився і чого вчитимешся з часом. Добре? Це варто уваги, не сумнівайся. Подумай сам, скільки людей зараз понакупляли принтерів для друкармії. Чи вміють вони моделювати? Не думаю. Маєш можливість збільшити кількість підписників. Плюс такого не так багато на україномовному ютубі. То що, домовились?🙂
ВАУ! Нарешті я знайшов рідненьку! Дякую за відео. Тепер це мій улюблений канал)
Супер! Давайте ще!
Це супер формат для відео. Дуже дякую. Чекаю свій перший 3D-принтер.
Корпуса під Raspberry PI різних моделей, та модіфікацій.
Дякую за просте і зрозуміле пояснення.
дякую, доступно як на початок)
дуже цікава тема! продовжуй знімати гайди на тему моделювання. так як на українській мові не має контенту на цю тему!
Всі відео про моделювання буду лайкати 👍👍👍
3d принтера не маю але радий що саме від вас тепер є таке відео)
Дякую за коментар) Якщо любите щось майструвати, то принтер гарний помічник. А якщо ще і час на ДрукАрмію є, то взагалі краса
@rio_diy маєте рацію
Супер! Саме коротке та зрозуміле відео для початку моделювання! Я вже вмію але дещо для себе підкреслив. Дякую
Було би цікаво подивитись як всавити лого з формату наприклад svg, моделюваня по фото, та з додатками-сканерами)
Дуже дякую за пізнавальний контент, було дуже цікаво і корисно) з нетерпінням чекаю продовження даної рубрики
Сподобалось, супер. доходчіво. Чекаю настопне. Так цікаві корпуси с кришечками, з якимось отворами під гайки. Також корпуси з кришками на різьбі теж дуже цікаві
Круть, дякую за свіже відео!
Здається, я ніколи ще не знаходив такої свіжини (один день) відео-гайд, просто набравши у пошук ютубу (до цього не знав про Ваш канал).
Шукав такого роду гайд, бо, навіть, не знав як переміщуватись у просторі та як крутити модельку...
Цікаво побачити урок, де будемо брати готову модельку та редагувати її:
- розділити на кілька частин, штучно збільшити якусь частину, залишивши іншу такою ж (грубо кажучи: модель жирафа, й ми окремо збільшили голову, залишивши шию та тулуб такими ж).
зацікавило )) продовжуйте. дякую
20:27 якщо деталь семетрична, варто відмальовувати тільки половину, далі ставиш по центру вісь і через Mirror дублюєш
Дякую за підказку)
Дякую за український контент.
я якось купив слайсер півпрофесійний поламаний додому.. то за 2 дні навчився проектувати шестерню- приспічило (3д принтера не маю - замовив друк)) Але і в іншій програмі.. з ліцензіями не заморочувався). Дякую за відео)
Дякую за відео👍 побільше таких давно хочу навчитись самостійно щось створювати для 3D друку.
дякую за відео! очикую на наступні на цю тему
Давно хотів навчитись моделювати в нормальних програмах!
В коледжі вчили тільки в зламаному компасі...
Тому дякую за цікавий і корисний контент😃
Компас зд можна сказати здертий з solidworks. Тому перейти не складно. Фьюжен - на любителя, пле принцип таки подібний
Крутяк. Тільки вчора вирішив щось таке подивитися і сьогодні вже є. Було б чудово глянути що далі з цим STL файлом і як саме йде друк
Дуже цікаво!!!
👍
Дякую за відео. Принтера ще не маю, але навчитись проектувати вже хочу.
Продовжуй, бро
Дякую дуже корисно!)) Як раз роблю один проект на ESP32, і як раз треба буде створити корпус для нього, та дисплея) Тому з нетерпінням чекаю на відео з модулюванням корпусу для ESP32 ))
чотко. LIKE🤘
Дякую! Було корисно.
Дуже цікава та корисна тема відео. Дякую Вам за відео. Сам нещодавно придбав 3д принтер і намагаюсь навчитись моделювати свої детальки. Чекаю наступні відео. Як варіант теми - моделювання зʼєднань деталей.
Дякую за кайфове відео!
Дякую, чекаю на наступні!
20:36 вкладка create => project проєктує відповідні об'єкти на скетч
@@Did_Vidoon мене тут цьому вже навчили, але дякую за коментар (:
Щодо ідей які розвинути для новачків - різьба, нестандартні фігури, наприклад якийсь трикутникьперпендикулярний до іншої сторони і тп (гарний приклад - кріплення антен фпв дрона - там є багато чого). Також правильний підхід моделювання кришок для корпусів і отвори під них (+ наприклад металеві закладні під болти м3 і тп). Все це користую але давалось самоучці не швидко :)
Клас, дякую за відео.
To object при екструді можна не вибирати, просто тицяємо мишкою на поверхню, до якої треба екструд зробити і fusion зрозуміє. Розміри теж можна не прописувати всі окремо, якщо наприклад в нас товщина стінки 5мм, то щоб в наступний раз не міняти цей розмір в декількох місцях, ми можемо один раз дати розмір 5мм, а поітм у всіх настпних стінок при виборі товщини просто тицяємо мишкою на значення 5мм яке ми задали першій стінці, і всі ці інші стніки отримають цю змінну з розміром. Якщо ми захочемо поміняти 5мм наприклад на 6, то ми тоді змінимо лише перше (оригінальне) значення, а для всіх інших воно підтягнеться автоматично, бо всі ці розміри взяті з однієї змінної. Коли ж ми задаємо один і той же розмір для кожної стінки окремо, то всі ці значення пишуться в різні змінні, тому нове значення доведеться вписувати вручну кожній змінній окремо.
Дякую за коментар!)
Цікаво, дякую! Можливо і я колись навчуся креслити/малювати моделі для друку.
Там в меню "файл" є пункт "експорт для 3д друку". Тиснеш його, вибираєш " баді" яке хочеш надрукувати, і фюжн автоматично відкриває "Кура" вже з моделькою в середині
Кура. феее🤮
Але фьюжн взагалі топчик !
Продовжуйте
Змоделювати можна типу кронштейн під навушники (ускладнений гачок, фактично) або той же кораблик Бенчі (там якраз деталей побільше і форма складніша) Ну і якийсь простенький механізм, які постійно спливають у відосах "що друкувати на принтері" (оті механізми, від котрих 0 користі, але прикольні коли перший раз бачиш чи перший раз друкуєш)
Так дуже цікаво зробіть будь ласка окремо відео відео дуже корисне якраз хотів навчитися моделювати
Якщо деталь симетрична, як у даному випадку, варто використовувати інструмент Mirror. З цим інструментом швидше малюється та в разі необхідності редагується.
Англійською "P" можна зробити проекцію тіла або скетча в новий скетч. Це до тієї частини відео, де шукали центр під отвір
Дякую, це корисно)
Отверстия под "саморезы" лучше делать через инструмент Нole (h) ..чуть правее от Extrude. В нём сразу и потай под саморез делается\настраивается (что бы шляпка не торчала над деталью). Хоть в видео вы эту функцию не применяли, но в вашей модели, я смотрю, она использовалась.
22:05 Я коли проводив курси по 3д моделюванні (також фюжн) то після таких простих моделей ми якраз починали моделювати корпуса під електроніку, а після того уже різні механізми, крілпення і тд.
Для того щоб внутрішній і зовнішній кути були охайними і консистентними, можна до розміру внутрішнього додавати товщину і буде розмір зовнішнього.
Наприклад, якщо внутрішній кут 8мм, як на відео, а товжина заготовки 3мм, то зовнішній кут буде 8+3=11мм. На відео на око обрали 12 - майже правильно)
Можливо замість малювання п'яти прямокутників, доцільніше скористатися інструментом "Крива"?
Це реально корисне відео для інженерів і конструкторів!
Питання: чи є сумісність файлів з Автокад, Солідворкс чи компас3д? І безкоштовна программа - назавжди при завантаженні?
Дякую!
Ну експорт в степ там здається є. Напряму мало які програми сумісні.
Але на рахунок цієї безкоштовної версії не впевнений я колись давно пробував версію для студентів
Годний контент, дякую.
Подумаю, може поміняю солідворкс на фюжн. Бо виглядає приємніше
дуже вдало натрапив,якраз хочеться опанувати цю програму, періш кроки робив в Shapr 3d але в безкоштовній версії якось дуже в поганій якості зберігає файл ( наприклад з круглого отвору стає щось типу малополігонального) надіюсь тут такого немає
ще питання як редагувати готові моделі, я коли закидую в програму моделі СТЛ формату то вся форма в кучі ліній\трикутників якось можна це прибрати?
На тему редагування STL буде окреме відео
доброго дня , в мене виникла проблема з експортом в obj , не правильно переносить розміри. деталь має ширину 23мм. коли відкриваю в слайсері то вона має ширину 2,3мм. як це можна виправити?
Вітаю, дуже дякую за такий контент рідною мовою! Дуже прошу зробити відео по створенню світлових обємних букв для 3Д друку, українською мовою таких немає або я не найшов.
12:45 Дуже дуже треба, якщо не в ютубі то хоча б в телеграм
Зроблю окреме відео в недалекому майбутньому
Відео супер.
Але є бистріший спосіб зберегти STL. На боді клацаємо ПКМ і обираємо сейв ас меш. Одразу переходимо в вікно Експорт, те що перед самим збереженням файлу.
Давай уроки по моделюванню у FreeCAD 1.0
Для того щоб додати логотип не обов'язково створювати шрифт з іконками. У вкладці Insert можна вставити .svg файл:)
А також отвори можна робити не скетчем, а інструментом Hole, він, доречі, дозволяє певні профілі обирати і можна, наприклад, зроби отвір з фаскою під болти з потаєм
У безкоштовній версії та одразу використовувати геометрію з SVG? Бо я щось таке пробував, але не пішло... Не пам'ятаю точно
@rio_diy я користуюся безкоштовною версією і все ок, там імпорт свг просто перетворює зображення на криві в скетчі
На базі ESP робите на замовлення пристрої???
Не роблю
Чи можливо Той Fusion хоч трохи на рідну перекласти?
Іване, сил та наснаги Вам. Цікаву тему "зачепили" )) Я б порекомендував усім бажаючим почитати підручник "Нарисна геометрія та інженерна графіка", там пояснюють, що як називається і як, що створюється 😉. А ще хотів би виправити... не малюємо, а креслимо 🤭.
Дякую! Але хто автор цього підручника? бо назва актуальна для 30 авторів - кожний інститут свій підручник випускає
@RomanOstapenko , будь-який, вони ж +/- одну і ту ж інформацію доносять до читача. Правила креслення одні для усіх. Можете декілька підручників переглянути і вибрати того автора, який вам "подобається".
Стосовно того що моделювати. По-перше, ти можеш на прикладах того, що ти для себе вже моделював. Це додаси глибини розповіді, бо ти пояснюєш що та для чого. Ще один варіант брати найпоширеніші моделі з каталогів (зрозуміло, що обираємо найпростіші) і їх повторюємо. Високоверогідно, що це буде багато кому потрібно або хоча б цікаво
Дякую за відео. Цікаво чи можна на створенні модельок трошки заробити?) Стосовно скетчів там є така зручна штука як англ. P або у Create - Project/Include. Таким чином можна в скетч додати якусь проекцію геометрії щоб потім прив'язатись до неї. Також можна експортувати через меню File - Export
Бачив що на cults3d є багато платних моделей, можливо є сенс щось там продавати
Потрібне відео. Хоча Fusion не на кожному ПК робить достатньо швидко. Мені приходиться FreeCAD використовувати.
Є таке, оптимізація не найкраща
Він реально став таким тормозним? Чи пк геть древній? Я давно ще пробував на і5 2500 то нормально йшов тільки як і всі кад програми хоче оперативки.
А фрікад це жесть все у ньому зроблено спеціально не так як у комерційних кад програмах. Мені колись дали в ньому модель для виробництва. Якщо чесно я так і не зміг розібратись сказав замовнику хай сам хоча б у степ формат сконвертує.
Дякую за відео! В Тінкеркад є симуляція фізики для моделей (sim lab). В безкоштовній версії Ф'южина є таке? Якщо так, то додайте це в вписок тем для майбутніх уроків, будь ласка.
Думаю новачкам будуть цікаві коробки, тобто корпуси, під електронні пристрої, чи органайзери під всякі дрібниці, холдери під акумулятори і т.п. А також з'єднання, всякі різьби, защіпки, шахти під гвинти, ребра жорсткості. Також створення патернів для організації вентиляції у тих коробочках
Це само собою, просто вирішив не починати аж з корпусів)
Дякую за цей навчальний ролик. Дуже сподобався.
В мене є питання : чи можливо експортувати скетчап файли .skl в файли для 3d друку?
Мені це було б набагато зручніше.
Чому ви самі не побачили в "Export -> 3D Model..." вибір формату "STereoLithography File (*.stl)"?
20:15 А тут простіше було вибрати функцію проекції, і було б так само як і в лівій стороні
о це трохи простіше автокаду
Я швидкий, як вітер. Сьогодні відтворив дії автора, і все вийшло.
Якщо можна, хотів би попросити показати приклад створення "коробочки" із "кришечкою", які будуть корпусом павербанки на 1-2 елементи 18650/21700 + розмістити якусь елементарну плату. Можна? Реально? Кріплення кришки, або шурупи, або на застібках.
Буде коробочка на застібках, як раз в планах
@@rio_diy , ура! Чекатиму з нетерпінням )
А почему не Блендер?!
Ооор! Нарешті щось про fusion360. Давай якнайбільше відео по цій програмі! На укрютубі такого ой як бракує!!
А є запитання, я з Fusion 360 не працював, і я розумію що відео для новачків🙂
Але може хто підскаже, чи обов'язково працювати в цій программі? Чи наприклад я можу працювати для цього в Blender?
НУ і так я розумію що пропоную інженерну роботу робити в прозі не для того заточеній😅
Я з Blender геть не знайомий, але якщо там можна щось спроектувати і експортувати .step або .stl файл, то можна і в ньому моделювати
@rio_diy Так експортувати можна, там плагін додатковий ставиться і все ок, ну я поки з фюженом всеодно поковиряюся, може сам інструментарій, зручніший ніж в блендер, то ж таке😁
@@rio_diy Дам ще фідбеку, може хто зацікавиться питанням, подібного характеру як в мене, скажу одразу так блендер теж можна використовувати для створення моделей та імпортування їх в потрібному форматі, це робиться через відповідний плагін, а от з проектуванням вже складніше, але теж можливо, всього знадобиться десь 4 плагіна, вони не величкі і все буде працювати більш менш адекватно, але як що не хочете морочити голову, юзайте спеціалізований софт як фюжен😄
Купа пластику викидається на смітник!
Узяв шмат, відрізав полосу, нагрів, зігнув на потрібний кут, більш міцне ніж надруковане, має промисловий вигляд та зроблено набагато швидше! Те саме з будь якою шухлядкою або чимось іншим! Особливо, коли світло вимикають! Чергова, коштовна іграшка, котра вирішує проблеми, яких не існувало до того, як ця іграшка з'явилась!
@@Євген-е4г ну по перше це елементарна модель, щоб показати новачкам принцип роботи програми, складний корпус з купою кріплень під різні модулі і т.д. ви с феном з відходів не видуєте.
А взагалі це називається прогрес, коли все прораховується та проектується на комп'ютері, а машина відтворює точну модель.
Супер....ДЯКУЮ!!!!!!!!!!!!!
Особисто мені було б цікаво побачити як змоделювати заглушку материнської плати ПК на задню стінку корпусу. Часто буває таке потрібно.
Не зовсім зрозумів яку заглушку
@@rio_diy Англійською називається "I/O Shield". В більшості сучасних материнських плат вона вже вбудована в материнку але раніше поставлялася в комплекті окремо і тому її часто гублять, продають материнську плату без цієї заглушик і т.д.
А що там моделювати? Єдина проблема там це вимірювати координати усіх необзідних отворів.
@@dimondss1 Допустимо, координати я виміряв, далі в програмі саме зробиться, чи таки треба якісь знання, вміння, навчики?
П.С. То не ви автор мему про малювання сови де: "малюєм овал, малюєм другий овал, малюєм залишок сови" - "просто", як два пальці об асфальт....тільки не кожен зможе. ))))
@@OstJoker Я в тому розумінні що це не є показова деталь для навчання, бо по суті там буде використовуватись тільки один тип операцій - витягування (і вирізання, залежно як робити). Вже по цьому уроку можна її зробити по суті.
Мені основи 3д моделювання показали за 20 хвилин у солідворксі, далі я вже сам розбирався, з кад програм тоді я бачив тільки компас 2д в універі.