Obsługa aplikacji eWniosek Plus i zmiany w kampanii 2023

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 бер 2023
  • W tym materiale prezentujemy zmiany na kampanię 2023 w aplikacji eWniosek Plus.
    Film z napisami.
    ---------------------
    Materiał nagrany przy współpracy Pomorskiego Oddziału Regionalnego
    Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
    ---------------------
    Linki do poprzednich materiałów:
    • eWniosekPlus - film in...
    • Obsługa aplikacji eWni...
    • Obsługa aplikacji eWni...
    ---------------------
    Podobało Ci się?
    Napisz nam o tym w krótkiej ankiecie:
    docs.google.com/forms/d/1BJ5-...

КОМЕНТАРІ • 28

  • @karol259
    @karol259 Рік тому +2

    Bardzo dobrze objaśnione w krótkim czasie 👍

  • @agnieszkagodek2556
    @agnieszkagodek2556 Рік тому +3

    Panie w magiczny sposób ominęły to co ważne. A moze same nie wiedzą co robić?

  • @annadrygaa3603
    @annadrygaa3603 Рік тому +2

    Co zrobić gdy w komunikacie wniosku jest błąd o treści: "Na działce referencyjnej nr... zgłoszona /wyrysowanie uprawy, których łączna powierzchnia przekracza maksymalny kwalifikowany obszar uprawniony do płatności MKO. Jeżeli dla działki zgłoszono rozbieżność a deklaracja jest zgodna ze stanem faktycznym wniosek może być wysłany z błędem". Proszę o pomoc co w związku z takim komunikatem?

    • @podr
      @podr  Рік тому +1

      Co do zasady, sprawdzenie położenia uprawy w granicach maksymalnego kwalifikowanego do płatności obszaru (MKO) na MAPIE odbywa się w momencie rysowania granicy uprawy lub edycji tej granicy np. przez przesunięcie punktu i kliknięcie przycisku „Zakończ edycję”.
      Możliwe jest:
      • automatyczne skorygowanie do granicy MKO (aplikacja usunie części uprawy, które wykraczają poza MKO),
      • poprawienie granicy uprawy ręcznie,
      • zgłoszenie rozbieżności (narysowana granica uprawy jest zgodna ze stanem faktycznym i należy poprawić dane w bazie referencyjnej ARiMR).
      W sytuacji, gdy mimo edycji geometrii i przesunięcia jednego z punktów w celu wywołania sprawdzeń geometrycznych aplikacja nie wyświetla powyższego okna z informacją, że narysowana uprawa jest większa niż MKO a błąd nadal jest generowany należy ponownie zweryfikować na mapie czy uprawa/uprawy nie wykraczają poza MKO lub granice działki referencyjnej.
      W sytuacji, gdy różnica między „rysunkiem” na mapie a wartością pobraną dla danej działki referencyjnej z bazy ARiMR wynosi np. 0,01 ha należy uznać wrysowaną deklarację na mapie za poprawną i wysłać wniosek z przedmiotowym błędem. Opisane różnice są wynikiem zaokrągleń matematycznych i mogą się pojawiać w przypadkach, gdzie na jednej działce referencyjnej zadeklarowanych zostało kilka upraw.
      Przedmiotowy błąd, w kampanii 2023 będzie generowany przez aplikację również w sytuacji gdy do wniosku zostanie dodana nowoutworzona działka, która na dzień składania deklaracji nie istnieje w bazie referencyjnej ARiMR. Może to być wynikiem podziału, scalenia, przenumerowania czy zmiany w numerze TERYT działki. Po zgłoszeniu w okienku informującym o przekroczeniu MKO rozbieżności, uzupełnieniu położeń dla uprawy o nowoutworzone działki referencyjne oraz uzupełnienie opisu rozbieżności wniosek może zostać wysłany z przedmiotowym błędem.

  • @forgod_pl
    @forgod_pl Рік тому

    Działają już wszystkie funkcje w e wniosku?

  • @dorciadorcia9501
    @dorciadorcia9501 Рік тому +3

    Dzień dobry. Proszę o jasne wyjaśnienia dotyczące Ekoschematu Rolnictwo Węglowe Uprawa Bezorkowa. Na każdym szkoleniu są inne informacje. Czy oziminy zasiane bezorkowo w 2022 można wpisać w tym roku? Czy tez we wniosku jeśli nie mam upraw jarych deklaruję w aktualnej kampanii chęć zasiania w roku 2023 np rzepaku bezorkowo który będzie skoszony w 2024r??. Na szkoleniu ODR Minikowo prowadzący twierdził że w podanym przykładzie z posianym bezorkowo rzepakiem także po jego zbiorze będzie musiała być uprawa bezorkowa. Proszę o odpowiedź.

    • @podr
      @podr  Рік тому +2

      Ekoschemat Uproszczone systemy upraw zobowiązuje do prowadzenia uprawy bezorkowej przez cały rok kalendarzowy. Oznacza to, że nie ważne w jakim systemie wysiane zostały rośliny jesienią 2022 roku, natomiast ważne, żeby w całym roku 2023 nie został użyty pług na deklarowanej działce rolnej - zarówno na wiosnę i i na jesień.
      Dla przykładu:
      1. Uprawa: rzepak ozimy (siew 2022) - wysiany w systemie orkowym. Po zbiorze wysiewamy pszenicę bez użycia pługa- taką działkę można zadeklarować do ekoschematu uproszczone systemy upraw (w roku kalendarzowym nie było orki)
      2. Uprawa: rzepak ozimy (siew 2022) - wysiany w systemie bezorkowym. Po zbiorze wysiewamy pszenicę po orce- takiej działki nie możemy zadeklarować do ekoschematu uproszczone systemy upraw. (w roku kalendarzowym będzie orka)
      3. Uprawa: jęczmień jary (siew 2023) - wysiany w systemie orkowym. Po zbiorze wysiewamy rzepak bez użycia pługa- takiej działki nie możemy zadeklarować do ekoschematu (w roku kalendarzowym była orka)
      4. Uprawa: jęczmień jary (siew 2023) - wysiany w systemie bezorkowym. Po zbiorze wysiewamy rzepak z użyciem pługa- takiej działki nie możemy zadeklarować do ekoschematu uproszczone systemy upraw (w roku kalendarzowym będzie orka)
      5. Uprawa: jęczmień jary (siew 2023) - wysiany w systemie bezorkowym. Po zbiorze wysiewamy rzepak bez użycia pługa- taką działkę możemy zadeklarować do ekoschematu uproszczone systemy upraw (w roku kalendarzowym nie będzie orki)

  • @annaubianka5104
    @annaubianka5104 Рік тому +1

    Po zrezerowaniu hasła, mam ciagle kominikat : nie udalo sie wykonac opercaji, jak mam to przejsc ??

    • @podr
      @podr  Рік тому +1

      Prawdopodobnie nie została odświeżona baza. Należy ponownie spróbować się zalogować. Jakby problemy z logowaniem występowały w dalszym ciągu to proszę zgłosić błąd.

  • @m.1388
    @m.1388 Рік тому +1

    Witam, czy ugorowanie w tym roku obowiązuje? Jeśli tak, to w jakim miejscu we wniosku to zaznaczyć?

    • @jakubgajtkowski6522
      @jakubgajtkowski6522 Рік тому +1

      W tym roku obowiązuje częściowa derogacja od stosowania normy GAEC 8- wystarczy ze słownika roślin wybrać ugór z uprawą i wskazać składnik ugoru z uprawą (nie może być to kukurydza, soja czy zagajniki)
      Ugory i uprawy wiążące azot tworzą się automatycznie po zaznaczenie w oknie deklaracji rośliny zwrotu element nieprodukcyjny
      Ponadto w zakładce Mapa po przełączeniu modułu na Normy można kopiować lub rysować inne obiekty nieprodukcyjnie np. rowy, miedze, zadrzewienie itd.

  • @monty5735
    @monty5735 4 місяці тому

    Witam gdzie moge wydrukowac protokół suszowy wchodze na aplikację suszową i nic nie widze zebu był jakis protokół

    • @podr
      @podr  4 місяці тому

      Protokół suszowy powinien być dostępny do pobrania poprzez aplikację „zgłoś szkodę rolniczą 2023”: aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign
      Do aplikacji zalogować się można, na przykład poprzez Profil Zaufany, po weryfikacji logowania przez odpowiedni urząd, dostępne są dwie możliwości wyboru:
      „Pobierz kalkulację” - dotyczy strat oszacowanych poniżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym oraz
      „Pobierz protokół” - dotyczy strat oszacowanych powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym.
      Należy pamiętać iż, protokół można było uzyskać na wniosek złożony w aplikacji suszowej, opracowany protokół szkód wysyłany był do Urzędu Wojewódzkiego właściwego ze względu na miejsce powstania szkód. Po zatwierdzeniu protokołu przez Wojewodę, protokół przekazywany był do Gminy, celem wydania go rolnikowi.
      Zatem, w przypadku wystąpienia problemów z pobraniem protokołu, należy zwrócić się do właściwego Urzędu Wojewódzkiego.

  • @98kondzio
    @98kondzio 8 місяців тому +1

    Dzień dobry,
    czy można pobrać wniosek na swój komputer w formie pliku ?

    • @podr
      @podr  4 місяці тому

      Wniosek o pomoc suszową w formacie pdf oraz xlsx, jak również instrukcja wypełniania wniosku, dostępne są do pobrania na stronie internetowej ARiMR pod adresem: www.gov.pl/web/arimr/pomoc-finansowa-dla-producenta-rolnego-w-ktorego-gospodarstwie-rolnym-powstaly-szkody-w-uprawach-rolnych-spowodowane-wystapieniem-w-2023-r-niekorzystnych-zjawisk-atmosferycznych
      Natomiast zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku, w aplikacji suszowej w sekcji „podgląd i wysyłka wniosku”, można pobrać wniosek w formacie PDF wraz z jego zawartością - jest to ostatni krok, który pozwala podpisać i wysłać wniosek.

  • @natix7695
    @natix7695 Рік тому

    Co jak wniosek nie chce sie załadować.
    Cały czas pokazuje ladownaie danych i nic się nie dzieje

    • @drejufilipek1308
      @drejufilipek1308 Рік тому +2

      Dokładnie. Cała niedzielę tak. Sąsiad ma identycznie. Chrome/Mozilla w najnowszej wersji, różne komputer. Hardwerowo i softowo zgodnie z wymogami a aplikacja leży. Może po Bożemu w ARiMR na niedzielę gaszą serwery 😂

  • @boomm6401
    @boomm6401 Рік тому +1

    jak wydrukowac potwierdzenie przyjecia wniosku

    • @jakubgajtkowski6522
      @jakubgajtkowski6522 Рік тому +1

      W zakładce wysłane klika się na potwierdzenie, następnie automatycznie pobierany jest plik pdf, który można wydrukować

  • @klementyma9998
    @klementyma9998 Рік тому

    Nie moge zalogowac sie drugi raz do aplikacji, wyskakuje komunikat: nie udało sie wykonac operacji.

  • @edytadominik7070
    @edytadominik7070 Місяць тому

    Jak dodać zwierzęta do dopłat?

  • @user-jo2qm4yg2t
    @user-jo2qm4yg2t 4 місяці тому

    Witam. Mam pytanie wszyscy na moim terenie mają straty powyżej 30 procent a ja mam 21,56. Czy moje pola ominęła susza? Nie mam zwierząt.

    • @monty5735
      @monty5735 4 місяці тому

      Witam gdzie mogę wydrukować protokół suszowy? Wchodzę na aplikację suszową i nic nie ma tam

    • @podr
      @podr  4 місяці тому

      Kalkulacje i protokoły szacujące straty średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym, sporządzane były na podstawie danych zawartych w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej. Dane z tego systemu porównywane były ze zgłoszonymi we wniosku, szacunkowymi stratami producenta rolnego oraz na podstawie powołanych przez Wojewodę komisji. Szacowanie szkód przez komisję następowało na wniosek rolnika, pod uwagę brano wyłącznie uprawy pozostające na polach, uprawy zżęte nie były szacowane.
      Wysokość oszacowanych szkód może różnić się od wysokości szkód oszacowanych przez komisję, w celu zapewnienia prawidłowego szacowania szkód, do obliczenia ostatecznej wysokości szkód przyjęto następujące rozwiązania:
      -wyższą wartość szkód, jeżeli różnica wynosi nie więcej niż 30% oraz
      -niższą wartość szkód, jeżeli różnica wynosi więcej niż 30%.
      Biorąc pod uwagę powyższe oraz złożoność procesu szanowania szkód (dane podane przez rolnika we wniosku w aplikacji, dane z raportu komisji szacowania szkód ma miejscu, danych z Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa), wartości poniesionych szkód mogą się różnić, gdyż obliczane są indywidualnie na wniosek rolnika, złożony w aplikacji suszowej.