Dřevostavba Sázava 4/7: profese

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 40

  • @Piskar44
    @Piskar44 2 роки тому +6

    Zapěníno , zapěníno , tady zapěníno a tady je konvice :-D

  • @pavelstoklasa3023
    @pavelstoklasa3023 2 роки тому +1

    Zapěnino to je fajn a u prostupu vody bez zabetonovani a zatmeleni s opravou hydroizolace je to super pro myši. Pěna jako hydroizolace?

  • @sopeko
    @sopeko 2 роки тому +4

    supr len mozete pouzivat aspon 2x vaci font pri tych poznamkach? Takto si to clovek niekedy ani nevsimne

  • @peterkondra54
    @peterkondra54 2 роки тому +1

    Pozdravujem, betónové potery urobiť pred alebo po zaklopení sdk? Ďakujem

    • @davidbmw9385
      @davidbmw9385 2 роки тому

      po, lepší když dojede beton k nim, lepší akustika.

    • @peterkondra54
      @peterkondra54 2 роки тому

      Na obvodových aj priečkových stenách mám osb dosky aj v tom prípade zaklopiť sdk pred poterom? Ešte jedna otázka v kúpeľni má byť parozábrana na všetkých stenách a sdk 2x preložený?

  • @esliovavisencz3281
    @esliovavisencz3281 2 роки тому +5

    Zapěníno 🤣🤣🤣

  • @domovubiricky5732
    @domovubiricky5732 2 роки тому

    Zdravím, při použití kondenzační misky u odvodu vzduchu z ventilátoru je možné HT vyvést pouze na půdu? Děkuji.

    •  2 роки тому

      ne,to přeci nepůjde. Z kondenzační misky musí jít odvod kondezátu ve spádu a někam zaústit do kanalizace.Nejlepší možné řešení. Viděl jsem ale i případ, kdy v půdním prostoru byla miska, z ní šel odvod v půdním prostoru, prošel difůzní folií a konec.

    • @domovubiricky5732
      @domovubiricky5732 2 роки тому

      @ Samozřejmě že z misky by byl odvod do kanalizace. Ale jde mi o to - že pokud tu misku s odvodem použiji, zda je možné odvětrání vyvést pouze na půdu. Děkuji za odpověď.

    • @vaclavmachu8235
      @vaclavmachu8235 2 роки тому

      @@domovubiricky5732 To že je tam použité odvedení kondenzátu, nemá přeci vliv na to, kam to odvětrání vyvedete. Asi předpokládáte, že tam vzniká kondenzace pouze když je to vyvedené ven? Ale ta kondenzace tam vzniká vždy na přechodu mezi vnitřním vytápěným a "venkovním" nevytápěným prostorem. Což je i půdní prostor. Vyvedením pouze do půdního prostoru, si ale zaděláváte na to, že pokud nebude prostor dostatečně veliký, v blízkosti budou dřevěné prvky, nebo máte v půdním prostoru doplňkovou hydroizolaci, tak se Vám může vlhkost začít srážet na konstrukcích a hnít dřevěné prvky. Jistota je zkrátka to vyvést ven.
      Ještě doporučuji potrubí celé izolovat a na rozhraní vytápěného/nevytápěného prostoru osadit do potrubí membránovou klapku. Ta zajistí to, že v případně vypnutého ventilátoru (nebo digestoře), nebude docházet k přirozenému proudění vzduchu potrubím a tudíž ke kondenzaci v potrubí. U odvedení kondenzátu do kanalizace je třeba dávat pozor, aby nebylo provedeno pouhé zaústění do kanalizace a tudíž možné linutí pachů z kanalizace do větracího potrubí. Při užití sifonu zase může docházet k vysávání/vysoušení této zábrany. Osobně používám sifon s pružinovou klapkou, kterou případný vodní sloupec přetlačí. Ale nedochází k nasávání a proudění pachů z kanalizace.

  •  2 роки тому

    Rád by som sa opýtal. Tie závitové tyče ktoré kotvia uholníky ako prestupujú cez hydroizoláciu sa nechávajú tak ako sú alebo to ešte utesňujú s ohľadom na vodu?

    •  2 роки тому +1

      právě že neprostupují skrz hydroizolaci, ta je schovaná pod deskou. JInak se standardně těsní tmelem

    •  2 роки тому

      @ Aha takto...to dáva zmysel..ďakujem za odpoveď..

  • @davidekp
    @davidekp 2 роки тому

    Konečně :D

  • @davidvaltr2701
    @davidvaltr2701 2 роки тому

    Klika na boku u výklopného okna? 😃😃😃. To není smysl pro detail, ale technologie otevírání okna.

  • @Energie_Domu
    @Energie_Domu 2 роки тому

    Máme nová okna v rekonstrukci slícované s vnější původní omítkou bez nalepené vnější i vnitřní pásky a budeme ještě dávat polystyrén. Máme to tak půl roku a žádné zatečení se nestalo. Stačí když je spára mezi oknem a zdí poctivě zafoukaná montážní pěnou.

    • @palpet1373
      @palpet1373 Рік тому +1

      Co? 😂😂 A třeba že montážní pěna tahá vodu.. nevadí 😅

  • @kocianv
    @kocianv 2 роки тому

    Proč je SOKL kotvený hmoždinkami...? Pod soklovým polystyrenem je předpokládám hydroizolace.

  • @Roman-bt4dg
    @Roman-bt4dg 2 роки тому +1

    Zateplovací polystyren se bude ještě kotvit? nebo je ten Weber tak dokonalý.

    • @Quickyprd
      @Quickyprd 2 роки тому +1

      Osobně mám vše pouze lepené bez jediné kotvy, ale mám krásné rovné a soudržné VPC cihly. Weber elastik celoplošný 8-10mm, dělá to i zevni vzduchotěsnou vrstvu.

    • @martinnovotny7507
      @martinnovotny7507 2 роки тому

      Neni nutno

  • @MrKilvah
    @MrKilvah 2 роки тому

    lepeno na penu a pritom na lepidlo weber technick :)

  • @Luk_as
    @Luk_as 2 роки тому

    Zaklopíno a zapěníno 😃 co to je sakra za slova :🤣🤣

  • @jirimitacek4286
    @jirimitacek4286 2 роки тому

    No, označit vatu s lambdou 0,039 jako standard, bych si nedovolil ani na konci minulého století. ale chápu že máte jiná měřítka. Na těch záběrech je ale vidět, že ta vatovačka je místy dost tragédie, označit to jako super práci, to jako vážně?
    Vnější pásky souhlas, hydroizolace dle místních podmínek, povinný záklop jsem ale nepochopil? Jaká norma to vyžaduje? Naopak u mnoha krytin se záklop použít nedá.

    •  2 роки тому +1

      bohužel, 039tku cpe hodně stavitelů. Je vždy skladem a není-li dána přesná specifikace třeba ve smlouvě, má zhotovitel volné ruce co tam dá. Bednění - viz stavba.tzb-info.cz/izolace-proti-vode-a-radonu/14840-nove-navrhovani-trid-tesnosti-podstresnich-membran

    • @jirimitacek4286
      @jirimitacek4286 2 роки тому

      @ Popravdě z toho článku nejsem 2x moudrej a nechápu jak to navazuje na povinný záklop?
      Podle popisu se jedná o k-ci DHV6 tedy nejnižší těsnost? Zvýšený požadavek za obytné podkroví +2 . I když ho nechápu. Bungalov má právě obrovskou výhodu v provětrávaném podstřeší a vodorovné izolaci. Pokud postavím patro s identickým stropem, tak se ho to netýká? 🙂
      Pak ještě požadavek asi za skon, bude něco pod 22°.
      Podle mě tato k-ce je jedna z nej co se dá udělat, a ona má nejnižší stupeň zabezpečení. Výborně provětrávaná a navíc velmi dobře kontrolovatelná. Přesně naopak hodnotím všechny ty pevné záklopy, které už prostě nikdy nezkontroluju.
      Stejně tak hodnotit jednotlivé kategorie bez znalosti tvaru a k-ce krytiny? To mi fakt smysl nedává.

    • @pavelhusak3365
      @pavelhusak3365 2 роки тому

      Jaká izolace se tedy používala v roce 1990? A co dnes považujete za standard? Rozdíl v ceně mezi 0,039 a 0,037 je dvojnásobný, viz dnešní ceník DEK. Na běžném RD tedy bude rozdíl v nákupu několik desítek tisíc. Rozdíl v nákladech na vytápění bude zanedbatelný a podle mne se nemůže během životnosti zateplení vrátit.

    • @jirimitacek4286
      @jirimitacek4286 2 роки тому

      @@pavelhusak3365 s lambdou nad 0,035 je to za mě odpad už poměrně mnoho let. Co se používalo v roce 1990 netuším, v té době pro mě bylo stavebnictví velká neznámá :-)
      Nejde právě vůbec jen o tu lambdu, ale o možnost těm parametrům dlouhodobě dostát. K tomu je potřeba tuhost, která je mimojiné přímo úměrná její hustotě. Obecně prioritně používám raději dražší čedičovou vatu.
      "Rozdíl v ceně mezi 0,039 a 0,037 je dvojnásobný" ale určitě není i tak, dražší je to nepopírám. Ale i nějaká ta startovní 0,035 rozumného výrobce je cenově tak cca +30 (max 40)%

    • @pavelhusak3365
      @pavelhusak3365 2 роки тому

      @@jirimitacek4286 Dnešní ceny minerální vaty v DEK: s lamb 0,035- 1696/m3, s lamb 0,037-1434/m3, s lam 0,039- 742/m3. Je otázka, zda není výhodnější použít např. o 2cm silnější izolaci horších parametrů, než kupovat tu nejdražší. Neznám přesná čísla o četnosti použití nejkvalitnější izolace v praxi, ale můj odhad je, že ,,odpad" dle vašeho hodnocení používá naprostá většina firem i svépomocných stavebníků. A to jak v dřevostavbách, tak u zděné nebo jiné výstavby. Pomocným vodítkem mohou být objemy výroby a prodeje jednotlivých druhů izolací. S tím, že je důležité dlouhodobě dostát parametrům, plně souhlasím. Právě zde je však často problém při nesprávném návrhu nebo realizaci a pak následném zatékání nebo navlhnutí minerální vlny.

  • @radoslavkarasek1276
    @radoslavkarasek1276 2 роки тому

    Tie pásky som teda nepochopil "měli by se dávat, ale za mně to jsou vyhozené peníze"

    •  2 роки тому +1

      Podľa normy sú predpísané, ale norma je všeobecná, nerieši detailne každú situáciu a kontext každého možného riešenia v prípade rôznych zateplovacích systémov a kombinácii skladby/konštrukcie stien, takže sú v norme uvedené. V určitých prípadoch však ako v tomto kedy ich funkciu zastane systém skladby sú tam na vyše..

    •  2 роки тому

      Keď už téma pásky tak ešte by som doplnil.. vo videu odznelo, že vnútorné pásky sú tam kvôli vzduchotesnosti, čo je samozrejme pravda, ale tiež tieto pásky zabraňujú vlhkosti dostať sa do pripojovacej škáry (preto majú mať vysoký difúzny odpor, alebo sa robia univerzálne, ktoré menia svoj dif. odpor podľa potreby) .

    • @Quickyprd
      @Quickyprd 2 роки тому

      Já mám v pasivu zevnitř kvalitní vzduchotěsnou pásku a zvenku ve spáře kvalitní pružný tmel. Předsazená montáž na kompozitní kotvy. Je to dle technických požadavků výrobce oken a dle projektu v PD v detailech. Čili vše se musí brát dle aktuální situace a technických parametrů použitých prvků.

  • @euroovca25
    @euroovca25 2 роки тому +4

    pane simku, cim vyssia stena, tym dalej treba kotvit, prave pre tu paku, ked zakotvide hned u objektu a urobite paku, tak to vytrhnete jednoducho, samozrejme tu sa nikto nebude pokusat to vytrhnut ale tie kotvy su v druhej diere spravne.

  • @MrRadgo
    @MrRadgo 2 роки тому

    ludia neblaznite, beton, tazke materialy a nie toto... akustika nahovno, tepelna pohoda zla ... ach jaj