Panie Macieju, chylę czoła. Dziękuję za to, że dzieli się Pan z nami etapami prac, to bardzo interesujące. Prace wykonane przez cieśli naprawde wyglądają imponujaco. Życzę samych takich dobrych ekip remontowych. Pozwolę sobie dodać, że pani kamerzystka jest urocza, mignęła tak przez chwilę w ogrodzie, bardzo ciepła aura. Pozdrawiam i życzę sukcesów w kolejnych pracach.
Dziękujemy, że nas Pan dopuszcza do tak wyjątkowych etapów w dziejach tego pałacu. Pałac w doskonałych rękach. Wyczuwalny jest Pana szacunek do każdej cegły znajdującej się w tym pałacu. Zachwyt nad jesienią w pałacowym parku absolutnie uzasadniony. Podziwiam za codzienne dźwiganie finansowania odbudowy tego przepięknego obiektu. Kadry z ręki pani Agnieszki i jej komentarze jak zwykle ubogaciły ten odcinek. Mocno trzymam kciuki za wytrwałość!
❤ Jesteś wielkim Człowiekiem o wielkim sercu. Twój projekt, z takim nastawieniem, musi się zakończyć sukcesem - przywróceniem dawnej świetności tej pięknej budowli i jej otoczenia.😊 Pozdrawiam serdecznie😘
Trzeba przyznać Maćku, ze.z tym remontem dachu i przywrocenia go do pierwotnego stanu to ogromne wyzwanie, mnostwo specjalistycznej pracy i nakladow finansowych, ogromny szcunek dal Ciebie za podjecie takiego wyzwania, a ciesle widac że znaja sie na swojej pracy, malo kto podjal by sie takiego zadania.
Teraz kiedy Pan pokazuje to o czym mówił w poprzednim odcinku, widzę wszystko wyraźniej. Dziękuję za takie szczegółowe filmy dzięki którym mam większa wiedzę. Czekam na dalsze prace a Panu życzę dużo sił i wytrwałości z biurokracją.
Ja poproszę o te jabłka, ze dwa może, jedno dla żony ;) Wiecie, że ja lubię czasem pożartować, ale dzisiaj całkiem na poważnie powiem, że jestem naprawdę pod wrażeniem tego co robisz Maciej, imponujesz działaniem ale również wiedzą. Myślę, że ta znana mi projekt managerka która tu dziś wspinała się po drabinach też ma jakiś udział w tym co tu widzimy. Wiem, że gdy ona macza swoje palce w projekcie to go dowozi. Czekam na kolejne relacje z remontu.
Jeszcze ja Cię oglądam. Mało mówiący i prawie niepiszący, nauczyciel plastyki na rencie. Mam 46 lat, SM i komputer. Oby wszystko się udało. Piękny plan. Brawo!!
Podziwiam i szanuję. Życzę wszystkiego dobrego ❤️ Niech plany sie realizuja i zawsze znajdzie się na to kasa. Bardzo cieszę się, że choć jeden z licznych, pięknych zamków będzie żył a nie pogrąży się w ruinie jak wiele równie pięknych a nie mających tak ofiarnego człowieka. Jakże żałuje, że moje finanse są na krawędzi bo od razu biegłabym na Patronite. Pozdrawiam bajkowo 🧚
ależ urokliwe miejsce...znam je trochę, ale to jeszcze z czasu, gdy pracowalam w urzędzie konserwatorskim....życzę wytrwałości i determinacji...to jest naprawdę dobre miejsce na ziemi do wspaniałego życia
Jabłonka śliczna , jak z rajskiego sadu . Jest takie Prawo Natury , że to zioło do Ciebie przyjdzie , którego Twój organizm potrzebuje.Jabłka , co prawda nie przyszły , ale "Jedno jabłko z wieczora i nie trzeba doktora", jedzmy nasze jabłka z naszych sadów., słava
Dzien dobry !!!! Owocny film Jak zawsze Pani Agnieszka dzielnie towazyszy wnagrywaniu i odwaznie dotrzymuje Panu kroku opis prac dachowych bardzo ciekawie opowiwdziany Duzo wiedzy ,argumentow porównań ogladamy z corka Rozalia z ogromnym zaciekawieniem Dzis Rozalia podziwiala Pani Agnieszke ktora pozdrawiamy❤
Dzień dobry Interesujący odcinek, rodzice mają dom z tak rozwiązanym dachem jak Pan zamierza zrobić u siebie, niestety obecne deszcze nawalne powodują kilka razy w roku przelewanie się wody przez rynny i zalanie. Naprawdę ciężko rozwiązać problem który wydaje się konstrukcyjnym niedostosowaniem do obecnych warunków pogodowych. Dom ma około 140 lat. Może dowiem się jak Pan poradził sobie z problemem. Pozdrawiam serdecznie.
Hortensje nie lubią pełnego słońca i przeciągów - miejsce osłonięte przez pałac powinno być ok. Dach wygląda imponująco- włączył mi się tryb remontowy, kiedy to podobne rozterki przeżywaliśmy w trakcie prac- wyzwaniem było wnoszenie belek stropowych. Remont robiony etapami, przez lata, został kawałek, który jest bardziej kosmetyczny- póki stare oryginalne dachówki dają radę to są- odmówią posłuszeństwa zostaną wymienione na nowe. Pokoik na strychu też mam - tynki na słomie zespolone z dachem musiały zostać wymienione- już nie odtwarzaliśmy tego rozwiązania- jest współcześnie, by w razie jakiejś katastrofy można było łatwo dostać się do dachu. Życzę powodzenia w dalszych działaniach - wytrwałości, cierpliwości i ciągłego dopływu gotówki. Będzie dobrze!
Chyba najlepszy pomysł Maćku, jak mówiłeś, podnieść na podnosnikach opartych na nowej murlacie dach wraz z ta murlata stara na ktorej sie teraz opiera, zdjac cegly i wylać wieniec, po zwiazaniu opuscic i wtedy można bedzie etapami kolejne strony dachu robić na nowo, czyli przywracajac do pierwotnej postaci.
@@GlowawRuinie starą murłatę jeśli jest zakotwiona w tzw wieńcu z cegły trzeba odciąć najlepiej przecinarką brzeszczotową tzw. lisem, w miejscach gdzie są kotwy, żeby podpierając podnośniki na nowej murłacie i na krokwiach, podnosić całość ze starą murłatą, pewnie ok 30cm podnieść było by trzeba, żeby w miarę mieć dostęp do skucia cegieł, a następnie pomurowania kształtek typu u w którym później umieścić zbrojenie i zalać wieniec, na pewno nie będzie to zbyt komfortowa praca bo mało miejsca, dopiero po ok dwóch tygodniach, opuścić ten podniesiony dach ze starą murłatą na wylany wieniec i dopiero kolejne etapy to przywracanie partiami połaci dachu do zakładanej docelowej formy, czyli krokwie już oparte na nowej murłacie. Na pewno nie jest to proste zadanie, bo najlepiej było by ściągnąć dach, zrobić wieniec i robić nowy, ale to i czasochłonne, bo trzeba np poczekać, aż beton odpowiednio zwiąże i bardzo kosztowne. Mam nadzieję ze trafisz na dobrych majstrów którzy podsuną dobre rozwiązanie. Pozdrawiam
Lepiej nawet chyba by było, żeby podnosić dach opierając jakieś belki o końcówki krokwi na zewnątrz budynku, wtedy można po podlewarowaniu, podstawić obok o odpowiedniej długości stemple , aby podniesiony dach nie stał cały czas na podnośnikach i wtedy wewnątrz będzie znacznie więcej miejsca do prac.
@@przemysawzdrojewski1881 Nie no, sano podniesienie jako podniesienie, nie jest problemem. Mam wątpkiwości ci do opuszczenia. Bo wtedy starej murłaty już nie będzi i de facto będzie trzeba ją ułożyć na tym wieńcu ponownie
@@GlowawRuinie stara murłata zostanie podniesiona razem z krokwiami, nowy wieniec wylany będzie w miejscu tych dwóch ostatnich warstw cegieł, i opuszczając po związaniu wieńca z powrotem stara murłata oprze się na nowym wieńcu, jeśli kolejne prace miały by być wykonywane po dłuższym czasie, to dla bezpieczeństwa żeby w razie jakiś wichur dach nie został poderwany, można w nowym wieńcu co np 2 metry, wstawić stalowe uchwyty typu u do mocowania murłaty i ją przykręcić do nich, w późniejszym etapie murując już sterczyny te kotwy można będzie wyciąć.
To wielka ulga dla umysłu i serca oglądać życie pałacyku ,który się odbudowuje i jest niezmiernie rad ,że Maciej rozumie jego potrzeby.
jestem i podziwiam! jednak nigdy nie mogę wyjść z podziwu, że można znaleźć fachowców, którzy podejmą się takich tematów!
szukałem trzy lata, przewinęło się kilku mądrali z tytułami mistrzowskimi
@@GlowawRuinie nie tylko - że potrafią, ale - że chcą się zmagać!
Panie Macieju, chylę czoła. Dziękuję za to, że dzieli się Pan z nami etapami prac, to bardzo interesujące. Prace wykonane przez cieśli naprawde wyglądają imponujaco. Życzę samych takich dobrych ekip remontowych.
Pozwolę sobie dodać, że pani kamerzystka jest urocza, mignęła tak przez chwilę w ogrodzie, bardzo ciepła aura.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w kolejnych pracach.
Przepiękny, jesienny park. Oby udało się wykonać wszystkie prace przed ewentualnymi opadami.
Pałac w Kijewie -poturbowany, lecz wciąż żywy,cenny i piękny obiekt.
Pan Maciej niczym oddany lekarz ratuje i naprawia , szuka pomocy ❤❤❤Piękna praca
Pałac w Kijewie Szlacheckim - gotowa scenografia do filmu "pan Samochodzik i Niesamowity Dwór". Rola Pana Tomasza, też już jest chyba obsadzona! 😁
Pałac- nie zamek;)
@@Donalew Racja. Poprawiam.
I już jest piękny:)
Klimatyczne miejsce I duża w tym zasługa gospodarza.
Dziękujemy, że nas Pan dopuszcza do tak wyjątkowych etapów w dziejach tego pałacu. Pałac w doskonałych rękach. Wyczuwalny jest Pana szacunek do każdej cegły znajdującej się w tym pałacu. Zachwyt nad jesienią w pałacowym parku absolutnie uzasadniony. Podziwiam za codzienne dźwiganie finansowania odbudowy tego przepięknego obiektu. Kadry z ręki pani Agnieszki i jej komentarze jak zwykle ubogaciły ten odcinek. Mocno trzymam kciuki za wytrwałość!
Życzę Panu wszystkiego najlepszego dużo wytrwałości i zdrowia ❤
Miło patrzeć jak się remontuje a nie rujnuje.Słonecznej pogody na czas remontu.
Uznanie dla wlasciciela palacu. Imponująca juz😮czesc rekonstrukcji dachu.Wszystko jeszcze przed nami.Cieplo pozdrawiam realizatorów vloga.
Jak to dobrze że ta przestrzeń...ten Dom ma Ciebie!...
Gdyby ktoś chciał się umówić z niebieskooką na kawę buycoffee.to/glowawruinie
Ten chód z "ogrodnikiem" Mateuszem musiał wzbudzać respekt na dzielni :)
Witam Panie Hrabio, sekunduję i podziwiam.🌹
Jaka sliczna niebieskooka ...........wow...........Daj Boże by się udało ten pałac wyremontować...życzę wytrwałości...
Oj będzie szarlotka jak nic.😋
Te jabluszka to na bank ta słynna Antonówka piosenkę nawet o niej popelnili.
❤ Jesteś wielkim Człowiekiem o wielkim sercu. Twój projekt, z takim nastawieniem, musi się zakończyć sukcesem - przywróceniem dawnej świetności tej pięknej budowli i jej otoczenia.😊 Pozdrawiam serdecznie😘
Podziwiam pana siłę i hart ducha,. Pałac będzie bezpieczny i przepiękny dzięki pana determinacji . Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Trzeba przyznać Maćku, ze.z tym remontem dachu i przywrocenia go do pierwotnego stanu to ogromne wyzwanie, mnostwo specjalistycznej pracy i nakladow finansowych, ogromny szcunek dal Ciebie za podjecie takiego wyzwania, a ciesle widac że znaja sie na swojej pracy, malo kto podjal by sie takiego zadania.
Teraz kiedy Pan pokazuje to o czym mówił w poprzednim odcinku, widzę wszystko wyraźniej. Dziękuję za takie szczegółowe filmy dzięki którym mam większa wiedzę. Czekam na dalsze prace a Panu życzę dużo sił i wytrwałości z biurokracją.
Niesamowite wyzwanie. Podziwiam odwagę!
dobrze ze mozna wyremontowac 😊z pomoca innych pracownikow 😊
Jak pieknie jesiennie u Pana!! 👍
Witam serdecznie 🍀
Oprawa muzyczna robi robotę! 🎧🎶
Ja poproszę o te jabłka, ze dwa może, jedno dla żony ;) Wiecie, że ja lubię czasem pożartować, ale dzisiaj całkiem na poważnie powiem, że jestem naprawdę pod wrażeniem tego co robisz Maciej, imponujesz działaniem ale również wiedzą. Myślę, że ta znana mi projekt managerka która tu dziś wspinała się po drabinach też ma jakiś udział w tym co tu widzimy. Wiem, że gdy ona macza swoje palce w projekcie to go dowozi.
Czekam na kolejne relacje z remontu.
Dziękuję za uznanie, również i Ty możesz mieć swój udział poprzez uczestnictwo w Patronite patronite.pl/GlowaWRuinie Z góry dziękuję❤
@@GlowawRuiniejuż wpłacałem przy poprzedniej zbiórce na pomagam pl, o patronite jeszcze pomyślę chyba wolę zrobić jednorazowy zastrzyk jak ostatnio
@@Robert-hd4llSerdecznie dziękuję!
Jeszcze ja Cię oglądam. Mało mówiący i prawie niepiszący, nauczyciel plastyki na rencie. Mam 46 lat, SM i komputer. Oby wszystko się udało. Piękny plan. Brawo!!
@@szymonmajewski2101 Dziękuję. Życzę Ci żeby jednak się poprawiło...
Podziwiam pana powodzenia
Pozdrawiam i życzę wytrwałości
Piekny starodrzew
Podziwiam i szanuję. Życzę wszystkiego dobrego ❤️ Niech plany sie realizuja i zawsze znajdzie się na to kasa.
Bardzo cieszę się, że choć jeden z licznych, pięknych zamków będzie żył a nie pogrąży się w ruinie jak wiele równie pięknych a nie mających tak ofiarnego człowieka.
Jakże żałuje, że moje finanse są na krawędzi bo od razu biegłabym na Patronite.
Pozdrawiam bajkowo 🧚
Dobra robota. Życzę wytrwałości. Pozdrawiam.
Mocno trzymam kciuki.
Czekam 👍👍👍
Im trudniej a sie osiaga to zadowolenie jest wieksze.
ależ urokliwe miejsce...znam je trochę, ale to jeszcze z czasu, gdy pracowalam w urzędzie konserwatorskim....życzę wytrwałości i determinacji...to jest naprawdę dobre miejsce na ziemi do wspaniałego życia
Pozdrawiam ❤
😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊
Życzę siły i wytrwałości w remoncie pozdrawiam
Pomyślności
Jabłonka śliczna , jak z rajskiego sadu . Jest takie Prawo Natury , że to zioło do Ciebie przyjdzie , którego Twój organizm potrzebuje.Jabłka , co prawda nie przyszły , ale "Jedno jabłko z wieczora i nie trzeba doktora", jedzmy nasze jabłka z naszych sadów., słava
Dzien dobry !!!!
Owocny film
Jak zawsze Pani Agnieszka dzielnie towazyszy wnagrywaniu i odwaznie dotrzymuje Panu kroku opis prac dachowych bardzo ciekawie opowiwdziany
Duzo wiedzy ,argumentow porównań ogladamy z corka Rozalia z ogromnym zaciekawieniem
Dzis Rozalia podziwiala Pani Agnieszke ktora pozdrawiamy❤
@piotras4421 Dziękuję, pozdrowienia również dla Pani i córeczki
Dzień dobry Interesujący odcinek, rodzice mają dom z tak rozwiązanym dachem jak Pan zamierza zrobić u siebie, niestety obecne deszcze nawalne powodują kilka razy w roku przelewanie się wody przez rynny i zalanie. Naprawdę ciężko rozwiązać problem który wydaje się konstrukcyjnym niedostosowaniem do obecnych warunków pogodowych. Dom ma około 140 lat.
Może dowiem się jak Pan poradził sobie z problemem. Pozdrawiam serdecznie.
Oby Pan wytrzymał to wielkie wyzwanie! Sorry, al ja chyba bym poległa....
OK :)
❤❤❤
Hortensje nie lubią pełnego słońca i przeciągów - miejsce osłonięte przez pałac powinno być ok. Dach wygląda imponująco- włączył mi się tryb remontowy, kiedy to podobne rozterki przeżywaliśmy w trakcie prac- wyzwaniem było wnoszenie belek stropowych. Remont robiony etapami, przez lata, został kawałek, który jest bardziej kosmetyczny- póki stare oryginalne dachówki dają radę to są- odmówią posłuszeństwa zostaną wymienione na nowe. Pokoik na strychu też mam - tynki na słomie zespolone z dachem musiały zostać wymienione- już nie odtwarzaliśmy tego rozwiązania- jest współcześnie, by w razie jakiejś katastrofy można było łatwo dostać się do dachu. Życzę powodzenia w dalszych działaniach - wytrwałości, cierpliwości i ciągłego dopływu gotówki. Będzie dobrze!
Współczesny, polski Pan Darcy nadjezdza.
Tak dokładnie, ja cały czas Macieja namawiam na odtworzenie tej sceny z jeziorem, wszysy myślę wiemy o której mowa, ale nie dał się jeszcze namówić 😂
@@Aga_Nataliagenialne !
😉
pszczoły mają świetną miejscówę (jeżeli to pszczoły, a nie osy ?), zostawiacie je tam? czy będzie je ktoś zbierał?
jabłonka prześliczna! 😍
Nie se tam żyją
@@GlowawRuinie 👍
🏰👍
👍👍👍💙♥️💙♥️💗
❤❤❤❤❤❤😊😊😊😊😊😊
🤗👍
❤️🌹
❤️🤍🤎♥️🤎🤍❤️
Energia nowego drewna konstrukcyjnego, sterczyny będą odpromiennikami całego pałacu.
Chyba najlepszy pomysł Maćku, jak mówiłeś, podnieść na podnosnikach opartych na nowej murlacie dach wraz z ta murlata stara na ktorej sie teraz opiera, zdjac cegly i wylać wieniec, po zwiazaniu opuscic i wtedy można bedzie etapami kolejne strony dachu robić na nowo, czyli przywracajac do pierwotnej postaci.
Ale jak zdjąć te stare cegły? Trzeba wtedy też zdjąć starą murłatę. Na co później dach opuścić?
@@GlowawRuinie starą murłatę jeśli jest zakotwiona w tzw wieńcu z cegły trzeba odciąć najlepiej przecinarką brzeszczotową tzw. lisem, w miejscach gdzie są kotwy, żeby podpierając podnośniki na nowej murłacie i na krokwiach, podnosić całość ze starą murłatą, pewnie ok 30cm podnieść było by trzeba, żeby w miarę mieć dostęp do skucia cegieł, a następnie pomurowania kształtek typu u w którym później umieścić zbrojenie i zalać wieniec, na pewno nie będzie to zbyt komfortowa praca bo mało miejsca, dopiero po ok dwóch tygodniach, opuścić ten podniesiony dach ze starą murłatą na wylany wieniec i dopiero kolejne etapy to przywracanie partiami połaci dachu do zakładanej docelowej formy, czyli krokwie już oparte na nowej murłacie. Na pewno nie jest to proste zadanie, bo najlepiej było by ściągnąć dach, zrobić wieniec i robić nowy, ale to i czasochłonne, bo trzeba np poczekać, aż beton odpowiednio zwiąże i bardzo kosztowne. Mam nadzieję ze trafisz na dobrych majstrów którzy podsuną dobre rozwiązanie. Pozdrawiam
Lepiej nawet chyba by było, żeby podnosić dach opierając jakieś belki o końcówki krokwi na zewnątrz budynku, wtedy można po podlewarowaniu, podstawić obok o odpowiedniej długości stemple , aby podniesiony dach nie stał cały czas na podnośnikach i wtedy wewnątrz będzie znacznie więcej miejsca do prac.
@@przemysawzdrojewski1881 Nie no, sano podniesienie jako podniesienie, nie jest problemem. Mam wątpkiwości ci do opuszczenia. Bo wtedy starej murłaty już nie będzi i de facto będzie trzeba ją ułożyć na tym wieńcu ponownie
@@GlowawRuinie stara murłata zostanie podniesiona razem z krokwiami, nowy wieniec wylany będzie w miejscu tych dwóch ostatnich warstw cegieł, i opuszczając po związaniu wieńca z powrotem stara murłata oprze się na nowym wieńcu, jeśli kolejne prace miały by być wykonywane po dłuższym czasie, to dla bezpieczeństwa żeby w razie jakiś wichur dach nie został poderwany, można w nowym wieńcu co np 2 metry, wstawić stalowe uchwyty typu u do mocowania murłaty i ją przykręcić do nich, w późniejszym etapie murując już sterczyny te kotwy można będzie wyciąć.
🙋💮🏵️🌸🌺
To to za owady na początku filmu?
pszczoły
10:58 dwiema belkami?
Dokładnie