Дякую, пане Генадію! Ось справжній українець, справжній землероб! Без любові до рідної землі справжніх українців не буває! Здоров'я й миру! Слава українським землеробам - незнищенному явищу на планеті!
Вибачте, пане Геннадій, але дарма Ви так кажете: " канал про виноград, а не про палітіку", тим паче, що війна - це не політика! Той же Зубалевич на своєму виноградному каналі багато каже про війну та "мирних братів", а з ним і багато хто ще. Звісно , ніхто не має права Вам аказувати куди направляти ваші донати. Україномовні роліки в ютубі і так роблять добру справу на користь України, тим більше Ваші, насичені дуже корисною інформацією. Дякую!
Дякую за чесність..." мені не 18років"", зате досвідчена, проста ,без коників, людина! Здоров'я Вам і успіхів на своїй ниві! Слава Україні та її непосидючим, цікавим, трудолюбивим людям !😂
Трапляється таке на деяких кущах, з першого до п'ятого міждовузля ( в моєму випадку один - два на пагон), і саме на тих формах та їх пагонах, які більше всього потрапили під приморозки. Молоді листи чисті, на молодих кущах, які були надійно вкриті все добре. Зірвав десяток таких листів, виніс з ділянки і все. Чекаю на новий оприскувач і вперед до третьої обробки. Допомагати нашим ЗСУ потрібно кожному, якби не вони, невідомо де були ми і чим займалися. Усім гарних врожаїв та Перемоги!
На мою думку справа не в приморозках. А в тому, що більшість виноградарів (крім мене😇) робить першу обробку в фазі 3-5 листа, а часто й 5-6 листа. Листя
Листя (3-5) до цього моменту залишаються незахищеними і вражаються ранніми хворобами: антракнозом, фомопсисом, в даному випадку --альтернаріозом. Тому доведеться першу обробку проводити, як в "серйозних" виноградниках -- у фазі першого відокремившогося листа/пагони 2,5-3см (до 5).
Вітаю Генадій.Вчора обробив виноград трема препаратами с терміном 20днів сегодні в ранці обдивлявся і знайшов два листка на прищепленному пасинку Лівії.Дуже схоже як написав підписник на Альтернариоз (оливковая пятнистость).Дякую за огляд буду спостерігати.З вами повністю згоден.Бажаю здоров'я.
Дякую за відео, пару років назад зіткнувся з такою проблемою на кущі аркадія. Звязався з Шпаком - сказав це звичайне старіння листка. Ягоди були цілі без уражень просто чорні плями на листі і все
Пане Геннадій доброго дня вам Дякую вам за вашу працю 👍 Відео цікаві всі,ви розповідаєте просто і доступно А кому не так,хай проходить мимо І ще дякую за попередження Україна Переможець 💛💙💞
Я думаю, що не потрібно ігнорувати обробку по голій лозі, а саме бордоскою сумішю.Тоді не виникне питань по тих хворобах, яких ми забули.Це , як персик , бордоска суміш , а потім тільки профілактика.В мене не має такої проблеми , спостерігаю поки .Думаю, мідь буде допомогою.
Вітаю.Ви,Генадій, все вірно кажете по препаратах і як кому їх використовуєте.І за наші донати також.Донат-це подяка людині яка працює над цікавим контентом,і куди Ви направляєте ці гроші окремо мені байдуже, хоч онучці на морозиво.Дякую Вам за вашу працю,бажаю здоровʼя, а нам скорішої Перемоги.
💯 процентів. Ті самі сади з яблунями обробляють до 18 разів в великих господарствах. На базарі ті самі помідори та огірки страшно купляти вне сезонна бо трохи сам вникаю в хімію, дерева + виноград. Зараз все обробляється, а пишуть ті люди, які кроме бордоської суміші більше нічого не знають та не хочуть вчитися, зазвичай це люди передпенсійного та пенсійного віку. Я з Вами згоден повністю, треба хоч трохи вчитися та знати чим та коли обробляти. Той самий Ридоміл, раніше срок очікування був 60 діб, а тепер на упаковці пишуть 25 діб та третього класу небезпеки. А наша "пенсія" купує в магазині все підряд, обробляє із за неосвідченості і через короткий термін несуть на базар продавати. Так що вислів, що на базарі у бабок все екологічне бо домашнє, я б поставив під великий сумнів. Дякую. Лайк в підтримку каналу.
Потрібно конкретно про який Ридоміл Голд іде мова. Ридоміл Голд МЦ - 66 діб строк очікування. Ридоміл Голд R - строк очікування 30діб. Ридоміл Голд плюс - 25 діб. БС ніколи не користувався. Ще на початку 80-х років прекрасно працював Фундозол угорського виробництва по ліцензії.
Бабки нічого зараз не носять В кращому випадку перекупки В тещі в селі зі всіх хто ще має якісь тварини в домі на ринок ідуть продавати максимум два чоловіки решта приїжджає бус і всі як в колгосп здали оптовикам а ті куди його і кому бог знає Бензин і місце на ринку коштує так що ця бабуля як ви кажете вийде ще винна А бордоська і пенсіонери ви не праві В гас є великий агромагазин і там повірте всі пенсіонери досить начитані ютубом ( моя тьотка 1941 року народж) цілком юзає ютуб вайбер і все вони навіть в Тік ток знають
@@igorsh5611 У великих містах може і так, а в невеликих містечках всі на базар самі носять, ніхто нічого не здає перекупам, бо якби здавали то це вже не були б бабусі з декількома кілограмами помідор, а наприклад тепличники, або в кого вимірюється врожай не в штуках, а в сотнях кг. І тут вже діло було б не в знаннях, а в порядності виробників. Коли на великих підприємствах є свої агрономи та спеціалісти, то вони хоч трохи можливо дотримуються правил контролю, а бабусі та маленькі домогосподарства під сумнівом. І те що бабуся лазе в Ютубі, це не показник грамотності. Тим паче в цих помиях під назвою тік ток. Треба ще навчитися відокремлювати 80 процентів безкорисних, а в більшості випадків і шкідливих порад. Я шість років читаю, аналізую про виноград та дерева, про хімію, і чим більше читаю, тим більше розумію, що дуже мало знаю. Потрібно роками вчитися, а не в Ютубі поради від бабки до бабки переймати. Я кажу навіть на прикладі своїх батьків, вони також в Ютубі, а в обробках рослин повні нулі та дивляться таких же ютуберів з маразматичними порадами,сьогодні наприклад, взяти на помідори на лужних грунтах золу та погасити уксусом і підкормити рослини типу кальцієм, бо звичайна кальцієва селітра шкідлива. І що тут скажеш? Зола на лужних грунтах не використовується, кальцію в ній нуль цілих хрен десятих, уксус негативно впливає на мікрофлору землі, це так якщо коротко. І так далі. Не даремно ж гарні агрономи на вагу золота були і будуть. Вибачте, якщо багато написав. Успіхів.
В 90-х обробляли бордоською від усіх хвороб і працювало. Може сорти були не такі вибагливі. Не бачив в себе такого як в вас і ходить по пораді Шапка пару днів по винограднику не буду,обробив ввечорі. Ну якщо від нової хвороби мідьсодержащі будуть потрібні,обробим,наші батьки ж нею робили.
дякую Геннадію -ви і ваша праця достойні поваги! У мене на листях молодоі яблуні щось подібне ,це схоже на бактеріальний опік . Лікуванню не піддається.
Добрий вечір. Сьогодні обробляв свій виноградник і також знайшов такеж чудо. Точно таке як у Вас. Я стояв і довго вдивлявся , такого за 13 років що я займаюсь цією справою ще не бачів. Живу у Вишгородському районі Київська область. Так ураження тільки з одного боку на ділянці. Інша сторона чиста.
Дякую за відео. Поважаю людей, які мають креативний, зваженний підхід, а не тупо діють по схемам. Ви саме така людина. Ще запитання: Чи ви користувалися препаратом Мілдікат? В "Садовому Раю" мені його дуже радили від мільдью.
У нас таке було на молодому листі ще на початку десь 5-8 листків. І було на одному кущі . Ми пощитали що може укривали від морозів але ще один листочок побачили. То обробили Ридоміл Г. МЦ. хоча за дві неділі ми бризгали ридомілом. той листочок убрал зараз пока чисто. хоча треба знову продивитись. Другу проблему побачила. На к-ш Велес побачили великий краснувато-коричневий лист і трохи морщиться чи то підсихає. Що це може бути і що робити? І ще одне пів куща винограду став світлий побризгали кальцієм. Пройшло три дні. Підскажіть що це. І ще не потемі. Клубніка теж листя стало червоніти. Сьогодні перший день за дві неділі проливних дощів сонечко. Дякую за всі поради.
У мене така оказія була з кавунами. На перший день бурі плями, на другий більша частина листка заражена, а на третій - скручується листок і стає сухий. На винограді такого не бачила. Мені порадили обробити Превікуром але не допомогло.
1. Це ТОЧНО не Чорна плямистіть/Фомопсис/Ескоріоз. 2. Тріазоли (крім Ревіони) не діють на Чорну плямистість. Тілт = Фалькон = Топаз = Скор = Імпакт = Фолікур і т.д. -- тріазоли.
Доброго часу суток На мому винограді теж появились схожі признаки Трохи схоже на хімічний опік Саме головне що до війни нічого подібного не наблюдав З екологами можливо потрібно порадитись Снаряди після розриву виділяють дуже багато шкідливих хімічних речовин Можливо відповіді на наші запитання лежать на поверхні Якщо так то далі буде
Помітила і я такі листочки(наче чорнилами облиті)на кущах, які хлорозили і які обробляла хілатом заліза,це в моєму випадку, з'явились після зливових дощів,до цього не було
Нажаль пані Пузенко ДУЖЕ недовчений агроном. В її "проізведеніях" скільки неточностей і грубих помилок, що диву даєшся! Як такий неук може повчати чомусь інших?!
Привіт Генадій. Як каже мій сусід та скільки ти будеш обробляти свій сад 60дерев та виноград 80кущів? Буду скільки треба але розумно з термінами 6-7разів, то з бордоською. Як ви кажете на поле за 300м виїхав оприскувач-павук шириною 40м як обробив кукурудзу то діти і дорослі з животами два тижні по лікарам бігають. І так все кругом, а люди будуть на диванах вчити як робити, ніяк, бо інакше нічого не виростиш а для себе стараєшся як найкраще.
Геннадий, покажите, пожалуйста, как завязался весь виноградник. А то один одну форму просит показать, другой другую… Просим показать все формы. И, пусть видео будет долгим, не страшно)). Зато каждый увидит то, что он хотел бы увидеть и сравнить. Гарного вечора!
Альтернатива Свитчу: Тельдор или Скор+Хорус. Об этом говорится на 3й минуте видео "Как лечить фузариоз, защита растерий от бактериальных грибов (Советует Агроэксперт Зиновия Елинская)"
@@alex-autumn_al Щиро дякую вам земляче за таку розлогу і випробувану на власному досвіді аналітику препаратів, мені як новачку у цій справі однозначно згодиться.!! Ще раз дякую!!! 🫶✊
Добрий день, Геннадій. Можливо я помиляюсь, але чула, як цю хворобу звуть "ржавчина". Вона вражає багато рослин. Виноград не виключення. Треба переглянути інфу. Вам велико дякую за працю, за щирість, за те, що ділитись знаннями із нами - підписниками. Усім миру, здоров'я та добра)
У Польщі яблуневі сади обробляють 34 рази! Яблука ці потім - у всіх супермаркетах Європи - магазинери залюбки беруть, бо яблучка красиві і довго не псуються))) Звичайно, у домашніх умовах обробляти намагаємось якомога менше, "по мінімуму", аби тільки вберегти врожай, нехай з якимись втратами та не таке красиве буде. "Медяном" обробив помідори два тижні тому - профілактика фітофторозу, а сьогодні, після тижню дощів, у хід піде той самий "Ридоміл"))) - хоча помідори зараз зелені і красиві, без видимих проблем.
Бачу, що багато листя винограду лежить під кущами. Розкажіть, будь-ласка, по можливості про свій підхід до освітлення грон(які листки видаляєте в які терміни).
Можливі варіанти на мій погляд: 1.Ці кущі були сильно перегружені в минулому сезоні в поєднанні з низьким рівнем Азоту в грунті в кінці вегетації. Можливо, вдобавок, ще й хвороби або ранні заморозки пошкодили листя. Тому ці рослини не сформували осінню достатніх запасів азотистих речовин у коренях і в багаторічній деревині. А саме за рахунок цих речовин відбувається розвиток винограду навесні: ріст тонкого поглинаючого коріння, розпускання бруньок, ріст пагонів, цвітіння, завязування ягід. До початку цвітіння виноград взагалі НЕ СПОЖИВАЄ Азоту з грунту і живиться виключно минулорічними запасами! А їх майже немає. Тому пагони виросли рівно скільки, стільки вистачило і зупинились. І з грунту далі рослина споживати Азот теж не може -- не сформувались молоді тонкі корені (з тієї ж причини). 2. Надлишок Цинку. Він викликає повну зупинку росту. (Але це малоймовірно -- зупинились в рості б усі кущі). "Забезпечити" надлишок цинку дуже легко, якщо використовувати фунгіциди, що містять його багато в собі. Наприклад Антракол, Мелоді Дуо, Полірам, Кабріо Топ, Пенкоцеб/Манзат, Рідоміл (Голд) МЦ або його дженерики (їх безліч!). А ще можна "усугбіть" Брексіл Мікс, в якому є неадекватно висока доза Цинку. Дякую за увагу!
Молодець В нас найблище поле з якоюсь там соєю ледь в далечі видно не озброєним оком Решта дикі не оброблювальні земні Сусіди ділянки закинули ліси захоплюють і То крику що бджоли загинули чи риба в сільському ставу на весь район А що робиться де все ореться до горизонту навіть уявити важко
точно таку симптомі я найшла два дні назад на ряду огірків. Сьогодні весьряд огірків майже усох. лист просто в потеруху розтерла.о робити. незнаюЗакарпаття м Мукачево
Гена т о е два варіанта,1. Щось набаламутили в бакових сумішах, 2 дійсно боляка, спробуй такій препарат як Амікон, працюе чудово. А листя вражене обірви, і утилізуй ( спали).
Пане Геннадій добрий день , у мене на винограді почали скручуватися молоді листки на пагонах і на пасинках , наче як таке блюдце до гори ви вертаються і морщаться, не знаєте що це , Київська обл , Вижгородський район.
Теж саме на Атосі...кущ був пошкоджений заморозком, наче став відновлюватись, на двух пагонах гронки з'явились. Було здорове листя і оце після затяжних дощів покрутило листя доверху...
Я грішив у себе на винограднику що переборщив з хелат залізом. Точно такий результат такі листи як Ви показуєте у мене на винограднику, точно така ситуація. Я думав що це лишень в мене таке. Значіть це не моя вина по кропінню. Доречно зауважити що не на всіх моїх виноградниках теж виборочно такі хворі листи. винограді
А я думав,що хелат заліза не може зашкодити.хлороз на сливі кропив ним а залишок щоб не виливать використав на саджанці яблунь,4 шт вже висохли,починали з країв листків,зате слива зазеленіла).так що по зеленому листу він виходить що шкодить.
Геннадий, добрый день ! Может знаешь, что за напасть.. по лозе идут язвы красного цвета.. Не по всей, местами.. Такое впечатление, что кто-то прямо кусал.. В некоторых местах на месте язвы лоза отломилась.. Сначала грешил на градобоины.. Но град был давно, а повреждения новые
Доброго дня , Сумька обл.Ромни , в позапрошлому році, зіткнувся точно з такою хворобою на винограднику, так само з крайнього куща пішла хвороба і перекинулася практично на всі кущі, в тому році з середини літа розпочав боротися з цією болячкою Косайдом, болячка була приглушена, з весни продовжую обробляти Косайдом, вже 5-6 обробок провів , покищо все добре, провів теж не одну безсонну ніч в інтернеті шукаючи відповіді , що за хвороба(альтернаріоз? Чорна плямистість) і як з нею боротися , звонив і до Маєра Володі і до Шпака
Забув сказати ці пятна і по ягоді поширюються , видозмінюючи і деформуючи її трохи. Болячка дуже стійка , перепробував більше десятка препаратів, поширюйте цю тему, всім гарних врожаїв
У меня такие пятна были в прошлом году на одном из старых кустов посаженного лет 20 назад названия которого не знаю. Я просто игнорировал их и все, никакого влияния на созревание ягоды это не оказало.
Може бути гербіцидний опік. Десь хтось обробляв щось гербіцидами, вітер йшов в сторону виноградника ,там де протяг там і опіки, в затишку цього не буде. Моє припущення.
Свіч купили, а пахне він Редомілом, точно знаю, бо теж купила. Щось якось препарати думаю не відрізняються. Розпіарений він, персик як хворів так і хворіє. У Вас 14-20 днів препарати, то скільки разів оброюляєте за сезон? Нічого так виходить. А Прєображеніє хворіє капець. А я тим, що Ви критикуєте 2-3 рази на сезон, то у кого більше хімії? ДУМАЙТЕ. Листочки схоже обпечені хімічно, але краще не гадайте, а зверніться до спеціалістів, нехай подивляться під мікроскопом, це надійно. . Не закликаю нікого ні до чого, але рахувати треба скільки разів обробляєте не біопрепаратами. Доречі живу в лісовій місцевосці, метрів 15 від винограду ростуть сосни, а обробок мало на "поганих" препаратах. Миру і врожаю.
дивно але деякі рослини маб угнітають грибки.наприклад агрус в мене пропав ч-з 10років але в батьків поряд з ожиною(яку ніколи не бризкали), а на землі лафант(від кашлю дітям) росте то кущ агруса не хворіє 20років а поряд труба з дощ водою з криші.хоча розсада агруса одна була в мене і батьків.Чи це просто співпало так.Як під персиками садили щоб менше грибків гостру траву ранню,що має смак цибулі+ часнику і перша після снігу її їдять. Куркуму горчичний порошок вже від шкідників деяких(як слизень).
Не розумію чого очікування топаз по всьому - 20 днів а по огіркам 3 дні? Хлорокисміді мабуть буде по всьому. кавуни, дині, томати, полуниця, плодові дерева і виноград.
Мідь то в ньому є, але її там мізер. Все інше -- наповнювач каолін! Препарат-пустишка! Майже така сама ситуція з Пергадо Р. Коли треба саме Мідь, слід використовуати більш мідьмісткі препарати. Наприклад Курзат Р, в якому хлорокису міді в 5! разів більше ніж в РГ R, та майже в 3 рази, ніж в Пергадо Р.
Привіт виноградарям !В цьому році на моєму винограднику ніяких хвороб,ніяких забот,оприскувань,догляду.Все ок.Пройшов град,шквал і т.д.Перемолотив все,як мясорубка .Одні зрізані патики з лози лишились,один,два листочки,гронам і згадки нема.Житомирська область.Капець.
Добрий вечір дякую за відео це дуже страшна болячка для лози і ягод якщо її мало краще обірвати листя і обовязково обробить. Також можна обробити купоросом пів чайної ложки на 10л. води і обовязково прилипач бо будуть ожоги на листі.
Я думаю, что это результат взрывов и высыпания от них, а ещё были эти Африканские песчаные бури, после них листья были ужасные и чем-то припорошенные, пятна так и не прошли .
Я Черкешенка. Знаю черкесский, русский, английский языки и понимаю украинский🤗🔥
Особая благодарность автору за ролик, долгих лет вам жизни 🤲👍
Дякую Вам за коментар.
Дякую, пане Генадію! Ось справжній українець, справжній землероб! Без любові до рідної землі справжніх українців не буває! Здоров'я й миру! Слава українським землеробам - незнищенному явищу на планеті!
Щиро дякую Вам за коментар.
Вибачте, пане Геннадій, але дарма Ви так кажете: " канал про виноград, а не про палітіку", тим паче, що війна - це не політика! Той же Зубалевич на своєму виноградному каналі багато каже про війну та "мирних братів", а з ним і багато хто ще. Звісно , ніхто не має права Вам аказувати куди направляти ваші донати. Україномовні роліки в ютубі і так роблять добру справу на користь України, тим більше Ваші, насичені дуже корисною інформацією. Дякую!
Дякую за чесність..." мені не 18років"", зате досвідчена, проста ,без коників, людина! Здоров'я Вам і успіхів на своїй ниві! Слава Україні та її непосидючим, цікавим, трудолюбивим людям !😂
Трапляється таке на деяких кущах, з першого до п'ятого міждовузля ( в моєму випадку один - два на пагон), і саме на тих формах та їх пагонах, які більше всього потрапили під приморозки. Молоді листи чисті, на молодих кущах, які були надійно вкриті все добре. Зірвав десяток таких листів, виніс з ділянки і все. Чекаю на новий оприскувач і вперед до третьої обробки.
Допомагати нашим ЗСУ потрібно кожному, якби не вони, невідомо де були ми і чим займалися. Усім гарних врожаїв та Перемоги!
На мою думку справа не в приморозках. А в тому, що більшість виноградарів (крім мене😇) робить першу обробку в фазі 3-5 листа, а часто й 5-6 листа. Листя
Листя (3-5) до цього моменту залишаються незахищеними і вражаються ранніми хворобами: антракнозом, фомопсисом, в даному випадку --альтернаріозом.
Тому доведеться першу обробку проводити, як в "серйозних" виноградниках -- у фазі першого відокремившогося листа/пагони 2,5-3см (до 5).
Бажаю здоров'я.Потрібне відео.Удачі Скорішої перемоги.
Вітаю Генадій.Вчора обробив виноград трема препаратами с терміном 20днів сегодні в ранці обдивлявся і знайшов два листка на прищепленному пасинку Лівії.Дуже схоже як написав підписник на Альтернариоз (оливковая пятнистость).Дякую за огляд буду спостерігати.З вами повністю згоден.Бажаю здоров'я.
Дякую за відео . О це вже нова проблема . Треба собі прискіпливіше придивлятися
Все правильно робите,дякую за відео і за обширну інформацію.Багато вчусь на ваших відео.
Дякую за відео, пару років назад зіткнувся з такою проблемою на кущі аркадія. Звязався з Шпаком - сказав це звичайне старіння листка. Ягоди були цілі без уражень просто чорні плями на листі і все
Днепр тоже попадалися такі листочки, похоже на альтернариоз, сингента писала можно обработать квадрісом
Пане Геннадій доброго дня вам
Дякую вам за вашу працю 👍
Відео цікаві всі,ви розповідаєте
просто і доступно
А кому не так,хай проходить мимо
І ще дякую за попередження
Україна Переможець 💛💙💞
Дякую за відео. Дуже позитивний і інформативний канал.
Я думаю, що не потрібно ігнорувати обробку по голій лозі, а саме бордоскою сумішю.Тоді не виникне питань по тих хворобах, яких ми забули.Це , як персик , бордоска суміш , а потім тільки профілактика.В мене не має такої проблеми , спостерігаю поки .Думаю, мідь буде допомогою.
Вітаю.Ви,Генадій, все вірно кажете по препаратах і як кому їх використовуєте.І за наші донати також.Донат-це подяка людині яка працює над цікавим контентом,і куди Ви направляєте ці гроші окремо мені байдуже, хоч онучці на морозиво.Дякую Вам за вашу працю,бажаю здоровʼя, а нам скорішої Перемоги.
Дякую Вам за коментар. Всі б так розуміли як Ви, ще раз дякую.
Дякую за огляд.
💯 процентів. Ті самі сади з яблунями обробляють до 18 разів в великих господарствах. На базарі ті самі помідори та огірки страшно купляти вне сезонна бо трохи сам вникаю в хімію, дерева + виноград. Зараз все обробляється, а пишуть ті люди, які кроме бордоської суміші більше нічого не знають та не хочуть вчитися, зазвичай це люди передпенсійного та пенсійного віку. Я з Вами згоден повністю, треба хоч трохи вчитися та знати чим та коли обробляти. Той самий Ридоміл, раніше срок очікування був 60 діб, а тепер на упаковці пишуть 25 діб та третього класу небезпеки. А наша "пенсія" купує в магазині все підряд, обробляє із за неосвідченості і через короткий термін несуть на базар продавати. Так що вислів, що на базарі у бабок все екологічне бо домашнє, я б поставив під великий сумнів. Дякую. Лайк в підтримку каналу.
Потрібно конкретно про який Ридоміл Голд іде мова. Ридоміл Голд МЦ - 66 діб строк очікування. Ридоміл Голд R - строк очікування 30діб. Ридоміл Голд плюс - 25 діб. БС ніколи не користувався. Ще на початку 80-х років прекрасно працював Фундозол угорського виробництва по ліцензії.
Бабки нічого зараз не носять
В кращому випадку перекупки
В тещі в селі зі всіх хто ще має якісь тварини в домі на ринок ідуть продавати максимум два чоловіки решта приїжджає бус і всі як в колгосп здали оптовикам а ті куди його і кому бог знає
Бензин і місце на ринку коштує так що ця бабуля як ви кажете вийде ще винна
А бордоська і пенсіонери ви не праві
В гас є великий агромагазин і там повірте всі пенсіонери досить начитані ютубом ( моя тьотка 1941 року народж) цілком юзає ютуб вайбер і все вони навіть в Тік ток знають
@@igorsh5611 У великих містах може і так, а в невеликих містечках всі на базар самі носять, ніхто нічого не здає перекупам, бо якби здавали то це вже не були б бабусі з декількома кілограмами помідор, а наприклад тепличники, або в кого вимірюється врожай не в штуках, а в сотнях кг. І тут вже діло було б не в знаннях, а в порядності виробників. Коли на великих підприємствах є свої агрономи та спеціалісти, то вони хоч трохи можливо дотримуються правил контролю, а бабусі та маленькі домогосподарства під сумнівом. І те що бабуся лазе в Ютубі, це не показник грамотності. Тим паче в цих помиях під назвою тік ток. Треба ще навчитися відокремлювати 80 процентів безкорисних, а в більшості випадків і шкідливих порад. Я шість років читаю, аналізую про виноград та дерева, про хімію, і чим більше читаю, тим більше розумію, що дуже мало знаю. Потрібно роками вчитися, а не в Ютубі поради від бабки до бабки переймати. Я кажу навіть на прикладі своїх батьків, вони також в Ютубі, а в обробках рослин повні нулі та дивляться таких же ютуберів з маразматичними порадами,сьогодні наприклад, взяти на помідори на лужних грунтах золу та погасити уксусом і підкормити рослини типу кальцієм, бо звичайна кальцієва селітра шкідлива. І що тут скажеш? Зола на лужних грунтах не використовується, кальцію в ній нуль цілих хрен десятих, уксус негативно впливає на мікрофлору землі, це так якщо коротко. І так далі. Не даремно ж гарні агрономи на вагу золота були і будуть. Вибачте, якщо багато написав. Успіхів.
В 90-х обробляли бордоською від усіх хвороб і працювало. Може сорти були не такі вибагливі. Не бачив в себе такого як в вас і ходить по пораді Шапка пару днів по винограднику не буду,обробив ввечорі. Ну якщо від нової хвороби мідьсодержащі будуть потрібні,обробим,наші батьки ж нею робили.
@@Cornus597на мц пишуть 25 діб
дякую Геннадію -ви і ваша праця достойні поваги! У мене на листях молодоі яблуні щось подібне ,це схоже на бактеріальний опік . Лікуванню не піддається.
Яка свята людина! Розказує як воно є , нічого не приховуває. Молодець!
Дякую Вам за коментар.
Фрегат срок ожидания 30 дней , срок защитного действия 8-12 дней . Флинт Старом можно обрабатывать виноград во время цветения , оидиум серая гниль
Добрий вечір. Сьогодні обробляв свій виноградник і також знайшов такеж чудо. Точно таке як у Вас. Я стояв і довго вдивлявся , такого за 13 років що я займаюсь цією справою ще не бачів. Живу у Вишгородському районі Київська область. Так ураження тільки з одного боку на ділянці. Інша сторона чиста.
Бажаю здоров'я!!!Дякую за відео,совітувать небуду але периглядував пана Вітовського і дещо схожи є.А хвороби ми поборим.Миру всім і слава НГУ.
Дякую за відео. Поважаю людей, які мають креативний, зваженний підхід, а не тупо діють по схемам. Ви саме така людина.
Ще запитання: Чи ви користувалися препаратом Мілдікат? В "Садовому Раю" мені його дуже радили від мільдью.
Альтернариоз (оливковая пятнистость)
Дуже схоже....
У нас таке було на молодому листі ще на початку десь 5-8 листків. І було на одному кущі . Ми пощитали що може укривали від морозів але ще один листочок побачили. То обробили Ридоміл Г. МЦ. хоча за дві неділі ми бризгали ридомілом. той листочок убрал зараз пока чисто. хоча треба знову продивитись. Другу проблему побачила. На к-ш Велес побачили великий краснувато-коричневий лист і трохи морщиться чи то підсихає. Що це може бути і що робити? І ще одне пів куща винограду став світлий побризгали кальцієм. Пройшло три дні. Підскажіть що це. І ще не потемі. Клубніка теж листя стало червоніти. Сьогодні перший день за дві неділі проливних дощів сонечко. Дякую за всі поради.
У мене така оказія була з кавунами. На перший день бурі плями, на другий більша частина листка заражена, а на третій - скручується листок і стає сухий. На винограді такого не бачила. Мені порадили обробити Превікуром але не допомогло.
Дякую Вам за коментар.
Пане Геннадій ,доброго здоров'я у мене в прошлому році такі п'ятна були не тільки на листях і на ягодах .???... 😢.
проведіть обробку тілтом і все буде добрею ц е чорна плямистість цією хворобою можуть поражатись не всі сорта дуже вражаються кеша лора
Дякую за коментар та пораду.
1. Це ТОЧНО не Чорна плямистіть/Фомопсис/Ескоріоз.
2. Тріазоли (крім Ревіони) не діють на Чорну плямистість. Тілт = Фалькон = Топаз = Скор = Імпакт = Фолікур і т.д. -- тріазоли.
@@gen_vin То альтерналіоз .
Доброго часу суток
На мому винограді теж появились схожі признаки
Трохи схоже на хімічний опік
Саме головне що до війни нічого подібного не наблюдав
З екологами можливо потрібно порадитись
Снаряди після розриву виділяють дуже багато шкідливих хімічних речовин
Можливо відповіді на наші запитання лежать на поверхні
Якщо так то далі буде
Помітила і я такі листочки(наче чорнилами облиті)на кущах, які хлорозили і які обробляла хілатом заліза,це в моєму випадку, з'явились після зливових дощів,до цього не було
У меня на алвике такие же листочки. Иногда коричневатая каемочка. Дякую.
Геннадій,це дійсно проблема, роджу звернутися до Пузенко Наталії Ларіасовни, вона вчений агроном,має виноградник,може дасть дієву пораду.
Нажаль пані Пузенко ДУЖЕ недовчений агроном. В її "проізведеніях" скільки неточностей і грубих помилок, що диву даєшся! Як такий неук може повчати чомусь інших?!
Привіт Генадій. Як каже мій сусід та скільки ти будеш обробляти свій сад 60дерев та виноград 80кущів? Буду скільки треба але розумно з термінами 6-7разів, то з бордоською.
Як ви кажете на поле за 300м виїхав оприскувач-павук шириною 40м як обробив кукурудзу то діти і дорослі з животами два тижні по лікарам бігають.
І так все кругом, а люди будуть на диванах вчити як робити, ніяк, бо інакше нічого не виростиш а для себе стараєшся як найкраще.
Дякую Вам за коментар. Првду пишите, так само і біля мене, не знають пасічники куди тих бжіл дівать.
Правильно говорите. Нужно знать сроки ожидания действия препаратов которым обрьбатывать.
Геннадий, покажите, пожалуйста, как завязался весь виноградник. А то один одну форму просит показать, другой другую… Просим показать все формы. И, пусть видео будет долгим, не страшно)). Зато каждый увидит то, что он хотел бы увидеть и сравнить. Гарного вечора!
Доброго здоров'я. Можливо Антракноз. А може починається краснуха...
Більше на Краснуху схоже. Сінгента рекомендує Тіовіт Джет.
Альтернатива Свитчу: Тельдор или Скор+Хорус.
Об этом говорится на 3й минуте видео "Как лечить фузариоз, защита растерий от бактериальных грибов (Советует Агроэксперт Зиновия Елинская)"
Підтримую і додаю!
Світч = Хорус + Геокс -- ефект. 5+ б
Альтернатива:
Хорус -- 4,5 б.
Хорус + Скор -- 5 б.
Скала -- 4,5 б.
Флінт (Магнікур) Стар = Скала + Флінт -- 5 б.
Луна (Магнікур) Сенсейшн -- 4,5 б.
Луна Транквіліті -- 5+ б.
Тельдор (Магнікур Гарт) -- 4,5 б.
Міравіс -- 4 б.
Міравіс Прайм = Міравіс + Геокс -- 5+ б.
Сігнум/Белліс/Колліс -- 4,5 б.
Топсін-М + Стробі -- 3 б.
* Скала = Хорус (аналоги-одногрупники)
Може комусь розумному згодиться! Ну, а інші -- проходимо мимо, не забиваєио дурним голову.
@@alex-autumn_al Щиро дякую вам земляче за таку розлогу і випробувану на власному досвіді аналітику препаратів, мені як новачку у цій справі однозначно згодиться.!! Ще раз дякую!!! 🫶✊
Геннадий спасибо за обзор Преображения., смотрю вас постоянно, здоровья вам.
спасибо за
Дякую за відеоогляд. 😊
Дякую, що ділитесь ініормацією
Це схоже на Альтернаріоз
Оливкова плямистість
Сьогодні у себе теж помітив такі плями
Дякую за відео. Здоров'я вам
Дякую Вам за коментар.
Дякую вам за відео приємно вас дивитися
В прошлому році іменно таке і іменно на Алвікі .Обробки як завжди. Можливо попередньо не було примінено препарат по цій хворобі.
Добрий день, Геннадій.
Можливо я помиляюсь, але чула, як цю хворобу звуть "ржавчина". Вона вражає багато рослин. Виноград не виключення. Треба переглянути інфу.
Вам велико дякую за працю, за щирість, за те, що ділитись знаннями із нами - підписниками.
Усім миру, здоров'я та добра)
Дякую Вам за коментар.
У мене на винограднику теж таке перший раз зустрічаю в Полтавській обл
Раніше контроль був ,а зараз ніхто не контролює.Є квадріс який гарно працює.
У Польщі яблуневі сади обробляють 34 рази! Яблука ці потім - у всіх супермаркетах Європи - магазинери залюбки беруть, бо яблучка красиві і довго не псуються))) Звичайно, у домашніх умовах обробляти намагаємось якомога менше, "по мінімуму", аби тільки вберегти врожай, нехай з якимись втратами та не таке красиве буде. "Медяном" обробив помідори два тижні тому - профілактика фітофторозу, а сьогодні, після тижню дощів, у хід піде той самий "Ридоміл"))) - хоча помідори зараз зелені і красиві, без видимих проблем.
Зараз вийшов новий Ридоміл R з міддю, думаю попробувати.
Бачу, що багато листя винограду лежить під кущами. Розкажіть, будь-ласка, по можливості про свій підхід до освітлення грон(які листки видаляєте в які терміни).
у мене друга проблема. Деякі кусти не ростуть, Грона запилені, а побіг 30см і точка росту замерла
Можливі варіанти на мій погляд:
1.Ці кущі були сильно перегружені в минулому сезоні в поєднанні з низьким рівнем Азоту в грунті в кінці вегетації. Можливо, вдобавок, ще й хвороби або ранні заморозки пошкодили листя.
Тому ці рослини не сформували осінню достатніх запасів азотистих речовин у коренях і в багаторічній деревині. А саме за рахунок цих речовин відбувається розвиток винограду навесні: ріст тонкого поглинаючого коріння, розпускання бруньок, ріст пагонів, цвітіння, завязування ягід.
До початку цвітіння виноград взагалі НЕ СПОЖИВАЄ Азоту з грунту і живиться виключно минулорічними запасами! А їх майже немає. Тому пагони виросли рівно скільки, стільки вистачило і зупинились. І з грунту далі рослина споживати Азот теж не може -- не сформувались молоді тонкі корені (з тієї ж причини).
2. Надлишок Цинку. Він викликає повну зупинку росту. (Але це малоймовірно -- зупинились в рості б усі кущі).
"Забезпечити" надлишок цинку дуже легко, якщо використовувати фунгіциди, що містять його багато в собі. Наприклад Антракол, Мелоді Дуо, Полірам, Кабріо Топ, Пенкоцеб/Манзат, Рідоміл (Голд) МЦ або його дженерики (їх безліч!). А ще можна "усугбіть" Брексіл Мікс, в якому є неадекватно висока доза Цинку.
Дякую за увагу!
@@alex-autumn_al Дякую Вам за коментар. і за розгорнуте пояснення.
В мене таке буває,обриваю і все добре.Спочатку думав чорна пятнистість,але непоширюється
Чорна плямистість теж з'являється окремими вогнищами. і поширюється з них повільно.
@@alex-autumn_al можливо.я поширення ненаблюдав
Молодець
В нас найблище поле з якоюсь там соєю ледь в далечі видно не озброєним оком
Решта дикі не оброблювальні земні
Сусіди ділянки закинули ліси захоплюють і
То крику що бджоли загинули чи риба в сільському ставу на весь район
А що робиться де все ореться до горизонту навіть уявити важко
Добрый день, спасибо за видео информацию, мира и здоровья ✋
точно таку симптомі я найшла два дні назад на ряду огірків. Сьогодні весьряд огірків майже усох. лист просто в потеруху розтерла.о робити. незнаюЗакарпаття м Мукачево
Дякую Вам за коментар.
Гена т о е два варіанта,1. Щось набаламутили в бакових сумішах, 2 дійсно боляка, спробуй такій препарат як Амікон, працюе чудово. А листя вражене обірви, і утилізуй ( спали).
Я з вами повністю згодна, кому ,щось не так, ідіть мимо, шукайте де нічим не обробляють дерева, виноград та інше... Спасибі за відео
Дякую Вам за коментар.
Доброго вечора, квадріс на винограді срок очікування не 10 а 25 днів
Дякую Вам за коментар.
Щось схоже в мене було коли я додавала прилипач до препаратів для обробки винограду. Гадаю, що це хімічний опік.
Дякую Вам за коментар.
Доброго дня пане Генадій, я як у вас на грушах листя? А то в нашому регіоні все в крапочку ніби дійсно як опіки. Перший раз таке бачу.
Ходив обдивився все гуд.
Генадію дякую за відео.
Доброго дня. Чиста правда!!! Успіхів вам😊
Дякую вам за інформацію, а кому не подобається хай не дивляться відео і не читають
Дякую Вам за коментар.
Пане Геннадій добрий день , у мене на винограді почали скручуватися молоді листки на пагонах і на пасинках , наче як таке блюдце до гори ви вертаються і морщаться, не знаєте що це , Київська обл , Вижгородський район.
Можливо вітром гербіциду принесло.
@@gen_vin дякую вам .
Теж саме на Атосі...кущ був пошкоджений заморозком, наче став відновлюватись, на двух пагонах гронки з'явились. Було здорове листя і оце після затяжних дощів покрутило листя доверху...
Сода ж убиває гриби,може содою попробувати оббризгати?,щоб без хімії?
Я грішив у себе на винограднику що переборщив з хелат залізом.
Точно такий результат такі листи як Ви показуєте у мене на винограднику, точно така ситуація.
Я думав що це лишень в мене таке.
Значіть це не моя вина по кропінню.
Доречно зауважити що не на всіх моїх виноградниках теж виборочно такі хворі листи. винограді
А я думав,що хелат заліза не може зашкодити.хлороз на сливі кропив ним а залишок щоб не виливать використав на саджанці яблунь,4 шт вже висохли,починали з країв листків,зате слива зазеленіла).так що по зеленому листу він виходить що шкодить.
Геннадий, добрый день ! Может знаешь, что за напасть.. по лозе идут язвы красного цвета.. Не по всей, местами.. Такое впечатление, что кто-то прямо кусал.. В некоторых местах на месте язвы лоза отломилась.. Сначала грешил на градобоины.. Но град был давно, а повреждения новые
НЕ підкажу бо не бачив ще такого.
Що до оброкок ,дуже правильно сказано.Колись брат мене переконував ,поки на своїй шкурі не перевірив!
У нас теж така історія,Дніпропетровщина
Доброго дня.підкажіть як врятувати виноград від" мелкоузлія". Пагони не ростуть
САмомуб знать причину, казка не хоче рости.
Доброго дня , Сумька обл.Ромни , в позапрошлому році, зіткнувся точно з такою хворобою на винограднику, так само з крайнього куща пішла хвороба і перекинулася практично на всі кущі, в тому році з середини літа розпочав боротися з цією болячкою Косайдом, болячка була приглушена, з весни продовжую обробляти Косайдом, вже 5-6 обробок провів , покищо все добре, провів теж не одну безсонну ніч в інтернеті шукаючи відповіді , що за хвороба(альтернаріоз? Чорна плямистість) і як з нею боротися , звонив і до Маєра Володі і до Шпака
Забув сказати ці пятна і по ягоді поширюються , видозмінюючи і деформуючи її трохи. Болячка дуже стійка , перепробував більше десятка препаратів, поширюйте цю тему, всім гарних врожаїв
Дякую Вам за такий розгорнутий коментар, будем разом пробувати бороти цю недугу винограду.
@@VladShulga-uj8bt Бажаю здоров'я, Косайд 25 гр- 10літрів води, починав по 3-5 листку, зараз сиплю трохи більше 28-30гр. Успіхів
У меня такие пятна были в прошлом году на одном из старых кустов посаженного лет 20 назад названия которого не знаю. Я просто игнорировал их и все, никакого влияния на созревание ягоды это не оказало.
Дякую Вам за коментар.
Доброго дня. А фрегат гірше працює, я не зовсім зрозумів?
Може бути гербіцидний опік. Десь хтось обробляв щось гербіцидами, вітер йшов в сторону виноградника ,там де протяг там і опіки, в затишку цього не буде. Моє припущення.
Свіч купили, а пахне він Редомілом, точно знаю, бо теж купила. Щось якось препарати думаю не відрізняються. Розпіарений він, персик як хворів так і хворіє. У Вас 14-20 днів препарати, то скільки разів оброюляєте за сезон? Нічого так виходить. А Прєображеніє хворіє капець. А я тим, що Ви критикуєте 2-3 рази на сезон, то у кого більше хімії? ДУМАЙТЕ. Листочки схоже обпечені хімічно, але краще не гадайте, а зверніться до спеціалістів, нехай подивляться під мікроскопом, це надійно. . Не закликаю нікого ні до чого, але рахувати треба скільки разів обробляєте не біопрепаратами. Доречі живу в лісовій місцевосці, метрів 15 від винограду ростуть сосни, а обробок мало на "поганих" препаратах. Миру і врожаю.
Это ожоги,пораженные листья были больные,чем то обработали,и прижгли болезнь,это мое мнение.
дивно але деякі рослини маб угнітають грибки.наприклад агрус в мене пропав ч-з 10років але в батьків поряд з ожиною(яку ніколи не бризкали), а на землі лафант(від кашлю дітям) росте то кущ агруса не хворіє 20років а поряд труба з дощ водою з криші.хоча розсада агруса одна була в мене і батьків.Чи це просто співпало так.Як під персиками садили щоб менше грибків гостру траву ранню,що має смак цибулі+ часнику і перша після снігу її їдять. Куркуму горчичний порошок вже від шкідників деяких(як слизень).
Дякую Вам за такий розгорнений коментар.
Дякую за відео 🍇👍
Альтернаріоз сьогодні 26.06.у Маєра вийшло відео
Вишли ці фото експертам на Сенгенту, може вони щось конкретно скажуть.
Забув Водолій показати.
Дякую за відео.
Дякую Вам за коментар.
можливо бура пятнистость як на полуниці🤔
Цікаво вас слухати. Дякую за відвертість.
Може пошкодження морозом..?
Дякую за відео 🍇👏👏👏👏👏
Дякую Вам за коментар.
Добрый !Точно такой же лист на алвике(
Доброго дня!Зверніться до Моісеєнко Максима, може він знає.Як на мій погляд,то схоже на чорну плямистість ,як на розах.
Чорна плямистість на винограді -- це Фомопсис/Ескоріоз.
Він має зовсім інші симптоми.
Знаю це з власного досвіду.
Геннадий а фрегат ,что лечит,а то купила написано от всего.
Мілдью.
Таке саме знайшов два дні назад на саджанцю.
У мене на гарбузах такі коричневі плями
Не розумію чого очікування топаз по всьому - 20 днів а по огіркам 3 дні? Хлорокисміді мабуть буде по всьому. кавуни, дині, томати, полуниця, плодові дерева і виноград.
Наскільки я колись зрозумів, то у огірка дуже швидке ділення кліток та ріст, тому і розкладається фунгіцид набагато бистріше.
Це Альтернариоз.
Якщо з'явиться в мене, то спробую Ридоміл Голд R. В ньому є мідь.
Мідь то в ньому є, але її там мізер. Все інше -- наповнювач каолін! Препарат-пустишка! Майже така сама ситуція з Пергадо Р.
Коли треба саме Мідь, слід використовуати більш мідьмісткі препарати. Наприклад Курзат Р, в якому хлорокису міді в 5! разів більше ніж в РГ R, та майже в 3 рази, ніж в Пергадо Р.
Можливо так проявляється недостача фосфору.
Привіт виноградарям !В цьому році на моєму винограднику ніяких хвороб,ніяких забот,оприскувань,догляду.Все ок.Пройшов град,шквал і т.д.Перемолотив все,як мясорубка .Одні зрізані патики з лози лишились,один,два листочки,гронам і згадки нема.Житомирська область.Капець.
😭😭😭
Шкода, співчуваю.
Косайд 2000 теж гідроксид міді
Доброго дня,де і коли ви використ.косайд 2000?
@@oleksandr3335 я використовую косайд ранньою весною по всьому саду,це замість бордоської 3%рідини,рахую це нульовою обробкою
20 ягвд це гарне опилення?
Вітаю шановне панство !
Це - Альтерналіоз.
Порівняйте фото :
Дякую Вам за коментар.
Добрий вечір дякую за відео це дуже страшна болячка для лози і ягод якщо її мало краще обірвати листя і обовязково обробить.
Також можна обробити купоросом пів чайної ложки на 10л. води і обовязково прилипач бо будуть ожоги на листі.
Я думаю, что это результат взрывов и высыпания от них, а ещё были эти Африканские песчаные бури, после них листья были ужасные и чем-то припорошенные, пятна так и не прошли .
Дякую Вам за коментар.
Замість догляду ми знімаємо бурьяни в коліно😂