Gyönyörű ez a Mondeo! Nekem is kellene egy ilyen hibrid! A műsor szintén szuper! Színvonalas, jól magyarázó, érthető. Gratulálok! Csak így tovább! Sok balesetmentes kilométert kívánok! Ah nekem is kell egy ilyen! Már régóta tetszenek a Mondeok, főleg ez a széria! Gyönyörű kombi!
Sok örömet a kocsihoz! Kíváncsi vagyok, hogy ezzel is működik-e a hybrid assistant. Jó móka és meglepően sok adatot lehetne vele elővarázsni. Hajrá hypermiling :)
Béla mindenkitől elvárja, hogy tippeljen, csomó emberrel beszéltem akik ez erőmérő után sírtak könnyezve, hogy tippjük nem jött be a szomszédok, a gyermekeit az iskolában kiközösítették mert túlbecsűlte az autóját, sokan ezért az országot elhagyták, mások nevet váltottak. Béla nem tippelte meg, hogy mennyi lehet az autója teljesítménye. :D :D
Jól kitalált, kellemes autó lehet. Nekem tetszik is főleg ez a kivitel. Az meg igen érdekes, hogy a technológiát eredetileg együtt fejlesztette a Toyota és a Ford??
Igazából az eCVT-ben au tetszik nagyon, hogy a sima automataváltókhoz (már amelyik tényleg jól van hangolva) képest is még jobban tud hülyebiztosan vigyázni a motorra. Nem valósul meg véletlenül sem az alacsony fordulaton való erőltetés, így a fokozott kormosodás és a henger hasas kopása is enyhébb. A hirtelen terhelésváltásoktól is megkímélődik.
Igen egyetértek! Béla fényévekkel jobb vagy, mint a kollégád, de az Atkinson motort nem lett volna baj kihangsúlyozni, mert annak köszönhető a kicsi fogyasztás!
@@magyarteleviziohollandia3514 AZ Atkinson ciklus szerint működő belső égésű motor jellemzője, hogy nem állandó kompresszióviszonnyal működik és ezt változtatható lökethosszal valósítják meg, a fent említett motor nem ilyen. Az Atkinson -Miller ciklus szerint működő belső égésű motorok sajátossága a keresztáramú hengerfej, a szelepvezérlést szándékosan elfokolják, hogy a szívás ütem hosszabb legyen, ezzel a sűrítési ütem elején még nyitva van a szívószelep és ezzel próbálják az égési csúcsnyomást változtatni. Folyamatosan változó szívószelep vezérléssel ez jól szabályozható, az igazi előnye részterhelésen mutatkozik a normál Ottó ciklus szerint működő motorokhoz képest. Azt azért érdemes megjegyezni, hogyha a hatásfok növelésről van szó, akkor a hengerlekapcsolás sokkal hatékonyabb!!!!
Szeretnék infomációt kérni, hogy a képen látható autó milyen felszereltségű? Nekem is ilyen autóm van, de a középkonzol más elrendezésű (mások a gombok, levegő és ülésfűtés gombok stb.) és az autó képe a kijelzőn kombi helyett egy szedán, pedig kombi az autó.
Ford adta el a Toyotának? Az eCVT alapja ha jól tudom orosz eredetű, és a Ford jó kérdés mikor kapcsolódott be, erről nem igazán lehet olvasni, lehetne írni róla valami részletesebb cikket is
@@bergergerhart9132 Egy igazi rosszfiúval van dolgunk! Tudod mit? Inkább hívd ide anyut segíteni, hogy több vitakészség legyen benned mint egy 4 évesé :D
De nagyon nem tartja az árát, 6millióèrt 2019 est kapsz, ettől függetlenül nekem is nagyon tetszenek, és ha autóra lenne szükségem én is elgondolkodnèk rajt
Erdekes meres volt. Nagyon erdekes lenne egy Lexus GS450h mert eddig ugy tudtam nem lehet lemerni de ha jol ertem nagyon hasonlo a szerkezet a mondeo-ehoz csak a leptek nagyon mas
Egy pontosítás, a bolygómű áttétele nem változik, a fogaskerekek azért ezt fixen megadják, csak a fordulatszám van variálva, ahogy az el is hangzik. Ezért sajnos az a 300Nm az mindig annyi (plusz a végáttétellel felszorozva), még alacsony sebességnél is. Egy kézi vagy automata, vagy akár fokozat nélküli de mechanikus váltóval szerelt autónál alacsony fokozatban sokkal jobban felszorzódik ez a nyomaték, ezért azok ott jobban is gyorsulnak. Az össz teljesítmény egyszerűen származtatható: motor teljesítménye kW-ban + akkumulátor pakk teljesítménye kW-ban (- a veszteségek, de szerintem ezt a katalógus szépítése miatt nem adják meg) = össz teljesítmény kW-ban, majd ez átváltva LE-re. Az elektromos motoroknak hiába nagy a teljesítménye, csak annyit tudnak pluszban beletenni a rendszerbe, amennyit az akkumulátortól kapnak. Én kíváncsi lennék egy normál benzines vagy dízel autó hasonló görbéire, ahol nincs vissza származtatva a főtengelyre a teljesítmény, hanem csak a keréken mért nyomatékok és teljesítmény adat van rajta.
"Egy pontosítás, a bolygómű áttétele nem változik" Már hogyne változna, ettől fokozatmentes az erőátvitel. Egy Prius 2 például 1500-as motorfordulattal 0-120 között bármennyivel haladhat.
"Én kíváncsi lennék egy normál benzines vagy dízel autó hasonló görbéire, ahol nincs vissza származtatva a főtengelyre a teljesítmény, hanem csak a keréken mért nyomatékok és teljesítmény adat van rajta." Minden mérés így zajlik! Nézd meg a különböző színű görbéket! A bolygómű áttétele változik! Nyilván a 3 elemének a szögsebességeitől. Az alapáttétele az nem változik, de ez csak 1 a sok áttételéből!
De, vissza lehet számolni: Teljesítmény = Nyomaték * fordulatszám (P=M*rpm) Csak szépen le kellene deriválni a teljesítménygörbét. Akkor megkapnánk a direkt fokozatban elvileg mérhető nyomaték-egyenértéket (amúgy a pad nyomatékot, azaz a generátorán áramot mér, tehát ez a közvetlen adat). Az, hogy nem lehet kiszedni belőle, a pad szoftverének a hiányossága. Abban igaz, hogy a fix fordulaton járó motorhoz nem tudjuk megmondani, de hát a teljes hajtásláncról van szó, ahhoz pedig igen.
"Teljesítmény = Nyomaték * fordulatszám" Ezt hol tanultad? Aztán meg az autóban egy fokozatmentes nyomatékosztó van, féküzemben generátorként működő villamos géppel és a benzinmotor kiiktatásával, kíváncsi lennék arra a deriválásra...
A képlet nem helyes és izgalmas lenne a nyomaték meghatározása. Kb. féltengely nyomatékot tudnál, de azt meg minek? Nem lenne mivel összehasonlítani. Szinte a vonóerőhöz jutunk ezzel a logikával.
@@2103i Igen, a későbbi összehasonlításhoz már elég csak a mért teljesítmény. De az, hogy „nem lehet kiszámítani“, az nem igaz. És egy nem hibriddel való összehasonlítás miatt azért érdekes is lenne.
@@hunormester A hagypmányos belsőégésűnél a direktben mérve lenne helytálló a görbe, mert akkor nem kellene korrigálni a váltó áttételével az eredményt.
Ez egy szép és jó autó, persze nem ebben a színben, szerencsére ritkán is látni így az utakon. Nagyfeszültségről szó sincs, ez nagy butaság. A nagyfeszültség 35 ezer (!) Volt felett kezdődik, de még csak nem is középfeszültség, mert az 1000V felett lenne. Ez kisfeszültéségű rendszer.
Már majdnem megkérdezném hogy Bélába' kinek a mizéjét tisztelhetjük..fiatal sihedereknél nem, de a hétfő esti adászüneten felnőtt vén hülyéknél gáz a tempó, célszerű lenne bemutatni. Vagy csak lemaradtam vén hülyeként róla? Igazából mindenről lemaradok, lehet az a cél hogy ne tudj semmit.
Azért van itt baj....a nyomatékot nem tudod mihez viszonyítani? A pad forgómozgásból nyomatékot mér és nem teljesítményt és azt a nyomtékból származtatják. Azt nem tudja a pad megmondani, hogy a nyomaték a belsőégésű motorból vagy a villanymotorból származik, de azt pontosan tudja milyen kerékfordulatszámhoz mekkora nyomaték tartozik, a hajtási veszteséget szintén nehéz értelmezni, de az sem lehetetlen.
"Azért van itt baj....a nyomatékot nem tudod mihez viszonyítani?" Persze hogy nem, mivel padlógázra azonnal maximális fordulatra pörög fel a benzines. Nem tűnt fel, hogy a diagram vízszintes tengelyén nem a motorfordulat szerepel?
@@bg11LL Olvasd el amit írtam és próbáld meg értelmezni. Azt nem tudja mérni a pad egy hibrid hajtásláncnál, hogy éppen a benzinmotor mennyit tesz bele és mennyit az elektromos hajtás, a tengelyre átvitt nyomatékot méri és annak fordulatszámát. CVT váltóval szerelt járművet eleve nehéz mérni, mert nincs állandó konkrét áttétel a motor és a kerekek között, nincs LOCK DOWN, az aktuális áttétel csak közelítőleg számítható ki és a SLIP is jelentős lehet.
@@zerkovitzzoltan2182 Te nem érted, ember. "a tengelyre átvitt nyomatékot méri és annak fordulatszámát" A pad a vonóerőt tudja mérni és a sebességet, de ebből nem lehet nyomatékgörbét felvenni, mivel a benzinmotor fordulata állandó.
@@bg11LL A pad nem erőt mér hanem nyomatékváltozás hatására létrejövő szöggyorsulást, minden gyorsuló forgómozgásnál ezek a változó amit mérhetünk, ha már a saját tengelye körül forog a test. A padot azért kell a mérés elején beállítani, mert a tehetetlenségi nyomaték hatását nem akarjuk számításba venni, ehhez a padot kalibrálni kell. Nyomatékból erőt lehet származtatni ha erőkart(kerék átmérő) ismered, de erőt sehol nem mérnek forgó mozgásnál. Mindez egyszerű fizika, sokan nincsenek tisztában az alapokkal. A mérés során a pad tengelyét elektromosan terhelik, és a pill mért áramerősségből számítják a leadott teljesítményt. Ha az autó belsőégésű motorja állandó fordulatszámon üzemel és az áttétel változik a mérés közben akkor nem motor fordulat számából hanem kerék fordulatszámának változásából (időegység változó) vagyis a szöggyorsulásból származtatják a teljesítményt. :)
@@zerkovitzzoltan2182 Te most a konkrét MAHA LPS 3000 padról beszélsz, vagy a mágnesfék nélküli padokról? Azért kérdezem, mivel ez a pad állandó fordulatszámon is képes mérni, amikor is semmiféle szöggyorsulás nincs, a nyúlásmérő egység által szolgáltatott adatból az erőkar segítségével kerül számításra a keréken ébredő forgatónyomaték. Mivel a mérések során két dologra kíváncsi mindenki : 1., teljesítmény- (és nyomaték) görbe a fordulatszám függvényében 2., maximális leadott teljesítmény Ezek közül az első az, ami nem mérhető és én erről beszéltem.
Közös fejlesztés a Forddal? Aztán a Ford mindent eladott a Toyotának...? Hahaha..... Nyílván a Ford találta ki eleve az egészet, nem? Ez a “csoda” az eddig eltelt 16 év alatt, amióta ez a rendszer csak nálunk jelen van, miért nem derült ki? Én eddig azt hittem ez egy hiteles forrás.... Viccnek azért jó volt! 😊😊😊😊😊 Amúgy határozott fejlődés van, mert nemrég még a Prius 3-t, - ami full ugyanez a technika - nem tudták meg se mérni. Mindegy,.... úgyis egy szar nap volt....
Legyen így, de hol volt eddig ez az infó? Több évtizede fut már ez a rendszer, mármint az alapgondolata. Egész egyszerűen nem életszerű, hogy egy gyártó 20 év piaci siker után jön rá, hogy “ja, igen-igen, én is ott voltam, én is segítettem, sőt, már a kezdetektől”. Ennek egész egyszerűen nincs realitása, egy erősen profitorientált világban, mint a járműgyártás, meg különösen nem. A Ford próbál felszállni a vonatra, ami majdnem elment mellette, ennyi van mögötte.
Nyugodj meg, a Mondeoban a hajtó villanymotor maximális forgatónyomatéka 240 Nm. És van még benne egy 2 literes benzines. Egyébiránt milyen jelentősége van annak a 300 Nm-nek?
Ez egy öntöltő hibrid aminek soha nem merül le az akkuja, mert a menedzsment rendszer nem engedi. 50% körül tarjta minden esetben. Szóval mindig van annyi benne, hogy a gyorsításba bele tudjon segíteni.
Brutál drága a 11 és fél misis árával. ez 3-4 millióval drágább, mint egy Hyundai Ioniq vagy tojoda korolla, és azoknál semmiképp sem jobb taknyológia. Tudom, ez mondeó... két centivel hosszabb.
@@2103i hát igen, csak sajnos a Fóqszból meg nincsen hibrid. Így aki Fjordból akar hibridet, az kénytelen lesz egy fél kategóriával nagyobb ótót megvenni. Szerintem ez hiba, abban a szegmensben sokkal kevesebb embert érdekel a hibridség.
@@Surmoka Majd bővülnek. Toyota is csak Priussal adta a hybridet kezdetben, most meg már elég sok modelljükben megtalálható, Yaristól kezdve a Camry-ig.
Azért azzal vitatkozék,hogy mennyire takarékosabb a dieselnél.Nekem euro 3-as 1.9-es motoros Dieselem van városba kívülre mindenhova és 4.5-5 litert eszik rendesen hajtva.Ez a Mondeo 7 liter körül eszik pille könnyű lábbal.
@@p.o.photos Álló motorral megy benne a klíma? Mennyit megy tisztán villannyal? Nem szarozta a dízeledet senki. Nekem az is van, meg hibrid is, mind a kettő jó, csak a dízel egy alkatrésztemető ehhez képest.
Ezek a hibridek mind2 világ negatívumait tartalmazzák: van bennük belső égésű olajszörny is, elektromos motor is kis akkuval - bonyolult rendszer, a simán e-autó sokkal egyszerűbb és hatékonyabb lenne...
@@hunormester Sajnos sok ember úgy kommentel, hogy a leghaloványabb lila fingja sincs a technikáról, csak fejben levezette magának hogy benzines = egyszerű, villany = egyszerű, benzin+villany = bonyolult. Kihagyta a képletből, hogy a benzinmotor és a kerék között még vannak dolgok, továbbá a benzinesen is akadnak segédberendezések. Az ilyenek láttak vajon váltót, legalább képen?
Sajnos ez egy automata váltóval szerelt darab. Nem is nézem tovább, mert én szeretek váltani és a manuálisról szeretnék hallani inkább. Az automata elveszi a vezetés élményét és elkényelmesít, plusz ha meghibásodik, vontatni sem ajánlott a kocsit.
Ha bővebben olvasnál erről az autóról, itt megteheted:
totalcar.hu/magazin/technika/2020/11/20/eromero_ford_mondeo_hybrid_2_0/
Mérésre szánt auto jelentkezeset milyen cimre lehet kuldeni?:)
Zseniális ez a felkészültség, ez az előadásmód, minden! Bárcsak több videóban szerepelne, teszteken stb.
Nagyon fasza ez az autó, és nagyon szimpatikus Béla is. Jó a műsor!
Gyönyörű ez a Mondeo! Nekem is kellene egy ilyen hibrid! A műsor szintén szuper! Színvonalas, jól magyarázó, érthető. Gratulálok! Csak így tovább! Sok balesetmentes kilométert kívánok!
Ah nekem is kell egy ilyen! Már régóta tetszenek a Mondeok, főleg ez a széria! Gyönyörű kombi!
Tök jó, hogy kitörtetek a régi skatulyákból és sablonokból, jót tett az egész műsor hangulatának
Érdekes mérés volt és nem mellékesen szép az autó. Nagyon jól néz ki ez a széria - főleg így kombi kivitelben guszta.
És egyébként nagyon jó ára van a hasznaltpiacon is😁
@@kristofszundi3825 Kéne jó áron egy ilyen kombi, mutatnál néhányat?
A Belank azert mar eleg jol nyomja!👌🏼Belaink az urban...gratula✌✌✌
És tippelni ki fog?
+ Elégedett vagy az eredménnyel? 😉
Valami tuning esetleg a jövőben??? XD
+1
Nagyon élvezhető színvonalas, előadás volt.
Sok örömet a kocsihoz! Kíváncsi vagyok, hogy ezzel is működik-e a hybrid assistant. Jó móka és meglepően sok adatot lehetne vele elővarázsni. Hajrá hypermiling :)
Köszi Béla! Végre valaki, aki ért is az autókhoz, nem csak újságot ír :) (Sárga)
Sziasztok... egy Toyota RAV4 Hybrid AWD (2017-es) bevállaltok ? jó összehasonlítás lenne ;)viszem ha ok a részetekről :)
Még így is,hogy az akku pack elfoglalja a csomagtér egy részét simán be tudnám tenni a Swiftemet egy az egyben a csomagtartóba! :))
Fantasztikus ez az autó nem semmi :)
Jól összerakott epizód.Gratula Béla👍
Egyre jobb ez Bela, csak igy tovabb.
Szép ez az autó
Béla mindenkitől elvárja, hogy tippeljen, csomó emberrel beszéltem akik ez erőmérő után sírtak könnyezve, hogy tippjük nem jött be a szomszédok, a gyermekeit az iskolában kiközösítették mert túlbecsűlte az autóját, sokan ezért az országot elhagyták, mások nevet váltottak. Béla nem tippelte meg, hogy mennyi lehet az autója teljesítménye. :D :D
Jól kitalált, kellemes autó lehet. Nekem tetszik is főleg ez a kivitel.
Az meg igen érdekes, hogy a technológiát eredetileg együtt fejlesztette a Toyota és a Ford??
Toyota fejlesztette, Ford megvette a licenszet tudtommal
@@petermolnar8667 Èn is úgy tudom,hogy a Ford ès mèg sok más is megvette. Lehet csak egy nyelv botlás volt a fordított felállás.
Béla úgy tud magyarázni száraz adatokat és technikai dolgokat, hogy oda figyelek és még értem is! :D
Igazából az eCVT-ben au tetszik nagyon, hogy a sima automataváltókhoz (már amelyik tényleg jól van hangolva) képest is még jobban tud hülyebiztosan vigyázni a motorra. Nem valósul meg véletlenül sem az alacsony fordulaton való erőltetés, így a fokozott kormosodás és a henger hasas kopása is enyhébb. A hirtelen terhelésváltásoktól is megkímélődik.
Igen egyetértek! Béla fényévekkel jobb vagy, mint a kollégád, de az Atkinson motort nem lett volna baj kihangsúlyozni, mert annak köszönhető a kicsi fogyasztás!
Nem Atkinson motor, hagyományos belső égésű motor amit Atkinson ciklus szerint működtetnek, így pontos!!!!
@@zerkovitzzoltan2182 tehát nem hagyományos belsőégésű motor, hanem Atkinson rendszerű! :)
@@magyarteleviziohollandia3514 AZ Atkinson ciklus szerint működő belső égésű motor jellemzője, hogy nem állandó kompresszióviszonnyal működik és ezt változtatható lökethosszal valósítják meg, a fent említett motor nem ilyen. Az Atkinson -Miller ciklus szerint működő belső égésű motorok sajátossága a keresztáramú hengerfej, a szelepvezérlést szándékosan elfokolják, hogy a szívás ütem hosszabb legyen, ezzel a sűrítési ütem elején még nyitva van a szívószelep és ezzel próbálják az égési csúcsnyomást változtatni. Folyamatosan változó szívószelep vezérléssel ez jól szabályozható, az igazi előnye részterhelésen mutatkozik a normál Ottó ciklus szerint működő motorokhoz képest. Azt azért érdemes megjegyezni, hogyha a hatásfok növelésről van szó, akkor a hengerlekapcsolás sokkal hatékonyabb!!!!
@@zerkovitzzoltan2182 nagyon köszönöm, de tudom ezeket az információkat, sőt volt ilyen autóm is!
Kellemes Karácsonyt!
@@magyarteleviziohollandia3514 Viszont!!!!
Valaki jelentkezzen már egy 2.5-es Mazda 6-tal (2019,2020). Nagyon érdekelne.
Szeretnék infomációt kérni, hogy a képen látható autó milyen felszereltségű? Nekem is ilyen autóm van, de a középkonzol más elrendezésű (mások a gombok, levegő és ülésfűtés gombok stb.) és az autó képe a kijelzőn kombi helyett egy szedán, pedig kombi az autó.
A küszöbök és a hűtőrács alapján ST-Line felszereltség.
Ford adta el a Toyotának?
Az eCVT alapja ha jól tudom orosz eredetű, és a Ford jó kérdés mikor kapcsolódott be, erről nem igazán lehet olvasni, lehetne írni róla valami részletesebb cikket is
Dugulj be
@@bergergerhart9132 Egy igazi rosszfiúval van dolgunk!
Tudod mit? Inkább hívd ide anyut segíteni, hogy több vitakészség legyen benned mint egy 4 évesé :D
@@opalrx7 Másodszorra is dugulj be! Harmadjára nagyon csúnyát fogok írni, azt inkább ne várd meg :)
@@bergergerhart9132 ... hátha harmadjára Anyu segítene valami szaftos nyaklevest adni ;) kíváncsi vagyok
A porszívómnak szebb hangja van :D
Oké. Biztosan mondtátok már, de mizu a háttérben lévő 5-össel? Kié és miért van ott már egy jó ideje?
Adam Vigh Régebben már azt is megmérték, keress vissza
A főnök autója, gondolom nincs más hely, ahol tartsa.
Ahh W12...
Abban hol lehet a "duplaturbó?"
@@kmicar azt mondta “duplavé 12” nem dublaturbó
@@TestDriveFan Megnéztem megint. Igaz
Jót mutat a forma. Hányas évjárat ez?
2020
Nekem nagyon tetszenek ezzek a mondeok, menyibe kerül egy ilyen?
MONDEO
11 395 000 Ft -tól listaáron *
Hibrid
De a ford.hu-n bármikor te is megnézheted.
@@NitroCyde Kösz
De nagyon nem tartja az árát, 6millióèrt 2019 est kapsz, ettől függetlenül nekem is nagyon tetszenek, és ha autóra lenne szükségem én is elgondolkodnèk rajt
@@laszlosebestyen5049 És biztos, hogy az is hibrid? Szerintem az csak simán benzines lesz.
Hát én is sima benzinesbe vennék
Nem olyan rossz ez a bemondo.. Kicsit hianyoltam a kopaszt de mar ot is szivesen nezem
"Bemondó" LOL
Bar csak tudnám akik dislájkoltak,mit éreztek közben...
sztem hogy nekilépsz és csak pörög a motor mint a barom és nem változik semmi, elég lehangoló
@@admslayer2 A sebesség változik. Te nem azért szoktad lenyomni a gázpedált?
Semmit, az autómentes napokat!!!
Ez csak néhány diszlájksziás ember :)
1.8 tdci-t.
Pont pár órája jutott eszembe az Escort EHV, hogy meg kellene próbálni valamit előtúrni róla a neten.
Erdekes meres volt. Nagyon erdekes lenne egy Lexus GS450h mert eddig ugy tudtam nem lehet lemerni de ha jol ertem nagyon hasonlo a szerkezet a mondeo-ehoz csak a leptek nagyon mas
Jól tudtad, értelmesen nem lehet lemérni.
jól értem a hajtás működését? tolatni nem tud, csak villanymotorból? akkor ha lemerül a nagyfesz. akksi, akkor nem tud kitolatni a parkolóból?
Akkor beindul a benzinmotor generátort hajtva és kitolatsz a villanymotorral.
Nem jól érted. Nem merül le, másrészt az egyik villamos gép áramot termel a másiknak és máris tud tolatni.
Egy pontosítás, a bolygómű áttétele nem változik, a fogaskerekek azért ezt fixen megadják, csak a fordulatszám van variálva, ahogy az el is hangzik. Ezért sajnos az a 300Nm az mindig annyi (plusz a végáttétellel felszorozva), még alacsony sebességnél is. Egy kézi vagy automata, vagy akár fokozat nélküli de mechanikus váltóval szerelt autónál alacsony fokozatban sokkal jobban felszorzódik ez a nyomaték, ezért azok ott jobban is gyorsulnak.
Az össz teljesítmény egyszerűen származtatható: motor teljesítménye kW-ban + akkumulátor pakk teljesítménye kW-ban (- a veszteségek, de szerintem ezt a katalógus szépítése miatt nem adják meg) = össz teljesítmény kW-ban, majd ez átváltva LE-re. Az elektromos motoroknak hiába nagy a teljesítménye, csak annyit tudnak pluszban beletenni a rendszerbe, amennyit az akkumulátortól kapnak.
Én kíváncsi lennék egy normál benzines vagy dízel autó hasonló görbéire, ahol nincs vissza származtatva a főtengelyre a teljesítmény, hanem csak a keréken mért nyomatékok és teljesítmény adat van rajta.
"Egy pontosítás, a bolygómű áttétele nem változik"
Már hogyne változna, ettől fokozatmentes az erőátvitel. Egy Prius 2 például 1500-as motorfordulattal 0-120 között bármennyivel haladhat.
"Én kíváncsi lennék egy normál benzines vagy dízel autó hasonló görbéire, ahol nincs vissza származtatva a főtengelyre a teljesítmény, hanem csak a keréken mért nyomatékok és teljesítmény adat van rajta." Minden mérés így zajlik! Nézd meg a különböző színű görbéket! A bolygómű áttétele változik! Nyilván a 3 elemének a szögsebességeitől. Az alapáttétele az nem változik, de ez csak 1 a sok áttételéből!
Egy Volvo V60 phevet megnéznék, ott pont úgy van megoldva az összkerékhajtás, hogy elől 2.4 dízel, hátul elektromos hajtás van.
Mint a peugeot meg a 2010es evekben...
De, vissza lehet számolni: Teljesítmény = Nyomaték * fordulatszám (P=M*rpm)
Csak szépen le kellene deriválni a teljesítménygörbét. Akkor megkapnánk a direkt fokozatban elvileg mérhető nyomaték-egyenértéket (amúgy a pad nyomatékot, azaz a generátorán áramot mér, tehát ez a közvetlen adat). Az, hogy nem lehet kiszedni belőle, a pad szoftverének a hiányossága.
Abban igaz, hogy a fix fordulaton járó motorhoz nem tudjuk megmondani, de hát a teljes hajtásláncról van szó, ahhoz pedig igen.
"Teljesítmény = Nyomaték * fordulatszám" Ezt hol tanultad?
Aztán meg az autóban egy fokozatmentes nyomatékosztó van, féküzemben generátorként működő villamos géppel és a benzinmotor kiiktatásával, kíváncsi lennék arra a deriválásra...
A képlet nem helyes és izgalmas lenne a nyomaték meghatározása. Kb. féltengely nyomatékot tudnál, de azt meg minek? Nem lenne mivel összehasonlítani. Szinte a vonóerőhöz jutunk ezzel a logikával.
@@hunormester Ez így nem igaz, mivel a meghajtás lehet tisztán elektromos, tisztán benzines és a kettő tetszőleges keveréke.
@@2103i Igen, a későbbi összehasonlításhoz már elég csak a mért teljesítmény. De az, hogy „nem lehet kiszámítani“, az nem igaz.
És egy nem hibriddel való összehasonlítás miatt azért érdekes is lenne.
@@hunormester A hagypmányos belsőégésűnél a direktben mérve lenne helytálló a görbe, mert akkor nem kellene korrigálni a váltó áttételével az eredményt.
Minden A8 alumínium kezdve az első D2 szériával
Ez egy szép és jó autó, persze nem ebben a színben, szerencsére ritkán is látni így az utakon. Nagyfeszültségről szó sincs, ez nagy butaság. A nagyfeszültség 35 ezer (!) Volt felett kezdődik, de még csak nem is középfeszültség, mert az 1000V felett lenne. Ez kisfeszültéségű rendszer.
Annyiban nagyfeszültség, hogy bő 200V nagyobb, mint 12.
@@bg11LL Szóval nem törpe feszültség.
@@Gpety3355 Jájá. Nem szabad ész nélkül tapogatni.
@@bg11LL Bizony nem, azt senkinek nem ajánlom.
Nagyfeszültség 250 voltnál nagyobb elektromos feszültség... És szerintem olvass utána a nagyfeszültségű hajtásrendszereknek, te kis okostóni. :D
Mennyi lett? Asszem elaludtam kicsit.
Na ez érdekes volt! Ha tud tiszta elektromos üzemet azt is lemérhettétek volna!
Hogyan? Ha padlót nyomsz, azonnal elindítja a benzinest.
@@bg11LL F56-os biztosítékot kell kivenni! Szerintem
@@2103i Megy is vészüzembe....
Szerencsére nem! Csak amikor lemerül(és közelben van) az akku.
Az A8 ra kiváncsi vagyok 😀
Ez akkor is lassabb lesz mint egy benzines mert dög nehéz, az aszfalton az is számít... és a kanyarokban is.
Pontosan ugyanannyi a tömege, mint az 1,5-ös benzinesnek automata váltóval.
Szép járgány, de azt hiszem, nem cserélném le a jó öreg Mk2-es Mondeomra 😀
Éljen a 2.5 V6, nagy fogyasztás, nagy környezetszennyezés 😂😂😂
Nem pihentetjük a váltón a kezünket 🙂😉
Nincs benne váltó...
Már majdnem megkérdezném hogy Bélába' kinek a mizéjét tisztelhetjük..fiatal sihedereknél nem, de a hétfő esti adászüneten felnőtt vén hülyéknél gáz a tempó, célszerű lenne bemutatni. Vagy csak lemaradtam vén hülyeként róla? Igazából mindenről lemaradok, lehet az a cél hogy ne tudj semmit.
Ford Sierrás erőmérőt keresed!
@@CK47CD Abból csak az derült ki számomra, hogy Gőbi végleg ki, Bééla be.
Azért van itt baj....a nyomatékot nem tudod mihez viszonyítani? A pad forgómozgásból nyomatékot mér és nem teljesítményt és azt a nyomtékból származtatják. Azt nem tudja a pad megmondani, hogy a nyomaték a belsőégésű motorból vagy a villanymotorból származik, de azt pontosan tudja milyen kerékfordulatszámhoz mekkora nyomaték tartozik, a hajtási veszteséget szintén nehéz értelmezni, de az sem lehetetlen.
"Azért van itt baj....a nyomatékot nem tudod mihez viszonyítani?"
Persze hogy nem, mivel padlógázra azonnal maximális fordulatra pörög fel a benzines. Nem tűnt fel, hogy a diagram vízszintes tengelyén nem a motorfordulat szerepel?
@@bg11LL Olvasd el amit írtam és próbáld meg értelmezni. Azt nem tudja mérni a pad egy hibrid hajtásláncnál, hogy éppen a benzinmotor mennyit tesz bele és mennyit az elektromos hajtás, a tengelyre átvitt nyomatékot méri és annak fordulatszámát. CVT váltóval szerelt járművet eleve nehéz mérni, mert nincs állandó konkrét áttétel a motor és a kerekek között, nincs LOCK DOWN, az aktuális áttétel csak közelítőleg számítható ki és a SLIP is jelentős lehet.
@@zerkovitzzoltan2182 Te nem érted, ember.
"a tengelyre átvitt nyomatékot méri és annak fordulatszámát"
A pad a vonóerőt tudja mérni és a sebességet, de ebből nem lehet nyomatékgörbét felvenni, mivel a benzinmotor fordulata állandó.
@@bg11LL A pad nem erőt mér hanem nyomatékváltozás hatására létrejövő szöggyorsulást, minden gyorsuló forgómozgásnál ezek a változó amit mérhetünk, ha már a saját tengelye körül forog a test. A padot azért kell a mérés elején beállítani, mert a tehetetlenségi nyomaték hatását nem akarjuk számításba venni, ehhez a padot kalibrálni kell. Nyomatékból erőt lehet származtatni ha erőkart(kerék átmérő) ismered, de erőt sehol nem mérnek forgó mozgásnál. Mindez egyszerű fizika, sokan nincsenek tisztában az alapokkal. A mérés során a pad tengelyét elektromosan terhelik, és a pill mért áramerősségből számítják a leadott teljesítményt. Ha az autó belsőégésű motorja állandó fordulatszámon üzemel és az áttétel változik a mérés közben akkor nem motor fordulat számából hanem kerék fordulatszámának változásából (időegység változó) vagyis a szöggyorsulásból származtatják a teljesítményt. :)
@@zerkovitzzoltan2182 Te most a konkrét MAHA LPS 3000 padról beszélsz, vagy a mágnesfék nélküli padokról?
Azért kérdezem, mivel ez a pad állandó fordulatszámon is képes mérni, amikor is semmiféle szöggyorsulás nincs, a nyúlásmérő egység által szolgáltatott adatból az erőkar segítségével kerül számításra a keréken ébredő forgatónyomaték.
Mivel a mérések során két dologra kíváncsi mindenki :
1., teljesítmény- (és nyomaték) görbe a fordulatszám függvényében
2., maximális leadott teljesítmény
Ezek közül az első az, ami nem mérhető és én erről beszéltem.
Közös fejlesztés a Forddal? Aztán a Ford mindent eladott a Toyotának...?
Hahaha.....
Nyílván a Ford találta ki eleve az egészet, nem?
Ez a “csoda” az eddig eltelt 16 év alatt, amióta ez a rendszer csak nálunk jelen van, miért nem derült ki?
Én eddig azt hittem ez egy hiteles forrás....
Viccnek azért jó volt! 😊😊😊😊😊
Amúgy határozott fejlődés van, mert nemrég még a Prius 3-t, - ami full ugyanez a technika - nem tudták meg se mérni.
Mindegy,.... úgyis egy szar nap volt....
Az biztos, hogy közös fejlesztés, mert pár évig együtt dolgoztak rajta a Toyotával. Az, hogy mit ki adott el kinek, azt már nem tudom.
Legyen így, de hol volt eddig ez az infó? Több évtizede fut már ez a rendszer, mármint az alapgondolata. Egész egyszerűen nem életszerű, hogy egy gyártó 20 év piaci siker után jön rá, hogy “ja, igen-igen, én is ott voltam, én is segítettem, sőt, már a kezdetektől”. Ennek egész egyszerűen nincs realitása, egy erősen profitorientált világban, mint a járműgyártás, meg különösen nem. A Ford próbál felszállni a vonatra, ami majdnem elment mellette, ennyi van mögötte.
Kopjetek le de ma 300nm kozel egy darab 1.5 motorbol hoznak ki. Es mielott jonnetek nem 1et ismerek 300e-n tul es koszoni jol van.
Nyugodj meg, a Mondeoban a hajtó villanymotor maximális forgatónyomatéka 240 Nm. És van még benne egy 2 literes benzines.
Egyébiránt milyen jelentősége van annak a 300 Nm-nek?
Azért egy hybrid hajtású autót nem toyotával bemutatni nagy hiba...
Majd lesz olyan is. Ez a műsorvezető cégesautója, tesztnek jó volt, hogy tudják-e mérni a hybrideket.
Érdekes mérés , kíváncsi voltam.
Azért lehetett volna egy mérés le merült akkuval is.
Hogy meríted le?
@@bg11LL mondjuk úgy hogy teljesítményt veszel ki belőle . Ergo intenzív gyorsítás .
Ne gondold azt hogy állandóan teljesen fel van töltve .
Ez egy öntöltő hibrid aminek soha nem merül le az akkuja, mert a menedzsment rendszer nem engedi. 50% körül tarjta minden esetben. Szóval mindig van annyi benne, hogy a gyorsításba bele tudjon segíteni.
@@BEci151 40-80% között tartja a töltöttséget, egy ilyen mérésre, vagy egy gyorsításra mindig képes.
@@bg11LL nem biztos ,Prius csoportból nem ez jön le.
Brutál drága a 11 és fél misis árával.
ez 3-4 millióval drágább, mint egy Hyundai Ioniq vagy tojoda korolla, és azoknál semmiképp sem jobb taknyológia.
Tudom, ez mondeó... két centivel hosszabb.
Az egy 39-40 centivel rövidebb autó! 1,6 vs. 2,0 141 Le vs. 187 Le Szerintem az egy Focus méret!
@@2103i hát igen, csak sajnos a Fóqszból meg nincsen hibrid.
Így aki Fjordból akar hibridet, az kénytelen lesz egy fél kategóriával nagyobb ótót megvenni. Szerintem ez hiba, abban a szegmensben sokkal kevesebb embert érdekel a hibridség.
@@Surmoka Majd bővülnek. Toyota is csak Priussal adta a hybridet kezdetben, most meg már elég sok modelljükben megtalálható, Yaristól kezdve a Camry-ig.
Azért azzal vitatkozék,hogy mennyire takarékosabb a dieselnél.Nekem euro 3-as 1.9-es motoros Dieselem van városba kívülre mindenhova és 4.5-5 litert eszik rendesen hajtva.Ez a Mondeo 7 liter körül eszik pille könnyű lábbal.
Inkább fogyasson a verda, de közel 200 le-vel ne ezt tudja:
Gyorsulás 100 km/h-ra:9,2 s
Végsebesség:187 km/h
CVT váltó
Mennyivel gyorsul jobban a 180 lovas dízel?
kapható más motorral is, vedd azzal...
9,9 és 190 lovas
@@bg11LL Octi RS dízel 184 LE, 0-100 megvan 7-8s között, ja s 235 a vége, fogyasztása 130-nál 6,2l/100km 110-nél 5l/100km 90-nél 3,8l/100km 50-nél 4,2 l/100km - "szardízel" :D
@@p.o.photos Álló motorral megy benne a klíma? Mennyit megy tisztán villannyal?
Nem szarozta a dízeledet senki. Nekem az is van, meg hibrid is, mind a kettő jó, csak a dízel egy alkatrésztemető ehhez képest.
Én úgy tudom hogy a hybrid-nek zöld rendszáma van
Csak, ha el tud menni legalább 50 kilómétert tisztán elektromos állapotban...
A tölthető hibridnek van zöld, ami legalább 25 vagy 50 km-t el tud menni (5P vagy 5N osztály a forgalmiban). Persze a tisztán elektromosnak is!
De rosszul tudod... Keress rá .
Internet?
Ezek a hibridek mind2 világ negatívumait tartalmazzák: van bennük belső égésű olajszörny is, elektromos motor is kis akkuval - bonyolult rendszer, a simán e-autó sokkal egyszerűbb és hatékonyabb lenne...
Városban biztos jó a teljesen elektromos, de ha sokat kell menni, akkor erre van szükség.
Ez sokkal egyszerűbb egy sima benzinesnél, meg hát te se tudsz 9 millióért ekkora elektromos kombit.
@@hunormester Sajnos sok ember úgy kommentel, hogy a leghaloványabb lila fingja sincs a technikáról, csak fejben levezette magának hogy benzines = egyszerű, villany = egyszerű, benzin+villany = bonyolult. Kihagyta a képletből, hogy a benzinmotor és a kerék között még vannak dolgok, továbbá a benzinesen is akadnak segédberendezések. Az ilyenek láttak vajon váltót, legalább képen?
Ez teljesen jellemző viselkedés, aztán egy keresztkérdés után elsunnyogás van.
Sajnos ez egy automata váltóval szerelt darab. Nem is nézem tovább, mert én szeretek váltani és a manuálisról szeretnék hallani inkább. Az automata elveszi a vezetés élményét és elkényelmesít, plusz ha meghibásodik, vontatni sem ajánlott a kocsit.
Nincs benne automata váltó.