Я корінний хотинчанин, роликів про Хотинську фортецю бачив багато, не рахував, але мабуть сотні цих роликів передивився. Але цей ролик найкращий і найцікавіший з усіх!!! Браво автору, пану Олександру! Але заслуга в цьому не тільки автора ролика, але в першу чергу справжньому науковцю, професіоналу своєї справи і моєму особистому другу Денису Познякову! Пан Денис може служити прикладом всім гідам і екскурсоводам в першу чергу своїм професіоналізмом. Він ніколи не буде розповідати якісь байки, легенди і фейки, які не підтверджуються ні літописними джерелами, ні археологічними знахідками, ні науковими дослідженнями. Я вважаю, що це як раз повинно цінитись при проведенні екскурсій та розповідей. Як він класно і професійно розповів про походження знаменитої хотинської «плями»! А пригадайте, скільки вигадок і казочок вам розповідали, писали в різних путівниках і показували на відео про цю «пляму»! Хочеться зробити аналогію, з кам‘янецькими фейками про «втечу» Кармелюка (Карманюка) з Папської вежі з допомогою жіночих платків, зв‘язаних між собою. І цей бред дехто повторює з року в рік, та ще й з таким виглядом, вроді би особисто був присутнім при цій «втечі»! Хоча ніде й ніким не підтверджено саме перебування «подільського Робін Гуда» саме в цій вежі. Що стосується Хотина, то в багатьох роликах дуже непрофесійно розповідається про Старий замок та Нову фортецю, часто сумбурно плутаються їхні об‘єкти, в деяких роликах говориться про побудову турками Нової фортеці, а в цей час показуються фото (кадри відео) Північної вежі Старого замку, яка не має ніякого відношення до Нової фортеці. В одному з роликів під час розповідей про російсько-турецькі війни ХVІІІ ст показали як ілюстрацію картину про війну 1877-1878 рр (оборона Шипки чи штурм Плевни?), але яке відношення мав Хотин до цього? А в цьому ролику немає таких «проколів» і казусів і це як раз свідчить про високий науковий професіоналізм пана Олександра, як автора та пана Дениса, як гіда! Браво! Чекаю з нетерпінням 2-гу частину розповіді, де буде розповідатися про Нову фортецю. Це буде дуже-дуже цікаво та інформаційно, в першу чергу тому, що Денис Позняков саме по дослідженні «турецького періоду» в історії Хотина (1711-1812 рр) досяг великих успіхів, і саме цей період є його улюбленим періодом! Творчих успіхів!!!
Дякую. Вражають Ваші велотрофі нашими дорогами! Сам якось їздиви ровером по 25-30км щодня селами та поміж ними. Завжди знаходилася якась псюрня, що вважала за надзвичайний героїзм поганятися за мною та покляцати зубами біля моїх литок. А ось ці багатотонажні вагони на дорогах: як проїде, то тебе ледь не у кювет здмухує! Зараз особливо на вихідних бачу адептів двоколесних авантюр, які затято і безстрашню крутять педалі кудись в напрямку від міста, а повз них пролітають з неймовірними швидкостями сучасні авто, водії яких не помічають ні котиків, ні їжачків, ні песиків, що плескачиками лежать то тут, то там на розпеченому асфальті. Одним словом: респект за велогероїзм і за історичний лікнеп! Щасти Вам! Безпечних і цікавих веломандрів! З повагою з Бердянщини, що на Запоріжжі.
Дуже класно. Була тут 3 роки тому, але не так змістовно і цікаво. Хоч враження були бомбезні. Після вашого ролику знову захотілось відвідати. Дяка, лайк!
Дякую за детальний огляд історичної Хотинської фортеці! Всі історичні об'єкти, будівлі, стіни, башти усіх історичних періодів, по фізичній можливості архітектурного розташування, мають бути обов'язково відновлені і реставровані, щоб мати повний історичний вигляд цієї фортеці, чим вона буде ще більше приваблювати туристів...!
Привіт Денису, особисто знайомий з ним. Радий, що він продовжує вивчення історії нашого краю! Дякую за відео, Хотинська фотреця(замок) теж цікава тема!
Гарнющщя фортеця. Гарнющщий репортаж. Глянув на одному диханні не відриваючи погляд від екрану. Дуже прикольно, що зібрались два спеціалісти. Один знає що цікавого спитать, інший може розповісти. Т. Є. Немає глупих запитань з серії для чого ті зубчики на стіні. А звучить все фахово і по темі. Люто плюсую і ділюсь з ким можу. П. С. Жалко що немає окремої позначки під відео "лютий лайк".
Дякую , надзвичайно цікаво . Виникає така думка , що колишнє Молдовське князівство було досить потужним , бо фортифікація справа з недешевих , а подібних замків є достатньо на теренах бувшої Молдови .
@@bukowinaczernowitz7643 там фортеці по колу, все-таки цікавий один з спадкоємців Руського королівства, також цікаво, що і Молдова і Подільське князівство засновані практично, при підтримці Угорського королівства
@@edlutsak5143 Так , десь читав , що після розпаду Руського королівства, угорці подарували землі нинішньої Буковини тодішній Молдові , та в свою чергу визнавала себе васалом Угорського королівства .
Дуже дякую за візуалізації - надзвичайно полегшують сприйняття і розуміння іформації. Шкода, що відсутні історичні джерела про замок і багато чого доводиться ґрунтувати на припущеннях
Был в Хотине раза 3-4 , пользовались услугами разных Экскурсоводов, но ту инфу , что получил из этого «ролика», не услышал со всех предыдущих информаторов - щиро дякую !!! Очень хочу посетить ещё Хотин !!!
Дякую, Пане Олександр. Це було дуже цікаво і пізнавально. Хорошою ідеєю було зробити підсумок наприкінці. Бо в мене трохи сплутались дати заснувань, добудов перебудов і таке інше. А ще ви класно позначили і на мапах, і на "живій картинці" ті місця замку, про які говорить пан Денис. Чекаю на другу серію.
Окрім фортеці сподобалась зйомка подорожі до неї (нагадало знайомий маршрут) - знімайте ще свої подорожі Поділлям (можливо в окреме відео, щоб не розтягувати хронометраж відео). Це цікаво, дуже красива природа та можна оцінити дорожні умови та стан дорожнього покриття. Ще, на мій погляд було, б непогано додати карту монобанку чи приватбанку для збору коштів на нове відео (все ж таки то простіше ніж патреон + дає змогу для разових платежів) На 55:20 дуже гарно зроблено підсвітка стіни.
Вам звісно самому оцінювати вашу трудовитрати. Але є прям бажання бачити ващі відео з подробицями, подробицями, подробицями. Виходить, на мою субєктивну думку, суппер. Я, короче в захваті. Хай краще декілька серій про одну фортецю, щоб не великих хронометраж на кожне відео. Але щоб по меньше вирізати і більше цікавого. Бо, чомусь здається, що навіть питання до самого пана Дениса трішки скорочені, бо є якийсь острах вийти за рамки нормального хронометражу. Але звісно, повторюсь, ващі витрати по часу і праці оцінювати лише вам. Бажаю творчого росту, з ростом зиску від цього росту.
Привіт дивлуся ваш канал смисел так будувати був такий як будівельник я це так розумію Хотинського замку був такий щоб вода що стікалася накопичувалася в за межами замку там була штучна водойма скоріше усього вистроєена від розділена стінами від Дніспра і валом глиняного насипу. Це МОЖЛИВО в давнину там тік водяне джерело СХИЛАМИ яке висохло тому шукати можна стару криницю чи підшкірний струмок .ДЛЯ ЧОГО ЦЕ 2 причини можуть бути це переправа зирнових на іншу сторону спамяніть переправи пліт і мотузок який цей пліт мав тягнути прокручуванням перевозячи вози карети адже це едина можливість проїхати Дністер возів карет пушок колісної артирелії колісних цілими .Іще одна причина це там мала бути водяна Мельниця. Чи водний тяговий колесо.Адже в ручну танути велитенський пліт дуже важка річ для Дністра до затопленого дністра ще. Цо ще пляма на стіні це ознака вологи зіткнення води і не ізольованого фундаменту замку не було колись ізолянтів . Пасибі поки до дивися усе написане мною думаю підтвердилося но я там не був.
Днями відвідав. Сподобалося. Обійшов навколо, поїв аличі) Звідси питання: на фото у Вікіпедії цих заростів нема. Кущам кілька років. Хтось займається розчисткою?
Колись на екскурсії про пляму розповіли версію про річку яку перегородили замком і волога по капілярах піднімається та просочується. Так розумію ті плями шкідливі і чи є якісь заходи як з ними боротися?
то не волога, якби була волога то в залежності від температури повітря і погоди розмір і форма б змінювались. ці плями більш менш сталої форми і розміру
34:18 предки Петра Могили cutt.ly/7nJZmxo . Засновника Києво-Могилянки cutt.ly/nnJZI7v. Посилання на вікі. Це, мабуть, очевидно. Але мені було цікаво почитати статті.
І тут також про Могил і Хотин. facebook.com/Khotyn.Castle/posts/185759119773984?__cft__[0]=AZVqt6Bvurt-q60NgK4YZDNWvPgmfJpNmFJwi_lEFPmxM-OBvMzH6Zbv3DIL3OrYPqeWm3cHB1hfjyDlYhj9N5_ARzmMNkl48My38tfdul00N5qv6j0Sw5JxIzMqH6d3kiFtHl2bt-fM9QwzJstKs6nnQm4hbEjnbTiFtSY0G0eHFw&__tn__=%2CO%2CP-R
@@Haiduk_Kamieniec ua-cam.com/video/fyQqS3n4goY/v-deo.html Шукав відео про другу Хотинську битву, а знайшов оце. Добре, що я знаю співробітників по вашим відео. Людям подавай халяву, а не історію.
Чи бачив пан Денис відео про Битву під Хотином (1621)? ua-cam.com/video/00GhpEdf3zY/v-deo.html Це канал, де схематично показують перебіг багатьох історичних битв. На скільки якісно, на його думку, відображено перебіг битви?
Дякую за питання.Я бачив це відео колись.Для такого формату знято нормально.Потрібно ще раз передивитись.Але на скільки пам'ятаю там обґрунтовано на основі джерел.З Олександром плануємо зняти окреме відео по Хотинській війні.
@@denispoznyakov6696 Чекатиму з нетерпінням, дякую. Ви дуже цікаво та вміло розповідаєте. Особливо, коли Олександр дає вам сказати хоча б два речення поспіль.))
До речі, виявив ще один пласт пам'яток -- графіті. Є написи латиницею, є дати -- 1940, 1951. Навіть на каменях, якими вимощені доріжки. У багатьох місцях видно що написи зачищали. Чи це вивчалося якось?
фильм , клонечно , очень интересный и познавательный. но хотелось бы посоветовать автору поменьше перебивать историка. дать ему толком и подробно рассказывать. а то получается какая то словесная какофония, и больше слышно абсолютно ненужных реплик автора фильма
Привет из Запорожья .
Дякую,цiкаво!
Пан Денис, кращий фахівець та знавець історії Хотина та Хотинської фортеці, і не тільки...))) Всім рекомендую.
Ну всіх я не знаю, але з Денисом дуже цікаво і, пізнавально спілкуватись, погоджуюсь :)
@@Haiduk_Kamieniec Підтверджую те, що пан Денис Позняков найкращий фахівець, справжній науковець, засвідчую це особисто і також всім, всім рекомендую!
Шикарно! Не встаючи з дивану, взнав багато нового з двома персональними екскурсоводами. Дякую!
Я корінний хотинчанин, роликів про Хотинську фортецю бачив багато, не рахував, але мабуть сотні цих роликів передивився. Але цей ролик найкращий і найцікавіший з усіх!!! Браво автору, пану Олександру! Але заслуга в цьому не тільки автора ролика, але в першу чергу справжньому науковцю, професіоналу своєї справи і моєму особистому другу Денису Познякову! Пан Денис може служити прикладом всім гідам і екскурсоводам в першу чергу своїм професіоналізмом. Він ніколи не буде розповідати якісь байки, легенди і фейки, які не підтверджуються ні літописними джерелами, ні археологічними знахідками, ні науковими дослідженнями. Я вважаю, що це як раз повинно цінитись при проведенні екскурсій та розповідей. Як він класно і професійно розповів про походження знаменитої хотинської «плями»! А пригадайте, скільки вигадок і казочок вам розповідали, писали в різних путівниках і показували на відео про цю «пляму»! Хочеться зробити аналогію, з кам‘янецькими фейками про «втечу» Кармелюка (Карманюка) з Папської вежі з допомогою жіночих платків, зв‘язаних між собою. І цей бред дехто повторює з року в рік, та ще й з таким виглядом, вроді би особисто був присутнім при цій «втечі»! Хоча ніде й ніким не підтверджено саме перебування «подільського Робін Гуда» саме в цій вежі. Що стосується Хотина, то в багатьох роликах дуже непрофесійно розповідається про Старий замок та Нову фортецю, часто сумбурно плутаються їхні об‘єкти, в деяких роликах говориться про побудову турками Нової фортеці, а в цей час показуються фото (кадри відео) Північної вежі Старого замку, яка не має ніякого відношення до Нової фортеці. В одному з роликів під час розповідей про російсько-турецькі війни ХVІІІ ст показали як ілюстрацію картину про війну 1877-1878 рр (оборона Шипки чи штурм Плевни?), але яке відношення мав Хотин до цього? А в цьому ролику немає таких «проколів» і казусів і це як раз свідчить про високий науковий професіоналізм пана Олександра, як автора та пана Дениса, як гіда! Браво! Чекаю з нетерпінням 2-гу частину розповіді, де буде розповідатися про Нову фортецю. Це буде дуже-дуже цікаво та інформаційно, в першу чергу тому, що Денис Позняков саме по дослідженні «турецького періоду» в історії Хотина (1711-1812 рр) досяг великих успіхів, і саме цей період є його улюбленим періодом! Творчих успіхів!!!
Дякую за гарні слова, але неперехваліть мене Борисе.))))))
@@denispoznyakov6696 Ще можу добавити таке: «… і дуже скромний».
Узнав багато цікавого, безкоштовна екскурсія в компанії істориків, дякую !
Шикарний фахівець. Дякую що залучили.
Дякую за таку шикарну натурну екскурсію. Стільки цікавих моментів почув. Не певен, що на екскурсії таке почуєш.
На екскурсіях на такі деталі виділяється до 10 хв.:))))
@@denispoznyakov6696 так отож))) гарного дня Вам
Чудовий випуск!!!!!!!!!!!
Далі буде ;)
@@Haiduk_Kamieniec в скаженому очікувані. Діскавері хісторі нервово курить цигарку за цигаркою і переходить докурювать бички.
Дякую. Вражають Ваші велотрофі нашими дорогами! Сам якось їздиви ровером по 25-30км щодня селами та поміж ними. Завжди знаходилася якась псюрня, що вважала за надзвичайний героїзм поганятися за мною та покляцати зубами біля моїх литок. А ось ці багатотонажні вагони на дорогах: як проїде, то тебе ледь не у кювет здмухує! Зараз особливо на вихідних бачу адептів двоколесних авантюр, які затято і безстрашню крутять педалі кудись в напрямку від міста, а повз них пролітають з неймовірними швидкостями сучасні авто, водії яких не помічають ні котиків, ні їжачків, ні песиків, що плескачиками лежать то тут, то там на розпеченому асфальті. Одним словом: респект за велогероїзм і за історичний лікнеп! Щасти Вам! Безпечних і цікавих веломандрів! З повагою з Бердянщини, що на Запоріжжі.
Супер розповідь. І фортеця потужна та з цікавою розповіддю. Оповідач взагалі ноу коментс, дійсно фахівець. Окрема дяка за велокраєвиди.👍
Дуже класно. Була тут 3 роки тому, але не так змістовно і цікаво. Хоч враження були бомбезні. Після вашого ролику знову захотілось відвідати. Дяка, лайк!
Хлопцы - я вас люблю - щиро дякую за супер интересный фильм !!!
Подяка та вподобайка. Випуск чудовий, чекаю наступний про нову.
Дякую за детальний огляд історичної Хотинської фортеці!
Всі історичні об'єкти, будівлі, стіни, башти усіх історичних періодів, по фізичній можливості архітектурного розташування, мають бути обов'язково відновлені і реставровані, щоб мати повний історичний вигляд цієї фортеці, чим вона буде ще більше приваблювати туристів...!
Дуже цікаво,сподобалось.Дякую Вам за контент.
Дякую. Дуже цікаво.
Привіт Денису, особисто знайомий з ним. Радий, що він продовжує вивчення історії нашого краю! Дякую за відео, Хотинська фотреця(замок) теж цікава тема!
Гарнющщя фортеця. Гарнющщий репортаж. Глянув на одному диханні не відриваючи погляд від екрану.
Дуже прикольно, що зібрались два спеціалісти. Один знає що цікавого спитать, інший може розповісти. Т. Є. Немає глупих запитань з серії для чого ті зубчики на стіні. А звучить все фахово і по темі.
Люто плюсую і ділюсь з ким можу.
П. С. Жалко що немає окремої позначки під відео "лютий лайк".
Хороше відео, дякую! Дуже цікаво буде про новий замок. Також цікава тема участи фортець в економічному житті регіону, містоутворююсі функції
Дякую , надзвичайно цікаво . Виникає така думка , що колишнє Молдовське князівство було досить потужним , бо фортифікація справа з недешевих , а подібних замків є достатньо на теренах бувшої Молдови .
Так, наприклад, Сороки.
@@MrDenhard Та не тільки Сороки , Молдова колишня від Карпат і до моря .
@@bukowinaczernowitz7643 там фортеці по колу, все-таки цікавий один з спадкоємців Руського королівства, також цікаво, що і Молдова і Подільське князівство засновані практично, при підтримці Угорського королівства
@@edlutsak5143 Так , десь читав , що після розпаду Руського королівства, угорці подарували землі нинішньої Буковини тодішній Молдові , та в свою чергу визнавала себе васалом Угорського королівства .
В кожній фортеці є свій Ігор Старенький)))
Завзятість і експертність пана Дениса викликає повагу!!!
Дякую за випуск
Piękny film - gratuluję i pozdrawiam
Дякую, було дуже цікаво.
Дуже дякую за візуалізації - надзвичайно полегшують сприйняття і розуміння іформації.
Шкода, що відсутні історичні джерела про замок і багато чого доводиться ґрунтувати на припущеннях
Был в Хотине раза 3-4 , пользовались услугами разных Экскурсоводов, но ту инфу , что получил из этого «ролика», не услышал со всех предыдущих информаторов - щиро дякую !!!
Очень хочу посетить ещё Хотин !!!
Дякую, Пане Олександр. Це було дуже цікаво і пізнавально. Хорошою ідеєю було зробити підсумок наприкінці. Бо в мене трохи сплутались дати заснувань, добудов перебудов і таке інше. А ще ви класно позначили і на мапах, і на "живій картинці" ті місця замку, про які говорить пан Денис. Чекаю на другу серію.
Дякую за крутезний випуск! Чекаю продовження.
Подяка та вподобайка.
Ніколи не була, є на що подивитись. Особливо- збережені "підвали" вразили, дуже міцна споруда. Дякую за цікаву розповідь.
коментар на підтримку каналу! дякую!
Щиро дякую! Дуже цікаво!
Дякую, дуже цікавий випуск. Хотілося б лише мати можливість дослухати до кінця хоча б одну думку пана Дениса :)
це точно, постійне перебивання дратувало
дякую за відео, досить класна інформація, хоча краще побувати самому на екскурсії, але тут багато деталей і наведні питання, чекатиму на 2 частину)
Потужно!!!Дякую Вам!!!
дякую
дуже дякую, неймовірно цікаво
Дуже цікаво, дякую.👍
Привет. Дякую За Прекрасну Подорож. Лайк
Трохи хаотично вийшло, але інформативно. Для мене багато нового.
Дякую за цікаву розповідь!)
Супер !!
Класно) дякую
Окрім фортеці сподобалась зйомка подорожі до неї (нагадало знайомий маршрут) - знімайте ще свої подорожі Поділлям (можливо в окреме відео, щоб не розтягувати хронометраж відео).
Це цікаво, дуже красива природа та можна оцінити дорожні умови та стан дорожнього покриття.
Ще, на мій погляд було, б непогано додати карту монобанку чи приватбанку для збору коштів на нове відео (все ж таки то простіше ніж патреон + дає змогу для разових платежів)
На 55:20 дуже гарно зроблено підсвітка стіни.
дякую на доброму слові, картку додав :)
Круто
Вам звісно самому оцінювати вашу трудовитрати. Але є прям бажання бачити ващі відео з подробицями, подробицями, подробицями. Виходить, на мою субєктивну думку, суппер. Я, короче в захваті. Хай краще декілька серій про одну фортецю, щоб не великих хронометраж на кожне відео. Але щоб по меньше вирізати і більше цікавого.
Бо, чомусь здається, що навіть питання до самого пана Дениса трішки скорочені, бо є якийсь острах вийти за рамки нормального хронометражу. Але звісно, повторюсь, ващі витрати по часу і праці оцінювати лише вам.
Бажаю творчого росту, з ростом зиску від цього росту.
Кам'янець-Подільський дуже гарне місто👍
❤
Там,виходить,ще одна пляма.Лівіше ,за баштою.Це вже геть нова ,бо на фото 1920р її нема ,а "велика " пляма геть мала .Відео дуже цікаве,дякую .
безмежно заздрю людям, які не бояться їздити дорогами, мрію проїхатись велом по Україні, хоча б недалеко, але боюся доріг.
спасибо было интересно, вспомнил посещение крепости в начале 2000
Крутий гість.
Кам'янець подільська та Хотинська фортеці найкращі і аккерманська.дякую
А Підгірці, в Олесько, а Збараж, а Золочів ???
@@Voldis-Gum не мала защиту побувати, цілком підтримую
Кам'янець-Подільський дуже гарне місто👍
Дякую дуже. Звук бажано вирівнювати.
Завжди було цікаво звідки взялася та пляма))
Привіт дивлуся ваш канал смисел так будувати був такий як будівельник я це так розумію Хотинського замку був такий щоб вода що стікалася накопичувалася в за межами замку там була штучна водойма скоріше усього вистроєена від розділена стінами від Дніспра і валом глиняного насипу.
Це МОЖЛИВО в давнину там тік водяне джерело СХИЛАМИ яке висохло тому шукати можна стару криницю чи підшкірний струмок .ДЛЯ ЧОГО ЦЕ 2 причини можуть бути це переправа зирнових на іншу сторону
спамяніть переправи пліт і мотузок який цей пліт мав тягнути прокручуванням перевозячи вози карети адже це едина можливість проїхати Дністер возів карет пушок колісної артирелії колісних цілими .Іще одна причина це там мала бути водяна Мельниця. Чи водний тяговий колесо.Адже в ручну танути велитенський пліт дуже важка річ для Дністра до затопленого дністра ще.
Цо ще пляма на стіні це ознака вологи зіткнення води і не ізольованого фундаменту замку не було колись ізолянтів . Пасибі поки до дивися усе написане мною думаю підтвердилося но я там не був.
Дякую +++
дякую за цікаве відео! ще скажіть, будь ласка, чи є ймовірність того, що за нашого життя відкриється доступ на верхівку стін і башт?
Принагідно запитаю, але думаю що основна проблема - техніка безпеки
50:55 Коні не винні!
Наша з донькою версія - Відьмак йшов крізь стіну, застряг і розвоплотивися :-)
Very interesting
Дай Бог вам спонсорів та туристів. Я вже котре відео дивлюсь і надувась як жаба і про себе кажу "бл..! Як би то туди вибратись"
Буду там через выходные, надеюсь с погодой повезёт!
Там цікаво в будь-яку погоду ;)
@@Haiduk_Kamieniec Так, я вже бував років 7 тому. Кам'янець, Хотин, Чернівці. Кам'янець взагалі дуже крутезне місто - мені все сподобалось!
Все буде Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🌻🌻🌻
👍
Дуже гарний огляд !! Але Ви не вмієте слухати , постійно перебиваєте !!!
о, Деник, здарова)
Привіт.Дімон ти???
@@denispoznyakov6696 да
Днями відвідав.
Сподобалося.
Обійшов навколо, поїв аличі)
Звідси питання: на фото у Вікіпедії цих заростів нема. Кущам кілька років. Хтось займається розчисткою?
Колись на екскурсії про пляму розповіли версію про річку яку перегородили замком і волога по капілярах піднімається та просочується. Так розумію ті плями шкідливі і чи є якісь заходи як з ними боротися?
то не волога, якби була волога то в залежності від температури повітря і погоди розмір і форма б змінювались. ці плями більш менш сталої форми і розміру
Був одного разу в Хотинській фортеці - я в захваті!)
53:00 викладач валить студента, але той підготувався 🤣
це я повторю що б розкласти собі, в голові по полицям :)
З боку виглядає саме так:)
58:35: ні зараз на відео ні коли дивилася вживу не бачу, про які візерунки мова. Є десь фотка, на якій вони наведені для "сліпих" ?
краще ще раз приїхати і побачити наживо - ті візерунки добре видно якщо дивитися на зовнішню стіну з боку Хотина, і вони точно будуть там само. :)
На 14.27 есть топоним Оукраина - хотелось бы немного подробнее узнать.
34:18 предки Петра Могили cutt.ly/7nJZmxo . Засновника Києво-Могилянки cutt.ly/nnJZI7v. Посилання на вікі. Це, мабуть, очевидно. Але мені було цікаво почитати статті.
І тут також про Могил і Хотин. facebook.com/Khotyn.Castle/posts/185759119773984?__cft__[0]=AZVqt6Bvurt-q60NgK4YZDNWvPgmfJpNmFJwi_lEFPmxM-OBvMzH6Zbv3DIL3OrYPqeWm3cHB1hfjyDlYhj9N5_ARzmMNkl48My38tfdul00N5qv6j0Sw5JxIzMqH6d3kiFtHl2bt-fM9QwzJstKs6nnQm4hbEjnbTiFtSY0G0eHFw&__tn__=%2CO%2CP-R
@@denispoznyakov6696 дякую
Олександре ти майже нічого вирізав)))))Далі про фортецю, яку 80% туристів просто не бачуть
Віриш?, хв 40 порізав
@@Haiduk_Kamieniec Але всеодно сюжет об'ємний вийшов.
@@denispoznyakov6696 І це чудово
45:40 почекайте це ж татарська назва Хотинської фортеці Азак-Кале? Чи я щось плутаю?
Сумно, що відео про скандал в Хотинській фортеці набрало більше переглядів.
Вы про що?
@@Haiduk_Kamieniec ua-cam.com/video/fyQqS3n4goY/v-deo.html
Шукав відео про другу Хотинську битву, а знайшов
оце. Добре, що я знаю співробітників по вашим відео. Людям подавай халяву, а не історію.
@@mikolaholiaka аааас, да уж ще та хроніка....
А есть ли в действительности подземный переход между к-п и хотинской крепостями?
Немає і не було :)
@@Haiduk_Kamieniec а что знаете о тунеле в мосту, не нашли?
Чи бачив пан Денис відео про Битву під Хотином (1621)? ua-cam.com/video/00GhpEdf3zY/v-deo.html
Це канал, де схематично показують перебіг багатьох історичних битв. На скільки якісно, на його думку, відображено перебіг битви?
Дякую за питання.Я бачив це відео колись.Для такого формату знято нормально.Потрібно ще раз передивитись.Але на скільки пам'ятаю там обґрунтовано на основі джерел.З Олександром плануємо зняти окреме відео по Хотинській війні.
@@denispoznyakov6696 Чекатиму з нетерпінням, дякую. Ви дуже цікаво та вміло розповідаєте. Особливо, коли Олександр дає вам сказати хоча б два речення поспіль.))
@@Oleksandr_S1 Дякую.Та здається він завжди давав висловити думку.:):):).Основне що купу міфів вдалося зачепити:):):)
Мені теж це відео сподобалось. І дійсно чудово булоб побачити і нароботки пана Дениса і Олександра.
Звідки такий приріст земі на 8 метрів за сім століть ? Її наносили ?
Насправді не так багато, великий обєм займають підвали.
До речі, виявив ще один пласт пам'яток -- графіті. Є написи латиницею, є дати -- 1940, 1951. Навіть на каменях, якими вимощені доріжки. У багатьох місцях видно що написи зачищали.
Чи це вивчалося якось?
"Прівратний двор"©
Прівратнік -- от слова пріврать😸
+
Такий матеріал, випрямляе столичьне вднг. Швидше пройде декомунізація, буде цікавіше, безпечьніше, зціляти державу.
53:28 а що за написи? На вандалізм щось не тягне.
Там різні є, від 17 ст і до сучасних, майже кожен період представлений.
@@Haiduk_Kamieniec от навіть така тема є дуже цікавою.
Чи можна Вас добавити в stravu ))?
чому б ні
www.strava.com/athletes/59336655
@@Haiduk_Kamieniec а 'подарунки') на монобанк часом не приймаєте, тільки приват і патреон?
@@hrb4259 монобанки поки не маю :) але Ви не перший мене питаєте, то мабуть зроблю :)
@@Haiduk_Kamieniec раніше було безкоштовно оформити, там є свої плюси.. )
єєєєєє
Не думаю що влада в Русі була централізованою!
твой друг с трудом скрывает свою ненависть к румынам и молдаванам . не историк , а сплетник какой-та 😁
фильм , клонечно , очень интересный и познавательный. но хотелось бы посоветовать автору поменьше перебивать историка. дать ему толком и подробно рассказывать. а то получается какая то словесная какофония, и больше слышно абсолютно ненужных реплик автора фильма
Дякую! Було цікаво.
Кам'янець-Подільський дуже гарне місто👍
❤
Кам'янець-Подільський дуже гарне місто👍