Mit együnk, mit ne együnk? | Interjú Juhász Barbarával

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 4

  • @richardradopiano3870
    @richardradopiano3870 3 роки тому +1

    Nagyon tetszett a videó! Érdekes volt a téma és a formátum is leköti az embert. Meg több ilyet ha lehet! :)

  • @jazon85k
    @jazon85k 3 роки тому

    Nagyon sok dologgal nem értek egyet a videó kapcsán. A témához nem értek, csak egy kertész vagyok, aki a másik oldalát látja.
    Alapvetően nem vagyok tech optimista, én nem hiszek a tudomány majd megoldja mantrákban. Az étolajtól kezdve számos remek ötletük volt. Az emberek nagy része félig műanyagot fogyaszt, aztán csodálkozunk a sok betegségen. A sok ilyen-olyan érzékenység is emiatt alakul ki, a mostani gyártott kajáknak köze sincs a valódihoz. (Például egy jól kovászolt kenyeret egy gluténérzékeny is meg tudna enni úgy gondolom, de a gyorsélesztett kenyerekben nincs meg az a folyamat, ami lebontaná a glutént.)
    A minőségi éhezés fogalma sokkal inkább onnan származik, hogy magában a zöldségekben, gyümölcsökben nincs már olyan beltartalom, mint volt valaha, hála a mai modern mezőgazdaságnak. Ezt most hosszú lenne kifejteni, hogy miért van így, ajánlom Gyulai Iván videóit.
    A hagyományos magyar konyhán melyiket értjük? Mert a folyószabályozások előtt a hal volt a népélelmezési cikk, hozzá sok gyümölccsel. Utána ez sokat változott, de nem ettek húst-hússal mostanáig.
    Régen rengeteg növényfélét felhasználtak, és fogyasztottak, ami manapság gyomnövénynek (vagy tájékozottabbaknak gyógynövénynek) minősülnek. Egy példa a kövér porcsin (felénk zsírparénak hívja a paraszt), amiben a legtöbb omega3 van az összes növény közül.
    Továbbá, hogy a gyorskajákkal legyen egy szinten ez egyenesen hajmeresztő állítás. A húsleves az egyik legegészségesebb étel (normális hozzávalókkal). Vannak olyan ételeink, amik a vegetáriánusoknak is megfelelne, főzelékek, lecsó stb.
    A zsír egy jó dolog, zsírban főzni is jó, ha jó minőségű. Az olaj a problémás (nem az olivaolaj természetesen).
    Vegetáriánizmust magyarázd el egy eszkimónak, vagy egy mongolnak. Ettől függetlenül én sem vagyok híve a minden nap húsevésnek, ebben egyetértünk.
    Petricsészés hús helyett maradjunk a rovaroknál, vagy növényi fehérjénél, vagy bármi másnál. Ne a tudomány oldja meg, hanem a mezőgazdaság, ami visszaáll fenntarthatóbb üzemmódba, mert ha nem, étel sem lesz.

  • @Mateee0001
    @Mateee0001 3 роки тому

    Mit együnk párizsi helyett?