Как да отглеждаме емоционално интелигентни деца?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 чер 2015
  • Емилия Илиева е известна като лицето на ненасилствената комуникацията (ННК) в България. Тя е един от първите обучители по ННК за България и основният, който през последните 8 години системно развива както популярността на метода в страната, така и екипи от хора, които да го прилагат и преподават нататък.
    parentacademy.bg/speaker/emili...
    От темата “Как да отглеждаме емоционално грамотни деца” ще научим каква е разликата между емоционална грамотност и емоционалната интелигентност. Ако искаме емоционално грамотни деца, ние трябва да сме емоциноално грамотни родители.
    Общувайки с децата по определен начин те имат възможност да растат като емоционално грамотни деца, и емоционално интелигентни възрастни.

КОМЕНТАРІ • 8

  • @IvaIvaylova
    @IvaIvaylova 11 місяців тому +1

    Много полезно благодаря! Сега пъзела ми се подреди по-добре!❤

  • @MagdalenaDimitrova-wm4uw
    @MagdalenaDimitrova-wm4uw 3 місяці тому

    Благодаря❤❤❤❤❤

  • @mariyamitrenova6398
    @mariyamitrenova6398 5 місяців тому

    Добре водена, интересна и полезна презентация. Емоции, желание и потребностите, които ги пораждат- децата се учат да разпознават и назовават от нас, родителите. За да им предадем това умение е нужно да се свържем с тяхната емоция и да назовем желанията и потребностите, които я пораждат. Желанията не е нужно винаги да се изпълняват, достатъчно би било да се удовлетвори потребността, която ги поражда. Важно е детето да дефинира и разбира своите емоции, желания и потребности, за да се учи как да ги управлява и удовлетворява по здравословен начин и да се свързва с другите хора, което му дава възможност да е щастливо и успешно❤

  • @user-xq9dt2wc6z
    @user-xq9dt2wc6z 3 роки тому +1

    Как да разберем каква потребност стои зад желанието или действието на детето?

  • @AntoanetaPlamenova
    @AntoanetaPlamenova Рік тому

    Мога да дам пример за мен и детето ми при отбиването - да, осъзнавах каква емоционална потребност е. При нас беше останало последно 1 кърмене - сутрин, след събуждане. И просто много гушках и го държах у мен детето и разглеждахме и четях книжка. Детето обожава книжки. Една сутрин посягаше към блузата ми и аз казвах и посочвах: "Искаш да сменим книжката? Искаш ли сега тази?" и веднага интересът му се привличаше към новата/различната книжка. И пак четем и се гушкаме. Втора сутрин по същия начин. Трета. Мисля, че на четвъртата вече не посягаше към блузата. Но ключова беше, че бяхме махнали всякакви вечерни, преди сън или нощни кърмения. Там се получи чисто и просто като започна татко му да го приспива вече. Успех на всички мами!

  • @Tsvetelina444
    @Tsvetelina444 2 роки тому +1

    Аз изслушах цялата лекция и се учудих,как за 31 минути нищо конкретно не се каза в тази лекция 😶

    • @veronikademirova2054
      @veronikademirova2054 Рік тому

      И аз съм на същото мнение. Нищо не се разбра.

    • @MadlenKirilova
      @MadlenKirilova 8 місяців тому

      Явно не сте слушали с разбиране!