Jó ez(?) | A Netflix Nyugaton a helyzet változatlan feldolgozása w/ Mezey Bence

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 лип 2024
  • Ezúttal Bence beszél - nagyrészt - filmekről, egyből háromról! A mai téma a Netflix Nyugaton a helyzet változatlan feldolgozása, és hogy vajon jól sikerült-e. VIGYÁZAT! SPOILERES!
    Ha esetleg más véleménye is érdekel a filmről, érdemes megnézni az Újkor.hu mozgókép rovatát, ahova Maróthy Zsolt Viktor írt cikket róla (vele pedig mi készítettünk interjút a tavasszal!).
    A cikk: ujkor.hu/content/valakikbol-s...
    Az interjú: • Drámapedagógia, történ...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ha tetszett a videó, kérlek nyomj egy like-ot! 👍
    Ha támogatnád a csatornát, oszd meg másokkal is! 📨
    Ha érdekelnek még hasonló tartalmak a jövőben, iratkozz fel! 🔔
    Facebook: / thehistorygeekla
    Insta: / the_historygeek
    Twitter: / adamlengyel92
    Podcast: anchor.fm/thehistorygeek
    TikTok: / thehistorygeek_hu
    Timestamps:
    0:00 Intro
    2:15 A '30-as feldolgozás
    3:25 A '79-es feldolgozás
    5:00 Netflix
    13:42 Paul halála
    23:18 Paul és a francia
    27:24 Katczinsky
    29:55 Az egyenruha útja
    35:37 Jó ez?
    37:17 Outro

КОМЕНТАРІ • 7

  • @vionartikitaki0159
    @vionartikitaki0159 Рік тому +1

    Köszönöm az elemzést, érdekes volt titeket is meghalgatni erről. Mondjuk nekem a filmben az nem tetszett hogy ilyen frappáns hordozható szögesdrótokat használtak, amit bármiféle nehézség nélkül lehett pakolni és hogy a lángszórózást közvetlen közelről végezték. De összeségében a film tetszett, csak a kiképzéssükre nagyobb figyelmet forgahattak volna a 22-esben, mert igazából a könyvben ott ált össze a társaság.

  • @tamasfekete2626
    @tamasfekete2626 Рік тому +3

    Pont ugyanezt éreztem, ha nem tudtuk volna, hogy itt a háború vége, tényleg azt éreztem volna, hogy a helyzet változatlan, de így elmarad a katarzis. De az úgy is elmaradt volna, mert ennyi erőszak nem tud katarzist okozni nekem (szerencsére).
    De valahogy ez mégis egy szép film, a keretbe foglalt cédulás motívum, amit említettetek, az egész hypernaturalizmus. Több ilyen nem túlromantizált háborús film kellene. Sokkal egészségesebb mint a de vagány meg menő hozzáállás.
    Kösz a videót, szerintem nem lett hosszú, ellenben nagyon alapos.

  • @kellyfreas
    @kellyfreas Рік тому +2

    A pillangó meg a madár csak a '30as és a '79es filmekben vannak. A regényben nem tudjuk meg, hogyan hal meg Paul, csak egy száraz tényközlés van. "Paul Bäumer elesett 1918 októberében, egy napon, amely az egész fronton oly nyugodtan és csöndesen telt el, hogy a hadijelentés mindössze erre a mondatra szorítkozott: nyugaton a helyzet változatlan." A '22es film egy óriási csalódás, egy jól kinéző kliségyűjtemény, amit teleraktak hamis dolgokkal a nagyobb hatás kedvéért, de emiatt teljesen hiteltelen lesz az egész. Sokkal jobb is lehetett volna.

    • @MezeyBence
      @MezeyBence Рік тому +1

      Egyetértek, ugyanakkor nem vitatható el, hogy a regény üzenetét ezek ellenére is jól átadja.

  • @tothbenjamin3250
    @tothbenjamin3250 Рік тому +1

    Űber-kolosszális köszönet, hogy történész szempontból kielemeztétek. Én csak ledaráltam ezt a filmet, mint sima popcorn mozi, nem igazán időztem sem mondanivalón sem szimbólumokon. Az I. vh távol áll tőlem.
    sajna mert nem derült ki, hogy a bugyi miért fontos 😆 ezért kell egy 2. rész amiben ez kiderül.
    Lesz ilyen filmes kibeszélő mondjuk a Finn-Szovjet téli háborúról? Abból is készültek filmek.

    • @MezeyBence
      @MezeyBence Рік тому +2

      Igaz, a bugyi menet közben elsiklott. Az lett a cipő egyik megfelelője, ugyanis a kissrác aki megtalálja Pault, magához veszi, és sálként a nyaka köré tekeri.

    • @TheHistoryGeek
      @TheHistoryGeek  Рік тому +1

      Lehet abból is lesz valami, nem tudom Bence mennyire lelkesen nézne téli háborús filmeket! :D
      Én egy könyvet tudonék oda első sorban ajánlani, a Fehér halál című regényt, aminek a szerzője tuti hogy álnéven írta, ráadásul a borítón lévő kép abaszolút vállalhatatlan a téma szempontjából (mert hogy csendes-óceáni hadszíntérről van, amerikai katonákkal) a könyv viszont nem rossz, és egész jól bemutatja a háború egy-egy elemét.