126/ Ще ни замести ли икуственият интелект(AI) в креативните професии?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 гру 2024

КОМЕНТАРІ •

  • @СъбинаБодурова
    @СъбинаБодурова Рік тому +3

    Супер сте!

  • @rumbetca
    @rumbetca Рік тому +2

    Страхотен епизод!
    Убеден съм, че темата е с продължение и ще съм благодарен да ни държите информирани.
    P.S.
    Къде изчезнаха ресурсите?

    • @ДизайнътнаНещата
      @ДизайнътнаНещата  Рік тому

      :D Каааак ни хвана.. преди давахме повече ресурси, да :) Ако за това говориш. Като цяло и по-малко ги следим вече, че трудно им смогваме, ноо ще помислим как да сме по-полезни :))

  • @evulchibi1
    @evulchibi1 Рік тому +1

    50:30 няма робот който да е минал turing теста.
    1:32:55 То няма нужда да има причина. Просто може да сме му на пътя и елиминирането на хорат е просто страничен продукт. Като строиш магистрала, ти нямаш директна причина да разрушиш мравуняка, просто става защотото ти е на пътя.тя.

  • @shezamarinova7773
    @shezamarinova7773 Рік тому +1

    1:24:15 идея за първия подкаст мърч? 😅

    • @spunchev
      @spunchev Рік тому +1

      Въртят ни се няколко:)

  • @stories_n_facts512
    @stories_n_facts512 Рік тому +3

    Дизайн от ИИ или от графичен дизайнер е все едно да предпочета да пия нескафе от автомата вместо от хубаво еспресо от професионална кафе машина ;) :P

  • @viktoriyarts
    @viktoriyarts Рік тому

    Може би е белег на поколението което съм (90те), но и аз не съм съгласна че без зор, естествено в рамките на разумното, нещо може да се научи или оцени. Никакви палки по ръцете на детето, което не може да запомня, това го отписваме, защото наказанието възпитава психопати.
    Оценяването се случва и докато преживяваш нещо, а не само при крайният резултат.
    Но хората днес обичат комфортът, пристрастяват се към него и ако е за сметка на това да се развиват като съзнание и интиуиция, където Ай-тито не трябва да нахлува, се плаша. Робот не може да пише поезия, това ще е подигравка направо.
    Мързелът трябва да има граници, иначе по-добре да не съществуваме.
    Аз се плаша от една доставка на храна например, да чакам някой да ми донесе топла супа в пластмасовата купа, дето я е правил някой чичка или лелка и накрая да ми я докара тинейджъра, не мога, приготвям си всичко сама и съм спокойна.
    И тук не говоря за усилие толкова, колкото за старание, да имаш отношение към нещата. Неслучайно принцът иска да стане просяк в приказката, за да се сблъска с тая реалност, както и обратното.
    Във визуален аспект, тук вече не ми се говори, аз си рисувам за кеф, пазарът не ме интересува, нямам намерение да се състезавам с някви роботи. Ай-тито тук би било полезно в медицината примерно. Не съм противник, но съм с резерви към технологиите.