Терехов-руйнівник міфів у будівництві. Дякую Вам Олександре Васильовичу ! А найбільший і основний міф- "ідеальне рішення на всі випадки життя і на всі часи ". І тоді не потрібні ні проектувальники, ні інженери.
Пане Олександре ! Я слухав мо ско вита інженера - будівнльника , який ствнрджував рівно теж саме , що і Ви ! Правда він акцентував на шкідливість добре нагрітої теплої підлоги без радіаторів опалення через шкоду для дихальної системи людини, бо таке опалення провокує рівномірне зависання пилу по всьому об'єму повітря і осідання його в легенях, а не на радіаторах . А ще дане опалення, як він стверджував, при такому виконанні сприяєї розмноженню патогенних організмів! Дякую Вам за Ваше серце, яке переживає за ваших братів українців, та за розум, який бачить обмеженність нашого народу , але допомагає стати кращими і мудрішими!
Пан Олександр дякую за відео✨Алгоритми Всесвіту не вимагають того щоб їх Доводить ✨Алгоритми просто Є✨Респект за Соціологію✨Для нас Це навіть Важливіше чим просто Алгоритми✨🥂
Абсолютно погоджуюсь і розділяю вашу позицію стосовно цього питання. Сам доводжу ефективність комбінованої системи опалення, як більш гнучкої. Тепла підлога нейтральна(комфортна) для ніг, а регулюємо температуру радіаторами. Крім того, крок труби мало що вирішує. Валентин Термостар на своєму каналі чітко розібрав це питання, що зменшення кроку труби теплої підлоги не пропорційне тепловіддачі, а лише змінюється на кілька відсотків, в той час, як витрати труби зростають пропорційно, відповідно змінюється гідравліка, більші колектора, насоси, змішувальні групи, що абсолютно не потрібно
"Есть многое такое, друг Горацио, Что и не снилось нашим мудрецам" - ефект Данінга-Крюгера у всій красі: людина певна, що Терехов аферист, бо вона не в змозі осягнути про що мова.
Дякую вам за боротьбу з шарлатанами. Хотів би зауважити про відносну вологість. Норми нормами, але особисто мені набагато комфортніше спати в приміщенні з вологістю 50-60 відсотків (немає ефекту "сухого носу"). Якщо 30 відсотків сухість неодмінно з'являється.
Отак зустрінеш такого Андрія, на будові чи у магазині, і ти попадеш на великі гроші , а потім можливо ще й на демонтаж. Олександр Васильович дякую за навчання, перед такими манажерами Андріями.
Хтось їм вложив в голову, що тепловий насос- це низькотемпературне опалення, а низькотемпературне- це тепла підлога, а щоб обігріватись виключно теплою підлогою- потрібно більше труби намотати. Хоча тепловіддача практично не змінюється. Вони манагари, а не інженери. Впарив людині тепловий насос, впарив в 2 рази більше труби, і за її монтаж, і заробив копійочку.
Я бачив у північних штатах США вражаюче складні системи вентиляції у звичайних житлових будинках. Було б дуже цікаво послухати ваш огляд різних систем вентиляції за Українських кліматичних умов і типів квартир чи будинків
Зволожування потрібно, якщо в приміщенні є вентиляція, і вона, скажем так суттєва, як то кажуть один крат, а живе дві людини. Тоді взимку повітря може бути реально сухим. Особливо в мороз.
Вже давним давно є калькулятор для теплих підлог правда з боліт (бренд valtec) і так прекрасно рахувалось і крок і утеплення і швидкість. Колись навіть в рекламному роліку показували як розрахувати та налаштувати колектор теплого полу. Створити будь-який мікроклімат за допомогою рекуператора, теплої підлоги, та зволожувача повітря та розумного будинку... можна врахувати практично будь-який сценарій, мало того постійно то вдосконалювати. Але масовий "український розумний будинок" далі світових ефектів за допомогою різного типу лед стрічок та керування з смартфону поки далі не пішов.
@@alemokes то не valtec придумав цю програму, просто їхня версія умовно безкоштовна, багато інших виробників також надають цю програму тільки, або платно, або із обмеженим функціоналом ( якщо ви офіційно з ними не співпрацюєте ). І якщо чесно це навіть не повноцінна програма, це плагін для теплих підлог висмикнутий із іншої програми для проектування будівництва, якої не скажу хто знає той знає )) P.s. розумний будинок це дорого, часом навіть дуже у порівнянні з "дурним". Функціонально, гарно і тд., але дорого як в монтажі, так навіть і в експлуатації. Поцікавтесь наприклад скільки коштує мульти датчик від українського бренду Аякс, а крім датчика потрібно виконавчі елементи, їх потрібно змонтувати, налаштувати і вони всерівно вічними не будуть, в ідеалі такий датчик мав би бути в кожному приміщенні будинку, а якщо порахувати скільки такий датчик може зекономити енергоресурсів, виходить капля в морі. Хоча в нас всі жаліються на ціну енергоресурсів, при теперішніх цінах мультизональний "розумний" будинок окупиться НІКОЛИ. Є підозра що така сама ситуація поки що і в інших країнах, якби це було настільки вигідно економічно було б масове розповсюдження, а так це скоріше "фішка", "понти"
@@Дрон-у6и Точності там і не потрібно прям великої, і налатування можливе тільки при реальних умовах. В тому і суть розумних будинків, якщо ти маєш купу датчиків та виконавчі пристрої, в тебе на виході гнучка система. Але про, що ми... тут довести до близької людини що потрібні термоголовки на колекторі теплого полу, щоб регулювати температуру по контурах це вже задача з зірочкою. Потрібна якась революція в свідомості людей, думаю вона настане з моменту підвищення тарифів до європейських цін, при тому, що зп залишиться наша локальна.
Шкода тих людей, які ведуться на таких псевдоекспертів, зробив два ремонти, тай думає, що він професіонал. Вчити "матчасть" потрібно "прохфесіонали" і слухайте Тєрєхова)))
Вау! Як професійно і по полицям! Та він навмисно написав "Терехов аферист" в надії отримати безкоштовну консультацію. Одні погані слова до таких людей...
Люто плюсую. Не вздумайте ставити теплу підлогу в будинку в житлових приміщеннях. Лише дерев'яна підлога. Будете насолоджуватися будинком. = Тепла підлога вимагатиме лише плитки, яка комфортна лише у спеку. А у нас велике міжсезоння - опалюватися до липня - таке собі рішення. Плюс велика інерція, великі витрати облаштування, холодно біля вікна, жорсткість плитки та її травмонебезпечність, швидка деактулізація дизайну. = Радіатори чудово працюють навіть з тепловим насосом, просто кількість секцій треба збільшити.
Радіатори роблять тепловий бар'єр вікна. Як що радіатор прибрати, то з'являється ефект протягу тому, що вікно робить ту ж роботу, що і радіатор тільки в зворотньому напрямку , менш інтенсивно і подає на вас холодне повітря. Тож людям надчутливим до протягів без радіатора ніяк. Або піднімати температуру до параметрів сауни і насолоджуватися прохолодним повітрям з вікна)))
Дукую пане Олександре за професійний підхід . Як «інженер монтажник» систем опалення то з вами цілком згідний . Враховуючи комплексний підхід до системи то то розрахунок іде зараз за часту на ТЕплову помпу і тут крок 100мм виправданий в контексті ефективності Т помпи. І згідний з вами що в парі з теплою підлогою то фанкоіл+ тепла підлога самий практичний варіан
Якщо хочете розібратися які повинні бути температури теплої підлоги дивитися німецький din там все чітко написано і можна лі теплу підлогу в спальні а також теплу стіну та холодну стелю
Я Рекуператором ПРАНА 200-С користаюся вже більше 8 років і він в мене постійно включений! Про який дискомфорт Ви говорите. Це просто крута штука. І це не провітрювач як Ви кажете , а система винтелчції, тому що в цьому Рекуператорі одночасно працюють два мотори на витяжку і вдув в приміщення, і потоки повітряні не змішуються. При всій повазі до Вас, по питанню рекуператора Прана Ви помиляєтеся.
Я комфортно живу без "рекуператорів" більше 50 років. За 10 років вони не мають жодного документу що підтверджує їх ефективність, лише купу рекламного тексту. У підписників що встановили ці системи, є думка протилежна вашій.
@ Ви без Рекуператора живите , тому що ваш будинок правильно запроектований і природня вентиляція відповідна, а в кого немає такого будинку правильно збудованого як у Вас, то Рекуператор Прана вирішує дуже багато питань і допомагає комфортно знаходитися в приміщенні. Ви пишите, що за 10 років немає документу, що підтверджує їх ефективність, а я Вам підтверджую ефективність саме Рекуператора Прана 200-С (іншими не користувався), своїм використанням більше 8 років! Я думаю практичний досвід кращий доказ ніж якесь заключення паперове.
@@progressmen8525 Проблеми що Ви вирішуєте "рекуператором" можна вирішити і інакше - без нього. Але Ви пішли таким шляхом... ну ок... Вашому відео 8 років.
@@progressmen8525 ви помиляєтеся, названий вами пристрій не рекуператор, це все-таки провітрювач фактично, хоча із функцією рекуперації, як вам вже написав автор каналу, ефективність рекуперації якого не підтверджена. Те що ви пишете про два вентилятори, і вони що одночасно працюють ? 😒 Крім того ви пишете, що немає змішування, так в самій установці його якби немає, і через те як він працює теж змішування не буде, тому що він працює почергово якийсь час на приплив, якийсь на відплив, якби вентилятор працювали одночасно то на виході-вході однозначно буде підмішування, є норми в яких вказується мінімальна відстань між припливнив і витяжним виходами (це не 10 см ) при яких гарантується відсутність змішування, при нормальній роботі пристрою змішування все-таки буде, тому що після того як пристрій подасть чисте повітря воно змішується з відпрацьованим і разом із ним відводиться назовні ( доречі саме тому мене дуже бентежить ефективність рекуперації ). Хоча в саме по собі змішування не є однозначним злом, в більшості випадків припливно-витяжні установки мають байпас в якому може відбуватися змішування, або навіть монтується окрема камера змішування, але там змішування контрольоване і виконує певні функції.
@ Так, 8 років, правда. Враховуючи , що проблема була у вентиляції, а вентканал був замурований між 4 і 5 поверхами будинку , і сусіди не мали бажання розмуровувати її, то єдиним правильним рішенням був Рекуператор, тому що перший варіант був неможливий.
Вітаю пане Олександр. Маю об'єкт (квартира) старий фонд. Вологість в зимку 20%. В квартирі не живемо. Маємо проблему всихання міжкімнатних дверей. Провітрюємо регулярно. Чи правильно розуміємо, що проблема з вологістю буде вирішено якщо в квартирі будуть постійно жити люди. Дякую.
"Муляр" відсутність базових знань намагається компенсувати наглим впевненим тоном і виряченими очима. Про таких можна було б сказати - "морда цеглини просить", але у Олександра Васильовича збираються пристойні люди, тому так казати не буду.
На таку єврозиму це забагато. Той самий будинок на продаж 110 м2 800 квт з 21 грудня по 21 січня (гб 300мм, псб 100мм, 250мм вати на дах, скрізь водяні підлоги під рігід кварцвінілом, приточно-витяжна вентилція з рекуператором і підігрівом, буферна ємність для опалення для нічного тарифу). Підлоги комфортні, повітря вдень 21, вночі 19, вологість 40-60%, термостати, сервоприводи на колекторі. Будинок, звісно ж, типовий "на продаж", на горищі були аж 150 мм вати (завдячуючи ОВ перехресно додав ще 100 мм), псб на газоблок звісно ж на ляпухи, як у нас люблять, повітряним прошарком для зручного пересування мишей, на цоколі аж 50мм еппс(підозрюю, що під землю він заходить на 200мм, а не 500). Вікна майже всі замінив на рехау, тому що стояв жахливий алюпласт 60мм.
@@dmitriynakyden2925 При ТН як на продаж 330кВт на місяць. Це 396грн при тарифе на опалення. І це проект 2017 року... При цьому нічого з того що пишете в моєму будинку немає. Всі показники доступні на вебінарах на протязі останніх 5 років ОнЛайн. Без пздж...
почніть з того, що розберіться в тому, що таке вологість повітря, чому вона буває абсолютна і відносна, що впливає на їх величину, думаю коли розберетеся ви зрозумієте як так сталося
@@dmutrogrushko дякую. розберітся для початку з код ревью та БЕМ методологією і тоді поговоримо можливо про експлуатацію вантажопідімальних машин і механізмів.. а тоді можливо тільки можливо ви зрозумієте те що сталося :)
@@dmutrogrushko давайте ви розберетесь принципами ООП , роботи вантажопідіймального обладнання в різних кліматичних умовах і можливо тоді тільки можливо ви зрозумієте як так сталося
@@eninyri це шкільний курс фізики і географії 😒 цікаво як ви дійшли до того чим займаєтесь, якщо пропустили шкільний курс 🤔 тільки не ображайтеся, це в мене почуття гумору таке, може забагато сарказму. Якщо серйозно, то відкрийте любий довідник і прочитайте що таке абсолютна і відносна вологість, якщо ви розбираєтеся в тому про що написали, вам точно складно не буде. Там небагато тексту буде, може одна сторінка
@@dmutrogrushko і чому ви вирішили що все так просто? мені корисна відповідь спеціаліста практика інженера. в мене стандартна квартира має бути , я робив стандартний ремонт але по факту якщо в ній померти то буде муміфікація
те що людина, відео якої коментує автор цього каналу, плете лиш би плести, я погоджуюсь, але і автор каналу на мою думку явно рекламує послуги проектантів. Те що в ідеалі потрібно робити розрахунок тепловтрат і теплопостачання я погоджуюся, але якщо будівництво є більш менш типовим, то і розрахунки будуть типовими. На практиці наприклад з ТП є всього 2-3 типових розміри кроку укладки труб, наприклад в житлових приміщеннях це буде крок укладки від 10-20см з кроком 5, обрати потрібний крок новачку звичайно буде складно, але адекватний монтажник з досвідом в стані буде вибрати правильний крок, і навіть якщо він помилиться на один щабель, підлаштувати можна буде за рахунок температури і швидкості теплоносія.
@TerekhovO ви знову приписуєте мені слова, яких я не писав. Написано було, що проект це ідеальний варіант, ви чомусь вирішили, що я пропоную комусь робити без проекту. Тут палка з двома кінцями, як кажуть, якщо хтось не впевнені в досвіді і достатній кваліфікації виконавців, звичайно краще замовити проект, фактично проектант бере на себе частину відповідальності, виконавцю в цьому випадку теж простіше, бо знімає з себе частину відповідальності. Питання зводиться до того, хто візьме на себе відповідальність. Проектанти теж люди, і теж можуть помилятися, з різних причин. Десь в мене ще валяється проект теплопостачання невеликого будинку ( щось близько 200 м²) мене кінцеві цифри трохи збентежили, і коли я почав уважніше переглядати, зрозумів що тепловтрати пораховані без вікон і дверей, ніби будинок суцільні глухі стіни, якби цей проект пішов в роботу, скільки б по вашому коштувало потім переробити систему опалення ? з чиєї кишені мало б це оплачуватися, а помітити могли б вже коли почали будинок експлуатувати власники.
😂 чудік думає що все голосом береться. Треба розуміти про що говориш. Головне впевнено говорити в ти майстер великий. Тому слухати потрібно справжні фахівців і неблогерів недоблогерів які тільки і знають як збільшувати вартість будівництва.
Повна назва терміну "Відносна вологість повітря", ключове слово "відносна", якщо на вулиці 0 градусів і вологість повітря 100% то після потрапляння у помешканя і прогріву до 20 градусів вологість знизиться десь до 30-40% - яке саме джеоело тепла використовується для обігріву приміщення радіатори, конвектори, тепла підлога чі щось інше значення не має...
😂 чудік думає що все голосом береться. Треба розуміти про що говориш. Головне впевнено говорити в ти майстер великий. Тому слухати потрібно справжні фахівців і неблогерів недоблогерів які тільки і знають як збільшувати вартість будівництва.
Браво! Мабуть найкращий канал за цією темою. Окрема подяка за інтелігентну манеру спілкування, в тому числі в коментарях.
Терехов-руйнівник міфів у будівництві. Дякую Вам Олександре Васильовичу ! А найбільший і основний міф- "ідеальне рішення на всі випадки життя і на всі часи ". І тоді не потрібні ні проектувальники, ні інженери.
Супер аналітика, дуже цікаво. Підписався
Рубрика супер! Побільше подібних відео
Васильович , ви - професіонал. Не ведіться на дешеві випадки . Тримайте високу інженерну " марку ". Дякую за відео. Ваш багаторічний підписник .
Бажаю і надалі тримати цей рівень обізнаності та розуміння питань. Гарно викладений матеріал.
Дякую за вашу працю на розвиток будівництва та і держави загалом!
Пане Олександре ! Я слухав мо ско вита інженера - будівнльника , який ствнрджував рівно теж саме , що і Ви ! Правда він акцентував на шкідливість добре нагрітої теплої підлоги без радіаторів опалення через шкоду для дихальної системи людини, бо таке опалення провокує рівномірне зависання пилу по всьому об'єму повітря і осідання його в легенях, а не на радіаторах . А ще дане опалення, як він стверджував, при такому виконанні сприяєї розмноженню патогенних організмів! Дякую Вам за Ваше серце, яке переживає за ваших братів українців, та за розум, який бачить обмеженність нашого народу , але допомагає стати кращими і мудрішими!
Вентиляційні системи мають фільтри від пилу з вулиці і пилу з будинку. Рекомендасьйон
Зависання можливе лише у закритій с-мі.
Відкрили двері, пройшлись, сонце у вікно, внутр. вентиляція - це все рух (броунівський).
Пан Олександр дякую за відео✨Алгоритми Всесвіту не вимагають того щоб їх Доводить ✨Алгоритми просто Є✨Респект за Соціологію✨Для нас Це навіть Важливіше чим просто Алгоритми✨🥂
Дякую за МЕГА розкладений по полицях контент. Надзвичайно вже задовбало це дибільне, на межі з шахрайством тіктоківське навіювання.
Супер обширна відвовідь! Дякую.
Як завжди фахова відповідь, дякую)😊
Дякую за ваші знання і що не втомлюєтеся ділитися з нами
Дуже прошу побільше розборів відеороликів з інтернету. Бо понадивлюємось і почнемо будинки з еппс будувати 😂😂 Дякую за освітню працю
Будують але з ПСБ Г1.
Терехов красна, так тримати...
реально було цікаво
Абсолютно погоджуюсь і розділяю вашу позицію стосовно цього питання. Сам доводжу ефективність комбінованої системи опалення, як більш гнучкої. Тепла підлога нейтральна(комфортна) для ніг, а регулюємо температуру радіаторами.
Крім того, крок труби мало що вирішує. Валентин Термостар на своєму каналі чітко розібрав це питання, що зменшення кроку труби теплої підлоги не пропорційне тепловіддачі, а лише змінюється на кілька відсотків, в той час, як витрати труби зростають пропорційно, відповідно змінюється гідравліка, більші колектора, насоси, змішувальні групи, що абсолютно не потрібно
Розклали по поличках)) Чудова робота!!
"Есть многое такое, друг Горацио,
Что и не снилось нашим мудрецам"
- ефект Данінга-Крюгера у всій красі: людина певна, що Терехов аферист, бо вона не в змозі осягнути про що мова.
🎉 дякую за дуже корисну інформацію все чітко і зрозуміло із підкріпленням нормативами! 🥰 Найвищий пілотаж контенту!
Заважаєте заробляти на неграмотних замовниках))
Дякую за просвітництво!
9:47 "було цікаво" - дуже цікаво
Дякую вам за боротьбу з шарлатанами.
Хотів би зауважити про відносну вологість. Норми нормами, але особисто мені набагато комфортніше спати в приміщенні з вологістю 50-60 відсотків (немає ефекту "сухого носу"). Якщо 30 відсотків сухість неодмінно з'являється.
Це також питання температури. В нормах є інформація що параметри підходять для чуть більше 50% людей. Далі +- наші особливості.
Отак зустрінеш такого Андрія, на будові чи у магазині, і ти попадеш на великі гроші , а потім можливо ще й на демонтаж.
Олександр Васильович дякую за навчання, перед такими манажерами Андріями.
Не накручуйте... :) Система опалення може корегуватися програмно.... Якщо є дельта вліво вправо...
Хтось їм вложив в голову, що тепловий насос- це низькотемпературне опалення, а низькотемпературне- це тепла підлога, а щоб обігріватись виключно теплою підлогою- потрібно більше труби намотати. Хоча тепловіддача практично не змінюється.
Вони манагари, а не інженери. Впарив людині тепловий насос, впарив в 2 рази більше труби, і за її монтаж, і заробив копійочку.
Я бачив у північних штатах США вражаюче складні системи вентиляції у звичайних житлових будинках. Було б дуже цікаво послухати ваш огляд різних систем вентиляції за Українських кліматичних умов і типів квартир чи будинків
👍👍👍
Цікаве відео, дякую!
Більше 5 років підписаний, кращого каналу не знайдеш!
Зачепили за живе - он скільки коментарів, нарешті 😊
Зволожування потрібно, якщо в приміщенні є вентиляція, і вона, скажем так суттєва, як то кажуть один крат, а живе дві людини. Тоді взимку повітря може бути реально сухим. Особливо в мороз.
Дякую. У тік токера мабуть підгоріло😊 Але якщо ти надаєш послугу, то маєш бути технічно обізнаний.
Вже давним давно є калькулятор для теплих підлог правда з боліт (бренд valtec) і так прекрасно рахувалось і крок і утеплення і швидкість. Колись навіть в рекламному роліку показували як розрахувати та налаштувати колектор теплого полу. Створити будь-який мікроклімат за допомогою рекуператора, теплої підлоги, та зволожувача повітря та розумного будинку... можна врахувати практично будь-який сценарій, мало того постійно то вдосконалювати. Але масовий "український розумний будинок" далі світових ефектів за допомогою різного типу лед стрічок та керування з смартфону поки далі не пішов.
@@alemokes то не valtec придумав цю програму, просто їхня версія умовно безкоштовна, багато інших виробників також надають цю програму тільки, або платно, або із обмеженим функціоналом ( якщо ви офіційно з ними не співпрацюєте ). І якщо чесно це навіть не повноцінна програма, це плагін для теплих підлог висмикнутий із іншої програми для проектування будівництва, якої не скажу хто знає той знає ))
P.s. розумний будинок це дорого, часом навіть дуже у порівнянні з "дурним". Функціонально, гарно і тд., але дорого як в монтажі, так навіть і в експлуатації. Поцікавтесь наприклад скільки коштує мульти датчик від українського бренду Аякс, а крім датчика потрібно виконавчі елементи, їх потрібно змонтувати, налаштувати і вони всерівно вічними не будуть, в ідеалі такий датчик мав би бути в кожному приміщенні будинку, а якщо порахувати скільки такий датчик може зекономити енергоресурсів, виходить капля в морі. Хоча в нас всі жаліються на ціну енергоресурсів, при теперішніх цінах мультизональний "розумний" будинок окупиться НІКОЛИ. Є підозра що така сама ситуація поки що і в інших країнах, якби це було настільки вигідно економічно було б масове розповсюдження, а так це скоріше "фішка", "понти"
Дійсно. Зараз не вистачає тих калькуляторів, хоча вони і були приблизними. А українських аналогів не зустрічав
@@Дрон-у6и Точності там і не потрібно прям великої, і налатування можливе тільки при реальних умовах. В тому і суть розумних будинків, якщо ти маєш купу датчиків та виконавчі пристрої, в тебе на виході гнучка система. Але про, що ми... тут довести до близької людини що потрібні термоголовки на колекторі теплого полу, щоб регулювати температуру по контурах це вже задача з зірочкою. Потрібна якась революція в свідомості людей, думаю вона настане з моменту підвищення тарифів до європейських цін, при тому, що зп залишиться наша локальна.
Шкода тих людей, які ведуться на таких псевдоекспертів, зробив два ремонти, тай думає, що він професіонал. Вчити "матчасть" потрібно "прохфесіонали" і слухайте Тєрєхова)))
:)) Краще книжки читати...
@@TerekhovO та тех. документацію.
Вау! Як професійно і по полицям! Та він навмисно написав "Терехов аферист" в надії отримати безкоштовну консультацію. Одні погані слова до таких людей...
Добрий день, а де Ви йому на хвіст наступили?
Поняття не маю.. я під ноги не дивлюсь...
Люто плюсую. Не вздумайте ставити теплу підлогу в будинку в житлових приміщеннях. Лише дерев'яна підлога. Будете насолоджуватися будинком. = Тепла підлога вимагатиме лише плитки, яка комфортна лише у спеку. А у нас велике міжсезоння - опалюватися до липня - таке собі рішення. Плюс велика інерція, великі витрати облаштування, холодно біля вікна, жорсткість плитки та її травмонебезпечність, швидка деактулізація дизайну. = Радіатори чудово працюють навіть з тепловим насосом, просто кількість секцій треба збільшити.
Радіатори роблять тепловий бар'єр вікна. Як що радіатор прибрати, то з'являється ефект протягу тому, що вікно робить ту ж роботу, що і радіатор тільки в зворотньому напрямку , менш інтенсивно і подає на вас холодне повітря. Тож людям надчутливим до протягів без радіатора ніяк. Або піднімати температуру до параметрів сауни і насолоджуватися прохолодним повітрям з вікна)))
1:28 "температура перегріву" це що за різниця температур? Підлога-оточуюче повітря, чи щось інше?
Можна в суд подати за публічний наклеп.
Дукую пане Олександре за професійний підхід . Як «інженер монтажник» систем опалення то з вами цілком згідний . Враховуючи комплексний підхід до системи то то розрахунок іде зараз за часту на ТЕплову помпу і тут крок 100мм виправданий в контексті ефективності Т помпи. І згідний з вами що в парі з теплою підлогою то фанкоіл+ тепла підлога самий практичний варіан
Зараз - так. Він вирішує питання, та гарно працює в парі з тепловим насосом.
Де той хач, а де книжка. Це дуже різні речі які мабуть ніколи не зустрінуться.
Ну це лайк заслуговано.
А хто цей пан,ваш опонент?
Займається продажами тилових насосів та монтажем систем опалення
Якщо хочете розібратися які повинні бути температури теплої підлоги дивитися німецький din там все чітко написано і можна лі теплу підлогу в спальні а також теплу стіну та холодну стелю
Почніть... Бо поки Ви чули дзвін.... А ми монтували на об'єктах...
@@TerekhovOну це ваше припущення хто коли и де і що слухав ))
ви би тезисно написали про те як має бути без посилань на німецький din. діліться з іншими це ж приємно))
DIN, ISO, ANSI(невпенений) ДСТУ.
± однакові якщо пишуться на основі дрсліджен, розрахунків, досвіду.
Я Рекуператором ПРАНА 200-С користаюся вже більше 8 років і він в мене постійно включений! Про який дискомфорт Ви говорите. Це просто крута штука. І це не провітрювач як Ви кажете , а система винтелчції, тому що в цьому Рекуператорі одночасно працюють два мотори на витяжку і вдув в приміщення, і потоки повітряні не змішуються. При всій повазі до Вас, по питанню рекуператора Прана Ви помиляєтеся.
Я комфортно живу без "рекуператорів" більше 50 років. За 10 років вони не мають жодного документу що підтверджує їх ефективність, лише купу рекламного тексту. У підписників що встановили ці системи, є думка протилежна вашій.
@ Ви без Рекуператора живите , тому що ваш будинок правильно запроектований і природня вентиляція відповідна, а в кого немає такого будинку правильно збудованого як у Вас, то Рекуператор Прана вирішує дуже багато питань і допомагає комфортно знаходитися в приміщенні. Ви пишите, що за 10 років немає документу, що підтверджує їх ефективність, а я Вам підтверджую ефективність саме Рекуператора Прана 200-С (іншими не користувався), своїм використанням більше 8 років! Я думаю практичний досвід кращий доказ ніж якесь заключення паперове.
@@progressmen8525 Проблеми що Ви вирішуєте "рекуператором" можна вирішити і інакше - без нього. Але Ви пішли таким шляхом... ну ок... Вашому відео 8 років.
@@progressmen8525 ви помиляєтеся, названий вами пристрій не рекуператор, це все-таки провітрювач фактично, хоча із функцією рекуперації, як вам вже написав автор каналу, ефективність рекуперації якого не підтверджена. Те що ви пишете про два вентилятори, і вони що одночасно працюють ? 😒 Крім того ви пишете, що немає змішування, так в самій установці його якби немає, і через те як він працює теж змішування не буде, тому що він працює почергово якийсь час на приплив, якийсь на відплив, якби вентилятор працювали одночасно то на виході-вході однозначно буде підмішування, є норми в яких вказується мінімальна відстань між припливнив і витяжним виходами (це не 10 см ) при яких гарантується відсутність змішування, при нормальній роботі пристрою змішування все-таки буде, тому що після того як пристрій подасть чисте повітря воно змішується з відпрацьованим і разом із ним відводиться назовні ( доречі саме тому мене дуже бентежить ефективність рекуперації ).
Хоча в саме по собі змішування не є однозначним злом, в більшості випадків припливно-витяжні установки мають байпас в якому може відбуватися змішування, або навіть монтується окрема камера змішування, але там змішування контрольоване і виконує певні функції.
@ Так, 8 років, правда. Враховуючи , що проблема була у вентиляції, а вентканал був замурований між 4 і 5 поверхами будинку , і сусіди не мали бажання розмуровувати її, то єдиним правильним рішенням був Рекуператор, тому що перший варіант був неможливий.
Вітаю пане Олександр. Маю об'єкт (квартира) старий фонд. Вологість в зимку 20%. В квартирі не живемо. Маємо проблему всихання міжкімнатних дверей. Провітрюємо регулярно. Чи правильно розуміємо, що проблема з вологістю буде вирішено якщо в квартирі будуть постійно жити люди. Дякую.
Вона зменшиться однозначно. Зараз вентіляцію на мінімум і переодично зволожувати.
@TerekhovO а при постійному проживанні, то +/- прийде в норму? Дякую.
не можу ніде знайти. підкажіть яка максимальна температура подачі має бути при комфортній теплій підлозі?)
Я навіть клапан не ставив, вікна відкриті під 45 град вниз ручкою тобто трошки не дотягнуті і все норм з вологістю
"Муляр" відсутність базових знань намагається компенсувати наглим впевненим тоном і виряченими очима. Про таких можна було б сказати - "морда цеглини просить", але у Олександра Васильовича збираються пристойні люди, тому так казати не буду.
У вас є рубрика "робимо відомими дурачків"?
Не мій профіль.
1000 кВт/міс (електрокотлом) на площу 90 м² це круто! Тобто 15,5 Вт/м² за годину,враховуючи теплу зиму. 👍
Сьогодні на вебінарі показував показники онлайн
@TerekhovO Потрібно переглянути! 👍
це нормально, якщо тепловтрати в межах норм і на вулиці середня температура близько 0
На таку єврозиму це забагато. Той самий будинок на продаж 110 м2 800 квт з 21 грудня по 21 січня (гб 300мм, псб 100мм, 250мм вати на дах, скрізь водяні підлоги під рігід кварцвінілом, приточно-витяжна вентилція з рекуператором і підігрівом, буферна ємність для опалення для нічного тарифу). Підлоги комфортні, повітря вдень 21, вночі 19, вологість 40-60%, термостати, сервоприводи на колекторі.
Будинок, звісно ж, типовий "на продаж", на горищі були аж 150 мм вати (завдячуючи ОВ перехресно додав ще 100 мм), псб на газоблок звісно ж на ляпухи, як у нас люблять, повітряним прошарком для зручного пересування мишей, на цоколі аж 50мм еппс(підозрюю, що під землю він заходить на 200мм, а не 500). Вікна майже всі замінив на рехау, тому що стояв жахливий алюпласт 60мм.
@@dmitriynakyden2925 При ТН як на продаж 330кВт на місяць. Це 396грн при тарифе на опалення. І це проект 2017 року... При цьому нічого з того що пишете в моєму будинку немає. Всі показники доступні на вебінарах на протязі останніх 5 років ОнЛайн. Без пздж...
Цікаво а чому може бути надто сухе повітря у квартирі? бачив 7 % у себе вдома при морозі на вулиці
почніть з того, що розберіться в тому, що таке вологість повітря, чому вона буває абсолютна і відносна, що впливає на їх величину, думаю коли розберетеся ви зрозумієте як так сталося
@@dmutrogrushko дякую. розберітся для початку з код ревью та БЕМ методологією і тоді поговоримо можливо про експлуатацію вантажопідімальних машин і механізмів.. а тоді можливо тільки можливо ви зрозумієте те що сталося :)
@@dmutrogrushko давайте ви розберетесь принципами ООП , роботи вантажопідіймального обладнання в різних кліматичних умовах і можливо тоді тільки можливо ви зрозумієте як так сталося
@@eninyri це шкільний курс фізики і географії 😒 цікаво як ви дійшли до того чим займаєтесь, якщо пропустили шкільний курс 🤔 тільки не ображайтеся, це в мене почуття гумору таке, може забагато сарказму. Якщо серйозно, то відкрийте любий довідник і прочитайте що таке абсолютна і відносна вологість, якщо ви розбираєтеся в тому про що написали, вам точно складно не буде. Там небагато тексту буде, може одна сторінка
@@dmutrogrushko і чому ви вирішили що все так просто? мені корисна відповідь спеціаліста практика інженера. в мене стандартна квартира має бути , я робив стандартний ремонт але по факту якщо в ній померти то буде муміфікація
Ну от справді тема дуже цікава, але на каналі маленькими шматочками розкривається
Ви берете що хочете...
@@TerekhovO Я б хотів оцінити різні методи електоопалення, тепловий насос то поки що дуже дорого
В даному відео чітко по полицям розклали хто є хто. Шарлатан і професіонал...
Тільки.. без клише... :) Ок?
те що людина, відео якої коментує автор цього каналу, плете лиш би плести, я погоджуюсь, але і автор каналу на мою думку явно рекламує послуги проектантів. Те що в ідеалі потрібно робити розрахунок тепловтрат і теплопостачання я погоджуюся, але якщо будівництво є більш менш типовим, то і розрахунки будуть типовими. На практиці наприклад з ТП є всього 2-3 типових розміри кроку укладки труб, наприклад в житлових приміщеннях це буде крок укладки від 10-20см з кроком 5, обрати потрібний крок новачку звичайно буде складно, але адекватний монтажник з досвідом в стані буде вибрати правильний крок, і навіть якщо він помилиться на один щабель, підлаштувати можна буде за рахунок температури і швидкості теплоносія.
Не звертайтесь до проектувальників. Ви не розумієте цінності їх роботи. За цей досвід Вам треба заплатити дорого...
@TerekhovO ви знову приписуєте мені слова, яких я не писав. Написано було, що проект це ідеальний варіант, ви чомусь вирішили, що я пропоную комусь робити без проекту. Тут палка з двома кінцями, як кажуть, якщо хтось не впевнені в досвіді і достатній кваліфікації виконавців, звичайно краще замовити проект, фактично проектант бере на себе частину відповідальності, виконавцю в цьому випадку теж простіше, бо знімає з себе частину відповідальності. Питання зводиться до того, хто візьме на себе відповідальність.
Проектанти теж люди, і теж можуть помилятися, з різних причин. Десь в мене ще валяється проект теплопостачання невеликого будинку ( щось близько 200 м²) мене кінцеві цифри трохи збентежили, і коли я почав уважніше переглядати, зрозумів що тепловтрати пораховані без вікон і дверей, ніби будинок суцільні глухі стіни, якби цей проект пішов в роботу, скільки б по вашому коштувало потім переробити систему опалення ? з чиєї кишені мало б це оплачуватися, а помітити могли б вже коли почали будинок експлуатувати власники.
😂 чудік думає що все голосом береться. Треба розуміти про що говориш. Головне впевнено говорити в ти майстер великий.
Тому слухати потрібно справжні фахівців і неблогерів недоблогерів які тільки і знають як збільшувати вартість будівництва.
Робіть нам такі відео які розвіюють міфи! 💖 Дуже цікаво дивитися
Часу багато... А канал не приносить великий прибуток...
@TerekhovO Це тільки початок))
Пане Олександр, не звертайте уваги. Що ви хочете від людини, що збодувала освіту в спорті... Знаю про, що говорю!!!
Не звертати, неможна... в будівництво лізуть всі хто хоче...
Повна назва терміну "Відносна вологість повітря", ключове слово "відносна", якщо на вулиці 0 градусів і вологість повітря 100% то після потрапляння у помешканя і прогріву до 20 градусів вологість знизиться десь до 30-40% - яке саме джеоело тепла використовується для обігріву приміщення радіатори, конвектори, тепла підлога чі щось інше значення не має...
Пропоную нову тему на вебінар - інфоцигани в будівництві, голосуємо
😂 чудік думає що все голосом береться. Треба розуміти про що говориш. Головне впевнено говорити в ти майстер великий.
Тому слухати потрібно справжні фахівців і неблогерів недоблогерів які тільки і знають як збільшувати вартість будівництва.