Підгорецький замок (Частина 2)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 бер 2024
  • На місці теперішнього замку існували давніші укріплення, які згадуються під 1530 роком. Також у «Підгорецьких хроніках» зафіксовано, що під час ремонту 1896 року були замінені перекриття над Китайською залою, на яких була вирізьблена дата «1601», що підтверджує існування укріпленої споруди, яка, імовірно, стала основою для сучасної будівлі.
    На замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського, який придбав його 1633 року в родини Підгорецьких, відомий архітектор фортифікацій Гійом Левассер де Боплан створив проект укріплень, а Андреа дель Аква - двоповерхового палацу з 3-поверховими павільйонами по боках і вежею, в стилі бароко та пізнього ренесансу. Документальних свідчень про причетність цих архітекторів до будівництва немає, інформація про їхнє авторство базується на припущеннях мистецтвознавців. З документів же відомо, що будівництвом у Підгірцях спочатку керував Миколай Сільвестрі, а після його смерті у 1638 році - Йоганн Людвіг фон Вольцоген. Джерелом натхнення слугував проект укріпленої резиденції "Т" з архітектурного тракту Жана-Жака Перре. А більш близькими зразками, - замки у Жовкві і Збаражі, що були першими виконані в концепції palazzo in fortezza: укріпленого палацу, де репрезентативна функція переважувала над фортифікаційною.
    Будівництво велося протягом 1635-1640 років. Службові приміщення утворювали квадратний двір з терасою, пристосованою до оборони. З трьох боків палац був оточений глибоким ровом, з північного боку, зверненого до долини, він мав гарну терасу з балюстрадою і скульптурами. До замку в'їжджали через велику браму - портал з двома колонами. Мармурова таблиця на брамі зустрічала гостей латиномовним написом: «Вінець ратних трудів - перемога, перемога - тріумф, тріумф - відпочинок».
    Вже у 1646 році замок зустрічав феєрверком короля Владислава IV. Під час Хмельниччини замок зазнав серйозних ушкоджень. Станіслав Освенцім 1651 року писав:
    «Я бачив Підгірці, гарний палац і фортеця... тепер місцями зруйновані і напсовані».
    1656 - почалася відбудова замку. Онук коронного гетьмана подарував його Яну ІІІ Собеському разом із селами Підгірці і Загірці за умови, що той буде наглядати за Бродівською фортецею до повноліття королевича Якуба Людвіка. Реставрація замку тривала до 1680 року, та вже у 1688 році він постраждав від нападу татар.

КОМЕНТАРІ • 5

  • @Korisno62
    @Korisno62 3 місяці тому +3

    Яка краса! Все збереглося! Дуже цікаво!

  • @artag
    @artag 3 місяці тому +3

    Дуже гарно😊

  • @user-op8wy1wk4p
    @user-op8wy1wk4p 2 місяці тому

    Друга частина ще крутіша.

  • @user-up5me4qr7r
    @user-up5me4qr7r 3 місяці тому +2

    Захоплююче відео