🎅❄☃ Pogodnych, Spokojnych i Zdrowych Świąt! P.S. Widzę, że w okresie świątecznym też nie odpuszczasz. Podziwiam, ale i też zastanawiam się, czy w końcu nie należy się Tobie jakaś przerwa...?
2 роки тому+4
Przerwę mam jak się wyrabiam :) Pracuję nad buforem, docelowo miesięcznym.
@ To już nie wiem, jak to robisz... Jakiś automat robi dla Ciebie te filmy, a Ty tylko występujesz...? 😜
2 роки тому+5
Zapindalam ;) Ale zawsze da się coś robić sprawniej i stąd biorą się rezerwy. Poza tym zrezygnowałem z bardzo wielu zjadaczy czasu i jak już odpoczywać na przykład, to na całego - wysoko w górach. I tak dalej, zostały tylko naprawdę fajne rzeczy do robienia, a na te byle jakie szkoda czasu.
Wspaniały prezent na Święta Bożego Narodzenia panie Adamie. Temat syntezatorów i muzyki elektronicznej jest mi bardzo bliski. Mam nadzieję, że coś jeszcze w podobnym klimacie się pojawi :)
Bieda nie bieda. Kiedy dostałem je pod choinkę jako dzieciak, byłem wniebowzięty. Ograłem je na wszelkie możliwe sposoby. Dla kogoś z rodziny, gdzie raczej się nie przelewało, był to sposób na zainteresowanie muzyka. Dzięki nim w moim domu jest dziś kilka instrumentów i nie wyobrażam sobie życia bez nich.
Ten odcinek to mistrzostwo świata! Synteza FM jest mi bardzo bliska. Kilka 7mek już na warsztacie było, w różnym stanie i wszystkie wróciły do życia. Niektóre, tanie grajki Yamahy z serii PortaSound potrafią wykrzesać z siebie niezłą dzicz. Gorąco polecam poświęcić im trochę czasu, a może i nawet przeróbek. Trochę brakuje mi tutaj wzmianek o zastosowaniu układów FM Yamahy w automatach Arcade, oj w tych budach grubo się działo. Panie Adamie! Zdrowych Wesołych, dobrze zmodulowanych Świąt! ;)
Panie Adamie! Aleś mi Pan zrobił wieczór wspomnień! Na takim Thompsonic TS-06 w podstawówce ze trzy razy brzdąkałem na apelach okolicznościowych i jasełkach. Życzę tak Panu jak i widzom Wesołych Świąt. Ten kibordzik był w tamtej epoce najbardziej zaawansowany spośród dostępnych instrumentów tanich, sam widziałem go na weselu.
Jako siedmioletni chłopczyk dostałem klona tego syntha na gwiazdkę, nazywał się Thompsonic TS-06… dzięki niemu nauczyłem się grać „na dwie ręce”, sam i ze słuchu. Miłe wspomnienia, fajny bank brzmień :) (edit: to było zaledwie 25 lat temu 😅)
2 роки тому+4
One wszystkie bazowały na tym, co w filmie. Dwa operatory, polifonia dziewięciogłosowa, dziewięć bitów.
2 роки тому+1
Tak. Wyższa jakość była tylko w serii sześcio i czterooperatorowców z wyłączeniem OPL3. To wsadzano do profesjonalnych syntezatorów, w konsolach i komputerach tego nie było.
Pomimo - jak to nazwano tandetności - ożywiły zainteresowanie muzyką wielu młodych ludzi, a ich brzmienie bylo bardziej atrakcyjne niż obecnych wówczas organów elektronicznych, elektronowych. I to było i jest piękne. Dziękuję za wspaniałą narrację choć i tak dla mnie to wiedza tajemna.
6:45 Blade Runner mi się przypomniał jako żywo. Dziękuję. Spokojnych Świąt w rodzinnym gronie i ... Zdrowia. Z nim wszystkie problemy są do przejścia, bez niego nie cieszy żaden sukces
Ojej, znowu wspomnienia. Dostałem taki na urodziny od rodziców. Dzięki niemu "przesiadłem się" z akordeonu na keyboard. I choć na innym, dużo lepszym, gram do dziś. Ale jestem pewny, że "Szła dzieweczka" zagrałbym na akordeonie z marszu. I to z basami.😀
Piękna kolęda pięknie zagrana i zrealizowana dziękuję bardzo za ten odcinek. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Panie Adamie!.... Fajnie ta stopa brzmi, tłusto!
Przy-meneli do Betlejem :D A utworek całkiem fajny - ale kto mógł w tamtych czasach nagrać coś takiego wielościeżkowo w domu, jak na półce stał Kasprzak albo w najlepszym przypadku wieża Diora ;)
Zakup małego syntezatora dla dziecka... pamiętam... Po trzech dniach stanąłem przed wyborem - rozszerzone samobójstwo czy utylizacja tego czegoś. Wybrałem jak widać "lekkie uszkodzenie po upadku". Dziecko nie jest muzykiem ale wszyscy żyjemy ;-) Dzięki za filmy !
Posiadam ten syntezator, aż po dzisiaj. Przetrwał sprawny, dla jednych badziew, inni mogli zacząć przygodę z muzyką, przy w miarę normalnej cenie na początku lat 90's.
Pan to mówi z taką pasją i tak sączy swą wiedzę, że chce się tego słuchać, chociaż czasu mam niewiele. Zostawiam Lajka i Saba, na kanał na pewno nie raz zajrzę. Szczęśliwego Nowego Roku. Dziękuję.
Mam tego keyboarda, u mnie firmy Scherion, działa do tej pory. O dziwo nigdy nie było w nim problemów z nie łączącymi klawiszami, za to zasilacz w zestawie to katastrofa, może i dobrze że szybko padł i został wymieniony na coś bezpieczniejszego. Fakt że to zabawka, ale dla mnie ogromną wręcz wartość sentymentalną :-) Bawiłem się też na imprezach gdzie ten keyboard czy tam jakiś jego klon, służył jako jeden z instrumentów (perkusja akurat była osobna). I naprawdę grający nieźle sobie radzili. Radosnego Świętowania Bożego Narodzenia!
Super. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia panie Adamie. Dzięki Panu wróciłem do mojego dawnego hobby - fotografii. Dziś już nie w zielonej automatyce...
Adamie, z okazji zbliżających się Świąt życzę Ci wszystkiego dobrego. :) Dziękuję za wszystkie filmy, edukację i liczę, że nie ustaniesz w tym, co robisz. Pozdrawiam!
Dziękuję za wytłumaczenie, że te znane szeroko brzmienia to właśnie bRaSy, tyle że nieznane w naturze. To drugie wiedziałem, ale to pierwsze to nowość... ;-)
Fajowa ta wariacja na temat „Gdy się Chrystus rodzi”. Jest ten feeling z lat 80ych i programów popularnonaukowych. Normalnie jak z Sondy albo TTRu. To drugie oglądało się, podczas symulowania choroby żeby nie iść do szkoły. A potem film dla II zmiany😊
Bardzo fajna kompozycja, bardzo dobrze użyte brzmienia. Przyjemnie jest sobie od czasu do czasu ograniczyć zasób brzmień i komponować na ubogich zestawach - wymaga to użycia wyobraźni, ale jest bardzo satysfakcjonujące. :D
Dziękuję panie Adamie za kolejny , nowy odcinek i za ciekawe informacje z elektroniki muzycznej . Podziwiam pana za jego rozległe z tego tematu wiadomości.
Ech, pamiętam moją pierwszą kartę dźwiękową Sound Galaxy z syntezatorem OPL3, na którą, jako dzieciak, długo zbierałem fundusze :) Wtedy marzyłem jednak o czymś z obsługą wavetable, ale to było poza moim zasięgiem finansowym. Teraz natomiast brakuje nie funduszy, ale czasu na takie zabawy, choć może kiedyś uda się podziałać w tej dziedzinie :) Wesołych Świąt :)
2 роки тому+4
Kiedyś chcieliśmy samplingu, dziś wracamy do syntezy :)
Sąsiad mieszkający piętro wyżej miał dokładnie taki sam sprzęt. Na nasze nieszczęście blok z wielkiej płyty ma mierne tłumienie dźwięków a chłopak miał ogromny zapał do ćwiczenia. Grał dosłownie od rana do nocy. Dzień w dzień. Karierę muzyczną przerwał mu ojciec jak nie zdał do następnej klasy bo zamiast uczyć się biologii i historii ćwiczył kolejne zagrywki 🙂
Petarda! Wyszło coś pomiędzy "Komputerową szkołą Marka Peryta" a "Marvin's Marvellous Adventure" na Amidze. Widać wprawę - początkujący na profesjonalnym sprzęcie się wyłoży, a profesjonalista da radę nawet na zabawce. Wiem, bo co prawda nie jestem muzykiem, ale widziałem interakcję w obie strony :)
Wspaniały materiał, od zawsze gustowałem w rodzinie kart sound blastera. Do dziś mam jeszcze z 5 takich zabytków, od live value poprzez audigy az po fatal1ty. Wejście kart zapoczątkowało nową erę muzyki, ciężkie maszyny zostały zastąpione programem. Pozdrawiam z Nowym Rokiem
Salve Magistra, perfekcyjnie wylozona wiedza, robie muzyke od lat i korzystam z syntezatorow ale dopiero mi ktos tak konkretnie wytlumaczyl co wlasciwie na nich robie. Pozdrawiam i subskrybuje
Miałem dokładnie taki Medeli MC-6A :) Wprawdzie formalnie nie był mój, tylko siostry, ale że to ja muzykowałem, to zagarnął. Jeden z klawiszy nie działał, rytm potrafił się sam załączyć, ale poza tym bardzo lubiłem ten instrument, do tego stopnia, że potem kupiłem już sam Yamahę PSS-780 (którą mam do tej pory, ha!) :)
@@tipi8340 Nie powiedziałem, że nie umie :) Jak tylko uslyszalem fragment o ktorym wspomnialem to natychmiast wlaczylem sobie Clannad i wrocilem do dziecinstwa :)
Mocno słychać inspirację, Należy dodać, że z początków tego projektu też nie korzystali z najwyższej półki instrumentów. Dopiero z początkiem lat 80, gdy zaczęła z Nimi śpiewać Enya mocno się to zmieniło, a zwłaszcza w 1984 na korzyść serialu "Robin Sherwood"
Coś na podobieństwo tego dostałem na komunię w 1992 r miało nazwę Thomson lub Thomsonic . Mogę jednak na obronę tego instrumentu powiedzieć, że klasyfikując go na poziomie tandety to brzmi on dużo lepiej niż instrument z podobnego poziomu z 2020r który ma teraz moje dziecko.
Jak na taką zabawkę, to całkiem przyjemnie słucha się zaimplementowanych brzmień. :) Miałem kiedyś coś bardzo podobnego wizualnie, zwanego "MC-38". Miał on BARDZO archaiczne dźwięki oparte na fali prostokątnej. Prezentowany Meneli brzmi przy nim zawodowo. :)
Dla mnie synth, to najlepsze wspomnienia młodości np. z Amigą. UA-cam -> Turrican Remastered OST Jest to kawał dobrej roboty zrobionej przez Christophera Hülsbecka
Brawo za numer, wyciągnąć takie coś z tych paskudnych brzmień... Chapeu bas :) Ps: dziś medeli robi na prawdę fajne pianina elektryczne z ważoną klawiaturą w śmiesznie niskiej cenie w porównaniu do konkurencji :)
Uczyłem się na podobnym sprzęcie grać "Sto lat" i "Wlazł kotek na płotek". Miał trochę inne przyciski, ale ten zielony placek brzmień perkusyjnych na środku identyko!
@@ortalionowywiesaw9455 Nie no, trochę mniej podobny. Mój zwie się Thompsonic ts-33. Piszę 'zwie się', bo nadal leży w szafie. Nie wie po co, ale leży. 😅 Ale ja aż takiej kariery nie zrobiłem.
He he miałem to MC 6A, a nawet udało mi się je później sprzedać. Ja nie mam zapędów*syntezatorskich" dlatego następny był keyboard Casio bodajże CT647 (jak dobrze pamiętam, bo to 30 lat temu było). Następnie przesiadłem się na YAMAHE i od tamtej pory zostałem wierny tej marce tylko modele się zmieniały. Pozdrawiam.
Ja z klona MC-3A zrobiłem harmonię 3 rzędową tylko że tam jest 4 głosowa polifonia więc o septymach i graniu tercji można zapomnieć, Po weselach zwykle grali na czym mieli jednak zwykle to były Unitrowskie organy ale znacznie częściej były to akustyczne instrumenty, pozdrawiam i daję suba
Рік тому+1
To coś spieprzono, bo FM daje 9 głosów, które ograniczane są dopiero po aktywacji akompaniamentu. Cztery głosy to mało i zawsze mnie wkurzały takie ograniczenia raz - ze względu na brak możliwości ambitniejszego harmonizowania, dwa - konieczność pożegnania sustaina.
Wszystkim ślicznie dziękuję za życzenia i również życzę radosnych świąt :)
Wzajemnie Panie Adamie :)
🎅❄☃ Pogodnych, Spokojnych i Zdrowych Świąt! P.S. Widzę, że w okresie świątecznym też nie odpuszczasz. Podziwiam, ale i też zastanawiam się, czy w końcu nie należy się Tobie jakaś przerwa...?
Przerwę mam jak się wyrabiam :) Pracuję nad buforem, docelowo miesięcznym.
@ To już nie wiem, jak to robisz... Jakiś automat robi dla Ciebie te filmy, a Ty tylko występujesz...? 😜
Zapindalam ;) Ale zawsze da się coś robić sprawniej i stąd biorą się rezerwy. Poza tym zrezygnowałem z bardzo wielu zjadaczy czasu i jak już odpoczywać na przykład, to na całego - wysoko w górach. I tak dalej, zostały tylko naprawdę fajne rzeczy do robienia, a na te byle jakie szkoda czasu.
Dziękuję za ten materiał... jak mam oglądać TV to lepiej Towary Modne . Pozdrawiam.
Pan Adam to jest fachowiec. Chyba w życiu nie wiedziałem człowieka o tak renesansowym/szerokim zakresie specjalistycznej wiedzy 🙂
Właśnie znalazłem to cudo na śmietniku. Kilka chwil z lutownicą (złącze zasilania, klawisz, jakieś drobnostki) i znów wśród żywych. Będzie zabawa.
Wspaniały prezent na Święta Bożego Narodzenia panie Adamie. Temat syntezatorów i muzyki elektronicznej jest mi bardzo bliski. Mam nadzieję, że coś jeszcze w podobnym klimacie się pojawi :)
Końcowy utwór brzmi bardzo profesjonalnie.
Wszystkiego dobrego na te święta.
Bieda nie bieda. Kiedy dostałem je pod choinkę jako dzieciak, byłem wniebowzięty. Ograłem je na wszelkie możliwe sposoby. Dla kogoś z rodziny, gdzie raczej się nie przelewało, był to sposób na zainteresowanie muzyka. Dzięki nim w moim domu jest dziś kilka instrumentów i nie wyobrażam sobie życia bez nich.
Dokładnie, jak się chciało to szło grać nawet na starej wannie
Świetny ten utwór na koniec. Idealny przykład na to jak z ograniczonego zasobu brzmi można zrobić fajny tune🙌🏼
Wesołych i zdrowych 🎄
Tosz to MAJSTERSZTYK! :D
Ten odcinek to mistrzostwo świata!
Synteza FM jest mi bardzo bliska. Kilka 7mek już na warsztacie było, w różnym stanie i wszystkie wróciły do życia.
Niektóre, tanie grajki Yamahy z serii PortaSound potrafią wykrzesać z siebie niezłą dzicz. Gorąco polecam poświęcić im trochę czasu, a może i nawet przeróbek.
Trochę brakuje mi tutaj wzmianek o zastosowaniu układów FM Yamahy w automatach Arcade, oj w tych budach grubo się działo.
Panie Adamie! Zdrowych Wesołych, dobrze zmodulowanych Świąt! ;)
Bardzo mi się podoba ta koompozycja na koniec odcinka. Gratulacje!
To chyba najlepszy aranż jaki na tym klawiszu powstał Bravo!
Panie Adamie! Aleś mi Pan zrobił wieczór wspomnień! Na takim Thompsonic TS-06 w podstawówce ze trzy razy brzdąkałem na apelach okolicznościowych i jasełkach.
Życzę tak Panu jak i widzom Wesołych Świąt.
Ten kibordzik był w tamtej epoce najbardziej zaawansowany spośród dostępnych instrumentów tanich, sam widziałem go na weselu.
Panie Adamie Gratulacje za finałowy utworek. Inspirujący. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku oraz spokojnego, rodzinnego świątecznego czasu
Jako siedmioletni chłopczyk dostałem klona tego syntha na gwiazdkę, nazywał się Thompsonic TS-06… dzięki niemu nauczyłem się grać „na dwie ręce”, sam i ze słuchu. Miłe wspomnienia, fajny bank brzmień :) (edit: to było zaledwie 25 lat temu 😅)
One wszystkie bazowały na tym, co w filmie. Dwa operatory, polifonia dziewięciogłosowa, dziewięć bitów.
Tak. Wyższa jakość była tylko w serii sześcio i czterooperatorowców z wyłączeniem OPL3. To wsadzano do profesjonalnych syntezatorów, w konsolach i komputerach tego nie było.
Pomimo - jak to nazwano tandetności - ożywiły zainteresowanie muzyką wielu młodych ludzi, a ich brzmienie bylo bardziej atrakcyjne niż obecnych wówczas organów elektronicznych, elektronowych. I to było i jest piękne. Dziękuję za wspaniałą narrację choć i tak dla mnie to wiedza tajemna.
Opowiada Pan o rzeczach skomplikowanych w sposób najciekawszy. Dziękuję.
6:45 Blade Runner mi się przypomniał jako żywo. Dziękuję. Spokojnych Świąt w rodzinnym gronie i ... Zdrowia. Z nim wszystkie problemy są do przejścia, bez niego nie cieszy żaden sukces
Klawiatura klawiaturą, a słuchało się znakomicie. Jak zawsze bardzo interesująca opowieść. Dzięki i dobrych, spokojnych Świąt!
Ojej, znowu wspomnienia. Dostałem taki na urodziny od rodziców. Dzięki niemu "przesiadłem się" z akordeonu na keyboard. I choć na innym, dużo lepszym, gram do dziś. Ale jestem pewny, że "Szła dzieweczka" zagrałbym na akordeonie z marszu. I to z basami.😀
Kocham te syntetyzatory, kawałek pod koniec klasa, gdybym tworzył gry komputerowe to definitywnie pytałbym o prawa do utworu
Piękna kolęda pięknie zagrana i zrealizowana dziękuję bardzo za ten odcinek. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Panie Adamie!.... Fajnie ta stopa brzmi, tłusto!
Przecież to brzmi naprawdę bardzo dobrze. Mam dokładnie ten model "kejborda" :D Fantastyczny film.
Brawo ! świetny świąteczno muzyczny materiał ! 🙂 👏👏👏👏 Wesołych Świąt + 👍
Jak zawsze świetnie merytoryczny materiał.
Zdrowych i pogodnych Świąt.
Świetny utwór Towarzyszu. Proponuję nazwać go „Gdy się Meneli Rodzi.” Serwus!
Przy-meneli do Betlejem :D A utworek całkiem fajny - ale kto mógł w tamtych czasach nagrać coś takiego wielościeżkowo w domu, jak na półce stał Kasprzak albo w najlepszym przypadku wieża Diora ;)
Zakup małego syntezatora dla dziecka... pamiętam... Po trzech dniach stanąłem przed wyborem - rozszerzone samobójstwo czy utylizacja tego czegoś. Wybrałem jak widać "lekkie uszkodzenie po upadku". Dziecko nie jest muzykiem ale wszyscy żyjemy ;-) Dzięki za filmy !
Dziękuję panie Adamie ten film dla mnie to jak prezent pod choinkę.DZIĘKUJĘ ❤❤❤
Gdy się Chrystus rodzi! Gratulacje Panie Adamie maestro!
Miałem taki. Jedyne co udało mi się na nim zagrać to kolędy i to w bardzo podstawowej wersji. Jednak w pamięci miłe wepomnienia pozostały
Dobry!
I jeszcze nutę na grajku skomponował na koniec :)
Strasznie mądry gościu !
Posiadam ten syntezator, aż po dzisiaj. Przetrwał sprawny, dla jednych badziew, inni mogli zacząć przygodę z muzyką, przy w miarę normalnej cenie na początku lat 90's.
No proszę , jaka ładna Kolęda :) i to jest Kolęda zrobiona przez Adasia , w oparciu o inicjatywę , i nie jest to ostatnie słowo! .
Bardzo kreatywne podejście do plastikowego cudu lat 90. Ciekawa kompozycja :)
Pan to mówi z taką pasją i tak sączy swą wiedzę, że chce się tego słuchać, chociaż czasu mam niewiele. Zostawiam Lajka i Saba, na kanał na pewno nie raz zajrzę. Szczęśliwego Nowego Roku. Dziękuję.
Przepiekna kompozycja, na końcu. Pozdrawiam serdecznie
Mam tego keyboarda, u mnie firmy Scherion, działa do tej pory. O dziwo nigdy nie było w nim problemów z nie łączącymi klawiszami, za to zasilacz w zestawie to katastrofa, może i dobrze że szybko padł i został wymieniony na coś bezpieczniejszego. Fakt że to zabawka, ale dla mnie ogromną wręcz wartość sentymentalną :-) Bawiłem się też na imprezach gdzie ten keyboard czy tam jakiś jego klon, służył jako jeden z instrumentów (perkusja akurat była osobna). I naprawdę grający nieźle sobie radzili.
Radosnego Świętowania Bożego Narodzenia!
Super. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia panie Adamie. Dzięki Panu wróciłem do mojego dawnego hobby - fotografii. Dziś już nie w zielonej automatyce...
Adamie, z okazji zbliżających się Świąt życzę Ci wszystkiego dobrego. :)
Dziękuję za wszystkie filmy, edukację i liczę, że nie ustaniesz w tym, co robisz.
Pozdrawiam!
Dziękuję za wytłumaczenie, że te znane szeroko brzmienia to właśnie bRaSy, tyle że nieznane w naturze. To drugie wiedziałem, ale to pierwsze to nowość... ;-)
Noooo szacunek. Pan Adam to nawet z kotła od CO wydobyłby jakąś logiczną melodię.
Fajowa ta wariacja na temat „Gdy się Chrystus rodzi”. Jest ten feeling z lat 80ych i programów popularnonaukowych. Normalnie jak z Sondy albo TTRu. To drugie oglądało się, podczas symulowania choroby żeby nie iść do szkoły. A potem film dla II zmiany😊
Odwrotnie... Najpierw był film dla drugiej zmiany, a potem 13 30 -14 30 TTR. W przeciwnym razie, II zmiana nie zdążyłaby do pracy na II zmianę😊
Fajna muzyczka od 22-giej minuty ;)
Bardzo fajna kompozycja, bardzo dobrze użyte brzmienia. Przyjemnie jest sobie od czasu do czasu ograniczyć zasób brzmień i komponować na ubogich zestawach - wymaga to użycia wyobraźni, ale jest bardzo satysfakcjonujące. :D
Świetny odcinek. T+S+D 2023 :) wesołych Świąt!
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia :) dziękuję za inspirujący film!
Jak na zabawkę to ma całkiem ciekawe brzmienie, zwłaszcza w rękach profesjonalisty. Wesołych Świąt 🎄🎅⛄❄️🎁
Panie Adamie, bardzo fajna kompozycja. Zdrowia i powodzenia życzę.
Dziękuję panie Adamie za kolejny , nowy odcinek i za ciekawe informacje z elektroniki muzycznej . Podziwiam pana za jego rozległe z tego tematu wiadomości.
O właśnie taki sprzęcior testowałem u kumpla,gdzieś tam w latach '90 tych 😄
Dokładnie ten model dostałem w 1997 roku pod choinkę :D! Jak miło sobie wrócić do przeszłości.
Wesolych Świat
Zdrówka😷
Radości😅
Bezpieczeństwa🚦
Spokoju i Uśmiechu na codzień😌🙂
Spełnienia Marzeń 🍀
🎄☃️🎅💋
Ech, pamiętam moją pierwszą kartę dźwiękową Sound Galaxy z syntezatorem OPL3, na którą, jako dzieciak, długo zbierałem fundusze :) Wtedy marzyłem jednak o czymś z obsługą wavetable, ale to było poza moim zasięgiem finansowym. Teraz natomiast brakuje nie funduszy, ale czasu na takie zabawy, choć może kiedyś uda się podziałać w tej dziedzinie :)
Wesołych Świąt :)
Kiedyś chcieliśmy samplingu, dziś wracamy do syntezy :)
@ Przekorna ludzka natura ;)
Zdrowych i pogodnych świąt
Yamaha dx7 kosztuje $800 w usa 😯
Zdrowych świąt MISTRZU!🎄🎄🎄
Pan Adam prawie jak Jean-Michel Jarre 😀
Przychodzi baba do lekarza z papierosem w uchu. Lekarz: Co pani robi? Baba: Słucham żara.
Mistrzu wspaniała melodyjka 😀 i wesołych świąt 🎄🧑🎄🥂
Sąsiad mieszkający piętro wyżej miał dokładnie taki sam sprzęt. Na nasze nieszczęście blok z wielkiej płyty ma mierne tłumienie dźwięków a chłopak miał ogromny zapał do ćwiczenia. Grał dosłownie od rana do nocy. Dzień w dzień. Karierę muzyczną przerwał mu ojciec jak nie zdał do następnej klasy bo zamiast uczyć się biologii i historii ćwiczył kolejne zagrywki 🙂
Wyobrażam sobie, jak Adam z identyczną manierą i pieczołowitością opowiada na Wigili o smaku barszczu.
Kompozycjia bardzo ciekawa, brawo! I przy okazji - Wesołych Świąt!
Jak zawsze świetny materiał!
Wesołych Świąt Panie Adamie 🎅🎅🎁🎁🎄🎄
Petarda! Wyszło coś pomiędzy "Komputerową szkołą Marka Peryta" a "Marvin's Marvellous Adventure" na Amidze. Widać wprawę - początkujący na profesjonalnym sprzęcie się wyłoży, a profesjonalista da radę nawet na zabawce. Wiem, bo co prawda nie jestem muzykiem, ale widziałem interakcję w obie strony :)
Do dziś mam ten sprzęt pod nazwą Thompsonic TS-06 dostałem go na komunię w 92 roku i w tedy było to moje marzenie, zwłaszcza że kosztował 1,40000 zł.
Wspaniały materiał, od zawsze gustowałem w rodzinie kart sound blastera.
Do dziś mam jeszcze z 5 takich zabytków, od live value poprzez audigy
az po fatal1ty.
Wejście kart zapoczątkowało nową erę muzyki, ciężkie maszyny
zostały zastąpione programem.
Pozdrawiam z Nowym Rokiem
Wow, that ending jam was pretty cool! :) I´d listen to more!
Ale numer, miałem takie klawisze przez krótki czas! Tylko firmowała to niejaka firma Thompson albo Thompsonic...
Całkiem udany utwór!
Świetny kawałek na koniec. Gorąco polecam scenę dungeon synth, która rozkochała się na powrót w brzmieniach FM.
Haaaa mój pierwszy klawisz, dostany na komunię!!! Najlepsza inwestycja rodziców we mnie ;)
Doprowadziłeś rodziców do szału i oddali Cię w jasyr cygańskiemu taborowi? ;-)
Fajna muzyczka nawet jak na sprzęt Meneli... Dzięki za fajny odcinek
Salve Magistra, perfekcyjnie wylozona wiedza, robie muzyke od lat i korzystam z syntezatorow ale dopiero mi ktos tak konkretnie wytlumaczyl co wlasciwie na nich robie. Pozdrawiam i subskrybuje
Wesołych świąt wszystkim czytającym ten komentarz!
Zdrowych i Wesołych Świąt, Panie Adamie
Miałem dokładnie taki Medeli MC-6A :) Wprawdzie formalnie nie był mój, tylko siostry, ale że to ja muzykowałem, to zagarnął. Jeden z klawiszy nie działał, rytm potrafił się sam załączyć, ale poza tym bardzo lubiłem ten instrument, do tego stopnia, że potem kupiłem już sam Yamahę PSS-780 (którą mam do tej pory, ha!) :)
*8:32** Końcówka tego kawałka muzycznego to prawie jak zespół Clannad z serialu Robin Hood :) Wesołych Swiąt*
Pan Adam umie komponować, wydał kiedyś kilka albumów w formacie mp3
@@tipi8340 Nie powiedziałem, że nie umie :) Jak tylko uslyszalem fragment o ktorym wspomnialem to natychmiast wlaczylem sobie Clannad i wrocilem do dziecinstwa :)
@@Stabio_PL Ja też nie powiedziałem, że nie umie 😁 a tak już serio polecam sobie poszukać tej muzyki Pana Adama w sieci
Mocno słychać inspirację, Należy dodać, że z początków tego projektu też nie korzystali z najwyższej półki instrumentów. Dopiero z początkiem lat 80, gdy zaczęła z Nimi śpiewać Enya mocno się to zmieniło, a zwłaszcza w 1984 na korzyść serialu "Robin Sherwood"
@@mikimiksound8480 Jakoś mi wpadło w ucho a melodii i piosenek pamiętam sporo :)
Coś na podobieństwo tego dostałem na komunię w 1992 r miało nazwę Thomson lub Thomsonic .
Mogę jednak na obronę tego instrumentu powiedzieć, że klasyfikując go na poziomie tandety to brzmi on dużo lepiej niż instrument z podobnego poziomu z 2020r który ma teraz moje dziecko.
Zajefajnna ta muzyczka na końcu
Super. Wesołych Świąt!
Miałem tak samo wygladający syntezator Thompsonic TS-06. I to na nim uczyłem się grać.
Fajna kompozycja , pozdrawiam
Jak na taką zabawkę, to całkiem przyjemnie słucha się zaimplementowanych brzmień. :) Miałem kiedyś coś bardzo podobnego wizualnie, zwanego "MC-38". Miał on BARDZO archaiczne dźwięki oparte na fali prostokątnej. Prezentowany Meneli brzmi przy nim zawodowo. :)
Kurcze.... Panie Adamie, bez względu naczym Pan gra, ja bym słuchał to godzinami. Merry Christmas everyone
Dla mnie synth, to najlepsze wspomnienia młodości np. z Amigą.
UA-cam -> Turrican Remastered OST
Jest to kawał dobrej roboty zrobionej przez Christophera Hülsbecka
pamiętam karty Diamond Ultrasound, z genialnym systemem 3D symulowanym w zwykłych słuchawkach
Wesołych Świąt!
Coś Pan z tego wykręcił, a ja takie złotko 18 lat temu na allegro spuściłem... wspaniały instrument :O
Brawo za numer, wyciągnąć takie coś z tych paskudnych brzmień... Chapeu bas :)
Ps: dziś medeli robi na prawdę fajne pianina elektryczne z ważoną klawiaturą w śmiesznie niskiej cenie w porównaniu do konkurencji :)
Bardzo fajny odcinek. W ogóle temat syntezatorów i kart dźwiękowych czyli muzycznych jest bardzo ciekawy. Wesołych i Zdrowych Świąt Adamie.
Rasowa muzyka na końcu!
Fajny ten kawałek na koniec. Super materiał !
Uczyłem się na podobnym sprzęcie grać "Sto lat" i "Wlazł kotek na płotek".
Miał trochę inne przyciski, ale ten zielony placek brzmień perkusyjnych na środku identyko!
Thompsonic ts-06 zwał się zapewne. Na szkolnych jasełkach nadwyraz nieudolnie grywałem na nim w podstawówce. :)
@@ortalionowywiesaw9455 Nie no, trochę mniej podobny. Mój zwie się Thompsonic ts-33. Piszę 'zwie się', bo nadal leży w szafie. Nie wie po co, ale leży. 😅
Ale ja aż takiej kariery nie zrobiłem.
He he miałem to MC 6A, a nawet udało mi się je później sprzedać. Ja nie mam zapędów*syntezatorskich" dlatego następny był keyboard Casio bodajże CT647 (jak dobrze pamiętam, bo to 30 lat temu było). Następnie przesiadłem się na YAMAHE i od tamtej pory zostałem wierny tej marce tylko modele się zmieniały. Pozdrawiam.
Przy odpowiednim talencie nawet z takiej zabawki coś Pan tam jednak wydusił 💪😀. Zdrowych spokojnych wesołych świąt życzę
Wesołych Świąt. 💪
Syntezator Fal Mózgowych!
Wesołych świąt i pomyślności w nowym roku!
Panie Adamie, czułem że zrobi pan prędzej czy później odcinek o syntezie FM 😀 Pan jest trochę jak taki polski Techmoan lub 8bit guy.
Miałem kiedyś taki pod inna nazwą Fujia Mc 6a. Fajna mini kompozycja na koniec😊
Ja z klona MC-3A zrobiłem harmonię 3 rzędową tylko że tam jest 4 głosowa polifonia więc o septymach i graniu tercji można zapomnieć, Po weselach zwykle grali na czym mieli jednak zwykle to były Unitrowskie organy ale znacznie częściej były to akustyczne instrumenty, pozdrawiam i daję suba
To coś spieprzono, bo FM daje 9 głosów, które ograniczane są dopiero po aktywacji akompaniamentu. Cztery głosy to mało i zawsze mnie wkurzały takie ograniczenia raz - ze względu na brak możliwości ambitniejszego harmonizowania, dwa - konieczność pożegnania sustaina.
Ja dużo wiem, ale podziwiam Pańską wiedzę.