Wielomiany rozszerzenie - Schemat Horner i rozkładanie wielomianów na czynniki.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 жов 2024
  • W tym filmie pokazuję, jak rozkłada się wielomiany na czynniki metodą Hornera oraz rozkład wielomianów dwukwadratowych z podstawieniem zmiennej pomocniczej "t". Na koniec zobaczysz, jak rozłożyć wielomiany stosując wzory skróconego mnożenia.
    Film jest pigułką wiedzy dla każdego, kto zdaje maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym!
    00:42 Schemat Hornera
    09:35 Postać dwukwadratowa
    15:42 Rozkład wielomianu na czynniki - WSM
    🟥 Podoba Ci się jak uczę i chcesz więcej?
    Sprawdź kurs Akademia MzP 👉 matmazpasja.pl...
    Lub MINI Akademia MzP 👉 matmazpasja.pl...
    🟧 Doceniasz moją pracę?
    Wesprzyj mnie 👉 tipply.pl/u/ma...
    🟨 Chcesz być na bieżąco?
    Fanpage: / matmazpasja​
    Grupa na Fejsie: / 2216023331944577
    🟩 Czym jest Matma z Pasją?
    Przede wszystkim to kanał na Youtubie, na którym znajdziesz wiele materiałów edukacyjnych z zakresu matematyki!
    Aktualnie głównym projektem jest “Darmowy kurs maturalny”, który prowadzę w formie livestreamów. Dzięki niemu pomogę Ci znać maturę nawet jeśli jesteś humanistą. W prosty i przystępny sposób opanujesz materiał z matematyki.
    Dzięki moim kursom perfekcyjnie przygotujesz się do poziomu podstawowego oraz rozszerzonego i zdasz maturę w sposób umożliwiający dostanie się na wymarzoną uczelnię.
    Drugim filarem działalności “Matmy z pasją” są specjalnie przygotowane kursy online.
    Akademię przygotują Cię kompleksowo napisania matury. Bez względu czy chcesz tylko zdać maturę podstawową i zapomnieć, czy chcesz zdać maturę podstawową jak najlepiej, czy też piszesz rozszerzenie, żeby dostać się na wymarzoną uczelnie.
    Dzięki temu, że cały kurs jest online, możesz uczyć się z niego w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. W porównaniu do korepetycji lub stacjonarnych kursów do całego materiału możesz bez problemu wrócić, lub całość powtórzyć wielokrotnie.
    🟦 Co zyskasz dzięki moim kursom?
    Wszystkie kursy maturalne, które znajdziesz na "Matmie z Pasją", są przygotowane w ten sposób by jak najlepiej przygotować Ciebie do zdania matury. Zarówno w darmowym kursie maturalnym na Youtubie jak i w płatnych Akademiach znajdziesz masę wiedzy, która jest Ci potrzebna do napisania matury!
    🟪 Kim jestem?
    Cześć! Nazywam się Marcin Matyja i naprawdę lubię matematykę. W swoich kursach pomagam moim uczniom opanować materiał, który umożliwi im nie tylko zdanie matury, ale też dostanie się na wymarzoną uczelnię. Tłumaczę zagadnienia na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Omawiam wszystko w sposób przejrzysty, prosty i łatwy do przyswojenia, nawet jeśli nie lubisz matematyki, albo jesteś humanistą. W swoich metodach używam tablic z kolorami, pomagają one szybciej kojarzyć i przyswajać wiedzę.
    Skąd we mnie pasja do matematyki? Będąc dzieckiem, dużo czasu spędzałem z dziadkiem, który nauczył mnie gry w szachy i rozwiązywał ze mną zadania. Dziadek rewelacyjnie tłumaczył, dlatego szybko opanowałem materiał, który wybiegał daleko poza podstawę programową.
    W liceum wybrałem klasę o profilu matematyczno - informatycznym i maturę z matematyki napisałem na piątkę, a ustnie odpowiedziałem na szóstkę. Z racji tego, że była to matura łączona, dostałem się też na studia na wydział matematyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na trzecim roku wybrałem specjalizację: metody informatyczne, a pracę magisterską napisałem z teorii gier, a dokładnie: “Gry macierzowe o sumie 0”.
    Po studiach uznałem, że fajnie byłoby nagrać filmy tłumaczące trudniejsze zagadnienia z matematyki. Stąd wziął się pomysł na “Matmę z pasją”.

КОМЕНТАРІ • 4

  • @pieko2366
    @pieko2366 Рік тому +4

    Mam to teraz na studiach, jest Pan wspaniały ;) Czekamy na więcej takich smaczków

  • @misiu6559
    @misiu6559 Рік тому +1

    Na filmie o rozkładzie wielomianów mówił pan że gdy mamy potęgi 6,3,0 czy 4,2,0 to żeby podstawiać t
    Tutaj w ostatnim przykładzie na filmiku, gdy mamy
    (x do 2+3)(x do 4 - 3x do 2 +9)
    Gdy zastosujemy tą metodę do drugiego nawiasu
    X do 2 =t
    Wyjdzie nam
    t do 2 -3t + 9
    A to daje nam deltę ujemna i brak rozwiązań to jak to w końcu jest
    ????

  • @kolejorzm
    @kolejorzm Рік тому +1

    Nie odpowiedział Pan na moje pytanie na poczcie. (Matura rozszerzona zadanie z prawdopodobieństwa). Przypominam się bo pewnie przez przypadek umknęło

    • @MatmaZPasja
      @MatmaZPasja  Рік тому +2

      Cześć. Właśnie odpowiedziałem. Mam nadzieje, ze teraz będzie wszystko ok :)