Festival narodne muzike ILIDŽA ‘83. /// KSC Ilidža, 15. juli 1983.
Вставка
- Опубліковано 7 лют 2025
- Raritetan snimak finalne večeri Festivala narodne muzike Ilidža ‘83., direktno prenošen na Televiziji Sarajevo. Zahvaljujem se kolegi Mehmedaliji Migiću, violinisti u Orkestru mladih Miće Radovanovića, koji je sačuvao ovaj snimak i odobrio njegovo objavljivanje. Neki snimci su tonski lošijeg kvaliteta usljed oštećenja trake, ali ne narušava ukupan dojam.
1. Zlatkovo kolo (Branko Petković) - ork. Mladih pod upravom Miće Radovanovića
2. Neznanka (Zehra Šukalo, Gavrilo Đurić, arr. Branko Petković) - Vinko Brnada
3. Pjevaj, pjevaj Sarajčice (Jovica Petković, Rade Dubljević, arr. Spaso Berak) - Emir Dedić
4. Ako se ikad sretnemo (Ismet Alajbegović Šerbo, Zilha Osmanhodžić, arr. Vasko Pokrajčić) - Vesna Hadžić
5. Plavi jorgovani (Nazif Gljiva, arr. Mićo Radovanović i Dragan Stojković Bosanac) - Mile Kitić
6. Majka (Ljubica Berak, Enver Šadinlija, arr. Spaso Berak) - Mato Bulić
7. Se sećaš (Josip Škorjance, Ivan Horvat, arr. Pavle Lacković) - Zvonko Kompes
8. Ti meni lažeš sve (Haris Džinović, arr. Slobodan Vidović) - Duško Kuliš
9. Hej hej ljepotice (Ljubica Berak, Ekrem Milić, arr. Spaso Berak) - Ibro Selmanović
10. Crnogorsko natpjevavanje (Mijat Božović) - duet Ismet Krcić i Branka Šćepanović
11. Ko te ljubi u subotnje veče (Blagoje Košanin, Hilmo Mujić, arr. Blagoje Košanin) - Vukosav Govedarica
12. Dvije djevojke lepotice (Timor Beriša, Faiz Ferati, arr. Timor Beriša) - Baškim Paćuku
13. Od Saraj’va do Doboja (Rade Vidić, arr. Rešad Jahja) - Novica Negovanović
14. Vezilka (Spaso Berak, Blaže Koneski, arr. Spaso Berak) - duet Selimova Želčeski
15. Pun je puncat noćas mjesec (Jozo Penava, arr. Spaso Berak) - Sejo Pitić
16. Slavuj (Rado Pinter, arr. kvintet Frankolovčani) - vokalni kvintet Frankolovčani
17. Stari kesten (Rešad Ahmedović, Dobrivoje Kojdić i R. Ahmedović, arr. Mićo Radovanović) - Stanimir Lale Petrović
18. Zar ti nije žao (Zaim Imamović, Safet Kafedžić, arr. Spaso Berak) - Dobrivoje Topalović
19. Da l’ još Dunav tamo teče (Vlatko Marković, Marin Cvijović, arr. Pavle Lacković) - Sabahudin Kurt
20. Emina (Muhamed Mujkanović, Bešćet Subašić, arr. Dragan Stojković Bosanac i Spaso Berak) - Muhamed Mujkanović
21. Samo tvoja i ničija više (Milutin Popović Zahar, Zoran Živanović i Zahar, arr. Dragan Knežević) - Merima Njegomir
22. Ljepotica s Baščaršije (Ibro Mangafić, arr. Mićo Radovanović) - Ferid Avdić
23. Pjesma prijateljstva (Selver Pašić, arr. Edo Ferizović) - Fadil Namgalija i VA Ilidžanke
24. Čiča Dinin vez (Slobodan Stančić, arr. Spaso Berak) - NO RTSA pod vodstvom Ismeta Alajbegovića Šerbe
Voditelji festivala: Radinka Kapetanović i Rinko Golubović
Stručni žiri u sastavu: Đenana Buturović, naučni saradnik Zemaljskog muzeja BiH, Jasmina Paunović, urednica Radio Beograda, Bogdan Sepčić, urednik Radio Zagreba, Drago Trkulja, odgovorni urednik programske redakcije Ilidža 83., Rešad Hadrović, književnik.
Prva nagrada stručnog žirija: “Pun je puncat noćas mjesec” - Jozo Penava, pjevao Sejo Pitić
Nagrada za tekst: Blaže Koneski, “Vezilka”
Nagrada za aranžman: Pavle Lacković, “Se sećaš”
Nagrada za interpretaciju: Baškim Paćuku
Nagrada za kolo: Branko Petković, “Željkovo kolo”
Nagrada žirija akreditovanih novinara “Tri zlatne zvijezde” - “Emina”, Muhamed Mujkanović
Nagrada Udruženja estradnih radnika “Ilidžanski zlatni cvijet” - “Emina”, Muhamed Mujkanović
1. nagrada publike - “Emina”, Muhamed Mujkanović
2. nagrada publike - “Ja sam tvoja”, Merima Njegomir
3. nagrada publika - “Zar ti nije žao”, Dobrivoje Topalović
Zabranjeno preuzimanje dijelova snimka i emitovanje na svojim kanalima. Sva prava na ovaj snimak pripadaju Mehmedaliji Migiću.
Kakvi izvođači i kakvi voditelji,vrijeme kada se nije mogao pojaviti svako na televiziji.Ljepota i kultura.
Bosna je bosna
Kleej... JE ALI.. SRBI SU HTJELI SVAGDJE BITI PRVI I STIM DOKAZIVATI JUGOSLAVIU ETO PROPADOH IM.. PRETERALI SU BILI..PODMUKLA MRŽNJA I ZLOČIN.. JEBEŠ TO...
Kleej... MARŠ.. KEVU TI JEBEM PONIŠTIO SI MI KOMENTAR. ZAPRAVO ODGOVOR. IMA DA POVRATIŠ ONO ŠTO SAM NAPISAO INAČE ?
Presrećna sam što sam živela uz takvu muziku i u zemlji u kojoj je bilo poštovanja i lepo živeti.🌹🌹🌹
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Sarajevo nekad,predivnooo.👌🏽👌🏽👌🏽
I sada je..!
ILIDŽA nacionalno blago naše nekadašnje zajednićke države.
Neizmjerno hvala , RADOSTAN i TUŽAN . Radostan što sam počastvovan da sam provodio mladost u ova srećna vremena .Tužan što nikad niti i jedna generacija neće onakvo vrijeme doživjeti i preživjeti .
Isto i ja . Epa hteli smo bolje i drugi su nam bili krivi što nam nije "bolje"...Eto sada nam je mnoogo bolje u p.m!!! Na žalost braćo moja više neće biti ovako nečeg lepog...ostaje nam da se sećamo i tugujem!
@@sasamarinkovic2045ŠUGOSLAVIJA TAMNICA HRVATSKOG NARODA
Je,tamnica 😊cetnika i ustasa
@@zeljkopetrovic1814 Сад си у горој тамници, тамници ЕУ😂😂😂
Sad vam je 💯 %bolje.Ha😂Ha😂Ha 😂@@zeljkopetrovic1814
KAŽITE,LJUDI MOJI,KAKO NORMALAN ČOVEK DA NE ZAPLAČE?????KOJI NIVO,TOPLINA,POZITIVNA ENERGIJA.....ZNAM DA ĆU NEKOG SADA UVREDITI(MOŽDA)ALI MI SMO STVAAAARNO BILI SVI JEDAN NAROD!!!!JEDAN NAROD,KAO ODREDJENA BOJA SA VIŠE NIJANSI!!!HVALA JUGI NA PREDIVNOM DETINJSTVU😢❤😊
Tačno je sve što ste napisali !
Bilo je to divno i bezbrižno vreme !
Bilo je divno tada Veličanstveni svi Festivali Koncerti pjevanje. Snimanje radosno veselo lijepi. Sada je to sve propalo žalosno tužno pjevanje nista obilježavanje nista . Eto to je boji nekada lijep život.
Eto šta da kažem ima nešto ali si razočaran na sve nista nije kao prije..
Ni Radija sa emisijama ni Tvm sa emisijama.samo nešto bez veze lupa neznas ni sta pjeva. . Poneko malo odradi nešto a to nije ništa. Zao mije bas nemamo šta gledat ni slušati jedino,** Sevdalinku od naših Velikana Veličanstvenih koje vode BiH Radio Sevdalinka sada uređuje Preko UA-cam BiH Sevdalinka sa Tocilovcem zajedno**❤❤❤❤.Pozdrav.
Kako je nekad narod bio kulturan i srecan lepota❤❤❤❤❤❤
Sve je bilo lepo, kulturno, na nivou 🌹
Kakvi pevaci i orkestri ,kakav stav i elegancija pri izvodjenju.
Kakav nastup Duska Kulisa! Odmah se videlo da ce tobiti pesma za sva vremena.
Dusko je gospodski nastupio i maestralno otpevao!
Dobra, lijepa, stara vremena. Kad je bilo sve lijepo, prirodno i normalno.
Dobra naša Juga. Dobri naš Tito.
Boze tako bilo otmeno kulturno ponasanje svih ucesnika❤
Ilidzu sam gledala od moje 9- e gid. Ludila sam kada je pjesma Jablani se povijaju izc63. G. Odnosno svaku Safetovu pjesmu. Sanjala sam kao djevojcica iz Srijema da mi je samo znati gdje je ta Ilidza😂. Prodjose godine i to 55. Nadjoh Ilidzu već davno i svaki put odem na prostor i sjednem i zamisljam ona divna vremena kada su me opijale najljeose pjesme davnih vremena. I opet cu ako Big da...
Bujrum I dobro dosli
Bilo je to, te 1983. još jedno festivalsko druženje na "Ilidži" s "mirisnim tragom" onih najsjajnijih iz "zlatnih godina" naj-festivala narodne pjesme na ovim prostorima.
Lijepe uspomene. Draga sjećanja. I ponos na osobno učešće u ovoj zanimljivoj priči.
Selam rodjak od Becirevica iz Huma I da nam jos pozivis dugo i hvala za sva veselja i organizacije u kojima si ucestvovao.
Hvala, rođeni. I uzvraćam i lijepe želje.
Ej moj lepi narode❤ najlepši glasovi iz Bosne i Hercegovine❤️
Oženio sam se te godine 28. Februara 1983 na moj 23. rodjrndan već 1984. sam postao otac u avgustu jedne prelepe i divne devojčice ❤❤
Bila su to stara dobra vremena lijepe pjesme sve lijepo bilismo jedan narod svako svakog volio mi smo to živjeli žao mi je ove omladine što to nikad niko neće osjetiti ljepotu življenja slobodu u meni živi JUGOSLOVENKA hvala ti Damire ❤❤❤❤❤
1:26:51 Antologijska "Emina". Muhamed i legendarni Serbo. Svaka cast na ovom raritetu!
Kad bi mogla da se podmladim pa da večno zivim ita srećna vremena .❤
Gdje me nadje dragi Damire. Hvala ti, hvala ti sto istrazujes i cuvas snimke iz zlatnog doba Sarajeva i BiH a tu sigurno spada i ovaj najvazniji festival narodne muzike na podrucju bivse Jugoslavije, a sve u cilju ocuvanja naseg muzickog blaga.
Pozdrav divnom voditelja, uvijek sam vas rado slusala i gledala ❤️
Ovo je zaista jedan vrijedan istorijski dokument za buduce generacije, da se vidi, na kakvom profesijalnom nivou se nekada stvaralo i radilo.
Cisto iz radoznalosti, ko je na uvodu izmedju Vas i Radinke na samom pocetku snimka 00:15 pogrijesio i da li je bilo diskusije zbog toga 😉?
Shvatam znatizelju ali zar je to vazno nakon 40 godina. Zaista se ne sjecam.@@MrSevdahpain
@@rinkogolubovic2759 U pravu ste, nije uopste primarno bitno i nije mi bila tenzija da taj momenat stavljam u prvi plan.
Iskreno receno i bez ikakve sujete, mene ovakve situacije cesto nasmiju, jer nam pokazuju ljudsku stranu i da pored sveg profesionalizma se moze potkradati greskica. To je nesto sasvim normalno u jednoj uzivo predstavi.
Kao dijete 1980-tih godina uzivao sam u snimku i rado sam ponovo gledao i slusao vase voditeljske sposobnosti i glasove.
Svako dobro Vam zelim.
@@rinkogolubovic2759U pravu ste i nije mi bila tenzija da ovaj trenutak stavim u prvi plan. Iskreno receno i bez ikakve sujete, mene ovakve situacije cesto nasmiju, jer nam pored sveg profesionalizma otkriju ljudsku stranu.
Kao dijete 1980-tih godina uzivao sam u ovom snimku i rado se prisjetio vasih voditeljskih glasova i sposobnosti.
Svako dobro Vam zelim.
Hvala Damire
Drdacan pozdrav od Branke Scepanovic
Veliki pozdrav istinskoj legendi i mojoj omiljenoj crnogorskoj pjevačkoj umjetnici! ❤️
Draga Branka veliki pozdrav, sjecam se nase turneje po inostranstvu i lijepog druzenja. Mislim da je to bilo 1980.
10+,Da nas podsjeti na prosla vremena ☹️
Veliki pozdrav Legendo nasa.
Svaka cast za snimak jos kada bi imao starije Ilidje na kojima su nastupale velike zvezde
poput Marinka Rokvica,Mitra Mirica,Zorice Brunclik,Serifa Konjevica,Sabana Saulica,Kvake,Safeta.....
❤❤❤
Uspomene... lijepe uspomene... na drage ljude i pjesme koje ponovo rado preslušah, nakon toliko godina.
Damire, hvala ti! ❤
Bravoooooooooooooooooooo druze..za sve nas koji volimo ovakvu muziku..sirom bivse Juge...Nikad vise ovakvih festivala i ove muzike...
Dragi Damire puno cinis za nase ljude koji rado slusaju ova desavanja lijepi pozdrav i od meine gdje sam i sam osamdesetih godina snimao za arhivu radija Sarajeva
divan lep snimak! DA *SE VIDI U KAKVOM SMO TO TEŠKOM TOTALITARNOM SISTEMU živeli!!!! BRAVO ZA ONOGA ko postavi ovaj snimak!!!
😂😂 а после непуних десет година ,
Јевреји вас наебаше у здрав мозак и кренусте у драње ?!!!
Так ли било ?!!😅😅😊
А сада вам опет исту режију припремају детишки тих старих Јуда које нисте тада истребили .😢😮
Волови јебани религиозни из јеврејске кабале.
Kakav orkestar , kakvi pjevači , sve vrh . Svi su dobro pjevali , nijanse su samo mogle odlučiti ko je bolji .
Mile Kitic
Bravo .
Sta je mladost
Ovo je bilo naj ljepse vreme druzenja❤❤❤
❤
Hvala Damire divno sjecanje na lijepa stara vremena
Srdacan pozdrav
😊da upravo tako nismo znali da sacuvamo ono malo dostojanstva u nama hvala ovo damire
😊muzika i festivali moje mladosti bravo
Neizmjerno hvala na velikom trudu, mi nostalgicari to izuzetno cijenimo i jednom vise se obradujemo. Posebno bih pohvalio i trud ulozen prilikom stavljanja detaljnih informacija ispod snimaka. Sto bi se reklo, akademski uradjeno 😊
Svaka cast kakvi su ovo majstori muzike pevanje i sviranje iz duse sa puno osecaja emocije ljudi koji znaju sta je narodna pesma bravo za autora koji je nasao ovaj prelep snimak iz nekih lepsih vremena 😃👍👍👏👏
"Pun je puncat nocas mjesec" zasigurno i dokazano najljepsa pobjednicka pjesma odpjevana od strane muzicke legenede Seje Pitica.
Prelijepa pjesma i vrhunska interpretacija velikog sevdalije Emira Dedica!
Koji kvaliteti I glasovi, ovo dana otislo u 3 PM
Sram nas sviju bilo sto nismo znali bolje i sto smo na raskrsnici istorije postali monstrumi i retardi! Svi, do posljednjeg!
Svima, svakome mnogo hvala za prelepe pesme i izvođenje .
A bas šteta što Šabana nije bilo.
Predivna dinamika, emocija i prirodan način, ljudski.🎉🎉🎉🎉🎉🎉
Divno sjecanje na sve vrijednosti divnog Ilidzanskog festivala.Hvala Damire ,srdacan pozdrav ❤
Veliki pozdrav Damire i puno hvala za ovo postavljanje i vraćanje u divno vrijeme . Pozdrav od Miće Radovanović
Veliki pozdrav, dragi Mićo!
Bravo Vidite kakoe bilo Prelepo 🥂
Hvala Damire,ali bas na mojoj pjesmi na improvizaciji koju svira rahm.Ferus Mustafov,doslo do problema sa videom ,ali opet sve je super veoma lijepa uspomena,gdje sam debitovao ,gdje mi je bila velika čast učestvovati.
Selam mahsuz selam za tebe Ibro lijepo je to nekad bilo a pogotovu kad si iti sudionik toga vakta i zemama taze selam iz Srednje Bosne a bogami iHercegovine
Tako dragi i najljepsi glas ovog gospodina.
Odlični Ismet krcic i Branka scepanovic😊
Hvala Damire za ove snimke
Hvala Damire na snimku 🙏👌
Hvala za snimak i podsjećanje na neka srećnija vremena al nije ovo Ilidža iz svojih zlatnih vremena. Sve nagrađene je publika nagradila zvižducima a vrijeme je pokazalo da je bila u pravu. A dobre pjesme i izvođači nisu dobili ništa al imaju satisfakciju da su njihove pjesme ostale, prepoznaju se da ih ne pominjem.
Branka i Ismet najbolji DUET
Publika dostojanstvena I kulturna .
Voditeljka je Radinka Kapetanovic
Mislis, voditeljica
Bas se pitah da li je to ona. Odgovor dodje kao porucen, hvala!
@@markocavarovic1630 ne mislijo je bas voditeljka programa. Zalosna je tvoja opaska.
@@fiko1966 netocan odgovor ture, tocno je voditeljica tuljane
Kakkav je to samo moćan jugoslovenski festival bio! Mislim da je tada bio NAJVAŽNIJI FESTIVAL NARODNE MUZIKE u Jugoslaviji!
😊mislim da smo tu na istom isi melos i se disanje sumadija i bosna
Bravo večite legende💯👍❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
I Ferid je otpjevo odlično odmah posle posta jedan od 4_5 najpopularniji naročito ona izađi mala😊
Gdje ovo nadje, svaka cast ... prava narodna muzika ...
😮TUGO MOJA TUGO!
TRAZILI SMO DOBILI SMO.
SAD NAROD EM GLADAN EM NESRETAN😮
Za svo zlo u regionu (SFRJ) krivicu imaju srbi. Ni dan danas, imaju pretenzije prema nasoj drzavi BiH ❤️⚜️🇧🇦
Šta reći bila je to gospoda spikeri a onda su tu struku srozali i sve su preuzeli tkz novinari voditelji,katastrofa.
😊 Jugoslavija u malome
Ovo niko niko ali niko nikad nije imao niti će da ima
.Jugo-jugoo
Svaka čast 👌
Da i ona feridova Dijana ljubavi vrh popularnosti.
Nikad više ni Države ni raje ni muzike. Juga je bila po mjeri svih njenih naroda. Tuga boli puno.
Mile Kitic i Ibro Selmanovic najvece ovacije publike
Mile je bio dosta poznat u Sarajevu ..
Po Kafanama itd meni se iskreno svidja karijera njegova prije vetra
Tako je,i Ibro je bio na vrhu tih vrrmena..jako kvalitetan pjevac..sve je mogao pjevati@@edinsuljic5977
Novokomponovani naslušajtese MUZIKE, SEVDAH JE ČUDO
U bre, štete što je loš snimak. pogotovo dok je pevao Sejo, lepa pesma.
❤
bez obzira na male tehnicke smetnje (ipak je proslo 41 godina) hvala za objavu snimka zao mi je sto nema i te 2 polufinalne veceri jer je znaci bilo ukupno 38 pesama i zanima me koje su to pesme bile
To su bila Prava Vremena
Pozdrav i hvala Damire za ovaj snimak. Da li mozda postoji snimak iz ‘79. i ‘80. kad je pobedio Mitar Miric?
Tad si morao da znaš da pevaš, kvalitet ostao do danas Mile Kitić🎉🎉🎉
Ne znam kakvu je pevačku karijeru imao pobednik, mislim da je i tada pllitika imala uticaja. U svakom slučaju, predivan video zapis
To se podrazumjeva.
Ferid Avdić najbolji
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
POZNAO SAM RADINKU KAPETANOVIĆ A PROŠLO JE 41g. BILA JE LJEPOTA OD ŽENE !!! A I MOG PREZIMENJAKA RINKA !!!
👌
Svirao je u kafani Pionirska Dolina. A pjevao Mile Kitić.
I kod Davida
@@May-jh4hc Da, i kod Davida u Neđarićima. Koji je to život bio.
Moj Tuzla najbolje otpjeva Eminu.
Božanstvena Jasminka Šipka.
Domuze jedan , okani se više komentarisanja Šerbine muzike.
Muhamed Mujkanovic, Ferid Avdić… Sto mi nema Serifa Konjevica?
Nasa divna Jugoslavija.
Ovaj gpspodim je Lale Vendic
Jeli bilo tada Bosnjaka samo pitam jer sam 77 ili su slegli 1993
Bez vrijedzanja jos u nekima zovi nacionalizam zadojeni mržnjom pogledaj malo uzase i nizase pomesti ispred svojih vrata pa onda nazijaj no u tudzem avlije😮
Jeli ovo sa harmonikom Mićo?
Malosmo imali ali smo bili srećni i zadovoljni
Da li je ovo Rinko Golubovic voditelj?
Ovaj snimak je za UNESCO zastitu
Naš neprevaziđeni Rinko.
Ferid razbija!
Ima li se snimak sa Ilidze 1979 i 1980??
Ne. Ilidža 1977., 1978., 1979., 1980., 1985., 1986. i 1989. godine prošle su bez televizijskih kamera.
@@damirgalijasevic9796 faktički najbolje Ilidze su prošle bez TV kamera
@@aleksandarserdza5234
Ne, to nema veze sa istinom. Sve te godine, sto si nabrojao to vise nije bio festival Ilidza, to je bii festival "Inđija".
Kakva je to "Ilidza" bez Safeta, Zaima, Nedzada, Nedeljka, Nade, Zehre, Zore, Zekerijaha, Himze, Mehe ... nikakva !!!
Znaci postoji ilidza 1981/82 gdje je Kitic pjevao?😊
@@edinsuljic5977 na Ilidzi 80 je Kitić pevao Mala iz Novog Pazara,i uzeo drugo mesto odmah iza Mitra koji je pobedio sa pesmom Umreću bez tebe nevero moja
Зна ли неко ко је друга хармоника у оркестру Миће Радовановића?
Goran Mišo Kurtović.
Nije mogao pevati ko ne zna! Danas retko ko zna da peva ovako bez tehnike!
Ali cudno,Makedonac na makedonskom,Slovenac na svome,šipar na svome ,a šumadinac na ijekavskim!!!!?😮😅 ,A ja te 1983g ,se svadjamo u Budimpešti kad mi kazu YU vise nema??aloo kako nema? Jesi li lud??😢 Madjari znali???😮😮
Ne budi primitivna, budi malo pristojna, nije "pevao siptar na siptarskom", nego je pjevao ponosni Albanac na svom albanskom jeziku" i nekim slucajem pobjedio!
@zlatniLjiljan555 Bas tako je proglasen pobjednik te godine u ILIDZI 83 . Baskim Pacuku tada vojnik bio je jedan od najbolih tenora u tadasni Jugoslavii. Specializirao u Milanskoj Skali i Doktoriao je u SAD !
Hm šta reći
Biografiju daju ti kurs i ti ideš gore komanduješ ovim prvim to smo dobili svi a sami smo krivi umesto da onaj sistem prilagodimo novim evropskim vrednostima koje su bile bolje od naših ali nisu u svemu bili bolji mi smo dozvolili barabađa
Barabama da nas posvađaju i pokradu celu državu
Komentar respekt.
Lokepo se posjetiti na ta vremena mada jevizbor pjesama bio veoma,veoma skroman ipak neke i danas žive.Ziri je bio odraz politike a vidljivo je da se vec tada tri pita ljubilo.
Sve u svemu sjecanja lijepa a nikakav Spektakel.
Ђуро Трокур Не знам само шта ти смета што се три пута љубило. То је кад би ја написао да се код вас говорила ијекавица.
Tačno rođena sam u sarajevu gdje mi i danas ne ne smeta ma vaš komentar glup.
Sada samo vako sjede ovi Politicari 😂
Vidi Mileta UZIVO pjeva ko slavuj
Mile je tada bio pravi pjevač
@@enversadinlija da slazem se a Enver Sadinlija legenda koju pamtim kao dijecak
Nebuloze!
Ibro Selmanovic sašijo glasom sviju
Mate zakon
Ko još misli da je bilo namešteno glasanje?! 😂
Uvjek bilo.
Sramota pobedio Baškim Paćuku kakva sprdacina od tako ozbiljnog festivala ovde je bila mrtva trka izmedju Duska Kulisa Ferida Avdica Mileta Kitica i Mate Bulica sramota da veca sramota ne moze biti dovoljno je cuti ovacije publike i sve ce biti jasno strucni ziri a ni jedan pevac u istom knjizevnici a oni se razumeju u pevanje ko Marica u onu stvar. 🤑🤑🤑
Kazu da je u to vreme na svim festivalima (ne samo muzickim) morao da se ispostuje kljuc prilikom nagradjivanja ... jedna nagrada ide u Bosnu, druga u Hrvatsku, treca u Makedoniju ... i tako redom.
Vreme je najbolji lekar, ucitelj i sudija.
Jedan dokaz ... Pesma sa ovog festivala... Ti meni lazes ... i dan danas se peva i slusa ... a proslo je 40 godina ...