Zabezpieczenie i dekoracja drewna - kiedy wybrać lakierobejcę?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 сер 2019
  • Rob in Wood - mistrz stolarki niepokornej dostał takie oto zadanie: W parku pałacu w Dalkowie zbudować drewniane siedziska. Miejsce, jak zobaczycie, przepiękne. Z czego zbudować ławy, z czego stoły? Razem z Anią, panią z Dalkowa, Rob in Wood zwiedza pałac i budynki gospodarcze, by odkryć... zobaczcie sami.
    "Rob in Wood - w poszukiwaniu miłośników drewna" to cykl, w którym popularny bloger, mistrz niepokornej stolarki przemierza Dolny Śląsk w poszukiwaniu pięknych miejsc z drewnem w tle oraz by spotkać ludzi z pasją do drewna. W każdym miejscu, które Rob in Wood odwiedza, wykonuje jedną pracę. Patronem cyklu jest Vidaron.
    Do zabezpieczenia drewna użyte zostały preparaty: Impregnat ochronno-gruntujący Vidaron i lakierobejca ochronno-dekoracyjna Vidaron.
    Impregnat ochronno-gruntujący Vidaron:
    Głęboko penetrujący impregnat zapewnia pełną ochronę biologiczną drewna:
    - Wzmacnia strukturę drewna.
    - Chroni przed grzybami, sinizną i owadami.
    - Redukuje chłonność drewna.
    - Zwiększa wydajność wyrobów nawierzchniowych.
    Wydajność: Z 1 litra 4 - 6 m²
    Czas schnięcia: 24 godz.
    Lakierobejca ochronno-dekoracyjna Vidaron:
    Wysokiej jakości preparat, który tworzy na drewnie trwałą i elastyczną powłokę odporną na ścieranie. Skutecznie zabezpiecza drewno przed działaniem słońca (UV),wody, śniegu i mrozu jednocześnie zachowując naturalny rysunek słojów drewna.
    Zalety:
    - Skuteczna ochrony przez 6 lat.
    - Tworzy trwałą i elastyczną powłokę.
    - Chroni przed słońcem (UV),wodą, śniegiem i mrozem.
    - Tworzy powłokę odporną na zarysowania.
    - Dostępna w kilkunastu kolorach.
    Lakierobejcą Vidaron można malować elementy drewniane użytkowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń - altany, elementy elewacji drewnianych, meble ogrodowe, ogrodzenia.

КОМЕНТАРІ • 10

  • @smerfuspb
    @smerfuspb 4 роки тому +1

    tak z ciekawości - pukaniem określasz co się
    nadaje na renowację?

    • @robinwood8398
      @robinwood8398 4 роки тому +3

      :) Wyłapałem sarkazm ;) Nie, oczywiście, że to nie wystarczy. Obejrzałem całą drewnianą konstrukcję stodoły i okazało się, że jest w naprawdę świetnym stanie. Moim zdaniem nadaje się do remontu i wykorzystania choć oczywiście, głównie ze względu na gabaryty, ogromnym kosztem finansowym. Faktem jest jednak, że drewno mocno spenetrowane przez drewnojady "brzmi inaczej", więc taka metoda nie jest pozbawiona sensu. Pozdrawiam :)

  • @radi3340
    @radi3340 3 роки тому +1

    Świetne porady tylko muzyka za bardzo konkuruje z twoim głosem

    • @Robinwood22
      @Robinwood22 2 роки тому

      Cieszę się, że porady się przydały :)

  • @kusy27
    @kusy27 4 роки тому +1

    Ciekaw jestem jak te meble będą wyglądały za rok (albo już wyglądają) wystawione na ekspozycję słońca i deszczu. Czy na zewnątrz nie powinno stosować się preparatów, które nie tworzą powłoki na drewnie?

    • @Robinwood22
      @Robinwood22 4 роки тому

      Najważniejsze by mebli nie zostawiać na ekspozycję wody i słońca na stałe. Nie ma preparatów, które skutecznie zabezpieczą drewno zostawione na cały rok na zewnątrz... Najskuteczniejsza metoda ochrony to chowanie mebli podczas opadów czy mrozu. Nasza ławka zabezpieczona lakierobejcą ma już kilkanaście lat i nigdy nie była odnawiana. Ale jest chowana przed deszczem i na zimę pod dach. Pozdrowienia :)

    • @kusy27
      @kusy27 4 роки тому

      @@Robinwood22 Wiadome, że nie ma preparatów idealnych na zewnątrz, ale są te dobre i złe. Lakiery czy lakierobejce należą do tych najgorszych a dobry jest np. olej.

    • @Robinwood22
      @Robinwood22 4 роки тому +2

      @@kusy27 - to zależy od przeznaczenia przedmiotu i preferencji użytkownika, spór zawsze więc będzie hipotetyczny a zdanie - opinią :) Pozdrowienia!

  • @tamrock1972
    @tamrock1972 4 роки тому +1

    Turbo.