(Grid Load Gen) SYS są połączone; Kiedy nie masz Grid i falownik zasila load z baterii przez SYS to on generuje sinusa, jak dołączasz agregat pod Gen to falownik dostosowuje się do napięcia i częstotliwości z generatora i tyle zwiększa napięcie w sys żeby prąd płynął do load jak masz większe zapotrzebowanie. W 12m30s wspominasz że jak by generator pracował tylko na baterie było by super no i tak możesz zrobić tylko podłączając go do szyny DC albo przez PV albo inną ładowarką ładować baterie (wpiąć się między baterie a deye). Jest taki produkt w stanach jak chargeverter to jest zasilacz impulsowy telco na którym ustawiasz z jaką mocą ma obciążać generator i ładuje sobie bank baterii. Jest to rozwiązanie dla generatora 1F ale plus taki że falujące napięcie, częstotliwość i tak zasilacz impulsowy przerabia na dc. Zamiast takiej zabawki można by pomyśleć nad jakimś chińskim falownikiem co by ładował baterie.
@@airfox123 każda zmiana AC na DC generuje straty. Drugi falownik to też straty energii. Mi chodziło tylko o podpięcie agregatu pod port GEN aby mieć awaryjne zasilanie. A wyszło jak zawsze mega problematyczne i drogie rozwiązanie. To świadczy o niedopracowanych urządzeniach które dostępne są w sprzedaży. Nie chcę kombinować w stronę DC . Łatwiej będzie zrobić filtrację napięcia z agregatu i po temacie. Na razie szukam jakiejś koncepcji na to.
Sam stabilizator/autotransformator załatwia tylko sprawę napięcia skutecznego (230V). Tutaj problemy powodują pewnie wyższe harmoniczne. Deye tutaj pewnie pracuje w bypass, więc raczej te zakłócenia się przenoszą. Ja z podobnych względów (marna jakość wejściowego prądu) zbudowałem hybrydę w oparciu o podwójną konwersję (DC/AC -> DC -> AC) i dopiero wtedy mam legitne 230V. Również zasilam pompę i to na trzech fazach 12kW. Zobacz może jakiś duży rdzeń ferrytowy na kabel wyjściowy z agregatu. Spoglądnij też może na jakość przebiegów oscyloskopem.
wstaw między agregat a deye inwerter fotowoltaiczny chińskiego taniego offgrida (będzie działał tylko wtedy kiedy agregat) a agregat podłącz przez mostek do wejścia pv; możesz mieć najbardziej zasyfiały agregat a na wyjściu będzie idealnie
Transformator separacyjny załatwi sprawę wyrównania obciążenia faz agregatu co uspokoi jego pracę, dodatkowo transformator częściowo wyfiltruje harmoniczne i wyrówna napięcia na wyjściu.
@@technik87 cześć. Tak już wiem o tym. Wszystko jest do zakupu tylko cena się nie zgadza takich trafo separacyjnych tts . Nawet zakupując 3 troidy o mocy 2000VA i 3 softstarty i robisz każdą fazę osobno to cena zaporowa bo ponad 3 k zł będzie za taki sprzęt i jeszcze jakaś obudowa i wentylator do chłodzenia to kolejny koszt. Podobnie zakup falownika i mostek i podpięcie do deye to też ponad 3 k
Powodem tego mrugania jest pewnie pompa ciepła która generuje bardzo dziwny profil poboru prądu. Gdy jest zasilana z sieci energetycznej o niskiej impedancji wewnętrznej ten efekt jest pewnie niezauważalny ale gdy zasilamy ją ze źródeł typu agregat lub inwerter gdzie impedancja wewnętrzna jest znacznie większa efekt jest już pewnie odczuwalny.
Witam. widziałem podobny problem z podłączeniem generatora do Deye i rozwiązali to poprzez zamontowanie na wyjściu agregatu mostka prostowniczego i podłączenie na wejście PV. Wejście PV obciąża generator ale on i tak ładuje magazyn i wysyła na dom a napięcie jest stabilizowane przez falownik. Dodatkowo można zastosować dowolny generator.
Rafal w menu zaawansowanym jest funkcja ktora zaznaczasz ze nadwyzszka mocy chwilowej ma pochodzic z baterii. Mozesz tak ustawic ze generator pracuje na 4000w a brakujace waty do uruchomienia pompy pochodza z baterii
@@RegaStyle Cześć. A mógłbyś powiedzieć w którym miejscu menu falownika trzeba wejść aby to zmienić - będę wdzięczny za pomoc bo za bardzo nie wiem tego
To nie zadziała. Ja to już przećwiczyłem. Musisz mieć agregat inwerterowy. Ja zrobiłem w końcu mostek i zamieniam ac ma dc. Do tego 3 kondensatory i opornik. Teraz zastanawiam się jak wrócić do czystego sinusa. Regulacja napiecia nic Tobie nie da. Volt to badziew bo sam avr na agregacie robi to samo. Kupiłem volta i odłączyłem. Za duże straty energii. Dziwne że pompa chodzi.
To znaczy,ze do tego Deye trzeba inwertorowy agregat podpiac aby ledy nie migaly..czy moze jest jakis agregat np diesel 3 faz ,ktory z Avr zadziala ok?Moze cos z Protona?
To jest temat który spodziewłem, się, że będzie mam też zestaw DEYE12 kW z magazynem 20kWh, i sam szukam jakiegos dobrego agregatu z avr, ktory da porządne stabilne napięcie, pytanie jaki to będzie agreagt, bo domyslam, się, ze te tanie agregaty do 10k to problem. Może ktos ma jakis sprawdzony dobry pewny agregat 3 fazowy o mocy ale realne od 6-10kW, mozna by moze jakos to roziwązac, tak, ze agreat zasila ladowarke, ładowarka tylko łąduje magazyn, a zasilanie na dom tylko z magazynu. Moze to nie jest glupi pomysł, aby kupic falownik 8kW i agregat podłączyć pod PV wejscie tak jak kolega z tego filmu w sumie niedrogie rozwiazanie Agregat i fotowoltaika - inne podłączenie - Agregat pod MPPT
@@tusaeu1714 do 10 k nawet nie istnieje agregat inwerterowy 3 fazowy. Wchodzisz w aukcje i czytasz opisy a tam zwykłe AVR. Agregat inwerterowy przekształca prąd przemienny na stały i następnie zmienia na zmienny o czystej sinusoidzie. Budowa prądnicy wygląda jak silnik trójfazowy bldc z pralki. Jest rozwiązanie na to: zakup trzech trafo toroidalnych tts o mocy 2000VA i do tego 3 softstarty. Każde trafo jest na jedną fazę z agregatu. Softstarty po to aby nie wybijało zabezpieczenia agregatu. Wszystko jest dostępne na stronie troidy.pl cena ponad 3 k takiego zestawu do przefiltrowania napięcia z agregatu. Kupując falownik musisz jeszcze mostek prostownicy zastosować i to nie byle jaki. Taki falownik to też 3 k wyjdzie jak nie lepiej
@@paskudatwoja1886 agregat jest zwykły z prądnicą i szczotkami i regulatorem napięcia AVR . Silnik benzynowy. To wpływa na jakość generowanego prądu przez taki agregat i to widać na oświetleniu LED - efekt mrugania. Stabilizator napięcia 3 fazowy co zakupiłem teraz jest zabezpieczeniem dla falownika i wszystkich odbiorów zasilanych z Deye. Gdyby agregat sfiksował i puścił napięcia np 260 V to ten stabilizator ma za zadanie zapewnić ochronę falownika. Aby było idealnie trzeba agregat prądotwórczy inwerter . Wówczas mamy idealne napięcia na każdej z faz i brak efektu mrugania LED. System działa, ale jakby pracował cały czas nie wiem czy może przyczynić się do usterki elektroniki. Dlatego chciałbym osiągnąć efekt filtracji napięcia z agregatu i spać spokojnie. Nawet nie ma nic konkretnego jeśli chodzi o agregat prądotwórczy inwerter 3 fazowy. Jednofazowy dostępny bez problemu i cena ok. Menu falownika nie jest dopracowane pod pracę agregatu i to wychodzi dopiero po podłączeniu agregatu i konfiguracji systemu.
@@RafałFatyga Hej, mam podobny problem, przygasają mi światła LED założone w całym domu, mam problem z przepięciami, w dzień zbyt duże napięcie, wieczorem zbyt małe, niestety nie z agregatu a z sieci, nawet falownik hybrydowy z magazynem niewiele pomaga. Stosowałem już różne stabilizatory. Zastosowanie UPS-a z baterią pomogło, ale częściowo, jeśli spadek napięcia jest zbyt duży stabilizator nie daje rady. Może taki jak Twój, dałby radę, podobno można zastosować go w sieci z falownikiem. A u Ciebie może UPS pomoże? Skąd jesteś, ja wschodnia wielkopolska. Podaj jakiś kontakt, by wymienić doświadczenia i spostrzeżenia. Pozdrawiam.
@@prezes3652 ten avr oddałem bo był dla mnie bezużyteczny. Zamów i przetestuj. Czas opóźnienia min 6 s a max 180 s na zmiany wartości napięcia. Jeśli nie spełni oczekiwań to możesz oddać. Są inni producenci na rynku. Volt to najtańsza opcja. Na pewno ustabilizuje napięcie . Są różne moce tych urządzeń . Nie dowiesz się dopóki nie przetestujesz
(Grid Load Gen) SYS są połączone; Kiedy nie masz Grid i falownik zasila load z baterii przez SYS to on generuje sinusa, jak dołączasz agregat pod Gen to falownik dostosowuje się do napięcia i częstotliwości z generatora i tyle zwiększa napięcie w sys żeby prąd płynął do load jak masz większe zapotrzebowanie.
W 12m30s wspominasz że jak by generator pracował tylko na baterie było by super no i tak możesz zrobić tylko podłączając go do szyny DC albo przez PV albo inną ładowarką ładować baterie (wpiąć się między baterie a deye). Jest taki produkt w stanach jak chargeverter to jest zasilacz impulsowy telco na którym ustawiasz z jaką mocą ma obciążać generator i ładuje sobie bank baterii. Jest to rozwiązanie dla generatora 1F ale plus taki że falujące napięcie, częstotliwość i tak zasilacz impulsowy przerabia na dc. Zamiast takiej zabawki można by pomyśleć nad jakimś chińskim falownikiem co by ładował baterie.
@@airfox123 każda zmiana AC na DC generuje straty. Drugi falownik to też straty energii. Mi chodziło tylko o podpięcie agregatu pod port GEN aby mieć awaryjne zasilanie. A wyszło jak zawsze mega problematyczne i drogie rozwiązanie. To świadczy o niedopracowanych urządzeniach które dostępne są w sprzedaży. Nie chcę kombinować w stronę DC . Łatwiej będzie zrobić filtrację napięcia z agregatu i po temacie. Na razie szukam jakiejś koncepcji na to.
Sam stabilizator/autotransformator załatwia tylko sprawę napięcia skutecznego (230V). Tutaj problemy powodują pewnie wyższe harmoniczne. Deye tutaj pewnie pracuje w bypass, więc raczej te zakłócenia się przenoszą. Ja z podobnych względów (marna jakość wejściowego prądu) zbudowałem hybrydę w oparciu o podwójną konwersję (DC/AC -> DC -> AC) i dopiero wtedy mam legitne 230V. Również zasilam pompę i to na trzech fazach 12kW.
Zobacz może jakiś duży rdzeń ferrytowy na kabel wyjściowy z agregatu. Spoglądnij też może na jakość przebiegów oscyloskopem.
wstaw między agregat a deye inwerter fotowoltaiczny chińskiego taniego offgrida (będzie działał tylko wtedy kiedy agregat) a agregat podłącz przez mostek do wejścia pv;
możesz mieć najbardziej zasyfiały agregat a na wyjściu będzie idealnie
Powinieneś przylutować wihajster między bulbulator i dynks. Wtedy będzie działać
@@Kawka1122 bardziej precyzyjne będzie przylutować między przyczłapkę bulgulatora i na pewno będzie działać . Piwko dla Ciebie za pomoc 🍺
Transformator separacyjny załatwi sprawę wyrównania obciążenia faz agregatu co uspokoi jego pracę, dodatkowo transformator częściowo wyfiltruje harmoniczne i wyrówna napięcia na wyjściu.
@@technik87 cześć. Tak już wiem o tym. Wszystko jest do zakupu tylko cena się nie zgadza takich trafo separacyjnych tts . Nawet zakupując 3 troidy o mocy 2000VA i 3 softstarty i robisz każdą fazę osobno to cena zaporowa bo ponad 3 k zł będzie za taki sprzęt i jeszcze jakaś obudowa i wentylator do chłodzenia to kolejny koszt. Podobnie zakup falownika i mostek i podpięcie do deye to też ponad 3 k
Powodem tego mrugania jest pewnie pompa ciepła która generuje bardzo dziwny profil poboru prądu.
Gdy jest zasilana z sieci energetycznej o niskiej impedancji wewnętrznej ten efekt jest pewnie niezauważalny
ale gdy zasilamy ją ze źródeł typu agregat lub inwerter gdzie impedancja wewnętrzna jest znacznie większa efekt
jest już pewnie odczuwalny.
Nie - tego efektu nie powoduje PC. Testowałem jak była wyłączona wcześniej. Ten efekt pochodzi od agregatu
Witam. widziałem podobny problem z podłączeniem generatora do Deye i rozwiązali to poprzez zamontowanie na wyjściu agregatu mostka prostowniczego i podłączenie na wejście PV. Wejście PV obciąża generator ale on i tak ładuje magazyn i wysyła na dom a napięcie jest stabilizowane przez falownik. Dodatkowo można zastosować dowolny generator.
@@stanisawfrydrych5138 są duże straty energii na mostku
Rafal w menu zaawansowanym jest funkcja ktora zaznaczasz ze nadwyzszka mocy chwilowej ma pochodzic z baterii. Mozesz tak ustawic ze generator pracuje na 4000w a brakujace waty do uruchomienia pompy pochodza z baterii
@@RegaStyle Cześć. A mógłbyś powiedzieć w którym miejscu menu falownika trzeba wejść aby to zmienić - będę wdzięczny za pomoc bo za bardzo nie wiem tego
@@RafałFatyga gen peak shaving
@@RafałFatyga zaznacz opcje gen peak shaving w ustawieniach zaawansowanych
To nie zadziała. Ja to już przećwiczyłem. Musisz mieć agregat inwerterowy. Ja zrobiłem w końcu mostek i zamieniam ac ma dc. Do tego 3 kondensatory i opornik. Teraz zastanawiam się jak wrócić do czystego sinusa. Regulacja napiecia nic Tobie nie da. Volt to badziew bo sam avr na agregacie robi to samo. Kupiłem volta i odłączyłem. Za duże straty energii. Dziwne że pompa chodzi.
To znaczy,ze do tego Deye trzeba inwertorowy agregat podpiac aby ledy nie migaly..czy moze jest jakis agregat np diesel 3 faz ,ktory z Avr zadziala ok?Moze cos z Protona?
@@witustube większość agregatów to agregaty szczotkowe z AVR czyli dziadostwo. Nawet te po 8 k zł to mają bez względu czy to benzyna czy diesel.
Nie wiem dlaczego dodajac odpowiedz jej tutaj nie widac. Chodzilo mi o zaznaczenie funkcji gen peak shaving w opcjach zaawansowanych
@@RegaStyle no jest taka opcja tam tylko zaznaczamy ją z tego co pamiętam. Czy coś jeszcze trzeba?
@@RafałFatyga tylko zaznaczasz
To jest temat który spodziewłem, się, że będzie mam też zestaw DEYE12 kW z magazynem 20kWh, i sam szukam jakiegos dobrego agregatu z avr, ktory da porządne stabilne napięcie, pytanie jaki to będzie agreagt, bo domyslam, się, ze te tanie agregaty do 10k to problem. Może ktos ma jakis sprawdzony dobry pewny agregat 3 fazowy o mocy ale realne od 6-10kW, mozna by moze jakos to roziwązac, tak, ze agreat zasila ladowarke, ładowarka tylko łąduje magazyn, a zasilanie na dom tylko z magazynu. Moze to nie jest glupi pomysł, aby kupic falownik 8kW i agregat podłączyć pod PV wejscie tak jak kolega z tego filmu w sumie niedrogie rozwiazanie Agregat i fotowoltaika - inne podłączenie - Agregat pod MPPT
@@tusaeu1714 do 10 k nawet nie istnieje agregat inwerterowy 3 fazowy. Wchodzisz w aukcje i czytasz opisy a tam zwykłe AVR. Agregat inwerterowy przekształca prąd przemienny na stały i następnie zmienia na zmienny o czystej sinusoidzie. Budowa prądnicy wygląda jak silnik trójfazowy bldc z pralki. Jest rozwiązanie na to: zakup trzech trafo toroidalnych tts o mocy 2000VA i do tego 3 softstarty. Każde trafo jest na jedną fazę z agregatu. Softstarty po to aby nie wybijało zabezpieczenia agregatu. Wszystko jest dostępne na stronie troidy.pl cena ponad 3 k takiego zestawu do przefiltrowania napięcia z agregatu. Kupując falownik musisz jeszcze mostek prostownicy zastosować i to nie byle jaki. Taki falownik to też 3 k wyjdzie jak nie lepiej
Ale jaki jest w ogóle problem z tym agregatem i Deye?
@@paskudatwoja1886 agregat jest zwykły z prądnicą i szczotkami i regulatorem napięcia AVR . Silnik benzynowy. To wpływa na jakość generowanego prądu przez taki agregat i to widać na oświetleniu LED - efekt mrugania. Stabilizator napięcia 3 fazowy co zakupiłem teraz jest zabezpieczeniem dla falownika i wszystkich odbiorów zasilanych z Deye. Gdyby agregat sfiksował i puścił napięcia np 260 V to ten stabilizator ma za zadanie zapewnić ochronę falownika. Aby było idealnie trzeba agregat prądotwórczy inwerter . Wówczas mamy idealne napięcia na każdej z faz i brak efektu mrugania LED. System działa, ale jakby pracował cały czas nie wiem czy może przyczynić się do usterki elektroniki. Dlatego chciałbym osiągnąć efekt filtracji napięcia z agregatu i spać spokojnie. Nawet nie ma nic konkretnego jeśli chodzi o agregat prądotwórczy inwerter 3 fazowy. Jednofazowy dostępny bez problemu i cena ok. Menu falownika nie jest dopracowane pod pracę agregatu i to wychodzi dopiero po podłączeniu agregatu i konfiguracji systemu.
@@RafałFatyga Hej, mam podobny problem, przygasają mi światła LED założone w całym domu, mam problem z przepięciami, w dzień zbyt duże napięcie, wieczorem zbyt małe, niestety nie z agregatu a z sieci, nawet falownik hybrydowy z magazynem niewiele pomaga. Stosowałem już różne stabilizatory. Zastosowanie UPS-a z baterią pomogło, ale częściowo, jeśli spadek napięcia jest zbyt duży stabilizator nie daje rady. Może taki jak Twój, dałby radę, podobno można zastosować go w sieci z falownikiem. A u Ciebie może UPS pomoże? Skąd jesteś, ja wschodnia wielkopolska. Podaj jakiś kontakt, by wymienić doświadczenia i spostrzeżenia. Pozdrawiam.
@@prezes3652 ten avr oddałem bo był dla mnie bezużyteczny. Zamów i przetestuj. Czas opóźnienia min 6 s a max 180 s na zmiany wartości napięcia. Jeśli nie spełni oczekiwań to możesz oddać. Są inni producenci na rynku. Volt to najtańsza opcja. Na pewno ustabilizuje napięcie . Są różne moce tych urządzeń . Nie dowiesz się dopóki nie przetestujesz