Mimozemšťané, lidé a Fermiho paradox - Proč to řešíme?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 109

  • @lukasmilcik5825
    @lukasmilcik5825 4 роки тому +39

    Buď sme vo Vesmíre sami alebo nie... Každopádne obidve tieto možnosti sú desivé a už by mohli byt nové fakta Patriku :)

  • @madmare1814
    @madmare1814 4 роки тому +75

    všichni si myslíme že když se vyvinuli o milion let dřív tak budou natolik dopředu.... ale co když tam vyhráli Homeopati a odpůrci očkování?

    • @janpokorny9136
      @janpokorny9136 4 роки тому +8

      To by se dalo využít jako odstrašující příklad... Pokud by opravdu získali moc nad celou civilizací, tak z ní zřejmě nic moc nezbude...🤔

    • @georgemato9075
      @georgemato9075 4 роки тому

      Hej ale tohle je dost drsná hypotéza kosmického filtru. Pokud v nějaké civilizaci proběhne razantní rozvoj vědecko technického pokroku čímž se i zlepší informační a komunikační technologie ... proběhne nárůst komunikačního šumu a balastu a tím i iracionality působící proti vědecko technologickému pokroku nebo následně proti civilizaci samotné ...

    • @madmare1814
      @madmare1814 4 роки тому +3

      @@georgemato9075 jinými slovy, G5 na jiných lanetách nemělo šanci, protože způsobuje koronavirus?

    • @georgemato9075
      @georgemato9075 4 роки тому

      No ano ... na jiných "lanetach" nikdy nepřešli přes 5G milník , protože si mysleli že způsobuje nezvratnou miolicenci apatokalnich meogelnidu ... čímž racionálita vedoucí vědecko technický pokrok ztroskotala a iracionalita využila iniciativu k rozšíření tmářství ve stylu , tato "laneta" je placatá, nic těžšího než vzduch nemůže létat a světlo bez ohně je nesmysl ... ale tyto krystaly vám otevřou vaše třinácte a čtrnácté vnitřní oko ... a zbaví vás všech nemoci ... neboť řezání do těla je hereze. atd.

    • @madmare1814
      @madmare1814 4 роки тому

      @@georgemato9075 ježiši, mám na hovno klávesnici a vynechává písmenka... planeta samozřejmě

  • @tomasrybin419
    @tomasrybin419 4 роки тому +5

    Super díl !

  • @madmare1814
    @madmare1814 4 роки тому +40

    "co je to fermiho paradox" To je paradox který vytvořil Fermi..... "Zpevním povrch betonovými pražci." "Co je to betonový pražec?" "To jetakový pražec... z betonu"

    • @Yulaw_0451
      @Yulaw_0451 4 роки тому +10

      Co je teorie relativity? ---- Teorie, o které se mluví velmi relativně.

    • @vqn7451
      @vqn7451 4 роки тому +7

      Co je to škvíra ve stázi?
      Škvíra ve stázi je škvíra ve stázi, proto se jí říká škvíra ve stázi.

    • @kyjo72682
      @kyjo72682 4 роки тому +4

      - Jak jednoduše to chcete?
      - Tak aby to pochopil i Lister.
      - No nazdar..

  • @ZetorMilda
    @ZetorMilda 3 роки тому +1

    Kde se sdružují fanoušci sci-fi UFO, či reálných možností mimozemského života na Ostravsku? Docela rád bych je vyhledal. Díky.

  • @Iwitrag
    @Iwitrag 4 роки тому +1

    Myslím si, že se to dá vysvětlit poměrně jednoduše. Dejme tomu, že civilizace začíná objevem primitivních nástrojů a základní sociální interakce a končí buďto nějakou katastrofou, nehodou planetárního rozsahu nebo vyčerpáním zdrojů.
    Pravděpodobně je životnost takové civilizace příliš krátká na to, aby se jí podařilo překonat fyzikální zákony bránící osídlování dalších světů.
    Jinými slovy - civilizace dřív vymře než přijde na to, jak cestovat rychlostí světla nebo vyšší.
    A toto časové okno civilizace je z hlediska stáří vesmíru naprosto zanedbatelné.

  • @andrea.pernicova
    @andrea.pernicova 4 роки тому +1

    U temného lesa je jedno, kdy začínají všechny civilizace. Temný les předpokládá, že život ve vesmíru je přehnaně běžný. Takže jakmile nějaká civilizace vystrčí trochu moc růžky, může počítat se svým koncem, protože se vždy najde někdo, kdo nechce riskovat příliš vyspělé sousedy, kteří by je mohli zničit.

  • @osamelyvlk8962
    @osamelyvlk8962 4 роки тому +1

    Tak existuje ještě možnost, že cizí civilizaci ochromila nějaká prirodni katastrofa a tak musela řešit primárně tu. V lidské historii se to několikrát už stalo, že ekologická katastrofa ochromila vyspělou civilizaci. A dnes nás COVID-19 taky pěkně trápí, takže víc než lety do vesmíru musíme řešit jeho.

  •  4 роки тому +2

    Mě se stejně pořád nejvíc líbí myšlenka star traeku, že dokud nebudeme mít warp pohon tak budou emzáci držet odstup, pozorovat nás, ale ctít pravidlo přirozeného rozvoje a nezasahování do civilizace

  • @martinmachurka5230
    @martinmachurka5230 4 роки тому +5

    Stanislaw Lem vyslovil v knize Fiasko (Doporučuju, kam se hrabe ohledně mezihvězdného cestování Interstellar.) hypotézu o tzv. oknu kontaktu. Tedy, že cizí civilizaci lze kontaktovat jen v úzkém časovém období, kdy není o moc zaostalejší, ale ani o moc vyspělejší, než my.

    • @luboszelenka9735
      @luboszelenka9735 2 роки тому

      A citlivost antény k signálu max k Plutu se pochlubil nebo chtěl být zajímavý...

  • @_p1tr1s_
    @_p1tr1s_ 4 роки тому +4

    19:07 - to byl jeden díl Stargate, kdy Anubis poslal na Zemi asteroid, jediný rozdíl byl v tom, že Zemi nezachránila mimozemská rasa ale SG1, tak že vytvořili hyperprostorové okno a s asteroidem proletěli Zemí 😄

  • @janakare
    @janakare 4 роки тому +6

    Mě by zajímalo, proč si myslíme, že inteligentní tvorové nutně inklinují k civilizaci? Když si to vezmu na příkladu života na Zemi, tak velmi inteligentní tvorové tu existují už od prvohor. Ale třeba minimálně dinosauři byli už opravdu hodně inteligentní. Inteligentnější, než fůra současných savců. Teropodi (příbuzní dnešních ptáků) měli šikovné pařátky, natuty používali nástroje a měli nějakých 150 milionů let času - a přesto nikdy nevybudovali něco, čemu bysme mohli říkat civilizace. Myslím, že civilizace není evoluční pravidlo (jako např. ploutve nebo křídla) a je stejně unikátní, jako třeba bobří hráze. Podle mě má zkrátka hledání mimozemských civilizací podobnou naději na úspěch jako hledání mimozemských bobřích hrází.

    • @petaamedruhejae.7054
      @petaamedruhejae.7054 4 роки тому +2

      Zajímavá myšlenka 🤔 Myslím si, že civilizaci může vytvořit inteligentní tvor v případě, pokud vytváří i společenská uskupení (např. kmen). Takže kromě ryzí inteligence by ještě měl mít tvor rozvinuté sociální a emoční rozhraní. A když si budu brát ještě příklad z nás lidí, tak ještě estetický cit. Alespoň tak mi to dává smysl. Moc si nedokážu představit civilizaci vyvinutou z živočicha, který je samotář. Minimálně by to šlo hodně pomalu 😁

    • @kyjo72682
      @kyjo72682 4 роки тому +6

      Asi ne unikátní, ale možná dost ojedinělá. Biologická evoluce podle mě k technologické evoluci směřuje, ale k nastartování exponenciálního technologického vývoje je prostě potřeba hodně faktorů. Takže ano, tohle může být jeden z "velkých filtrů", podobně jako abiogeneze, přechod od prokaryotického života k eukaryotickému, vznik mnohobuněčnosti, přechod na dýchání kyslíku, a spousta dalších málo pravděpodobných událostí, které zařadily další evoluční "stupeň". My si často jen neuvědomujeme jak nízká ta pravděpodobnost je, protože z našeho pohledu (díky našemu self-selection biasu) nutně ty podmínky splněny jsou.

    • @sirjoesphjoestar8361
      @sirjoesphjoestar8361 4 роки тому +2

      @@kyjo72682 Souhlasim.

    • @martink8
      @martink8 4 роки тому +1

      Kdyby lev uměl postavit ohradu, tak by se nehonil celý život za antilopami. Tím chci říct , že ikdyz si myslíme ze dinosauři mohli být dosti inteligentní, tak za ty stovky milionů let nedokázali postavit ani ohradu, těžko pak mohli budovat civilizaci. Myslím že opravdu inteligentní život tvoří civilizace protože civilizace je o dost lepší stav než být inteligentní a nebýt součástí civilizace...

    • @sirjoesphjoestar8361
      @sirjoesphjoestar8361 4 роки тому

      @@martink8 Myslis, ze meli biologicke predpoklady pro stavbu nejake ohrady ? Vzdyt meli uplne spatne pracky... A samozrejme, ze to bylo mysleno jinak, byli dost inteligentni na to, ze zili v dobach drasticke evoluce (druhy se neustale menily)

  • @daviddovrtel8323
    @daviddovrtel8323 4 роки тому +1

    Děkuji

  • @KoaFidCZ
    @KoaFidCZ 4 роки тому

    z nějakého důvodu mám problém vám v tomto díle rozumět, obvzlášť k začátku... :D

  • @Dedaksandr
    @Dedaksandr 4 роки тому

    Pan Lokota je opravdu chytrý člověk, zaujal mě tím že umí tu řeč rukama jak dneska mluví ta moc chytrá omladina..

  • @sellenen1
    @sellenen1 4 роки тому +10

    Vědátor má dobrá videa, ale nejlepší jsou ty texty na FB plný sarkasmu. A díky za video, ale udělejte něco na tu všemocnou AI, která možná nikdy nebude.

  • @voite6873
    @voite6873 4 роки тому +26

    Chtělo by to víc dílů s Láďou :D

  • @RufinoUwU
    @RufinoUwU 4 роки тому +6

    tohle bych zvládl poslouchat klidně 2 hodiny

  • @MarianVelas
    @MarianVelas 4 роки тому

    CCH´-SIN Liou - Problém tří těles. "Představme si vesmír jako temný les. Po lese chodí lovci a kořist, přičemž nikdo neví, kdo je kořist a kdo lovec. Všichni tedy udržují ticho, aby na sebe zbytečně neupozorňovali a tím nepřilákali domnělé lovce." Mimochodem četl jsem a doporučuji přečíst.

  • @mujucetna
    @mujucetna 4 роки тому

    16:22 přesně to jsem již někde psal v diskusi k mimozemšťanům
    ...
    Co když jsou introverti nebo nemají smysl pro zábavu jako my a přesto vidí na třeba naše filmy... počínaje válkou světů... různé války zde... až po právě Den nezávislosti...
    Koukají na to a vidí, jak se s každým "šmejdem z vesmíru" poradíme, tak se bojí 🤣🤣🤣🤣

  • @denyker260
    @denyker260 4 роки тому

    Nejkrásnější je, že za spravných podmínek je vlastně opravdu uplně, ale uplně všechno možný

  • @petrroth9287
    @petrroth9287 4 роки тому +2

    Minulí díl Vědátor: Dysonova sféra je sféra, kterou vyymyslel pan Dyson, proto se jí říká Dysonova sféra. Dnešní díl: Fermiho paradox je paradox, který vymyslel pan Fermi v Los Alamos. Jinak Problém tří těles jr fakt super trilogie.

  • @nojxiik
    @nojxiik 4 роки тому

    Fermiho paradox je dávno pokořen. Žijeme v simulaci a někdo se baví tím, jak se jako civilizace stavíme k problémům.
    Nicméně odpověď na otázku k Martinovi "proč máš berle" nám zůstane navždy utajena už jenom kvůli variacím možností způsobenými polydimenzionárním prostorem.

    • @kyjo72682
      @kyjo72682 4 роки тому

      Simulační hypotéza Nicka Bostroma má ale jednu dost zásadní slabinu, resp. jeden dost zásadní "řekněme že" předpoklad, o kterém nevíme zda je pravdivý.
      Bostromovo Trilemma (platí právě jedno z tvrzení):
      1. Zlomek civilizací, které pokročí do stádia, ve kterém jsou schopny spouštět historické simulace se blíží k nule.
      2. Zlomek pokročilých civilizací, které jsou schopny spouštět historické simulace, a zároveň mají zájem to dělat, se blíží k nule.
      3. Zlomek lidských zážitků, které se odehrávají v simulaci, se blíží k jedné.
      Zaprvé, je třeba rozlišit co přesně je tou simulací myšleno. Je totiž zásadní rozdíl mezi simulací typu Matrix/videohra/sen/"posmrtný život", a simulací o které mluví Bostrom ve své hypotéze. V Matrixu je skutečné tělo/mozek uloženo někde mimo simulaci a simulovány jsou pouze smyslové vjemy. Vědomí jako takové je k simulaci připojeno "z venku". V simulaci tak jak ji chápe Nick Bostrom je simulováno vše, včetně vědomí, tj. vč. vědomých bytostí které mají subjektivní zážitky (qualia).
      A tohle je právě ten neznámý předpoklad - je vůbec fyzikálně/technologicky možné simulovat vědomou bytost která má vlastní subjektivní zážitky, např. tím že budeme do velkého detailu simulovat mozek - fyzický objekt, o kterém předpokládáme že generuje vědomí? I kdyby bylo možné s pokročilou výpočetní silou simulovat objekty do velkého detailu, vždy půjde jen o reprezentaci a zjednodušený model daného systému, nikoliv o systém samotný. Je dost možné, že na to, aby bylo přítomno subjektivní vědomí, je potřeba nějaký specifický fyzikální fenomén, který je přítomen ve skutečném mozku, ale není možné jej jednoduše nasimulovat. Může nastat situace, kdy nasimulujeme živý mozek na úrovni atomů, ale přesto ta "věc" nebude mít žádný subjektivní zážitek (půjde o tzv. "filosofickou zombie").
      Takže pokud je možné simulovat vědomí, potom platí tvrzení č. 2, nebo 3. Pokud je to možné a zároveň pro pokročilou civilizaci relativně snadné, potom stačí jen jedna civilizace, která to udělá, a počet vědomých bytostí v simulaci výrazně převáží ty mimo simulaci. V tom případě bude platit tvrzení č. 3, že statisticky naprostá většina subjetivních zážitků lidského typu bude v simulaci.
      Pokud ale není možné snadno simulovat vědomí, potom platí tvrzení č. 1: Zlomek civilizací, které pokročí do stádia, kdy jsou schopny spouštět historické simulace, se blíží k nule. Toto může být pravda i přesto že jsou jinak schopny simulovat sofistikované fyzikální modely. Osobně se zatím přikláním k této variantě.
      en.wikipedia.org/wiki/Simulation_hypothesis

  • @rendoule1
    @rendoule1 4 роки тому +1

    ua-cam.com/video/jQjGEzuhoOM/v-deo.html tady je ta písnička Hanka Greena

  • @F.E.A.R.
    @F.E.A.R. 4 роки тому

    Řešili jste někdy Boba Lazara a jeho tvrzení? Jakože aspoň hoďku? :D

  • @fisk1092
    @fisk1092 4 роки тому

    16:34 možná právě proto nemá nikdo zájem se s náma bavit...

  • @godtier2807
    @godtier2807 4 роки тому +4

    COŽE Petr dnes nepronesl své slavné uvádějící hmmm jsem zničen

    • @georgemato9075
      @georgemato9075 4 роки тому

      Petr ? Kdo je Petr ?

    • @godtier2807
      @godtier2807 4 роки тому +1

      @@georgemato9075 jakože jsem zpletl patrikovo jmeno 😂

  • @PavelKohout77
    @PavelKohout77 4 роки тому

    Tohle byl prví díl, kde Martin nemluvil celou dobu a zdálo se mi, že ho to proto těžce nebavilo... :D

  • @martinkysilka5484
    @martinkysilka5484 4 роки тому

    Dobrý večer, shlédnul jsem vaše video a mám otázku k obsahu tohoto dílu. K čemu jste došli, ve vašem překotném sdělení resp. co jste chtěli říci ? Docela by mě to zajímalo. Ohledně pojmů a témat, kterých jste se dotkli; Fermiho paradox, či spíše jeho podstata, ukazuje, že něco zřejmě předpokládáme jinak, než ve skutečnosti je. Chceme-li být objektivní, měli bychom se držet faktů nám známým, ostatní věci jsou spekulace a s těmi nikam nedojdeme. Pravda je, že matematika říká, že ve vesmíru nejsme sami, ve smyslu inteligentního života. Problém, který já vnímám jako dost podstatný, je velikost vesmíru v prostoru a čase. Těsně podlimitní rychlost světla, kterou by hypoteticky bylo možno použít pro cestování galaxií, je pro biologický život pozemského typu naprosto nedostačující. Spekulace o cestování ,,zkratkami" vesmírem, myslím, zatím neřešme. Takže, zatím v SETI nic zásadního neobjevili... Co nám to říká ? Komunikují všichni jinak, než my ? Je to pravděpodobnější než to, že pokud někde jsou, leží tak vzdáleni v časoprostoru, že k nám signály ještě nedoletěly ? Překvapuje mne, že lidé mají problém si představit, že vesmír může přímo překypovat inteligentními civilizacemi, ale my se o tom nemusíme nikdy dozvědet. Galaxie, dle našeho současného poznání, musí být velmi stará, aby byla ,,přívětivá" k životu a jeho vzniku. Proč ? Kvůli supernovám. Ta naše je stará více než 11 miliard let. Všichni dnes hovoří o civilizacích ve vesmíru. Co když to tak není, co když jsme široko daleko sami. Co z toho poté vyplývá ? Unesete to ? Zamyslete se nad tím vším. Nevíme ani zdaleka ,,všechno" o životě a o vesmíru. Osobně si myslím, že bychom se měli trochu vzpamatovat a uvažovat v intencích poznaného - zatím jsme sami, to víme. Hledáme, ale nenalézáme. Zatím a možná navždy. Co s tím vším ?

  • @KoaFidCZ
    @KoaFidCZ 4 роки тому

    chci jen poděkovat Patrikovi že řekl co je seti... :D

  • @jiriraynor8517
    @jiriraynor8517 4 роки тому

    Vesmír a jeho vzdálenosti jsou pro lidstvo možná i pro fyziku neřešitelné. Nejbližší galaxie je cca 2,5 mio let takže i kdyby tam byli dnes Orájové tak pokud nelze cestovat rychleji než světlo, tak jsou pro nás v podstatě nedosažitelní. Lidstvo jak bylo řečeno je v roli mravenců co čeká jestli někdo nepojede okolo a nějaká naše iniciativa je celkem k ničemu.

  • @radoslavvavra1323
    @radoslavvavra1323 4 роки тому

    Od 2:24 nastal pocit zrychleneho zaznamu... chapem, tiez ked premyslam a snazim sa to natlacit do par minut, vyzera to podobne. Kto to nestiha spracovat (to nieje ostuda) odporucam rychlost videa na 0,75.(čo keby ste skusili venovat jeden diel medziludskej komunikacii? V našich jazykoch je prenos informacii pomaly, su alternativy) Hosť sa snazi hovorit rychlo, nakolko nieje zvyknuty a potrebuje vyuzit priestor. Niekedy je menej viac, mne osobne trvalo velmi dlho naucit sa skracovat vety a odstranit zbytocne casti typu sekania, rečové zlozvyky typu hmmmm. Kazdopadne pana Kořenáře a Rotu sledujem dlhsiu časovu linku, je vidiet krasny progres. Prajem vela zdravia, uspechov a "lasky" k vede.

  • @MarekFrick
    @MarekFrick 4 роки тому +5

    Stejně, i kdyby před mnoha lidmi přistála jiná civilizace a dala jim facku, stejně by tvrdili, že žádná neexistuje. Stejně tak jak s koronavirem, globálním oteplováním a spalničkami...

  • @MackFury321
    @MackFury321 4 роки тому +1

    A co třeba video na téma Bob Lazar.

  • @lazytitan9360
    @lazytitan9360 4 роки тому

    18:07 no moc si nemyslím že by lidstvo dokázalo zničit planetu

    • @kyjo72682
      @kyjo72682 4 роки тому +1

      Nejspíš tim myslel život na planetě, ne planetu jako takovou.

    • @lazytitan9360
      @lazytitan9360 4 роки тому

      @@kyjo72682 aha no tak to v tom případě zvládneme :D

  • @PS3ojKar
    @PS3ojKar 4 роки тому +3

    🔝🔝🔝

  • @TheErasser
    @TheErasser 4 роки тому

    Dívám se na Zvědátory, protože mám dobré důvody, proč jsem si vybral sledovat právě tenhle kanál. Za každý cizí ksicht bude dislike, dnešní díl pro mě o hovně.

  • @ondrejponechal1435
    @ondrejponechal1435 4 роки тому

    Dokoukal sem film Contact 1997. A teď čumim na tohle. Ty blaho tolik veci mi unikalo

    • @luboszelenka9735
      @luboszelenka9735 2 роки тому

      Daysnova sféra je z hliníku fotovoltaický panel,,to je neokologická blbost ,,...máma grýndýl

  • @paveln8915
    @paveln8915 4 роки тому +1

    Co to mel Ladislav za hrnicek. to je puvodni Zvedatorsky hrnek?

    • @jitka1373
      @jitka1373 4 роки тому +2

      To je druhý - nepovedený půllitrový (nepobral 0.5 l), ze kterého se stala limitka. Po něm přišel ten skorolitrový kýbl.

    • @paveln8915
      @paveln8915 4 роки тому +1

      Jitk A dík za informaci.

  • @mr.chessboard558
    @mr.chessboard558 4 роки тому

    Budete k sobe pridávat stale další a další lidi az budouci generace nebudou vedet kdo to moderuje ?

  • @matouskolator40
    @matouskolator40 4 роки тому

    Podle mě je to spíš jako s Cargo cults akorát v tomto případě je země ten opuštěný ostrov

  • @SilatSkiller
    @SilatSkiller 4 роки тому +1

    Ta představa když žiješ pod vodou... a jsi v pasti v tom, že nejsi schopen rozdělat oheň a dát se na cestu metalurgie a pohnout se z místa. Tak prostě milion let žiješ jen pod vodou a jen tak jsi tam plaveš :D

  • @xmatobujnakx
    @xmatobujnakx 4 роки тому +5

    a teraz slovenskeho vedatora :D :D

  • @jangroda
    @jangroda 4 роки тому

    asi lepší než kdyby řekl že zná jen bongacams

  • @aldisssheckley1631
    @aldisssheckley1631 4 роки тому

    🚀🛸🚀🛸👍👍👍

  • @onudas
    @onudas 4 роки тому +2

    Mmm hodně přemýšlení na celý den 🤔

  • @atinek101
    @atinek101 4 роки тому +2

    My chceme Láďu!

  • @SupFromCz
    @SupFromCz 4 роки тому +1

    K mimozemskému životu za mne asi toto:
    Pokud se nikdy za existenci vesmíru konkrétní věc nestala, tak je velmi pravděpodobné, že se to nikdy nestane.
    Pokud se za existenci vesmíru nějaká věc stala, tak je velmi pravděpodobné, že se to stane zas.

    • @georgemato9075
      @georgemato9075 4 роки тому +1

      Nejsem si jist ... hele , tepelná smrt vesmíru se ještě nestala ale přitom je pravděpodobné že se stane. A stejně tak ... velký třesk se v nějaké formě stal ale přitom je dost nepravděpodobné že by se někde ve vesmíru stal znovu ... (nepočítam sifi teorie o přifouknutí černé díry do nového velkého třesku atd ... )

    • @kyjo72682
      @kyjo72682 4 роки тому

      ​@@georgemato9075 Samozřejmě je to nesmysl (tak jak to bylo formulováno). Ale když uvážime rozlehlost prostoru (potenciální nekonečnost), tak to neni ani tak o tom jestli jsme sami, ale spíš jak daleko je nejbližší další výskyt života. Dokud nebudeme mít alespoň jeden další vzorek (mimo Zemi), tak vzhledem k extrémně nízké pravděpodobnosti souběhu evolučních událostí, může být nejbližší další vzorek extrémně daleko. Klidně i za kosmologickým horizontem, navždy mimo dosah. Nalezení vzorku života, třeba i na mikrobiální úrovni založené na něčem jiném než RNA, nebo i jen nějaké "biosignatury", by s tou pravděpodobností dost zamávalo..

  • @JerryKonny
    @JerryKonny 4 роки тому +1

    Hoši, já bych na vás tak rád koukal, jenže strašně odbíháte od tématu, takže to vždy působí jako nějaký mišmaš bez tématu.

  • @jern2216
    @jern2216 4 роки тому

    My sme ty stá cvilizace co všechno dobyje. Colony times intensifies.

  • @LionLuckk
    @LionLuckk 4 роки тому

    Aký krpatý je keď nemám tak blízko tú kameru.

  • @Krasnoye_Plamya
    @Krasnoye_Plamya 4 роки тому +1

    A dali jste panu Ladislavovi peníze?

    • @jitka1373
      @jitka1373 4 роки тому +3

      Panu Ladislavovi musí stačit, že se podělili o své diváky. 😀

  • @vladimir7370
    @vladimir7370 4 роки тому +1

    Doporucuji shlednout prednasku martina petraska... Je to podáno klidnou srozumitelnou formou a bez vzajemneho prerusovani a honenim vlastniho ega pánů ve videu...

  • @SlavoHudy
    @SlavoHudy 4 роки тому

    Myslim,že by bohatě stačilo nechat N.Teslu aplikovat jeho vynálezy do života,což by nás posunulo tak minimálně 300-500 let vpřed,pač s tímhle systémem,co ve světě panuje ,sme asi tak ve středověku a honíme čarodejnice ... jinak fajn video kluci,jen tak dál

    • @robertklein1989
      @robertklein1989 4 роки тому +2

      Ty si asi videl nejaké dokumenty o teslovy na yt 🤦🤦🤣🤣 . To čo vedel to poskytol .zvyšok sú jeho fantasmagoricke sprostosti.

    • @macaudio
      @macaudio 4 роки тому +2

      Mohl bych vědět, které tak převratné vynálezy Tesly nebyly aplikovány do života a kdo mu to vlastně zakázal?

    • @kyjo72682
      @kyjo72682 4 роки тому

      @@macaudio Přece ilumináti!

    • @macaudio
      @macaudio 4 роки тому +1

      @@kyjo72682 No jasně, na ně jsem zapomněl 😀

    • @SlavoHudy
      @SlavoHudy 4 роки тому +1

      No ja jen třeba bezdratovej přenos energie? 🤔 Ale Wardenclifská věž taky nikomu nic neříká 🤷‍♂️

  • @djbobobobo6861
    @djbobobobo6861 2 роки тому

    7sem prvi smejdi