хороша тема. справді, як сказав пан Віталій, ці часи є якоюсь сліпою плямою в нашій історії. як для мене - то точно. хотілось би додати якихось візуальних матеріалів. якщо йдеться про географію дуже корисними були б карти для унаочнення сказаного. не всі можуть безпроблемно уявити локалізацію Брацлава, Холма, Володимира чи інших міст, які є маловідомими в сучасній Україні.
Руси - це коренні мешканці Середнього Подніпровʼя, що будували у себе кораблі та володіли торгівельними шляхами. Їх пращури займалися цим ще з часів заснування Ольвії. Середнє Подніпровʼя унікальне тим, що тут є необхідні для будівництва деревина, метал, тканина для вітрил, канати. Тут сходяться притоки Дніпра і є переправи з берега на берег. Руси для позначення води використовували звуки "рс": руса, русло, роса, Рось, Росава, Роставиця, Борисфен, за що і отримали свою назву. Козаки - це нащадки русів Середнього Подніпровʼя, що заснували Січі на Дніпрі та стали військовою силою для відновлення державності.
Теми яких уникає історична наука. Чому правда українського минулого досі не з'ясована? Статті: -- "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ"; -- "ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛИСОВИЧНІ СИМВОЛИ"; -- "ДАВНЬОРУСЬКІ ЛІТОПИСИ - ЦЕ ФАЛЬШИВКИ 15-16 СТОЛІТЬ!"; -- "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"... Шукайте статті в інтернеті. Варто прочитати...
Україна в 16-17 століття на мапах того часу. Стаття "КАРТИ РОСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ: ВОЛИНЬ-УКРАЇНА XVI - XVII СТ." у блозі Святояр UAmodna. Карти та їх аналіз. Чого не знаємо про державу українців тієї пори? Варто переглянути і знати...
Пане Віталію, подача матеріалу чудова. Але на початку лекції так і просяться карти із українськими ріками. Народ хоче хліба і видовищ. Інтелектуальний хліб Ви даєте. Справа за видовищами: карти. Ваші лекції заслуговують на більшу аудиторію.
Клас! Історичні серії у вас видатні! І слухати цікаво і автори чудові!
Дякуємо!
Дякую за чудову лекцію! Дуже радий, що в нас є такі прекрасні історики.
Дякуємо!
Дякую за "освітлені віки" і сподіваюся на продовження!
Продовження буде обов'язково.
@@vitaliymykhaylovskiy3799 якби з картами та ілюстраціями, якщо формат дозволяє!
@@tetyanazemerova8574 Ілюстрації будуть.
Дуже цікава лекція! Дякую
Дякуємо, що дивитесь нас
хороша тема. справді, як сказав пан Віталій, ці часи є якоюсь сліпою плямою в нашій історії. як для мене - то точно.
хотілось би додати якихось візуальних матеріалів. якщо йдеться про географію дуже корисними були б карти для унаочнення сказаного. не всі можуть безпроблемно уявити локалізацію Брацлава, Холма, Володимира чи інших міст, які є маловідомими в сучасній Україні.
Дякую за увагу. У цьому форматі трішки складно візуалізувати матеріал.
Дякую велике! Цікаво та змістовно!
Дякуємо!
Дякую! Дуже інформативна лекція: за пів години викладено те, що розпорошено по різних розділах підручників
Дякую за увагу. Мабуть варто спробувати це узагальнити письмово і добрими картами.
@@vitaliymykhaylovskiy3799 буду безмежно вдячна, і не тільки я
@@tetyanazharko8985 Дякую.
Дуже корисна лекція! Дякую
Дякую.
Руси - це коренні мешканці Середнього Подніпровʼя, що будували у себе кораблі та володіли торгівельними шляхами. Їх пращури займалися цим ще з часів заснування Ольвії.
Середнє Подніпровʼя унікальне тим, що тут є необхідні для будівництва деревина, метал, тканина для вітрил, канати. Тут сходяться притоки Дніпра і є переправи з берега на берег. Руси для позначення води використовували звуки "рс": руса, русло, роса, Рось, Росава, Роставиця, Борисфен, за що і отримали свою назву.
Козаки - це нащадки русів Середнього Подніпровʼя, що заснували Січі на Дніпрі та стали військовою силою для відновлення державності.
Навіть мені сподобалось, а я фізмат
Дякую. Це для усіх, а не тільки для істориків та гуманітаріїв.
Більше не матюкайтеся фізично.🙂
Галицько-В О Л О Д И М И Р І В С Ь К Е
королівство !
Теми яких уникає історична наука. Чому правда українського минулого досі не з'ясована? Статті:
-- "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ";
-- "ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛИСОВИЧНІ СИМВОЛИ";
-- "ДАВНЬОРУСЬКІ ЛІТОПИСИ - ЦЕ ФАЛЬШИВКИ 15-16 СТОЛІТЬ!";
-- "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"...
Шукайте статті в інтернеті.
Варто прочитати...
Україна в 16-17 століття на мапах того часу. Стаття "КАРТИ РОСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ: ВОЛИНЬ-УКРАЇНА XVI - XVII СТ." у блозі Святояр UAmodna.
Карти та їх аналіз. Чого не знаємо про державу українців тієї пори?
Варто переглянути і знати...
Пане Віталію, подача матеріалу чудова. Але на початку лекції так і просяться карти із українськими ріками. Народ хоче хліба і видовищ. Інтелектуальний хліб Ви даєте. Справа за видовищами: карти.
Ваші лекції заслуговують на більшу аудиторію.
Пане Андрію, дякую за увагу та зауваження. Постараюся надолужити у наступних проєктах.