Ретро репортаж:ЦСКА 2:0 Велбъжд ( Кюстендил ).17.09.2000г., 6-ти кръг.

• Опубліковано 15 чер 2018
  • Сезон: 2000/2001г.
    Стадион: Българска aрмия (София)
    Публика: 5000 души
    Голмайстори: 1:0 ( Димитър Бербатов в 56-та минута ); 2:0 ( Димитър Бербатов в 86-та минута );
    Състав на ЦСКА: Евгений Немодруг, Емил Кременлиев, Иво Тренчев, Георги Антонов, Александър Томаш, Методи Деянов (46-Светослав Петров), Тодор Янчев, Христо Янев (76-Асен Букарев), Костадин Видолов, Димитър Бербатов, Владимир Манчев (65-Константин Мирчев).
    Старши треньор: Енрико Катуци
    ЦСКА има перфектен баланс срещу този съперник у дома за първенство. От 7 мача армейците са постигнали 7 победи при 21:6 голова разлика. В тези срещи червените само веднъж не вкарват поне 3 попадения - на 17 септември 2000 г. при 2:0. Тогава Димитър Бербатов бележи и двата гола. Всъщност Велбъжд е един от любимите съперници на Митко по време на престоя му в ЦСКА. В А група и Купата на България нападателят вкарва 30 гола за армейците, от които 4 са срещу Велбъжд. Повече той има единствено срещу Добруджа - 5, а на Славия също бележи 4 пъти. 3 от головете му срещу кюстендилци са за първенство и един за купата.