ПРРО Чекбокс, як зареєструвати та як видати фіскальний чек, як подати річний звіт через кабінет

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 лют 2023
  • Вітаю, в цьому відео поділюсь інструкцією по ПРРО #checkbox
    Це один з найпопулярніших #прро який має безліч інтеграції з різними CRM системами та маркетплейсами. у цьому відео детально покажу як зареєструвати торгову точку, касу та касира, а також розглянемо правильне найменування товару та власне, як видати фіскальний чек. Бонусом буде подача річного звіту до ДПС.
    checkbox: bit.ly/3WzRXeU
    Посилання:
    По можливості задонатьте на ці фонди або якимось іншим волонтерам.
    Фонд притули: prytulafoundation.org/
    Повернись живим: savelife.in.ua/
    Реєстрація на Prom.ua: bit.ly/3Appw9i
    CRM SalesDrive: bit.ly/3ALjMsh
    CRM Keepincrm: bit.ly/3QWWVPE
    CRM Keycrm: bit.ly/3KoR3Mq
    Вчасно каса: bit.ly/3fKKcSG

КОМЕНТАРІ • 46

  • @user-wo2kd8sh7i
    @user-wo2kd8sh7i 11 місяців тому +3

    Рядок 10 в обов"язкових реквізитах фіскального чеку.
    Назва товару (послуги), вартість, літерне позначення ставки ПДВ (рядок 10).
    Відсутність хочаб одного реквізину приздовить до визнання такого чеку недійсним, а це штраф 100-150 %.
    Юристи і деякі інтернет-ресурси рекомендують в чеках писати Без ПДВ і літерне позначення, навіть якщо ви не є платником ПДВ
    Також, в одному із роз"яснень податкової наголошували, що потрібно вказувати податкову ставку, навіть неплатникам ПДВ.
    Закон написаний дуже розмито, якщо захочуть то причіпляться.
    На деяких ресурсах і в одній ІПК, а також на сайті ДПС написано, що не платникам ПДВ можна не зазначати цю інформацію.
    На гарячій лініі податкової теж запевняють, що відсутність цієї інформації не є помилкою. Але на гарячій лінії податкової опираються на ІПК, але ІПК захищає тільки того, кому вона видана. Тобто, дуже слизька ситуація.
    Але краще зазначати цю інформацію, їсти не просить. В чекбоксі податкову ставку потрібно окремо добавляти. В вчасно-касі без податкової ставки не вийде видати чек.
    Доречі, ще не до кінся ясно, чи за помилки в чеках під час воєнного стану будуть штрафувати. Податкіфвці кажуть що будуть. Побачимо
    РРО це легко, штрафів не буде. Працюйте прозоро. Дякую тобі Гетьманцев.

    • @user-wo2kd8sh7i
      @user-wo2kd8sh7i 11 місяців тому +1

      Хм.. В данному випадку. якщо ми не зазначаємо ставку ПДВ, то в нас всеодно присутній реквізит (рядок 10), але в ньому помилка (відсутність літерного позначення). По логіці штраф не має бути 100-150%. Там якісь інший штраф за помилку в чеку. А ось який штраф я не пам"ятаю. Хтось може підказати?
      На гарячій лінії чекбоксу говорять, ну самі винні, треба було дивитись.
      Ні один чудо-блогер не підказав про цю ставку. Стільки відео передивився про створення чеків в чекбоксі. Дякую.

    • @priskurii
      @priskurii  11 місяців тому +1

      @@user-wo2kd8sh7i Вітаю, доволі розгорнуто розписали, дякую.
      1) штрафувати я так зрозумів, наголошую, я, так зрозумів що будуть, це їхній хліб, можливо у них ставка і % з виписаних штрафів(це виключно моя думка), або як я чув просто будуть вимагати хабарів, щось типу, не будеш платити 100% від чеку, бо там якась сума типу 100 00 грн. давай мені 10 000 грн і я закрию очі. я з таким не стикався, але розповідей багато, в тому числі від близьких людей, хоча то було ще до пандемії. зараз не знаю що до чого.
      2) Жоден блогер не розказав, ви ще зверніться до блогерів на ютубі чи просто до статей в інтернеті по лікуванню якоїсь хвороби, є податкова у них треба все і питати, або у свого податкового інспектора, або взяти собі бухгалтера на ведення фоп, останнє я і зробив, з рештою навіть не хочу пробувати, хоча можливо у податковій зараз і працюють нормальні люди, хоча знову ж таки з розповідей там також відбувається всякий треш.

  • @user-ig3nq9se2o
    @user-ig3nq9se2o 10 місяців тому +3

    насчет наличности в кассе в конце рабочего дня. Если это ФОП, то "У касі може перебувати будь-яка сума на невизначений строк, ФОП не зобов'язані встановлювати ліміт каси. Також не зобов'язані здавати готівкову виручку в банк, але можуть це робити, якщо бажають..."

    • @priskurii
      @priskurii  10 місяців тому +1

      Вітаю, так я нещодавно про це дізнався, а раніше керувався тим що всюди писало що на кінець зміни треба робити вилучення.

  • @RomashVIP
    @RomashVIP Рік тому +2

    Віталій, на 9 хв, зверніть увагу при внесенні суми чеку умовно 520 000 , або 52 тис ви кажете, що податкова таке не любить. Тут важливо, не те що не люить , а є встановлене цими товарищами законодавче обмеження, а саме - "№148 (далі - Положення №148), суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами: між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн. уключно; з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) грн." тобто приймати готівку від фізика більш ніж 50К заборонено. Відповідальність не вивчав, але заборонено )

    • @priskurii
      @priskurii  Рік тому

      Вітаю, я розповідаю з точки зору підприємця, на справді так, я цього не знав, що це заборонено, але формування цього положення також дивне, у мене сердній чек від 1000 до скажімо 3000 грн, таких чеків може бути 10-20 в залежності від замовлень, і з цього виходить що я на день обмежений 10 000 грн? Або нехай навіть 50 000 грн. Погодьтесь це трохи дивно, і не відповідає дійсності. Є інший ліміт, який я знаю, це 5 з чимось мільонів на рік, я думаю що цього ліміту варто дотримуватись, бо за порушення можуть зняти зі спрощеної системи, а що до положення 148 я ще дізнаюсь у свого бухгалтера, бо це трохи не вписується в реалії підприємства.

    • @RomashVIP
      @RomashVIP Рік тому

      @@priskurii обмеження є, а чи є відповідальністю. Так, тупо але норма існує. Багато хто з бухгалтерів касові операції обежує слідуючи цій нормі

    • @RomashVIP
      @RomashVIP Рік тому

      В моєму розумінні це в одному чеку

    • @priskurii
      @priskurii  Рік тому

      @@RomashVIP трохи перечитав те положення, так там навіть не в одному чеку а в основному розрахунок з одною особою на один день.
      Все одно вважаю це не доцільно, може у мене якась фішка, акція і люди масово сьогодні скуповують мій товар, а тепер інше питання, скажімо я продаю телефони чи ноутбуки і вони коштують більше 10 000, що в такому разі робити? Або більше 50 000 грн. Це реальна ситуація, крутий ноут десь так і коштує, як його провести по касовому?
      Ці норми мені здається введені чисто для того що б у разі чого податкова могла хоч до чогось докопатись, а якщо за це ще й немає відповідальності, то це просто некомпетентність органу який видав цей указ постанову ітд. Це не дивно, у нас багато норм закону які через одне місце.

  • @user-ji3mw5qr7s
    @user-ji3mw5qr7s 19 днів тому +1

    Супер, а як робити інвентаризацію?

  • @user-fj6bf8zj7e
    @user-fj6bf8zj7e 7 місяців тому +1

    Якщо випадково внесені кошти(там де кнопка внести готівку) замість форми для внесення в чек, що робити??

    • @priskurii
      @priskurii  7 місяців тому

      Я думаю можна логічно вчинити і вивести готівку.

    • @user-fj6bf8zj7e
      @user-fj6bf8zj7e 7 місяців тому

      @@priskurii дякую

  • @user-hg8xy4bf4x
    @user-hg8xy4bf4x Рік тому +2

    Добрый день. А как быть с олх доставкой? Или пром доставка?деньги то зайдут после получения товара....

    • @zaveliy1810
      @zaveliy1810 Рік тому +2

      Лично я выбиваю чек в день получения товара по факту его получения на новой почте что бы не делать возврат чека.. Также что бы сделать возврат чека нужно не забыть составить АКТ возврата средств или АКТ ошибочно выбитого чека.. Так указано в кассовой дисциплине

    • @priskurii
      @priskurii  Рік тому +1

      Я все роблю в момент отримання замовлення,
      В оплату прописую післяплата, в разі незабору роблю повернення чеку в пару кліків.

    • @user-hg8xy4bf4x
      @user-hg8xy4bf4x Рік тому

      @@priskurii ок. Спасибо. А если ситуация... Работаем с понедельника по пятницу. У вас выходной... Вы загородом.... И в воскресенье заходят 300грн, к примеру, с олх доставки. Как тогда можно поступить?

    • @priskurii
      @priskurii  Рік тому +1

      @@user-hg8xy4bf4x я ще раз вам скажу, я виписую чек коли надходить замовлення, а не коли приходять кошти, мені так зручно, і на скільки я зрозумів з закону про рро так можна робити, ви робіть як хочете, краще всього зайдіть до своєї податкової і спитайте як краще.

    • @leonidgondverker4190
      @leonidgondverker4190 Рік тому

      @@priskurii і кожного разу складаєте акт повернення з паспортними даними покупця? І це є обов"язковим. Чекбокс пише про повернення чеку: "Повернення можна зробити по фіскальному номеру чека. Якщо сума в чеку більше 100 грн, при проведенні повернення потрібно зробити Акт повернення."

  • @user-mk4yk1hx6y
    @user-mk4yk1hx6y 11 місяців тому +2

    Так а торгову точку треба створювати, якщо продаєш в інтернеті?

  • @user-wf1fz6kz4w
    @user-wf1fz6kz4w 7 місяців тому +1

    Видавав чеки пів року, і тільки сьогодні дізнався що не можна обирати спосіб оплати "картка", тепер не знаю що робити

    • @priskurii
      @priskurii  7 місяців тому

      Чому не можна вибирати картку? Чи ви на особисту приймали?

    • @user-wf1fz6kz4w
      @user-wf1fz6kz4w 7 місяців тому

      @@priskurii спосіб оплати "Карта" це коли клієнт приходить і сплачує картою на вашому POS терміналі

    • @priskurii
      @priskurii  7 місяців тому

      @@user-wf1fz6kz4w в РРО та прро є два способи оплати, готівка і безготівка, готівка це коли ви отримаєте папірці, безготівка все решта, не бачу ніяких проблем, безготівка можна назвати оплата картою, переказ на карту, наложений платіж, пром оплата і тд. Це все прийде по безготівці. Податкова в роз'ясненнях розповідала що бажано різні способи безготівкової оплати називати по різному, щоб їх можна було відрізняти.

    • @priskurii
      @priskurii  7 місяців тому

      @@user-wf1fz6kz4w взагалі буде цікаво почути ваші аргументи, якщо у вас навіть пос терміналу немає.

    • @user-wf1fz6kz4w
      @user-wf1fz6kz4w 7 місяців тому

      @@priskurii сьогодні я запитав в підтримки чекбокса, що обирати коли гроші переводять на картку, отримав таку відповідь
      Якщо платять напряму на Iban за реквізитами - тоді таке можна не фіскалізувати, але деякі фіскалізують.
      Але якщо користуються картою ключем - тоді краще ііскалізувати, бо іноді йде оплата спочатку на транзитний рахунок а вже потім на Iban а це вже ПРРО потрібне
      Вид оплати можна свій довільний
      Оплата на Iban, безготівкова тощо
      Головне не картка, бо тоді будуть просити дані ЕПЗ у чек

  • @geloz1z1z12
    @geloz1z1z12 19 днів тому

    Дозволили номенклатуру не розписувати до подробиць.просто писати штани чи сорочка ,без розмірів іт.д.

    • @priskurii
      @priskurii  19 днів тому

      Коли?

    • @geloz1z1z12
      @geloz1z1z12 19 днів тому

      @@priskurii Щодо особливостей відображення назви товару в розрахункових документах РРО/ПРРО
      Пресслужба Державної податкової служби України, опубліковано 24 серпня 2023 о 14:05

    • @geloz1z1z12
      @geloz1z1z12 19 днів тому

      @@priskurii tax.gov.ua/media-tsentr/novini/702192.html

  • @user-so8og1pf8h
    @user-so8og1pf8h Рік тому +1

    Але ж чеки які видаються з особистого кабінету Чекбокс не відповідають законодавству?
    При видачі чеку з особистого кабінету в чеку немає таких обов’язкових реквізитів:
    - ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати (рядок 11);
    - ідентифікатор платіжного пристрою (рядок 12);
    - сума комісійної винагороди (у разі наявності) (рядок 13);
    - вид операції (рядок 14);
    - реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ» (рядок 15);
    - напис «ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (найменування платіжної системи, платіжний інструмент якої використовується, код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду) (рядок 16);
    - підпис касира (якщо це передбачено правилами платіжної системи), перед яким друкується відповідно напис «Касир» (рядок 17);
    - підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ» (рядок 18);
    Які обов'язково повинні бути в фіскальному чеку згідно закону zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0220-16/conv#n419
    Чи я в чомусь помиляюсь?

    • @priskurii
      @priskurii  Рік тому

      Якби ви дочитали той документ то побачили ще й таке:
      4. Рядки 11-18 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій.
      Я думаю, якщо чекбокс підключений до сервера податкової і всі інші прро також підключені до того сервера, то вони попіклувались про законність, бо в іншому випадку вони не мали б права надавати такі послуги.

    • @electroservic
      @electroservic 11 днів тому

      Вітаю.
      Так при отриманні замовлень ПромОплатою , НаложкоюНП Нічого не вказувати?

  • @user-dl2ej7cr4i
    @user-dl2ej7cr4i 3 місяці тому

    навіщо писати про звіт до ДПС, а по суті я цього не робив...

    • @priskurii
      @priskurii  3 місяці тому

      Прро інструкція