Михайло Перун «Я, Шептицький: спадок віри»
Вставка
- Опубліковано 24 лис 2024
- 1 листопада 1944 року відійшов у вічний світ духовний провідник УГКЦ - Митрополит Андрей Шептицький, який все своє життя присвятив служінню Богові з «турботою про майбутню епоху».
З огляду на вимір «соціального впливу» ієрарха, ця дата стала переломним моментом в історії країни, засвідчила втрату «Великого пастора», «провідника нації» та «світоча духу», під інтелектуальним та церковним проводом якого українці пройшли непрості випробування міжвоєнного зламу історичних епох.
-
Пропонуємо до вашої уваги винятковий цикл відеолекцій «SheptytskyEdu», який ми реалізували у межах кроссекторального проєкту «Я, Шептицький: культурна ітерація сенсів». Сподіваємося, що вони дозволять нашій аудиторії через ідеї та мудрість Шептицького краще зрозуміти себе та сучасний світ, а також знайти рішення для розв’язання актуальних суспільно-ментальних проблем, які існують у нашій державі у часі війни.
Перша лекція-роздум «Я, Шептицький: спадок віри».
Вплив Андрея Шептицького на суспільне життя України першої половини ХХ ст. важко переоцінити: це і підтримка молодих митців, і створення музеїв та культурних інституцій, опіка українськими школами та сприяння розвитку Пласту, створення українського кооперативного руху та банківської справи, активна громадська та антимілітарна й антитоталітарна діяльність, а також, й певно найбільш визначальне, - розбудова структури Української Греко-Католицького Церкви.
Лектор - Михайло Перун, науковець, доцент кафедри богослов'я УКУ, лауреат Львівської обласної премії імені Святослава Гординського.
-
Кроссекторальний культурно-мистецький проєкт «Я, Шептицький: культурна ітерація сенсів» покликаний представити широкому загалу ідеї та цінності Шептицького через культурні та освітні матеріали. Метою створення культурних продуктів проєкту є заохочення до здійснення нових досліджень, популяризації філософії та моделі мислення митрополита Андрея, а також сприяння широкій міжсекторальній співпраці як в Україні, так і за її межами.
Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду в межах конкурсної програми «Відновлення культурно-мистецької діяльності». Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.
#запідтримкиУКФ #ЯШептицький #ЦентрШептицького
Дякую за чудовий проєкт і Вашу титанічну працю для збереження пам'яті Праведного Митрополита Андрея Шептицького!