Linija za nanošenje praha za ogradu od žičane mreže | Sistem praškastog premaza za željezne kapije

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 сер 2022
  • Linija za nanošenje praha za ogradu od žičane mreže je jedna od vodećih opreme koju proizvodimo kao proizvođač linija za nanošenje praha za ograde od žičane mreže.
    Ograda od žičane mreže je uglavnom farbana prahom. Praškasti premaz produžava vijek trajanja ograde od žičane mreže koje se koriste na otvorenom. Za standardnu ​​fabriku praškastih premaza za ogradu od žičane mreže nudimo:
    Predobrada površine potapanjem za praškasto premazivanje žičane mreže
    Predtretman površine potapanjem je posebna vrsta čišćenja površine. Ovdje stavljamo aluminijske profile u rezervoare za potapanje kako bismo uklonili prljavštinu i masnoću sa žičane mreže.
    Rezervoari za uranjanje su napunjeni vodom uključujući hemijske supstance za jetkanje. Ove supstance mogu biti kisele ili bazične u zavisnosti od upotrebe. Svi dizajni rezervoara i pećnica zasnovani su na najvećoj veličini korpe koja je dužine 7000 mm, širine 600 mm i visine 800 mm. Svi hemijski procesi se zasnivaju na temperaturi okoline. Ako se traži grijanje za bilo koji spremnik, to zahtijeva izmjenjivač topline i gorionik i donosi dodatne troškove.
    rezervoari:
    Svi rezervoari su napravljeni od 2,5 mm AISI 316 kvalitetnog nerđajućeg lima i zavareni sa obe strane da ne ispušta voda. Svi rezervoari su ojačani spolja, a dno rezervoara je nagnuto. Ventili za punjenje i pražnjenje za svaki rezervoar su uključeni, a ventili se biraju za istovar rezervoara za 30 minuta. Rezervoari, koji se griju, izolovani su staklenom vunom/rockwool debljine 50 mm, a vanjski dijelovi svih rezervoara su obloženi limom premazanim praškastom bojom. Rezervoari, koji se ne greju, nisu izolovani.
    Postrojenje za praškasto premazivanje žičane mreže obično počinje s ovim procesima čišćenja. Ograde od žičane mreže su okačene pod blagim uglom tako da voda izlazi tokom istovara. Uobičajeno vrijeme čišćenja u ovim rezervoarima je 3-5 minuta u zavisnosti od prljavštine žičane mreže.
    Ventili za punjenje i pražnjenje rezervoara:
    Ventil za punjenje vode je instaliran na vrhu rezervoara. Ispod rezervoara postavljeni su ventili za istovar i čišćenje. Svi ventili za punjenje i pražnjenje izrađeni su od nerđajućeg čelika.
    Tip potapanjem Predtretman površine
    Peći za sušenje uranjanjem rade na istom principu kao i rezervoari za potapanje za postrojenja za premazivanje prahom od žičane mreže.
    Princip rada:
    Peć za sušenje je fiksirana u zoni ugradnje. Poklopac na vrhu pećnice, koji se otvara i zatvara uz pomoć reduktora motora, štiti toplinu sušionice. Spoljašnji dio pećnice je prekriven željeznim limom debljine 1 mm premazanim praškastom bojom; unutrašnji dio je obložen posebno savijenim pocinčanim limom debljine 1 mm. Izoliran je kamenom vunom debljine 150 mm. Paneli pećnice tipa sendvič se sklapaju sa silikonom koji podnosi visoke temperature i postavljaju se jedna u drugu.
    Jedinica za grijanje je na prirodni plin indirektnog sagorijevanja i pričvršćena je na pećnicu. Indirektni sistem grijanja sprječava rizik od paljenja i eksplozije. Ventilator za cirkulaciju zraka prenosio je vrući zrak u zračne kanale koji se nalaze u bočnom dijelu pećnice.
    Zagrijani suhi zrak koji se priprema u jedinici za grijanje homogeno se distribuira iz pocinčanog lima u peć uz pomoć zračnih kanala i podesiv je. Upravljanje grijanjem pećnice se vrši u digitalnom termostatu, a termostat se može podesiti na bilo koju temperaturu i radne intervale koje korisnik želi.
    Automatska kabina za nanošenje praha
    Aluminijski profili se obično farbaju u automatskim kabinama za farbanje prahom sa reciprokatorima. Ovi reciprokatori mogu homogeno farbati profile.
    Princip rada:
    Kabina za prah je dizajnirana za automatsko i ručno premazivanje. Takođe, dizajniran je da prebacuje boju u prahu, koja se u kabini preterano eksplodira, u ciklonsku grupu uz pomoć brzina od 0,5 m/sekundi.
    Boja u prahu, koja nije zalijepljena za materijal, prenosi se u ciklon kroz upijajući kanal koji se nalazi na dnu komore za prah. Fini prahovi, koji su teški detalji, ciklonski se spuštaju i automatski se prenose u rezervoar za prikupljanje uz pomoć E-Feed VHC-2 injektora. Otpadni prah, koji su vrlo male i lagane pojedinosti, nastavljaju do filterske grupe kroz kanal. Taloženi prah na filterima se automatski u određenom periodu uz pomoć elektromagnetnih ventila istresa iz filtera, a boja u prahu se prosipa po rezervoaru.
    Sa obe strane kabine se nalazi otvor za ručnog operatera, balkonskog tipa. 4 x Rasveta amaterska ugrađena u plafonske ploče.
    Na grupi filtera nalaze se radijalni apsorpcioni ventilatori, na izlazu se nalaze filteri prigušivača specijalnog tipa. Sistem ima 9-12 komada filtera tipa teflon poliester, a ispod filtera se nalaze kante na točkovima za prikupljanje boje u prahu. Na filter grupi se nalazi 9-15 komada elektromagnetnih ventila (PVD) za svaki filter, koji radi sa vazduhom pod pritiskom u svrhu samočišćenja.
    www.ems-powdercoating.com
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ •