Суперове відео, лайк!! Все чітко, правильна обрізка, баланс навантеження, циркуляція сонячного світла, і закладка бачу нецмовірна!!! Як завжи у вас багато чого можна підскрпнути.
Дякую за ваші поради, пане Олександре. Рясних вам врожаїв. Вчуся у вас садівництву. Миру всім нам. Хай Бог вас береже і дає здоров'я . Бо тільки завдяки таким трударям Ураїна буде з врожаєм
@@Ukrainian_Apple відео корисне.На Вашу думку якщо змінити спосіб внесення,а саме:сад необробляєтся тільки косится.Вибурити буром лунку і вносити добрива 50см внизу щоби непідживляти пристовбурові буряни.(для різного типу добрива свіжа лунка)?
Дякую за відео. З обрізкою, та обробками більш-меньш розібрався а ось тема підживлення для мене поки не дуже зрозуміла. Маю невеликий садок для сім'ї . Ще раз дякую що ділитися своїм досвідом.
Просто, велика подяка за змістовне відео. Кожен раз дивлюсь Ваші відео з великим задоволенням. По Вашим роликам вчусь формувати абрикос та черешні по системі KGB. Треба повертатися до Херсона і відновлювати сад, який втопили "старші брати". Удачі Вам.
Про попіл по снігу😂. Втрати елементів будуть великі , а на піщаних грунтах зовсім все буде без толку. Якщо вже і хочете використати попіл то дочекайтеся весни щоб земля прогрілась до +15 і використайте витяжку з попелу погашену лимонною кислотою або оцтом з доведенням до Ph 5,8 - 6,2 і полийте . Роблю так після цвітіння в пору росту плодів . Плюс обробка по листу брексил мікс , казумін + медян екстра. В стадіі росту плодів яблунь підживлюю витяжкою з попелу гашеною Ph 5,8~ 6,2 та обробляю по листу брексил кальцій два рази за сезон. Але на зиму десь в листопаді вношу в пристовбуровий круг 6 ~ 8 кг. на кв. м пятирічного перегною з заробкою в грунт на штик лопати приблизно 20см. З мінералкою треба бути дуже обережним бо можна змарнувати грунт та дерева, хоча попіл теж мінералка. Щоб мінералкою працювати вдало треба трошки мати агрономічні знання про Ph грунту , наявнісь в ньому макро та мікроелементів , як внесенням одних елементів не блоконути інші , Ph води та іі засоленість , при яких температурах грунту і його Ph які макро та мікроелементи засвоюються і як , і ще багато чого. Тому вчіться і памятайте те що хтось показує то може в нього і все класно , а у вас якщо так зробите то в кращому випадку нічого не станеться , а в гіршому викличете елементоз , стрес дерева …а тут і хвороби і печалька.
Ви все написали для приватного користування, так і робіть якщо маєте час, але в основному відео розраховане на фермерські сади які використовують як промислові насадженя..
Втрати елементів будуть великі😂😂😂😂😂 Ви хоча б писали за яких умов..... Сезон 2024 за літо півдощу.,земля каменюка.,копав бульбу.,попіл і добрива пролежали ,що тільки засипав😆(крапельний полив) Вчора копав ямки під саджанці,макс вологи 25-30см.,навіть якщо лютий снігом засипе,весна задощить то волога вийде десь на 50-60см... І ви правильно написали,швидкий ефект дає гасіння уксусом а в звичайних умовах все залежить від кислотності дощу
Чому попіл по снігу несе втрату елементів? Обоснуйте. Якщо ви маєте на увазі те що він вимиється вглиб грунту то це дійсно 😅. Чи що ви тоді мали на увазі? Той попіл буде в верхньому шарі грунту до тих пір поки його не перероблять мікроорганізми, і нікуди він по іншому не зникне. За пару місяців навесні якраз він пройде процесс переробки мікроорганізмами і почнеться засвоєння поживних речовин рослинами, оцет або лимонна кислота прискорює цей процес, а якщо без них - потрібен час. І до чого тут піщані грунти взагалі? Вимивання вглиб буде вже не попілу а мізерних залишків продуктів розпаду і це настільки довгий процес, що вже не має відношення до підживлення. Якби все так просто вимивалося з верхніх шарів то вся некультивована земля була би вкрай збідніла, а вона навпаки - цілина, і те що в них попадає з поверхні є ресурсом для біожиття і цінності грунту. Я живу на землях де 30-40 см сірий піщаний грунт а далі сплошняком один жовтий пісок, і між тими шарами чітка грань. То якби поживні речовини, хоча б частково, вимивалися, а тим паче протягом багатьох років - той пісок вже давно перетворився на якусь темну піщану почву, але ж ні, він просто пісок і в ньому навіть коріння диких дерев не росте, при тому що там є волога.
Доброго Олександер.Дякую за Ваші поради,такі люди як Ви дажи знають слідуючи врожай ще з осени бачуть закладку бруньки.Доводилось працювати в такої хорошої людини свого діла.Багато чого навчився. Миру всім.
Дякую за змістовне і корисне відео як завжди все на висоті та вчасно. Особливо підтримую на рахунок ось тих блогерів обрізщиків, яким хочеться відрізати дещо. Азот зараз можна вносити у вигляді сульфату амонію там сірка ця форма азоту не промивається. І будь-який азот починає працювати лише тоді коли температура грунту буде більше 10°.🤝🤝
Дякую , Вам за корисний матеріал не давно вищищав групки рішив висипати золу під виноград дечь по 4л заре думою переборщив я зі золою, винорад звісно не молодий років 13, надіюсь все буде добре .
@@Ukrainian_AppleДякую. Я вже мабуть років три підписаний на ваш канал. В мене питання до вас що скажите про Косайд 2000. Та Нордокс чи користувались. Яку дазу дать на 10 літрів води. Дякую вам завчасно.
Добрий вечір!Люблю ваш канал.Маю небагато дерев на присадибній ділянці.Хотілось би послухати вашу думку як професіонала своєї справи про використання бордоської суміші .Дякую!
Дякую за корисну інформацію .Підкажіть будь ласка є не величкий яблуневий сад вік у дерев різний плодоносять всі як один через рік .В минулому 23 році яблук було сила силенна а в 24р не було навіть цвіту .Спочатку я вирішив що це в мене якась проблема але ж у сусідів таке саме і у батьків за 2 км теж проблема з яблуками .В цьому саду ростуть груші вишні черешні сливи все добре .Порадьте будь ласка як це побороти . Дякую за відповідь.
Проблема не легка, але її можна поправити вже не на 100%, а на 50%. Головне для яблуні баланс, він порушений. Спочатку дерево сильно нагружається яблуками, потім виснажене на другий рік не може плодоносити, не хватає поживних речовин, які пішли на торішній врожай, а саме дозрівання кісточки яблук. Тому потрібно проріджувати завязь хоч хім препаратами, хоч вручну, і ще правильною обрізкою, коли багато плодової бруньки, потрібно більше зрізати гілок. І навпаки. Все у ваших руках.
Свого часу закінчила технікум плодоовочівництва , то нас вчили ,щоб не було такої проблеми потрібно вручну коли починається цвітіння пообривати цвіт ,тобто прорідити скільки зможете 100 ,200 чи 300 квіток ,якщо багато цвіту, то можете і більше ,з них в цьому році ви не отримаєте плодів, а от наступного року так . Таким чином відрегулюєте щорічне плодоношення. В нас дома теж була така яблуня ,родила через рік , 30 років тому я пообривала цвіт і тепер кожного року є яблука . Спробуйте.
Олександре доброго вечора , є така версія що попіл розкисляє ґрунт і дерево через це неможе засвоїти залізо і починає хлорозити , у мене було минулого сезону кілька таких персиків , я тричі обробив хелатом заліза але результат був недуже .
У мене такого не було, я не знаю який у вас грунт, склад ітд. Але я впевнений, якщо ви даєте норму 100 150 гр на м.кв. то нічого такого не буде, але якщо безконтрольно сипите, то звичайно можуть бути проблеми.
Попіл це луг, звісно ж він створює лужну реакцію, і ph грунтового розчину може змінюватись, та від 100 грамів попелу не думаю, що будуть такі наслідки, це 15 кг вапна потрібно встати, а той і більше, залізо може блокуваьтсь через засоленість грунту, може поливаєте часто криничкою водою, також причиною може бути погана перезимівля дерева.
Здоровья вам!спасибо за науку,у таких как вы приятно и интересно учиться.из видео хотелось бы про весеннюю обработку сода+медный, заменяет ли оно бордоску,есть ли риски обойтись без бордоски. И еще интересно формирование груш на ва29,одно двух летние.вы и вин сад лучшие,спасибо.
@@Ukrainian_Apple Є покращений варіант бургундської з молоком і рідким милом, який тримається не менше бордоської на гілках. Вам для промислових садів не думаю що підійде, бо піниться сильно під час приготування, тому вимагає більше часу на помішування і поступове вливання міді (головне не влити одномоментно, бо вибіжить все на землю), але коли треба зробити декілька відер для присадибної ділянки то взагалі не проблема. До стандартних інгредієнтів бургундсьої на 10 літер води треба літр нежирного молока і 250(можна і більше) мл рідкого мила. Це все разом вимішати з содою і водою і туди повільно вливати розчинений у воді купорос. Навіть коли дощів багато то тримається не менше місяця, і, що головне, не забиває оприскувач.
@@Fruktomaniya По даним зарубіжних досліджень (США) персик до моменту закінчення цвітіння взагалі НЕ СПОЖИВАЄ Азот з грунту, а живиться виключно минулорічними запасами, накопиченими в багаторічній деревині (25%) і корені (75%). [Тому важливо мати достатній (але не надмірний) азотний режим ВОСЕНИ!] Виходячи з цього рекомендуються наступні варіанти: 1. а) Вся річна норма азоту вносться одночасно, відразу після цвітіння. б) Плюс додаткове позакореневе підживлення Азотом у кінці вересня. Норма Азоту встановлюється обернено пропорційно довжині однорічних приростів у минулому сезоні. 2. а) 60% минулорічної норми Азоту вноситься відразу після цвітіння. На початку серпня оцінюється приріст цьогорічних пагонів. Якщо він превищує норму, Азот більше в грунт не вноситься. Якщо рівний або дещо менший норми, додається ще 30-40% минулорічної норми. Якщо значно менший норми, додається 60% минулорічної норми. б) Плюс додаткове позакореневе підживлення Азотом в кінці вересня.
@@alex-autumn_al можливо і так,але не розумію для чого вносити азот в кінці вересня,якщо навпаки садівники рекомендують не використовувати азот осінню,щоб на дереві визріла деревина і дерево ввійшло в стан спокою. Стосовно підживлення азотом весною,то минулого року я ще у лютому удобрив всі персики амфачною селітрою і всі дерева дуже пішли в ріст,набрали зелену масу. Це я вам пишу зі свого досвіду,маю 60 дерев персиків . Стосовно цієї статті,можливо це і так,але дещо не ясно.
@@Fruktomaniya Восени після збору урожаю персик накопичує запаси азотистих речовин у корені і багаторічній деревинІ. Крім того під час ПРИРОДНЬОГО листопаду Азот, який знаходився в листі значною мірою теж переміщується в деревинУ. За рахунок цих запасів Азоту відбувається ранньовесняний розвиток персика аж до закінчення цвітіння. Тому важливо, щоб рослина мала де взяти цей Азот для запасів! Якщо грунт багатий, то А. восени, як правило достатньо. Проблеми можуть бути лише на бідних грунтах. Але вносити в грунт А. на початку осені дійсно небезпечно. Тому й пропонується варіант позакореневого підживлення Карбамідом (безбіуретним!). Азот К. легко проникає в листя, там частково перетворюється у вищі азотисті речовини. А потім, під час листопаду переміщується у багаторічну деревину і корінь... Якось так... І да! Це пояснення зовсім розбігається з нашими постсовковими садовими догмами! П.С. Перевага наведеної мною системи внесення Азоту не тільки у більш раціональному використанні дорогих міндобрив (при ранньовесняному внесенні вони не використовуються рослиною П. і значною мірою вимиваються або вивітрюються). Головна перевага в тому, що персик при одинаковій нормі А. змінює баланс з вегетативного в бік генеративного. Тобто зменшує ріст і підвищує плодоношення. Успіхів!
Дякую за відео і ініормацію яку використали надали, я прихильник органічного садівництва і підживлення такими натуральними добривами дає користь і рослинам і землі і природі взагалі. Дякую вам за вашу працю і досвід з яким ви ділиться. Таке питання,чи можна вирощувати врожай без хімічних препаратів,чи є такий досвід у вас. Дякую
Можна вирощувати фрукти і овочі без застосування сентетичних добрив а також фунгіцидів та інсектицидів. Просто потрібно дотримуватись балансу у живленні рослин та підвищити фотосинтез рослини хоча б до 40-50 % його потенціалу.
Росте 4 абрикоси вік яких 60 років і жодного разу вони не бачили підживлення. 10 років як почав їх захищати від моніліозу і на цьому все. Врожай зашкалює і плоди розміром - 60 - 70 гр. щорічно. Ростуть на пустій шахтовій породі з мінімальним вмістом глини.
@@dimadimych Слава Україні! Героям Слава! Пані запитала схему обробки, я відповів. Клімат змінюється, хвороб побільшало, необов'язково робити всі, але без 3, 4 обробіток не обійтись. У колеги побачив грушу, вся жовта від іржі. Тоді вже пізно. Кліщі, паршу, іржу, рак біологія не бере. Здоров'я Вам і Вашій родині! Гарного врожаю! Україна Переможе!
З підживленням попелом треба бути обережним. У нас в саду рн грунту 7. Якщо підживлювати попелом, то буде тільки гірше. Наприклад, груша взагалі любить слабокислі або нейтральні грунти. Порадьте, будь ласка, чи абрикос добре реагує на калімагнезію і які норми внесення?
Скажіть будь ласка, чи можна зараз поки погода дозволяє, висадити підщеу аличі і навесні десь в березні щепити? Чи не зашкодять морози, якщо вони будуть?
Це де такий сніг, яка обл.........дивина тай годі , у нас на Вінниччині , а саме Немирівський рн, снігу ще не було, так разок трішки побіліло............., на рахунок обрізки, ви знаєте,- скільки людей , стільки способів обрізки
Поспорю в стопону господаря. Саджанці від нього- гарні. Обрізка- толкова. Добрива- не випаровуються, азотні- в травні- це правильно. Спасибі із Котельви!
Спасибо за видео 👍 Расскажите пожалуйста как вы боретесь с цыкадкой буйловидной. Она так сильно повреждает персики, ну и абрикосам хотя меньше, но попадает.
Забиріть бурьяни, траву, пирій, суницю з саду, тримайте грунт під чорним паром перші 3 роки після посадки. Цикадка живиться травянистими рослинами, а відкладає яйця в кору молодого дерева. Інших дієвих методів НЕМАЄ.
Доброго вечора. А у мене є питання, можливо ви мені підкажете, бо ніхто не знає що робити. Під час дозрівання персика, сливи, абрикоси, щось прокушує плоди, наче якась оса, і плід починає загнивати, ще не дозрівшим. Чи можна чимось обробити і коли? Заздалегідь дякую. Мирного неба, здоров'я та гарних врожаїв. @@Ukrainian_Apple
@@НаталяСірант Обробити то можна, але тоді не споживати, часто це робить клоп, у нас по народному бездюх. Є один метод, але так роблять в Японії, кожен плід одівають в паперовий пакетик, я так робив теж, виходить пікантний смак, це особисто для себе, покупець це не зрозуміє, хоч в Японії такі плоди високо ціняться і платять за них відповідно.
Попіл сувмісний, але просто він нейтралізую кислі мінеральні добрива, до прикладу попіл і села ру не варто міксувти та вносити оскільки азот не сприйматися рослиною.
@@Ukrainian_Apple думаю у Вас все чітко, якби щось було б не правильно результатів не було б, можна багато чого розповідати, і показувати, але для садівника показник це стабільний якісний врожай, у вас він є!!!
Доброго вечора! Під усі плодові дерева можна попіл? Я для малини і ожини насипала. Абрикос, персик- також дам. А яблуні, груші, вишні? І , головне, лохина.їй можна попіл чи ні? На різних каналах- різні рекомендації:((
Добрий вечір. Хочу посипати свій сад і виноградник Гранульованою сіркою 50 грам на 1 (м2). Кажуть це дуже корисно. І піджива і захист. Думаю чи самою сіркою підживити? Чи попелом і сіркою??? Хто має опит напишіть! Буду радий почитати коментар кожного ну і звичайно буду радий за відповідь від автора відео. Дякую! Всім мирного неба і дебелих спин😂
Якщо попіл взятий з котла в якому спалювалась як ФАРБОВАНА деревина, та і звичайна деревина . Чи не буде ШКІДЛИВИЙ такий попіл для підживлення фруктових дерев ?
Найкращій канал по садівництву,без зайвих слів,все професійно,наснаги вам
Суперове відео, лайк!! Все чітко, правильна обрізка, баланс навантеження, циркуляція сонячного світла, і закладка бачу нецмовірна!!! Як завжи у вас багато чого можна підскрпнути.
Дякую за інформацію.
Щедрих вам врожаїв.
Дякую за ваші поради, пане Олександре. Рясних вам врожаїв. Вчуся у вас садівництву. Миру всім нам. Хай Бог вас береже і дає здоров'я . Бо тільки завдяки таким трударям Ураїна буде з врожаєм
Дасть Бог миру. Все буде Україна.
@@Ukrainian_Apple відео корисне.На Вашу думку якщо змінити спосіб внесення,а саме:сад необробляєтся тільки косится.Вибурити буром лунку і вносити добрива 50см внизу щоби непідживляти пристовбурові буряни.(для різного типу добрива свіжа лунка)?
Дякуємо вам за навчання. Здоров'я, і миру вам, Вчіть ,а ми будемо навчатись садівничої справи
Дякую за відео. З обрізкою, та обробками більш-меньш розібрався а ось тема підживлення для мене поки не дуже зрозуміла. Маю невеликий садок для сім'ї . Ще раз дякую що ділитися своїм досвідом.
Просто, велика подяка за змістовне відео. Кожен раз дивлюсь Ваші відео з великим задоволенням. По Вашим роликам вчусь формувати абрикос та черешні по системі KGB. Треба повертатися до Херсона і відновлювати сад, який втопили "старші брати". Удачі Вам.
Про попіл по снігу😂. Втрати елементів будуть великі , а на піщаних грунтах зовсім все буде без толку. Якщо вже і хочете використати попіл то дочекайтеся весни щоб земля прогрілась до +15 і використайте витяжку з попелу погашену лимонною кислотою або оцтом з доведенням до Ph 5,8 - 6,2 і полийте . Роблю так після цвітіння в пору росту плодів . Плюс обробка по листу брексил мікс , казумін + медян екстра. В стадіі росту плодів яблунь підживлюю витяжкою з попелу гашеною Ph 5,8~ 6,2 та обробляю по листу брексил кальцій два рази за сезон. Але на зиму десь в листопаді вношу в пристовбуровий круг 6 ~ 8 кг. на кв. м пятирічного перегною з заробкою в грунт на штик лопати приблизно 20см. З мінералкою треба бути дуже обережним бо можна змарнувати грунт та дерева, хоча попіл теж мінералка. Щоб мінералкою працювати вдало треба трошки мати агрономічні знання про Ph грунту , наявнісь в ньому макро та мікроелементів , як внесенням одних елементів не блоконути інші , Ph води та іі засоленість , при яких температурах грунту і його Ph які макро та мікроелементи засвоюються і як , і ще багато чого. Тому вчіться і памятайте те що хтось показує то може в нього і все класно , а у вас якщо так зробите то в кращому випадку нічого не станеться , а в гіршому викличете елементоз , стрес дерева …а тут і хвороби і печалька.
Ви все написали для приватного користування, так і робіть якщо маєте час, але в основному відео розраховане на фермерські сади які використовують як промислові насадженя..
Втрати елементів будуть великі😂😂😂😂😂
Ви хоча б писали за яких умов.....
Сезон 2024 за літо півдощу.,земля каменюка.,копав бульбу.,попіл і добрива пролежали ,що тільки засипав😆(крапельний полив)
Вчора копав ямки під саджанці,макс вологи 25-30см.,навіть якщо лютий снігом засипе,весна задощить то волога вийде десь на 50-60см...
І ви правильно написали,швидкий ефект дає гасіння уксусом а в звичайних умовах все залежить від кислотності дощу
Як використовувати і коли Цеоліт?
@Ukrainian_Apple Та які фермерські сади, ми основна аудиторія каналу-прості селяни та дачники, які пробують хоть щось виростити на своїх садках 🙂
Чому попіл по снігу несе втрату елементів? Обоснуйте. Якщо ви маєте на увазі те що він вимиється вглиб грунту то це дійсно 😅. Чи що ви тоді мали на увазі? Той попіл буде в верхньому шарі грунту до тих пір поки його не перероблять мікроорганізми, і нікуди він по іншому не зникне. За пару місяців навесні якраз він пройде процесс переробки мікроорганізмами і почнеться засвоєння поживних речовин рослинами, оцет або лимонна кислота прискорює цей процес, а якщо без них - потрібен час. І до чого тут піщані грунти взагалі? Вимивання вглиб буде вже не попілу а мізерних залишків продуктів розпаду і це настільки довгий процес, що вже не має відношення до підживлення. Якби все так просто вимивалося з верхніх шарів то вся некультивована земля була би вкрай збідніла, а вона навпаки - цілина, і те що в них попадає з поверхні є ресурсом для біожиття і цінності грунту. Я живу на землях де 30-40 см сірий піщаний грунт а далі сплошняком один жовтий пісок, і між тими шарами чітка грань. То якби поживні речовини, хоча б частково, вимивалися, а тим паче протягом багатьох років - той пісок вже давно перетворився на якусь темну піщану почву, але ж ні, він просто пісок і в ньому навіть коріння диких дерев не росте, при тому що там є волога.
Дуже доброзичлива ,професійна, та доступна подача матеріалу.Дякую за роботу.
Дякую за науку, за досвід!
Дякую за важливу інфомацію що до підживлення плодових дерев
Дай Бог вам здоров'я!
Доброго Олександер.Дякую за
Ваші поради,такі люди як Ви
дажи знають слідуючи врожай
ще з осени бачуть закладку
бруньки.Доводилось працювати
в такої хорошої людини свого
діла.Багато чого навчився.
Миру всім.
Дякую. миру і волі.
Забув запитати до можна купити
таке добриво.
@@ВолодимирМельник-р2д Наберіть Макош мінеральні добрива, і там де блище до вас база, там і купите.
Подивилася це відео , та давай шукати. На Prom знайшла на 3кг. фасовку
Олександер дуже дякую і
вибачте за мою неуважність.
Купив і підживив щераз
дякую.
Лайк та коментар в підтримку українського контенту!❤
Дякую за корисні поради.
Дякую, за Вашу працю, досвіт роботи, з яким ділитесь унікальні знання які необхідні для розквіту України.
Клімат змінюєця .кавуни виросли тей рік .що незнав де дівать.тепер посадив персики іабрикоси.житомирська обл.буду у вас учитись.
Коментарій цікавіший за відео. А сніг гарний,в нас такого немає.
Дякую за змістовне і корисне відео як завжди все на висоті та вчасно. Особливо підтримую на рахунок ось тих блогерів обрізщиків, яким хочеться відрізати дещо. Азот зараз можна вносити у вигляді сульфату амонію там сірка ця форма азоту не промивається. І будь-який азот починає працювати лише тоді коли температура грунту буде більше 10°.🤝🤝
Дякую за відео❤❤❤ чекаю ваших уроків по обрізкі
Дякую , Вам за корисний матеріал не давно вищищав групки рішив висипати золу під виноград дечь по 4л заре думою переборщив я зі золою, винорад звісно не молодий років 13, надіюсь все буде добре .
Все в міру робіть.
Маю сумний досвід з виноградом - підсипав раз золою, тепер вже пару років хлорозить😢
Вітаю. Дякую за відео.
дякую за корисну інформацію
Дякуємо, дуже змістовно. Чекаємо відео про обрізку персика.
Дуже треба обрізка молодих персиків посаджених, 2-3 річних та дорослих дерев. Бо ваші відео дійсно професійні, дуже подобаються
Чекаю відео по обрізці, 👍
Дякую 🎉
Дякую Вам. Дуже вдячний. З нетерпінням чекаємо відео по обрізкі персика та абрикос якщо можна обрізка чашею цікавить.
Дасть Бог скоро буде відео і не одне, підписуйтесь на канал і пропонуйте друзям.
@@Ukrainian_AppleДякую. Я вже мабуть років три підписаний на ваш канал. В мене питання до вас що скажите про Косайд 2000. Та Нордокс чи користувались. Яку дазу дать на 10 літрів води. Дякую вам завчасно.
Super/респект ❤: швидче профи я не ведаю 👍жду других видео ; дякуй
Добрий вечір!Люблю ваш канал.Маю небагато дерев на присадибній ділянці.Хотілось би послухати вашу думку як професіонала своєї справи про використання бордоської суміші .Дякую!
Бордоська суміш це стара, але дуже якісна речовина, якщо ви іі готуєте самі, і вчасно застосовуєте.
Щиро дякую!
Дякую за корисну інформацію .Підкажіть будь ласка є не величкий яблуневий сад вік у дерев різний плодоносять всі як один через рік .В минулому 23 році яблук було сила силенна а в 24р не було навіть цвіту .Спочатку я вирішив що це в мене якась проблема але ж у сусідів таке саме і у батьків за 2 км теж проблема з яблуками .В цьому саду ростуть груші вишні черешні сливи все добре .Порадьте будь ласка як це побороти . Дякую за відповідь.
Проблема не легка, але її можна поправити вже не на 100%, а на 50%. Головне для яблуні баланс, він порушений. Спочатку дерево сильно нагружається яблуками, потім виснажене на другий рік не може плодоносити, не хватає поживних речовин, які пішли на торішній врожай, а саме дозрівання кісточки яблук. Тому потрібно проріджувати завязь хоч хім препаратами, хоч вручну, і ще правильною обрізкою, коли багато плодової бруньки, потрібно більше зрізати гілок. І навпаки. Все у ваших руках.
Свого часу закінчила технікум плодоовочівництва , то нас вчили ,щоб не було такої проблеми потрібно вручну коли починається цвітіння пообривати цвіт ,тобто прорідити скільки зможете 100 ,200 чи 300 квіток ,якщо багато цвіту, то можете і більше ,з них в цьому році ви не отримаєте плодів, а от наступного року так . Таким чином відрегулюєте щорічне плодоношення. В нас дома теж була така яблуня ,родила через рік , 30 років тому
я пообривала цвіт і тепер кожного року є яблука . Спробуйте.
Буду чекати обрізки. Бо нічого не розумію... підходжу до дерева - подивлюся - і все 😢😢😢
Респект Брате!
Дякую.
Дякую
Олександре доброго вечора , є така версія що попіл розкисляє ґрунт і дерево через це неможе засвоїти залізо і починає хлорозити , у мене було минулого сезону кілька таких персиків , я тричі обробив хелатом заліза але результат був недуже .
У мене такого не було, я не знаю який у вас грунт, склад ітд. Але я впевнений, якщо ви даєте норму 100 150 гр на м.кв. то нічого такого не буде, але якщо безконтрольно сипите, то звичайно можуть бути проблеми.
Попіл це луг, звісно ж він створює лужну реакцію, і ph грунтового розчину може змінюватись, та від 100 грамів попелу не думаю, що будуть такі наслідки, це 15 кг вапна потрібно встати, а той і більше, залізо може блокуваьтсь через засоленість грунту, може поливаєте часто криничкою водою, також причиною може бути погана перезимівля дерева.
Здоровья вам!спасибо за науку,у таких как вы приятно и интересно учиться.из видео хотелось бы про весеннюю обработку сода+медный, заменяет ли оно бордоску,есть ли риски обойтись без бордоски.
И еще интересно формирование груш на ва29,одно двух летние.вы и вин сад лучшие,спасибо.
Бургундська суміш не може замінити на 100% Бордоську, але якщо дощів не буде то теж добре працює.
@@Ukrainian_Apple есть ещё вопрос,есть ли опыт персика на жарделе, абрикоса?возможно молодой абрикос полностью переправить на персик?
@@Ukrainian_Apple Є покращений варіант бургундської з молоком і рідким милом, який тримається не менше бордоської на гілках. Вам для промислових садів не думаю що підійде, бо піниться сильно під час приготування, тому вимагає більше часу на помішування і поступове вливання міді (головне не влити одномоментно, бо вибіжить все на землю), але коли треба зробити декілька відер для присадибної ділянки то взагалі не проблема. До стандартних інгредієнтів бургундсьої на 10 літер води треба літр нежирного молока і 250(можна і більше) мл рідкого мила. Це все разом вимішати з содою і водою і туди повільно вливати розчинений у воді купорос. Навіть коли дощів багато то тримається не менше місяця, і, що головне, не забиває оприскувач.
зніміть ще, будь ласка, обрізку груші на підщепі айва та на дичці, якщо маєте змогу. дякую!
Дякую за відео! Під час розпускання бруньок на персику,які добрива рекомендуєте для внесення,азотні чи фосфорні? І чи використовуєте аміачну селітру?
Азотні обмежено, використовую,але обережно з аміачною селітрою.
@ дякую
@@Fruktomaniya По даним зарубіжних досліджень (США) персик до моменту закінчення цвітіння взагалі НЕ СПОЖИВАЄ Азот з грунту, а живиться виключно минулорічними запасами, накопиченими в багаторічній деревині (25%) і корені (75%).
[Тому важливо мати достатній (але не надмірний) азотний режим ВОСЕНИ!]
Виходячи з цього рекомендуються наступні варіанти:
1. а) Вся річна норма азоту вносться одночасно, відразу після цвітіння.
б) Плюс додаткове позакореневе підживлення Азотом у кінці вересня.
Норма Азоту встановлюється обернено пропорційно довжині однорічних приростів у минулому сезоні.
2. а) 60% минулорічної норми Азоту вноситься відразу після цвітіння.
На початку серпня оцінюється приріст цьогорічних пагонів.
Якщо він превищує норму, Азот більше в грунт не вноситься.
Якщо рівний або дещо менший норми, додається ще 30-40% минулорічної норми.
Якщо значно менший норми, додається 60% минулорічної норми.
б) Плюс додаткове позакореневе підживлення Азотом в кінці вересня.
@@alex-autumn_al можливо і так,але не розумію для чого вносити азот в кінці вересня,якщо навпаки садівники рекомендують не використовувати азот осінню,щоб на дереві визріла деревина і дерево ввійшло в стан спокою. Стосовно підживлення азотом весною,то минулого року я ще у лютому удобрив всі персики амфачною селітрою і всі дерева дуже пішли в ріст,набрали зелену масу. Це я вам пишу зі свого досвіду,маю 60 дерев персиків . Стосовно цієї статті,можливо це і так,але дещо не ясно.
@@Fruktomaniya Восени після збору урожаю персик накопичує запаси азотистих речовин у корені і багаторічній деревинІ. Крім того під час ПРИРОДНЬОГО листопаду Азот, який знаходився в листі значною мірою теж переміщується в деревинУ.
За рахунок цих запасів Азоту відбувається ранньовесняний розвиток персика аж до закінчення цвітіння.
Тому важливо, щоб рослина мала де взяти цей Азот для запасів!
Якщо грунт багатий, то А. восени, як правило достатньо.
Проблеми можуть бути лише на бідних грунтах.
Але вносити в грунт А. на початку осені дійсно небезпечно.
Тому й пропонується варіант позакореневого підживлення Карбамідом (безбіуретним!).
Азот К. легко проникає в листя, там частково перетворюється у вищі азотисті речовини. А потім, під час листопаду переміщується у багаторічну деревину і корінь... Якось так...
І да! Це пояснення зовсім розбігається з нашими постсовковими садовими догмами!
П.С. Перевага наведеної мною системи внесення Азоту не тільки у більш раціональному використанні дорогих міндобрив (при ранньовесняному внесенні вони не використовуються рослиною П. і значною мірою вимиваються або вивітрюються). Головна перевага в тому, що персик при одинаковій нормі А. змінює баланс з вегетативного в бік генеративного. Тобто зменшує ріст і підвищує плодоношення.
Успіхів!
Зробіть відео про ph водо для обробкі саду
Дякую за відео і ініормацію яку використали надали, я прихильник органічного садівництва і підживлення такими натуральними добривами дає користь і рослинам і землі і природі взагалі. Дякую вам за вашу працю і досвід з яким ви ділиться. Таке питання,чи можна вирощувати врожай без хімічних препаратів,чи є такий досвід у вас. Дякую
Можна вирощувати фрукти і овочі без застосування сентетичних добрив а також фунгіцидів та інсектицидів. Просто потрібно дотримуватись балансу у живленні рослин та підвищити фотосинтез рослини хоча б до 40-50 % його потенціалу.
Можна вирощувати тільки не в промислових насадженях, більше уваги приділяти і часу для органічного вирощування, для себе.
Дякую. Чекаю наступні відео. Персик рано скинув листя, скажіть будь ласка яких мікро, макро елементів не хватає дереву? Дякую вам за ваш труд.
Не легке завдання, потрібно моніторити процес росту дерева у вашому випадку, робити аналіз грунту і листка.
@Ukrainian_Apple Дякую.
@@OlgaOl532 Не хватало вологості...
@СтепанСоболь-н6у дякую, але навпаки поливали дуже добре, води не жаліли. Може якраз дерево не встигало спожити вологу.
@@OlgaOl532 Якщо на підщепі гіркий мигдаль - то від переливу може пропасти.
Доброго дня. Як завжди все зрозуміло і вичерпно. Підкажіть будь ласка по якій схемі садите абрикос по вашому методу формування чашею.
У мене різні схеми, ця 4.7 на3.
Дякую.
Доброго вечора.
Коментар і лайк , а також підписка від мене вам в мотивацію знімати наступні відео.
Ви з Вінничини ??
Дякую вам за урок, скажіть чі є у вас саджанці персика на продаж.
Ще деякі сорти є не викопані, у березні буду копати.
Добрый день. В видеообзоре вы мельком показали яблоню Энтерпрайз вы довольны этим сортом?
У мене ніколи не було такого сорту.
Росте 4 абрикоси вік яких 60 років і жодного разу вони не бачили підживлення.
10 років як почав їх захищати від моніліозу і на цьому все.
Врожай зашкалює і плоди розміром - 60 - 70 гр. щорічно.
Ростуть на пустій шахтовій породі з мінімальним вмістом глини.
Пан Олександр,велике прохання,зробіть відео по обробітку ГРУШІ,особливо по шкідниках від весни до збору урожаю,дуже потрібно.🙏🙏🙏Дякую.
1) ранньовесняна- БС 3% або три норми Медян Екстра+ 300 мл. ЗО В .
2). зелений конус- Актара+Хорус+ прилипач+ плантафол( початок вегетації).
3) рожевий бутон - Вертімек+ Енжіо + Хорус+ +...
4)опадання пелюсток- Скор+Енжіо+Вертімек+ +...
5)зав'язь -Скор + Топаз (12мл)+Проклейм+ +...
6)*лісовий горіх*- Скор + Тіовіт Джет(50 грам)+ Актара+ +...
7) плід 50% - Проклейм + Скор + Топаз (12 мл.) + прилипач + плантафол( ріст плодів)
8) дозрівання плодів - Світч або Хорус + прилипач+ плантафол( дозрівання плодів)
Гарний полив під час цвітіння, зав'язі та плоду 50%.
Здоров'я Вам і Вашій родині!
Гарного врожаю!
Україна Переможе!
@@ВікторПафік-з7п і саме головне, встигніть потім самі з'їсти з такою кількістю хімії
ДЯКУЮ❤@@ВікторПафік-з7п
@@dimadimych
Слава Україні! Героям Слава!
Пані запитала схему обробки, я відповів. Клімат змінюється, хвороб побільшало, необов'язково робити всі, але без 3, 4 обробіток не обійтись. У колеги побачив грушу, вся жовта від іржі. Тоді вже пізно. Кліщі, паршу, іржу, рак біологія не бере. Здоров'я Вам і Вашій родині!
Гарного врожаю!
Україна Переможе!
З підживленням попелом треба бути обережним. У нас в саду рн грунту 7. Якщо підживлювати попелом, то буде тільки гірше. Наприклад, груша взагалі любить слабокислі або нейтральні грунти. Порадьте, будь ласка, чи абрикос добре реагує на калімагнезію і які норми внесення?
Калімагнезію не застосовував ніколи.
За зиму осадки нейтрализуют щёлочность золы.
оцтом гасити треба попіл, дурна порада сипати попіл без огляду на кислотність грунту
@@Alterend Ви гасіть, ніхто не заважає, у мене роками така технологія, працює супер, а у вас інші умови.
@@Alterend чув звін,а незна де він,так в літку бажано згасить оцтом,і це лише якщо земля сама по собі щолочна.
Ночі доброї! Живці персика 24007 у вас придбати можна? І коли? Саджанці цього сорту теж цікавлять! Дякую!
24 007 живців вже не має
Бажаю здоров'я! Скажіть будьласка чи є у вас на продаж персик Посол мира???
Не має.
ОДНЕ ТАКЕ ВІДРО НА ОДНЕ ДЕРЕВО!!!! СИПЛЮ ТАК ВЖЕ 10 РОКІВ
А це дивлячись, яке дерево і який грунт у вас, я знаю дерева в діаметрі 7 м.
Доброго дня) чи можливо зробити передзамовлення за саджанці, на цю весну? 😊
У березні.
Скажіть будь ласка, чи можна зараз поки погода дозволяє, висадити підщеу аличі і навесні десь в березні щепити? Чи не зашкодять морози, якщо вони будуть?
Висадити можна, а от защепити і щоб воно виросло, це при ідеальних умовах тільки, йому потрібно укорінитися щоб був нормальний ріст.
Доброго дня.Порадьте будь ласка,чім підживити абрикос,в минулому році відплодував як облепіха,вісь усипаний плодами,чім підживити найкраще?
У відео я пояснюю, можете добавити перегною перекопати, а перегруз це погано, нормуйте врожай.
Дякую, зрозуміла!!!
А як що снігу немає? Зараз можлива підкормка?
Так , можлива, ще будуть дощі, можливо сніг.
@Ukrainian_Apple щиро дякую
Дякую за відео,якщо я вносила калійні добрива осінню,чи треба вносити навесні?
Якщо внесли достатньо , то не потрібно.
Доброго дня, підживлення попілом робити 1раз за зиму?
Я роблю один, зимою.
Гарна розповівдь. Яка врожайність такого Хар Гранд ?
Дуже крупний, соковитий, хрумкий абрикос, якщо відцвіте нормально то буде добрий врожай.
@@Ukrainian_Apple Що краще Харогем чи Харгранд ))?:
@@RaskolnikovBuntar Харогем краще забарвлений і більш зимостійкий.
Називайте дату у відео.буде краще😊
Вітаю, який PH маете в своих садках?
5.5
Зрозуміло, в такому випадку використання попелу цілком виправдане . В моему садку Ph 6.5-7 і з попелом вже потрібно бути більш обережним
Бажаю здоров'я! Скажіть будьласка чи розвиваєця корінь зимою в одно річних і двох річних персиках???
Звичайно розвивається, при температурі плюс 5 і вище. Тому осіння посадка краща за весняну.
@Ukrainian_Apple Дякую.
Але якщо персик щеплений на персику
Доброго дня, чи будуть по весні продаватися саджанці ?
Так з березня.
@Ukrainian_Apple а як можна побачити каталог?
@@ЮлияГулинская В березні буде.
Це де такий сніг, яка обл.........дивина тай годі , у нас на Вінниччині , а саме Немирівський рн, снігу ще не було, так разок трішки побіліло............., на рахунок обрізки, ви знаєте,- скільки людей , стільки способів обрізки
Ми також з Вінницької)
Доброго дня ,чи потрібно білити дерева на зиму , чи Ви це робите , дякую
Потрібно, у мене чохли з картону на 3 .4 роки.
Поспорю в стопону господаря. Саджанці від нього- гарні. Обрізка- толкова. Добрива- не випаровуються, азотні- в травні- це правильно. Спасибі із Котельви!
А які сорти є, та як можна зв'язатись з вами
Все буде з березня, 0679923830 тільки письмово на вайбер.
Якщо я правильно зрозуміла по добривах,то підійде будь яке осіннє добриво без азоту? Дякую.
В залежності від вашої культури, її стану і грунту.
Спасибо за видео 👍
Расскажите пожалуйста как вы боретесь с цыкадкой буйловидной. Она так сильно повреждает персики, ну и абрикосам хотя меньше, но попадает.
Забиріть бурьяни, траву, пирій, суницю з саду, тримайте грунт під чорним паром перші 3 роки після посадки. Цикадка живиться травянистими рослинами, а відкладає яйця в кору молодого дерева. Інших дієвих методів НЕМАЄ.
@Ukrainian_Apple
Спасибо 👍
Доброго вечора. А у мене є питання, можливо ви мені підкажете, бо ніхто не знає що робити. Під час дозрівання персика, сливи, абрикоси, щось прокушує плоди, наче якась оса, і плід починає загнивати, ще не дозрівшим. Чи можна чимось обробити і коли? Заздалегідь дякую. Мирного неба, здоров'я та гарних врожаїв. @@Ukrainian_Apple
@@НаталяСірант Обробити то можна, але тоді не споживати, часто це робить клоп, у нас по народному бездюх. Є один метод, але так роблять в Японії, кожен плід одівають в паперовий пакетик, я так робив теж, виходить пікантний смак, це особисто для себе, покупець це не зрозуміє, хоч в Японії такі плоди високо ціняться і платять за них відповідно.
В мене є персик, минулого року робив все по процедурі, дуже задоволений урожаєм. Чи можна якось визначити сорт? Дякую
Можна, досвідом.
@Ukrainian_Apple А якщо в мене нема досвіду, тільки є дерево і буде урожай.? Чи все ж таки треба шукати людину, яка приїде подивиться?
@@МарянГромадський-с7ф Тільки фахівця через руки якого пройшли десятки сортів персика.
@@Ukrainian_Apple Дякую
І де ж такий сніг?
Як там зайців нема?
Є.
@@Ukrainian_Apple саме час подумати про це
Скажіть, а сливи, яблуні і груші теж можна зараз підживляти?
Так, можна.
Дякую!
Деякі агрономи кажуть, що попіл не сумісний з мінеральними добривами, вступає в реакцію,цікаво почути вашу думку.
Попіл сувмісний, але просто він нейтралізую кислі мінеральні добрива, до прикладу попіл і села ру не варто міксувти та вносити оскільки азот не сприйматися рослиною.
Я його не змішую, спочатку попіл, а потім мінеральні.
@@Ukrainian_Apple думаю у Вас все чітко, якби щось було б не правильно результатів не було б, можна багато чого розповідати, і показувати, але для садівника показник це стабільний якісний врожай, у вас він є!!!
Іще: в селі, поки що, гівна вистачає. От як закінчиться- тоді біда... Як у Польщі - хімі - хімією буде .. яке здоров'я???!
Щоб здоров'я було ,треба нічого не їсти😊
Доброго вечора! Під усі плодові дерева можна попіл? Я для малини і ожини насипала. Абрикос, персик- також дам. А яблуні, груші, вишні? І , головне, лохина.їй можна попіл чи ні? На різних каналах- різні рекомендації:((
Можна, окрім лохини, не передайте.
@ дякую! Саме сніг випав:)))
Я брав кілька років назад то наче темніше було добриво.Але то не точно
Воно різне буває, я брав макош з бором, макош з цинком, а тепер це, трішки різниця між ними є.
@Ukrainian_Apple Я мав на увазі макош 18+
Що ви думаєте про зберігання яблук в мусорних пакетах?
Воно працює, якщо все вірно зробити.
@@Ukrainian_Apple а можете детальніше розповісти про цей спосіб ?
+
Деревний попіл має бути свіжий порох чи може бути двох-трьох-чотирьох річний?
Може бути і не свіжий, якщо відповідно зберігався в сухому сипучому стані.
@ нажаль,ні,зберігався під відкритим небом і він у мене не сипучий
@@vasyldizhak3141 Можете просушити, можливо там вже не багато залишились корисних речовин, але деякий ефект буде.
@@Ukrainian_Apple я ще маю екоплант,у нього азот відсутній
👍🫶🏻🤝
Добрий вечір. Хочу посипати свій сад і виноградник Гранульованою сіркою 50 грам на 1 (м2). Кажуть це дуже корисно. І піджива і захист. Думаю чи самою сіркою підживити? Чи попелом і сіркою??? Хто має опит напишіть! Буду радий почитати коментар кожного ну і звичайно буду радий за відповідь від автора відео. Дякую! Всім мирного неба і дебелих спин😂
У мене немає такого досвіду.
вітання з Прикарпаття !!
Дякую,Прикарпаття ми поважаємо.
Який жах ций попiл сують куди не попадя..ви знаете Рн грунту и води якою поливаете ще й попил туди ,,,Браво
Поливаю дощовою водою, а Рн грунту свого робіть собі, ніхто не забороняє.
Це зараз сніг у Вас чи раніше відео зняте?
Сніг тепер і сьогодні ще є.
@Ukrainian_Apple а на півночі ні сніжинки. Дощі тільки.
Добро дня, чи могли би Вы порекоминдувати десятку сортів персиків і нектаринів для початківців які можно вирощувати у Харківській обл.?
Це індивідуально потрібно підбирати під ваш смак, я би порадив Лісостеповий, Флемінг Фюрі пі 5в і пф 15, Редхейвен.
@@Ukrainian_AppleДуже дякую за пораду 👍🇺🇦
Якщо попіл взятий з котла в якому спалювалась як ФАРБОВАНА деревина, та і звичайна деревина . Чи не буде ШКІДЛИВИЙ такий попіл для підживлення фруктових дерев ?
Це конкретний випадок, якщо фарбованої не багато то я би підживлював обережно до 10 0гр на м. кв.
Дякую