Ja myślę, że bardzo fajna sprawa. Ale ta pianka na drzwiach będzie się fajnie palić, a na pewno w razie pożaru baterii będzie dużo dymu i smrodu. Ogólnie robota super. Pełen szacun. Pozdrawiam.
Fajny, krótki filmik, że można i samemu sobie złożyc :) Jeden błąd się dopatrzyłem. By wyliczyć nolinalną pojemność ogniw trzeba do obliczeń wziąć nominalne napięcie baterii czyli w przypadku LiFePo4 to jest 3.2V, w przypadku Li-ion to 3.6V, w przypadku Li-Po to 3.7V :) W tym przypadku to 3.2V x 16 x 75Ah = 3840 Wh W tej konfiguracji wg mnie to 10kWh to minimum jak to offgrid (szczególnie zimą). Przy tak małej baterii, panele będą się nudzić ;) Chyba, że wszystko będzie zużywane na bieżąco ;)
Nom fajnie Ci idzie gratki, oraz na mojej ulubionej płycie OSB :P, Plus za bezpiecznik między falownikiem a magazynem, ostatnio przerabialiśmy pożar i temat bezpiecznika był głównym powodem zaistnienia pożaru (lifepo4 udowodniły że tez ładnie się palą). Powinieneś ścisnąć ogniwa, będzie bezpieczniej i na plus dla żywotności ogniw. pozdrawiam ParagonDIY :)
Co do koncepcji: doskonały pomysł na mieszkanie typu start-up przy budowie pełnowymiarowego domu. Pojemność baterii srogo za mała, ale dokupić można zawsze. Obstawiam, że 10 kWh baterii wcale nie będzie przesadą - czas pokaże. Obstawiam, że jeszcze dwa banki 16s po 280 Ah pojawią się jak nic! Szczególnie gdy faktycznie ma być budowa... Przez pół roku prądu będzie dość na potrzeby kontenera i na potrzeby budowy. Zimą? "Jak dobrze mieć sąsiada..." :))))) Nocą, dyskretnie, na II taryfie, można dorzucić trochę energii do akumulatorów. Mocno sugeruję dodać licznik energii, by sąsiad ani przez moment nie poczuł się naciągany na prąd (no i kasę tym samym), by źródełko nie wyschło. A poza tym tak jest fair! Dziwi mnie użycie Daly z balanserem, ale ja po prostu nie lubię tej firmy. Osobiście użyłbym JKBMS, który jest niezłym BMSem aktywnym z WiFi na pokładzie w jednym. Staranność i przejrzystość montażu, powiedzmy bardzo delikatnie: słaba. Wewnątrz "komory energetycznej" TONY materiałów łatwopalnych.... Liczyć na łut szczęścia i jeden bezpiecznik od baterii to za mało. Zabezpieczenia termiczne tak małej przestrzeni powinny działać z chwilą uruchomienia instalacji, a nie bliżej nieokreślone "później"... Obwody na tyle złożone by w wielu punktach coś mogło pójść nie tak. Ale to być może tylko moje obsesja. Chociaż w profesjonalnych instalacjach, wszystko jest pochowane w metalowych skrzynkach, wiązki przewodów w korytach, a akumulatornie to raczej puste pomieszczenia, tak by nic nie miało szans na rozprzestrzenienie pożaru. Płyta OSB w żadnym wypadku nie będzie zaporą dla ognia, tak że w razie "W" całość zawartości kontenera pójdzie z dymem nim dzielni strażacy dotrą na miejsce by dogasić zgliszcza i znowu w gazetach przeczytamy że "OFF-GRID JEST NIEBEZPIECZNY!!!" Bo wszystko jest fajnie gdy słońce świeci umiarkowanie a w kontenerze świecą się dwa LEDy. Ale gdy słońce da czadu, prądy w okolicach 100 amperów od i do akumulatorów to będzie norma, prądy do grzałek też nie będą nikogo głaskać po głowie... Zaś wszystko zacznie się grzać. Latem 40 celsjuszy w środku samo z siebie niewyjęte. Plus grzanie się urządzeń...? Mocny (dosłownie!) punkt to panele na gruncie. Nie znam osobiście Trinasolar ale już zdążyłem usłyszeć bardzo wiele dobrego na ich temat. Stelaż mocarny! Nieźle! :)))) Moim celem absolutnie nie jest krytykanctwo!!!! Dzielę się SWOIMI spostrzeżeniami TYLKO w celu wsparcia. Czy ktoś moje uwagi weźmie sobie do serca czy nie to jego sprawa... A poza tym, jak dla mnie, hurraoptymistyczni komentatorzy zawsze wzbudzają wątpliwości... A poza tym życzę powodzenia! Kierunek bardzo słuszny!!!! Detale zawsze można zmienić, wyklarować. Bo jak rozumiem temat był z rodzaju "choćby już to za późno"... :))))
Chciało się Tobie tyle pisać i chwała Ci za to. Ująłeś wszystko to co sam bym napisał. Mam podobne spostrzeżenia. I nie chodź o krytykę, ale o wymianę spostrzeżeń dla poprawy bezpieczeństwa.
Super zarombiście 👍 Fajnie że macie akurat ten falownik ,bo właśnie zamówiłem te same tylko z tym większym wyświetlaczem LED bo sam ekran do ustawień jest ten sam przynajmniej tak wygląda, Ale jak wspomniałeś co też podejrzewałem że pow mr to sam jest Jak większość innych te same parametry tylko inna firma i kolor. U mnie mnie będą 3 fazy już zamówiłem 3 sztuki w de za 1400euro, baterie będą trakcyjne z wózka widłowego. Do tego kończymy robić solar tracker . Fajnie że można u kogoś podejrzeć jak to ustawić, Wiesz może jak podłączyć je w komunikacji jak to ustawić ,jest specjalny moduł bezprzewodowy do komunikacji , inwertery z efecta przynajmniej te stare miały komunikację za pomocą przewodu . Ale efekta strasznie droga 3 sztuki 1800euro a podejrzewam również że wszystko co w środku będzie to samo!. Jestem ze Śląsk koło "Lubliniec ",a ty . Nie chciał byś pomóc z montażem gdyś nie daleko mieszkał ? Bo z strony elektnicznej to sam wszystkiego nie ogarnę i muszę i tak kogoś wynająć do tych bardziej skomplikowanych podłączeń. Pozdrawiam
Prośba o moduł powiadomień o pikach prądowych gdyż jak się rozrośnie instalacja i falownik będzie miał więcej odbiorników to może się okazać ze ten silnik hydroforu będzie robić kłopoty... dobrze było by monitorować i zawczasu dokupić jednostkę równoległą.
3 panele na instalcje 48V to bardzo mało. Pamiętaj że falownik na 48V zjada na podtrzymanie prawie 1kWh dziennie. A z tych 3 paneli to maks 4-5kWh wyprodukujesz.
@@kondzio2003 Akurat DALY (firma od BMS co uzywam) ma w swoich BMSach tak że jest wbudowany tylko balancer pasywny około 20mA. Ten osobno to balancer aktywny około 1A. Przy ogniwach LiFePo4 tolerancja napięć jest znacznie mniejsza więc dla nich balancer aktywny jest zazwyczaj wymagany (albo zwyczajnie ułatwia robotę).
No na końcu trzeba je pospinać i uporządkować akurat nie było na to czasu przy montażu. Co do ściskania to już się parę razy wypowiadałem. To jest taki świet gral xD nikt nie wie ile i jak mocno ale ściska ogniwa w metalowych obudowach na chama dla zasady. Co innego jak by to były saszetki gdzie jest możliwość kompresji.
@@SmartBobAutomatyka myślę że mocno ściskać nie trzeba chodzi żeby nie nastąpiło ich uwypuklenie w karcie katalogowej od jakichś lifepo4 widziałem zapis o zalecanej kompresji
Witaj mam kilka pytań które mnie dręczą bo zakupiłem falownik offgridowy POWLAND 3.5 KW i na wyjściu zasilania w gniazdku na obydwu L i N pokazuje biegun dodatni dodatkowo jest też uziemienie a w domu posiadam starszą instalację gdzie uziemienia były brane z bieguna N czy to nie ma wpływu jeśli wrazie awarii głównego zasilania wepnę się do takiej fazy ? 2.Posiadam też instalację ongridową 9.90kwp. na dwóch stringach jeden z nich to 10 paneli 450wat.- Voc 49.70. - isc(A)11.50- Vmpp 41.30- lmpp(A) 10.90 czy to nie za dużo żeby wpiąc ten jeden string do mojego offgridowego inwentera 3.5kw. 24 volty. Rated Power 5000W. Max charger 110A. Nominal operatin woltage 240vdc. Max solar voltage (VOC) 500 VDC i MPPT 120 do 450 VDC oczywiście tylko sporadycznie w razie jakiejś awarii ongrida lub braku prądu? Dzięki
1. Z tego co rozumiem to kupiłeś model bez stałej fazy, jeśli poprawnie go uziemisz/podłączysz to będzie działa OK. Ogólnie to przy PV musisz mieć uziemienie w domu, pod który możesz podpiąć uziemienie falownika off offgrid. 2. Jak sam napisałeś 1 string daje 10 x 49.7Voc DC a falownik jest do 500V DC. Więc jesteś na granicy z zapasem 3V, trzeba wziac pod uwagę że napięcie paneli rośnie wraz z spadkiem temperatury. Więc można powiedzieć że może to działać w pewnych warunkach, np. zmierzysz multimetrem ze jest OK i można podłączyć.
Dziękuję Ci bardzo rozwiałeś moje wątpliwości a co do uziemienia to tak właśnie chciałem zrobić żeby wpiąc z ongrida tylko gdzie bo na żadnym filmiku nie widziałem takiego przypadku jest wejście L. N. PE i wyjście L. N . PE a niema nigdzie na obudowie wejścia dodatkowego uziemienia jak na innych inwenterach to gdzie to wpiąć?
@@dominikbartosiak2784 No PE to zurimienie przecież. PE na wejściu, PE na wyjściu oraz PE na zacisku obudowy jest spięte razem. Możesz to łatwo sprawdzić multimetrem.
Witam. Czy ten falownik będzie dobierał brakujący prąd z sieci jeśli nie posiadam bakterii a w ustawieniach nie ma trybu SUB. Sprawdzałem w słoneczny dzień i nic takiego nie robi, jeszcze stara się ładować baterie których brak.
ja bym tylko magazyn zamknął w pudełku wypełnionym antypalną matą - jest taka specjalna do 1200°C - pudło zabezpieczyło by przed dotknięciem czymś metalowym... bo widać że skrzynki z gratami już tutaj wylądowały.... i nie ma ścianki oddzielającej bojler więc i ryzyko wody na elektrykę.... ale wiadomo, Bezpieczeństwo Hamuje Pracę aka BHP
@@KrzysztofBrandys-k8v W przypadku falowników offgrid nie polecam w żadnych przypadku pracy bez baterii jest to mocno niefektywne i sprawia więcej problemów niż pożytku.
Mam pytanie: czy to wszystko jest potrzebne? Arek z "4ngry technologie" w takim zestawie dał kilka bezpieczników i gotowe! (filmik" instalacja 4.55(..) zakupy lista w opisie) Tutaj jest jak w rakiecie... Nie mam pojęcia o prądzie, więc pytam bo wiadomo - na budżecie lecę... ;) Pozdrawiam
Ja myślę, że bardzo fajna sprawa. Ale ta pianka na drzwiach będzie się fajnie palić, a na pewno w razie pożaru baterii będzie dużo dymu i smrodu. Ogólnie robota super. Pełen szacun. Pozdrawiam.
Witam
Super robota, ciekawy jestem tych paneli proszę później po testach informacje 👍
Fajny, krótki filmik, że można i samemu sobie złożyc :) Jeden błąd się dopatrzyłem. By wyliczyć nolinalną pojemność ogniw trzeba do obliczeń wziąć nominalne napięcie baterii czyli w przypadku LiFePo4 to jest 3.2V, w przypadku Li-ion to 3.6V, w przypadku Li-Po to 3.7V :) W tym przypadku to 3.2V x 16 x 75Ah = 3840 Wh
W tej konfiguracji wg mnie to 10kWh to minimum jak to offgrid (szczególnie zimą). Przy tak małej baterii, panele będą się nudzić ;) Chyba, że wszystko będzie zużywane na bieżąco ;)
Tak, tutaj było trochę nadwyraz paneli, ale działkowicz miał do nich tani dostęp to tyle zamontował ;)
Nom fajnie Ci idzie gratki, oraz na mojej ulubionej płycie OSB :P, Plus za bezpiecznik między falownikiem a magazynem, ostatnio przerabialiśmy pożar i temat bezpiecznika był głównym powodem zaistnienia pożaru (lifepo4 udowodniły że tez ładnie się palą). Powinieneś ścisnąć ogniwa, będzie bezpieczniej i na plus dla żywotności ogniw.
pozdrawiam ParagonDIY :)
dla czego mają się zapalić lifepo4 jak będziesz pobierał ok 30 a z magazynu to nic im nie będzie
Co do koncepcji: doskonały pomysł na mieszkanie typu start-up przy budowie pełnowymiarowego domu. Pojemność baterii srogo za mała, ale dokupić można zawsze. Obstawiam, że 10 kWh baterii wcale nie będzie przesadą - czas pokaże. Obstawiam, że jeszcze dwa banki 16s po 280 Ah pojawią się jak nic! Szczególnie gdy faktycznie ma być budowa... Przez pół roku prądu będzie dość na potrzeby kontenera i na potrzeby budowy. Zimą? "Jak dobrze mieć sąsiada..." :))))) Nocą, dyskretnie, na II taryfie, można dorzucić trochę energii do akumulatorów. Mocno sugeruję dodać licznik energii, by sąsiad ani przez moment nie poczuł się naciągany na prąd (no i kasę tym samym), by źródełko nie wyschło. A poza tym tak jest fair!
Dziwi mnie użycie Daly z balanserem, ale ja po prostu nie lubię tej firmy. Osobiście użyłbym JKBMS, który jest niezłym BMSem aktywnym z WiFi na pokładzie w jednym.
Staranność i przejrzystość montażu, powiedzmy bardzo delikatnie: słaba. Wewnątrz "komory energetycznej" TONY materiałów łatwopalnych.... Liczyć na łut szczęścia i jeden bezpiecznik od baterii to za mało. Zabezpieczenia termiczne tak małej przestrzeni powinny działać z chwilą uruchomienia instalacji, a nie bliżej nieokreślone "później"... Obwody na tyle złożone by w wielu punktach coś mogło pójść nie tak. Ale to być może tylko moje obsesja. Chociaż w profesjonalnych instalacjach, wszystko jest pochowane w metalowych skrzynkach, wiązki przewodów w korytach, a akumulatornie to raczej puste pomieszczenia, tak by nic nie miało szans na rozprzestrzenienie pożaru. Płyta OSB w żadnym wypadku nie będzie zaporą dla ognia, tak że w razie "W" całość zawartości kontenera pójdzie z dymem nim dzielni strażacy dotrą na miejsce by dogasić zgliszcza i znowu w gazetach przeczytamy że "OFF-GRID JEST NIEBEZPIECZNY!!!"
Bo wszystko jest fajnie gdy słońce świeci umiarkowanie a w kontenerze świecą się dwa LEDy. Ale gdy słońce da czadu, prądy w okolicach 100 amperów od i do akumulatorów to będzie norma, prądy do grzałek też nie będą nikogo głaskać po głowie... Zaś wszystko zacznie się grzać. Latem 40 celsjuszy w środku samo z siebie niewyjęte. Plus grzanie się urządzeń...?
Mocny (dosłownie!) punkt to panele na gruncie. Nie znam osobiście Trinasolar ale już zdążyłem usłyszeć bardzo wiele dobrego na ich temat. Stelaż mocarny! Nieźle! :))))
Moim celem absolutnie nie jest krytykanctwo!!!! Dzielę się SWOIMI spostrzeżeniami TYLKO w celu wsparcia. Czy ktoś moje uwagi weźmie sobie do serca czy nie to jego sprawa... A poza tym, jak dla mnie, hurraoptymistyczni komentatorzy zawsze wzbudzają wątpliwości...
A poza tym życzę powodzenia! Kierunek bardzo słuszny!!!! Detale zawsze można zmienić, wyklarować. Bo jak rozumiem temat był z rodzaju "choćby już to za późno"... :))))
Chciało się Tobie tyle pisać i chwała Ci za to. Ująłeś wszystko to co sam bym napisał. Mam podobne spostrzeżenia. I nie chodź o krytykę, ale o wymianę spostrzeżeń dla poprawy bezpieczeństwa.
Super zarombiście 👍
Fajnie że macie akurat ten falownik ,bo właśnie zamówiłem te same tylko z tym większym wyświetlaczem LED bo sam ekran do ustawień jest ten sam przynajmniej tak wygląda,
Ale jak wspomniałeś co też podejrzewałem że pow mr to sam jest
Jak większość innych te same parametry tylko inna firma i kolor.
U mnie mnie będą 3 fazy już zamówiłem 3 sztuki w de za 1400euro,
baterie będą trakcyjne z wózka widłowego.
Do tego kończymy robić solar tracker .
Fajnie że można u kogoś podejrzeć jak to ustawić,
Wiesz może jak podłączyć je w komunikacji jak to ustawić ,jest specjalny moduł bezprzewodowy do komunikacji , inwertery z efecta przynajmniej te stare miały komunikację za pomocą przewodu .
Ale efekta strasznie droga 3 sztuki 1800euro a podejrzewam również że wszystko co w środku będzie to samo!.
Jestem ze Śląsk koło "Lubliniec ",a ty .
Nie chciał byś pomóc z montażem gdyś nie daleko mieszkał ?
Bo z strony elektnicznej to sam wszystkiego nie ogarnę i muszę i tak kogoś wynająć do tych bardziej skomplikowanych podłączeń.
Pozdrawiam
Ja ogólnie Wrocław ale na Śląsku czasem bywam, odezwij się na sklep@smartbob.pl i daj do siebie kontakt to pomyślimy.
Świetny materiał
Prośba o moduł powiadomień o pikach prądowych gdyż jak się rozrośnie instalacja i falownik będzie miał więcej odbiorników to może się okazać ze ten silnik hydroforu będzie robić kłopoty... dobrze było by monitorować i zawczasu dokupić jednostkę równoległą.
Tak samo ma wyglądać instalacja (3 panele na dachu 48v moc do 2,5kw.) w busie;l4h2?
3 panele na instalcje 48V to bardzo mało. Pamiętaj że falownik na 48V zjada na podtrzymanie prawie 1kWh dziennie. A z tych 3 paneli to maks 4-5kWh wyprodukujesz.
Tak samo ma wyglądać instalacja (3 panele na dachu 12v320ah, moc do 2,5kw.) w busie;l4h2?@@SmartBobAutomatyka
czemu BMS i balanser osobno? BMS z definicji powinien wyrównywać czyli balansować ogniwa?
@@kondzio2003 Akurat DALY (firma od BMS co uzywam) ma w swoich BMSach tak że jest wbudowany tylko balancer pasywny około 20mA. Ten osobno to balancer aktywny około 1A. Przy ogniwach LiFePo4 tolerancja napięć jest znacznie mniejsza więc dla nich balancer aktywny jest zazwyczaj wymagany (albo zwyczajnie ułatwia robotę).
@@SmartBobAutomatyka jkbms ma wszystko razem. Dziwne dla mnie jest rozbicie tych dwóch układów.
Ciekawy projekt ale czemu nie sciskasz ogniw lifepo4 ? Te przewody też trochę makaron moze lepiej je jakoś zorganizować w korytach grzebieniowych.
No na końcu trzeba je pospinać i uporządkować akurat nie było na to czasu przy montażu. Co do ściskania to już się parę razy wypowiadałem. To jest taki świet gral xD nikt nie wie ile i jak mocno ale ściska ogniwa w metalowych obudowach na chama dla zasady. Co innego jak by to były saszetki gdzie jest możliwość kompresji.
@@SmartBobAutomatyka myślę że mocno ściskać nie trzeba chodzi żeby nie nastąpiło ich uwypuklenie w karcie katalogowej od jakichś lifepo4 widziałem zapis o zalecanej kompresji
Witaj mam kilka pytań które mnie dręczą bo zakupiłem falownik offgridowy POWLAND 3.5 KW i na wyjściu zasilania w gniazdku na obydwu L i N pokazuje biegun dodatni dodatkowo jest też uziemienie a w domu posiadam starszą instalację gdzie uziemienia były brane z bieguna N czy to nie ma wpływu jeśli wrazie awarii głównego zasilania wepnę się do takiej fazy ?
2.Posiadam też instalację ongridową 9.90kwp. na dwóch stringach jeden z nich to 10 paneli 450wat.- Voc 49.70. - isc(A)11.50- Vmpp 41.30- lmpp(A) 10.90 czy to nie za dużo żeby wpiąc ten jeden string do mojego offgridowego inwentera 3.5kw. 24 volty. Rated Power 5000W. Max charger 110A. Nominal operatin woltage 240vdc. Max solar voltage (VOC) 500 VDC i MPPT 120 do 450 VDC oczywiście tylko sporadycznie w razie jakiejś awarii ongrida lub braku prądu?
Dzięki
1. Z tego co rozumiem to kupiłeś model bez stałej fazy, jeśli poprawnie go uziemisz/podłączysz to będzie działa OK. Ogólnie to przy PV musisz mieć uziemienie w domu, pod który możesz podpiąć uziemienie falownika off offgrid.
2. Jak sam napisałeś 1 string daje 10 x 49.7Voc DC a falownik jest do 500V DC. Więc jesteś na granicy z zapasem 3V, trzeba wziac pod uwagę że napięcie paneli rośnie wraz z spadkiem temperatury. Więc można powiedzieć że może to działać w pewnych warunkach, np. zmierzysz multimetrem ze jest OK i można podłączyć.
Dziękuję Ci bardzo rozwiałeś moje wątpliwości a co do uziemienia to tak właśnie chciałem zrobić żeby wpiąc z ongrida tylko gdzie bo na żadnym filmiku nie widziałem takiego przypadku jest wejście L. N. PE i wyjście L. N . PE a niema nigdzie na obudowie wejścia dodatkowego uziemienia jak na innych inwenterach to gdzie to wpiąć?
@@dominikbartosiak2784 No PE to zurimienie przecież. PE na wejściu, PE na wyjściu oraz PE na zacisku obudowy jest spięte razem. Możesz to łatwo sprawdzić multimetrem.
Ok. Dzięki jeszcze raz sprawdziłem multimetrem i każde PE ma przejście i obudowa też czyli obojętne gzdzie go wepnę
Nie ma za dużo filmików z tymi falownikami. Czekam na recenzje z użytkowania
Mam taki i działa bardzo dobrze.
Witam. Czy ten falownik będzie dobierał brakujący prąd z sieci jeśli nie posiadam bakterii a w ustawieniach nie ma trybu SUB. Sprawdzałem w słoneczny dzień i nic takiego nie robi, jeszcze stara się ładować baterie których brak.
Zabezpieczenie alusa 48V bezpiecznikiem -> 100A na 1000V myślisz, że jest prawidłowe?
Jak zestaw spawuje sie obecnie ? Właściciel zadowolony ?
Z tego co pisałem ostanio to tak ;)
ja bym tylko magazyn zamknął w pudełku wypełnionym antypalną matą - jest taka specjalna do 1200°C - pudło zabezpieczyło by przed dotknięciem czymś metalowym... bo widać że skrzynki z gratami już tutaj wylądowały.... i nie ma ścianki oddzielającej bojler więc i ryzyko wody na elektrykę.... ale wiadomo, Bezpieczeństwo Hamuje Pracę aka BHP
Witam.Czy ten falownik może pracować bez baterii?
@@KrzysztofBrandys-k8v W przypadku falowników offgrid nie polecam w żadnych przypadku pracy bez baterii jest to mocno niefektywne i sprawia więcej problemów niż pożytku.
Mam pytanie: czy to wszystko jest potrzebne? Arek z "4ngry technologie" w takim zestawie dał kilka bezpieczników i gotowe! (filmik" instalacja 4.55(..) zakupy lista w opisie)
Tutaj jest jak w rakiecie... Nie mam pojęcia o prądzie, więc pytam bo wiadomo - na budżecie lecę... ;)
Pozdrawiam
Można i całe mieszkanie podłączyć pod 1 obwód;) Uważam że tak i nie ma co oszczędzać na tym etapie.
@@SmartBobAutomatyka Dzięki za odpowiedź ..." na będziecie"? Sorki, nie zrozumiałem...
@@dariostarsky8124 Jakaś literówka ale przekaz chyba zrozumiałeś;) ?
@@SmartBobAutomatyka Na prawdę nie zrozumiałem, ale teraz już tak, jeszcze raz dzięki!
patrzac tak na szybko to te ceny na dzis to polowa z excela. tak to potanialo?
Tak, panele w ciągu 2 ostatnich lat to potaniały 3x. Z około 1000zl za około 450W do 350zl aktualnie.
Bezpiecznika baterii tylko 100A?
Ile jest wstanie wyprodukować taka instalacja kWh w ciągu miesiąca ?
Jak by był ciągły odbiór energi to 20-25kWh w słoneczny dzień
@@SmartBobAutomatyka mieszkam w bloku i złożycie mam na pułapie 160-180 kWh na miesiąc a tu tylko max 25kwh ?
@@nasygnale6995 Napisałem że około 25kWh dziennie. Co do miesiąca to zależy od pory roku. W czerwcu około 500kWh w grudniu około 50kWh.
a gdzie kupiłeś panele?
Panele kolega miał gratis bo pracuje w firmie co montuje farmy po 500 MW :P
@@SmartBobAutomatyka a dałoby się gdzieś kupić podobne panele w dobrej cenie
@@mrcat1837 przy panelach bardzo drogi jest transport. Najlepiej szukać gdzieś w pobliżu np na OLX. Ogólnie ceny tych paneli to około 700-1000zl.
Jaki koszt bez paneli
Jest w Excelu :)
Ojj widzę kolega baterii nie ścisnął
pierwszy
Czemu projekt nie jest na ogniwach li-ion?
Bo akurat było życznie żeby były LiFePo4 że względu na większe bezpieczeństwo.
@@SmartBobAutomatyka będziesz dokładać solar assistan?
@@awerskto Na razie będzie tak jak jest teraz
@@SmartBobAutomatyka Bardzo fajny projekt.
"Blutucz"?