ha majd bejönnek a nagy hidegek szivesen látnék (felteszem mások is) egy hőkamerás tesztet különböző, általatok épített, eltérő szigetelésű könnyűszerkezetes házalról, de erről mindenképpen, ha megoldható.
Hello Péter! Én arra lennél kíváncsi, hogy a felesleges, lekapart hab milyen hulladék kategóriába tartozik? Hogyan lehet ártalmatlanítani, ha kell egyáltalán? A hőkamerás teszt engem is érdekel! Köszönöm!
Olvasgattam már róla. A legjobb hővezetési tényezővel rendelkezik, négyzetméter ára valahol a kőzetgyamotéval van egy szinten (4-10eFt), de legalább 2x annyi az élettartama.
Nem ehhez a videóhoz tartozó kérdés, de, az a "kolléga akivel a tó parti házon, az alkotó műhelyen dolgoztál hol van? Ma ezeket a sorozatokat újra végignéztem, szabin vagyok:)
Az a "kolléga" jól van, Lehel egy másik területen dolgozik éppen, több helyszínen vagyunk fellelhetők. A cserepezést bemutató videóban ő is látható lesz ismét, ha nagy létszám kellene bármelyik építési pontra akkor "teljes csoporttal" vonulunk fel, amúgy kis foltokra osztva vagyunk jelen itt is ott is. :-) Köszönöm, üdv, ÁB
Sziasztok remek a videó. Azt szeretném megkérdezni,hogy a zárt habnál szarufa közti szigetelésnél kell e belülről a gipszkarton alá hőtükrös párazáró fóliát tenni. Köszönöm.
Sziasztok, köszi a videót. Én is szigetelés előtt állok. Miért választottátok a fújt purhabot? Költséghatékonyabb mint ha kőzetgyapotot tettetek volna be? A 8 és 12 cm fújt purhab milyen vastag kőzetgyapot felel meg? Köszi a válaszodat.
@@droneview6321 Ez nem teljesen igaz! Zárt cellás PUR: λ= 0,022 W/mK Rockwool Multirock: λ= 0,033 W/mK R = d / λ U = 1/R PUR: 0,12 m/0,022 W/mK = 5,45 m2K/W --> U= 0,183 W/m2K Kőzetgyapot: 0,3 m/0,033 W/mK = 9,09 m2K/W --> 0,11 W/m2K A jelenleg hatályos jogszabályok szerint minimum 0,17 W/m2K értéket kell teljesíteni a tetőszerkezetben. Így a PUR már ki is esik 12cm vastagságban. És arról nem is beszélve amiről mindenki nagyvonalúan megfeledkezik, hogy a gerendák/szarufák mennyire rontják ezt az értéket. A PUR esetében a gerendák/szarufák között van fújva, míg a gyapotot ilyen vastagságban (30cm) már rakhatom a gerendák közé, illetve elé is keresztirányban. Ezáltal csökkentve a gerendák okozta hőhidat. Csak a szemléltetés miatt: 15cm kőzetgyapot (mondjuk egy régebbi típus λ = 0,04 W/mK) U = 0,266 W/m2K. Ugyanez a vastagság a gerendák hatásával együtt már U = 0,439 W/m2K.
Szia! Sajnos nem tudom cáfolni a leírtakat, számításokkal alátámasztva hitelesen, hiszen nem vagyok mérnök ( csak egy egyszerű kalapáló hahahaha). A Rockwool elérhető felületein A multirock értéke más, mint amivel te számoltál. Hővezetési tényező: λD | 0,039 | W•m-1•K-1 | EN 12667, EN 12939 Több, nálam okosabb emberrel átszámoltattuk, az érték 12 cm-nél megfelelő volt, sokan azt is mondták, hogy a 12 cm fölött már tulajdonképpen "majdnem" értelmetlen menni. Ahogy az elején írtam engem meggyőzött az összes kapott információ, ezért is döntöttünk a "magasabb költségvetésű" termék mellett. Üdv, Áb
@@acsbudapest Igazad van a hővezetési tényezővel kapcsolatban. Egy összefoglaló táblázatból néztem ki az elérhető legjobb értékeket a két anyag esetében. Abban a táblázatban szerepel egy Rockwool Multirock Plus nevű hőszigetelés amit a gyártói honlapon nem találok, így valószínűleg nem is létezik :) Elnézést kérek. Így a kőzetgyapot U értéke 30cm vastagságban U = 0,13 W/m2K-re módosul, 0,039 W/mK hővezetési tényezővel. Azt kiszámoltam, hogy 12 cm vastagságú hőszigetelés akkor felel meg a 0,17 W/m2K követelménynek ha legalább 0,0204 W/mK hővezetési tényezővel rendelkezik. Ha ezt tudja a hab, akkor rendben van. Ja, és ha nem vesszük figyelembe a szarufákat :) És ne értsen félre senki, nem akartam belekötni semmibe se, senkibe se. Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Csak szerettem volna leírni a számítását egy ilyen esetnek, ha esetleg szeretne valaki összehasonlításokat végezni.
Szia! A habot +5 Fokig lehet fújni, mi bőven fölötte voltunk, nem volt gond a tapadással. Ha hidegebb van kint, akkor a szakemberek előkészítik a ház belső oldalát, már ha lehet zárni az épületet. Üdv, ÁB
Szia ÁB! Nagyon érdekelne, hogy miért zárt cellás purhab mellett döntöttél? Azt tudom, hogy mi a képessége és ebben a vastagságban nem nagyon van párja, de az ára sem csekély. A rétegrendek is furcsák (párazárás-páraáteresztés), mivel a vázszerkezet fából van. Persze, ha hermetikusan le tudjátok a vázszerkezetet választani a benti és a kinti párától, akkor érthető. De! Ugye bent "csak" egy fólia fog védeni. Kint meg az osb és még "valami". Ezek is képesek lesznek ugyanolyan zárásra, mint a purhab? Ha nem akkor a vázszerkezeten keresztül fog a pára vándorolni. Az meg nem olyan jó a fának (se). Félreértés ne essék! Nagy rajongója vagyok a csatornának és szakmabeliként megemelem a kalapomat a munkáitok elött! De jó lenne egy olyan rész, ahol a döntéseid okát is elmondod. Pro-kontra. Tudom, hogy ígyis hatalmas energiákat ölsz ezekbe a videókba (munka mellett) és nem akarok telhetetlennek tűnni, de úgy gondolom, hogy hiteles forrása vagy/tok ennek a szakmának. Kívánok mégtöbb nézettséget és kitartást! Üdv!
Kellene egy csomó ember hozzá, hogy például a ferde tetősíkon ugyanezt megcsináld gyapottal. Le vágni a gyapotot méretre, fel adogatni, valakinek beletenni, rögzíteni valami huzallal, hogy ki ne pottyanjon stb. Élő munka díjban ez spórolás erősen.
@@peterhorvath3993 ez is egy nagyon fontos szempont, mert valóban könnyű beleesni abba a hibába, hogy csak az építőanyag árát nézzük a költségek tervezésénél. Azonban én inkább technika oldalról érdeklődöm, mert a szakmában sokszor vitatéma, hogy mivel szigetelünk és hogyan. A könnyűszerkezetes házaknál ugye kicsi a hőtároló tömeg, ezért fontos a jó hőszigetelés és az, hogy a pára ne jusson a szerkezetbe/szigetelésbe. Ugyanakkor biztosítani "kell" az esetleges pára kiszellőzését. Viszont a fenti videóban zártcellás hab került a váz közé, (ami párazáró tudtommal), így a pára csak a pallókon keresztül tud vándorolni. Ha ezt kívülről is bezárom eps/xps-sel, akkor bedunsztolom a szerkezetet... Vagy nem? Ezért érdekel, hogy mi volt az ok, amiért mégis ezt a technológiát választotta ÁB. Üdv!
Szia! Köszönöm a kérdést, nagyon jó, hogy előjött. Maga a hab valóban magasabb árú mint bármelyik más szigetelés. Azért nem írom, hogy drágább, mert a "drága" szóbak van egy negatív hozadéka. Nem drágább, hanem többe kerül. DE, szerintem ez is egy jó megoldás, akkor ha a teljes képet nézzük. 1., a mi tetősíkunkba 30 cm gyapotot terveztek. Az "átváltás" szerint a hab 12 centiméterben (zárt cellás) tudja ezt az értéket. Szóval az egész tetősík belső oldalán nyertünk 10 cm-t. Nem tűnhet soknak, de a kutyaólnál ez jelentős. 2., Nem kell az említett belső 120 m2 merőleges 10 cm magas pallóvázat - megépíteni és megvásárolni- 3., Sokkal jobb a légtömörsége ennek az anyagnak mint a kőzetgyapot + fólia kombónak szerintem. Ez azért is fontos mert "blower door" tesztet is szeretnék a házon majd az átadás előtt. 4., 2 és fél nap alatt megfújta a megbízott partner, míg nekünk az egész tetősíkot állványozva, tömve, ragasztva 3 emberrel legalább kettő hét munkába telt volna. 5., Mivel zártcellás hab került a falvázba, a homlokzati szigetelés nem kell, hogy vakolható szálas szigetelőanyag legyen, mi erre az OSB-re grafitos polisztirolt ragasztunk majd, tulajdonképpen szendvicspanel jelleget létrehozva. Összegezve mindezt, az ár nem volt magasabb, 2 heti munkadíjat spóroltunk vele, - illetve forgattuk bele a hab árába, - magasabb a légtömörsége, érdekes tartalom, (szerettem volna a habot korábban is kipróbálni) és gyorsabb eredmény. Köszönöm a kérdést, üdv, ÁB
Azért a pára zárást meg lehet már úgy csinálni, hogy minimális mennyiség is alig, vagy ne jusson be, linkelek egy elég minőségi videót : ua-cam.com/video/RSnwtfdJ-IM/v-deo.html
Szia! Téves információ, a purhab "zárt cellákból" épül fel, a felső réteg "kinyitása" miatt nem lesz nyitott szerkezetű az egység, a vágott felület alatt további egymásra terített zárt cellás egységek találhatók. Üdv, ÁB
Szia! Párnafa lesz a falon körbe, a víz pedig a padlón lesz osztva/vezetve. A későbbi videókból majd az is kiderül, látható lesz részleteiben. Köszönöm a kérdést, üdv AB
Nagyon jól nèz ki . Már sok ilyet láttam,de sosem tudtam milyen anyagot használnak. Lenne egy kèrdèsem. Mennyi ennek nm2? Vagy hogy megy ez? Nm2 vagy rètegvastagság? Köszi a választ.
Mindkettő. Az árakat m2 / cm-ben szokták megadni. Akik nekem csinálták a végelszámolásnál viszont az felhasznált A/B komponens literszáma alapján volt pontosítva.
@@acsbudapest Ablakhoz javasolhatom még a dagadó szalagot 😃 ral szalaggal kombinálva nagyon profi a végeredmény. Saját tapasztalat! 👍 Igaz dolgozni nem annyira egyszerű vele, mint csak kinyomni a rést purhabbal.
@@acsbudapest Na és a párnafa alá megy valami zárófólia? és mi kerül a karton és a hab közé ahol nem éri el a váz síkját a hab? ott elvileg levegő marad.
Ezzel én is tisztában vagyok!Ezzel érveltén én is a tervezőnèl,sőt még a műszaki ellenőrnèl isl!Ők mind 20centit mondtak..Így 20cm ben fujattam...Jó hogy ennyire képben vannak ....
Sajnos nem mindenki ismeri még az anyagot, de a piac szerintem jól igazodik az "új szigetelési" módhoz, rövid időn belül itthon is teret hódít majd. Üdv, ÁB
Cellulóz alapú szigetelésen nem gondolkoztatok? Nem annyira elterjedt még, viszont jobbal passzolna szerintem egy könnyűszerkezetes házhoz, mint a purhab, sokkal kissebb a környezeti lábnyoma. Tudom ez a probléma nem a mi generációnkat fogja érinteni, de ha egyszer ezeket a házakat sok év múlva, ha bontani kell majd, akkor nem lesz mindegy hogy egy relatív környezetbarát anyaggal kell majd valamit kezdeni vagy a purhabot kell majd valahogy semlegesíteni.
Amerikban ez a rendszer 20 eve hasznalatban van. Sok helyen legzesi problemakat okoz, Ezert az eltavolitasa oriasi koltseg. En a kozetgyapotnal maradtam volna.
Szia! Kazánokat fojt meg, kandallók sülnek be, láttam egy-két videót én is. Az oka az, hogy magas légtömörséget biztosít, azaz nem jön át a falon a pára a levegő. Nem "fütyül a szél" a házban, ezért okozza az általad említett problémát. Nem az anyag a rossz, a szellőztetőrendszer hiánya probléma. Minden amerikai videó erre világít rá a végén. Az összes jól szigetelt légtömör házba (legyen az habbal fújt vagy szálas anyaggal töltött) kötelező az irányított szellőztetés beépítése. Ebbe a házba is centralizált szellőztetőrendszer kerül majd bele. Wolf termék, 4 szívópont és 5 befújási pont. Köszönöm a kommentet és az érdekes témát is, üdv, ÁB
Mi a véleményetek a tűzveszélyességi fokáról?Egy facebook csoportban nagy indulatokat szült!Hozzáteszem a lakrészt én is zártcellással,illetve a tetőteret nyitottcellással fujattam...
Szia! Nyilatkozattal értékesített anyagról van szó, amely az Európai Unióban legálisan használható, szerintem nincs vele probléma, egyelőre valós tapasztalat még nincs, remélem nem is lesz. :-) Üdv, ÁB
Rovarok nem eszik bele magukat a PUR habba? Az öreg kőműves aki dolgozott nálunk, ő azt mondta, hogy gyapot azért jobb, mint egy hab, mert szúrós, kellemetlen és távol tartja a rovarokat, rágcsálókat. Ez nem tudom igaz-e, vagy csak feltételezés.
Anno a faterom a műhelyében kőzet gyapottal szigetelt. Sok évvel később amikor egyszer bontani kellett, akkor egér járatot és fészket is találtunk a kőzetgyapotban. Szóval az se száz százalékos
@@eszgabor lehet hogy ideig-óráig működik, de a műhelyben már egész otthonosan érezte magát az egér a kőzetgyapotban, mert dióhéjtól kezdve mindent behordott oda
Pedig az. 3 éve a 85m2 födém szigetelést 15cm vastagságban megcsinálták 3 óra alatt nyitott cellással. Mivel utána gipszkarton álmennyezet lett alá direkt függesztőn, ezért semmit se számított hogy a gerendák aljára rátapadt. Ahol meg a függesztő került, akár kézzel leszeded. Popcorn állagú. A hátsó falamat nem lehetett kívülről szigetelni, oda zárt cellás ment fel, az viszont kemény kopogós, abból nem egyszerű kivágni, de nem is lehetetlen. Régi 50 éves téglaház, a szigetelés után tökéletesen légmentesen zárt mindenhol. Ilyet más anyaggal nem tudsz csinálni, mindenhol lesz egy kis maradék hézag. Az ára az elmúlt 3 év alatt kicsit elszállt (mint minden másnak is), pedig megint szükségem lesz rá, mert a műhely+tároló most készül Péter könyve alapján.
Szia! Valóban van vele utómunka, de a légtömörség miatt szerintem megéri a "babrálást". Az eredmény majd nyilatkozik, :-) Lesz hőkamerás teszt és "blower door" is, szóval felfújjuk majd a házat. :-) Üdv, ÁB
ha majd bejönnek a nagy hidegek szivesen látnék (felteszem mások is) egy hőkamerás tesztet különböző, általatok épített, eltérő szigetelésű könnyűszerkezetes házalról, de erről mindenképpen, ha megoldható.
Szia!
Lesz rá lehetőség, a Lehelnek van hőkamerája, az ablakok bekerülnek, a házat lezárjuk aztán futunk vele egy kört.
:-)
Üdv,
ÁB
Köszönjük a technikai bemutatót és a videót is!
Mi köszönjük a megtisztelő figyelmet!
Illetve, a kommentet!
:)
Üdv,
AB
Nagyon tetszett ez a videó is! Vannak jó kommentek és különösen tetszik a korrekt megválaszolásuk! Csak így tovább!
Hello Péter! Én arra lennél kíváncsi, hogy a felesleges, lekapart hab milyen hulladék kategóriába tartozik? Hogyan lehet ártalmatlanítani, ha kell egyáltalán? A hőkamerás teszt engem is érdekel! Köszönöm!
Nagyon jó videó! A szarufak alá nem kerül purhab, nem lesz emiatt hőhidas? Köszönöm
Olvasgattam már róla. A legjobb hővezetési tényezővel rendelkezik, négyzetméter ára valahol a kőzetgyamotéval van egy szinten (4-10eFt), de legalább 2x annyi az élettartama.
Legjobb hővezetési tényező ? Egy hőszigetelő anyagnál az igen rossz.
Az anyagvastagság mérés miatti lyukak szúrásakor felszisszentem! :(
Egyébként köszönöm az alapos bemutatót! :)
Nem ehhez a videóhoz tartozó kérdés, de, az a "kolléga akivel a tó parti házon, az alkotó műhelyen dolgoztál hol van? Ma ezeket a sorozatokat újra végignéztem, szabin vagyok:)
Az a "kolléga" jól van, Lehel egy másik területen dolgozik éppen, több helyszínen vagyunk fellelhetők. A cserepezést bemutató videóban ő is látható lesz ismét, ha nagy létszám kellene bármelyik építési pontra akkor "teljes csoporttal" vonulunk fel, amúgy kis foltokra osztva vagyunk jelen itt is ott is.
:-)
Köszönöm,
üdv,
ÁB
Sziasztok remek a videó. Azt szeretném megkérdezni,hogy a zárt habnál szarufa közti szigetelésnél kell e belülről a gipszkarton alá hőtükrös párazáró fóliát tenni. Köszönöm.
Szia!
Valamelyik szakértő nem kötelezi, de mi tenni fogunk!
Üdv,
ÁB
Sziasztok, köszi a videót. Én is szigetelés előtt állok. Miért választottátok a fújt purhabot? Költséghatékonyabb mint ha kőzetgyapotot tettetek volna be? A 8 és 12 cm fújt purhab milyen vastag kőzetgyapot felel meg? Köszi a válaszodat.
A 12cm zárt olyan 30cm kőzetgyapotnak felel meg...
@@droneview6321 Ez nem teljesen igaz!
Zárt cellás PUR: λ= 0,022 W/mK
Rockwool Multirock: λ= 0,033 W/mK
R = d / λ
U = 1/R
PUR: 0,12 m/0,022 W/mK = 5,45 m2K/W --> U= 0,183 W/m2K
Kőzetgyapot: 0,3 m/0,033 W/mK = 9,09 m2K/W --> 0,11 W/m2K
A jelenleg hatályos jogszabályok szerint minimum 0,17 W/m2K értéket kell teljesíteni a tetőszerkezetben. Így a PUR már ki is esik 12cm vastagságban. És arról nem is beszélve amiről mindenki nagyvonalúan megfeledkezik, hogy a gerendák/szarufák mennyire rontják ezt az értéket.
A PUR esetében a gerendák/szarufák között van fújva, míg a gyapotot ilyen vastagságban (30cm) már rakhatom a gerendák közé, illetve elé is keresztirányban. Ezáltal csökkentve a gerendák okozta hőhidat.
Csak a szemléltetés miatt: 15cm kőzetgyapot (mondjuk egy régebbi típus λ = 0,04 W/mK) U = 0,266 W/m2K. Ugyanez a vastagság a gerendák hatásával együtt már U = 0,439 W/m2K.
👍👍👍
Szia!
Sajnos nem tudom cáfolni a leírtakat, számításokkal alátámasztva hitelesen, hiszen nem vagyok mérnök ( csak egy egyszerű kalapáló hahahaha). A Rockwool elérhető felületein A multirock értéke más, mint amivel te számoltál.
Hővezetési tényező: λD | 0,039 | W•m-1•K-1 | EN 12667, EN 12939
Több, nálam okosabb emberrel átszámoltattuk, az érték 12 cm-nél megfelelő volt, sokan azt is mondták, hogy a 12 cm fölött már tulajdonképpen "majdnem" értelmetlen menni.
Ahogy az elején írtam engem meggyőzött az összes kapott információ, ezért is döntöttünk a "magasabb költségvetésű" termék mellett.
Üdv,
Áb
@@acsbudapest Igazad van a hővezetési tényezővel kapcsolatban. Egy összefoglaló táblázatból néztem ki az elérhető legjobb értékeket a két anyag esetében. Abban a táblázatban szerepel egy Rockwool Multirock Plus nevű hőszigetelés amit a gyártói honlapon nem találok, így valószínűleg nem is létezik :) Elnézést kérek.
Így a kőzetgyapot U értéke 30cm vastagságban U = 0,13 W/m2K-re módosul, 0,039 W/mK hővezetési tényezővel.
Azt kiszámoltam, hogy 12 cm vastagságú hőszigetelés akkor felel meg a 0,17 W/m2K követelménynek ha legalább 0,0204 W/mK hővezetési tényezővel rendelkezik. Ha ezt tudja a hab, akkor rendben van. Ja, és ha nem vesszük figyelembe a szarufákat :)
És ne értsen félre senki, nem akartam belekötni semmibe se, senkibe se. Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Csak szerettem volna leírni a számítását egy ilyen esetnek, ha esetleg szeretne valaki összehasonlításokat végezni.
Villanyszerelésről lesz video?? Kíváncsi vagyok, hogy a purhabozott falban hogyan lesz elvezetve a kábel.
Ha jól emlékszem tesznek még erre előtét falat 5x5 stafnikra.
Szia ÁB
Habos házikó nagyon jó.
Meddig lehet használni a habot ?
50 fokra felmelegíti a gép ,de téli hő fok -20 fog lehet vele dolgozni ?
Szia!
A habot +5 Fokig lehet fújni, mi bőven fölötte voltunk, nem volt gond a tapadással. Ha hidegebb van kint, akkor a szakemberek előkészítik a ház belső oldalát, már ha lehet zárni az épületet.
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest Köszönöm szépen a választ .
További jó munkát kívánok .
Szép hétvégét
Szia ÁB!
Nagyon érdekelne, hogy miért zárt cellás purhab mellett döntöttél? Azt tudom, hogy mi a képessége és ebben a vastagságban nem nagyon van párja, de az ára sem csekély. A rétegrendek is furcsák (párazárás-páraáteresztés), mivel a vázszerkezet fából van. Persze, ha hermetikusan le tudjátok a vázszerkezetet választani a benti és a kinti párától, akkor érthető. De! Ugye bent "csak" egy fólia fog védeni. Kint meg az osb és még "valami". Ezek is képesek lesznek ugyanolyan zárásra, mint a purhab? Ha nem akkor a vázszerkezeten keresztül fog a pára vándorolni. Az meg nem olyan jó a fának (se). Félreértés ne essék! Nagy rajongója vagyok a csatornának és szakmabeliként megemelem a kalapomat a munkáitok elött! De jó lenne egy olyan rész, ahol a döntéseid okát is elmondod. Pro-kontra. Tudom, hogy ígyis hatalmas energiákat ölsz ezekbe a videókba (munka mellett) és nem akarok telhetetlennek tűnni, de úgy gondolom, hogy hiteles forrása vagy/tok ennek a szakmának.
Kívánok mégtöbb nézettséget és kitartást!
Üdv!
Kellene egy csomó ember hozzá, hogy például a ferde tetősíkon ugyanezt megcsináld gyapottal. Le vágni a gyapotot méretre, fel adogatni, valakinek beletenni, rögzíteni valami huzallal, hogy ki ne pottyanjon stb. Élő munka díjban ez spórolás erősen.
@@peterhorvath3993 ez is egy nagyon fontos szempont, mert valóban könnyű beleesni abba a hibába, hogy csak az építőanyag árát nézzük a költségek tervezésénél. Azonban én inkább technika oldalról érdeklődöm, mert a szakmában sokszor vitatéma, hogy mivel szigetelünk és hogyan. A könnyűszerkezetes házaknál ugye kicsi a hőtároló tömeg, ezért fontos a jó hőszigetelés és az, hogy a pára ne jusson a szerkezetbe/szigetelésbe. Ugyanakkor biztosítani "kell" az esetleges pára kiszellőzését. Viszont a fenti videóban zártcellás hab került a váz közé, (ami párazáró tudtommal), így a pára csak a pallókon keresztül tud vándorolni. Ha ezt kívülről is bezárom eps/xps-sel, akkor bedunsztolom a szerkezetet... Vagy nem?
Ezért érdekel, hogy mi volt az ok, amiért mégis ezt a technológiát választotta ÁB.
Üdv!
Szia!
Köszönöm a kérdést, nagyon jó, hogy előjött. Maga a hab valóban magasabb árú mint bármelyik más szigetelés. Azért nem írom, hogy drágább, mert a "drága" szóbak van egy negatív hozadéka. Nem drágább, hanem többe kerül. DE, szerintem ez is egy jó megoldás, akkor ha a teljes képet nézzük.
1., a mi tetősíkunkba 30 cm gyapotot terveztek. Az "átváltás" szerint a hab 12 centiméterben (zárt cellás) tudja ezt az értéket. Szóval az egész tetősík belső oldalán nyertünk 10 cm-t. Nem tűnhet soknak, de a kutyaólnál ez jelentős.
2., Nem kell az említett belső 120 m2 merőleges 10 cm magas pallóvázat - megépíteni és megvásárolni-
3., Sokkal jobb a légtömörsége ennek az anyagnak mint a kőzetgyapot + fólia kombónak szerintem. Ez azért is fontos mert "blower door" tesztet is szeretnék a házon majd az átadás előtt.
4., 2 és fél nap alatt megfújta a megbízott partner, míg nekünk az egész tetősíkot állványozva, tömve, ragasztva 3 emberrel legalább kettő hét munkába telt volna.
5., Mivel zártcellás hab került a falvázba, a homlokzati szigetelés nem kell, hogy vakolható szálas szigetelőanyag legyen, mi erre az OSB-re grafitos polisztirolt ragasztunk majd, tulajdonképpen szendvicspanel jelleget létrehozva.
Összegezve mindezt, az ár nem volt magasabb, 2 heti munkadíjat spóroltunk vele, - illetve forgattuk bele a hab árába, - magasabb a légtömörsége, érdekes tartalom, (szerettem volna a habot korábban is kipróbálni) és gyorsabb eredmény.
Köszönöm a kérdést,
üdv,
ÁB
Azért a pára zárást meg lehet már úgy csinálni, hogy minimális mennyiség is alig, vagy ne jusson be, linkelek egy elég minőségi videót : ua-cam.com/video/RSnwtfdJ-IM/v-deo.html
Ebben a videóban pedig itt van maga a mérés : ua-cam.com/video/ze6ARSV9JOc/v-deo.html
Brutálisan jó én a padlás járó részét tervezem meg csináltatni
Szia!
Nagyon köszönöm a kommentet és a támogató szavakat!
Üdv,
Áb
Üdv. Tetőtér szigeteléséhez szeretnék elérhetőséget kérni.(Kivitelezés)
Szia!
Keresd kolléganőmet az iroda@acsbudapest.hu oldalon.
Köszönöm,
Szia,
ÁB
Szia, én úgy tudom hogy a purhab addig párazáró ameddig meg nem vagdosod, a.szurkálás meg biztos nem segíti a légtömörséget
Szia!
Téves információ, a purhab "zárt cellákból" épül fel, a felső réteg "kinyitása" miatt nem lesz nyitott szerkezetű az egység, a vágott felület alatt további egymásra terített zárt cellás egységek találhatók.
Üdv,
ÁB
A szigeteles biztos szuper. De mennyi idott fog igenybe venni letisztitani a gipszkartont fogado parnafakat?
Nem kellett volna elosszor a villanyszerelest es a viz szerelest belerakni es utana leszigetelni?
Szia! Párnafa lesz a falon körbe, a víz pedig a padlón lesz osztva/vezetve. A későbbi videókból majd az is kiderül, látható lesz részleteiben.
Köszönöm a kérdést, üdv
AB
Nagyon jól nèz ki . Már sok ilyet láttam,de sosem tudtam milyen anyagot használnak. Lenne egy kèrdèsem. Mennyi ennek nm2? Vagy hogy megy ez? Nm2 vagy rètegvastagság? Köszi a választ.
Mindkettő. Az árakat m2 / cm-ben szokták megadni. Akik nekem csinálták a végelszámolásnál viszont az felhasznált A/B komponens literszáma alapján volt pontosítva.
Szia!
Valóban nem egyszerű m2-re kiszámolni, az alábbi hozzászóló tökéletesen összeszedte.
Üdv,
ÁB
Valószínűleg a légtömörséggel nem lesz gond. 👍 Blower door teszt??
Igen! Az a cél, ablakok egy kettő ral szalag, aztán jöhet a teszt!
;)
Üdv,
AB
@@acsbudapest Ablakhoz javasolhatom még a dagadó szalagot 😃 ral szalaggal kombinálva nagyon profi a végeredmény. Saját tapasztalat! 👍 Igaz dolgozni nem annyira egyszerű vele, mint csak kinyomni a rést purhabbal.
Jo dràga lesz a hàz a purhab nem olcso!
Ezen a hepehupás felületen hogy lesz egyenes a gipszkarton?
Szia! A vázról le lesz ( már le lett) vágva a többlet, párnafa megy már rá, és arra a karton.
Üdv,
AB
@@acsbudapest Na és a párnafa alá megy valami zárófólia? és mi kerül a karton és a hab közé ahol nem éri el a váz síkját a hab? ott elvileg levegő marad.
@@attis02 a levegő is szigetel. Nem szükséges telibe fújni.
A 12cm a tetőtérben hogy lehet?Lehet rosszúl tájékoztatott a tervezőm,de ha jól emlékszem akkor újépítésű háznál nem előírás a minimum 20cm?🤔
Szia!
Más a hab értéke, tulajdonsága, 30 cm gyapotot váltottunk ki a 12 cm vastag anyaggal.
Üdv,
AB
Ezzel én is tisztában vagyok!Ezzel érveltén én is a tervezőnèl,sőt még a műszaki ellenőrnèl isl!Ők mind 20centit mondtak..Így 20cm ben fujattam...Jó hogy ennyire képben vannak ....
Sajnos nem mindenki ismeri még az anyagot, de a piac szerintem jól igazodik az "új szigetelési" módhoz, rövid időn belül itthon is teret hódít majd.
Üdv,
ÁB
Na, ezt már nevezem szigetelésnek!
Szia!
KÖSZÖNJÜK!
Üdv,
ÁB
Cellulóz alapú szigetelésen nem gondolkoztatok? Nem annyira elterjedt még, viszont jobbal passzolna szerintem egy könnyűszerkezetes házhoz, mint a purhab, sokkal kissebb a környezeti lábnyoma. Tudom ez a probléma nem a mi generációnkat fogja érinteni, de ha egyszer ezeket a házakat sok év múlva, ha bontani kell majd, akkor nem lesz mindegy hogy egy relatív környezetbarát anyaggal kell majd valamit kezdeni vagy a purhabot kell majd valahogy semlegesíteni.
Amerikban ez a rendszer 20 eve hasznalatban van.
Sok helyen legzesi problemakat okoz,
Ezert az eltavolitasa oriasi koltseg.
En a kozetgyapotnal maradtam volna.
Szia!
Kazánokat fojt meg, kandallók sülnek be, láttam egy-két videót én is.
Az oka az, hogy magas légtömörséget biztosít, azaz nem jön át a falon a pára a levegő. Nem "fütyül a szél" a házban, ezért okozza az általad említett problémát. Nem az anyag a rossz, a szellőztetőrendszer hiánya probléma. Minden amerikai videó erre világít rá a végén.
Az összes jól szigetelt légtömör házba (legyen az habbal fújt vagy szálas anyaggal töltött) kötelező az irányított szellőztetés beépítése. Ebbe a házba is centralizált szellőztetőrendszer kerül majd bele. Wolf termék, 4 szívópont és 5 befújási pont.
Köszönöm a kommentet és az érdekes témát is,
üdv,
ÁB
Wagner csoport? 👀 👁👄👁
Igen.
Nem volt egyszerű a feladat ,de nagyon jól sikerült gratulálok !
Szia!
Nagyon köszönöm a megtekintést! :-)
Üdv,
ÁB
Mi a véleményetek a tűzveszélyességi fokáról?Egy facebook csoportban nagy indulatokat szült!Hozzáteszem a lakrészt én is zártcellással,illetve a tetőteret nyitottcellással fujattam...
Szia!
Nyilatkozattal értékesített anyagról van szó, amely az Európai Unióban legálisan használható, szerintem nincs vele probléma, egyelőre valós tapasztalat még nincs, remélem nem is lesz.
:-)
Üdv,
ÁB
Rovarok nem eszik bele magukat a PUR habba? Az öreg kőműves aki dolgozott nálunk, ő azt mondta, hogy gyapot azért jobb, mint egy hab, mert szúrós, kellemetlen és távol tartja a rovarokat, rágcsálókat.
Ez nem tudom igaz-e, vagy csak feltételezés.
Anno a faterom a műhelyében kőzet gyapottal szigetelt. Sok évvel később amikor egyszer bontani kellett, akkor egér járatot és fészket is találtunk a kőzetgyapotban. Szóval az se száz százalékos
@@CsezmiczeiJ Sejtettem, hogy ez is egy városi legenda, mert ha az én kezemet nem szúrja, akkor egy rovart vagy rágcsálót sem fog zavarni :-D
Köszi!
@@eszgabor lehet hogy ideig-óráig működik, de a műhelyben már egész otthonosan érezte magát az egér a kőzetgyapotban, mert dióhéjtól kezdve mindent behordott oda
@@CsezmiczeiJ Melegen is tartja, puha is és rugalmasan alakítható. Mi kell még? :-)
Sziasztok nekem nem tűnik túl praktikus nak úgy tűnik sok lesz az utómunka a felesleges habbal.🇹🇯🇹🇯🇹🇯🔨🔨🔨📐📐📐🖊️🖊️🖊️🏡
Pedig az. 3 éve a 85m2 födém szigetelést 15cm vastagságban megcsinálták 3 óra alatt nyitott cellással. Mivel utána gipszkarton álmennyezet lett alá direkt függesztőn, ezért semmit se számított hogy a gerendák aljára rátapadt. Ahol meg a függesztő került, akár kézzel leszeded. Popcorn állagú. A hátsó falamat nem lehetett kívülről szigetelni, oda zárt cellás ment fel, az viszont kemény kopogós, abból nem egyszerű kivágni, de nem is lehetetlen. Régi 50 éves téglaház, a szigetelés után tökéletesen légmentesen zárt mindenhol. Ilyet más anyaggal nem tudsz csinálni, mindenhol lesz egy kis maradék hézag. Az ára az elmúlt 3 év alatt kicsit elszállt (mint minden másnak is), pedig megint szükségem lesz rá, mert a műhely+tároló most készül Péter könyve alapján.
Szia!
Valóban van vele utómunka, de a légtömörség miatt szerintem megéri a "babrálást". Az eredmény majd nyilatkozik, :-)
Lesz hőkamerás teszt és "blower door" is, szóval felfújjuk majd a házat.
:-)
Üdv,
ÁB