Дякую! На жаль не все є в українських перекладах, але, можливо якесь видавництво подивиться саме це відео та вирішить перекласти якусь з цих книг, дива трапляються)
Ще не не дивився це відео, обов"язково гляну, якщо встигну, але дуже дякую за ваші огляди, завдяки вам я переслухав багато книг,про які ви розповідали і ні разу не був розчарованим. І не тому,що вірю на слово вашій оцінці,а тому,що після прослуховування книг я відчував атмосферність твору. Твори цікаві,але якби не ви,то я про них і не дізнався б напевно ніколи. Тому,респект вам і наснаги для читання і оглядів! Дуже дякую!
Ох, знову список книг на прочитання виріс 😆 дякую за цікаву підбірку! Можна невеличку пропозицію-прохання? Між книгами дуже не вистачає якогось звукового маркера, чи паузи. Бо коли відео слухаєш, а не дивишся, то переходи майже непомітні і це трохи збиває з пантелику.
Дякую за добірку. Буде що прочитати. Антиутопія, як на мене, один з кращіх жанрів, який викликає бажання задуматися про те що ми робимо не так в плваі існування людства.
Дякую за розширення кругозору шанувальникам фікшн! Список цікавий. Раджу прочитати (якщо Ви не читали) похмуру науково-фантастичну антиутопію німецького автора Герберта Франке "Ігрек мінус". Цікавий сюжет, настроєве письмо
Привіт. Дякую за відео є плани для покупок на слідуючий місяць. Це чудово що не було включено книги які і так знають і майже усі читали, хто любить жанр антиутопію. Що є інше крім Бредбері...... .
Вау! Дуже рада, що мені ютуб вас порадив) кожного разу знаходжу щось новеньке і цікаве для мене у ваших рекомендаціях❤ думала, що вже всі антиутопії читала, а ні😂
"Орикс і Деркач" Марґарет Етвуд теж, наче, постапокаліптична антиутопія. Ще "Сфера" Дейв Еґґерс, "Сховище" Роб Гарт, "Каллокаїн" Карін Боє, "Хранитель" Лоїс Лоурі, "Другий чоловік" Ларрі Трамбле. Усі видавалися українською мовою. Ну і ще young-adult антиутопій купа: "Жнець" Ніл Шустерман, "Голодні ігри" Сюзанна Колінз, "Дивергент" Вероніка Рот, "Бігун у лабіринті" ("Той, що біжить лабіринтом") Джеймс Дешнер і т.д. О, згадала про бігунів😁 "Людина, що біжить" Стівена Кінга (цієї, на жаль, українською ще немає) і "Довга хода" (там теж антиутопічний світ з диктаторським режимом).
Хм, "Галапагос" є, а "Утопія 14 ( Механічне піаніно)" - ні. Образили Воннегута...😢 Дякую за відео! Знайшла для себе кілька цікавих книг!❤ З прочитаного - мій фаворит "Галапагос", фраза про маленький мозок акули і 9-у симфонію Бетховена просто б'є під дих!
Дякую, цікава підбірка. Обов'язково прочитаю «Машина зупиняється» і «Кантика для Лейбовіца». Дивно як я не чув про кантику, адже я дуже люблю апокаліпсис і постапокаліпсис
Дуже подобаються ваші огляди. Постійно їх дивлюся. Але є одне прохання. Коли робите підбірки різних книг, зробіть невеличкі відбивки на пару секунд. Бо важко зрозуміти одразу, що ви перейшли до наступної книги.
@@midnightquantum тут навіть не в зображенні справа а більше у звуку. На просторах інтернету є купа музики не захищеної авторським правом і за яку не треба платити!) Думаю пари секунд з головою вистачить.
Дякую за Кантику для Лейбовіца. Ця книга вразила мене, читала двічі, в оригіналі і нашому перекладі. Що стосується Оповіді служниці, таке враження, що це починає збуватися прямо зараз. Я не кажу про Афганістан, я про США і Польщу. Всі книги, про які Ви розповідаєте, чудові. Читала майже всі, окрім дитячих. 💙💛
"Билет на планету Транай" Р.Шекли - вроде утопия, а вроде и анти. Небольшой рассказик, но очень нравится. Всем рекомендую. Большое спасибо за ваш труд.
Моя улюблена й, на мій погляд, одна з тих книг які зародили багато інших жанрів та суттєво вплинули на все суспільство - кіно, музику, навіть одяг та уявлення про деякі речі.
Нещодавно перебирала книжки й знайшла старий зачитаний покетбук «Цивілізація статусу». І ось точно пам‘ятала, що читала, може навіть двічі, але поки ти не описав сюжет як усе білий лист😅 правда було це років 15 тому
@@midnightquantumВи самі сказали, що ця книжка для читачів 12+ років. Людина у 12-18 років ще не досить гарно орієнтується у координатах "добро-зло", а книги в цьому віці саме можуть пояснити/навчити. Якщо ця книжка не вчить нічому, то хай так і буде. "Кради багато, живи швидко, будь яскравим, помри молодим".
@@ПотужнийУхілес Совість? Де вона у 73% виборців? Ось і маємо тепер "героя Г+Г", який гордо заявляє на камеру "я крав майно лише у держави, а не в людей".
Взагалі всім) Це абсолютно різні сетінги та направлення. Прям зовсім. Біопанк це вивчення природи людини, генетичні експерименти, біокомпьютери, злом ДНК, біохакери. А стімпанк це просунуті технології які з'явилися раніше, частіше за все у 18 столітті, зазвичай туди додають просунуту алхімію, або навіть магії - стімпанк більше гнучкий жанр.
Дякую, чудова добірка. Єдине, то в самому кінці ви згадуєте "Володаря мух" як антиутопію. З чим я не можу погодитись (не те щоб категорично, ні, але не можу критерії сформулювати, де б "Володар мух" був в одній множині із 1984, 451 по Фаренгейту тощо. Історія про підлітків (вік важливий), що опинилися на безлюдному острові без нагляду дорослих, в результаті чого (відсутність дорослих як носіїв і передавачів культури і цивілізації) поступово вибудували примітивну ієрархічну структуру більше притаманну еволюційним предкам, яка була побудована на силі замість компетенції. Що в кінці кінців призвело до трагічних наслідків. Книга не антиутопічна, а реалістична. Дуже добре показані різні типи лідерства, а також низка соціально-психологічних ефектів (як по підручнику): наприклад деіндивідуалізація в групових вчинках, феномен "ми і вони"("мінімальна групова парадигма") тощо. Прагнення підлітками бути(здаватись) дорослими шляхом володіння певними атрибутами. І про те, що це все ж таки "діти", тобто ще не дорослі, що чудово показано в самій кульмінації. Чудова книга. Читав один раз роки 23 тому, якраз на перших курсах інституту. Під враженням досі. Одна з книжок, що мала неабиякий вплив на мій світогляд. І, дякую ще раз за чудову збірку!
Тільки закінчила читати "Силу" Наомі Альдеман. Дуже топова книга, хоча початок мені не давався, не люблю історії де оповідь від декількох героїв, але потім втягнулася. Кінець хоч і передбачуваний, але змушує задуматися. Той випадок коли написано просто а думка складна, і є над чим покумекати.
Утопія це ідеальне суспільство в якому ідеальне життя та задоволені всі потребі людини - фізичні, психологічні й так далі. Антиутопія - навпаки, це тільки на перший погляд, ідеальне суспільство в основі якого лежить диктатура та поневолення людини
Додам "Посуньтесь! Посуньтесь!" як не дивно, але Гаррі Гарісона. Дуже моторошне і правдоподібне майбутнє, чимось схоже на те, що зараз відбувається в Європі та Америці через хвилі іміграції.
Хм. Може піду проти течії в коментарях. Але. Антиутопій багато. Їх створювати відносно нескладно, бо продовжити тенденції далі від наявного в сучасності великої майстерності не потребує. А ось створити повністю якісно новий світ з новими людьми, та ще щоб це все виглядало правдоподібним під силу одиницям. Тому утопій дуже мало. Бажаю вам змінити свою думку щодо цього жанру і створити топ із світів, у яких хочеться жити.
А де Паоло Бачигалупі (Механічна дівчина/Затоплені міста/Водяний ніж)? А Ричард Морган (Ринкові сили/Тринадцятий/Видозмінений вуглець)? Автори, які жили +/- 100 років тому, писали про те, що їх турбувало. Сучасні автори пишуть про те, що хвилює їх тут і зараз
1. «1984» Джордж Орвел, 2.«451 градус за Фаренгейтом» Рей Бредбері, 3.«Який чудесний світ новий!» Олдос Гакслі, кращих за ці я поки антиутопій не читав ... подивюсь щось із книг з цьог овідео
Отлично! Многие не читил, хотя я книгочтей. 1984 и Дивный новый мир предлагаю прочесть всем знакомым. Это пророчество которое сбывается на наших глазах. Одельное спасибо за соловьину!
Дідько!😱 Та Ви формуєте мою бібліотеку!🤗🤗🤗
Дмитро , дуже круто. Дякую. Підтримую Ваш крітерій щодо добірки творів. Знамениті антиутопії і так усім відомі. Ваша добірка набагато цікавіша.
Дякую! На жаль не все є в українських перекладах, але, можливо якесь видавництво подивиться саме це відео та вирішить перекласти якусь з цих книг, дива трапляються)
Дякую, дуже цікаво. закину кілька книжок у електронку, зацікавили.
Дуже цікавий топ. Зберегла до нескінченного списку "планую прочитати"😅 дякую автору❤
Дякую за чудове відео! Відчуваю, що тепер у мене завжди буде що почитати.
Ще не не дивився це відео, обов"язково гляну, якщо встигну, але дуже дякую за ваші огляди, завдяки вам я переслухав багато книг,про які ви розповідали і ні разу не був розчарованим. І не тому,що вірю на слово вашій оцінці,а тому,що після прослуховування книг я відчував атмосферність твору. Твори цікаві,але якби не ви,то я про них і не дізнався б напевно ніколи. Тому,респект вам і наснаги для читання і оглядів! Дуже дякую!
Дякую!
Який же прикольний топ. Надзвичайно радий, що випадково знайшов Ваш канал
Дякую за цікаву вибірку) тепер знаю, куди йти, коли буде настрій на цей жанр
Ви, як завжди, неперевершений🎉🎉🎉🎉
Дякую!
Дякую за добірку. Багато з цих книжок бачив у книгарнях, але не звертав уваги. До речі, багато хто ще радить "Калокаїн", але я сам поки не читав
Навіть не чув про таку книгу, треба подивитись, можливо підійде для наступної добірки. Дякую.
Те що треба,реалістично,страшно,захопливо
Дуже цікава розповідь, дякую за рекомендації
Дякую за огляд. Багато цікавинок, про які не знав.
Сподіваюсь, можливо, дуже можливо, але на кінець року ще зроблю добірку з 4-5 авторів по цьому жанру.
Ох, знову список книг на прочитання виріс 😆 дякую за цікаву підбірку!
Можна невеличку пропозицію-прохання? Між книгами дуже не вистачає якогось звукового маркера, чи паузи. Бо коли відео слухаєш, а не дивишся, то переходи майже непомітні і це трохи збиває з пантелику.
Дякую, так, прийняв до уваги.
Дуже дякую за рекомендації!
Офігезна підбірка. Хочу все прочитати
Дякую за добірку. Буде що прочитати. Антиутопія, як на мене, один з кращіх жанрів, який викликає бажання задуматися про те що ми робимо не так в плваі існування людства.
Дякую за розширення кругозору шанувальникам фікшн! Список цікавий. Раджу прочитати (якщо Ви не читали) похмуру науково-фантастичну антиутопію німецького автора Герберта Франке "Ігрек мінус". Цікавий сюжет, настроєве письмо
Хороший канал, успіху йому!
Це скарб. Дякую❤Ви мотивуєте читати, бо добірка бомба💥я хочу читати це все по два рази🤠
Дякую за таку небанальну підбірку!
Зберегла списочок собі. Круто що є українські видання
Чудова підбірка! Список на прочитанне, знову збагатився)
Привіт. Дякую за відео є плани для покупок на слідуючий місяць. Це чудово що не було включено книги які і так знають і майже усі читали, хто любить жанр антиутопію. Що є інше крім Бредбері...... .
Дякую, ви дуже крутий!)
дякую за вашу цікаву і необхідну працю !!!
Дякую за підбірку. Остання книга - ви все ж її знайшли по опису)))
Дякую за круту добірку! Відразу кілька книг забрала собі в список читання
Дуже крутий огляд, дякую.
Дякую, дуже круто, успіхів каналу
Вау! Дуже рада, що мені ютуб вас порадив) кожного разу знаходжу щось новеньке і цікаве для мене у ваших рекомендаціях❤ думала, що вже всі антиутопії читала, а ні😂
Дякую)
Дякую! Хочу почитати!
дякую за цікавий топ. Відмітив для себе декілька книг. Читав "Ґалапаґос" мені сподобалося, цікавий)
Репост лайк і Шеклі це дійсно мастер!
Дякую за старання
Дякую за цікаву добірку.
"Орикс і Деркач" Марґарет Етвуд теж, наче, постапокаліптична антиутопія.
Ще "Сфера" Дейв Еґґерс, "Сховище" Роб Гарт, "Каллокаїн" Карін Боє, "Хранитель" Лоїс Лоурі, "Другий чоловік" Ларрі Трамбле.
Усі видавалися українською мовою.
Ну і ще young-adult антиутопій купа: "Жнець" Ніл Шустерман, "Голодні ігри" Сюзанна Колінз, "Дивергент" Вероніка Рот, "Бігун у лабіринті" ("Той, що біжить лабіринтом") Джеймс Дешнер і т.д.
О, згадала про бігунів😁 "Людина, що біжить" Стівена Кінга (цієї, на жаль, українською ще немає) і "Довга хода" (там теж антиутопічний світ з диктаторським режимом).
Дякую!
Хм, "Галапагос" є, а "Утопія 14 ( Механічне піаніно)" - ні. Образили Воннегута...😢 Дякую за відео! Знайшла для себе кілька цікавих книг!❤ З прочитаного - мій фаворит "Галапагос", фраза про маленький мозок акули і 9-у симфонію Бетховена просто б'є під дих!
Утопія 15 є в моєму відео про історію жанру антиутопій
@@midnightquantum піду пошукаю...
Дякую, цікава підбірка. Обов'язково прочитаю «Машина зупиняється» і «Кантика для Лейбовіца». Дивно як я не чув про кантику, адже я дуже люблю апокаліпсис і постапокаліпсис
Кожне ваше відео як свято, особливо підбірки та топи! Дякую вам за контент!
Дуже подобаються ваші огляди. Постійно їх дивлюся. Але є одне прохання. Коли робите підбірки різних книг, зробіть невеличкі відбивки на пару секунд. Бо важко зрозуміти одразу, що ви перейшли до наступної книги.
Так я роблю, це перехід між частинами відео - зображення йде смугами, зникає й з'являється знов. Чи треба робити довшими такі переходи?
@@midnightquantum тут навіть не в зображенні справа а більше у звуку. На просторах інтернету є купа музики не захищеної авторським правом і за яку не треба платити!) Думаю пари секунд з головою вистачить.
@@securusfishch4908 ок, прийнято, буду думати як це гарно зробити
Дякую за Кантику для Лейбовіца. Ця книга вразила мене, читала двічі, в оригіналі і нашому перекладі. Що стосується Оповіді служниці, таке враження, що це починає збуватися прямо зараз. Я не кажу про Афганістан, я про США і Польщу. Всі книги, про які Ви розповідаєте, чудові. Читала майже всі, окрім дитячих. 💙💛
11:47 так от ти який... бананас 😅
🤣🤣
"Билет на планету Транай" Р.Шекли - вроде утопия, а вроде и анти. Небольшой рассказик, но очень нравится. Всем рекомендую. Большое спасибо за ваш труд.
про Хичи - интересно
Окремо дякую за Франкенштейна в такій підбірці. Наче образ і популярний, але мало хто знає наскільки топова книга.
Моя улюблена й, на мій погляд, одна з тих книг які зародили багато інших жанрів та суттєво вплинули на все суспільство - кіно, музику, навіть одяг та уявлення про деякі речі.
Нещодавно перебирала книжки й знайшла старий зачитаний покетбук «Цивілізація статусу». І ось точно пам‘ятала, що читала, може навіть двічі, але поки ти не описав сюжет як усе білий лист😅 правда було це років 15 тому
То може настав цей час? перечитати Шеклі)
@@midnightquantum може)) думала, може викинути, бо вона відверто погано виглядає, але рука не піднялась, пам‘ять)
Дякуююю
Дякую автору за працю!
Я у захваті, дякую Вам!
21:18 "На щастя, Ґолді має талант до крадіжки".
Роман з позитивною ГГ-викрадачкою? Черговий Аладін? Чому саме навчить ця книга?
А хто сказав, що вона повинна чомусь навчити?
@@midnightquantumВи самі сказали, що ця книжка для читачів 12+ років. Людина у 12-18 років ще не досить гарно орієнтується у координатах "добро-зло", а книги в цьому віці саме можуть пояснити/навчити.
Якщо ця книжка не вчить нічому, то хай так і буде. "Кради багато, живи швидко, будь яскравим, помри молодим".
@@ПотужнийУхілес Совість? Де вона у 73% виборців? Ось і маємо тепер "героя Г+Г", який гордо заявляє на камеру "я крав майно лише у держави, а не в людей".
Чим Стімпанк відрізняється від Біопанку ? про Біопанк тільки що почув з цього відео
Взагалі всім) Це абсолютно різні сетінги та направлення. Прям зовсім. Біопанк це вивчення природи людини, генетичні експерименти, біокомпьютери, злом ДНК, біохакери. А стімпанк це просунуті технології які з'явилися раніше, частіше за все у 18 столітті, зазвичай туди додають просунуту алхімію, або навіть магії - стімпанк більше гнучкий жанр.
Дякую, чудова добірка. Єдине, то в самому кінці ви згадуєте "Володаря мух" як антиутопію. З чим я не можу погодитись (не те щоб категорично, ні, але не можу критерії сформулювати, де б "Володар мух" був в одній множині із 1984, 451 по Фаренгейту тощо.
Історія про підлітків (вік важливий), що опинилися на безлюдному острові без нагляду дорослих, в результаті чого (відсутність дорослих як носіїв і передавачів культури і цивілізації) поступово вибудували примітивну ієрархічну структуру більше притаманну еволюційним предкам, яка була побудована на силі замість компетенції. Що в кінці кінців призвело до трагічних наслідків. Книга не антиутопічна, а реалістична. Дуже добре показані різні типи лідерства, а також низка соціально-психологічних ефектів (як по підручнику): наприклад деіндивідуалізація в групових вчинках, феномен "ми і вони"("мінімальна групова парадигма") тощо. Прагнення підлітками бути(здаватись) дорослими шляхом володіння певними атрибутами. І про те, що це все ж таки "діти", тобто ще не дорослі, що чудово показано в самій кульмінації.
Чудова книга. Читав один раз роки 23 тому, якраз на перших курсах інституту. Під враженням досі. Одна з книжок, що мала неабиякий вплив на мій світогляд.
І, дякую ще раз за чудову збірку!
Тільки закінчила читати "Силу" Наомі Альдеман. Дуже топова книга, хоча початок мені не давався, не люблю історії де оповідь від декількох героїв, але потім втягнулася. Кінець хоч і передбачуваний, але змушує задуматися. Той випадок коли написано просто а думка складна, і є над чим покумекати.
Кантика також мене дуже вразила. Прочитав за 2 вечори.
Надзвичайний твір
Дякую!
Деже цікаво. Вже дещо почала читати. Тільки б не сказала, що "Руйнівник" схожий на "Цивілізацію статусу".
Каджите, хотілось би, щоб ви ще озвучували що є в укр.перекладі, а чого немає.
Так я обкладинки українські показую для книг, які в нас є)
Дякую. Почитайте "Далекий простір" Мельника, не пошкодуєте
Трилер, філософська фантастика та антиутопія - те, що треба. дякую!
Ще є роман "Ми" Євгена Замятіна яким надихавмя Орвел при написанні "1984"
Я його згадував, і в цьому відео й в "Історії жанру антиутопії"
@@midnightquantum сорян може пропустив 😅
"Руйнівник" рекомендую дивитись в озвучці від 1+1
Цікава підбірка .дякую
ф.пол "дитя звезд" трилогія аниутопії
Яка різниця між утопією та антиутопією?
Утопія це ідеальне суспільство в якому ідеальне життя та задоволені всі потребі людини - фізичні, психологічні й так далі. Антиутопія - навпаки, це тільки на перший погляд, ідеальне суспільство в основі якого лежить диктатура та поневолення людини
Дякую за відповідь! Чи буде випуск про утопічні книги і чи такі є?
@@ОксанаТімраз Такі існують, але я дуже рідко їх зустрічав, якщо наберу хоча би 3 книги, то обов'язково зроблю випуск.
Дякую за відповідь та цікавий контент!
Додам "Посуньтесь! Посуньтесь!" як не дивно, але Гаррі Гарісона. Дуже моторошне і правдоподібне майбутнє, чимось схоже на те, що зараз відбувається в Європі та Америці через хвилі іміграції.
Ще дуже хороша книга з цього жанру "Каллокаїн" Карін Боє. Еталонний приклад, так сказати
Дякую, нічого не чув за таку книги, додав собі до бажанок. Може вийде ще один топ колись зробити)
Цікаво, що «Силу» рекомендував Обама, тепер матиму до неї особливе ставлення)
Дякую
цікаво, а звідки усі ці світлини - знайдені десь з мережі чи зроблені спеціально для цього огляду?
Зроблені спеціально для огляду за допомогою нейромережі midjourney.
опис світу в "Кантика для Лейбовіца" дуже нагадує світ фільму "Ідіократія"...
Сценаристи ідіократії згадували цю книгу, то може й надихалися трохи.
Хм. Може піду проти течії в коментарях. Але. Антиутопій багато. Їх створювати відносно нескладно, бо продовжити тенденції далі від наявного в сучасності великої майстерності не потребує. А ось створити повністю якісно новий світ з новими людьми, та ще щоб це все виглядало правдоподібним під силу одиницям. Тому утопій дуже мало. Бажаю вам змінити свою думку щодо цього жанру і створити топ із світів, у яких хочеться жити.
А де Паоло Бачигалупі (Механічна дівчина/Затоплені міста/Водяний ніж)?
А Ричард Морган (Ринкові сили/Тринадцятий/Видозмінений вуглець)?
Автори, які жили +/- 100 років тому, писали про те, що їх турбувало. Сучасні автори пишуть про те, що хвилює їх тут і зараз
Будуть у наступній добірці)
1. «1984» Джордж Орвел, 2.«451 градус за Фаренгейтом» Рей Бредбері, 3.«Який чудесний світ новий!» Олдос Гакслі, кращих за ці я поки антиутопій не читав ...
подивюсь щось із книг з цьог овідео
Я тільки Кантику читав, вона крута! А олдскульні антиутопії калокаїн, ми, 1984, 451 - не зайшли у ваш топ?
Там наприкінці відео я розповідаю саме про них
@@midnightquantum хех, точно я не додивися) Ну так, про них усі говорили. Підбірка цікава вийшла.
Мені більше сподобався від Мері Шеллі "Сучасний Прометей", досить спірний, наївний, депресняковий, але все одно шикарний.
Коррі Доктроу, Молодший брат
Чим же Хмарний Атлас Девіда Мітчела завинив, що Ви його навіть не згадали? Хіба це не достойна Вашого огляду антиутопія?
Достойна, але згадати все в рамках 1-2 відео просто неможливо.
"The Lovers" Фармера - незлецька така антиутопія.
от Галапагоси прочитав - ну таке...
Дуже дякую за контент. Українською дуже класно чути про книжки
Ще є цілий всесвіт- антиутопія Warhammer 40000.
Здається колись читав "Цивілізацію статусу"
Цивілізація статусу - це єдина книжка Шеклі, яку я досі не читав...Соромно)))
Так, саме час почитати!
У старому українському перекладі вона значиться як "Злочинна Цивілізація".
Отлично! Многие не читил, хотя я книгочтей. 1984 и Дивный новый мир предлагаю прочесть всем знакомым. Это пророчество которое сбывается на наших глазах. Одельное спасибо за соловьину!
Непогана підбірка, про дещо навіть і не чув, не те що читав.
Світ де "всьо по понятіям" - та це ж московія!
Які пречудові твори. Мені не прочитати всі ці книги, ледь-ледь встигаю ті, що запланував 😓
Дякую!