Topeni v T3

Поділитися
Вставка

КОМЕНТАРІ • 188

  • @tomaspolach8652
    @tomaspolach8652 3 роки тому +2

    Docela mě mrzí, že jsem tento hezký kanál objevil až teď. Samozřejmě díky panu Rubešovi a Honest Guide.

  • @Jaroslav258
    @Jaroslav258 3 роки тому +77

    Chceme více videí!! 😂

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому +2

      Prosimtě, teď jsou právě dost často.

    • @filiposgames9027
      @filiposgames9027 3 роки тому +3

      Ono je to těžké když řídí, natáčí a stříhá nemá na všechno čas

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому +2

      @@filiposgames9027 No právě, musíme být skromní.

    • @Aethain
      @Aethain 3 роки тому +6

      Měl by jezdit v Brně, tam můžou natáčet bez omezení :))

    • @FreddyCzech
      @FreddyCzech 3 роки тому +2

      @@Aethain že by Dobrovolný šalinář? To je brněnský Rezistor ne?

  • @budoucitramvajak
    @budoucitramvajak 3 роки тому +10

    Včera a dneska jsem se postupně díval na vaše videa a musím říct že mě to nikdy neomrzí 🙂 a včera jsem se díval na 7 hodinovou směnu z linky 14 v půlce videa jsem usnul 😂😂 zbytek jsem dokoukal ráno, když mám špatnou náladu tak si vás pustím a hnet mi je veselo ☺️☺️☺️

    • @BradyCZ2
      @BradyCZ2 Рік тому

      @Budoucí tramvaják najdete v 3:35 - 3:45 dva autobusy

  • @jan.tichavsky
    @jan.tichavsky 3 роки тому +33

    Nejlepší je topení v T3 přímo pod zadek :)

    • @karelventil2647
      @karelventil2647 3 роки тому +8

      To sice jo, ale jednou mě to málem roztavilo boty.

    • @CZghost
      @CZghost 3 роки тому +1

      Hlavně v zimě :D

    • @cetovac
      @cetovac 3 роки тому +2

      Jednou sem takhle jel 22(nebo 57?) z Malé Strany na Hostivař, v triku a málem jsem tam nechal zimní bundu

  • @petrerben311
    @petrerben311 3 роки тому +62

    Měl bych takový námět: Jak tramvaj brzdí (kromě zvonku 🙃)? A je super, že se alespoň takto vracíte!

    • @Matej_o
      @Matej_o 3 роки тому +4

      Brzdim zvonkem je séria, kde bolo použité núdzové brzdenie. Električky majú brzdu elektrodynamickú, čeľusťovú a koľajnicovú (elektromagnetickú)

    • @tomaszelenka518
      @tomaszelenka518 3 роки тому +2

      @@Matej_o může být i kotoučová, ale jinak správně 🙂

    • @pistahufnagel4608
      @pistahufnagel4608 3 роки тому +2

      Treba piskem v zime asi😀

    • @MORBIDbl
      @MORBIDbl 3 роки тому +1

      ??? jsem rodilej pražák, v Praze žiju 35 let a 35 let jezdím tramvajemi a vím jistě, že žádná tramvaj v praze nemá brzdu!!! To by jí tramvajáci v kritických situacích přeci používali a ne se jen snažit odvrátit neštěstí zvonkem

    • @tomaszelenka518
      @tomaszelenka518 3 роки тому +1

      @@MORBIDbl to se velmi pletete milý pane. Šalina má rovnou 3 různé brzdy. Elektro-dynamickou, elektro-magnetickou a čelisťovou. Ale asi toho víte víc zřejmě z pozice cestujícího než já jako řidič :)

  • @gsczsmokeyy7822
    @gsczsmokeyy7822 3 роки тому +17

    Topeni v T6 mi jednou roztavilo kus bundy 😂

  • @miroslavstibr4226
    @miroslavstibr4226 3 роки тому

    Díky za video

  • @kristynafialkova1954
    @kristynafialkova1954 3 роки тому +1

    Jses jedinej tramvaják kterého odebírám i když mě tramvaje moc nezajímají spíš mě zajímají autobussy ty jsi mě dokázal zaujmout děláš to dobře Veselé vánoce a šťastný nový rok 🥂

  • @Alex-lf5yj
    @Alex-lf5yj 3 роки тому

    Super!!

  • @thomashko4033
    @thomashko4033 3 роки тому +1

    Dobrý nápad na sériu

  • @f4ust85
    @f4ust85 Рік тому

    Díky

  • @timosha21
    @timosha21 2 роки тому

    I'm a tram and I approve this video! Ding ding!

  • @Aggie74
    @Aggie74 3 роки тому +9

    Až někomu řeknu, že jsem se dívala na videa o topení v tramvajích a že mě to hrozně bavilo, tak si ukroutěj hlavu... ale když je to tak poutavé a zajímavé...
    Zvlášť ještě, když jsem od Hradce Králové a mám tak ke tramvajím hodně daleko geograficky...

    • @petrklic7064
      @petrklic7064 3 роки тому

      Tak, tak. A příště si dám tříhodinovou přednášku "O perspektivě hřebíku v 21. století" :-)))

    • @Aggie74
      @Aggie74 3 роки тому

      @@petrklic7064 Pokud by byl přednášející stejně poutavý a zajímavý, jako tady pan Chodounský, tak jdu do toho... :D

  • @daktrok1
    @daktrok1 3 роки тому +1

    Pamatuju dobu, kdy jsem s SUCS na 26 zapnul topení aby se mi házely výhybky (SA stroje Q))) ) na štrosu. A v létě mě paní sepsla nahoře na Veleslavíně, ze bych mohl vypnout topení, které jsem tam nechal puštěný a zapomněl jej vypnout. A byla to moje chyba, to topení jsem nechal zapnutý. Jinak T3 SU(CS) jsou vozy na zimu nejlepší. Možnost přehodit klapku fuceni odpadniho tepla ze zrychlovace temhle vozum vzdy davalo vyhodu. V Tyrystorkach se sice topi pod pr*eli, ale je v nich zima. At nehejtim, tyrystorky, ty byly moje nejoblíbenější.

  • @normissiewert7905
    @normissiewert7905 3 роки тому +7

    oh Josef, I'm missing your video trip to Prague

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +4

      Im so sorry to not uploading new videos from full shifts.

  •  3 роки тому +1

    Dobrá edukace

  • @iannickCZ
    @iannickCZ 3 роки тому +1

    Jo pamatuji jak jsem jel v zimě v tyristorce a protože to byla dlouhá cesta skoro z konečné na konečnou tak mi to po nějaké době až nepříjemně pálilo do zadku.

  • @bakatankist7906
    @bakatankist7906 3 роки тому +1

    T3 mám nejradši nejen kvůli topení :) Super video :)

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому

      By mě zajímalo, jestli by tvůj názor zůstal stejný, kdyby tě do ní někdo v DEŠTI posadil jako řidiče..

    • @bakatankist7906
      @bakatankist7906 3 роки тому

      @@olivercech Co já vím :P

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому

      @@bakatankist7906 Nezůstal, protože do tý tramvaje brutálně zatéká.

  • @mifak666
    @mifak666 3 роки тому

    Superrapl - parada - diky :)

  • @melniktv328
    @melniktv328 3 роки тому

    Pecka video

  • @itzcitroncola2143
    @itzcitroncola2143 3 роки тому +8

    A co topení ve 14t?

  • @kouseiarimaczen552
    @kouseiarimaczen552 3 роки тому +3

    Bude někdy nějaké video z T2, až se někdy na vozy 6003 či 6004 dostanete ?

  • @heylissench2935
    @heylissench2935 3 роки тому +2

    Hi! By any chance you have any video with eng or spanish sub? In my country, we don't have this kind of public transport and I find your videos really interesting, but I can't really understand much.
    Greetings from Chile!

  • @jakproc6168
    @jakproc6168 3 роки тому

    Tomu topení přes mřížku se říká konvektor, měla by tam být nejčastěji měděná trubka, s nalisovanými hliníkovými lamelami, v trubce proudí teplá voda, olej, nebo něco jiného, lamely zvětšují topící plochu, urychlují předávání tepla.
    Jinak dobře udělané video XD.

  • @DB-47
    @DB-47 3 роки тому +1

    6:20 To je dobrá věc s tou klapkou. Jednou jsem takto jel ve voze 7275 a řidič nechal tu krabičkou odemklou, no tak jsem si trochu přidal topení ;). Jinak co mě překvapilo, že tutéž klapku u 2. dveří mají i brněnské T6A5 (tam využívá odpadní teplo z tyristorů)

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +1

      Tu klapku měli všechny T6, i ty pražské. Akorát fungovala přesně naopak.

    • @Matej_o
      @Matej_o 3 роки тому +2

      Majú ju T6 z všetkých výrobných sérií, takže kúria od tyristorov a to slušne. T6 už mi prepálila nohavice 😆.

  • @veronikajandova8207
    @veronikajandova8207 3 роки тому +1

    Dobrý den, skvělé video, a parádně vysvětleno, mám dotaz na kolik tam můžete topit,? předem moc děkuji za odpověď, a přeji krásné Vánoce a šťastný nový rok, a hlevne zdraví, at ten to 2021 je lepší, musíme všechni doufat

  • @magdalenavoborilova6116
    @magdalenavoborilova6116 3 роки тому +10

    A co topeni v tramvaji " Porsche "? Nebude video? 😀

  • @mrlolkar6229
    @mrlolkar6229 3 роки тому

    Já osobně nesnáším v těchto tramvajích topení. Většinou když si sednu v této tramvaji tak mě to strašně přehřívá v podstě končetinu kousek od topení. Zato na zbytek těla mě jo poměrně chladno. Naštěstí v Ostravě už tato tramvaj téměř nejezdí :D

  • @patriksoda2966
    @patriksoda2966 3 роки тому

    Pane Ridici, chci se zeptat a budu rad za odpověď, budou ještě videa celodenní prace s povídáním? Děkuji za odpověď. A příjemný večer přeji.

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +2

      Ahoj, bohužel tady mám docela jistotu, že záznam z celé směny s povídáním určitě nikdy nebude. Ale povídání kdekoliv jinde můžu nahrát naprosto bez potíží, otázka je, jestli to bude zajímavé.

  • @vladislavkanera2029
    @vladislavkanera2029 3 роки тому +1

    Ahoj.
    Děkuji . Moc krásné videjko. T3 jsou pro mě nejkrásnější tramvaje . Ještě byly T3 s kloubem. Já jsem jim říkal harmoniky , neboť předěl mezi vozem a vlekem vypadal jak harmonika. Nevíš jestli ty vozy ještě někde existují ?
    Chtěl jsem se ještě zeptat , jestli řidiči musí mít v hlavě všechny linky , nebo tramvaj radí kam má jet ?
    Chtěl jsem se zeptat ještě na funkci vyhybek . Vyhybkám nevadí , když se sekají podvozkem jízdou? Děkuji.

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому

      T3 s kloubem ještě myslím jezdí, nebo celkem nedávno jezdily v Brně. Řidič musí mít v hlavě všechny linky, neboť musí kontrolovat správnost postavení výhybek. Tu třetí otázku nevím, jak myslíte.

    • @cetovac
      @cetovac 3 роки тому

      K2 jezdí v Brně, jsou o něco novější než první T3.
      V Praze je ve zkouškách všechny zastávky všech linek. Když se jede podle jízdního řádu, tak palubní počítač ukazuje příští zastávku a přehodí výhybky, když se jede v síťovém režimu tak stejně palubák hlásí zastávky a před křižovatkou se zeptá co je příští(dá na výběr možné). Obecně řidič/strojvedoucí musí mít seznání s tratí, to znamená že ji projel. Tramvaják zná koleje ve městě, neměl by bloudit ani když dispečer vyhlásí neplánovaný odklon.
      Řezání výhybek obecně vadí. (Je postaveno A-B. Přijedu z A, výhybka dovede do B. Přijedu z B, jedu do A. Přijedu z C - řiznu a dojedu do A.) Ale tramvaje mají rozjezdové a sjezdové výhybky (na začátku a konci křižovatky), sjezdová se řezat smí, pokus o říznutí rozjezdové končí blbě(poškození výhybky nebo vykolejení).

  • @Dnestroyer
    @Dnestroyer 3 роки тому +3

    tak to už zbývá jen 14T :)

  • @petrklic7064
    @petrklic7064 3 роки тому

    Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to úpadek kvality zimního cestování v tramvaji. Foukání teplého vzduchu přímo pod zadek tak, že to zahřívalo i nohy a obtékalo to celé tělo, to bylo u těch starých tramvají k nezaplacení. Zvlášť když jste předtím zmrzlí stáli na zastávce při -10. "Rozmrazovací" funkci měly prostě skvělou. Připadá mi to spíš jako návrat k prvorepublikovým otevřeným "ledárnám".

  • @olivercech
    @olivercech 3 роки тому

    Proč vlastně máte přezdívku rezistor?Jinak máte pro mě strašně zábavou a zajimavou tvorbu videí, tak prosím pořád něco natacejte. I takováto videa jsou skvělá :)👍👍

  • @jirislusny2455
    @jirislusny2455 3 роки тому

    A co díl o topení v T6A5 a 14T Porsche. V těch je topení stejný jako u těchto typů T3, KT a 15T?

  • @someguy8427
    @someguy8427 3 роки тому

    hej víš co se stalo nakolji? Přestal nahrávat před 9 měsíci ...

  • @matcer0212
    @matcer0212 3 роки тому +1

    Supr video, měl jsi v poslední době někdy T6ku ?

    • @matcer0212
      @matcer0212 3 роки тому

      Malá pravděpodobnost

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +1

      Naprosto mizivá šance. Takže ne a asi mít už nebudu.

  • @Jablkoskecupem
    @Jablkoskecupem 3 роки тому +14

    Budou videa Můj názor na 15T, T3 KT8D5R.N2P popřípadě T6?

    • @vojta1060
      @vojta1060 3 роки тому +3

      Taky bych chtěl

    • @xMarra14x
      @xMarra14x 3 роки тому +1

      Souhlasím, už jsi natočil 14T tak ještě zbytek :)

    • @xMarra14x
      @xMarra14x 3 роки тому

      @Aviator Deny no občas ji v Praze ještě potkám (např. včera 8.12. jsem viděl na Karlově Nám.) ale co ostatní typy? Vždyť je tam napsáno "popřípadě" což znamená že jen pokud by to šlo...

    • @AutobusCZ-mj5rt
      @AutobusCZ-mj5rt 3 роки тому

      @Aviator Deny Jezdí do září roku 2021.

    • @tomaszelenka518
      @tomaszelenka518 3 роки тому

      @Aviator Deny ty Vaše jezdí u nás v Brně 😂 Jinak docela haluz jezdit bez mrtvýho muže, ale štve mě, že tam nejsou kamery, pže přes ty výklopky je fakt na prd výhled a jezdit s tím nějakou celodenku, tak pak pěkně bolí za krkem z toho přídavnýho zrcátka.

  • @karlos6968
    @karlos6968 3 роки тому +1

    To nekdy topilo, vim ze tam byla kosa jako z nosa :DD

  • @SledujCestu
    @SledujCestu 3 роки тому +1

    Tramvajáci ČR bez Prahy: dashcam
    Tramvaják DPP: topení
    Absurdita. Nic proti videu, takové by naopak hezky dashcam doplňovalo, člověk by se něco dozvěděl a bylo by to takové odpočinutí od všedního dne v provozu.
    Vyhodit celé vedení!

  • @karelventil2647
    @karelventil2647 3 роки тому +2

    A já jsem si říkal, proč ty starý T3 hučí, jak triodyny. Ony tam fakt jsou :D

  • @xafc11utek
    @xafc11utek 3 роки тому

    Prosím, prosím udělejte ještě tu 14T, až budete mít směnu v Kobylisích :)

  • @VideotoursofPrague1
    @VideotoursofPrague1 3 роки тому +1

    A já čekal, jak popíšeš, že to topí v R.P. po třetinách, či částech, jak si třeba přesednout k teplu a nesedět za dveřmi, kterými táhne jako prase v mrazech, předejde to pak stížnosti, že netopí řidič vůbec, sedadla s pískovačem na levé straně jsou nejteplejší, výhřev písku, ostatní jsou pocitově studené, i když se topí, námět na bonusové video 😃

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +2

      aha, tak o tom nic nevim, asi proto, že jako cestující tramvají moc nejezdim.

  • @ondrejandrej
    @ondrejandrej 3 роки тому

    Bohužel jsem se z celého videa nedozvěděl pro mně nejzásadnější informaci: Využívá se na topení nějakým způsobem odpadní energie, nebo se topí elektřinou ze sítě?

    • @yanweide5560
      @yanweide5560 3 роки тому +1

      Neřekl bych, že je v tom zásadní rozdíl, pokud ti tedy jde o úsporu energie. To teplo se nějak vytvořit musí, tedy staré tramvaje s odporovou regulací vychází dobře v zimě /polovodičové musí to samý teplo dodat "uměle". V létě vychází odporová regulace samozřejmě hůř, ale pokud se bude více a více instalovat klimatizace do nových tramvají, tak se letní výhoda "polovodičovek" srovná.
      U T3 je odpadní teplo (zrychlovač zmíněn) plus asi? nějaké přitápění navíc, u T3M nejspíš nelze využít ani teplo odpadní z polovodičů, neboť ta "krabice" je na střeše n konci tramvaje. U T6 tady někdo psal o odpadním teplu z polovodičů, takže tam nejspíš něco bude, u 14T a 15T to bude nejspíš spirála napájená přímo ze sítě...

    • @ondrejandrej
      @ondrejandrej 3 роки тому

      @@yanweide5560 Díky

  • @vojta1060
    @vojta1060 3 роки тому +17

    Ještě topení ve 14T ne?

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +32

      Tuhle tramvaj ignoruju :D :D ale ne, ve skutečnosti se nemám jak do ní dostat, protože za Kobylisy teď asi směnu jen tak nedostanu.

    • @ceskydopravnikanal2655
      @ceskydopravnikanal2655 3 роки тому +1

      @@willyjeff85 a T6 pro zpestření? :D

    • @chlapecx
      @chlapecx 3 роки тому +1

      @@ceskydopravnikanal2655 to už vůbec na tu jedinou teď provozuschopnou soupravu :D ale prý ještě to kolo opraví :D

    • @ceskydopravnikanal2655
      @ceskydopravnikanal2655 3 роки тому

      @@chlapecx Nepojebali se obě soupravy? :D 8747 kolo na Buranově a 8639 (nepamatuju si ty čísla přesně), která 8747 vystřídala v soupravě byla nedávno tažena od někud, jestli si dobře pamatuju. 😅

    • @jan.tichavsky
      @jan.tichavsky 3 роки тому

      @@ceskydopravnikanal2655 Jedna souprava je 8637+8748 a druhá 8739+8658, ta stojí už od minulýho pátku.

  • @robertrais7395
    @robertrais7395 3 роки тому

    Je to jen takový odraz původní tvorby. Strašně smutné porovnání

  • @grinno3539
    @grinno3539 3 роки тому

    Mě by docela zajímalo jak se třeba T3 připojuje k další tramvaji.

  • @Morpheus-pt3wq
    @Morpheus-pt3wq 3 роки тому

    Ono je asi celkom logické, že od krabice, na ktorej sa na každej zastávke otvárajú všetky dvere, nemožno čakať, že tam bude furt 20°C a zvlášť, keď vonku ešte náhodou mrzne.
    V aute si cestou do práce tiež fajne vykúrim a pri vystupovaní mi všetko teplo frnkne von...

  • @prazskalesenarska9551
    @prazskalesenarska9551 3 роки тому +1

    Po těch změnách musíte dávat před vydáním každé video nadřízeným ke zhlédnutí, nebo spoléhají na to, že jimi vám jasně dané instrukce nebudete porušovat?

    • @CZghost
      @CZghost 3 роки тому

      Řekl bych, že DPP videa před zveřejněním kontroluje, nicméně pokud je tam něco, co instrukce porušuje, tak to s ním konzultují a snaží se třeba i přijít na to, jak to i obejít, aby to neporušovalo pravidla dopravce a zároveň to obsahovalo to, co to video má sdělovat. Rezistor má velkou základnu fanoušků a dopravnímu podniku rozhodně nejsou ti, kteří Pepu sledují, lhostejní. Jistě, je to vlastně reklama, ale mě se tyhle informativní videa líbí, a člověk se třeba dozví i zajímavosti, které nečekal. Jen je škoda, že v Praze už nepobývám, takže nemám šanci Pepu potkat.

  • @Pepa_is_here
    @Pepa_is_here 3 роки тому +2

    Ještě 14T pls

  • @RikuoCZ
    @RikuoCZ 3 роки тому +1

    Je pravda, že jsem si zrovna jednou říkal - Ty T3ky topí nějak divně? Tak teď už vím, že to není chyba, ale jiná modelová řada vozů T3

  • @wwabi231
    @wwabi231 3 роки тому +1

    Překvapilo mě, že jsou ještě v provozu tramvaje ze zrychlovačem.

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +3

      Pár jich ještě v provozu je. Asi tak 8? Znalci mě jistě poopraví. Až si tohle přečtou...

  • @tadeasjust9358
    @tadeasjust9358 3 роки тому +1

    Tahle série mě celkem bavila, ale musím se zeptat a doufám že dostanu odpověď: Myslíš, že ti DPP ještě někdy povolí uličníky?

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +3

      Tak záleží jen na mě, co zveřejním. Stačí, když do uličníků vyberu naprosto nezávadné záběry.

    • @tadeasjust9358
      @tadeasjust9358 3 роки тому

      @@willyjeff85 a co přesně je myšleno tím nezávadný?

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +2

      Tam, kde půjdou dobře zamazat obličeje a espézetky. NEbo tam vůbec žádné nebudou, to bude nejlepší.

    • @tadeasjust9358
      @tadeasjust9358 3 роки тому

      @@willyjeff85 A pracuješ tedy na nějakých ulocnicich, nebo na to za těchto podmínek kašleš a nemám si dělat naděje?

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +2

      Já na to teď nemám vůbec čas, určitě bych chtěl, ale prostě už nemám kdy. :D Až doděláme barák, bych mohl asi začít zase něco produkovat, ale to zase nevím, jak spolehlivý budu mít internet na venkově...

  • @olikemanchannelmusicandgam6990
    @olikemanchannelmusicandgam6990 3 роки тому +1

    Jazdia u vás ešte T6A5?

  • @ta_od_vlakuzeseveru4848
    @ta_od_vlakuzeseveru4848 3 роки тому

    Jsem ráda že zas točíš... ikdyž krátká videa... Strašně mi chybí Uličníci ...Co vídám v autě je na infarkt...co lidi dělají že volantem i chodci...U tebe to bylo víc zábavnější ikdyž taky o hlupácích...Jak to bude dál s natáčením už víš? A jak to děláte proti viru? Na konečných projdete vůz s desinfekcí? Dík.

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому

      S tou desinfekci to nedělají řidiči. Videa z kabiny nebudou kvůli GDPR, ale když Rezistor bude chtít natáčet takováto videa, což muže, tak takováto, třeba s topením budou.

  • @mpulehabatam5466
    @mpulehabatam5466 3 роки тому +1

    Zaujala ma zmienka o nejakom zrychlovaci. Čo to môže byť?

    • @yanweide5560
      @yanweide5560 3 роки тому

      Zrychlovač (accelerator) je jednoduše řečeno regulátor výkonu (pro řízení rychlosti jízdy). Je to regulace odporová, tedy pokud je třeba snížit proud v obvodu, někam se ta přebytečná energie musí ztratit. No, a ona se prostě ztratí na odporech v podobě tepla, kterým se může i vytápět. Pokud se zmíněná klapka v T3 nechala otevřená i v létě, bylo tam jak na Sahaře. Zrychlovače jsou typické pro všechny tramvaje, které vychází z americké koncepce PCC. Dříve se reguloval proud pomocí kontroléru (u starších lokomotiv dodnes, byť modernější), kdy tramvaják otáčel klikou a zařazoval/vyřazoval jednotlivé odbočky (odpory). Na UA-cam určitě najdeš více, když dáš do vyhledávače "accelerator PCC"
      ua-cam.com/video/099pu4i2HB4/v-deo.html

    • @yanweide5560
      @yanweide5560 3 роки тому

      Ten předchozí odkaz ti nic neřekne, tady lepší:
      ua-cam.com/video/CqnsNhDVefs/v-deo.html

    • @yanweide5560
      @yanweide5560 3 роки тому +1

      A tady Wiki:
      cs.m.wikipedia.org/wiki/Zrychlova%C4%8D

  • @golem664
    @golem664 3 роки тому

    Podle mého názoru je u T3 nejlepší topení a u 15T je nejlepší klimatizace

    • @chlapecx
      @chlapecx 3 роки тому

      RP s plastovou fainsou - která je nejlepší a nejhezčí současná sedačka, má zároveň ty sedačky příšerně studený :-/

    • @golem664
      @golem664 3 роки тому

      Mrzne prdel... :-DDD

    • @chlapecx
      @chlapecx 3 роки тому

      @@golem664 jop... narozdíl od plastu v SUckach, kde to pod tou ptdeli topí....

    • @golem664
      @golem664 3 роки тому

      👍👍👍

    • @jan.tichavsky
      @jan.tichavsky 3 роки тому

      @@chlapecx Taky záleží na řidiči kdy to topení zapne. Takže můžu jet jednou tramvají, která je vymrzlá včetně sedaček a v druhé je zas teplo. To boční topení v T3 a T6 je zas dobrý na rozmrazování rukou, pokud to slušně jede :)

  • @MartinProavis
    @MartinProavis 3 роки тому +1

    Jé, Pepa jestě existuje?😁

  • @jakub.boucek
    @jakub.boucek 3 роки тому +1

    Lol, jak je v tý dotáčce víc rozcuchanej, než na začátku :-D

  • @michalinyRS
    @michalinyRS 3 роки тому

    Co to bude příště ? Jak fungují sedačky v tramvaji ??

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому

      Trapaku.

    • @michalinyRS
      @michalinyRS 3 роки тому

      @@olivercech Chudáčku ;)

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому

      @@michalinyRS Jako tohle je k ničemu, ale já nechápu, proč píšeš tak debilni komentář. Tak proč tady seš, když ti to přijde tak blbý. Navíc to blbý neni.

  • @klap_klap_klap1989
    @klap_klap_klap1989 3 роки тому +3

    ty máš hodně rád svoji práci, vid? :)
    Je něco, co na ní miluješ a naopak nenávidíš?

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +12

      Miluju na ní tu variabilitu. Každý den je jiný. A často i každé kolo na té lince. Každý den jiný vůz, jiná linka, jiná směna, jiní cestující, ... tisíc drobností, které člověka udržují ve stavu bdělosti. Kancelářská práce by mě ubila k smrti, to vím, zkusil jsem si to, ve stejné místnosti, se stejnými lidmi, jezdit stejným autobusem do práce i z práce, to jsem po jednom týdnu žral zdi! Zešílel bych. Proto je ta práce jen pro někoho. Jsou lidé, které tu změnu nesnesou.
      A nenávist je příliš silné slovo. Jsou věci, které mi nevyhovují, nebo přímo je nemám rád. Ale nenávist? To ne.

  • @bonin9211
    @bonin9211 3 роки тому +3

    Proč si se jmenoval že zacatku WillyJeff85 nebo jak to bylo už si to moc nepamatuji

    • @golem664
      @golem664 3 роки тому +8

      Protože chtěl...

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +12

      Willyjeff byla moje přezdívka, kterou používám už víc jak 20 let, proto jsem svůj YT kanál i tak pojmenoval. Akorát mi původní YT smazal za nějaké nesmyslné porušení pravidel, nahrál jsem tenkrát videa ze sestřina maturitního plesu, abych ji to mohl přeposlat a jak tam hrála hudba, tak i když video bylo soukromé, tak mě youtube označil jako plagiátora a celý youtube kanál mi smazal. Tenkrát jsem nic nenahrával, tak mi to nevadilo a založil jsem ten s číslovkou 85. Časem mi to začalo lézt na nervy, hlavně říkat "Ahoj, tady willyjeff 85" je fakt dementní. Tak jsem si to změnil na Rezistor.
      Ve zkratce "Protože jsem to chtěl..." To napsal Golem66 naprosto přesně :D :D :D

    • @golem664
      @golem664 3 роки тому

      Děkuji 😅😅😅

    • @bonin9211
      @bonin9211 3 роки тому

      @@willyjeff85 díky

    • @yanweide5560
      @yanweide5560 3 роки тому

      @@bonin9211 No a žárovka, kondenzátor a podobný mrchy se nejmenuje proto, protože rezistor/odpor vyjadřuje ještě jeho charakter 😂

  • @jirkasoma5500
    @jirkasoma5500 3 роки тому +1

    bude někdy video z T2 a T1

    • @matessmeri1737
      @matessmeri1737 3 роки тому

      On jezdí jenom Hloubětín/ÚDDP, Kobylisy a Žižkov a T2 s T1 jsou ve Střešovicích, takže to není moc reálné a navíc na tyto vozy nemá zkoušky, takže tím se to vylučuje

    • @olivercech
      @olivercech 3 роки тому

      @@matessmeri1737 Vždyť to už jsou ty historické. Co to placate, že by s nimi měl rezistor jezdit?

    • @cetovac
      @cetovac 3 роки тому

      @@matessmeri1737 DPP má nějaké řidiče kteří jezdí jenom ze Střešovic? :D

    • @matessmeri1737
      @matessmeri1737 3 роки тому +1

      @@cetovac ano, pár jich je

    • @yanweide5560
      @yanweide5560 3 роки тому

      V T1 a T2 byla normálně kamna na uhlí!😂

  •  3 роки тому

    U nás v Ostravě oproti vozům T3SU, T3SUCS, T3G apod. jsou v T3R.P právě ty foukací bílé teplomety. Ty bohužel jsou dosazovány i do novějších vozidel. Ale mají jednu společnou vlastnost...vytopit s tím vůz je náročné pokud jsou v celém voze jen 2. Navíc topení je údajně regulováno z dispečinku, takže se topi s přestávkami. Bohužel někteří řidiči jsou schopni do času odjezdu třeba minutu nechat otevřené dveře. A to teplo, co se z těch foukacich topidel tam horkotěžko střádalo třeba půlhodiny...je během půlminuty pryč. Za mě jednoznačně topení na bocích vozu a nebo zpod sedadel, i když to není úplně úsporné jako to foukané ;) :D

  • @tomasvondracek074
    @tomasvondracek074 3 роки тому +3

    Rezistore jaká je tvoje oblíbená tramvaj já mám nejraději tatra kt8d5.rn

    • @willyjeff85
      @willyjeff85  3 роки тому +5

      Nemůžu se rozhodnout mezi Kátéčkem a žlutou 15T...Ale asi rozhodne srdce, takže Kačenku mám nejradši.

    • @marcusaurelius1511
      @marcusaurelius1511 3 роки тому +1

      Tak to mojí absolutní favoritkou je T3.

    • @matessmeri1737
      @matessmeri1737 3 роки тому +1

      @Viktor Liboska my v Ostravě to máme ještě těžší se rozhodnout mezi našima KT8D5RN1 a T6A5 :D

    • @vojta1060
      @vojta1060 3 роки тому +1

      @@willyjeff85Mě se taky líbí nejvíc žlutá 15T (15T4) a kačenka

  • @Matej_o
    @Matej_o 3 роки тому

    Pre tých, čo sa pýtajú, čo je to tá klapka:
    ua-cam.com/video/3t7Xm1-1MdA/v-deo.html

  • @lightmens
    @lightmens 3 роки тому +1

    jak topí ty nejstarší vozy ony socialistické jednooké a starší tramvaje?

  • @tomrous
    @tomrous 3 роки тому

    Ty videa, která nebyla regulována vedením, byla lepší

    • @yanweide5560
      @yanweide5560 3 роки тому

      tady asi není ani co regulovat, neboť to vytváří o přestávce, navíc žádný obličej (kromě svého) nezabírá...

  • @tomasvondracek074
    @tomasvondracek074 3 роки тому

    První