Mikor jön a gazdasági összeomlás, és mi okozza majd? (5 fő kockázat ma) (7/13)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 21

  • @gergelyalmasi8778
    @gergelyalmasi8778 3 роки тому +27

    Nagyon jó a videó. Érdekes a japán példa: 230% államadósság, napi 16 óra munka, heti 6 munkanap, méregdrágaság, nincs gyerek, sok az öngyilkos, dobozokban laknak, stb. Erre halad az egész világ? Szerintem jobb lenne egyszerűbben, természetesebben, fenntartható(bb)an, nyugodtabban élni.

  • @timeapercsi3313
    @timeapercsi3313 3 роки тому +7

    gazdasági ingadozások és Közgazdaságtan egyszerüen. Köszi, nagyon jól összefoglaltad.

  • @szevasztopol6797
    @szevasztopol6797 3 роки тому +13

    Nem nagyon értem a videod mondandóját. Kicsit olyan érzésem van, mintha mindent bedobtál volna hogy felvázolj egy doomsday szcenáriót.
    Néhány megjegyzés:
    - A jegybankok "pénznyomtatása" egy mítosz. A jegybankok nem, vagy csak elhanyagolható mértékben pumpálnak többletpénzt közvetlenül a gazdaságba. A QE és más jegybanki beavatkozás valójában csak egy asset swap, azaz csak a privát szektornál lévő pénzügyi eszközök kompozícióját változtatja meg, de annak mennyisége változatlan marad.
    - Az infláció akkor sem jelent feltétlenül gondot, ha valamivel nagyobb mértékű. A lényeg, hogy kiszámítható, tervezhető legyen, mert így beépül a gazdasági várakozásokba (kötvényekbe, részvényekbe, stb.). A gond akkor van, ha váratlanul magas inflációt kapunk.
    - Defláció: mivan ha defláció lesz 0 közeli kamatok mellett? A válasz egyszerű: fiskális politika és deficit. Igen, ez rövid távon megnöveli az államadósság GDP-hez viszonyított mértékét, de a fejlett gazdaságoknak és Magyarországnak is van mozgástere ezen a területen. Pláne deflációs környezetben, mivel a fiskális politika legnagyobb korlátja az infláció.
    - A pénz mögött nincs semmilyen fedezett? Már hogy ne lenne. A fedezetet az érte kapható termékek és szolgáltatások adják, vagyis a reálgazdaság.
    Nem valószínű, hogy belátható időn belül a feje tetejére állna a rendszer vagy összeomlana. Olyan portfólió meg aligha van, amely minden helyzetben jól működik, még a Harry Browne féle permanens portfólió sem. Legfeljebb olyan van, amelyik nem katasztrófális egyik helyzetben sem, de ez nem jelenti azt hogy ez jó is lenne. A gond ezekkel a "crash-proof" portfóliókkal az, hogy a jó időkben gyengén teljesítenek a hagyományos eszközöket használó és nagyobb részvényarányt alkalmazó pf-kal (pl. a klasszikus 60/40) szemben, és általában a jó vagy nyugodt időszakokból van több.
    Szerintem nem racionális arra fogadni, hogy ezentúl a válságos időkből lesz több.

  • @csabazoltantoth3175
    @csabazoltantoth3175 3 роки тому +1

    Köszönöm a videót!

  • @pozsi6793
    @pozsi6793 3 роки тому +1

    Nagyon szuper videó lett. Még kiegészítéskent az indikatorokhoz a Shiller P/E mutatót megemlíteném amelyik az egyik legmegbizhatóbban jelzi elore a valsagokat/nagyobb korrekciókat.

  • @imreszikora8196
    @imreszikora8196 3 роки тому +5

    hatodik kiváltó ok: mindenki kripto-ba tolja a pénzét, aminek nincs gazdaságélénkítő hatása, csak elherdáljuk az erre szánt összegeket

    • @markambrus4614
      @markambrus4614 3 роки тому +2

      Á, hogyne lenne: Pörgeti a videó kártya piacot, meg csomó áramot kell termelni hozzá 😂

  • @subifori1353
    @subifori1353 3 роки тому +10

    Nagyon jó szájbarágós videókat csinálsz,ezért vettem egy kis kriptovalutát

  • @ubul8616
    @ubul8616 2 роки тому

    Tehát a gazdaság mindig is a növekedésben lesz érdekelt. Csakhogy a bolygó, amin élünk, az véges. És minden anyag véges rajta, és véges rajta a hely. Egy véges bolygón lehet a végtelenségig növekedni? Nyílván nem. Vajon mikor robban fel ez az anomália?

  • @kisandras4654
    @kisandras4654 2 роки тому

    Ezek pont most történnek.

  • @gyorgykerekes8488
    @gyorgykerekes8488 3 роки тому

    Szerintem az említett zombicégek darabszáma önmagában nem igazán értelmezhető.de az ,hogy a gazdaságí súlyuk mekkora a háromezer cég összértékéhez képest az vészjósló vagy bagatell lehet.

  • @tridotica
    @tridotica 2 роки тому

    Mi a véleményed a The Great Reset a világ vezetői által támogatott kummunista idea kapcsolatáról a járvány mögött zajló gazdasági intézkedésekkel? A példa nélküli baljós történések nem az előjelei egy gigantikus világválságnak?

  • @vorosmaria2182
    @vorosmaria2182 3 роки тому

    Haggyálmá

  • @BodisKrisztian
    @BodisKrisztian 3 роки тому

    Téves az a nézet, hogy a pénz nem fedezett. A kölcsönt vagyontárgy fedezetre adják! Ez nem egységes, mint pl az arany, de értékes vagyontárgy, pl ingatlan. Állampapír. Mindkettőben kereslet van. Az ingatlannak ingatlan piaci forgalmi értéke van, az állampapírnak adófizetési fedezete.