Konvektor korszerűsítés - Computherm KonvekPRO felszerelése Q7RF szobatermosztáttal és vevőegységgel
Вставка
- Опубліковано 1 лис 2024
- #rezsicsökkentés #földgáz #mvm
A gázkonvektoraim Sit 630-as korszerű vezérlővel vannak ellátva ( Vara-FÉG Basic 4.1.1 & 5.1.1) modern parapetes gázkonvektorok, de lehet még ezen finomítani, és a mechanikus csőtermosztátos vezérlést fel lehet fejleszteni digitális, elektromos szobatermosztátos vezérlésűvé. Így lesz hibrid a fűtés, hiszen földgáz a tüzelőanyag, de elektromos rendszerrel van összeköttetésben. Ebben a videóban bemutatásra kerül lépésről lépésre, hogy mit és hogyan kell beszerelni.
Az eszközök:
A szett három részből áll:
1. Konvekpro gázkonvektor vezérlő
2. COMPUTHERM Q7RF (RX) vezeték nélküli (rádiófrekvenciás) vevőegység COMPUTHERM szobatermosztátokhoz
3. COMPUTHERM Q7RF vezeték nélküli (rádiófrekvenciás), programozható, digitális szobatermosztát
www.mvmnext.hu... - Наука та технологія
Ügyes megoldás!
Én viszont arra keresek megoldást, hogy a konvektor fali szellőzőjét hogyan lehetne (csak őrláng mellett) szűkíteni. Szerintem sokat jelentene, ha az őrláng égésterméke kissebb keresztmetszeten távozna a szabadba. Amikor teljes lángon fűt a konvektor akkor természetesen a fali szellőző nyitott állapotban lenne. Létezik erre valamilyen.módszer?!
Láttam hetekkel valahol ezelőtt egy olyan megoldást, amely ezt oldja meg csak sajnos nem tudom, hogy hol. Illetve szerintem itt a UA-cam-on.
Nekem még mindig kérdés hogy valóban spórolást jelent-e egy állandó pl. 22fokhoz képest az, ha naponta többször is (reggel és délután) 19-ről 22-fokra izomból fel kell fűteni egy helyiséget? Mert ha pl. van egy állandó fix 21-22 fok a lakásban akkor a falak egy idő után egy szintre felmelegszenek így azok sem hűtenek vissza, szóval nekem nem olyan egyértelmű hogy ez olyan hű de nagy spórolás lenne.
Nos nekem előtte 1200m3 volt az éves gázfogyasztásom. Most 867 m3, itt írtam róla idén: logout.hu/bejegyzes/konvektor_korszerusites_computherm_konvekpro_felsz.html
Kőbaltás megoldás: kapcsold ki a fűtést, és nézd meg, hogy a falak hőkapacitása mennyi ideig fedezi bent a kényelmes, vagy legalábbis élhető hőmérsékletet. Ha ennél az időtartamnál több időre kapcsolod ki a fűtést, akkor spórolsz, ha nem, akkor nem.
Nyilván ez így nem precíz, lehet ennél pontosabban is számolgatni, hogy mikortól éri meg lekapcsolni, de általánosan ha egy 8 órás műszak idejére nincs otthon senki, akkor jóval több energia megy el 8 óra felesleges fűtésre, mint az ismételt felfűtésre.
@@GSPROFSzia, az 1200 és az 1138 m3-es fogyasztások végig éjszakára nyitott ablaknál értendők?
Helló, 2019-ben amikor átvettem a lakást, a szerződésben 1200m3 volt beírva. Akkoriban, hogy ne kelljen mindig lentebb állítani a régi CR1-es vezérlőjű konvektort, bukóra volt nyitva a szobaablak, így szellőzött is, és mivel volt előtte egy reluxa, függöny, és sötételő is, reggelre 2 Celsius fokot csökkent a hőmérséklet. A teljes telet nem tudtam kipróbálni, mert jött egy dobrepedés, (a CO érzékelő nagyot védett!) 2019. december elején, így 2020 úgy indult, hogy mind a két konvektort lecseréltem Sit 630-asokra, vadonatújonnan. Ezeknél volt az hogy már 1138 m3, re módosult a fogyasztás, de már éjjel nem hagytam annyira sokáig bukón az erkélyajtót, azért az erkélyajtót, mert az ablak alatt a parapetes kivezetés volt. Aztán 2022 telét már KonvekPRO-val felszerelve kezdtem el, és nem kellett többet éjszakára egyáltalán bukóra állítani, nem kellett manuálisan 6-osról 5-ösre kapcsolni, és éjjel pont annyira hült a levegő a szobában ami nekem komfortos alváshoz, és emellé jött , hogy masszívan 1000 m3 alá csökkent az éves fogyasztás. Ami ugye nálam csak a fűtést jelenti, mert gázt csak fűtésre használok.
A computherm e400rf termosztát vevőegység bekötésében tudnál segíteni?
A villás végű amit a konnektorba kell dugni. Kék vezeték az a föld azt kell a N vevőegységbe kötni
A barna a fázis a vevőegység L pontjára kell rögzíteni, viszont ebben a vevőegységben ebből csak 1-1 db van, (sajnos képet nem tudok küldeni) és ugye a konvekproval kéne összekötni itt 3 lyuk maradt ami fölé ezek vannak írva: NO, COM, NC.
Most látom hiába más a vevő egységünk tiedbe is vannak ilyen betűk, de nem látom tisztán a kábeleket. NO kék kábel, COM barna kábel? NC marad üresen?
Balról, jobbra haladva az N-től kezdődően: kék, barna, kék, barna és az utolsó üresen marad. A COMPUTHERM Q7RF (RX) vezeték nélküli (rádiófrekvenciás) vevőegység, ugyanaz mind a két esetben.
Nagyon jó videó! Egy kérdésem lenne: a gázkonvektoron pontosan hová és mit kell csatlakoztatni, aminek a másik végét bedugjuk a vezérlőbe?
Köszönöm szépen. A KonvekPRO vezérlő és a gázkonvektor között csak a csőtermosztát és annak kábele vannak.
@@GSPROF nem látom az előbbi üzenetemet, de azt írtam, hogy nekem, mint laikusnak ez nem sokat mond. Ha kapnék fényképet arról, hogy milyen vezetéket kell a konvektorba pontosan és hová szerelni, azt megköszönném, mert én is szeretném bekötni.
Előre is köszönöm!
@@GSPROF megint nem látom, ezért megpróbálom megint: az emailem a gmailpontcomnál van a kukac előtt csak ennyi: zoltheska
Itt van egy videó róla: ua-cam.com/video/Wf2XFx-K3S0/v-deo.html, de ha így sem megy, lefényképezem a csőtermosztátot. A csőtermosztát a konvektor hátulján van, A konvektorból jön ki, abba van bekövetve gyárilag, illetve szerelő által az egyik vége, a másik vége maga a szonda, azt kell a konvekPRO-ba bedugni.